Sparta vyhrává navzdory všemu

21. ledna 2013 v 18:45,  FanBlog,  SpartaCorps

Je tu neděle, druhý zápas v rámci akce Sparta vzdává hold. Úvodní ceremoniál se povedl, i když byl dlouhý. Ale všichni si potlesk zasloužili (až na jednoho jistého manažera, ale to je jiný příběh). Zástupci policie, záchranky, hasičů a armády nastoupili, na místo, kde běžně visí dresy legend HCS byly vyvěšené znaky našich bezpečnostních složek, byla i národní hymna a mohlo se začít.

První třetina byla ze strany našich hráčů taková o ničem, nevím, čím to bylo, jestli podceněním soupeře, fakt mi to nebylo jasné. Naše neaktivita vyústila ve vedoucí gól Pirátů, který vsítil Yorick Treille. Za to ho nikdo nemůže kritizovat, prostě hraje za nový tým, bojuje o smlouvu a nemůže za to, že ho někdo z „vedení“ Sparty vyhodil!! Prostě jsem mu to i trochu přál. BTW – naše obrana se rozestoupila a Yorick měl takovýho místa…prostě naše chyba. Takže od 12. minuty jsme prohrávali, a aby toho nebylo dost, tak v minutě 15. se trefil Hruška (slávisto! L)  Byla to docela sprcha, ale naštěstí se podařilo i na naší straně, přesilovku přesnou střelu využil Vláďa Sičák. Stav 1:2 a přisla přestávka. Při ní dostala nadace hasičů a policistů finanční dar.

Druhá část – tam se kluci snažili o hodně víc, asi byla bouřka v kabině, stříleli, byly i výhody, tu 5 – 3 jsme zvládli, konkrétně svým 246 gólem za Spartu Petr Ton, a dostal se už na druhé místo historické tabulky – Petře moc děkuji a gratuluji. Jak šel čas, jistý pan v jiném dresu začal víc úřadovat. Hráli jsme oslabení, Marek Hovorka ujel spolu s Zdeňkem Bahenským a Bahno zvýšil na 3:2. Radost velká. Bohužel za pár vteřin bylo srovnáno Půlpánem. Ale nakonec jsme opět vedli, Tenky našel opět Toňáka. Celkém za tým s velkým S na dresu se trefil už po 247. BTW – nejlepší střelec historie Jirka Zelenka má 254 gólů… Takže jsme vedli a šli do kabin. O přestávce proběhlo hokejové utkání mezi příslušníky pražské policie a členy posádky základny v Čáslavi. Skončilo 2:2, osobně jsem víc přál stejně jako hodně ostatních fandů vojákům J

Třetí třetina – byly šance na obou stranách, bohužel se dočkali Piráti, i když po sporné trefě od brusle Krajta…ale totálně jsem nepochopil to, co začal předvádět jistý pan homola…doufám, že se v Chrámu už hodně dlouho neobjeví. Šel zavolat kolegovi na video kontrolu a poté, co si nasadil helmu a vyšel z boxu časoměřičů místo toho aby ukázal, jestli Chomutov vyrovnal nebo ne, jel se ještě poradit s Jeřábkem. Nevídané, nepochopitelné. Nakonec ale trefu Krafta uznal a bylo to 4:4. Co mě dál dostalo, bylo to, že po trefě Dana Přibyla hned věděl, že byla vysoká hůl a neuznal nic. Do konce základní hrací doby se už nic nestalo a šlo se do overtimu.

Prodloužení – tam vyvrcholilo „umění“ rozhodčího Homoly, který by měl okamžitě skončit. Absolutní nesmyslné řízení nastaveného času, kdy po faulu chomutovského Hřebejka na Karla Pilaře, který písknul Jeřábek a napřed homola vůbec nepískal a nezvedl ruku. Nevím, co se mu stalo, o čem přemýšlel nebo co, ale najednou přišel na to, že Kája 93 pád po faulu filmoval a šel taky na trestnou. Prostě tohle byl vrchol, vlna hněvu co se na něj valila byla na místě. Shrnul to pokřiky „K…. hokej“ a Homolo, přestaň k… hokej“

Nájezdy se povedly, rozhodnul Peter Jánský, který se prosadil dvakrát. Jeden zákrok a první za Spartu si připsal i Marek Pinc, i když při jeho nasazení, kdy 65 minut seděl, jsem měl docela obavy. Ale zvládnul to a 2 body jsou naše. Prostě Sparta vyhrává dál, i když dneska jen za dva body.

Mohli jsme vyhrát i za tři, prostě to tam všechno nespadlo, jako mohli kluci rozhodnout, ale po tom úvodu a po tom, co tam homola předváděl, čímž mě rozčílil maximálně, i když se nechci na něj vymlouvat…

Máme další body, jsme 6., kluci bojujte dál, nejlépe za 3 body.