Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +337
29.04.22 v 12:23

reakce na Medvěd: ,,Na pochvale obrany se rozhodně neshodneme. Nevím, do jaké míry to..." zobrazit příspěvekNa pochvale obrany se rozhodně neshodneme. Nevím, do jaké míry to ovlivnila zmiňovaná viróza, ale naši obránci, zvlášť směrem dozadu, ji asi měli celou sezónu.
Btw - dnes jsem četl nějaké povídání s Jandačem a v tom co tam psal měl pravdu. Zdůrazňoval sehranost třineckého týmu kde nedochází k výměně půlky hráčů každý rok a chválil obměny jejich kádru, které vždy mají smysl. Možná je jenom teoretik - nevím, ale v tomhle pravdu asi má."

Já jsem ale obranu chválil za včerejšek, ne za celou sezónu. Včera jsme vzadu zas až tak nehořeli. Nemusíme se shodnout, od toho je diskuse.

S důležitostí souhry souhlasím - my jsme ale poslední dobou měnili radikálně herní styly a do těch se musely vyměnit skoro celé kádry. Že to je problém víme. Další věc je, že hodně našich hráčů má ještě ambice zahrát si venku a pak mají buď výstupní klauzuli nebo krátkodobou smlouvu. Třinci se nějak daří držet kádr pohromadě a měnit jen pár hráčů kus za kus. Tady je potřeba si říct, jestli chceme hrát s hvězdami - pokud ano, pochybuju, že se povede mít stabilní kádr. Důležité je udělat kostru týmu, na kterou se budou noví hráči dobře nabalovat. To si myslím, že už u nás tak trochu proběhlo, dost klíčových hráčů máme podepsaných i na příští rok. Je otázka, co bude chtít hrát Patera - v Boleslavi se hrálo něco úplně jiného než u nás. To by mohlo vést k dalším výměnám.

otaznik2
kvcr +337
29.04.22 v 10:40

Bohužel se zopakoval třetí zápas série místo čtvrtého. Měli jsme víc ze hry, hodně šancí, ale nebyli jsme schopní najít cestu do branky, ani se nám neodrazil žádný puk. Třinec se do přečíslení před prvním gólem dostal po hned dvou smolných odrazech, pak jim spadlo z nebe trestné střílení (zápas jsme prohráli hlavně vlastní neefektivitou, ale takových zákroků bych našel padesát - prakticky při každém přechodu modré čáry). Dlouho nám trvalo, než jsme se z toho oklepali, druhá třetina byla z naší strany pořád zaražená. Trochu už na někom byla vidět únava (když jsem se dověděl o střevní viróze a hrajících zraněných, není divu) , pořád se ale tenhle zápas vyhrát dal. Je velká škoda, že nám to v play-off nelepilo, hlavně teda těm, od kterých se čekaly góly nejvíc. Tomu se ale prakticky poručit nedá.

Pochválil bych za včerejšek obranu s Hudáčkem, i když Třinec se soustředil hlavně na destrukci, dva góly doma by měly stačit aspoň na plichtu. Vepředu to byl neustálý boj u mantinelů, málokdy jsme se dostali do nějaké kombinace. Bylo tam vidět nezměrné úsilí a vůle, bohužel to dneska nepřineslo ani jeden ubojovaný gól. I jsme podle mě šli správně do rizika a tříminutové power-play, ani ty tři minuty nám ale nestačily.

Samozřejmě první člověka popadne frustrace, ale teď už jsem se trochu zklidnil a s odstupem času hodnotím letošní umístění jako dobré. Necinklo to, ale zase jsme se dostali o kousek blíž, chyběly nám dva vyhrané zápasy, při troše štěstí to tam spadnout mohlo. Za asi největší klad bych považoval to, že se vytvořil silný tým s vyrovnanými útoky i obranami, který dokázal odehrát s výjimkou jednoho zápasu v Třinci hodně kvalitní play-off (a samozřejmě i základní část). V tom jsme byli poslední dobou marní, letos jsme ale vypadali v play-off dost dobře. Dokázali jsme přepnout z technického módu do tvrdého hokeje ze dne na den. Tým držel při sobě, šlapal, podporoval se. Náš hokej opravdu bavil, jako divák jsem si většinu zápasů užíval. Myslím si, že i když jsme teď zklamaní, tým a klub zaslouží díky za dobrou práci. Přeju všem, aby jim ten postupný progres vydržel a aby dokázali posunout naši Spartu ještě dál.

+2
otaznik3
kvcr +337
27.04.22 v 10:43

reakce na Gapin: ,,No tak jestli Bingo přemejšlí koho dát do kasy a ukáže na..." zobrazit příspěvekNo tak jestli Bingo přemejšlí koho dát do kasy a ukáže na Machovskýho, tak ať je tak hodnej a řekne to dopředu, protože to nemá cenu tam vůbec chodit.
Hudáčkovy nesednul jeden zápas, i díky němu hrajem finále. Machovský neměl formu konstantně a sázet na něj že ji dneska najde pod postelí, by byla čirá šílenost."

V podstatě souhlasím, i když bych osobně Machovského až zas tolik nezatracoval, že by v poslední době někde úplně hořel kromě jednoho zápasu s Libercem, to si zase nepamatuju. Víceméně narážím na to, že jsme signalizovali, že se po prohře střídají brankáři. To se neděje, ale zatím se měnili potom, co jeden druhého vystřídal během zápasu. Pokud byla taková dohoda, uvidíme, co udělají trenéři, ale vzhledem k tomu, že se Machymu na Třinec dost nedaří a že včera taky moc nepřesvědčil, doufám, že zvítězí zdravý rozum a pošlou tam Hudáčka. Za mě bych nad tím ani moc nepřemýšlel, vrátil sestavu na přesně stejnou jako ve čtvrtém zápase a udělal všechno pro to, aby se vrátil i zodpovědný a koncentrovaný výkon. Potřebujeme to mít v hlavách nastavené úplně jinak než včera v Třinci.

+2
otaznik4
kvcr +337
27.04.22 v 06:39

Souhlasil bych s trenérem a názory některých z nás, že jsme podali dosavadní nejhorší výkon v sérii. Poprvé byl Třinec viditelně lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme zahráli tragicky vzadu. Tentokrát není moc co chválit, vzadu jsme strašně hořeli a vepředu jsme příliš nebezpeční nebyli. Nemyslím si, že by to bylo nějakou únavou, pořád jsme byli schopní soupeře přebruslit a v některých soubojích přetlačit, spíš jsme nesmyslně chodili bránit dva jednoho hráče a Třinci se tak naskýtala přečíslení (a že jich bylo). Tentokrát sáhnu do svědomí trenérům, protože v útocích vyměnili Šmerhu za Chlapíka. Ono je asi jasné, proč to udělali, Chlápa potřebuje nastartovat, nakonec jsem to tady sám psal, že by mu možná pomohl Thorell - ale když už, pořád bych se snažil držet standard 2+1 (dvě hvězdy, jeden hráč k nim). Navíc pokud by to bylo na mě, neměnil bych oproti minulému zápasu vůbec nic - tam jsme byli opravdu výborní, tak proč do toho zasahovat ? Oba změněné útoky zaznamenaly dohromady -3. Hodně bych se zasazoval o to, vrátit původní skladbu útoků. Nemyslím si teda, že tahle změna nám prohrála zápas, ony i ostatní útoky nijak nedominovaly, ale k dobru to podle mě nebylo.

Tentokrát jsme dostali i nějaké lacinější góly, ale na to se nemůžeme vymlouvat, soupeři tam spadly dvě a půl šmudly. Ono jak říká Matuškin, je asi jedno, o kolik prohrajeme, ale úplně teď nezávidím Bingovi výběr gólmanů pro další zápas (za sebe bych asi postavil Hudáčka, přece jen mi přišel jistější). Obrana hořela neskutečně, bohužel i nejzkušenější hráči lítali za pukem a nedrželi systém, což nám Třinečtí dali dokonale sežrat. Těžko něco pochválit, tenhle zápas se nám opravdu nepovedl a řekl bych, že by bylo dobré, aby si jeden každý sáhl do svědomí a nastavil si to v hlavě líp. Protože tohle nebylo o systému nebo kondici, to byly individuální chyby.

Teď nás čeká zápas doma a musíme tu včerejší hrůzu hodit za hlavu a znova se z plavek převlíct do montérek. Na jednu stranu ve mně hlodají obavy, že jsme Třinec pustili do moc velkého laufu, na druhou stranu budeme doma, s výborným fan supportem a snad i nějakou tou sebedůvěrou, protože v poslední době jsme doma moc neztráceli. Stojíme nad propastí, není se na co šetřit. Ve světle minulého zápasu bych tentokrát dal hlavní důraz na zodpovědnost. Věřím, že jsme si k zápasu něco řekli a že uděláme všechno pro to, abychom se vrátili k výkonům, které nás zdobily první čtyři zápasy série, zejména ten čtvrtý. Jen tak můžeme uspět.

otaznik5
kvcr +337
24.04.22 v 20:06

Oba domácí zápasy jsme podali další výborné výkony. V pátek jsme si (doufám, že už naposled) vyžrali zápas blbec, kdy jsme se nedokázali prosadit z velkých tutovek, zatímco Třinec dal góly po dvou šťastných odrazech. Celý zápas jsme dominovali, bušili do zdi, ale nebylo nám přáno. Včera se to podařilo prorvat a konečně to tam napadalo - a nebyly to rozhodně žádné šmudly. Mám pocit, že máme aktuálně nejsilnější tým za poslední roky a navíc skvělou partu. Oslavy gólů, povzbuzování na lavici, podpora hráčů trenéry a naopak - tenhle tým opravdu drží pospolu. Nesesypali jsme se po dvou trochu smolných prohrách a dokázali jsme ještě zvednout náš výkon.

To všechno by bylo málo, kdybychom neměli jistotu v bráně. Hudáček je jistý, absolutně klidný, málokdy vyrazí puk před sebe. Má i výborný cit pro to, kdy puk radši podržet a kdy rozehrát. Teď podle mě hrají dobře všichni, ale včera to byl zápas Tomáše Šmerhy. Tři body, krásný gól ,kdy vymáchal Kacetla stylem pocem-kamdeš a dvě luxusní nahrávky. Navíc je vidět, jak na něj Třinečtí reagují podrážděně, je to právě ta tříska pod nehtem, kterou jsme už dlouho postrádali. Přitom bych ale řekl, že nedělá nic záludného jako třeba můj favorit na křiváka soutěže Marcinko - ten ostatně prokazuje svou statečnost obvyklým způsobem, kdy se do křížku pustí jenom s hráči, kteří mají o dvacet kilo míň. Šmerha to ustál se ctí. Bodově dobrý zápas měl i Sobotka, protože první gól vybojoval a třetí dobře trefil. Jak jsem ale psal, v téhle sérii mě zatím nikdo nezklamal, i David Kaše, kterému to ze začátku po dlouhém zranění moc nešlo, se do toho čím dál víc dostává. Je neskutečné, kolik našich hráčů skáče po hlavě do soubojů s o hlavu většími kolohnáty, ke Stálicím jako Horák, Sobotka Forman a Vitouch se přidali Dvořáček, Buchtele a Kaše, tihle kluci vybojují strašně moc zdánlivě ztracených puků.

Čeká nás další zápas v Třinci a dostáváme se do situace, kdy každý zápas je v podstatě zápasem pravdy. Čekám, že budeme hrát do kopce, otázkou je jen, jaký bude úhel. Poslední dobou mi třinečtí hráči připadají čím dál podrážděnější, speciálně Růžička a Havran, což je jen dobře. Pokud budou dělat zbytečné fauly (a někdo je odpíská, to je samozřejmě prvek nejistoty) a my je dokážeme potrestat, jen dobře. Na druhou stranu je od Třineckých vidět čím dál víc malých provokací a záludností, které musíme ustát, jako se nám to dařilo doteď. Tohle jsou věci často mimo hru, nikdo je nevidí a pravděpodobně nepotrestá. Opticky to vypadá, že přehráváme Třinec čím dál víc, ale je třeba být hodně obezřetní, pořád totiž platí, že Třinec potřebuje na gól míň šancí než my. Jejich největší síla je před bránou, pokud to dokážeme zvládnout tam, eliminujeme většinu jejich šancí z dorážek. Na naší straně je rychlost a mám pocit, že na ně čím dál víc platí, hráči jako Míra Forman, Michal Řepík nebo Erik Thorell jsou schopní ujet soupeři na deseti metrech o metr i s pukem. Třinečtí velcí beci s tím mají evidentně problémy, měli jsme už hodně nájezdů a přečíslení, které nevznikly nahrávkou, ale přebruslením. Třinec má na svě straně domácí led a souhru, kterou pilovali roky, zatímco my jsme na souhru měli rok a půl. Před tohle sezónou nám odešlo jedenáct hráčů, to je půlka týmu. Klobouk dolů před týmem, co za ten rok dokázal. Teď ale není čas na plácání se po ramenou, čekají nás nejdůležitější zápasy sezóny. Moc bych si přál, abychom dokázali udržet trend výborných týmových výkonů, se kterými jsme do téhle série vstoupili a které podle mého názoru každým dalším zápasem zvedáme. A klukům bych moc přál udržet produktivitu z posledního zápasu, s tou bychom měli i na těžké půdě soupeře šanci uspět.

+5
otaznik6
kvcr +337
20.04.22 v 10:18

reakce na Schaschek: ,,Naprosto souhlasím. Jen bych podotknul, že fakt nechápu metr..." zobrazit příspěvekNaprosto souhlasím. Jen bych podotknul, že fakt nechápu metr sudích. Vyloučení Sobotky i Poláška v kontextu ostatních zákroků v zápasu bylo mimo mísu. Málem nás to stálo zápas. Prostě klasický Třinec, kde se hraje trošku do kopce vždy."

Přesně tak, obě vyloučení Šír doslova vykouzlil z ničeho, takových zákroků bylo v zápase k vidění dvacet na obou stranách. O to cennější pro nás, že jsme se s tím popasovali. Na druhou stranu mě hodně překvapilo, že v prvním zápase měl víc vyloučených Třinec (oprávněně), takže jsem to včerejší naklápění roviny jen krátce zmínil, ať to nesklouzne k diskusi o jednom každém zákroku.

otaznik7
kvcr +337
20.04.22 v 08:23

Včera jsme odvedli jeden z našich nejlepších výkonů v letošním play-off. I když zápas vypadal opticky vyrovnaně, měli jsme tak dvakrát tolik tutovek a jen skvělý výkon Kacetla (a nutno říci i naše střelecká nepohoda) držel Třinec až do konce zápasu v naději. Nepomohla ani Šírem nakloněná rovina. Kromě krátkých pasáží na začátku a na konci třetí třetiny jsme působili klidně a sebejistě, otáčeli jsme hru do brejků a přečíslení, a když to nešlo "na jistotu", jednoduše jsme puk vyndali klidně i s icingem. Stejně jako trenér bych řekl, že i v prvním zápase jsme hráli 45 minut dobře, ale včerejší výkon šel ještě výš a zaslouží jen superlativy.

Přestože Třinec zase tolik tutovek neměl, absolutorium zaslouží Hudáček. Bylo tam několik opravdu těžkých situací, které vyřešil s klidem a spolehlivě, puky z něj vypadávaly minimálně, takže Třinec neměl moc možností k jejich oblíbené disciplíně: dorážkám a došťouraným gólům. Beci se tentokrát vyvarovali námazů a navíc skvěle podporovali útok - učebnicové sprinty Moravčíka a Pavelky přes celé hřiště na podporu přečíslení byly pastvou pro oči a padl z toho i rozhodující gól. Herně se nám zvedá kapitán a včera předvedl to, co od něj potřebujeme - rychlost, kličku jeden na jednoho, góly. Moc mu přeju, aby mu to vydrželo. Trenéři se rozumně vrátili k rozložení sil do víc útoků a podle mě bylo vidět, že tahle varianta nám sedí mnohem víc. Může to být tím, že systém "všechno nejsilnější do dvou útoků" evokuje pro třetí a čtvrtou lajnu roli obranářů a na prvních dvou leží veškerá zodpovědnost za góly, což je myslím zbytečný tlak v už tak náročné sérii. Je tedy pravda, že jsme takhle včera trochu utopili Filipa Chlapíka, tomu myslím strašně chybí spolupráce s Davidem Tomáškem a potřeboval by k sobě někoho kombinačně lepšího, třeba Erika Thorella. Ale fungovalo to i takhle, všichni odevzdali to nejlepší, jen tak dál.

Teď nás čekají dva zápasy doma a musíme na ně být dobře připraveni. Nesmíme se nechat vybláznit, s Třincem se nedá hrát totální hurá hokej, oni mají tu obranu hodně pevnou a dokážou z ní rychle ujet do brejků a přečíslení - to nám ostatně ukázali už v Třinci. Tím nechci říct, že bychom měli rezignovat na aktivní hokej, naopak, potřebujeme neustále hrozit stejně jako v druhém zápase. Víme, že klíčem k úspěchu je rychlost, kde s námi velci beci Třince mají problém. Když už jim neujedeme, může z toho být faul. Bude těžké najít recept na Kacetla, on je fakt hodně velký a rychlý, ale možná by stálo za pokus z těch dorážek mířit po zemi na jesle, protože on sice betonem dosáhne daleko, ale už ho nestihne přimáčknout na led, takže je tam docela velká díra. Vím, že je to hodně nestandardní zakončení, každý má skoro Pavlovův podmíněný reflex dorážet nahoru, ale Tomáš Pavelka dal včera gól právě tak, byť to asi úplně takhle nechtěl. Jinak kolem sebe Kacetl moc místa nenechává. Zatím to vypadá na dost dlouhou a vyrovnanou sérii a podle mě budou rozhodovat detaily, myslím, že se dočkáme i nějakého toho prodloužení. Musíme jít zápas od zápasu a plně se na něj koncentrovat, ukazuje se, že předchozí vyhraný zápas není výhoda, protože soupeř se o to víc kousne. Platilo to s Libercem i Budějovicemi, Třinec nebude výjimkou. Když ale zahrajeme jako včera, můžeme s nimi hrát.

+4
otaznik8
kvcr +337
19.04.22 v 07:37

Bohužel mám ze včerejšího zápasu pocit, že jsme pohrdli šancí, kterou nám Třinec nabídl a že se už se takové příznivé podmínky (kdy měl Třinec víc vyloučených než my, dlouho se vedlo, měli jsme slušné šance navýšit vedení) nemusí opakovat. Budu to přičítat rozčarování, které přišlo ve třetí třetině v úseku, kdy jsme totálně zdegradovali do té doby velmi dobrý výkon. Nevím, proč jsme se zase vrátili k rozložení útoků na styl "co nejsilnější první dvě lajny, pak se děj vůle boží" - ne že by třetí a čtvrtá lajna nějak moc hořely, ale takhle podle mě nedokážeme docílit nějakého souvislejšího tlaku. Je pravda, že jsme měli i trochu smůly (trefili jsme dvě tyčky a Třinci se dvakrát odrazil puk, jak nejlíp to šlo), ale prohrát třetinu 4:0, to si prostě dovolit nemůžeme.

Hudáček dostal čtyři góly, nejvíc asi zamrzel ten první, tam jsme potřebovali lepší zákrok. Jinak bych mu góly nevyčítal, bylo to všechno zblízka po odrazech nebo námazech, to se chytá úplně nejhůř. Na druhou stranu Kacetl na druhé straně podobné situace dokázal pokrýt. Kdybych měl něco pochválit, byly by to asi přesilovky a oslabení, tam jsme myslím byli viditelně lepší. Obecně to byl takový hodně taktický hokej, který podle mě vyhovoval spíš soupeři.

Dneska nás čeká druhý zápas a potřebujeme do něj jít s čistými hlavami a nepoddat se frustraci z nepovedené třetiny. Když si odmyslím těch pár minut hrůzy, Třinec nijak nedominoval, byli jsme úplně vyrovnaným soupeřem. Na tom bychom měli stavět do dalších zápasů, pokud možno přidat na rychlosti a asi i jít trochu víc do rizika, tenhle zavřený hokej hraje spíš do karet soupeři. Na jednu stranu jsme si dokázali, že v Třinci se dá udělat bod, na druhou stranu Třinec prokázal to, jak si věří - hráli si pořád to svoje a nakonec to dokázali přetavit v góly (byť jsme jim v tom dost pomohli). Bude to zase těžký zápas a moc bychom potřebovali vyhrát, protože pak už by to bylo hodně těžké. Pokud dokážeme odehrát celý zápas podobně, jako včerejší první třetinu, nemuselo by to být nemožné.

+2
otaznik9
kvcr +337
13.04.22 v 09:21

reakce na Schaschek: ,,Oceňuji jak si to dokázal napsat. Já bych napsal jen to, že je to..." zobrazit příspěvekOceňuji jak si to dokázal napsat. Já bych napsal jen to, že je to č..ák sešívanej :-D "

Já se vždycky snažím psát jen to, co bych byl schopný kritizovanému říct do očí, ale musím přiznat, že tvoje zhuštěná forma má svoje kouzlo :-)

+1
otaznik10
kvcr +337
12.04.22 v 21:09

reakce na karlos: ,,U toho faulu se zastvil včera i Antoš. A podle něj, je to play off..." zobrazit příspěvekU toho faulu se zastvil včera i Antoš. A podle něj, je to play off a je to v pořádku, protože Šmerha je provokatér a v tomto případě se podle toho wola "střetli 2 hráči, co chtějí vyhrávat" *MIMO* Antoš se svými vyjádřeními klesá čím dál níž. Nerozumím tomu, že ho v televizi nechávají obhajovat takovéhle prasárny slovy "to je play off", "patří to k tomu" :-! :-! To je super příklad pro mladé hráče, aby v play off sekali soupeře v přerušené hře do nechráněných míst, dávali hráčům krosčeky do obličeje a spoustu dalších prasáren, které on obhajuje. Je to d.e.b.i.l *KOSA* *KOSA* "

On si Antoš asi vůbec neuvědomuje, co komentuje. Je to sport. Profesionální, ale pořád sport. A osekávání zezadu zboku do kolena do něj určitě nepatří. Antoš se celou dobu své komentátorské kariéry stylizuje do role tvrďáka, co rány ustál a rozdal, ale poslední dobou už ztrácí soudnost a kontakt s realitou. Bagatelizovat (a dokonce legalizovat) takovýhle zákrok je podle mne známka buď nižší příčetnosti nebo snaha přifouknout si image. Pokud je správně B, pak to na mě působí dost zoufale.

+3
otaznik11
kvcr +337
12.04.22 v 08:22

Umlátili jsme zápas, ve kterém jsme myslím lepší nebyli. Na jednu stranu si cením naší víry v úspěch a týmového ducha, na druhou stranu jsem přece jen čekal, že budeme Budějovice přehrávat víc, a to zejména v domácích zápasech. Do zápasu jsme nastoupil opět s vyčkávací taktikou, opět se nám povedlo dát první gól, opět jsme se pak ještě víc zatáhli a nechali Budějovice hrát. Opět to nakonec přineslo výhru, takže i když to moc ke koukání nebylo, taktika slavila úspěch. Tentokrát jsme hned od začátku působili hodně podrážděně a podle mě jsme to místy s agresivitou až přeháněli, byly tam vidět hokejky v obou rukou hodně vysoko. Postupem času se to srovnalo do normálních mezí a zápas by vypadal normálně, kdyby se do toho nevložili šestý a sedmý hráč Budějovic. Takových zákroků, za které šli sedět Horák a Kaše, bych na druhé straně našel pět v každém zápase, i sekera Chlapíka (a hlavně citlivě posouzený trest za řeči) byla na poměry play-off dost přísná. Třešničkou na dortu pak bylo vyloučení Stolyarova, který (ač vkleče a s hokejkou v obou rukou) dostal trest za hru rukou při vhazování. Tentokrát nemám vůbec pochyby, že nás rozhodčí poškodili. Ještě bych možná dokázal pochopit, kdyby se to stalo venku pod tlakem diváků, ale nad tímhle mi zůstává hlava stát. Jsem opravdu zvědavý, jestli kouzelníci s píšťalkou prokážou podobnou odvahu i vůči domácím v Třinci.

Jak se shodli trenér s Filipem Chlapíkem, tohle vítězství jde především za Hudáčkem a speciálními formacemi na oslabení. Všechna jsme ubránili, zatímco sami jsme jednu přesilovku proměnili. Příznačné je, že zápas rozhodli útočníci, kteří předtím strávili nejvíc času (přes šest minut) v oslabení - Míra Forman a Roman Horák. Milan Jurčina má v oslabení přes osm minut. A to všechno by nestačilo bez skvělého Hudáčka, který vytáhl několik vysoce nadstandardních zákroků včetně zásahu betonem po nešťastné teči těsně před koncem.

Bohužel nám naskákala další zranění, a to hodně důležití hráči, Tomášek s Poláškem. Moc si přeju, aby se dali do finále do kupy. Po Tomáškovi šli Budějovičtí od začátku série, teď se jim to tedy povedlo. Zastavím se u zákeřného faul Šticha na Šmerhu v přerušené hře v minulém zápase: za co jiného už se mají dávat káry ? Sekera hokejkou na nechráněné místo. Úmyslně, zezadu. Zboku na koleno, které je hodně zranitelné. A až bude zase někdo uvádět "malou razanci", vyřadilo to hráče minimálně na další zápas. Ať si je play-off nebo ne, tohle je prostě svinstvo, které nemá ve sportu co dělat. Výsledkem konání rozhodčích a disciplinární komise je, že Štich další zápas odehrál a Šmerha ne.

Teď nás čeká série pravdy. Ano, Třinec je asi mírným favoritem (kursy Fortuny 1,83 - 1,98). Mají obrovské zkušenosti z play-off, tým hraje prakticky bez velkých změn ve stejné sestavě několik let, herní styl je maximálně přizpůsobený play-off hokeji. Mají propracovaný systém, kterým dokážou eliminovat útoky soupeře bez většího rizika, což prokázali v obou předchozích sériích, které vyhráli 4:0. A tady právě vidím naši šanci. Sice neztratili skoro žádné síly, ale předchozí soupeři je moc neprověřili - Vítkovice s velkou marodkou po viróze či utahaná Boleslav nejsou úplně týmy s velkou údernou silou. Zatímco my ano. Jsme rychlostně úplně někde jinde na ledě i v kombinaci, máme hodně dobré přesilovky - tady bude jeden z klíčových prvků finále, kdo zvládne přesilovky líp. Na rozdíl od nás Třinec v play-off nepotkal žádný opravdu smolný zápas jako třeba nás ten druhý v Budějovicích. Je už načase, abychom dokázali lépe prodat náš útočný potenciál. Pevně doufám, že tentokrát se pokusíme o větší aktivitu směrem dopředu, protože to, co jsme hráli s Budějovicemi, by myslím Třinci náramně vyhovovalo, oni se v zavřené hře přímo rochní - právě proto, že to s nimi předchozí soupeři takhle hráli, neudělali ani bod. Podle mě bychom měli postavit proti síle rychlost, protože si myslím, že v síle se jim rovnat nemůžeme (tím samozřejmě netvrdím, že bychom se měli vyhýbat soubojům). Každopádně abychom uspěli, musíme předvést náš nejlepší hokej. Ten jsem teď v play-off už dlouho neviděl, naposled snad v prvním zápase s Libercem. Tak doufám, že jsme si to schovali na tuhle sérii.

otaznik12
kvcr +337
09.04.22 v 09:03

Nemyslím si, že bychom odehráli tak špatné utkání, jak to zhodnotil trenér. On má tendenci být hodně tolerantní k výkonům soupeře, za mě Budějovice nijak přesvědčivě nevypadaly. Souhlasil bych s tím, že chtěly víc, to jo. Projevilo se to v osobních soubojích kterých jsme tentokrát dost prohráli (ono je to trochu i o pískání, tím si tentokrát nechci stěžovat na rozhodčí, nepoškodili nás, ale obecně nám nevyhovuje, když se nepíská nic). Myslím si, že už jsme trochu čekali, že to Budějovice zabalí a nestalo se, v obraně jsme tentokrát byli dost lehkovážní. Přesto bych řekl, že jsme měli tak dvojnásobek tutovek, něco jsme netrefili, něco prováhali, něco chytil Hrachovina a neštěstí je na světě. Zase se k nám nic neodrazilo, zase daly Budějovice jeden šťastný gól. Doufám, že se z toho poučíme a víc se soustředíme na řešení důležitých situací. Ono totiž kdyby se nestal předevčírem malý hojekový zázrak, mohli jsme jet domů za stavu 2:2. Přesto bych řekl, že jsme v obou venkovních zápasech byli dominantnější než v těch domácích a jeden bod si vezeme domů zaslouženě.

Hudáčkovi tam toho tentokrát spadlo víc, hodnotil bych to stejně jako tenkrát s Machym, nebyly to jeho góly, ale potřebujeme, aby vytáhl i něco navíc. To už se jednou stát muselo, nevyčítám mu to, chytá zatím hodně spolehlivě. David Kaše sice nijak moc neoslnil, ale zase on Stolyarov taky nijak nevyčnívá, oba jsou tam především kvůli defenzívě. Tady spíš šlo o to neměnit vítěznou sestavu a tady bych asi souhlasil, že nasazení Kašeho nebylo ku prospěchu věci. Jinak bych asi úplně nikoho moc nechválil ani nehaněl.

Čeká nás zápas doma a to bychom měli využít. Bude to s fanoušky v zádech, na vlastním ledě, s dvěma vyhranými předchozími zápasy doma. Musíme se trochu lépe připravit na novou taktiku Budějovic, kdy se snaží udělat kolem vlastní brány těsný blok a nikoho tam nepustit. My se tam ale na ty dorážky musíme dostat a rozstřílet to nebo to tam domlátit. Taky musíme líp využít naši schopnost prolétnout středním pásmem a dostat se za beky, případně zkusit se prokličkovat středem individuálně - Budějovice jsou podle mě mnohem pomalejší a to bychom měli využít a vytvořit si nějaká přečíslení, překonat je postupným útokem je strašně těžké. A vzadu musíme být hodně opatrní, protože jim na gól stačí udělat malou chybu. Přesto naprosto souhlasím s trenérem, že pokud dokážeme zahrát náš nejlepší hokej, je v našich silách uspět.

otaznik13
kvcr +337
08.04.22 v 12:14

No, pět minut před koncem bych na nás nevsadil pěťák, ne snad že by měly Budějovice zápas pod kontrolou, spíš to vypadalo na typický zápas blbec. Šancí jsme měli mrak, ale buď se to mizerně odrazilo, nebo jsme u střelby prováhali poloprázdnou bránu. Byly tam i tyčky. Budějovice neměly skoro nic a druhý gól byl klasický náhoďák. Celkově na střely 16:42, se zblokovanými 23:63 - trojnásobně venku přestřílet soupeře, to se jen tak nevidí. Říkal jsem si, že se to otočilo po posledním zápase, kdy nám tam spadlo skoro všechno. Tu šanci po Gulašově prasárně jsme ale využili výborně a v prodloužení už pak byl na ledě jenom jeden tým. Předpokládám, že Budějovice odešly hlavně psychicky, ale vypadaly hodně mizerně i fyzicky. Vůbec jsem měl pocit, že jak šel čas, přehrávali jsme je víc a víc.

Opět výborně zachytal Hudáček, byť toho na něj tentokrát tolik nešlo - o to je to těžší se koncentrovat. Naši klíčoví střelci se zdá se konečně rozstříleli, tenhle zápas odtáhli, jak se od nich očekává. Přesně takhle by to mělo být, když se nedaří, vezmou to tihle dva na sebe. Sobotka, Forman a Horák vyhrávali spousty osobních soubojů, vázali na sebe soupeře a vytvářeli prostor pro kombinace. Zejména Míra v play-off hodně ožil a jeho síla ja tady nadmíru užitečná. Neskutečný drajv má Erik Thorell, lítá po ledě jako drak. Podle mě jsme včera hráli o dost líp než posledně, ono to asi bylo i tím, že Budějovice chtěly bránit náskok a vyrážet do protiútoků, moc jsme je k tomu ale nepouštěli. Na venkovní zápas to od nás byl hodně aktivní výkon a takhle by to podle mě mělo vypadat.

Ke Gulašově faulu můžu jen zopakovat, že normální člověk úmyslně krosček do obličeje nedá, na to musí být magor, emoce neemoce. Je dobře, že ten jeho blikanec stál Budějovice zápas, je dobře, že dostal ještě káru. Pokud by to udělal někdo od nás, neřeknu proti disciplinárnímu trestu ani slovo - takový zákrok může skončit hodně špatně.

Nový den, nový zápas. Doufám, že jsme dobře zregenerovali a všichni jsou v rámci možností zdraví. Pro Budějovice bude absence Gulaše opravdu velkým handicapem, navíc starší hráči jako Vondrka a Novotný už očividně tahali nohy v medu, to se jen tak nevyklepe. Je otázka, jak to zvládnou v hlavách a jestli na nás zase budou chtít na začátku vlítnout, když je to včera zavařilo. Taky doufám, že se s našimi tutovkami dokážeme popasovat líp než včera. Určitě bychom si měli dát dobrý pozor na hráče jako je Štich, ten má od začátku série rudo před očima. Pokud by Budějovice prohrávaly, dají se čekat nějaké projevy frustrace. Podle mě je klíčem k úspěchu rychlost, v té se nám zatím Budějovice (snad s výjimkou Pecha a Valského) rovnat nemůžou. Každopádně pokud dokážeme aspoň zopakovat včerejší výkon, máme slušnou šanci.

otaznik14
kvcr +337
05.04.22 v 07:08

Musím se přiznat, že bych tým za včerejší výkon moc nepochválil. Měl jsem ze zápasu pocit, že se Budějovice zlepšily a my ne, jen nám tam to tam napadalo a jim tam nespadlo nic. Do gólu na 3:1 se hrálo většinou u nás, úseky, kdy bychom se déle udrželi v útočném pásmu, se daly spočítat na prstech jedné ruky. Za třetí třetinu jsme vyslali pěkných 9 střel na bránu, přičemž jsme tam hráli tři minuty 5 na 3 a celkem měli o čtyři přesilovky víc. Celkově nás Budějovice celkem výrazně přestřílely a když k tomu připočteme zblokované střely, dostaneme se na 28:43. Poměr hitů 2:12. Vůbec mi herní obraz chvílemi připomínal hokej, jaký jsme hráli před dvěma lety a to není doba, na kterou vzpomínám rád. Opravdu si nemyslím, že bychom s podobnými výkony mohli vyhrát oba zápasy v Budějovicích. Můžu se samozřejmě mýlit a může se jednat o geniální účinnou taktiku nastavenou trenéry. Za druhý bod jsem samozřejmě moc rád, do Budějovic tak jedeme s větrem v zádech.

Opět skvěle zachytal Hudáček, měl tam několik těžkých zákroků a opravdu podržel, za mě náš nejlepší hráč. Střeleckou smůlu konečně protrhl i Michal Řepík, Chlapík přidal další gól. Bylo by super, kdyby se tihle dva rozstříleli. Gól dal i Moravčík, i u něj je dobré, že to odšpuntoval, protože on góly dávat umí. Ubránili jsme všechna oslabení, tohle zatím proti Budějovicím šlape výborně. Trochu mě překvapilo, jak v závěru Budějovickým vytekly nervy a co předvedli za nebezpečné zákroky. Třeba nepotrestané bodnutí hokejkou do žeber Vitoucha (které tady už zmiňoval Amadeus) si podle mě skoro říkalo o podnět. Je otázka, nakolik to byly emoce a nakolik záměr, každopádně pokud by si tendenci faulovat přenesli i domů (a nikoho při tom nezranili), nezlobil bych se.

Podle mého názoru ale pro úspěch v Budějovicích musíme přidat. Bude to jejich led, dá se čekat plný stadión a velká podpora fanoušků. Samozřejmě se tím vytvoří tlak na rozhodčí, s čímž Milan Gulaš věrný svým obyčejům už začal. Trenér Modrý signalizoval zvýšenou aktivitu směrem k Hudáčkovi. Jak už o něm psali, má obrovské hráčské zkušenosti z NHL a je ochoten úspěchu podřídit všechno. Máme dva dny na regeneraci, které by nám mohly pomoci dobít baterky a výkon zvednout. Myslím, že to budeme potřebovat - na druhou stranu jsem přesvědčený, že lepší výkon určitě v našich možnostech je. Pokud zahrajeme aspoň tak, jako v sérii s Libercem, máme slušnou šanci.

+1
otaznik15
kvcr +337
04.04.22 v 07:15

Důležitý první zápas jsme zvládli, i když to bylo po výkonu, který měl k optimálnímu dost daleko. Možná (jak zmínil trenér) tam byl ještě pozůstatek únavy z extrémně dlouhého prodloužení s Libercem, možná trochu tíha okamžiku a vzpomínky na loňské semifinále, ale nenastoupili jsme vůbec dobře a zejména první třetinu jsme hráli Budějovicím dost do karet. Oni umí dost rychle otáčet hru a brejky. Nám v tomhle utkání myslím trochu chyběla rychlost a energie obecně. Tím netvrdím, že jsme byli horší, od druhé třetiny jsme měli víc ze hry my a třetí třetinu jsme odbránili výborně, Budějovice se k nám dostávaly sporadicky. Naše obranná činnost tentokrát dost výrazně předčila tu útočnou. Pokud to bude nést body, proč ne, za první bod jsme samozřejmě moc rádi. Dokázali jsme si, že na Budějovice máme, což vždycky povzbudí.

Výborný výkon podal Hudáček, pustil jen to, co se opravdu chytat nedalo. Podržel nás v době, kdy Budějovice kousaly, zejména při přesilovkách, které jsme odbránili na výbornou. Konečně se trefil Filip Chlapík, doufám, že to zlomil a že mu to tam začne padat. Neproměnili jsme ani jednu přesilovku, zase mám pocit, že přestávají střílet beci a chceme to za každou cenu vykombinovat do prázdné. Podle mě to soupeři vědí a střelbu od modré zase tolik nebrání. Já i rozumím tomu, že technickým hráčům jako Matuškin se střílet od modré nechce, protože výsledek je nejistý a často to končí ztrátou pásma, ale takhle se soupeř může soustředit jen na střelce na kruzích, což mu obranu hodně usnadňuje. Ani Moravčík vůbec nezkouší svoje nahazovačky zápěstím, myslím, že je to škoda, protože jsou dost nebezpečné. Věřím, že si přesilovky pořádně rozebereme, po úvodních hodech jsou teď dost dietní.

Do druhého zápasu bychom měli nastoupit s mnohem větším nasazením a začít hrát soustředěně od začátku. Můžeme klidně hrát zezadu, taktiku nechám na trenérech, ale potřebujeme buď soupeře mlít u něj, nebo ho nepouštět do šancí, což včerejší první třetina nesplňovala. Snad jsme se poučili a dneska nastoupíme líp, protože si myslím, že i Budějovice umí zahrát líp, včera to byl takový nemastný neslaný zápas z obou stran. Určitě je v našich silách podat lepší výkon, tak doufám, že ho uvidíme.

otaznik16
kvcr +337
30.03.22 v 09:12

reakce na Kimi R.: ,,Kdyby Lukáš hrál stejně dobře v PO jako letos, tak jsme vloni..." zobrazit příspěvekKdyby Lukáš hrál stejně dobře v PO jako letos, tak jsme vloni měli velkou šanci na titul. Každopádně si troufám tvrdit, že tým je letos silnější. Chlapík nebo Thorell jsou velice dobré trefy. Je teda pravda, že pro Erika mám vyloženě slabost a za mě je to nejlepší cizinec ve Spartě co pamatuji."

To je pravda, loňské play-off bohužel musím říct, ač na Pecháčka hodně držím, že zahrál nejvíc pod svoje možnosti z celého týmu. Měl tenkrát nějaké osobní problémy, ale ten výkon byl hrozný a souhlasím s tím, že kdyby hrál aspoň to, co v základní části, asi bychom přes Liberec přešli. Samozřejmě že se pak i tohle (a jeho věk - čas nezastavíme) promítlo do jednání o nové smlouvě. Ale nechme hráče soupeře stranou. Chlapík s Thorellem byly skvělé kaufy a určitě se i přes hodně odchodů kvalita v týmu zvedla - tři opravdu úderné lajny, čtvrtá dobře bránící, to je dobrá skladba pro aktivní a ofenzívní hokej. Trenéři mají opravdu z čeho vybírat - po té letošní smršti zranění za to jsou určitě moc rádi.

otaznik17
kvcr +337
30.03.22 v 06:43

reakce na Leo: ,,Já mám dojem, že větší nebezpečí bude hrozit od Pecháčka jak..." zobrazit příspěvekJá mám dojem, že větší nebezpečí bude hrozit od Pecháčka jak od Gulometa :-/ "

Já v tomhle nedokážu být úplně nezaujatý, dodneška mě mrzí, že jsme s Pechem nedokázali najít společnou řeč. Na druhou stranu mám trochu dojem, že ho v Budějovicích nalákali na jednu z hlavních rolí v týmu, což přiznejme si ve Spartě měl čím dál míň - když pominu přesilovky, hrál třetí lajnu pomalu pokaždé s někým jiným, už se z něj u nás stával spíš mentor pro mladíky. V Budějovicích naopak hraje prim. Přeju mu všechno nejlepší, ale nezlobil bych se, kdyby v téhle sérii byl bodově skromnější. Jestli je nebezpečnější on nebo Gulaš, je otázka, každý je typově někde jinde. Tak snad na ně a na Budějovice obecně dokážeme najít recept. Doufám, že si tým vychutnal spolu s námi postup a vyklepal únavu z dlouhého zápasu (ještě že je teď delší pauza na regeneraci), ale teď zpátky do montérek.

otaznik18
kvcr +337
29.03.22 v 11:16

Na čvrtý bod jsme si dlouho počkali, ale je tam. Cesta k němu nebyla jednoduchá, třikrát jsme museli dotahovat, zase zvonila zvonkohra za Kváčou a máme v nohách skoro dva zápasy. Tohle dlouhé prodlužování mi přijde dost nesmyslné, protože to opravdu dokáže ustát jen někdo a vede to k únavovým zraněním. Na konci prvního prodloužení jsem si myslel, že je jen otázka času, kdy ten gól dáme, protože jsme lítali v pásmu Liberce a soupeřovi hráči se za námi jen těžkopádně otáčeli (kdo si tu bezmoc při totálním zatavení zažil, ví, o čem mluvím). Bohužel v druhém prodloužení už únava přišla i na některé z našich a pak už to bylo víc o vůli než o hokeji. Víc jsme jí měli my, takže první kolo jsme zvládli.

Jak se tady psalo, zápas nevyšel Machymu, ono to bylo zase jako minule, nebyly to úplně šmudly, ale v play-off potřebujeme nadstandardní výkon, čtyři góly za 28 minut je strašně moc. Hudáček chytil šanci za pačesy a jsem zvědavý, kdo bude chytat příště. Opět se netrefili Řepík s Chlapíkem - a ono i od Erika Thorella se čeká větší gólový příspěvek. Nechci do nich nijak šít, je vidět, že dřou, bojují na krev, ale bez jejich gólů se strašně nadřeme. Naštěstí naši vlajku zatím drží beci a skvělý David Tomášek. Přeju všem, co se střelecky trápí, aby to už brzy odšpuntovali: věřím, že když se to prorve, tak to tam začne padat. Na přesilovkách podle mě bylo vidět, jak chybí Sobotka, takhle v druhé lajně nebyl rozehrávač a Tomášek nebo Chlapík tam pak museli být celou dobu.

Do mrtvoly se nemá kopat, ale Augustovo vyjádření, jak nám sebrali síly, mi přijde jako jedovatá slina. Naštěstí snad poslední, ale podle mně zbytečná. Musím říct, že jsem rád, že už se s tímhle týmem nepotkáme, jsou tam někteří hráči a trenér, které fakt nemusím. Je to asi taky tím, že se s nimi často potkáváme v play-off, to se antipatie získají snadno. Na druhou stranu se sluší soupeři prokázat respekt, nezabalili to za stavu 0:3 a ještě nám to znepříjemnili. Takže byli dobří, ale my jsme byli lepší - a za mě po celou dobu série.

Teď nás čeká další - podle mě silnější - soupeř a myslím si, že i podobný hokej. Trenér Modrý dokázal Budějovicím naordinovat dobrou obranu, navíc mají Hrachovinu, což bude taková obdoba Kváči - když má den, strašně těžko se mu dává gól. Budějovice mají v nohách o něco míň než my, takže tam se asi na nějakou únavu nemůžeme spoléhat. A přesilovku mají asi ještě lepší než Liberec. To neznamená, že bychom z nich měli mít přehnaný respekt. Myslím si, že jsme si s Libercem vybrali docela dost střelecké smůly a mohlo by se to už zlomit. Určitě dokážeme předčit Budějovice v rychlosti i kombinaci, jde ale o to přetavit to na góly. I vzadu máme co zlepšovat, v průběhu série s Libercem nám počet obdržených gólů konstatně stoupal. Dostávali jsme hodně gólů z přesilovek a to bude myslím alfa a omega série s Budějovicemi - ubránit Pecha s Gulašem. Hodně důležité bude, jak do série vstoupíme, věřím, že loňská série s Libercem byla dostatečným varováním. Pokud předvedeme svůj nejlepší hokej, máme slušnou šanci.

otaznik19
kvcr +337
27.03.22 v 16:42

Včera jsme si vyžrali zápas blbec, doufám, že další už nepřijde. Zejména ve třetí třetině se ukazovalo, o co jsme lepší a jen naše střelecká nemohoucnost a skvělý Kváča (opravdu ho nemusím, ale včera Liberci vychytal výhru) dokázaly zázrak a tenhle zápas jsme prohráli. Třešničkou na dortu zmaru byl vlastňák Stolyarova, takhle by to nikdo z Libereckých netrefil. S výkonem jsem docela spokojený, byli jsme mnohem víc na puku než ve třetím zápase, tak snad to tak bude pokračovat.

Potřebovali bychom aby se střelecky chytili střelci Řepík a Chlapík (tomu nic nevytýkám, hraje skvěle a góly připravuje Tomáškovi, ale je to právě on a Řepík, kdo by měl šance proměňovat častěji než zbytek týmu), snad se oba brzy rozstřílí. Včerejší střeleckou nepohodu útočníků dokresluje to, že oba góly dali beci. Doufám, že se jednalo o jednozápasový výpadek. Machy ne že by pustil nějakou šmudlu, ale jeden z těch libereckých gólů jsme potřebovali chytit, v minulém zápase byl výraznější. Ale není každý den posvícení, i u něj věřím tomu, že bude do dalšího zápasu plně koncentrovaný.

Hodně se propírali rozhodčí, kteří zjevně neměli moc práce a po úzkostlivé třetí třetině třetího zápasu se nepískalo vůbec nic. Už jsme to tady probírali, měli by se na svazu konečně domluvit, jak a co se v play-off píská. A nejlépe na to udělat zvláštní pravidla, aby hráči i rozhodčí věděli, na čem jsou. Padl tady návrh na veto Laciny, souhlasím, že se to nabízí, horší už podle mě nikdo nebude.

Další horké téma je případ Šmíd. Dost toho celkem přesně napsal Kuchař, já jsem Šmída měl zapsaného poměrně vysoko, ale tím, co předvádí v téhle sérii, se dost odkopal. Myslím, že když ty jeho amoky a zákeřnosti netrestají rozhodčí, není zbytí a musí to tým vzít do svých rukou. Nejsem příznivec rvaček, ale podle mě Stolyarov udělal dobře. A to, jak potom ještě naložil Melanconovi, bylo hodně přesvědčivé.

Je ale potřeba se zase soustředit na hokej, doma by se nám mělo hrát líp. Myslím, že čím dál víc je klíčem k úspěchu bruslení, včera i předevčírem už Liberec ke konci zápasu viditelně tahal nohy v medu. Bylo by dobré je maximálně zatavit ve druhé třetině, kdy jsou střídačky daleko, ale to musí vyplynout ze situace. Tipl bych si, že tentokrát už nějakou přesilovku hrát budeme a doufám, že ji sehrajeme dobře - zatím se na naše přesilovky koukalo pěkně. Pokud bude obraz hry aspoň takový jako včera, máme slušnou šanci.

+3
otaznik20
kvcr +337
26.03.22 v 10:34

reakce na Mrakomor: ,,V předkole dostali rozhodčí čočku, že to pouštějí moc, tak ve..." zobrazit příspěvekV předkole dostali rozhodčí čočku, že to pouštějí moc, tak ve čtvrtfinále zase přitáhli šrouby. Problém je, že každá dvojice píská trochu jinak, a navíc nejsou konzistentní ani v průběhu jednoho zápasu. Když začnou v poslední třetině pískat zákroky, které v první pouštěli, tak atmosféru rozhodně nezklidní. Augustův argument, že se něco minutu před koncem nepíská, tenhle paskvil jen podporuje. Faul je faul v první třetině dvanáctého kola ZČ stejně jako minutu před koncem čtvrtého zápasu čtvrtfinále play-off…"

Přesně tak, nestejný metr a nekonzistentnost je to, co týmům nejvíc vadí. Když hráči neví, co si můžou dovolit, je to špatně. A od toho jsou pravidla, kde je dost podrobně popsáno, co se může a co ne. Samozřejmě že když se pak udělá jediné nové do podrobna rozepsané pravidlo pro play-off "Neberte to tak přísně", každý rozhodčí to má nastavené jinak. A když si po druhé třetině v kabině řeknou "Hele, dneska to dost pouštíme, to by nám mohli nahoře vytknout, tak teď podle pravidel", neštěstí je na světě.

Vzpomínám si, jak kdysi Záruba nadšeně mluvil o dalším pěkném nepsaném pravidle v NHL, kde "malé ofsajdy pouští a hokej je tak mnohem atraktivnější". Opravdu bych nechtěl vidět zavedení podobného pravidla u nás.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 11. srpna - 17:00
  14.png
  KLA (venku)
  Příprava 2022 (Příprava)
 • 18. srpna - 19:00
  50.png
  SLB (venku)
  Příprava 2022 (Danube Cup)

Kalendář akcí

<<08 / 2022>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
10
12
13
14
15
16
17
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31