Klobásy už nejsou a párky jsou rozpraskaný...

26. listopadu 2012 v 12:00,  FanBlog

Letos ty výjezdy zatím pěkně flákáme, ale Pardubice u Hradce jsme si nemohli nechat ujít a já se tedy pokusím o pár řádků, jako v minulé sezóně. Ani tuto sezónu nechci hodnotit výsledek utkání ani výkony hráčů.

Už několik dní před nedělním utkáním jsme se raději spojili s Alešem kvůli lístkům, neboť mě celkem překvapilo, kolik lidí potvrdilo událost na Facebooku a byla jsem opravdu zvědavá, zda se tak velká účast ukáže v kotli hostí.. Jelikož zápas začal v 17 hodin, tak jsme si dali sraz ve tři hodiny odpolední. V našem případě jsme opět vyrazili sólo autem a to celkem ve čtyřčlenný sestavě. Hlavně cestou stihnout pumpu! Koupit kafe, plechovku Plzně a část sestavy v autě samozřejmě cigárko – zkrátka pohodička, ale především jsme plní očekávání, jak bude ten dnešní zápas vypadat, zda povezeme tři body.

Cestou se spojujeme s Alešem, důležitá zpráva – vlakový výjezd = plný vagon! Před stadionem jsme přesně v půl páté a Aleš nám předává lístky. Co mě nejvíce nutí k zamyšlení hned u vstupu je jedna zásadní věc – zde nás nikdo neprohledává a neřeší, zda náhodou v tašce nemáte voňavku (ta totiž do haly na Spartě nesmí, takže pozor!).

Zvláštní, že takové prohledávací akce se konají snad jen v Holešovicích. Hned na úvod zápasu se sice nestačíme divit, že už prohráváme, ale více pozitivní zpráva je ta, že sociální síť nelhala a pardubický kotel hostí je skoro naplněný! Halou jsme krásně slyšet a k tomu nám pomáhá pět bubnů! V repertoáru pokřiku nechybí Sparta Praha srdce naše a chvílemi hoši bojovat, neboť 7 minutová přesilovka ze strany Pardubic byla opravdu dlouhá. Přestávky společně trávíme před kotlem, protože v Pardubicích mají hezké pravidlo – s pivem a jídlem se do kotle nesmí.

Charvi o přestávce přichází velice zklamán, protože mu bylo u bufetu sděleno, že klobásy nejsou a párky jsou jen rozpraskané, takže asi usoudil, že bude raději držet hladovku. Já se od začátku zápasu těším na sekanou v housce, ale k tomu, co mi bylo v bufetu dáno, nemám slov – sekaná položená na tácku a k tomu jedna bagetka – už nejsou housky. Společně sníme sekanou a s radostí odcházíme na poslední třetinu.

Vyhráváme 4:2 a ke konci přichází na řadu klasické Sparťani, dejte jim bůra! Abych nezapomněla – během zápasu nechybí oslavování gólu, které známe z domácích utkání (první gól Sparty Praha střílí hráč číslo..). Co mě ale na konci zápasu dost zklamalo, bylo chování pardubických fanoušků – na led letělo pár perníčků, ale hlavně skoro plné pet lahve, které málem trefili několik našich hráčů. Není takové chování ale opravdu zbytečné?

Autor: Kachnička

NÁZOR FANOUŠKA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S POSTOJEM REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS.