Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
rad55 +694
08.06.23 v 11:55

Jani Lajunen, to vypadá zajímavě! Pak, že je Spengler cup na nic....
Jenom cítím, že se to jméno bude po pár panácích hůř vyslovovat *METAL*

otaznik2
rad55 +694
08.06.23 v 11:50

reakce na SpartaCorps: ,,Zajímavá diskuze nejen dneska, Janiho vítám, ať se mu u nás..." zobrazit příspěvekZajímavá diskuze nejen dneska, Janiho vítám, ať se mu u nás daří.

Primitivové, co jsou tak tupý, že musej na síť napsat takový ***, jako např dneska o Janim, víte co? Jděte do hajzlu tvl… na kolika zápasech za posledních 16 let byli kurwa, že jste tak chytrý? Fakt nepochopíš…

Jo a gernáte, udav se krvavejma prachama
:-! :-! "

Spartu má každý rád. Na tu chodí největší návštěvy!
Zbytek jsou kecy v kleci.

otaznik3
rad55 +694
02.06.23 v 13:25

reakce na Mandor: ,,Pokud to nebude na měsíc..."

Tříletá smlouva, v Praze ho bude držet rodina, v rozhovoru to řekl jednoznačně.

+3
otaznik4
rad55 +694
02.06.23 v 11:33

Chlápa! *THUMBSUP*

+3
otaznik5
rad55 +694
30.05.23 v 20:29

Kauza Hradec by teoreticky mohla zamíchat účastí v CHL. Teď záleží na rozhodnutí APK. Netuším jestli na to jsou nějaké noty....

otaznik6
rad55 +694
27.05.23 v 09:44

reakce na Lord: ,,Havlát může být v budoucnu dobrý manažer,ale zatím není, na..." zobrazit příspěvekHavlát může být v budoucnu dobrý manažer,ale zatím není, na té pozici by měl být někdo se zkušenostmi, třeba Vrbata by tam byl dobrý. O Orctovi se říká, že je nejlepší trenér brankářů v ČR,ale ne tak nepřijde, jsou v ČR lepší trenéři brankářů. Zábranský nemá cenu komentovat, osobně fakt nechápu jak to všechno stíhá, majitel klubu,zastupitel v Brně, asistent trenéra."

Musí hlavně shánět bankovky, páč zahučel ve Sberbank.

otaznik7
rad55 +694
25.05.23 v 12:54

Jsou částečně aktualizované odchody/příchody. Celkem by mne zajímalo jak je to s Příbou....

otaznik8
rad55 +694
23.05.23 v 12:49

reakce na Ledlos: ,,Mě hodně štve, jakej hejt sklízí Sobotka na sítích. Ho vidí..." zobrazit příspěvekMě hodně štve, jakej hejt sklízí Sobotka na sítích. Ho vidí snad poprvé v životě, že si stěžují na jeho bruslení? On nikdy nebyl bruslař, ale puk nikdo z toho týmu neumí udržet tak jako on."

Tak ať sledují krasobruslení. Jeho trojnožka je fenomenální! Hlavně má všechno, hity, odebírání puků vepředu i vzadu a přihrávku!

otaznik9
rad55 +694
23.05.23 v 10:06

Asi bude volný Janis Jaks, za Janduse by byl dobrá posila.

otaznik10
rad55 +694
23.05.23 v 09:58

reakce na Jacob.: ,,Známé jméno. Stejně však v zemětřesení ve vedení Sparty..." zobrazit příspěvekZnámé jméno. Stejně však v zemětřesení ve vedení Sparty poněkud překvapivé. Tomáš Divíšek má za sebou skvělou aktivní kariéru, poslední roky velel coby generální manažer druholigovým Letňanům. Odtud rovnou skočil do nejvyššího vedení rudého kolosu. Oficiální pracovní zařazení? Člen představenstva odpovědný za sport. Jinými slovy: finální slovo ohledně příchodů a podoby kádru bude mít on. „Sparta je jiný level, opravdu velkoklub,“ přiznává Divíšek pro deník Sport a iSport.cz.

Nový hlavní trenér Pavel Gross. Nový generální ředitel Petr Vosmík. A nový šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. Tři novinky velkého třesku, který se minulý týden rozezněl pražskými Holešovicemi. Skončilo tak dlouhé čekání a týdny nejistoty.

Pod změnami je podepsán sám nejvyšší – majitel klubu Karel Pražák. Právě on do Sparty ze spřízněných Letňan zlanařil k velení sportovnímu úseku Divíška. „S panem majitelem jsme byli v dlouhodobém kontaktu díky mé pozici v Letňanech. Jednání ale probíhala až po skončení sezony,“ říká Divíšek pro Sport v prvním interview z nové pracovní pozice.

Nejdřív měl nabídku Pražáka odmítnout. Po dalším lanaření si však vzal čas na rozmyšlenou a na ponuku kývnul. „Musel jsem si vše pořádně vyhodnotit. V Letňanech jsme vše budovali od začátku a nerad bych klub nechal na holičkách. Konzultoval jsem vše s mými spolupracovníky a hlavně rodinou. Sparta je jiný level, opravdu velkoklub. I proto pro mě bylo důležité vědět, s kým a jak budu ve Spartě spolupracovat,“ přiznává.

Kdekoho napadne, jestli funkce v nejvyšším vedení Sparty, není pro bývalého útočníka, který poslední tři roky pracoval pro Letce Letňany, příliš velký skok. Až příliš velké sousto. Nakonec ale převážila velikost výzvy. „Je to tak, výzva je to obrovská. Nicméně se na to moc těším. Po prvních pohovorech s mými spolupracovníky mám ze všeho dobrý pocit,“ usmívá se Divíšek.

Oficiálně název jeho pozice podle klubového webu? Člen představenstva odpovědný za sport. V praxi bude mít Divíšek poslední slovo ohledně příchodů a odchodů. Bude faktickým nadřízeným Jaroslava Hlinky , který zůstává v křesle sportovního manažera.

„Mým hlavním úkolem bude zastřešit sport na všech úrovních, od mládeže po áčko. Budu se snažit o ještě větší propojení mezi Spartou a našimi letňanskými Letci. Spolu s Jardou Hlinkou budeme mít na starost zajištění požadavků našich trenérů a využití všech dostupných ledových ploch pro výchovu naší mládeže,“ říká.

A pokračuje. „Jsme tady jeden tým, budeme se radit společně. Hlavní slovo při výběru hráčů budou mít především trenéři Pavel s Milošem. My budeme reagovat na jejich požadavky. Společně teď pracujeme na přestupech vytipovaných hráčů, kteří by měli do Sparty dobře zapadnout. V následujících dnech proběhne kolečko se všemi trenéry mládeže, abych detailně poznal jak jejich práci, tak případné podněty, které povedou k lepšímu fungování klubu.“

Prvními kroky, které nesou i jeho podpis, je konec trojice útočníků. Smlouvy nebyly prodlouženy Seveřanům Olavimu Vauhkonenovi a Gustafu Thorellovi. Platný kontrakt byl naopak ukončen Dominiku Simonovi . „Olavi přišel především kvůli rozšíření kádru na play off. Gustaf měl kontrakt na jednu sezonu a rozhodli jsme se spolupráci dál neprodlužovat. S Dominikem jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Všem děkujeme a přejeme jim jen to nejlepší,“ komentoval rozhodnutí Hlinka. Potvrdil rovněž očekávaný konec švédského kouče Hanse Wallsona.

Naopak nové smlouvy podepsala v Praze šestice mladíků: brankář Oldřich Cichoň, obránci Martin Böhm s Dominikem Pavlákem a útočníci Andrej Fábry, Jan Krupička a David Senčák.

Právě zapojení mladých hráčů do Sparty si Divíšek dává za jeden z hlavních cílů. Proto bude dále fungovat také ve vedení Letňan. „Budu tam nadále působit v upravené pozici. Jak jsem říkal už dříve, propojení mezi oběma kluby vidím jako velký krok dopředu především v mládeži. Moje představa o fungování hokejového velkoklubu je taková, že by měl mít k dispozici širokou mládežnickou základnu, která může generovat více talentovaných hokejistů.“

Sám Divíšek hokejově vyrostl ve Slavii, za jejíž áčko odehrál 88 utkání. Nejvýraznější stopu zanechal útočník v Pardubicích, s nimiž se stal v roce 2005 ligovým šampionem. Kromě toho odehrál pět duelů v NHL v dresu Philadelphie. Vyzkoušel si taky soutěže ve Švýcarsku a Německu. V domácí extralize nastoupil celkem k rovným sedmi stovkám utkání. Aktivní kariéru uzavřel na jaře 2020 po třech sezonách v Prostějově ve věku čtyřicet let.

V ročníku 2013/14 naskočil k deseti zápasům za Spartu. Proto ani jako odchovanec Slavie současnou novou práci v tomto směru nijak výrazně neprožívá. „Už jsem se na Spartě v minulosti mihnul. V Letňanech navíc máme taky trochu sparťanské DNA. Jestliže budeme pracovat dobře, věřím, že úplně nezáleží na tom, odkud člověk přichází. Mám obrovskou chuť pro Spartu pracovat a co nejvíc pomoci potřebám klubu,“ hlásí jasně.

Divíšek mimochodem žije nedaleko Pardubic. Blízkými kamarády jsou Petr Sýkora a Tomáš Rolinek . Oba pracují pro Dynamo, které by mělo být v nové sezoně opět velkým rivalem hladového rudého obra. Jak to ovlivní vzájemné přátelství? „Nijak,“ rozesměje se Divíšek. „Doufám, že budeme po zápasech s Pardubicemi vždycky ti veselejší. S klukama ale komunikuju dál, oba dva mi hned psali a gratulovali. Rolas toho sám pro Spartu v minulosti udělal hodně.“

kdo je nový generální ředitel Sparty Petr Vosmík?

Ve funkci generální ředitelky klubu skončila po čtyřech sezonách Barbora Snopková Haberová. Do uvolněného křesla posadil majitel Sparty Karel Pražák Petra Vosmíka. Ten v posledních letech působil v klubovém představenstvu. Pro hokejového fanouška jde však o neznámou osobu. Co je vlastně Vosmík zač? Pracuje jako ředitel nemovitostí patřící Pražákově firmě Kaprain, což je investiční společnost zabývající se financemi, průmyslem a právě nemovitostmi. V tomto odvětví pracuje Vosmík od roku 1998, kdy se vrátil do Čech ze studií v USA. Šestnáct let byl generálním ředitelem Českomoravské realitní. „Každý krok, který ve Spartě děláme, vede k jednomu společnému cíli – být dlouhodobě úspěšní a opět vybojovat mistrovský titul,“ vytyčil Vosmík obligátní cíl pro Spartu."

S touto koncepcí rozvoje a směřování klubu absolutně není kompatibilní Pepa!
Já jen kdyby v budoucnu nastaly nějaké,,špekulace".

+1
otaznik11
rad55 +694
22.05.23 v 15:33

Na repre se koukám, nedaří se Chlapíkovi, Tomáškovi, ale neskutečné výkony vidím v první lajně u Sobotky. Ten odevzdá neskutečné množství černé práce a těží z toho celá pětka. Moc se mi líbí jak úřaduje!

+1
otaznik12
rad55 +694
22.05.23 v 11:59

reakce na Poky: ,,Zpětně je vždy zvolená varianta prezentována jako prioritní...." zobrazit příspěvekZpětně je vždy zvolená varianta prezentována jako prioritní. Málokdo oznámí, že bere druhou nebo třetí variantu. Některé varianty můžou mít i stejnou prioritu, špičkových trenérů je málo.
V každém případě rozhovor s Varaďou docela objasnil podzimní údalosti ve Spartě a že pisálci z deníku Sport si zase tolik nevymýšleli v tomto konkrétním případě. Majitel přemýšlel a jednal o radikálnější variantě, sportovní vedení preferovalo variantu s návratem Hořavy. A nakonec přesvědčilo i pana Pražáka. Sezóna dopadla špatně a majitel se vrátil k radikálnějšímu řešení. Opět oslovil Varaďu, ale jednání už nebylo nejspíše tak žhavé jako na podzim a mezitím se objevila reálná možnost s trenérem Grossem, navíc opět s vazbou na Miloše Hořavu.
Působí to na mě dojmem, že nakonec jsou s výběrem prozatím spokojení všichni."

Gross tady hrál jako mladý, doufám, že bude mít srdce a mladé bude nasazovat! To by mě bavilo hodně. Bylo to tu, ve větší míře snad jenom za Vejby.

otaznik13
rad55 +694
22.05.23 v 09:56

reakce na ReiN: ,,Já stejně nechápu Varaďovu motivaci. Odejdeš z Třince,..." zobrazit příspěvekJá stejně nechápu Varaďovu motivaci. Odejdeš z Třince, vzděláváš se v zahraničí, aby si se za rok a kus vrátil do... Pardubic. Z jeho rozhovorů když odešel z Třince to vypadalo, že si na zahraničí strašně věří *VYHLIZI* "

Musel asi trochu ubrat ze svých revolučních a radikálních názorů

otaznik14
rad55 +694
22.05.23 v 08:13

reakce na Lord: ,,Rulík na Isportu říkal, že ho níkdo ze Sparty neoslovil, ani s..." zobrazit příspěvekRulík na Isportu říkal, že ho níkdo ze Sparty neoslovil, ani s nikým nejednal. Takže, že by byl od začátku priorita Gross ? "

Podle Varadi proběhlo druhé jednání, ale rozhodl se takhle kvůli rodině.

otaznik15
rad55 +694
19.05.23 v 19:15

reakce na Poky: ,,O Blainovi se svého času říkalo, že si v Praze dost užívá. Jak..." zobrazit příspěvekO Blainovi se svého času říkalo, že si v Praze dost užívá. Jak moc a konkrétně co, v tom už se verze rozcházely. Sparta i přes jeho kvality o pokračování údajně moc nestála a tak si hráč obratem našel angažmá ve městě, odkud je to do Prahy hodinu cesty. Zajímavostí bylo, že před před třemi lety, když kluby napříc extraligou řešily, jak v počáteční fázi koronaviru dostat do republiky své cizince, Blain se zjevil v Hradci hned v květnu. Vysvětlení bylo prosté. Vůbec se nevracel a dovolenou strávil v Praze."

Chodil na Letné na pivo.

otaznik16
rad55 +694
19.05.23 v 15:38

reakce na Lord: ,,Vypadá to, že Divíšek krom Sparty zůstavá GM Letňan, jsem..." zobrazit příspěvekVypadá to, že Divíšek krom Sparty zůstavá GM Letňan, jsem zvědvaý jak to bude stíhat. Jinak si myslím, že bude vetší zapojení legend k mladeží."

Já to chápu tak, že dojde k užšímu propojení klubů a s tím by měl pomáhat Hlína. Ty škatulata vypadají zajímavě a je to jasný koncept pro budoucnost.

otaznik17
rad55 +694
19.05.23 v 15:31

reakce na Schaschek: ,,Za Grosse jsem rád neskutečně 8-) *THUMBSUP* A teď už bych byl..." zobrazit příspěvekZa Grosse jsem rád neskutečně 8-) *THUMBSUP* A teď už bych byl rád kdybychom se dozvěděli o možných posilách 8-) "

Asi to bude chtít trochu trpělivosti. Gross zahajuje pohovory s hráči. Nemyslím si, že si úplně s každým padnou do oka. Pár odchodů se čekat dá. A následně se nutně doplňovat bude. Myslím, že dva až tři Kanaďany doporučí.

otaznik18
rad55 +694
18.05.23 v 13:15

reakce na Anguilla: ,,Já sem ročník 82 jeho bych tipnul tak ročník 72,nebo 71 prostě..." zobrazit příspěvekJá sem ročník 82 jeho bych tipnul tak ročník 72,nebo 71 prostě necelých 50 let že Martine?"

Také myslím, že to bude lehce pod pade. *ANO*

otaznik19
rad55 +694
15.05.23 v 20:19

No a teď bude řešit Dvořáka? Kde byl?

otaznik20
rad55 +694
15.05.23 v 20:13

reakce na SpartaCorps: ,,Zárubo, tvl, nemusíš tak dávát najevo, že Spartu nemáš..." zobrazit příspěvekZárubo, tvl, nemusíš tak dávát najevo, že Spartu nemáš rád…. David je náš….
*FUCKU* *FUCKU* "

Přemýšlel jsem, kolik sedmiček má mít hráč na zádech, aby si ho Záruba nepletl s Dvořákem.
*KSICHT*

+1
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

  • Choreofond

Kalendář akcí

<<06 / 2023>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30