Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +62
Včera v 21:59:53

reakce na Kubajs: ,,Prosimtě, kde se tam co píše? Hledám, ale vůbec nic nevidím ????"

On se ten příspěvek posouvá, jak přibývají nové. Najdi si na tom ropáckém fóru příspěvek ze 17.května v 16:59.

otaznik2
kvcr +62
Včera v 14:46:42

reakce na toci87: ,,A o co jde? Ja to nenasel? Jako že má nějaký dluhy nebo tak?"

www.ropaciontour.cz/...

A zejména na kladenském fóru se tam toho o něm píše hodně včetně toho, že dneska trénoval s kladenským áčkem.

otaznik3
kvcr +62
Včera v 09:26:36

Nároďák odehrál základní skupinu velice dobře, až na zápas Rusy, kteří nás přehráli, jsme předvedli dobré výkony, především do ofenzívy. Tři hráči v první desítce kanadského bodování, to se jen tak nevidí. Za mě vyčnívá hodně Jakub Voráček, který má naprosto geniální a přesnou nahrávku, dokáže i dobře zakončit, ale hlavně - je to přirozený tahoun, správný kapitán. Neustále ho vidím povzbuzovat spoluhráče, dohadovat se s rozhodčími i soupeři. Možná je tam těch emocí až trochu moc, ale tým za ním jde. Abych nechválil jenom jeho, šlape celý nároďák. Osobně Miloše Říhu moc nemusím, ale tým se mu podařilo poskládat dobře.

Do čtvrtfinále jsme dostali Němce. Nabízí se říci "za odměnu", ale on je tenhle zápas hodně ošidný. Němci pořád mají jméno outsiderů a špičkové týmy mají tendenci je podcenit. Vyzkoušeli si to Slováci, teď i Finové. Hrají přesně ten hokej, co hrávali dřív Švýcaři - dozadu beton, dopředu s poměrně velkou produktivitou. Soupeř musí celý zápas bušit do zalezlé obrany a z toho Němci umí vyrazit do smrtících brejků. Poměr střel s Finskem 21:41, s Kanadou 16:49, se Slováky 21:36, s Dány 26:38. S takovým soupeřem jsme tady ještě nehráli a mám z toho dost obavy, protože (snad kromě zápasu s Ruskem) jsme tady hráli totální ofenzívu. I Říha včera upozorňoval na to, že máme problém s tím soustředit se na to neinkasovat, tým chce pořád dávat góly. Je to i proto, že nás neustále ženou lidi, hráči si to v Bratislavě moc užívají. Teď ale přichází zápas, který rozhodne, zda celý turnaj skončí úspěchem či neúspěchem a je potřeba se k němu postavit s maximální zodpovědností. Nemám pochyby o tom, že máme lepší tým než Němci, ale to ještě není záruka vítězství. Němci mají od přírody zarputilost, buldočí vůli a tím dokážou lámat zápasy na svoji stranu. My se na ně musíme dobře připravit a nepřipustit situace, které by je posadily na koně. Máme to ve svých rukou, ale cesta k úspěchu rozhodně nebude lehká. Moc bych tomuhle týmu úspěch přál.

otaznik4
kvcr +62
21.05.19 v 19:00

reakce na cedak: ,,Zdravím. Nevím, mám oficiální stránky špatně nastavené, nebo..." zobrazit příspěvekZdravím. Nevím, mám oficiální stránky špatně nastavené, nebo z nich skutečně zmizela sekce otázek a odpovědí? Ne že by značná část otázek nebyla poněkud diskutabilní, ale i tak bych to nepovažoval za krok správným směrem... "

Ano, ta sekce zmizela z ofiko stránek. Lukáš sem dával nějaký odkaz, přes který se tam dostat dá, ale já tam kromě nadpisu nic nevidím:

www.hcsparta.cz/otaz...

I kdyby byla chyba na mém přijímači, předpokládám, že o odkazu ví jen velice málo lidí, takže tam asi nové dotazy nepřibývají. Kdoví, třeba tu sekci nové vedení zase obnoví.

otaznik5
kvcr +62
21.05.19 v 15:07

reakce na loupák: ,,Podle mne jsi v těch becích kteří mají přesilovkové..." zobrazit příspěvekPodle mne jsi v těch becích kteří mají přesilovkové předpoklady opomněl Košťálka, ten má velký potenciál, a v první části sezony ho i naplňoval. Pak se i diky zraněni trochu vytratil a svezl s celkovou bídou, ale v sobě to má."

Máš pravdu, díky za doplnění. Honza Košťálek má výbornou střelu a občas si dokáže sjet do šance, dost mu ale vázne rozehrávka. Když jsem uvedl Pavelku, měl jsem uvést i jeho, oba jsou téměř identické typy obránců. Oba mají potenciál, ale zatím se jim úplně nedaří ho naplnit. Tak snad letos.

+1
otaznik6
kvcr +62
21.05.19 v 08:11

Také se vrátím k rozhovoru s Petrem Tonem a k diskutovanému odstavci. Tam se nepíše jenom o přesilovkách, tam se píše o ofenzívních detailech, já tomu tedy rozumím o ofenzívě obecně. Už na loňském "krizovém" rozhovoru s fanoušky zaznělo, že Sparta hledá nového asistenta pro ofenzívu - pravděpodobně se jednalo o další plácnutí do vody, protože nevěřím, že by se ani po konci sezóny, kdy se konala tradiční trenérská škatulata, nenašel nikdo vhodný. Takže to zbylo na Toňáka, který si to (podle mého názoru dost naivně) ochotně naložil na hrb - po tomhle vyhlášení totiž půjde zodpovědnost za ofenzívní projev i za ním. Za mě tohle vůbec neměl vypouštět, ať už proto, že si tím naběhl, tak i proto, že veřejně ventiluje bezradnost trenérského štábu směrem do ofenzívy. Ta byla loni očividná a úplně bych nesouhlasil s tím, že se přesilovky po intervencích Broše a Hlíny nezvedly - minimálně byly vidět i nějaké křížné nahrávky a střely z první a kdyby to Bukartsovi aspoň trochu lepilo, asi bychom je za tak tragické nepovažovali. Předtím bylo schéma přesilovek naprosto stereotypní: co nejrychleji na beky, nahodit na bránu a domlátit to tam. To soupeři rychle přečetli a protože jiný herní plán nebyl, byly naše přesilovky tristní na pohled i co do efektivity. Taky na ně chodili hráči jako Smejkal, Sill, Delisle, což se po Brošově intervenci změnilo. Přesilovky nám váznou i proto, že nám chybí do přesilovek beci - jediný, kdo má trochu přesilovkové předpoklady, je Blain a blíží se tomu Pavelka. Ze zoufalství se do kreativního beka začal nutit i Honza Piskáček, za což ho osobně moc chválím, protože to není jen tak se přeškolit z defenzívního beka na ofenzívního. Když to ale porovnám s ofenzívní činností beků týmů ze špice Extraligy, řekl bych, že je to oblast, kde nám vlak ujel úplně nejvíc. Proto mě dost mile překvapilo, že Ton ve zmínce o posilách zmínil dva kreativní beky a střelce, což jsou opravdu posty, které podle mého názoru potřebujeme posílit nejvíc.

Uvidíme, jak moc se bude Toňák směrem k hernímu projevu angažovat, protože mě trochu zarazilo jeho další vyhlášení "Spousta lidí Uwe Kruppovi vyčítá, že hraje německý hokej, ale to je fráze". Myslím si, že to fráze není a že hrajeme něco, co nefunguje. Když něco nefunguje celou sezónu (pokud pominu počáteční moment překvapení), je nejvyšší čas to nějak změnit. Takže za sebe doufám, že se Ton bude silně zasazovat o to, aby se hra Sparty přizpůsobila Extralize, protože to vypadá, že Mohamed k hoře nepůjde.

otaznik7
kvcr +62
15.05.19 v 18:37

Petr Ton vydal ten článek pátý den po svém jmenování, takže jsem tam žádné velké věci nečekal. Přesto pro mě měl článek poměrně slušnou informační hodnotu. To, že nebyl u nákupů čtyř posil, vypovídá o tom, že tahle změna nebyla připravovaná dopředu a Ton se na přípravě letošního kádru skutečně nepodílel. Začíná tedy tady a teď. Od Broše se podle mě zásadně odlišuje v jedné věci: zatímco Broš často skloňoval slova bojovnost, odolnost, nepříjemní pro soupeře, Ton staví své vize na kreativitě, produktivitě a nezapomíná na zkušenost. Zajímavé je pro mne to, jak "nastínil trenéru Kruppovi, že by se chtěl od začátku sezóny pohybovat do šestého místa". Můžeme to považovat za dost namyšlené tvrzení, ale na druhou stranu, kádr na to máme, Krupp je pořád většinou veřejnosti považován za jednoho z nejlepších trenérů v Extralize, tak by v té šestce být měl. Zřejmě už mu nebude k obhajobě případných špatných výsledků (které nechci nijak přivolávat) stačit to, že se mu hra Sparty líbí a že má z mužstva dobrý pocit. A kdo ví - třeba bude tým pod takovým tlakem šlapat lépe než loni, kdy mi trenér pod tlakem nepřišel. To vyhlášení je i dost odvážné, protože tím Toňák nastavil vysokou laťku i sobě, což jeho předchůdce zásadně nedělal a o sezónních cílech jsme se hodně vágně dověděli až v posezónních rozhovorech s médii, protože "zhodnocení" nebo dokonce "rozbor" se tomu při nejlepší vůli říci nedalo. Také to, že se sešel pouze s trenérem Kruppem, napovídá leccos i o roli Jardy Nedvěda, ale to jen potvrzuje náš celkem sdílený názor.

V dalším bloku signalizuje potřebu dvou produktivních beků, s čímž naprosto souhlasím - a doplním: beků, kteří umí založit útok. Potřebujeme i střelce - tady bych byl opatrný s tím "do 25 let", protože ti jsou opravdu vzácní a pravděpodobně ve Spartě dlouho nevydrží. Dále uvádí, že si myslí, že problém Sparty je hodně v hlavách. I s tím souhlasím, nemám pocit, že by hráči nějaký zápas vychladili, naopak snaha bylo pohříchu to jediné, co jejich hokejový projev drželo na dostatečné (rozuměj: čtyřka) úrovni. Bude za hráči chodit, bude s nimi mluvit. Považuju to za správné, věkově k nim má blízko, má za sebou skvělou kariéru a respekt. Poradit určitě dokáže. Stejně bych ale uvítal ve Spartě specializovaného psychologa, aby ti, kteří se se svými problémy nechtějí svěřovat svým nadřízeným, měli za kým jít. Další věcí jsou jeho sympatie k finské práci s mládeží - asi jste o tom všichni četli v jiných článcích: znamená to trénovat v jednom kuse. A tvrdě, kdo ale finským drilem prošel, zvedl se a vrátil se lepší, nebo šel i výš. Pokud si to hráči uvědomí a začnou dřít víc, půjdou nahoru. Nic se nemá přehánět, ale věřím, že v tréninku u nás rezervy ještě jsou.

K tomu, že Ton je stejný odborník jako Broš, bych chtěl opakovaně zmínit, že další stejní odborníci jsou například Bednář, Vlasák či Peterek. Sportovní ředitel prostě žádný expert být nemusí - stačí, aby rozuměl hokeji, spolupracoval dobře s trenérem a měl respekt u hráčů, aby za ním šli. Třeba i z jiných klubů.

Petr Ton je tady přijat poměrně rozpačitě, spíš s nedůvěrou. Když to srovnám s přijetím Michala Broše nebo se současným postojem k trenérovi Kruppovi, který dostal nejdřív 100 dnů hájení, pak půlku sezóny, pak celou sezónu a i teď je pořád podporován, přijde mi to nefér. Zejména po tom, co Ton pro Spartu udělal na ledě - s jeho současnou pozicí to nesouvisí, ale myslím, že ho i přes kladenskou minulost můžeme označit za Sparťana, tedy bych od nás čekal té podpory spíš víc. Netvrdím, že je Toňák nejlepší sportovní manažer na světě, ani nedokážu říct, jestli mu jeho vize vyjde. Co ale vím je, že mu budu držet palce, aby se mu naplnění jeho cílů povedlo - a to je po dvou týdnech těžko říct. Stejně jako u ostatních, měřítkem úspěchu je sportovní stránka týmu a tady vždycky platí ukázaná. A já Petrovi i Spartě moc přeju, aby to byla pěkná ukázaná.

+3
otaznik8
kvcr +62
10.05.19 v 06:40

Změny ve vedení vítám. Chtěli jsme je, máme je. Asi bych si představoval jiného generálního ředitele, ale možná jsem jen předpojatý - nová ředitelka má nějaké zkušenosti s řízením, právní vzdělání, určitě ji nebudu odepisovat první den jejího působení.

Co mě překvapilo, je angažování Toňáka. A musím říci, že velice příjemně - vysvětlím proč. Jak tady už zmínil cedak, Petr několikrát veřejně kritizoval herní styl Sparty, potažmo tedy práci trenérů. V tom jsem s ním naprosto zajedno a myslím si, že novému sportovnímu řediteli Uwe Krupp správnost své cesty jen tak rychle nevysvětlí, pokud vůbec. Ton při své inauguraci řekl dvě věty s velkou informační hodnotou (aspoň pro mě): v první naznačuje, že teorie o KHL by měly zůstat teoriemi, ve druhé jasně poukazuje na špatné složení kádru (kombinace zkušených kvalitních hráčů a odchovanců je úplně jinde, než co aktuálně v kádru máme). To mě vede k naději, že pohyby na soupisce ještě neskončily. Věřím i tomu, že Petr bude ve vyjadřování diplomatičtější než Michal Broš a nebude zužovat počet hráčů s koulemi jen na ty, kteří chtějí hrát za Spartu. A díky svému jednání i hráčskému kreditu by mohl být při lanaření kvalitních hráčů i úspěšnější. Osobně chovám naději, že Toňák se bude tvrdě zasazovat o to, aby se na hru Sparty dalo koukat. Přeju mu tímto hodně úspěchů. Vítej zpátky.

Samozřejmě to úzce souvisí s tím, co majitelé dovolí. Náznaky toho, že Kaprain Spartu stabilizuje a pak hned zase prodá, znějí celkem věrohodně, protože to je vlastně jejich chleba - a mohlo by to být i ku prospěchu, protože si myslím, že Sparta ze své tržní hodnoty před třemi lety hodně ztratila a aktuálně asi není úplně výhodné ji prodávat. Trochu mě to straší, protože jsem byl svědkem pár stabilizací a revitalizací, což byly eufemismy pro propuštění poloviny zaměstnanců a rozprodání firmy "na náhradní díly", to ale v případě Sparty tak úplně nejde, takže doufám, že ten cíl zvednout sportovní výkony je opravdu tím hlavním. Aspoň já to vidím tak, že je to věc, která by tržní hodnotu Sparty měla zvednout nejvíc a mohlo by se tak stát poměrně rychle.

Na závěr bych chtěl poděkovat Michalu Brošovi. Lukáš tady zmiňoval, že dřel do úmoru, jak bylo jeho zvykem i na ledě - bohužel si ale myslím, že se vydal úplně špatným směrem. Výsledkem byl velký propadák, ale určitě to nebylo leností nebo lajdáctvím, vždycky bylo vidět, jak moc ho neúspěchy mrzí. Tímto mu přeju do další práce hodně úspěchů. Možná nás čeká i nějaká ta otevřená zpověď, věřím, že média Michal Broše určitě osloví - a tam bychom se mohli dovědět zajímavé informace.

otaznik9
kvcr +62
09.05.19 v 09:55

Odchod Petra Břízy už předpověděl Feeck a ty informace byly dost přesné - díky za ně.

Samozřejmě změna majitele v sobě vždycky nese hodně nejistoty, zejména když ten nový není příliš spjatý s klubem. Ano, může to být i horší - na druhou stranu, co se týká sportovní stránky, tam se Petru Břízovi opravdu moc nedařilo, poslední dva roky toho byly vyvrcholením. Kromě toho, že Bříza neměl úplně šťastnou ruku při výběru lidí, je tady jeho komplikovaná povaha, která v klubu udělala hodně problémů a pravděpodobně je i jednou z příčin, proč se k nám kvalitní managament a hráči nehrnou. Z toho důvodu tuhle změnu vítám jako příležitost stávající stav změnit. Musí tam být vůle nového vlastníka, ale řekl bych, že vyhrávat chce každý, takže snaha o sportovní výsledky bude, jen si nejsem jistý, jakou to bude mít prioritu - spíš bych u takového vlastníka předpokládal na prvním místě zisk. I když pohřbít Spartu by znamenalo dost velký problém pro provoz O2 arény, takže úplně černé myšlenky zatím nemám. Stále se navíc pohybujeme v oblasti dohadů a odhadů. Souhlasím s názorem, že by moc pomohlo, kdyby nový majitel nastínil své záměry a priority.

Musí ale následovat další kroky - opravdu mi nepřipadá rozumné, aby po sportovní stránce vedl klub Michal Broš (a on je teď největší kapacitou). Nejen že se mu podařilo rozprodat poměrně kvalitní tým, který tu byl za Kalouse, má za sebou i dva po sobě nejhorší ročníky Sparty mnoho let dozadu. Myslím, že by Sparta potřebovala změnu i tady spolu s úplným přehodnocením filosofie nákupu hráčů (tým potřebuje víc kvality a zkušenosti, aby mohl konkurovat top týmům) a za mě rozhodně i herního projevu.

Abych nezapomněl, je potřeba Petru Břízovi i poděkovat za věci, které se mu povedly: dokázal sehnat sponzory v těžkých dobách, výrazně zvedl úroveň práce s mládeží, nakonec i ta velká návštěvnost je úspěch, byť za poměrně vysokou cenu. A pokud se potvrdí Feeckův dohad o jeho kandidatuře do IIHF, mohli bychom se dostat na opačný pól a mít tam člověka, který naši zemi pro změnu bude v rámci možností protěžovat. Ať tak či tak, přeji Petru Břízovi v dalším působení hodně úspěchů. Třeba se dostaví i víc sebekontroly a pak by mohl jako hokejový politik fungovat dobře. A doufám, že tento krok prospěje i klubu a začne období, kdy se Sparta ozdraví.

otaznik10
kvcr +62
01.05.19 v 15:28

Ani já bych se nebál Jardovi nabídnout smlouvu, ale je fakt, že u něj objektivní být při nejlepší vůli být nedokážu, zejména po loňské sezóně.

Máš pravdu, že ty posily nejsou z těch, co by nás posadily na zadek, ale aspoň jsou to hráči, kteří umí něco vymyslet a troufnou si udělat kličku - s tím měla loni spousta našich útočníků viditelné potíže. Podle zdejších zákulisních informací jsme nabízeli Gulašovi luxusní smlouvu, ale já se obávám, že takoví hráči k nám teď nepůjdou ani za nadstandardní gáži. Mají už většinou vyděláno a chtějí si teď hokej užít - a to podle mého názoru současná Sparta nenabízí. Myslím si, že ještě nějaké posily budou (hlavně ten zkušený bek, kterého avizoval Uwe Krupp), ale už jsem tak nějak rezignoval na to, že by to měla být nějaká opravdu velká jména (trochu jsem doufal v Mertla, ale ten má jít do Plzně).

Takže se nám trochu rozpadá naše zdejší (řekl bych, že v téhle oblasti máme všichni vzácnou 100% shodu) vize silné první lajny, která potáhne. Ono ale když si vezmu praxi Uweho Kruppa, kdy všechny útoky dostávají přibližně stejný ice time, tak by ta první lajna zřejmě vypadala špatně, protože by byla na ledě míň času než je zvyklá. Pokud ale dokážeme změnit náš status týmu se čtyřmi třetími pětkami na tým se čtyřmi druhými pětkami, mohlo by to fungovat i v Kruppově schématu. Mimochodem, takhle to má postavené Třinec, i když kvalita jeho hráčů je nesporně výš, nehledě na to, že jejich souhra je o několik parníků jinde. Přesto - a ano, v tomhle smyslu tihle hráči do Kruppovy hry zapadnou - by se mohlo stát, že se začneme víc prosazovat proti soupeřovým třetím a čtvrtým lajnám.

Nedoufám v nějaký velký průlom, ale silnější tým máme. Je jen otázka, zda ti naši šikovní hráči dostanou prostor na úkor pitbullů - a tady si rozhodně neodvažuju tipovat.

otaznik11
kvcr +62
01.05.19 v 15:02

reakce na Schaschek: ,,Přibyl má snad novou naději. Podstoupil další operaci a vyhlídky..." zobrazit příspěvekPřibyl má snad novou naději. Podstoupil další operaci a vyhlídky jsou příznivější než před ní. Uvěřím tomu ale až v momentě, kdy ho uvidím na ledě..."

Tak to jsou dobré zprávy, díky. Moc bych Danovi přál, aby se vrátil tam, kde byl, když šel za moře. Spíš se tady ale obávám, že to tak rychle nepůjde, přece jen dva roky nehrál a rok ani netrénoval na ledě (aspoň myslím). Ale u něj budu mít velkou trpělivost, prochází si opravdovým peklem pro sportovce.

otaznik12
kvcr +62
01.05.19 v 13:31

Příchody mě spíše potěšily, možná i proto, že jsem měl hodně nízká očekávání. Všichni noví útočníci jsou poměrně kreativní a produktivní, to by opravdu mohlo náš útok okysličit. Potěšilo mě taky, že jsme nehledali v DEL, EBEL či AHL, protože se ukazuje, že tyhle ligy se hrají opravdu dost jinak. Vím, že jsem tady volal po hráčích ze zámoří, ale musím říci, že jsem tenhle svůj názor přehodnotil a považuju ho za omyl. Tímto si sypu popel na hlavu. Fungovat to může v případech jako Mueller nebo Werek, což jsou hodně nadstandardní střelci a tahle sorta hráčů u nás zoufale chybí, ale jinak si myslím, že zámořští hráči úroveň Extraligy nijak nezvedají (ani neshazují, ale to je podle mě pořád málo). Je zajímavé, že hned tři ze čtyř hráčů působili krátce ve Finsku, to beru jako plus, protože návraty ze Skandinávie přinášejí často do Extraligy skutečnou kvalitu. K jednotlivým posilám jen krátce: Růžička je hodně produktivní a určitě je sympatické, že dal Spartě v aktuálním stupni rozkladu přednost před ostatními týmy, jen jsem zvědavý, jak se jeho poměrně vláčný pohyb bude líbit trenérům. Stacha jsem viděl párkrát hrát za Plzeň (jen fragmenty zápasů) a podle mě je v něm velký kreativní potenciál, což Sparta zoufale potřebuje. Za mě nejlepší z posil. O Sukeľovi moc nevíme - byl ale ve Slovanu poměrně vidět. Hrál sice v kvalitní lajně, ale matně si pamatuju, že jsem ho v reportech ze zápasů poměrně často vídal mezi střelci a asistenty. David Dvořáček to bude mít těžké se prosadit (přece jenom teď ve Spartě bude v útoku dost přetlak), přál bych mu to. Zmíním se i o odchodech. Nesdílím úplně averzi k Lukáši Klimkovi, obávám se, že se ukáže, jak nám takový centr bude chybět. On udělal hodně černé práce, vyhrával buly, navíc se u něj střídali spoluhráči jako na kolotoči. A hlavně se jednalo o jednoho ze dvou hráčů nad 30 let, oba odcházejí. Jsem přesvědčený o tom, že do týmu potřebujeme víc zkušenosti. Kumyho samozřejmě udržet nešlo, navíc většinu sezóny se už do sestavy nevešel, takže tady není o čem mluvit, jen mu poděkovat a popřát do dalšího života vše dobré. Odchod Berana je jasná věc - nevidím, jak by se s podobnými výkony dostal do sestavy.

Co ale v příchodech postrádám, je elitní střelec, možná i nahrávač, a zkušený bek (což avizoval Uwe Krupp v posezónním rozhovoru), u beků bych osobně udělal mnohem větší vítr a doplnil zkušenost, protože si myslím, že i oni se svým způsobem podílejí na poměrně tristním zakládání útoků.

Obecně letos Spartu považuju za silnější než loni (zejména pokud se už konečně uzdraví Robert Říčka a Příba). V útoku bude víc kreativity a bude tam přetlak, takže bude z čeho vybírat. Mladíci v týmu budou zase o rok zkušenější. Předpokládám, že se tyhle přestupy neděly bez vědomí Uwe Kruppa, takže už myslím pozbyly veškeré důvody, jakými jsme loni omlouvali tragický herní projev a s ním související konečné umístění. Tenhle tým kvalitou na šestku má, takže by v ní měl skončit. Jsem hodně zvědavý, kde nás před sezónou budou vidět bookmakeři Fortuny.

Samozřejmě se mi hodně nelíbí setrvání obou trenérů a Michala Broše ve funkcích. Už jsem tady vysvětloval proč, v krátkosti rekapitulace: Uwe Krupp tým nijak nezvedl a už tady bude jen rok. I kdyby se s Extraligou více sžil a přizpůsobil herní projev Sparty tomu, co v ní funguje, za rok odejde a pokud pak tým předá svému nástupci, může to znamenat další překopávání herních plánů a možná i soupisky. Pomíjím tady pro mě trochu strašidelnou variantu, že by totiž za rok tým přenechal Jardovi Nedvědovi. Nevidím v Kruppově setrvání žádnou perspektivu pro klub, jedině že by se pak rozhodl své působení ve Spartě prodloužit. Broš s Nedvědem se významným způsobem podíleli na dvou nejtragičtějších sezónách Sparty za poslední desítky let, byli u všech strategických rozhodnutí. Navíc hra týmu vykazuje setrvale sestupnou tendenci, ty dva desáté fleky byly plně zasloužené. Nedokážu si představit, že by to v jiném klubu s velkými ambicemi mohli ustát. Nezmiňuji tady majitele, ten samozřejmě sám sebe nevyhodí, leda by byl schopen sebereflexe. Možná Spartu ani nikdo koupit nechce a pak se vyhodit ani nemůže.

Chybějící zhodnocení loňské sezóny mě už ani nepřekvapilo - pokud tedy ještě nepřijde, ale měsíc považuju za dostatečný čas na avizovaný podrobný rozbor a následné Poučení z krizového vývoje. Klub se stále víc začíná posouvat do postoje, kdy považuje svého průměrného fanouška za polovičního idiota, kterému na hokeji stačí plácnout si s maskotem a udělat si selfie. Obecně jde podle mě informování klubu ohledně sportovní stránky hodně do ztracena, informace se získávají z denního tisku a webu (s pochybnou věrohodností), nebo z chodeb a kumbálů. Tady zámořský model přebíráme s velkým úspěchem, ale osobně to spíš považuju za vítězství Pyrrhy.

Je jasné, že další příchody ještě mohou přijít, takže kvalita týmu by mohla jít ještě víc nahoru, pak bychom mohli k další sezóně vyhlížet s větší nadějí - osobně ale nevidím Uwe Kruppa jako trenéra, který nás k tomu úspěchu dotáhne. První pětka týmů už nám hodně hokejově utekla a obávám se, že dohnat ji bude běh na delší trať. Rád bych se mýlil.

otaznik13
kvcr +62
29.04.19 v 10:42

S Pepou Šuralem je to velká tragédie. Odpočívej v pokoji.

Připojuju se k poděkování Krtkovi a Kumstátovi, oba za Spartu vycedili hodně potu a byť do Sparty přišli až v průběhu kariéry, považuju oba za velké sparťanské srdcaře. Ať se jim v dalším životě daří.

otaznik14
kvcr +62
25.04.19 v 13:01

Nejsem odborník na fotbal, ale co jsem včera viděl, bylo strašidelné. Kočka a myš. Souhlasím s na první pohled nabubřelým prohlášením trenéra Trpišovského, že ho mrzí, jak je jeho tým neproduktivní - včera jsme mohli dostat bůra a nikdo by se nemohl divit. A není to jen o tomhle zápasu, minulé derby vypadalo podobně, jen se nám souhrou mnoha náhod, které se vyskytnou spolu asi tak často jako průlet Halleyovy komety, podařilo uplácat plichtu po naprosto jednoznačné převaze soupeře, kdy jsme poslední půl hodiny jen zoufale odkopávali míče. Bohužel je to už podobné jako v hokeji - evidentně nám ujel vlak. A to se nevyřeší za rok, pravděpodobně ani za dva. Přijde nový zahraniční trenér, ten si zase přivede nové hráče k obrazu svému, je potřeba se sehrát, vstřebat taktické pokyny. Nečekám tedy od dalších sezón moc, ale přeju si, aby to Rosa vydržel, protože si myslím, že vize týmu z odchovanců, doplněného pár nadstandardními cizinci, je správná. Ale musí k tomu přijít i dobrý trenér - a to i kondiční, protože v téhle oblasti nemáme nejen na Slavii, ale ani na týmy jako Jablonec či Olomouc. Nemyslím si tedy, že za současnou mizérii může jenom trénování Ščasného, ale ano - tuhle změnu Sparta potřebuje a můžeme jenom tiše doufat, aby měla Sparta na nového trenéra šťastnou ruku.

otaznik15
kvcr +62
19.04.19 v 14:07

reakce na Feeck: ,,Sorry no, věřil jsem vám víc.  Karel Pražák, Petr..." zobrazit příspěvekSorry no, věřil jsem vám víc.

Karel Pražák, Petr Bříza, Libor Hudáček, Petr Syrovátko, Filip Pešán a Michal Gulaš"

Díky za info, ty zprávy z chodeb a kumbálů jsou často přesnější než spekulace v médiích. Všichni jsme už samozřejmě napjatí, jaké pecky na nás klub v květnu vybalí.

+1
otaznik16
kvcr +62
10.04.19 v 11:03

Ještě rozeberu situaci kolem našich brankářů. Souhlasím s názorem, že konec sezóny už nezastihl Machovského v takové formě jako předtím. Jen se ten pokles formy poměrně dost časově kryje s příchodem Jakuba Sedláčka. Tím nechci říci, že by Sedláček dělal zle, jen se už dávno ví a psali jsme to už před sezónou, že se Machovský nejlíp cítí, když z brány vůbec nevyleze. Fungovalo to tak v Plzni, fungovalo to tak na začátku sezóny u nás. Uznávám, že top brankář by takový tlak ustát měl, ale podle mě to je Machyho achillova pata a měli bychom se s tím smířit - předpokládám, že jsme ho brali i s tímhle vědomím. Má u nás smlouvu ještě na dva roky a řekl bych, že její výše není úměrná tomu, že by měl být "jedním ze dvou". Navíc pokud se nepletu a ten tlak na pozici sráží jeho výkony dolů, může se posunout i do pozice dvojky a pak by se z něj mohlo stát dost drahé zboží. Zase se budu opakovat, v úspěšných klubech Extraligy (kromě Hradce - a tam to vypadá, že to pro novou sezónu chtějí změnit) to tak nedělají a zřejmě vědí proč - ten tlak na jeden každý výkon je prostě po dobu celé sezóny na brankáře asi moc.

Není to nic proti Sedláčkovi, je to kvalitní gólman, zatím nijak nezklamal. Jen si myslím, že to pro Spartu není šťastné řešení. Pokud se teda neukáže, že Machovský bude napřesrok chytat někde jinde, což bych moc nerad, protože ho považuju za našeho nejlepšího brankáře dost dlouho dozadu.

otaznik17
kvcr +62
08.04.19 v 12:02

K informaci o prodloužených smlouvách mám dvě připomínky: souhlasím s Gapinem, že mi setrvání Jakuba Sedláčka nedává moc smysl. Nechce se mi moc věřit, že by se takhle zkušený a kvalitní gólman upsal dělat celou sezónu dvojku a zachytal si tak 10 zápasů za rok. Takže buď se čeká, že Machy odejde, nebo se změnil jeho status jasné jedničky a gólmani se budou víc střídat. Tohle ale Machovský moc nemusí a myslím, že to konec sezóny i trochu ukázal, takže tahle varianta by mi přišla jako dost nešťastná. Druhá věc je zmínka, že by Kudrna měl být budoucím lídrem. Já nezpochybňuju jeho užitečnost pro tým v defenzívní fázi, pro 3-4 útok je to řekněme dobrý materiál (i když osobně by mi v týmu zas tolik nechyběl). Ale lídra ofenzívy si tedy rozhodně představuju jinak. Jsem rád za setrvání Bukartse - sice letos zahrál hluboko pod svými možnostmi, ale jak jsem už psal - aspoň se do těch šancí dostane. A góly dávat umí, to už ve Zlíně ukázal, tak doufám, že se z loňské tragické sezóny rychle oklepe. Klíma určitě perspektivu má, má i dost drzosti, jako jeden z mála útočníků si troufá jít do kliček. Sice u toho zatím dost často zapomene puk za sebou, ale to půjde časem nahoru. A Blaina vítám taky, přece jen je to náš asi nejofenzívnější bek s hodně slušnou produktivitou. Nijak moc mě ty nové smlouvy nepřekvapily, zajímá mě spíš to, jak to bude vypadat se zbytkem týmu, kde máme příliš kousavých typů. Jinak pokud to někoho zajímá, na této stránce jsou celkem přehledně stávající smlouvy hráčů Sparty co se týká jejich trvání.

www.eliteprospects.c...

otaznik18
kvcr +62
04.04.19 v 10:18

Já si chci počkat na kroky, které Sparta udělá po sezóně, ale nedá mi to nezastavit se u jedné věci: v rozhovoru Uwe Krupp uvádí, že přestavba Sparty je na několik let. On sám má smlouvu ještě na rok a nemyslím si, že by ve Spartě chtěl dál pokračovat - a je otázka, jestli to bude chtít klub. Komu ten tým na začátku přestavby předá - Nedvědovi ? Někteří odborníci Kruppovu práci chválí, jiní jsou hodně zdrženliví, ale víceméně se všichni shodují na tom, že ordinuje jiný hokej, než je v Extralize zvykem. Najde Sparta trenéra, který bude v nastoleném trendu pokračovat (a to opravdu nebude lehké), nebo se budeme vracet zpátky k hokeji, která se v Extralize hraje a přináší výsledky ? Nebudu hodnotit kroky klubu předčasně, ale jsem opravdu hodně zvědavý, jak nám nastíní strategii a perspektivu do dalších let.

otaznik19
kvcr +62
21.03.19 v 11:17

Dneska k tomu B. Jak jsem už psal, stačí se podívat, jak to vypadá v top čtyřech klubech, které během dvou let utekly zbytku ligy o výrazný kus cesty. Podobně je to v Hradci, ale i ten už má myslím určitou ztrátu - ale použiju ho taky. Kluby jsou vedeny v poměrně rodinném duchu, majitelé či generální manažeři jsou významně spjatí s klubem (Straka, Zábranský, Pešán, Móder, Kmoníček). Na místě sportovního ředitele je bývalý hráč s velkým respektem nebo přímo majitel či generální manažer (Vlasák, Pešán, Zábranský, Peterek,Bednář). Na místě trenéra je trenér mladší generace, který ordinuje moderní hokej (Pešán, Čihák, Zábranský, Varaďa, Martinec). Líbí se mi scénář, kdy takhle mladý trenér začne jako asistent u zkušenějšího trenéra (Straka, Sýkora) a následně tým převezme jako hlavní kouč. Opět většinou tihle trenéři začínali jako trenéři mládeže, takže mají poměrně velký přehled a o kvalitách a schopnostech odchovanců klubu. Změny se dělají po krocích, trpělivě a s citem. Kostra týmu zůstává pohromadě a opět - doplňuje se ne skokově, ale postupně. Týmy jsou postaveny především na zkušených hráčích, poslední nákupy týmů byly o hráčích na té nejvyšší extraligové úrovni. Zpravidla nenakupují hráče ne v 25 letech, ale kolem třicítky. Ty mladší a zatím méně kvalitní obehrávají na farmách, odkud pak můžou v průběhu sezóny čerpat. Hráči z farem zpravidla dostávají příležitost v základní části, někdy i v play-off.

Dalo by se říci, že Sparta to personální obsazení má vlastně podobné. Jenže - podle informací či náznaků, které zazněly tady na fóru - ve Spartě je místo rodinné atmosféry dusno. Je to zřejmě proto, že majitel je poněkud cholerický a vyvíjí na management a realizační tým tlak i v době, kdy by byla na místě trpělivost. Také má vzácně špatnou ruku při výběru lidí do funkcí. Nemyslím si, že by Michal Broš, Uwe Krupp a Jarda Nedvěd byli pro Spartu ti praví. Za Brošem jde velká devastace kádru, který před dvěma roky uhrál třetí flek a finále LM, za Kruppem a Nedvědem herní styl, který kromě strašidelné nekoukatelnosti vykazuje i velice nízkou efektivitu. Proč je vyměnit jsem už vysvětloval, jen se ještě chvíli zastavím u Jardy Nedvěda, který se zdá být přesně tím, co jsem tady popisoval - mně se ale zdá, že je strašně pasívní až submisivní. Nebyl jsem na žádném tréninku a diskusi, ale ze všech vyjádření hráčů, médií i nás tady je tak nějak ve stínu nebo spíš neviditelný. Podle mě Sparta potřebuje silnější osobnost. Myslím, že je tady určitá šance, že Petr Bříza nechá sportovní stránku být, sedne si s novým sportovním manažerem a vytyčí spolu rozumné sportovní cíle pro následující rok, dva tři až pět a samozřejmě rozpočet, který na to bude k dispozici (to se samozřejmě špatně odhaduje, ale nějaké mantinely by být měly). A tím to pro něj skončí. Prostředky, jak těch cílů dosáhnout, by měly být plně v kompetenci sportovního ředitele, nemělo by to být tak, že majitel v průběhu své manické fáze zvedne telefon a angažuje trenéra. Majitel pak jen na konci sezóny (nebo i průběžně) vyhodnotí, jak se nám cílů podařilo dosáhnout. Sportovní manažer si pak sedne s trenérem a budou se domlouvat na změnách v kádru, případně i konzultovat klíčové body, na které se v trénincích zaměřit.

Koho ale angažovat ? Vhodných kandidátů je šlakovitě málo, ale jsou. Začnu sportovním manažerem. Jak je vidět u top klubů, nemusí to být nikdo s dlouholetými zkušenostmi z branže - stačí, aby za klub dýchal, rozuměl dobře hokeji a měl respekt u hokejistů, což má myslím určitý ne nevýznamný vliv u jednání s agenty a potenciálními posilami (jako další příklad může sloužit i Tomáš Rosický v ACS). Může mít zpočátku proti agentům nevýhodu, protože ti zpravidla protřelí jsou, ale v přímém jednání s hráči bude mít zase výhodu. Hrál s nimi či proti nim, zná se s nimi osobně. Kandidátem na tenhle post by podle mě mohl být Jarda Hlinka (jako nezkušenější, ale s velkým respektem), Martin Hosták (ale ten ze Zlína asi neodejde) nebo Patrik Martinec (jako ten zkušenější). Nemusel bych tady mít Aloise Hadamczika nebo Jaromíra Látala, kteří jsou sice asi volní, ale podobně problematičtí jako Broš. My podle mě potřebujeme člověka, který bude novou ikonou klubu. Bříza už to nebude, Uwe Krupp myslím taky ne a pokud by byl, stejně (praděpodobně) za rok z klubu odejde. Jarda Hlinka mi pořád vychází jako velice vhodný kandidát. Pokud by to samozřejmě chtěl dělat a pokud si nestřihne ještě jednu sezónu - můžete se děsit, ale v aktuálním kádru by se rozhodně neztratil. Pokud by to nechtěl, oslovil bych ty ostatní, o kterých jsem mluvil. A určitě jsou i další, na které jsem zapomněl.

Co se týká hlavního trenéra, tam to bude těžší. Nejvíc by se mi líbil Václav Sýkora, který vychoval Martince pro Hradec. Tajně jsem v něj doufal už před touhle sezónou, nevím, jestli ho Sparta vůbec oslovila. Teď dělá asistenta v Soči a možná by pro něj Sparta mohla být výzva, která ho zaujme. Možná by kývnul na posun nahoru Tlačil, to by mělo tu výhodu, že zná mládež a potenciální budoucí kandidáty na trenéra. Líbila se mi práce Mlejnka, ale ten je u repre a to bude pro něj asi víc než Sparta. Padl tu Razým - může sice vypadat jako nic moc, ale má titul s Plzní a nějakou chvíli tam působil, se Slávií po loňském výprodeji dokázal zázraky. V Litvínově byl podle náznaků médií odstřelený hráči. Jako "trenér vychovatel" by klidně mohl fungovat. Nebránil bych bych se ani Pešoutovi z Varů, ten taky dokázal Vary zázračně udržet - ten je ale na vychovatele moc mladý a neměl by to u fanoušků úplně lehké, protože působil v Brně. Přiznám se, že Miloše Hořavu mám až dost vzadu, protože na jeho hokej se taky nedá moc koukat. Ale má výsledky, to uznávám.

U asistentů a budoucích trenérů je to myslím jasné. U mládeže jsou Žemlička, Zelenka a Kročák. Všichni jsou na trenéry poměrně mladí a předpokládám, že to dělají s ambicemi dostat se výš. Neznám je, ale myslím, že by se mezi nimi vybrat dalo.

No a kde sehnat hráče na doplnění kádru, to bude nejtěžší oříšek, ti jsou totiž vzácní. Už teď bychom měli brousit kolem klubů z KHL a renomovaných evropských soutěží (tím myslím Švédsko, Finsko, Švýcarsko) a oslovovat hráče, kteří mají po sezóně a nemají smlouvu. Ono těch hráčů zase tak málo není, jen nevím, jestli by se jim do Sparty chtělo. Z útočníků mě napadají Řepík, Mertl nebo Červený. Ti by nám dost pomohli, všichni jsou poměrně schopní střelci. Pak je v Rusku třeba Zohorna a Hanzl. Nebudu hledat dál, ale určitě se někdo najít dá. Nestavěl bych to už tolik na zahraničních hráčích, u těch není perspektiva, že tady zůstanou. Pokud už by měl přijít zahraniční hráč, musel by pro mě být rozdílový. Co se týká beků, tam si myslím, že potřebujeme minimálně dva zkušené hráče. O Gregorce jsme přišli, potřebujeme někoho, kdo by dokázal zakládat útoky a pomoci v přesilovkách - a to nemyslím ani tak střelou, jako rozehrávkou. Přetlak zkušených beků je skoro ve všech top klubech, jen zase nevím, jestli by se jim k nám chtělo i za cenu toho, že budou hrát. V KHL hrají třeba Polášek, Hrbas, Kolář - ale zase je to hlavně o nich. Potom je spousta českých hráčů, kteří bojují o NHL a někomu z nich už možná dochází trpělivost, protože hrát AHL není žádné velké terno. Pokud by z nich někdo kývl na delší smlouvu, asi by se to dalo taky zkusit.

Obecně ale pořebujeme do týmu napumpovat víc kreativity, zkušenosti a střelecké produktivity. Tým pravděpodobně opustí Kumstát a Hlína, tím ještě ztratíme. Jarůšek je podle zpráv tady na fóru na odchodu do Vítkovic. Z hráčů Beran, Smejkal, Delisle, Sill, Voráček a Dvořák bych v týmu ponechal jednoho a nahradil je kreativnějšími hráči. Z toho důvodu bych dal ještě šanci Bukartsovi - neprosadil se, ale aspoň se do těch šancí dostával. Ze Zlína víme, že góly dávat umí, tak bych to s ním ještě na rok zkusil. Všechno je samozřejmě závislé na finančních možnostech Sparty a dobrém poměru cena/výkon.

Sparta by se taky měla zamyslet nad tím, že si opět založí vlastní farmu. Máme v týmu mladé hráče, které je potřeba obehrávat a Litoměřice na to nestačí - tam berou jenom juniory. Pokud hráči kolem 25 let nehrají, začínají stagnovat. A věřím, že jenom dokola trénovat bez zápasu hokejistu moc nebere. Farma samozřejmě něco stojí a musí se udělat s citem - pokud se ale najde tým, který je ochotný se na chodu farmy ekonomicky podílet, pak proč ne. Sparta v minulosti vystřídala několik lokalit - Beroun, Litoměřice, Benátky - ale chtělo by to něco stálejšího, opravdovou farmu, která má jako hlavní cíl podporu A klubu.

Co se týká kondiční přípravy, nedělejme to po svém, ale raději se přiučme, jak se to dělat má. Tím Frantu Ptáčka nevyhazuju, on je zrovna ten pracovitý srdcař, který podle mě do klubu patří - ale ať dál studuje. A sežeňme už toho psychologa - i kdyby si z něj hráči měli jenom dělat vrbu, pomůže jim to. A pokud je něco takového možné, zkusme třeba najít i asistenta, který se bude starat pouze o produktivitu střelby. To je jeden z nejbolestnějších problémů současné Sparty.

Není toho málo, ale aktuálně je ve Spartě dost věcí, které fungují špatně. Hodně bude taky záležet na tom, co si vůbec bude moci klub dovolit. Uvidíme, jakým směrem se Sparta po detailní analýze letošní sezóny vydá.

otaznik20
kvcr +62
20.03.19 v 17:05

reakce na karlos: ,,Nezlobte se na mě, ale diskutuje se tady pořád o kádru Sparty??..." zobrazit příspěvekNezlobte se na mě, ale diskutuje se tady pořád o kádru Sparty?? Myslíte vážně, že hráči jako Pech, Forman, Buchtele, Jarůšek, Kumstát, Rousek, Vrána, Kudrna, Klimek jsou hráči průměrní? Podávali průměrné výkony, to ano, ale průměrní hráči to podle mne nejsou. Průměrné hráče má Olomouc, Litvínov, Pardubice, Chomutov, Vary, Zlín(a jak nás dokázali školit).To že ti hráči vykazují sestupnou tendenci výkonnosti bych hledal především v atmosféře klubu a pak v práci trenéra. No a pokud se nebude pakovat Bříza s Brošem, kteří jsou podle mne hlavními strůjci nedobré atmosféry na Spartě, tak se nic nezmění. Krupp také nepředvedl za celou sezónu nic strategického. A pokud jako trenér dovolí, že Vrána s Bukartsem mají o 4 minuty vyšší ice time než suverénně nejlepší Rousek, tak to u mě není dobrý trenér."

Máš pravdu, ale k nim tam jsou Beran, Smejkal, Delisle, Dvořák, Sill. Kudrnu, Jarůška, Kalinu a bohužel i Jirku Černocha řadím trochu výš, ale ne o tolik. To je prostě strašně moc hráčů, kteří nejsou do kombinace a mají problém udělat kličku. Mají své kvality, platní mohou být, jen jich nepotřebujeme tolik. Když se pak rovnoměrně rozloží mezi ostatní, je to dost katastrofální výsledek. Není to kádr na desátý flek, ale na první čtyřku opravdu nemáme.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

  Kalendář akcí

  <<05 / 2019>>
  Po
  Út
  St
  Čt
  So
  Ne
   
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31