Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +255
02.03.21 v 16:03

Já jsem to Brno zmínil v reakci na to, že o něm psal Martin. Jak jsem psal, nebude tam slabých týmů (leda by postoupil někdo z 9.-12. místa, což moc nepředpokládám), takže je asi úplně jedno, koho dostaneme.

Aktuálně bych řekl, že sílu máme rozloženou do čtyř lajn možná nejlépe od začátku soutěže, uvidíme, jestli to tak vydrží. Samozřejmě týmy s jedním top útokem jako Brno nebo Plzeň je třeba bránit jinak, než třeba Hradec nebo Bolku. Tak uvidíme, jak budeme připravení. Osobně se na play-off těším, ale jsem si vědomý toho, že začíná nová soutěž, která se od základní části dost liší. Tak ať do ní vykročíme správnou nohou.

+1
otaznik2
kvcr +255
01.03.21 v 15:29

reakce na Bumbi: ,,Lepší zápas to rozhodně byl, ale těžko říct, jestli to..." zobrazit příspěvekLepší zápas to rozhodně byl, ale těžko říct, jestli to přičíst našemu zlepšení, nebo tomu, že tady jednou hrál soupeř hokej, namísto bránění modrý čáry v pěti lidech, s čímž máme dlouhodobě velký problém"

Já si myslím, že ty předchozí domácí výbuchy jdou hodně na vrub podcenění soupeře, což se po tak dlouhé úspěšné šňůře prostě stane, nehledě na to, že my jsme v téhle disciplíně byli vždycky dobří. My jsme byli letos schopní otočit doma podobně mizerně rozehrané zápasy, teď nám to tam přestalo padat a vypadali jsme dost bezradně. Je teda hodně špatné, že se mám to stalo třikrát za sebou, ale možná dobře, čím větší facka, tím si ji budeme déle pamatovat. Doufejme, že zápas s Třincem udělal za domácími kamarádskými prvními třetinami tlustou čáru a že si dáme dobrý pozor, abychom nezačínali hrát až za stavu 0:2 a víc.

-2
otaznik3
kvcr +255
01.03.21 v 08:37

reakce na MartinMegadeth: ,,Kolego, po pravdě nevím jak na tom jsme s tím reagováním na chyby..." zobrazit příspěvekKolego, po pravdě nevím jak na tom jsme s tím reagováním na chyby ve hře a poučení se z nich. Tři zakolísání doma vykazující stejné důvody a průběh, v tom s Hořavou naprosto souhlasím, mi připadají přespříliš. Přijde mi, že buď se Spartě v domácích zápasech rozsypala hra směrem dozadu nebo hráči nastupují nepochopitelně opakovaně nekoncentrovaně, ve hře převládá chaos a nekázeň. Jsem moc zvědav co bude dál. Včera jsem upřímně po fackách od Karlových Varů a od Olomouci čekal už diametrálně odlišný výkon, na kterém bude vidět, že se hráči z chyb z předchozích utkání poučili. Bohužel jsem se nedočkal. Do konce základní části zbývají kromě výjezdu do Českých Budějovic ještě tři domácí utkání a je nejvyšší čas se dát herně dohromady, udělat si nějaké sebevědomí a vrátit se do zajetých kolejí. Nikdo mi nevymluví, že po třech porážkách, navíc ze stejných důvodů, hráči nemají brouka v hlavě a nebudou ovlivněni pro další utkání. Jestli se trenéři hráčům nedostanou do hlavy, doma se dál bude rozdávat, tak si tým před začátkem čtvrtfinále uchystá luxusní blok na domácí utkání. A to by pak smrdělo klasickým jandačovským koncem ve vyřazovacích bojích: rychle a s ostudou. Čas na tom zapracovat je, ale je nejvyšší čas na chybách zapracovat a to ihned. *NAPR****
www.hokej.cz/proc-sp...
Po další domácí porážce je o prvním místě velice pravděpodobně rozhodnuto. Nepředpokládám, že i kdyby Třinec pozítří na Spartě prohrál, tak by si nechal první místo vzít. Mně osobně je první místo po základní části celkem šumák. Dle mého názoru sezónu dělá play-off. Je to sice nespravedlivé, ale systém je prostě takhle nastaven. A první místo po základní části i přes předávání Prezidentského poháru je ve své podstatě jen statistický údaj. Pro Spartu první místo po základní části není zárukou úspěchu ve vyřazovacích bojích. Jako vítěz základní části do nich šla pětkrát a jen dvakrát se dočkala titulu. V dalších třech případech se ani nepodívala do finále. Jak končila Sparta jako první tým základní části za pětiletky Jandače si všichni pamatujeme: dvojitou blamáží proti Brnu. Musím přiznat, že po posledních skopičinách Sparty v domácích zápasech jsem před play-off asi tak klidný jako bych si stopl taxíka bez bezpečnostních pásů, který bude řídit nalitý Ukrajinec popíjející dál během jízdy vodku. *FUCKU* "

Ano, pořád to doma není úplně ono. Tentokrát jsme sice vyhráli, ale i tak tam byly dva až tři závary, které jsme nebyli schopni včas vyřešit nějakým jednoduchým vyhozením nebo přerušením hry. Musíme ovšem říct, že výkon to byl o parník lepší než ty předchozí a projevily se tam dva pro mě pozitivní prvky: dali jsme si dobrý pozor na brejky a přečíslení a ve třetí třetině jsme se nerozpakovali puk vyhodit opakovaně na icing, což soupeře poměrně spolehlivě vyvede z tempa.

My to Brno samozřejmě do čtvrtfinále koupit můžeme a je to asi soupeř, kterého si nikdo moc nepřejeme - ty vzpomínky jsou ještě poměrně čerstvé. Na druhou stranu ono tam asi nebude slabých soupeřů, navíc dostat se přes Brno by znamenalo velké povzbuzení do dalších bojů. Nemá cenu si vybírat a je třeba na soupeře vlítnout, aby se co nejvíc zvýraznila výhoda toho, že budeme mít o pár zápasů v nohách míň.

otaznik4
kvcr +255
01.03.21 v 08:21

Omlouvám se za spam, od pátku mi nešel poslat příspěvek. Zkoušel jsem mazat temporary files, cache, jiný browser a až teď mě napadlo, že by to mohlo být obsahem příspěvku. Asi jsem se do týmu po zápase s Litvínovem příliš opíral.

Výhra s Třincem samozřejmě potěšila, i když bych řekl, že to byl poměrně vyrovnaný zápas, kde rozdílovým prvkem byli brankáři. Je super, že jsme zlomili narůstající sérii neúspěchů doma s takhle silným soupeřem a doufám, že tím naše role hokejového Robina Hooda skončila. Je tedy pravda, že Třinci v tomhle zápase chyběl třetí kustod, takže opět nemohli hrát v plné síle - jinak by nám samozřejmě napráskali.

Zastavím se u dvou věcí. To, co předvedl Marcinko, bylo svinstvo nejhrubšího zrna a do sportu to rozhodně nepatří. Považuju tenhle zákrok za stejně zákeřný a zbabělý, jako je bodnutí hokejkou a doufám, že tentokrát podnět na disciplinárku podáme. Už sekera na Košťálka byla na pořádný flastr a tenhle kus to ještě o pár úrovní zvedl. Jsem rád, že jinak flegmatický Hořava rozhodčí pořádně seřval a nazval věc pravým jménem: očividnou snahou o zranění našich klíčových hráčů. Doufám, že disciplinárka vyměří zaslouženou káru, která přesáhne až do play-off. Po Rákosovi máme tedy v Třinci dalšího hokejového gentlemana.

Pozitivem posledních zápasů je výkon čtvrté lajny, kam velice dobře zapadl Míra Forman a je teď asi vidět nejvíc od začátku sezóny. Jarda Hlinka řekl, že Míra není materiál pro čtvrtou lajnu, ale já bych tady s ním úplně nesouhlasil - on tam může hrát šéfa kombinace, předržovat puky a rozdávat je, což v útoku s Pechem vypadalo spíš kontraproduktivně. Navíc tím, co má čtvrtá lajna za popis práce, se Míra víc nutí do silových soubojů, které jsou jeho velkou předností a dokáže v nich získat spoustu puků. Připravil už několik dobrých šancí, Sukeľ a hlavně Zikmund vedle něj očividně pookřáli a lajna "údržbářů" tím získala hodně na údernosti a postupně ukazuje potenciál stát se formací srovnatelnou s ostatními.

Poslední tři zápasy budou už víceméně o tom se nezranit. Dobré je, že v nich nemáme co ztratit, takže se ještě můžeme pokusit poměrně v klidu Třinec v boji o první flek trochu potrápit. Nejde ale o život, navíc Třinec má mírně lepší los, takže to v téhle situaci nepovažuju za moc pravděpodobné. Jsem zvědavý, jestli se budeme snažit před play-off pošetřit klíčové hráče, minimálně při rozhodnutém stavu boje o titul to očekávám - nemá cenu se teď zranit v bezvýznamném zápase. Hlavní je se dostat na start play-off v co nejlepší fyzické i psychické kondici. Tak ať tu základní část dohrajeme v pohodě a zdraví.

otaznik5
kvcr +255
01.03.21 v 07:41

Test

otaznik6
kvcr +255
25.02.21 v 08:08

reakce na MartinMegadeth: ,,Z výborně zvládnutých zápasů v Liberci a v Hradci Králové..." zobrazit příspěvekZ výborně zvládnutých zápasů v Liberci a v Hradci Králové podpořenými velice kvalitními výkony mám velkou radost, ale považuji je spíš jako dobrou přípravu až pro případné semifinále play-off. Jako model pro čtvrtfinále, které budeme téměř jistě začínat doma, považuji utkání proti Karlovým Varům nebo Olomouci a tím co jsem v nich od Sparty viděl jsem zneklidněn. Doufám, že se tyto dvě porážky ukáží jako správná facka, ze které se trenéři i hráči dokáží poučit do vyřazovacích bojů. Je pravdou, že letos od jisté doby v sezóně vykazuje hra Sparty rozhodně posuny a objevil-li se nějaký zádrhel, dokázali na něj trenéři reagovat. Domnívám se, že soupeř proti nám ve čtvrtfinále aspoň do utkání v Praze nastoupí s tuhou defenzívou. Hokej by s námi hrál při síle našeho kádru jen blázen: to si momentálně může dovolit tak Třinec a Liberec. I Hradec Králové, který má dle svého trenéra lepší kádr, proti nám hraje ze zajištěné obrany. Přes čtvrtfinále se budeme muset prokousat a probojovat. Zrovna první třetina zápasu proti Olomouci může sloužit jako modelová instruktáž kudy cesta rozhodně nepovede. Mimochodem pokud v prvním zápase základní části v Praze Olomouc prohraje, pak se před druhým pražským měřením vyloženě nabízí sázka na dvojku. Od návratu Olomouce do extraligy v roce 2014 ji v Praze dokázala dvakrát Sparta porazit jen v sezóně 2015/16, jinak si syrečkáři pravidelně odváží jednu výhru (v ročníku 2018/19 vyhráli dokonce obě pražská utkání). *KOSA* "

S tím pravidelným porážením od Olomouce máš samozřejmě pravdu, ale on je to v Extralize dost častý jev - málokdy se povede vyhrát za sezónu všechny čtyři zápasy proti jednomu soupeři, a často ani ty dva domácí ne. Letos je to trochu jinak, protože se z ekonomických důvodů víc rozevřely nůžky mezi silnými a slabými týmy, ale i tak, není jen tak porazit někoho doma dvakrát za sebou. On se vždycky ten tým, co první zápas prohrál, víc namotivuje a "jde jim to vrátit".

Řekl bych, že první dvě třetiny v Hradci byly už dost odehrané směrem do play-off. Hráli jsme hodně zodpovědně dozadu, nedávali jsme Hradci přečíslení a brejky už vůbec ne. V oslabení jsme je pomalu nepustili do pásma. Přitom jsme ale trávili dost času u nich a vytvářeli jsme si šance. Na to, jak je Hradec rychlý a jak má Růžička otáčení hry namakané, to byl podle mě dobrý počin. Je pravda, že to bylo venku a Hradec se přece jen musel trochu nutit do útočení, nebyla to taková ta klasická zákopová válka. Ale podle mě se na tom dá do budoucna stavět.

Já docela věřím tomu, že trenéři neusínají na vavřínech a pořád se snaží náš hokej někam posouvat. Dám jeden příklad toho, jak řeší některé situace. Po vstřeleném gólu často posílají na led čtvrtou lajnu. My jsme v minulých letech opakovaně dostávali gól hned v následujícím střídání a tohle je taková jemnost, která to prakticky vymýtila. Kluci ze čtvrté lajny mají v popisu práce nedostat gól, unavit soupeře, nechat odpočinout naše produktivní hráče a to je jejich hlavní přínos pro tým. Tím, že jdou na led po našem gólu, se z nich stává jakási speciální formace, jde prakticky o podobnou situaci, jako je přesilovka nebo oslabení. To se hned člověk v týmové hierarchii cítí jinak důležitý a to je myslím jeden z hlavních přínosů tohohle kroku. Učí to naše "motorové myši" zvládat důležité situace, apeluje to na jejich zodpovědnost - a to je věc, která se jim v budoucnu rozhodně bude hodit.

Na play-off se už asi všichni těšíme, i když ty obavy vzadu v hlavě potlačit po minulých zkušenostech nejde. Důležité je, aby si hráči vyčistili hlavy a uvědomili si, že se za základní částí udělá tlustá čára a začíná nová soutěž a skoro bych řekl i nový sport. Bude se jinak hrát, jinak pískat, narostou osobní averze, přijdou provokace na ledě i v médiích. Bude se hrát se zraněními přes bolest. Máme teď ale v týmu dost obouchaných hráčů, kteří to umí v pohodě ustát a hlavně to dokážou pomoci ustát těm méně zkušeným. Tohle mi přijde zásadní, co nejlepší týmová spolupráce na hraně možností jednotlivých hráčů. O tom je nakonec každý kolektivní sport.

otaznik7
kvcr +255
24.02.21 v 07:51

reakce na frafont: ,,To je dlouhodobě klasika, že tyhle týmy typu Olomouce, Zlína..." zobrazit příspěvekTo je dlouhodobě klasika, že tyhle týmy typu Olomouce, Zlína nesmíš nechat jít do vedení - když už se stane a jdou do vedení, tak rychle srovnat a nejlépe rovnou i otočit, jinak postaví tu hráz div ne na půlce hřiště a nedá se s tím dělat v podstatě nic. Jinak souhlas s tím, že tuhle sezónu jedeme stylem "když vymňoukneme jeden zápas, tak hned ten další zase jdeme se rvát o to, aby špatná série nepokračovala". Ještě tak rok až dva zpátky by to spíš vypadalo tak, že zmastíme jeden zápas a potáhne se to s námi dalších pět kol."

Přesně tak, tyhle zápasy je potřeba začít víc opatrně a dávat si dobrý pozor na hráče za bukem a přečíslení. Já mám sice Zlín zapsaný už jinak než za dob Lešky, ale třeba taková Bolka, to jsou podobní a možná ještě větší betonáři. A v play-off k tomuhle (minimálně v O2) podle mě sáhne Liberec, Brno, Třinec, a uvidíme, jak ostatní. Na to musíme být připravení a je to podle mě hlavní úkol pro tým - my jsme schopní vyhrávat otevřené zápasy, ale bušit do zdi je trochu jiná disciplína a měli bychom mít zbraně, jak se přes tu zeď dostat. Tam je těžké (i když ne neřešitelné) to prorvat i v přesilovce. Předpokládám, že tohle je teď na čelním místě rozborů a tréninků nových variant. Tajně dokonce doufám, že vytáhneme nějakou novou a účinnou herní variantu až v play-off.

+1
otaznik8
kvcr +255
24.02.21 v 07:27

reakce na Medvěd: ,,Já ti dám pět medvědů, semizdá..."

Už jsem se trochu bál, že na konci příspěvku bude "Zajíčku, namaž si pacičky". Ale jo, je potřeba srovnat nás bažanty do latě, to by si vás za chvíli bral do pusy kdekdo ...

+1
otaznik9
kvcr +255
23.02.21 v 08:27

reakce na MartinMegadeth: ,,Dovolil bych si k pátečnímu vystoupení proti Olomouci doplnit, že..." zobrazit příspěvekDovolil bych si k pátečnímu vystoupení proti Olomouci doplnit, že vepředu přes bruslařskou a střeleckou převahu jsem až na úplný začátek silně postrádal tlak do brány. Ať už přímo při situacích kdy byl puk před kasou, tak nepřímo v podobě clonění a přejíždění při střelách od modré. Přitom v nejednom předchozím vzájemném utkání se potvrdilo, že Konrád má s plachtami od modré, pakliže se před brankovištěm dobře cloní a přejíždí, problém. Jako hodně důležitý moment se ukázal neuznaný gól ze začátku utkání. Pakliže by šla Sparta do vedení, zápas by se dost možná vyvíjel jinak. Ve druhé části hry vepředu Spartě ani nepřálo štěstí. Hned v úvodu po střele Rouska Konrád vůbec netušil čím zasáhl puk ani kam mu spadl. Pak tam byla tyč, kdy opět nevěděl, která bije, jenže měl štěstí. A to neměl Machovský. Marně si lámu hlavu s tím proč teď už potřetí za sebou s Machovským Sparta měla tak mizerný začátek, ale těžko se bude jednat o shodu náhod. *MIMO* Bohužel jsme si v pátek nedokázali vypomoci ani přesilovkami, což je v takovém zápase hodně důležité. A třetí třetina byla z mého pohledu čím dál tím větší křeč, byť Olomouc Spartě nabídla hned na jejím začátku velice lacinou přesilovku. Jak uplynula, bylo mi jasné, že tentokrát se žádný obrat konat nebude. Na tiskovce po utkání mě poněkud zarazil Jandač sdělením, že porážku je třeba hodit za hlavu a soustředit se na další práci. Směrem ke včerejšímu zápasu snad, ale směrem ke čtvrtfinále by právě porážky s Karlovými Vary a s Olomoucí měl trenérský štáb co nejpečlivěji zanalyzovat a poučit se z nich, jelikož nějakého takového soupeře dost pravděpodobně Sparta ve čtvrtfinále vyfasuje. A tam by každé zaváhání nebo podcenění mohlo být osudné. Nicméně sázím na Hořavu, že ten nic nepodcení. *METAL* "

Určitě tam toho tlaku do brány bylo opticky málo, ale ono je to těžké. Když takhle stojí pět medvědů těsně před gólmanem, každý další utěsňuje těch pár skulin, kterými může proletět puk. A v takovém chumlu se s hokejkou prakticky nedá hrát. Tady je pro nás úzký led trochu nevýhodou. Naši beci se před střelami dostávali až skoro na kruhy, ale ten val prostřelili málokdy. Proti tak těsnému bloku je podle mě lepší sjíždět na dorážky ze stran nebo si pro ně dojíždět zpoza brány - to jsme zkoušeli, ale to by nám tam musel nějaký puk vyplavat, což se moc nedařilo. Myslím, že jsme měli zkusit dvě věci: rychlá nahození od beků nebo i útočníků, když se blok přesouvá. Pak brankář nestačí vykouknout a může se to tam poodrážet. A hlavně nenechat Olomouc ten blok postavit, to znamená nechat je víc hrát a rychle otáčet hru. Tam bychom víc využili naši rychlost. My jsme se o to i snažili, ale těch pár nájezdů a přečíslení jsme nedokázali využít. A jak šel čas, šli jsme do čím dál větší křeče, přesně jak píšeš. A samozřejmě asi nejvíc chyběla ta hra na hraně, abychom Olomouc trochu vyvedli z klidu. Mohlo je to víc bolet u mantinelů, ale ono zase takhle těsně před play-off možná ani trenéři nechtějí, aby se to začalo moc řezat z důvodu možných zranění. Naštěstí jsme hned v dalším zápase naskočili "zpátky do stopy", takže na sebevědomí to žádné viditelné stopy nezanechalo. Určitě by hra proti takhle betonujícímu soupeři měla být součástí dalších rozborů a herních variant, protože nás v play-off takové zápasy neminou. A stejně jako ty věřím, že si to trenéři uvědomují. Letos mi přijde, že jakmile se objeví nějaká díra v herním systému, brzy se zacelí, což si je podle mě výsledek toho, že se na to trenéři zaměřili.

+1
otaznik10
kvcr +255
22.02.21 v 14:48

reakce na karlos: ,,Těch námazů máme každý zápas několik, není to doména pouze..." zobrazit příspěvekTěch námazů máme každý zápas několik, není to doména pouze Košťálka. Myslím, že snad každý náš bek to podobně zmastil v posledních 6-8 zápasech. Možná je to tím, že nechceme pouze vyhazovat a snažíme se i pod tlakem hrát konstruktivně. Třeba ta včerejší chyba....pokud by nahrávka prošla, šli bychom do přečíslení....jenže neprošla a byl to gól pro Hradec. Samotného mě to se.r.e, ale když si vzpomenu na ten nekoukatelnej hokej s Uwem, tak jsem asi ochoten tohle zkousnout. Samozřejmě je to dvousečná zbraň a může se lehce otočit proti nám. Zatím se ale ukazuje, že je to dobrá cesta.
S čím souhlasím, že bychom neměli umožnit Hradci tak dlouhý a souvislý tlak, i když mají bezesporu kvalitní tým."

Není to úplně jeho doménou, ale podle mně v tom s dost velkým náskokem dominuje. Souhlasím s tím, že ty kiksy jsou z velké části způsobené snahou o konstruktivní rozehrávku a taky to považuju za správný směr, ale od Honzy jsou to opravdu věci, kdy by trenér měl řvát. Včera nahrával středem hřiště přes modrou po ledě přes dvě hokejky. Neřeknu, kdyby to trochu dloubnul nebo to zkoušel procpat přes mantinel, i za cenu toho, že by se to pak hůř zpracovávalo, ale udělat tohle v situaci, kdy tři útočníci i on sám jsou v pohybu dopředu, to je prostě strašný kiks. V zápase s Olomoucí ještě před prvním gólem ztratil v přesilovce puk za bránou a sám tam zůstal viset. Možná si ho víc všímám, ale už jsem od něj těch obranných minel viděl opravdu hodně. Pokud se jich v play-off vyvaruje, budu rád. Na druhou stranu, asi žádný jiný bek nepodporuje útok tak dobře jako on. Je to prostě něco za něco, ale za mě by neškodilo trochu přidat na opatrnosti ve vlastní pásmu.

+1
otaznik11
kvcr +255
22.02.21 v 06:49

Hradec je doma silný a každé vítězství se tam hodně cení. Přesto bych dneska začal negativy. Úsek mezi vyrovnávacím gólem a naším gólem na 2:1 byl z naší strany hrozný. Takovou střelnici snad letos nepamatuju, připomínali jsme boxera v provazech, který čeká na gong, ale ví, že je to ještě moc daleko. Jen díky výbornému Salákovi, střelecké nemohoucnosti Hradce a kusu štěstí tam ten gól nepadl. Tohle bychom neměli připustit a když to nejde jinak, zkušení hráči by měli hru rozdrobit i za cenu icingů a otupit ten permanentní tlak herními pauzami. Zejména když máme dobré buly. Taky si myslím, že pokud jsme si v poslední době někdy měli vzít time, tak v tomhle úseku. Další věcí, která mi přijde trochu alarmující, byl námaz Honzy Košťálka před vyrovnávacím gólem. Já vím, že je Honza poloviční útočník a jeho hlavní přínos pro tým je jinde, ale na tomhle prostě musí zapracovat. Neřekl bych, kdyby se to stalo za stavu 3:0, ale on si ty námazy (a že to jsou často věci, za které by dostali vyčiněno žáčci) vybírá většinou v době, kdy každý inkasovaný gól sakra bolí. Přeju mu, aby ten včerejší kiks byl (aspoň letos) poslední.

Samozřejmě potěšily první dvě výborně odehrané třetiny, kde jsme Hradci moc nedali čuchnout včetně velmi dobře odbráněných oslabení. Škoda jen, že se nepovedlo přidat ještě nějaké góly, šance jsme na to měli. Tohle byl výkon, jaký bych rád viděl v play-off - aktivní hokej s dobře zajištěnou obranou. Opět výborně zachytal Salák. I když to, jak skáče do některých zákroků po hlavě, vypadá na první pohled trochu podezřele, on tu bránu umí opravdu zavřít, nepadají mu tam laciné góly a chytí i extrémně těžké střely ze slotu. Určitě tam byl včera i kus štěstí, ale na to, co všechno na něj (zejména ve třetí třetině) šlo, to byl excelentní výkon. Jako obvykle hodně pomohl i při rozehrávce. Pořád má odchytáno pár zápasů, to je moc malý vzorek na nějaká hodnocení, ale co mi dává určitý optimismus je to, že ta výborná čísla drží prakticky celou kariéru. Machyho bych ještě úplně neodepisoval, on měl v poslední době pořádného peška, různé nešťastné teče a odrazy. Dokáže taky zavřít bránu, ne náhodou má dlouhodobě nejvyšší počty vychytaných nul, ale letos šel trochu dolů a zejména ve venkovních zápasech mu to tam dost padalo. Uvidíme, jak se trenéři rozhodnou obsazovat brankoviště pro play-off. Nepřekvapila by mě ani varianta Machy doma - Salák venku.

Návrat Sobotky opět zvedl naše přesilovky, udrželi jsme se v pásmu, byli jsme variabilní a produktivní. To byly přesilovky, které se prakticky nedaly bránit. Měnili jsme místa, stříleli z beka, z kruhů i ze slotu. Bohužel musím říct, že první přesilovková lajna hrála o dost lépe, než ta druhá, ale doufejme, že se s návratem Buchty zvedne i ta. Krásné byly oba poslední góly z brejků, obě luxusní náhry do prázdné, ale i perfektní dobruslení obou střelců. Tohle je taky věc, která bude v play-off hodně užitečná.

Co se mi na první pohled moc líbilo, bylo prohození Sobotky s Rouskem. Nejdřív jsem si říkal, co do toho zase drbou, ale nevypadalo to vůbec špatně: Rousek si dost rozumí s Řepíkem (oba jsou rychlí, takže lze čekat, že si vybruslí nějaké to přečíslení) a Sobotka zase s Tomáškem, přičemž Horák a Kudrna výborně brání a umí i nebezpečně vystřelit. Řekl bych, že se tím zvýšila údernost Tomáškovy řady, zatímco ta první si ji udržela.

Zápasy teď následují v rychlém sledu a konec základní části se blíží. Máme dobře našlápnuto skončit do druhého místa, což je hodně dobrá výchozí pozice do play-off. Tam ale obávám se nebude slabých týmů. A prakticky až v téhle fázi se začíná bojovat o úspěšnou sezónu. Budu se těšit na poslední zápasy, ale teď už nepůjde ani tak o výsledky jako o dopilovávání detailů, doléčení zranění a - ve světle posledních play-off nezbytnou - dobrou mentální přípravu před tím, než to vypukne.

+1
otaznik12
kvcr +255
20.02.21 v 11:19

Včerejší zápas bych klidně označil za zápas blbec, kdyby nebylo dvou věcí: neskutečného množství kiksů v obraně a toho, že jsme Olomouci hráli přesně do noty. Už před prvním gólem jsme při vlastní přesilovce školácky ztratili puk a byla z toho tutovka, kterou Olomouc ještě nedala - a pak jsme podobných dárků viděli ještě několik. I když jsme měli šancí mraky a byl to ten den, kdy góla prostě nedáme, nemůžeme hrát v obraně takhle lehkomyslně. Být proti nám lepší tým, mohli jsme toho koupit mnohem víc - a to by možná bylo dobře, abychom se za nosy chytli pořádně.

Do olomoucké zdi se špatně buší, zejména když má Konrád den. My jsme soupeře nejdřív sami posadili na koně a pak už jsme hráli podle jeho not - a Olomouc si v relativním klidu hrála ten svůj beton, i když bruslařsky nám nestačila. Tady musí přijít snaha o větší rozhození soupeře, zákroky na hraně, i za cenu nějakého toho trestu. Olomouc stejně v přesilovkách není nijak moc nebezpečná. Jak by se zápas dostal víc do emocí, přišly by chyby a tím naše šance. My jsme si pořád tak nějak mysleli, že je ubruslíme, ale ten šestičlenný blok před bránou jsme prostě neprorvali. A vzhledem k tomu, že se nám to s Olomoucí stalo už poněkolikáté, měli bychom se z toho poučit.

Prohraný zápas už jednou musel přijít, máme za sebou extrémně dlouhou šňůru, kdy jsme pravidelně bodovali. Nebudu ještě dělat vědu ani z toho, že se prohrálo doma podruhé za sebou. Do play-off zbývá pár zápasů, máme dobrou šanci skončit do druhého místa. Důležité teď je doléčit zranění a nová si nepřivodit, abychom do play-off vstoupili v co nejlepší kondici. A pak napřít všechny síly a um na to, abychom zlomili tu tragickou play-off bilanci z posledních let.

+2
otaznik13
kvcr +255
18.02.21 v 11:04

Včera to byl z naší strany výborný zápas. Nesouhlasím s názorem, že jsme byli první půlku zápasu horší. Že to řekl Miloš Hořava, tomu rozumím, on vždycky dává velký kredit soupeři. Že to řekl jeden z tradičně tragických O2 komentátorů (ten s "komentátorskou smůlou"), to už bych možná ani neměl zmiňovat. Kolem půlky zápasu proběhla statistika střel 20:11 pro Liberec, ale ta byla hodně zavádějící. My jsme v první půlce dali dvě tyčky, měli jsme pár přečíslení, nájezd Dvořáčka, který skončil neodpískaným faulem. I tam bylo pár promáchnutí v tutové šanci. O něčem takovém si mohl Liberec nechat zdát. Zřídkakdy nás mleli a když, tak v přesilovkách a jen na chvíli. Je pravda, že při pár šťastných odrazech mohli utéct do náskoku, ale nepodařilo se jim to tam domlátit. Nám by naopak stačilo střílet přesněji, protože z těch našich šancí se góly nedaly chytat. To se projevilo ve třetí třetině - a to Kváča není žádný nazdárek. Zase nám chvíli trvalo, než jsme si "okoukali" metr rozhodčích a pak jsme začali Liberec řezat u mantinelu stejně, jako šli do nás oni. Byli jsme v mnoha důležitých situacích rychlejší, na bruslích i v reakcích. Za mě super výkon, o třídu lepší než v předchozím zápase.

Tím výčtem jsem nechtěl nijak snižovat výkon Saši Saláka - byl výborný a jistý, puky z něj moc nevypadávaly a hodně pomáhal s rozehrávkou hokejkou. Je pravda, že až nepřirozeně vyjíždí - možná nejvíc z extraligových gólmanů - a tak bude potřeba, aby si beci hlídali hráče ve velkých úhlech, protože mu přesun zpátky trvá dost dlouho - včera tam v jedné takové situaci letěl hodně nehokejově. Na druhou stranu, s tímhle výjezdem mu tam toho přímou střelou projde opravdu minimálně. Největší hvězdou zápasu byl samozřejmě David Tomášek a prokázal tak svoji velkou přednost - umí dávat důležité rozdílové góly a finální nahrávky. Možná mu také sedl přesun na centra, uvidíme v dalších zápasech.

Pár mušek by se asi našlo, třeba to, že se puk mohl několikrát vyndat z pásma dřív, ale ono se to od stolu lehce říká. Musím říct, že mi včera HCS udělala velkou radost a konečně po pár matných zápasech předvedla výkon, na kterém se dá rozhodně stavět. Tak ať se nám to přenese i do dalších zápasů.

+3
otaznik14
kvcr +255
16.02.21 v 11:19

Prohra už jednou přijít musela, přesto bych tenhle zápas viděl spíš jako pokračování posledních nepříliš dobrých výkonů, než jako zápas blbec. Opět (pokolikáté už) jsme soupeři darovali snadné vedení, tentokrát už v první minutě zápasu. A jak už je poslední dobou pravidlem, v první třetině jsme byli horší. Druhá třetina byla lepší a třetí nejlepší, paradoxně jsme ji jedinou prohráli. Neřekl bych to jako Miloš Hořava, že jsme v tomhle zápase byli horší, ale plichta byla myslím zasloužená.

Samozřejmě si nejde nevšimnout některých negativních věcí. Pro mě asi nejvíc alarmující je, že nás Vary často přebruslovaly a jejich útočníci se dokázali protáhnout podle beků až před Saláka. Tohle mi přijde jako evergreen posledních zápasů, soupeř z toho má spoustu šancí. Do play-off musíme bruslit líp. Pořád jsem si říkal, že to je nějakým těžkým drilem před play-off, ale po rozhovoru s Mírou Formanem ("kvalitně jsme potrénovali a cítili jsme se dobře") jsem trochu znejistěl. Všechny tři inkasované góly padly v podstatě po kiksech, ty poslední dobou taky vyrábíme častěji, než bych si přál. A nájezdy byly dost zoufalé, i když tam mě potěšilo, že je Kudrna, Pech i Řepík jeli ve velké rychlosti a přímo. Tohle jsou tři zásadní věci, které musíme do play-off bezpodmínečně zlepšit.

Abych jen nekritizoval, objevila se i pozitiva : výborně vypadal útok Pech-Rousek-Forman, zejména některé kombinace Pecha s Rouskem byly lahůdkové a bylo vidět, jak si to včera Pecháček užíval. Asi spolu hrát normálně nebudou, ale jako alternativa to vypadalo hodně slibně. Do poslední třetiny šel k Pechovi místo Rouska Sobotka a tam už to tak neklapalo. To ale není nic proti ničemu, všichni si spolu nemusí sednout, Sobotkovi to naopak hodně sedí s Řepíkem a Horákem. Dobře byla odehraná i třetí třetina, kdy jsme Varům až na závěrečný dárek prakticky nic nedovolili.

Zítra nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů, Liberec venku. V Liberci domácí většinou hrají hodně ofenzívně, tak jsem zvědav, jak to naše obrana ustojí a jestli jim z toho budeme schopní ujíždět do brejků. Byl bych moc rád, kdybychom tenhle zápas zvládli - teď před play-off jde i to, udržet si sebevědomí.

+2
otaznik15
kvcr +255
10.02.21 v 09:27

Výhra s Třincem samozřejmě potěšila, zase se ten zápas emocionálně vnímá dobře, protože jsme zápas otočili, navíc jsme ho rozhodli necelé tři minuty před koncem. Neměli bychom ale zapomínat na celou řadu negativ, které se táhnou už pár zápasů. Máme špatné vstupy do zápasu - to je věc, která se určitě zlepšit dá, jde spíš o nastavení v hlavě. Včera i s Pardubicemi byly první třetiny strašné. Na začátku zápasů jsme prohrávali většinu osobních soubojů a zejména nám chyběla rychlost. Ono to může být všechno způsobené nějakými zvýšenými tréninkovými dávkami před play-off, to pak chvíli trvá, než se z nabírání síly tělo přepne do intenzívního pohybu. Jak jsem psal, je to jen můj dohad a pokud je to skutečně příčina, pak nic nenamítám, protože v takové fázi přípravy tahá nohy v medu každý tým. Možná i díky té naší fyzické nepohodě nám Třinec vnutil svůj styl (ne)hokeje a hokejové krásy jsme moc neviděli. I přesilovky byly strašné z obou stran a neměl by to omlouvat ani fakt, že v týmech chyběli klíčoví hráči. Co bych vyzdvihl jako velké pozitivum, že postupem času jsme je v tom jejich stylu začali přehrávat a zápas je bolel stejně jako ze začátku nás. Za baletní etudu skokana Vrány odměnil hokejový bůh Třinec po právu a doufám, že dostane ještě dodatečný dárek od disciplinárky.

Střídání brankářů proběhlo opět hodně brzy a týmu pomohlo, i když Machy za góly zas tak moc nemohl. Saša Salák vypadá se svým rozevlátým stylem v bráně trochu podivně, ale zavřel to opravdu dobře. Trocha štěstí tam byla, ale ne žádné vyložené haluze. Zatím má téměř 93% a to nastoupil proti dost silným soupeřům. Po dlouhé herní pauze jsou ty jeho výkony dost slibné, ale po 278 odchytaných minutách je ještě příliš brzy na hodnocení.

Vyhráli jsme teď tři zápasy, v nichž jsme nebyli lepším týmem. Je to samozřejmě i díky naší kvalitě zakončení, ale věčně to takhle nepůjde. I když Třinec a Pardubice jsou silné týmy, doma bychom je měli tlačit víc. Doufám, že jde opravdu o důsledek vyšších tréninkových dávek a že tahle série trochu matných výkonů brzy skončí a do play-off půjdeme plní sil.

+1
otaznik16
kvcr +255
08.02.21 v 11:40

reakce na Bumbi: ,,Chudáci z Třince, furt jim někdo ubližuje. Varaďa dělá, jak..." zobrazit příspěvekChudáci z Třince, furt jim někdo ubližuje. Varaďa dělá, jak kdyby mu na sraz odjelo deset hráčů a nám nikdo, přitom realita je trochu jinde. Z Třince mělo být nominovaných pět hráčů, dva se omluvili pro únavu, ač ELH normálně hrají, jedou tři, od nás mělo být nominovaných pět hráčů, dva se omluvili a normálně hrají, Sobotka třetí s omluvenkou, ale je zraněný a ELH nehraje a tak od nás jedou "jen" dva hráči. Moc velkej rozdíl, hlavně si ještě před zápasem zařídit alibi a naplivat na Spartu

www.sport.cz/hokej/e..."

Naprosto souhlasím. Jsem rád, že se naši trenéři nezmiňují o tom, že si Třinec udělal počáteční bodový polštář díky nadstandardní výpomoci z NHL a že u se u nich už dlouhodobě hraje do kopce. Nemáme to zapotřebí.

V téhle souvislosti bych chtěl natřít i Pešána za to, že na naprosto nepodstatný turnaj pozve poměrně krátce před play-off klíčové hráče týmů z čelních míst tabulky. Je to naprostý nesmysl a omluvenky myslím nikoho nepřekvapily. S jeho neustálým popichováním klubů, jak dělají svou práci špatně a jak se má dávat prostor mladým, mě nominací hráčů jako Řepík, Sobotka, Vrána a Růžička dost překvapil. A musím říci, že nemile.

+2
otaznik17
kvcr +255
08.02.21 v 11:28

Včera jsme narazili na hodně silný tým, který k nám nepřijel bránit. Soupiska Pardubic je nabitá podobně jako ta naše, nalilo se tam opravdu hodně kapitálu. Na jednu stranu mě potěšilo, že jsme zápas dvakrát zachránili a nakonec získali bonusový bod, na druhou stranu měly Pardubice strašně moc tutovek a body máme trochu i díky jejich střeleckým selháním. Taky jsme měli svoje šance, ale takových těch stoprocentních šancí bych řekl měly víc Pardubice. Měli jsme tam hodně prohraných osobních soubojů, o tom by určitě měl být pozápasový rozbor. Mám trochu i pocit, že nám to míň jezdilo, to by mohlo souviset s nějakým speciálním silovým tréninkem před play-off - to je jenom můj dohad, nemám k tomu žádné oficiální informace.

Připojím se k diskusi o Matúši Sukeľovi, je pravda, že jeho bodový přísun je dost malý a jeho hra je spíš pro nějakou "checking line" - a je pravda, že sem přišel jako potenciální střelec, až Uwe Krupp z něj udělal psa obranáře. I takové hráče ale potřebujeme a jejich význam v play-off poroste. Někdo musí nosit vodu v každém útoku. Já bych třeba moc rád viděl pohromadě útok Forman-Pech-Buchtele, ale mám pocit, že Říčka tam té černé práce udělá víc. Stejně tak bych rád viděl výš Davida Dvořáčka, který se o svou šanci rve s neutuchajícím nasazením a ve čtvrté lajně si moc nemá s kým nahrát. Tohle rozhodnutí je ale opravdu těžké a s důvěrou ho nechám na trenérech. Každopádně je dobře, že už jsme těch variant vyzkoušeli poměrně dost, takže máme možnost reagovat na průběh utkání nebo případné absence. Předpokládám, že se v play-off nebo i dříve variant ve složení útoků ještě dočkáme.

otaznik18
kvcr +255
06.02.21 v 07:49

reakce na Amphicyoni: ,,Současný Dočkal není náhrada Kangy skoro vůbec v ničem. A..." zobrazit příspěvekSoučasný Dočkal není náhrada Kangy skoro vůbec v ničem. A právě individualita jako Kanga, se silnou psychikou, nám zoufale chybí. Bořek není přirozený vůdce ani náhodou, snadno se nechá rozhodit rozhodčím, soupeřem, obranou atd., otráví ho, když se nedaří, nedej bože, když sedí. Kanga si jel pořád to svoje i když se nedařilo, nebo když zbytek měl naděláno v gatích už cestou ze šatny. A tmelící prvek taky není, ani vůči některým hráčům, ani vůči realizáku. Co se týká přepínání do obrany, v tom byl obzvlášť v druhé části angažmá právě Kanga mnohem lepší než Dočkal. Kanga byl samorost, ale rozhodně ne problémový. Nejde takových mít plný tým, ale několik se sakra hodí. A co se týká volby Jílka, to bylo jasné, že je to vyloženě průs*r od první vteřiny, kdy ho oznámili. Že vydržel do prvního jarního zápasu je jen díky ohromné Rosického benevolenci a pak to musel zachraňovat trenér Kotal. Po oznámení Hapala nebo Jílka jsem měl mnohem horší pocity než teď s Vrbou, a to ho fakt nemusím..."

Já pořád Bořka jako přirozeného vůdce beru. Kapitánoval skoro všude, kde byl a nechce se mi věřit, že by se tolik trenérů, případně hráčských kolektivů mýlilo. To, že pravidelně štěká na rozhodčí, je pravda, ale od toho přece kapitán je - aby tlačil rozhodčí ke kompenzacím. Nemusí se nám to líbit a příliš sportovní to není, ale ve většině sportů to tak funguje. Že štěká i na spoluhráče po chybách, o tom můžeme polemizovat, každý to snáší jinak, ale i to podle mě ukazuje mimo jiné, že mu na hře týmu záleží. I od toho je kapitán. Mockrát jsem ho viděl spoluhráče povzbuzovat, ke gólu jde vždycky poblahopřát. Je možné, že je teď všechno jinak než dřív a z Bořka se stala otrávená primadona, ale tyhle věci se moc nemění. Rozhodně věřím, že může být Vrbovi na hřišti hodně užitečný. Kanga si jel to svoje ať se dělo co se dělo. Téměř absolutně ve své vlastní bublině. To může pomoci jen tehdy, když něco vymyslí sám, ostatní tím moc nenakopne. Že dokázal v těžkých chvílích vzít zodpovědnost na sebe, to je samozřejmě užitečné a několikrát nám to zachránilo body, ale nemyslím si, že by měl až takový vliv na zbytek týmu. S vracením to už nedokážu dobře posoudit, ale řekl bych, že víc gólů jsme dostali po Kangových chybách než po Bořkových. Tím nemyslím jen námazy nebo ztracené míče, ale i to, že nebyl tam, kde být měl. Aby to zase nevypadalo, že Kangu odepisuju, já jsem si taky přál, aby tady zůstal, jako jeden z mála se u nás dokázal dost zlepšit v mnoha aspektech, ale co vím z médií, slušnou nabídku dostal, jen pro něj nebyla dost dobrá. Jílek se Rosovi opravdu nepovedl a co se matně pamatuju, ty jsi hned na začátku signalizoval průšvih, to je pravda. Další alternativou byl ale Vrba a toho tenkrát většina z nás chtěla ještě míň - a myslím (už je to dost dlouho), že i různé komentáře expertů Jílka braly jako rozumnou volbu. Těžko někdo mohl tušit, že na Spartu mentálně nemá. Ale je to rozhodnutí sportovního ředitele a především jeho zodpovědnost, takže tohle mu nikdo neodpáře.

Jak jsem psal, nemám nijak výjimečné informace, jen tisk a svůj laický pohled. Dost z nás má ty informace lepší, proto je možné, že se v některých věcech neshodneme právě proto.

otaznik19
kvcr +255
05.02.21 v 17:18

reakce na MartinMegadeth: ,,Prkotina to úplně není, o tom svědčí, že první kontrolu mám..." zobrazit příspěvekPrkotina to úplně není, o tom svědčí, že první kontrolu mám psanou až za měsíc, ale beru to tak, že na umření to taky není, stávají se horší věci a aspoň se mi to přihodilo v době, kdy se nemůže na fotbal, na hokej ani na pivo. Po trenérském veletoči na Letné nás už hlava z Kotalova fotbalu bolet nebude. Došlo na Tvé volání po reakci klubu, která přišla. I když dle mého názoru se dotkla postu, kde byl z těch tří zmíněných (sportovní ředitel, trenér, soupiska) nejmenší problém. Kolego, mám Tě rád, ale argumentace ve stylu, že naše nejcitelnější slabiny na krajích obrany nejsou na ligu nijak podprůměrné nebo že pár hráčů přivedených Rosickým se sice úplně nepovedlo, ale vyložené propadáky to nejsou, se mi moc nelíbí. Jsme Sparta: i když už patnáct let klub díky svému majiteli stagnuje a z předchozí úspěšné éry notně slevil, my bychom nároky měli mít stále ty nejvyšší. V soubojové, urputné a přehuštěné kapr lize jsou z mého pohledu kraje strašně důležité, protože tam je nejvíc volného prostoru a tím šance soupeře přehrávat a zraňovat. Jenže s borci co nejsou úplně podprůměrní těžko čekat velkou parádu. Ono s průměrnými borci při dobře zvoleném systému lze hrát nějakou dobu nadstandardně, ale rozhodně dočasně, protože každý systém se okouká a soupeři se na něj připraví. A když chybí kvalita k variabilitě tak je to prostě po určité době problém, k němuž došla Sparta ve druhé polovině podzimu. Při zranění Hložka máme na křídlech a krajích obran jediného vysoce nadstandardního borce, kterým je Moberg Karlsson. Pak je tady jistě nadprůměrný Plavšič, jemuž ovšem chybí efektivita hry, relativně často marodí a bohužel má tendenci často loudit faul místo dohrání akce. A to je všechno: Vindheim, Sáček, Minčev, Hanousek, Krejčí 99 to už je všechno maximálně průměr anebo ani to ne. Někdo má problém udržet stabilitu výkonů, někdo se ještě plně nemusel aklimatizovat a někde zjevně kvalita úplně chybí. Bude zajímavé sledovat co s kraji vyvede Vrba, protože na jejich kvalitě aspoň v Plzni hodně bazíroval. *METAL* Problém je jak píšeš, že když k tomu průměru co máme po krajích přidáme zraněného Hložka a Dočkala, když se mu nedaří nebo se mu nechce, tak přestáváme být nebezpeční i ze středu. Sice to ze začátku letošního ročníku vypadalo, že hře odchod Kangy neublíží, opak je ovšem pravdou jak ukázala druhá půlka podzimu i začátek jara. Takový kreativní, rozdílový a nepředvídatelný borec Spartě chybí naprosto zoufale. A odešel bez jakékoliv náhrady. (Mimochodem půl roku před ním opustil kádr Hašek, lidsky sice idiot, ale se zajímavými čísly. Ani za něj nepřišla v podstatě žádná náhrada.) Beru, že Krejčí 99 byla trefa do černého, zejména pokud se dokáže poučit z posledního maléru a budoucně ukrotí své emoce. Hancko a Čelůstka, pokud nebudou zraněni, jistě zpevnili střed obrany a věřím, že i Pavelka si svoje odehraje. Jenže na druhé straně Vindheim to je podobný příběh jako byl Vatajelu. Přišel jako krajní bek, jenže je to napůl křídlo, ale neumí centrovat. Na hráče, kterého Rosický skautoval dlouhodobě, poněkud podivný miš-maš. Oficiální cena za Minčeva nikdy nebyla vyřčena, ale odhaduje se kolem 20 milionů českých korun. Za takové peníze čekám minimálně dost nadprůměrného borce, který po půl roce aklimatizace bude na hřišti sakra znát. Dočkal je od návratu poloviční, Krejčí 92 to je zatím absolutní propadák a u hráče co u nás hrál a vrací se do známého prostředí nepředpokládám potřebu aklimatizace. Kozák aspoň přišel zadarmo a před rokem se stal nejlepším střelcem ligy, i když je otázka jestli jsme ho opravdu nutně potřebovali, když sami máme v kádru hráče jako Pulkrab. Ale nejvíc mi leží v žaludku trio Hanousek – Lischka – Trávník, protože smysl měl maximálně jeden a ten bohužel ukázal, že s největší pravděpodobností na Spartu nemá hlavu. Jinak jsou to vyhozené peníze v řádu desítek milionů českých korun, za které by schopný sportovní ředitel přivedl tři nebo čtyři mnohem kvalitnější borce. *NAPR**** Akvizice typu Polidar nebo Souček hodnotit nebudu, protože v nich nevidím nositele okamžité kvality, tedy hráče pro základ do půl roku. Rosický má od majitele klubu relativně velkou rozhodovací svobodu i pravomoc a bohužel musím konstatovat, že většinu zásadních věcí co rozhodl tak zpackal. Zatím neosvědčil vůbec dobrý odhad na lidi, což je u sportovního ředitele základ. Jílek byl totální ústřel mimo, v klubu oficiálně skončil předčasně i druhý Rosickým zvolený trenér a to během necelých dvou let. K tomu vykazuje dost velkou zmetkovost vytipovaných hráčů. Navíc je oproti konkurenci velice neoperativní při řešení akutních problémů a potřeb kádru. Tohle jsem si vypůjčil z komentáře na lupě: „Jako by sportovní vedení Sparty nabylo přesvědčení, že v Česku hráči pro Letnou neběhají, a tak se poohlíží víc v zahraničí. Jenže na hráčích, které nemají týden co týden na očích, se zase mnoho hlav na Spartě mnohdy neshodne, takže se posilování příliš často mění v otálení. Než nový hráč na Letné podškrábne smlouvu, Sparta čeká, vyptává se, zkoumá jeho charakter, minulost, přemítá, jestli zapadne a jestli se na něm všichni v klubu shodnou... A než se rozhoupe, bývá pozdě.“ Domnívám se, že je to velmi výstižně pojmenováno. Sparta potřebuje žraloka, muže činu, ale Rosa je zatím příliš váhavý střelec. A když už vystřelí, trofej už dávno skolil někdo jiný nebo se ukáže jako nedobrý kauf. *MIMO*
www.idnes.cz/fotbal/..."

Ale tak na pivo se zajít dá - prodávají se sudy i točené do PETek, jen je potřeba najít vhodné místo, kde se sejít. Navíc má pivo prokazatelně hojivé účinky ...

Já bych chtěl konečně po letech vidět hráče, který bude ve Spartě výkonnostně růst. I zmiňovaná jablonecká trojice v předchozím angažmá vypadala slibně. Proto jsem hodně zvědav na to, co s tímhle týmem udělá Vrba a jsem rád, že to bude bez posil - tak se ukáže, nakolik to bylo (ne)kvalitou kádru. Tím nechci nijak šít do Kotala, jen mi přijde, že poměr cena/výkon je u ACS dlouhodobě nejhorší v lize. A jestli něco Vrba umí, tak je to restartovat hráče a najít jim v systému místo šité na míru. Tak upíchl například Horvátha s Petrželou, kteří v tu dobu byli téměř na odpis. Nechci polemizovat o kvalitě jednotlivých hráčů, na to si nejsem dost jistý v kramflecích, fotbal sleduju jako naprostý laik. Přesto si myslím, že když se náš tým hemží reprezentanty (ať už v dospělých či mládežnických kategoriích), mělo by se to odrazit v herní dominanci, aspoň doma. Třeba se ukáže, že se ze současných hráčů dá vyrazit víc, uvidíme.

Ještě se vrátím k náhradě za Kangu. Já bych řekl, že jí je vlastně Dočkal (byť byl původně přiveden jako náhrada za Sparťana tělem i duší Stanciua), protože na hřišti se potkali tak pětkrát. I typologicky jsou si trochu podobní, ale zatímco Kanga je silná individualita, Bořek je přirozený vůdce a tmelící prvek týmu. Když pro teď ponecháme stranou události z poslední doby, které můžou být mediálně dost nadsazené, kryje se zlepšení obranné činnosti a vymizení strašidelných kiksů nejen s nástupem pana Kotala, ale i s plnohodnotným návratem Dočkala na plac. A že ho starší hráči na FB označili za dobrého kapitána, s tím víceméně souhlasím, i když ta prezentace vyzněla (opět možná ne cíleně) proti trenérovi (opět opakuji, že si vážím práce, kterou tady Kotal odvedl a nebylo jí málo). Je pravda, že Kanga měl záchvaty fotbalové geniality, dával góly, nespletl se při penaltě. Osobně mi ale přijde Dočkal pro tým přínosnější. Uvidíme, jestli a nač se takový hráč bude hodit novému trenérovi.

Jinak bych nechtěl, aby to vypadalo, že se snažím Rosovy přehmaty omlouvat, udělal jich dost. Jen mám tendenci je přičítat spíš nezkušenosti než neschopnosti. Jílek v době angažování nevypadal jako špatná volba, i my jsme ho tady celkem kvitovali. Že po zkušenostech s angažováním hned několika hráčů, kteří ze zdravotních důvodů nastoupili za Spartu až po roce (a že jich bylo), prohlíží teď každého hráče pod drobnohledem, tomu bych se taky úplně nedivil. A že teď neposiluje, to je zčásti i věc trenéra - pokud si pan Kotal o posily řekl a nedostal je, je to samozřejmě problém, ale já tu informaci nikde neviděl - možná vy, kdo máte přístup k vnitřním informacím, víte víc. Rosický už je ve Spartě pár let a tristní výsledky z nich jdou především za ním, nakonec za výsledky se má zodpovídat především sportovní ředitel. Osobně mu ale dám ještě nějaký čas, než nad ním zlomím hůl.

otaznik20
kvcr +255
04.02.21 v 08:03

Tak ACS zareagovala víceméně podle očekávání obvyklou změnou trenéra, za což jsem rád. Dokázal bych si určitě představit jiného trenéra (třeba Michala Bílka, který byl údajně taky jednou z variant), ale na druhou stranu za Vrbou úspěchy jsou, o tom není sporu. I když vůči němu mám spoustu výhrad (spíš emocionálního rázu), počkám si na výsledky jeho práce. A stejně jako ostatním trenérům mu přeju, ať vrátí Spartu tam, kam patří. Zároveň stejně jako klub se sluší poděkovat trenéru Kotalovi za odvedenou práci, vytáhl Spartu z marastu, zapracoval mladíky, zpevnil obranu. Určitě odvedl kus dobré práce, ale jak jsem už psal, i já jsem měl pocit, že dál už to nejde a byl čas na změnu.

Předpokládám, že angažování Vrby s sebou přinese další vítr v týmu. Přivedl si celý realizační tým, myslím si, že bude chtít ještě do konce přestupového okna dotáhnout nějaké posily - byť je na to už opravdu hodně málo času. Uvidíme, jestli se hra ACS posune. Doufejme, že ano a správným směrem.

+1
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

  • Choreofond

Kalendář akcí

<<03 / 2021>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
3
4
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31