Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Víme první: Bříza mění funkci, bude krýt záda Haškovi. Nový šéf přichází ze Švédska

1. dubna 2012 v 09:04,  Aktuality

391.jpg

APRÍLOVÝ SPECIÁL. Neúspěšné vystoupení v play-off už má na Spartě první dopady. A nejedná se o změny kosmetické. Spíše by slušelo označení "pořádné zemětřesení". Začíná totiž střídání stráží jak na ledě, tak v kancelářích. Ale začněme pěkně popořádku.

Šok č. 1: Novým brankářem Sparty bude Hašek

Vzhledem k tomu, že Tomáš Pöpperle odchází do KHL, musí Sparta hledat novou brankářskou jedničku. A jediným volným gólmanem na trhu je v současnosti Dominik Hašek. Ten před časem prohlásil, že pokud nedostane do léta nabídku, skončí nadobro. A nabídka nakonec opravdu přišla. A dle našich informací, které se už několikrát ukázaly jako pravdivé (například jsme jako první informovali o odchodu Tomáše Netíka do KHL), ji učinila právě Sparta.

“Sparta je po Pardubicích nejvýznamnější hokejový klub v Extralize. Není proč váhat. Navíc vzhledem k tomu, že bydlím v Praze, má pro mě sparťanské angažmá logistické výhody,“ sdělil našemu nejmenovanému zdroji veterán Hašek.

Sparta bude díky angažování dvojnásobného vítěze Stanley Cupu rázem jedním z favoritů nadcházejícího ročníku extraligy. “Tak určitě mě nic jiného, než titul nezajímá. Ostatně jako ve všech mých předchozích angažmá,“ dodal podle našich informací brankář, který před třemi lety dotáhl Pardubice k titulu.


BřízaŠok číslo 2: Bříza odchází z vedení Sparty

Hodně si od angažmá Haška slibuje Petr Bříza. “Hašek, u toho jména není třeba nic dodávat. Jsme rádi, že se nám podařilo namísto Tomáše Pöpperleho najít takovou náhradu. Ten neměl v Čechách konkurenci, a tak jsme přemýšleli, koho jiného angažovat. A výsledkem je hrdina z Nagana,“ básnil exkluzivně pro web SHS Bříza.

Ten je z “Dominátora“ tak nadšený, že se sám rozhodl stát se součástí rošády ve sparťanském vedení. Končí totiž v pozici generálního manažera. Nehodlá se však, jak by se mohlo na první pohled zdát, věnovat naplno politice jako zastupitel Prahy 7. Jeho kroky vedou do míst jemu důvěrně známým. Do brankoviště. Ano, neskutečné se stává skutečností. Petr Bříza bude v následující sezoně Dominiku Haškovi krýt záda v pozici brankářské dvojky.

“Jsem týmový hráč, a Dominik je jen jeden. Pozici jedničky nechci. Té jsem si za posledních několik sezon užil v pozici GM až až. Radši budu pracovat v pozadí. Ale samozřejmě budu kdykoliv připraven nastoupit,“ řekl s pokorou Bříza.

Jeho návrat na led přináší dvě pikanterie. Tou první je fakt, že takto stará gólmanská dvojice nikdy v profesionální soutěži nenastoupila. A podle zákulisních informací ani těch amatérských. Proto jsou na úvodní zápas nadcházející sezony pozváni zástupci Guinnessovy knihy rekordů, aby při slavnostní ceremonii tento zajímavý statistický fakt potvrdili.


Face2Face

Šok č. 3: Novým generálním manažerem se stává Robert Ráž


Druhým zajímavým faktorem Břízova odchodu z čela klubu je výběr nástupce. “Dlouho jsme přemýšleli, koho místo mě angažovat. Nový generální manažer musí obrovský drive, aby posunul Spartu ještě výše v evropském kontextu. Musí mít zaprvé rozhled co se týče hráčů po celém světě a zadruhé cit pro marketing a vedení takového historicky významného klubu, jakým Sparta bezesporu je,“ nastínil Bříza, jak probíhal výběr jeho nástupce.

Sparta nehledala v českém rybníčku. “Žádný z tuzemských manažerů odpovídajících kvalit nedosahoval. Proto jsme se rozhodli podívat se na sever Evropy. Švédsko je za poslední dekádu příkladem hokejového progresu. A proto jsme upnuli zraky právě tam. Nakonec jsme našli to, co jsme tak dlouho hledali. Čecha, který zná lokální specifika extraligy jako nikdo jiný, ale se zkušenostmi z celého světa. Jedná se o Roberta Ráže,“ dodal Bříza.


Broš

Šok č. 4: Broš, Tenkrát a Zetek na odchodu

Mnohým diskutujícím je toto jméno dozajista povědomé. Vždyť Ráž čas od času na fórum SHS přispíval. Teď se chystá jeho triumfální návrat do Čech. A plány má nový GM Sparty nemalé.

“Především je třeba vyměnit celé marketingové vedení. Je třeba se zbavit všech protekčních spratků a profesních nýmandů, kteří se za ta léta v tomto důležitém oddělení uchytili. Místo nich angažujeme experty se zkušenostmi z NHL, kterým budu šéfovat samozřejmě já,“ uvedl Ráž.

Druhá věc jsou výkony, jaké bude Sparta předvádět na ledě. “Hašek a Bříza v brance jsou rozhodnutí předchozího vedení, s tím já nic nenadělám. Každopádně si ale mohou balit fidlátka Broš a Tenkrát. Ti jsou rakovinou v kabině Sparty a z jejich výkonů v poslední sezoně se mi chce zvracet. Místo nich hodlám angažovat hladové mladíky z kanadských juniorských soutěží. Každý jeden z nich má víc charizmatu a marktetingového potenciálu než tyto přeplácené pseudohvězdy,“ upřesnil další vývoj Ráž.

Ten také zmiňuje podstatnou věc týkající se tohoto webu. Růší se kotel, Sparta se stěhuje do O2 Areny. “Do Tipsport Arény chodí jen lůza a pubertální chátra. Já naopak chci ze Sparty vytvořit klub pro vyšší vrstvy. Proto jsem vyjednal pronájem O2 Areny, kde nahradíme Slavii Praha. S touto změnou souvisí i to, že vzhledem k tomu, že se majetnější občané nebudou bát jít na hokej, nebude třeba vytvářet sektor takzvaného kotle, kde si děti kreslí svoje transparenty a zápas co zápas urážejí soupeře,“ dodal dlouhodobý kritik poměrů v holešovickém klubu.

Sparta zkrátka míří nahoru…

Autor: Redakce SHS

S využitím agentury JPP :-)

Foto: Kasnarka, HCSparta.cz, internet


Apríl! ;)

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.