Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Změny v kádru 2013/2014

4. května 2013 v 23:00,  Aktuality

498.jpg

Sezóna 2012/2013 je za námi a ve Spartě přichází na řadu velká obměna kádru. Zde si můžete přečíst informace o nových posilách a změnách v kádru.


Příchody:


Karel Kubát

Karel Kubát je teprve čtyřiadvacetiletý obránce, člen širšího reprezentačního kádru. Letos byl však z nominace trenéra Hadamczika vyškrtnut až příchodem hráčů z NHL.

183 centimetrů vysoký a pětasedmdesát kilo vážící Kubát nebude zrovna postrachem, při jehož nájezdech na soupeře budou mantinely praskat. Na druhou stranu může být platným obráncem do přesilovek.

Litvínovský odchovanec v loňské sezoně nasbíral 18 bodů a 113 trestných minut. Bude platnou posilou?


kubat


Jan Buchtele

Dvaadvacetiletý Jan Buchtele prožil celou svou dosavadní kariéru v mateřských Pardubicích. Během posledních tří let patřil jasně do základní sestavy Východočechů a slavil s týmem dva tituly mistra extraligy. 

V posledních dvou letech nasbíral dvacet, respektive 31 bodů. Buchtele je levák, měří 186 centimetrů a 88 kilogramů.

buchtele


Jan Piskáček

Ze svého rodného Kladna přichází do Sparty také třiadvacetiletý obránce Jan Piskáček. Štěstí zkoušel už i v zámoří, v juniorské QMJHL, kde po tři roky nastupoval za Cape Breton Screaming Eagles. Zde se mu poměrně dařilo, za tři roky nasbíral na obránce solidních 81 bodů. 

Před třemi lety se vrátil do Kladna a v mateřském klubu odehrál většinu zápasů základní části. Bodově už to tak slavné nebylo, během tří let posbíral 12 bodů. Jeho míry? 180 centimetrů a 88 kilogramů.

piskacek


Tomáš Pöpperle

Představovat "Pepise" asi není příliš třeba. Broumovský rodák se stal již v patnácti hráčem Sparty, za áčko si poprvé zachytal v roce 2003/04, kdy kryl záda legendárnímu Petru Břízovi. 

Po další sezoně na pozici sparťanské dvojky odešel do německého Eisbärenu Berlín, s nímž vybojoval svůj první a zatím poslední hokejový titul. Poté zkoušel štěstí také v zámoří, a to v dresu Columbusu Blue Jackets. Další rok už však strávil na farmě, a proto se v sezoně 2008/09 vrátil do Sparty. O rok později už však působil v Plzni, brzy se ale do Sparty znovu vrátil. 

Před loňským odchodem do pražského Lva byl po dva roky stabilní jedničkou Sparty. Loňská sezona v dresu týmu utábořeného v naší hale Pepisovi poměrně vyšla. Průměr 2,25 gólu na zápas a úspěšnost přes 91 % jsou solidní čísla, vezmeme-li v potaz, že působil v týmu otloukánka KHL. :-)

pepis

 

Jan Švrček

Odchovanec přerovského hokeje působil v minulých letech výhradně v moravských hokejových klubech. Hrál za Znojmo, Zlín a jeho posledním týmem před příchodem do Sparty byla Kometa Brno. V 53 zápasech uplynulé sezóny si připsal 7 bodů, 101 trestných minut a v hodnocení +/- bodů se mohl pyšnit bilancí +6.

Fanoušci si ho mohou pamatovat jako důrazného beka, který nejde pro ránu daleko. Ti sparťanští pak hlavně z loňské série proti Kometě či kvůli jeho faulu na Jana Hanzlíka v památném "bitkařském" zápase ve Zlíně. Nezbývá než doufat, že svůj důraz uplatní i ve Spartě - se svými 187 cm a 87 kg k tomu předpoklady má.

svrcek


Marek Hrbas

Pro většinu fanoušků neznámý obránce narozený roku 1993, který se naučil hokejovému umu v mateřské Plzni. V sezóně 2009/2010 se odebral do zámoří, kde nastupoval v juniorských hokejových soutěžích. 

Pravidelně se účastnil reprezentačních akcí mužstev do 18 a 20 let. Disponuje 183 cm a 88 kily. 

hrbas


Lukáš Klimek

Rodák z Ostravy, kde působil celou kariéru s výjimkou sezóny 2005-2006. Tehdy hájil barvy týmu Indiana Ice v zámořské juniorské lize. 

Loňský rok odehrál 56 zápasů se statistikou 24 bodů (11+13) a 56 TM. Lukáš měří 187 cm a váží 90 kg.

klimek


Petr Kumstát

Největší přestupová bomba přichází z Karlových Varů. Důrazný útočník Petr Kumstát se může pyšnit skvělými parametry - 198 cm a 95 kg. Většinu své hokejové kariéry spojil s týmem karlovarské Energie. Zde slavil také extraligový titul.

Vyznavač silového hokeje nastřílel za posledních 10 sezón úctyhodných 386 bodů (205+181). Měl by se tedy zařadit mezi největší ofenzivní esa sparťanského týmu. 

kumstat


Filip Novotný

Odchovanec jihlavského hokeje, který ve Spartě již působil v juniorské i seniorské kategorii. V základní části uplynulé sezóny držel Jihlavu nad vodou a měl velmi solidní průměr procenta zásahů - 92,1 %. Ve Spartě bude krýt záda Pepisovi. 

novotny


Odchody:

Adam Lapšanský -> (neznámo)

Sacha Treille -> (Kladno)

Marek Pinc -> (neznámo)

Angel Krstev -> (neznámo)

Jan Hanzlík -> (Kometa)

Michal Broš -> (Liberec?)

Petr Tenkrát -> (Kladno)

Troy Milam -> (neznámo)

Marcel Melichrečík -> (Liberec)

Marek Hovorka -> (Karlovy Vary)


Abychom předešli pranýřování vedení Sparty (ač si to v mnoha případech zaslouží), tak uvádíme u některých hráčů i důvody ukončení smlouvy a hodnotíme aktivitu Sparty k podepsání (nepodepsání) smlouvy o dalším působení daného hráče v týmu.


Adam Lapšanský

Doplatil na nové pravidlo o mladých hráčích. Ač do Sparty šel jako velký příslib do budoucna, tak strávil většinu času jinde.

lapsansky

 

Schaschek: Adam přicházel do Sparty jako hráč, na kterém Sparta mohla stavět do budoucna. Bohužel přišlo nové pravidlo o mladých hráčích a na Lapšanského se nedostalo. Z mého pohledu je to škoda, ale nikde není napsáno, že by se mu ve Spartě dařilo. Nicméně jeho podepsání s velkou pompou a následné tahání hráče po prvoligových hostováních hodnotím jako nekoncepční řešení. ŠPATNÉ ROZHODNUTÍ !


 

Sacha Treille

Je veřejným tajemstvím, že se Sacha v uplynulé sezóně nechoval jako profík. Několikrát se stalo, že nepřišel na trénink po předchozím mohutném užívání nočního života Prahy. Parta okolo Sachy, Yoricka, Alexe a Troye pak svou "noční aktivitou" stahovala dolů i některé další členy kádru. Sparta se proto odhodlala ke změnám a se Sachou nepodepsala novou smlouvu.

 sacha

 Schaschek: ač patří Sacha k mým nejoblíbenějším hráčům, tak souhlasím s vedením Sparty. Zde nemohla udělat nic jiného. Hráč je profesionál a nemůže si dovolit nechodit na tréninky. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ!

 


Marek Pinc

Přišel výměnou za Marka Schwarze. Právě tato výměna byla hodně diskutabilní a pobouřila nemalou část sparťanského národa. Sparta byla v situaci, kdy nutně potřebovala bodovat (to se se Schwarzem v bráně nedařilo), a tak se J. Jandač odhodlal právě k této výměně s Libercem.

pinc

Schaschek: Od začátku jsem byl proti této výměně, nicméně narozdíl od velké části fanoušků jsem nechal na Pincovi nit suchou a snažil se mu věřit. Bohužel zapadl do průměru a předvedl několik kiksů, které nás stály zápas. To, že nedostal nabídku na další spolupráci jsem přijal s povděkem. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ !


Angel Krstev

Před začátkem sezóny se hlásil na začátek letní přípravy s velkou nadváhou a z formy. Stihl odehrát 38 zápasů základní části a střídal okamžiky "nechutného ice-timu", kdy neslezl z ledu s posedáváním na tribuně.

krstev

Schaschek: Krstev má sice na obránce velmi slušnou bilanci +/- bodů (+9), ale svými výkony ho řadím k extraligovému podprůměru. Nedokážu si vysvětlit, jak je možné, že profesionální hráč přijde do přípravy s vysokou nadváhou, kdy doslova tahá břicho po zemi. A co je horší, že je mu to tolerováno. Jeho postavení v týmu se dá charakterizovat rozdílem "den a noc". Byly zápasy, kdy byl na ledě pořád (já už si nepochopením a ťukáním na čelo udělal skoro ďůlek do hlavy) a pak zápasy, kdy nebyl ani na soupisce. Paradoxně odehrál část sezóny lépe než pozdější "play off hrdina" Pilař. Nenabídnoutou smlouvu hodnotím kladně. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ !


Jan Hanzlík

Asi netřeba představovat - ikona klubu. Obránce, který pro Spartu svedl velmi mnoho vítězných bitev, pamětník mistrovských titulů.

hanzlik

Schaschek: Hanzlíka si cením jako hráče, který pro Spartu odvedl velmi mnoho práce. Bohužel jeho výkonnost stagnuje, jestli se to dá tak nazvat. Letos odehrál 29 zápasů (bez play off), připsal si 5 bodů. Nejlepší roky má zdá se za sebou. Je těžké se loučit s tak služebně starými hráči, ale rozhodnutí Sparty je správné. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ !


Michal Broš

Dlouholetý kapitán Sparty, další z ikon klubu. 

bros

Schaschek: Několik posledních sezón se ve mně mísí protichůdné myšlenky. Jedna mi říká, že Michal Broš do Sparty patří. Ta druhá mi říká, že kapitán nemůže působit na ledě flegmaticky, musí umět strhnout tým, vystřelit, jít do brány. Ta druhá myšlenka vítězí. Michal si zaslouží absolutorium za to, co zde odvedl, ale pokud se máme dívat dopředu a nekončit zase ve čtvrtfinále, tak to chce změnu. Nezbývá než mu se vší parádou poděkovat- podepsal se pod několik titulů a lidsky zde bylo velmi málo hokejistů, kteří byli ve vztahu k fanouškům takto vstřícní. Bohužel na ledě už mu to v poslední době tak nešlo. Třeba najde v dalším angažmá další motivaci a bude ještě strašit soupeřovi brankáře. Konec Michala Broše je sice pro mnoho fanoušků bolestný, ale pokud se chceme posunout dále, tak potřebný. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ!

 

Petr Tenkrát

Tenkrátovi byla nabídnuta nová smlouva, kterou odmítl s tím, že chce podepsat dlouhodobější kontrakt (3 roky), a tak se upsal Kladnu. 

tenkrat

Schaschek: Tenkrát naopak k mým oblíbeným hráčům rozhodně nepatří. Dle mého názoru musí hráč, který patří mezi nejlépe placené hokejisty, předvádět vyrovnané výkony. Tenkrát odehrál velmi dobře první třetinu sezóny a to je na takto placeného hráče málo. Jako zářný příklad toho, že je to hráč pár excelance může sloužit dosavadní MS, kde hraje výborně - jaký kontrast oproti jeho ploužení bez zájmu při zápasech Sparty. Je tedy vidět, že to v sobě má, ale ve Spartě mu zřejmě chyběla motivace. Proto nechápu realizační tým Sparty, že chtěl nabídnout tomuto hráči novou smlouvu (1-2 roky). Ještěže Tenkrát dal přednost Kladnu, kde podepsal smlouvu na tři roky. Pokud mám hodnotit počínání Sparty, tak s nabídnutou smlouvou Tenkrátovi nesouhlasím. ŠPATNÉ ROZHODNUTÍ !

 

Troy Milam

Patřil k lepším hráčům, ovšem letošní sezóna pro něj nebyla tak úspěšná jako ta loňská.

milam

 Schaschek: Troy byl asi jediným cizincem, který v uplynulé sezóně snesl přísnější měřítka. Dávno předtím než to Sparta oficiálně oznámila bylo jasné, že s ním smlouvu nepodepíše (vyčteno z jeho twiteru). Nicméně neznám pozadí jeho odchodu, výši smlouvy a další podstatné věci ohledně jeho angažmá. Vidím snahu Sparta zapracovat nové tváře, a tak i rozhodnutí neprodloužit mu smlouvu vidím jako kladné. SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ !


Marcel Melicherčík

Loni si odchytal svoje. Nezářil, ale nepropadl. Dostal nabídku na prodloužení kontraktu, ale dal přednost Liberci.

melichercik

Schaschek: Dostal nabídku z Liberce i Sparty. Přednost Liberci dal proto, že se obával, že ve Spartě nebude tolik chytat. Pokud tu hráč hrát nechce, tak ho nemá smysl držet. Nabídnutí spolupráce od vedení Sparty vidím jako dobrý tah, bohužel Marcel se rozhodl jinak. Účast vedení - SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ !


Marek Hovorka

Dle oficiálních informací z klubu doplatil jako mnozí další na nové pravidlo o mladých hráčích a Sparta s ním nepodepsala nový kontrakt. Prosakují však i informace, že se rozhodl Spartu opustit sám, protože chce hrát v týmu, kde bude mít vyšší ice-time, bude se moci zlepšovat, a tak bude mít šanci dostat se do národního týmu Slovenska.

hovorka

Schaschek: Dle důvěryhodných informací, které se ke mě dostaly, měl Marek podepsanou smlouvu na další rok, nicméně s ohledem na nižší vytížení se dohodl se Spartou na ukončení spolupráce a rozhodl se dát přednost nabídce jiného týmu, kde bude moci dále rozvíjet svůj talent.  Jeho motivací je slovenský národní tým a potřebuje být co nejčastěji na ledě. Je pochopitelné, že chce co nejvyšší ice-time a ve Spartě by ho zřejmě nedostal. Vzhledem k tomu, že došlo k dohodě o ukončení spolupráce, tak aktivitu vedení nehodnotím.


Autor: Schaschek #6

Foto: web (hcsparta.cz, lidovky.cz, hokejportal.cz, hokej.idnes.cz, etc.), kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.