Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Devátá výhra v řadě...ale co ta třetí třetina?

28. ledna 2013 v 18:50,  FanBlog,  SpartaCorps

477.jpg

Na dnešní zápas jsem se těšil jednak kvůli tomu, že s Motorem přijedou naši bývalý hráči, že poprvé uvidím Jardu Svobodu, kterému ještě jednou gratuluji ke dvěma gólům do sítě Kladna, jednak jsem byl zvědavý, jestli bude pokračovat naše série vítězných zápasů. Také, že uvidím fanoušky z ČB, kteří jsou úplně v pohodě.

První třetina – kluci hráli pěkně, stříleli, jen ty výhody prostě nešly. Povedly se i góly – jmenovitě dnes skvěle hrající Daniel Přibyl a Sacha, kterým to moc přeji. Prostě se úvod zápasu povedl, jen měl být větší pohyb ve skoré, puky lítaly, odrážely se od Kováře, plus ty přesilovky…ale vedli jsme 2:0 a šlo se do kabin.

Prostřední část se ještě pořádně ani nerozběhla a už Motor snížil Kotlíkem, Takže menší zádrhel na cestě za vítězstvím. Ale i Sparta se trefila, konkrétně Petr Tenkrát. Což bylo důležité pro větší klid. Výhody byly, ale bez využití. U jednoho momentu se chci zastavit – byl faul na Karla Pilaře, ani Šindler ani Minář ho nepískli, což Karel 29 nějakým způsobem komentoval a dostal osobní desítku. Pro mě hodně nepochopitelné, to prostě není možný.

Poslední dějství zápasu mě přišla tak až moc uklidněná ze strany hráčů s velkým S na dresu. Připomnělo mi to třetí třetinu z druhého derby v O2 aréně, kluci přestali hrát, bylo to takový nudný. Škoda. Začínal jsem se obávat o výsledek. Zvláště když Motor snížil na 2:3 po trestním střílením Hertla. Ale pak při tlaku Kovář odjel na střídačku, ČB hrály v šesti, ale Sacha uklidnil spoluhráče a fanoušky čtvrtým gólem.

Povedla se devátá výhra v řadě, jsme na 5. místě a tím pádem se držíme na pozici zaručující přímý postup do ČF, což je po příšerném začátku sezony prostě boží. Ale prostě v uterý chce hrát celých 60 minut a porazit nenáviděnou Kometu.

PS: Na Motoráky jsem s několika Sparťany čekal před Chrámem, s nimi jsme šli směrem k metru už pod dohledem komanda PČR. Nechápu ty manévry, pořád kolem jezdily auta s majáky kolem, když se čekalo na vlak metra, skandovalo se střídavě na podporu Sparty a Motoru, opět pod dohledem policajtů ve zvýšeném počtu, venku stál i anton – OMG ??!! Šli s námi až na nástupiště, kde jsme jeli jednu stanici s Motoráky. Prostě tohle nepochopím – jen by mě zajímalo, jak to bude vypadat v úterý, kdy přijede kometa z brna….

Marek Pinc chytal dobře, ten Kotalíkův gól byl možná vysokou, ale nevím.

SPARTA FOREVER!!

 

Autor: Roman alias SpartaCorps 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS. 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.