Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zkrocení zlých Tygrů aneb brankové hody pokračují

21. ledna 2013 v 18:40,  FanBlog,  SpartaCorps

472.jpg

Na dnešní zápas jsem se těšil, protože měl přijet s libereckými hokejisty i Marek Schwarz, donedávna spoluhráč našich bojovníků. Dnešní utkání bylo první, které Sparta věnovala záchranným a bezpečnostním složkám, které si akci Sparta vzdává hold podle mě zaslouží.

První zádrhel jsem viděl při rozbruslení – Dave není na ledě??!! Nevím proč, neříkám, že ostatní hráči také nedokáží přitvrdit, ale prostě aspoň na střídačku jako hrozbu bych ho určitě dal!! Jen doufám, že se nepotvrdí jeho přechod do Chomutova… no uvidíme v neděli…

Druhý zádrhel, nebo spíš slovy klasika „Amatérismus“, byl vidět při představování sestavy Sparty – jako myslím si, že Marek do Sparty patří, a jeho trade právě do týmu Tygrů mi nejde na rozum do teď, ale u nás už nechytá…což asi někdo nepochopil…

První třetina podle mě šla, kluci se do soupeře opřeli, bojovali, stříleli, prostě hráli podle mého gusta. Byly i výhody, kvůli tomu, jak tygří smečka „hrála“, a Sparťané je trestali. Jmenovitě Petr Ton, který dnes stal třetím nejlepším střelcem historie hokejové Sparty, k čemuž mu obrovsky gratuluji. Druhý zásah po vypršení další přesilovky zaznamenal obránce Petr Gřegořek. Takže dvojnásobné vedení, spokojenost vládla Chrámem HCS. Ale 4,5 vteřiny před sirénou přišel třetí zádrhel – jediný úspěch Tygrů, prosadil se Jonák.

Druhá část začala podle mě naší spíš takovou až moc spokojenou hrou, že jsem nechtěl asi domýšlet, co by se mohlo stát. Ale naštěstí Marcel střely soupeře pochytal a druhá část už byla naše. Trefil se Vláďa Sičák opět z výhody jednoho hráče, čtvrtý úspěch hokejistů s velkým S na dresu zařídil Petr Tenkrát. Takže vedení 4:1, a kotel si začal žádat „bůra“. Parádní pozvánka k poslední části.

Třetí třetina byla úplně v naší režii, jasně jsme dominovali, byl nás „plný led“ a přibývaly i góly – jmenovitě podruhé Petr Ton, Petr Tenkrát, dál Marek Hovorka a stejně jako při destrukci Perníku poslední kdo rozvlnil síť Tygrů byl Jarda Hlinka, který potrestal trojnásobný trest Petra Nedvěda – dostal 6 minut za tři tresty v jednom střídání… prostě to neunesl. Také byla vidět bitka mezi Zdeňkem Bahenským a Vlachem. Z mého pohledu Zdenda vyhrál, i když se prát nechtěl. No oba dostali 10 minut…

Takže všechno až na ten jeden gól všechno pozitivní, nikdo se nezranil, kluci si zastříleli, Marka v bráně Tygrů hodnotit nechci…ale až mě ho bylo skoro až líto. Marcel chytal jistě a myslím si, že by měl dostávat šanci často.

Také chci pochválit support, kotel šlapal, byl rachot, i spolupráce s tribunou šel. Závěrečný standing ovation bylo více něž zasloužený. Opravdu bylo dneska skoro vše na jedničku.

Jsme na šestém místě, musíme ale body sbírat dál, nejlépe stále vyhrávat za tři body, další možnost už v neděli proti Chomutovu. Tak lidi přijďte i na druhý zápas v rámci akce Sparta vzdává hold.

SPARTA FOREVER!!

Autor: Roman alias SpartaCorps

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S POSTOJEM OSTATNÍCH ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS. 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.