Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Staronová tvář v brance Sparty, Schwarz nahradí Pepise

4. dubna 2012 v 18:30,  Aktuality

392.jpg

První sparťanská posila je tady! Sparta provedla brankářskou rošádu, kdy odcházejícího gólmana Tomáše Pöpperleho nahradí bývalý sparťanský gólman Marek Schwarz. 

Přečtěte si tiskovou zprávu od klubu:

HC Sparta Praha hlásí první změnu pro příští sezonu, která přináší nové obsazení gólmanské pozice číslo jedna. Za zahraničním angažmá odchází dosavadní opora Tomáš Pöpperle. Na jeho místo angažoval holešovický celek Marka Schwarze, který podepsal ve staronovém působišti tříletou smlouvu.

Po tři roky byl základním stavebním kamenem Mladé Boleslavi. Před minulým ročníkem zaslouženě vyrazil do zahraničí. V dresu finského TPS Turku však strávil jedinou sezonu a hlásí návrat do extraligy. Marek Schwarz podepsal tříletý kontrakt s pražskou Spartou.

„Jednání s Markem probíhala velmi korektně a jsme rádi, že se nám podařilo domluvit všechny detaily,“ sděluje Josef Jandač, kouč a sportovní manažer Pražanů.  Sparta tím dává fanouškům jasný vzkaz: O pozici gólmana se nemusíte bát! „Marek Schwarz je brankář prvotřídních kvalit. Tomáš Pöpperle byl naší velkou oporou a u Marka to bude platit stejně tak,“ věří Jandač.

Pöpperlemu na Spartě skončila po uplynulé sezoně smlouva a k jejímu prodloužení nedošlo. „Už v průběhu ročníku jsme se s Tomášem bavili o případném pokračování, ale projevil zájem zkusit štěstí v zahraničí. Rozešli jsme se v dobrém, odvedl pro Spartu spoustu práce a moc si jeho přístupu vážíme,“ říká trenér holešovického celku. 

Sám Pöpperle zatím o dalším angažmá úplně jasno nemá. Ovšem směr za hranice by nabral rád. „Už v průběhu ročníku jsme se dohodli s agentem, že bych chtěl ještě zkusit štěstí v zahraničí. Zájmu i jednání Sparty se velmi vážím, ale teď jsem se rozhodl, že chci ještě ven. Uvidíme, kde přesně nakonec budu chytat,“ usmívá se Pöpperle.

Redakce SHS tento krok vítá. Jen těžko by se v českých hokejových končinách hledal dostupný a podobně kvalitní gólman, jako je Marek Schwarz. Brankář, který tři roky držel v extraligových končinách Barážový Klub (BK) Mladá Boleslav, se za několik let vyšvihl mezi českou brankářskou špičku. Jako uznání jeho kvalit se ukázalo angažmá ve finské lize. 

V opačném gardu chytající Marek Schwarz byl už během let na Spartě vždy hodně přístupný fanouškům Sparty a věříme, že tomu tak bude i nadále. Přejeme mu hodně štěstí ve sparťanské brance a podobně kvalitní výkony, jaké předváděl jeho předchůdce Tomáš Pöpperle. 

Vítej doma, Marku!

Foto: hcsparta.cz

Text: hcsparta.cz, hs-sparta.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.