Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +73
10.07.19 v 11:40

Díky za doplnění, to mi nějak uteklo. Tím se mnohé vysvětluje

otaznik2
kvcr +73
10.07.19 v 10:08

reakce na MartinMegadeth: ,,Plně uznávám argumentaci tvojí i pana kvcr, ale i tak mi ten..." zobrazit příspěvekPlně uznávám argumentaci tvojí i pana kvcr, ale i tak mi ten šmejd rumunská leží v žaludku jako žulová kostka. Do Sparty bych ho znovu nechtěl. Nemám zájem o kapitána co přišel jako nejdražší hráč v historii a když se nedaří tak o něm na place nevím, jen ho maximálně zaregistruji jak se schovává při nařízené desítce ve prospěch Sparty za drnem, aby si na něj náhodou s exekucí spoluhráči nevzpomněli. *FUCKU* Upřímně už na jaře i při nadšení z jeho představení na Letné a několika senzačních trestných kopů mě zarážel obrovský rozdíl z jeho výkonů v zápasech doma a venku, kde býval pravidelně průměrný až neviditelný. O podzimu škoda mluvit, to byl někdy od září zralý na nakopání do řitě. Sparta na něm vydělala slušný balík, ale prostě jsou věci co se nedělají. Nějaká sportovní etika by být měla a ta praví, že ze Sparty do Slávie (samozřejmě i opačně) se prostě nepřestupuje. (Neberu to u odchovanců jednoho či druhého S, kteří se do áčka vůbec nedostali, nakoukli nebo v něm odehráli jen epizodní roli jako třeba naposledy Hovorka.) A udělat to po půl roce působení v Arábii to je pomalu jako přímý přestup. Navíc, když se ve Spartě stylizoval do velkého srdcaře a vy**il na tohle téma tuny sr**ek. Kdyby si tohle odpustil tak by mě tolik nena**al. Nemá to nic společného s logikou, to jsou emoce. Je pod mojí úroveň, abych ho ve svém věku naháněl s bouchačkou a sekyrou po Praze, ale jinak mu přeji to nejhorší. A doufám, že v jeho případě na sebe karma nenechá dlouho čekat. *NAPR**** "

Tomu zhnusení rozumím, těch srdcervoucích vyjádření o nehynoucí lásce ke Spartě a věrnosti až za hrob z něj vypadlo opravdu hodně. Spíš bych je ale přičítal nedostatku rozumu, protože už tenkrát mi to znělo hodně uměle a neupřímně. Přikláněl bych se k tvé teorii, že za nitky tahá jeho agentka a možná píše i taháky pro vyjádření do médií.

Uvidíme, co z něj udělají ve Slavii. Pokud by to byl začátek cesty, kdy by se rozhodli ukázat nám, jak jsme v hráčích nedokázali plně rozvinout jejich potenciál a angažovali by i Mandjecka a Ben Chaima, vůbec bych se za to nezlobil. Rosa musí pořád ještě tuhle kouli na noze táhnout a asi by se mu dost ulevilo.

+1
otaznik3
kvcr +73
07.07.19 v 10:05

reakce na Mandor: ,,že vás Stanciu rozčiluje. Sparta na něm vydělala slušné..." zobrazit příspěvekže vás Stanciu rozčiluje. Sparta na něm vydělala slušné peníze. Zpátky ho nechtěla. A že je to ubohý žoldák je všem jasné. Jeho vytrucované přestupy v posledních dvou letech jsou toho důkazem. Uvidíme jak dlouho vydrží u Slávistů.
"

S tímhle názorem naprosto souhlasím. Osobně by mi asi víc vadilo, kdyby se Stanciu do Sparty za tyhle peníze vrátil. Určitě prokázal nemálo fotbalové geniality, je gólový a dokáže překvapit. Bohužel ale tyto devizy dokázal ve Spartě předvést cca v jednom ze tří zápasů. Mohla mu trochu uškodit konkurence s Kangou, protože spíš než spolupracující válec připomínali dva kohouty na jednom smetišti, ale to by hráč za sto milionů měl hravě ustát. Taky by se neměl nechat vylučovat za oplácení v důležitých zápasech. A roli kapitána už nezvládal vůbec, neviděl jsem žádné povzbuzování spoluhráčů ani to, že by nějak výrazně dokázal tým strhnout. Tím na něj nechci plivat, možná mu to u nás jen nesedlo (stejně tak jako v Arábii), ale za tu cenu neodvedl odpovídající výkony ani vzdáleně. Možná by mi jeho angažování do Slavie vadilo víc, kdyby na něm Sparta velmi slušně nevydělala a on šel do Slavie za míň než k nám. Takhle mě to nijak netrápí, spíš jsem trochu zvědavý, jestli z něj ve Slavii dokážou vymáčknout tolik, aby za ty peníze skutečně dostali odpovídající protihodnotu.

otaznik4
kvcr +73
29.06.19 v 08:43

reakce na SpartaCorps: ,,https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-tipsport-extraliga/365425/ton-o-p..." zobrazit příspěvekisport.blesk.cz/clan..."

Pěkný rozhovor, díky za něj. Něco takového jsem od Petra Tona čekal - kultivovaný projev, o všech hráčích mluví s uznáním a respektem. navíc má pro mě těch pár vět poměrně vysokou informační hodnotu.

Dosavadní kroky nového vedení mi dávají smysl - Bukarts by u nás opravdu neměl tolik prostoru, Vítkovice by mu ho měly dopřát mnohem víc. A to on teď potřebuje, cítí se dobře v roli lídra, ukázal to v Bratislavě. Hostování je výborný tah, kdy si ho můžeme stáhnout, navíc ho budeme mít k dispozici pro další ročník (máme opci). Sill a Delisle jsou ve skupině bořících hráčských typů, kterých máme aktuálně moc. Někdo prostě musel z kola ven - a Smejkal je pod smlouvou, Kudrna je pod smlouvou a Jirka Černoch je Sparťan tělem i duší. U obou Kanaďanů bohužel chyběla komplexnost, oba byli nesmírně platní při bránění, ale Sill je i na svou roli příliš málo kreativní a produktivní, Delisle je dopředu také hodně málo vidět, navíc má při bránění potíže s rychlostí. Přesto oba pro Spartu odvedli obrovský kus práce, obětavostí a nasazením šli příkladem a za to jim patří velký dík.

Nabitý kádr se tak zmenšil o dva útočníky, máme nějaké dlouhodobě zraněné hráče. Dalo by se říci, jestli odchody nebyly předčasné. Musíme ale počítat i s tím, že Ton s Hlinkou chtějí dávat víc prostoru i našim mladým hráčům. Loni hrál pravidelně pouze Lukáš Rousek, Pšenička si zahrál jen pár zápasů a nehrál ani v době, kdy jsme měli velkou marodku. Chci věřit stejně jako Petr Ton, že máme ve Spartě víc Rousků. Aby ale takoví hráči mohli vyrůst rychle, musí mít vedle sebe kvalitu a zkušenost - a i tenhle záměr je podle mého názoru za angažováním Michala Řepíka a Marka Kvapila (a avizovaných dvou zkušených beků). Takhle vystřelili nahoru hráči, kteří dneska hrají v NHL nebo o ni v zámoří bojují. Dokonce i Lukáš Rousek potřebuje ve Spartě hrát a ne drhnout čtvrtou lajnu - jinak by byl blázen, kdyby ve Spartě zůstával. I na jeho příkladu bych uvedl, jak je důležité mít vedle sebe vzor, protože největší skok zaznamenal loni vedle Lukáše Pecha (aspoň podle mého názoru).

Je to zatím všechno jasné a logické a je to koncept, kterému osobně věřím. Ani to není nic nového, tenhle model používá s úspěchem většina špičkových Extraligových klubů. Považuju ho za mnohem životaschopnější, než byla naše minulá koncepce týmu, sestaveného z průměrných důrazných hráčů bez velkých zkušeností. Tím jsem se obloukem dostal k Petru Břízovi. Nemyslím si, že někdo zapomene na jeho úžasné výkony v bráně, kdy Sparta stála a padala na něm a on ji dotáhl až k titulu. Ani si nemyslím, že by jeho manažerská dráha byla jedna velká katastrofa - byly doby, kdy Sparta hrála krásný hokej, vyhrávali jsme základní část nebo končili na špici. Majitel Sparty je vždycky pod velkým tlakem, titul dlouho nepřicházel (byť mu bylo často blízko), a tak Bříza ztratil nervy a vydal se do slepé uličky, která vyústila ve dvě nejhorší sezóny v historii novodobé Sparty a bohužel i poměrně výraznou devastaci kádru. Za to nese plnou zodpovědnost a nemělo by se přecházet ani to - stačí si projít historii našeho fóra, kdy jsme na Břízovo setrvání ve funkci měli vzácně shodný názor. Je pro něj smutné, že odešel právě v téhle době, najde se spousta neinformovaných lidí, kteří ho budou považovat za hrobaře Sparty. Věřím ale, že soudný člověk bude vnímat i to, co se povedlo. A to většina fanoušků včetně mě nezná ekonomické problémy, kterým byl nucen čelit a jak píše Martin a Lukáš, dokázal Spartu zachránit od mnohem horšího osudu - také se mohlo stát, že sice budeme hrát ještě v Holešovicích, ale jinou soutěž. Za mě si Petr Bříza zaslouží velké poděkování za práci, kterou pro Spartu odvedl, ale už byl nejvyšší čas, aby se řízení klubu ujal někdo jiný. Jestli to bude lepší nebo horší, to ukáže až čas, ale zatím tomu, se děje ve Spartě, rozumím a líbí se mi to.

+5
otaznik5
kvcr +73
26.06.19 v 09:05

reakce na Maximus: ,,Co se týče těch bodů, tak když budu počítat jen extraligu, tak..." zobrazit příspěvekCo se týče těch bodů, tak když budu počítat jen extraligu, tak "odešlo" (včetně těch, co ukončili kariéru) 34 bodů (Kumstát 11, Klimek 10, Beran 7, Hlína a De la Rose 3) a "přišlo" 109 (Kvapil 57, Růžička 39, Dočekal 13). S tím, že jak Kvapil tak Růžička by loni se svým příspěvkem vyhráli bodování ve Spartě, Dočekal by byl jedenáctý. Poměr gólů je 50 oproti 18. Nově příchozí udělali v průměru 0,77 bodu na zápas, odchozí 0,25 bodu na zápas. Počítám jen základní část."

Dobrá práce, navíc jak píšeš, bereš pouze Extraligu, Řepík se Sukeĺem asi taky nějaký ten bodík udělají. A možná i David Dvořáček, ale pro něj bude hodně těžké se v téhle konkurenci prosadit.

otaznik6
kvcr +73
26.06.19 v 09:02

reakce na Gapin: ,,No ja bych si ty reci o aspirantech na neco jeste nechal pro sebe a uz..." zobrazit příspěvekNo ja bych si ty reci o aspirantech na neco jeste nechal pro sebe a uz vubec bych je nezminoval v cervnu. To po vsech tech minulejch sezonach nemuze clovek myslet vazne.

A jeste mam jednu ke Kvapilovy. Pro me je jedinou otazkou jakej je to rozesirac v kabine a jeho kocovnej zivot mi vadi uplne nejmin. Protoze vsude kde byl tak udelal aspon medaily na ktery se vyrazne podilel, tak kdyz se mu to povede i tady tak at za dve sezony klidne odejde."

Psal jsem "aspirant na titul silou hráčského kádru, pokud přijdou avizovaní dva nadstandardní obránci" a za tím si stojím. A dovolím si to napsat i v červnu. Vezmi si týmy, které se s námi v tomhle můžou rovnat. Možná Třinec a Brno, ale ne že jsou lepší, ale maximálně tak nastejno. Takže pro mě kvalitou kádru aspirantem na titul jsme. Co s tím kádrem dokážou udělat trenéři, je věc druhá - proto taky píšu, že nemám přehnaná očekávání.

otaznik7
kvcr +73
26.06.19 v 07:05

Příchod Marka Kvapila pro mě byl trochu překvapením (i když signály tu byly, přece jen jsem považoval útok za dobře doplněný), a to velmi příjemným. Můžeme poukazovat na jeho poměrně kočovný hokejový život a nestandardní ukončení smlouvy v Liberci, ale pořád je to jeden z nejlepších hráčů v Extralize. Sparta buduje opravdu silný tým s velkými ambicemi. Pokud se povede přivést ještě dva avizované nadstandardní beky, budeme silou hráčského kádru aspirantem na titul.

Poukazoval jsem tady na (tehdy velmi odvážné) vyhlášení Petra Tona, že chce Spartu vidět jednu každou sezónu v první šestce - netrvalo dlouho a už ji tam vidím taky. Toňák s Hlínou sice zatím přivedli pouze dva hráče, ale jsou to hráči výrazně rozdíloví a ukazuje se, že svou práci zatím zvládají výborně, zejména ve světle toho, že se do Sparty takhle kvalitní hráči už dlouho nehrnuli. Samozřejmě to může být způsobeno i tím, že nový sportovní management má k dispozici výrazně vyšší fondy, ale i tak bych řekl, že se povedlo v otázce posílení kádru udělat víc než za celé poslední tři roky. Oba jsou zkušení reprezentanti, kteří nám tu chyběli, Kvapil podepsal na tři roky (u Řepíka nevím). Ano, může se stát to, co v Liberci a Michal Řepík má pravděpodobně výstupní klauzuli, ale chci věřit, že se jim bude líbit myšlenka, že budou v příštích letech lídry týmu, který pravidelně bojuje o titul. Oba to víceméně zmiňovali v úvodních rozhovorech.

V útoku teď máme velký přetlak a opravdu je z čeho vybírat - i v nejhorším scénáři, kdy by nebyli k dispozici Přibyl, Buchta, Rousek a Sill, můžeme postavit čtyři velice silné útoky a ještě nám pár kvalitních hráčů zbyde. Mám pořád trochu otazník nad mladou a nezkušenou obranou, ale s dvěma zkušenými beky navíc by mělo být zase hodně z čeho vybírat. Bude určitě potřeba se "postarat" o hráče, kteří se do kádru nevejdou, ať už trejdy, či ještě lépe hostováním - po takovém materiálu s radostí sáhnou extraligové kluby a hráči by tak byli k dispozici v případě dlouhodobějších zranění hráčů ze základu, navíc budou dobře sledovatelní a pokud se ukáží v dobrém světle, můžou Spartu rychle posílit. Věřím, že všechno tohle mají Ton s Hlinkou v plánu a dokážou prodat to, jak dobře hokeji rozumí. Zatím má pro mě jejich práce hlavu a patu, doplňují typy hráčů, které Spartě chyběly, a to velmi kvalitně - kdybychom měli porovnávat kanadské body odchozích a příchozích hráčů, bylo by to velmi zajímavé číslo.

Začínám se na tu příští sezónu hodně těšit. Nemám úplně přehnaná očekávání, tým si musí sednout a sehrát se, navíc se proti nám soupeři budou chtít vytáhnout tím víc. Předpokládám ale, že se směrem dopředu dočkáme větší dominance a i té hokejové krásy, které jsme loni viděli pomálu. A že budeme konečně moci víc jásat než reptat.

otaznik8
kvcr +73
19.06.19 v 12:23

reakce na Schaschek: ,,Co jsem slyšel, tak by jí snad mít neměl, tak uvidíme 8-) "

No nevím - včera byl na hokej.cz článek, ve kterém bylo Řepíkovo vyjádření ve smyslu "ve Spartě mám nadstandardní smlouvu a abych se zabýval v nejbližší době nějakou jinou nabídkou, to by musela být opravdu výjimečná". Ten článek už tam dneska není, takže to vypadá, že novinář napsal víc než směl. Můžu se mýlit, ale z toho bych řekl, že výstupní klauzuli má. Ale snad u nás aspoň ten rok vydrží, i když smysluplnější by byla delší smlouva, pokud se má stát lídrem týmu, jak uvádí.

otaznik9
kvcr +73
18.06.19 v 14:50

Michal Řepík je rozdílový hráč, kterého jsme potřebovali. Nechci ho úplně velebit do nebe, protože se mi zdálo, že loni u nás neodehrál to, na co má, ale je to jednoznačně nadstandardní hráč. Střelec, pravák - a ty pořád potřebujeme, platný v přesilovkách i při bránění. Navíc je velmi rychlý a je schopný si do šancí dobruslit sám. Jednoznačně zatím nejlepší nákup a neodpustím si projevit radost, že při jeho rozhodování zapůsobil Jarda Hlinka. Je tady samozřejmě otázka délky smlouvy (na Eliteprospects je zatím vedený jako roční kontrakt) a případné výstupní klauzule, protože nedávno se nechal slyšet, že chce zabezpečit rodinu a tudíž hrát v cizině - což mu osobně nijak nevyčítám, produktivní věk hokejisty je krátký. Ale nebudu sýčkovat, jsem za jeho angažmá moc rád.

Teď máme najednou v útoku velmi slušnou konkurenci. Když nebudu počítat mladíky Janduse s Pšeničkou a dlouhodobě zraněného Dana Přibyla (kterého bych na ledě samozřejmě moc rád viděl), máme k dispozici 17 útočníků - a ne jen tak ledajakých. Potěšila mě informace, že Robert Říčka už naplno trénuje, věřím, že i on bude hodně platný. Čekám, že by se mohly zvednout přesilovky i útočná fáze obecně. Potřebujeme ještě zkušené beky, tady nás podle mého názoru aktuálně tlačí bota nejvíc, ale Petr Ton zmiňoval jejich potřebu už nějakou dobu dozadu, takže věřím, že se dočkáme.

S posilami, uzdravenými marody a dvěma zkušenými beky navíc by podle mě měla Sparta jeden z nejsilnějších kádrů v Extralize. Těch obměn je hodně, ale třeba Plzeň udělala těch změn tradičně ještě víc, změny hlásí i Liberec a Brno, kde navíc zkušené trenéry střídají nezkušení a je otázka, jak si to sedne. I v Hradci se kádrem hýbalo dost podstatně. Když vezmu do úvahy všechny tyhle skutečnosti, měli bychom se umístit podstatně lépe než loni.

Vystupoval jsem tady proti práci Uwe Kruppa dost ostře a stojím si za názorem, že zatím rozhodně nenaplnil pověst, která ho předcházela. Chci ale věřit, že se z velké části jednalo o to, že nebyl na Extraligu připravený a že se z loňska poučil. Mělo by pomoci i to, že bude pod mnohem větším tlakem a oponentura ze strany managementu bude pravděpodobně razantnější než za dob Petra Břízy, kdy se vše řešilo na poměrně přátelské úrovni. Uwe Krupp několikrát zmiňoval, že má rád práci pod tlakem, teď se do takových situací zřejmě dostane častěji. Pokud mu to pomůže a Spartu to zvedne, budu moc rád, ale nevím - ještě mám v poměrně živé paměti loňskou sezónu. Trochu mě taky straší to, že nám stále na lavičce stojí dva beci a vyjádření o angažování asistenta pro ofenzívu se zatím nenaplnilo (i když možná bude tu roli plnit neoficiálně Hlína), ale minimálně očekávám, že kreativní hráči dostanou na ledě letos víc prostoru než obranáři. Už jen to by mělo hru Sparty posunout tam, kde bych ji chtěl vidět.

otaznik10
kvcr +73
17.06.19 v 12:32

Ono by vůbec nebylo na škodu dát mu ty jeho řeči trochu sežrat, o to víc by se možná snažil. Jen by to nemělo přejít v kopání do mrtvoly, protože už do ní (v hokejovém smyslu) nemá daleko.

Ale bavíme se tady spíš v hypotetické rovině, protože si myslím, že ty články jsou (stejně jako loni) spíš zoufalým výkřikem, aby se na něj úplně nezapomnělo. Což bych mu (i s vědomím toho, jak se ke Spartě zachoval, když byl nahoře) nepřál. Přece jen to, co u nás předváděl v nejlepších letech na ledě, je na naši Extraligu vysoký nadstandard. A pokud mu předchozí roky pomohly slézt z hrušky dolů, pak by si za mě ještě jednu šanci zasloužil. Nechci se tady dostat do role jeho agenta, nic nenaznačuje, že by se o něj Sparta měla zajímat. Psal jsem to spíš obecně v tom smyslu, že pokud se do Sparty nehrnou bezproblémoví top hráči, bude pravděpodobně třeba sáhnout jinam - buď to nebudou úplně rozdíloví hokejisté (tou cestou se zatím letošní nákupy ubíraly), nebo bude Sparta muset kousnout do kyselého jablka a zkusit někoho, kdo se může na jednu stranu ukázat jako úplný krok vedle, na druhou stranu může plně rozvinout svůj potenciál a Spartu výrazně zvednout. Je na odbornících ve vedení Sparty, aby v takových případech dokázali posoudit míru rizika a poměr cena/výkon.

otaznik11
kvcr +73
16.06.19 v 11:46

reakce na Mandor: ,,To už tady bylo. Výsledek velmi nejasný. Mě se ten kluk na ledě..." zobrazit příspěvekTo už tady bylo. Výsledek velmi nejasný. Mě se ten kluk na ledě líbil. Bylo vidět, že je o třídu jinde po hokejové stránce. Otázka nastavení hlavy a to tenkrát měl tak na nakopání do zadku. Což se také stalo. A myslím, že moc lidem v kabině a okolí nechyběl.....
Nevím jak je na tom dnes, asi už bude mentálně lepší, ale i ze zdravotních důvodů je to celkem risk.
"

Výborně shrnuto. I pro mě je to zajímavé téma, tak se trochu rozepíšu. Martina Réwaye jsme měli možnost sledovat v akci celkem podrobně pár let dozadu a podle mého názoru jsme tady takových hráčů mnoho neměli - a to pamatuju dost. Dělal víc než bod na zápas, v přesilovkách spolu s Hlínou se soupeři doslova vytírali led. Byly vidět zadovky, přihrávky křížem, rány z první - díky Réwayovým nahrávkám dal Hlína z pravého kruhu mraky gólů. Bez aklimatizace, ta spolupráce začala fungovat od první minuty sezóny. Využití přesilovek k 24% je něco, o čem se nám může dneska jen zdát. Osobně považuju Réwaye za jeden z největších talentů evropského hokeje a nebál bych se ho vzdáleně přirovnat k Linusu Omarkovi.

Nesmíme ale zapomínat i na negativa - jeho odchod ze Sparty byl podle médií hodně vytrucovaný a vůči klubu nefér, o disciplíně a životosprávě se nedalo moc mluvit. Charaktery se jen tak nemění, ale je třeba si uvědomit, že Réwayovi bylo dvacet, byl hvězdou a to se pak teenagerovi honí hlavou řeči o nepřemožitelnosti (taky bych úplně nevylučoval, že za jeho odchodem ze Sparty stál agent). V takových případech hodně pomůže, když se hvězda pořádně vymáchá v blátě a o to se osud postaral opravdu důkladně - sešup jak na klouzačce, vleklé zdravotní problémy a z hvězdy NLA je náhle hráč, který má problém upíchnout se i na Slovensku. V takové chvíli se velká část sportovců hroutí, ale u Réwaye ten pocit nemám, naopak bych řekl, že hokej je pro něj všechno. Už z loňských prohlášení před krátkým angažmá v Hradci bylo vidět, že hodně ubylo namachrovanosti a přibylo pokory, údajně neselhal hokejově, ale s Hradcem se rozešel kvůli zdravotním problémům. V téhle souvislosti se nabízí paralela s podobným (téměř promrhaným) talentem - Kracíkem. Vyhlášený démon noci skončil až v druhé německé lize, než dostal záchranné laso z Plzně (kde umí srovnat problémové hráče - i ty fotbalové) a od té doby Plzni odvádí výborné služby. Řekl bych, že Réway teď to záchranné laso potřebuje, protože mu z hnoje kouká už jenom nos.

Měla by mu ho hodit Sparta ? Těžko říci, ale osobně bych se za to vůbec nezlobil. Takových talentů po evropských kluzištích jezdí jen pár a věřím, že kdyby se to povedlo, takový hráč by ve Spartě mohl hrát dlouho (stejně jako Kracík v Plzni) - je mu jen 24 let. Jarda Hlinka jeho kvality dobře zná, pokud je tam tréninkové manko, je dost času na tom zapracovat. Nemyslím si, že by měl v téhle situaci Réway přehnané nároky ohledně smlouvy. Pokud by kývnul na jednoletou smlouvu za rozumnou částku a případně víceletou opci, pak bych to považoval za přiměřené riziko. A to bych věřil, že by kývnul, když do Hradce šel jenom na zkoušku. I když máme aktuálně v útoku velký přetlak, nebál bych se do toho jít. Jeho poslední rozchod se Spartou bych nevnímal jako nepřekonatelnou překážku, ale pokusil bych se ji využít při vyjednávání o výši smlouvy. Jsem si vědom, že jsem použil hodně spekulací, naprosto zásadní je i Réwayův aktuální zdravotní stav. Přesto však pokud chceme do Sparty dostat rozdílové hráče, obávám se, že bude nutné přijmout i určitá rizika - zatím se podařilo angažovat pouze hráče mírně nadprůměrné a ti rozdíloví šli spíš do jiných klubů. Nemusí to být zrovna Réway, ale Sparta podle mě potřebuje ještě trochu víc kvality, aby mohla dohnat první pětku. Aktuálně sice máme kádr na šestku, ale na titul to není.

Na další změny v kádru čekáme už dost netrpělivě. Věřím, že Hlinka s Tonem využijí svůj dobrý kredit a podaří se jim přivést takové hráče, kteří Spartě pomůžou vyhoupnout se zpátky tam, kam patří.

+1
otaznik12
kvcr +73
06.06.19 v 12:53

reakce na MartinMegadeth: ,,Máš pravdu, podle Elite Prospects skutečně má Sill ve Spartě..." zobrazit příspěvekMáš pravdu, podle Elite Prospects skutečně má Sill ve Spartě smlouvu ještě na příští sezónu. Oni by s Dočekalem a třeba s Jirkou Černochem dohromady mohli být lajnou co bude hrát rozbíjecí útok na elitní lajny soupeře a otravovat jim život. Týmů v extralize, které mají extratřídu ve víc než jednom útoku není moc. Namátkou mě napadá teď jen Třinec nebo Liberec. I Brno stálo a padalo s jednou lajnou. Na druhé straně jak už psal pan kvcr, abychom podobných typů kousavých leč nepříliš gólových útočníků neměli moc. *FRAJER* On podle stejného zdroje má smlouvu ještě na příští rok ve Spartě i Jarůšek. U toho chlapa pořád nevím jestli si přát, aby odešel nebo zůstal. Zjevně je to složitá povaha, se kterou není jednoduché pracovat a vyjít. Na druhé straně umí být produktivní, umí se porvat, umí zvednout hlavu, když se nedaří, a mančaft zbláznit. A takových hráčů extraliga moc nenabízí. Možná to bude znít směšně až nesmyslně, ale vidím v něm hokejovou obdobu Kangy. Spousta pozitiv, spousta negativ a teď babo raď. *KSICHT* "

Oni totiž na Eliteprospects hráče vedou jakoby i na další sezónu, dokud klub oficiálně neohlásí jeho odchod. Mezi sezónami je to trochu matoucí, lepší by podle mne bylo, kdyby ponechali platnost smlouvy do 18/19, protože takhle se nedá poznat, kdo má už na příští sezónu podepsáno a u koho se čeká, co bude. Většina hráčů, o jejichž budoucnosti ještě není nic známo, má smlouvy právě do 18/19.

Doporučuju si platnosti smluv v mezidobí mezi sezónami nevšímat a brát za bernou minci pouze sekci "Latest transfers".

Mimochodem, Jarůšek je tam veden (pod Show complete transfer coverage) jako "na odchodu" s označením zdroje "šuškanda", ale ta informace je z dubna, takže okolo něj asi taky není nic nového.

otaznik13
kvcr +73
04.06.19 v 12:35

Souhlasím s názory, že co se týká složení týmu pro nadcházející sezónu, tápeme v poměrně velké nejistotě. Největší ofenzívní nákup (z mého pohledu) Stach je pryč, skončil Hlinka, což se čekalo. Navíc se brzy bude lámat chleba s Rouskem. Stávajícími posilami by to rozhodně skončit nemělo, signalizované změny do obrany i útoku jsou nezbytné, pokud chceme být s první pětkou týmů konkurenceschopní. Mnozí hráči loňského kádru ještě nemají na letošek smlouvu, předpokládám, že už se aspoň někde ví, kdo nebude pokračovat. Zřejmě je to motivované tím, že klub nechce vyvolat dojem rozpadajícího se kádru, dokud nejsou jasné příchody. Budiž, pak je tu ale i další důležitá věc, zda budou moci hrát Říčka a Příba - a to už by snad zveřejnitelné být mohlo. Stejně tak bychom uvítali nějakou vizi směrování klubu. Takhle rozumím všem, komu ze setrvávajícího ticha po pěšině začíná běhat mráz po zádech.

Souhlasím i s názorem na Dočekala - pokud zůstanou stávající hráči jako Smejkal (ten už má smlouvu), Sill a Jirka Černoch, pak budeme mít na můj vkus v týmu podobných hráčů až moc. Další obranář je Andrej Kudrna (taky už má smlouvu), ale ten je typově trochu jinde. Na druhou stranu respektuju to, že se Petr Ton chce obklopit lidmi, kterým věří - navíc Dočekal je možná lepší než všichni výše jmenovaní a má hlavu nastavenou na vyhrávání (což je z mého hlediska dost důležité). Posila to podle mého názoru bude, ale zároveň bude třeba vyměnit další bořící hráče za tvořící.

Není důvod k panice, jednání o příchodech pravděpodobně probíhají a některá jména, která tu padla, by pro mě byla hodně zajímavá. Přesto by ale klub měl zvážit to, zda už se nedají pustit ven nějaké novinky - my fanoušci nejsme po posledních sezónách v nejlepším rozpoložení a nedostatek informací tomu rozhodně nepomáhá. Komunikovat směrem ven považuju za hodně důležitou věc ohledně vzájemné důvěry. Nesmí to být za cenu planých slibů, ale vzhledem k tomu, že Sparta se mění poměrně radikálně, předpokládal bych, že aspoň nějaké informace ke zveřejnění jsou. Osobně mě to zase tolik netrápí, ono se toho může do začátku příští sezóny udát hodně, na druhou stranu by bylo fajn, kdyby tým pro nadcházející sezónu zahájil letní přípravu společně a trenéři měli víc času vymyslet optimální složení útoku a obrany. Z toho, co teď vím, bych to určitě skládat nechtěl. Tak ať se podaří příchody dotáhnout co nejdřív, marodi se uzdraví a Sparta získá sílu, kterou potřebuje.

otaznik14
kvcr +73
31.05.19 v 13:59

Hlínův konec kariéry je pro mě svým způsobem smutný, ale čas nejde zastavit. Byl hráčem, který asi za Spartu rozdával nejvíc hokejové krásy, aspoň v letech, kdy jsem ji pravidelně sledoval - a to byl ve Švédsku s Bubákem asi ještě lepší. To, co předváděli s Tonem, bylo oku lahodící představení, přesilovky byly nad 20%, každý druhý brejk končil gólem. Jako třešničku na dortu přidal loňskou sezónu, kdy ukázal, jaký je to charakter - a dříč, protože připravit se v tomhle věku v netradiční čas na pár psychicky velice náročných zápasů, to umí jen málokdo. Můžeme namítat, že chtěl jen napravit minulou zpackanou sezónu, ale do těchhle podmínek by se chtělo málokomu. Za mě obrovský dík, Jardu budu mít navždy ve svém sparťanském srdci.

Teď se jeho role změní a dostává se tam, kde jsem ho osobně chtěl vidět. Věřím, že i přes nezkušenost převáží pozitiva: hokeji rozumí jako málokdo, má respekt hráčů a věřím, že dokáže přilákat i velká jména. S Petrem Tonem je opravdu vidím jako sehranou dvojku s podobným názorem na hokej. Samozřejmě je nesmysl dělat jakékoli soudy pět minut po nástupu do funkce, ale já Hlínu jako sportovního manažera vítám s radostí.

Je pravda, že se nabízejí určité otázky, například jestli volba Tona s Hlínou není politický tah, protože je tutovka, že tahle dvojice bude u drtivé většiny fanoušků přijata pozitivně a i v případě neúspěchů budou mít pravděpodobně delší dobu hájení a shovívavost. Další otázka je, jak se tihle dva shodnou s oběma trenéry, kteří doposud vyznávali hokej naprosto odlišný od toho, co bych odhadoval jako vizi nového vedení sportovního úseku. Proto jsem hodně zvědavý, s jakým hokejem vyrukuje Sparta na začátku příštího ročníku. A samozřejmě i na posily, protože tohle by neměl být konečný stav - s odchodem Stacha potřeba výrazněji posílit útok trvá. Obranu samozřejmě taky, ale to je podle vyhlášení Petra Tona v plánu.

To všechno ukáže čas, ale držím palce Jardovi, aby se mu v nové funkci dařilo a dokázal pomoci Spartu zvednout. Přemýšlel jsem nad Toňákovým sebevědomým vyhlášení, že chce mít Spartu pravidelně v první šestce: může se to zdát trochu namyšlené, ale Sparta tam opravdu patří, ať už rozpočtem, kvalitou kádru, podporou fanoušků i tradicí. Neměli bychom si dávat nižší cíle. Teď to bude těžké, protože za poslední dva roky nám Třinec, Liberec, Plzeň, Brno a Hradec dost odskočili, ale musíme to dohnat. Sparta se nemůže spokojit s údržbou, musí mít vždycky ty nejvyšší cíle. Nese to s sebou tlak, ale ten tady byl vždycky. Takže zbývá jen popřát, ať příští sezónu klub pracuje tak, aby se vrátil tam, kde ho chceme vidět. Nečekám titul, ale zlepšit se musíme rozhodně. Tak ať nám to ve Spartě šlape.

+2
otaznik15
kvcr +73
30.05.19 v 10:09

reakce na frafont: ,,Jako s tím, že finále EL vyhraje Chelsea a my budeme mít s..." zobrazit příspěvekJako s tím, že finále EL vyhraje Chelsea a my budeme mít s přímou skupinou smůlu, jsem tak nějak počítal, ale že to bude až takhle... Tak můžeme počkat do července na los 3. předkola, ať víme, s jakou "elitou" se vypadne tentokrát :-D "

Já bych to smůlou nenazval, spíš jsme mohli mít neskutečnou kliku. Po tom, co jsme loni (a myslím sezónu jako celek) předváděli, můžeme být rádi za předkolo. Kdyby to Jablonci aspoň trochu lepilo, mohli jsme dopadnout ještě hůř. Tím nechci říci, že by se ACS nikam neposunula: místo drahých otrávených pseudoposil hrají naši mladíci a někteří se stali pevnou součástí týmu, hraje se mnohem týmověji. Přesto ale skutečnost, že nedokážeme ubránit roh, vypovídá o tom, jak daleká cesta je ještě před námi.

Já Rosovi držím palce a myslím si, že co řekl, zatím plní. Pokud se ale pokusí udělat ze Sparty Arsenal (ve smyslu týmu plného talentovaných odchovanců, které budeme prodávat do top evropských soutěží), pak se musíme smířit s tím, že k titulu bude daleko a budeme na něj čekat víc, než jsme byli zvyklí. Na druhou stranu pokud se Spartě podaří vychovat dalšího Rosického, Čecha či Nedvěda, bude to mít obrovský přínos pro stagnující český fotbal. A není k tomu daleko už teď - Hložek ten potenciál možná má.

otaznik16
kvcr +73
27.05.19 v 14:14

Nároďák ostudu neudělal, ale medaile jsme se taky nedočkali. Bohužel problém se zvládáním rozhodujících zápasů se zdá být trvalejšího rázu. Už zápas s Němci nebyl nijak úchvatný a s Kanadou to byl propadák. Tým to vylepšil včera, kdy si opravdu zasloužil vyhrát, ale hraje se bohužel na góly - i přes prohru se nároďák díky tomuhle zápasu rozloučil s turnajem velmi sympatickým výkonem. V semifinále MS jsme už dlouho nebyli, takže bych i tu bramboru považoval za dílčí úspěch. U našich hokejů jsme se bavili, byla to většinou pohledná ofenzívní představení - i to považuju za plus.

Co se mi dost líbí je to, jak hráči otevřeně i po velkém zklamání po zápase s Rusy proklamují ochotu přijet znova - vypovídá to o dobré partě a pohodě v týmu. Je pravda, že tomu asi i dost napomohla domácí atmosféra v Bratislavě, ale i tak mi to přijde jako určitý příslib do budoucna. Za rok se bude hrát ve Švýcarsku, možná i na úzkém kluzišti, takže tam předpokládám útok Švýcarů a Němců, kterým to bude vyhovovat a budou mít velkou diváckou podporu. Uvidíme, jak se s tím popasují naši - většina hraje v NHL, tak by to taky neměl být problém. Do příštího MS je ale ještě hodně daleko, ale už můžeme doufat, že se tu placku podaří urvat tam. Letos k tomu bylo hodně blízko.

+1
otaznik17
kvcr +73
22.05.19 v 21:59

reakce na Kubajs: ,,Prosimtě, kde se tam co píše? Hledám, ale vůbec nic nevidím ????"

On se ten příspěvek posouvá, jak přibývají nové. Najdi si na tom ropáckém fóru příspěvek ze 17.května v 16:59.

+1
otaznik18
kvcr +73
22.05.19 v 14:46

reakce na toci87: ,,A o co jde? Ja to nenasel? Jako že má nějaký dluhy nebo tak?"

www.ropaciontour.cz/...

A zejména na kladenském fóru se tam toho o něm píše hodně včetně toho, že dneska trénoval s kladenským áčkem.

otaznik19
kvcr +73
22.05.19 v 09:26

Nároďák odehrál základní skupinu velice dobře, až na zápas Rusy, kteří nás přehráli, jsme předvedli dobré výkony, především do ofenzívy. Tři hráči v první desítce kanadského bodování, to se jen tak nevidí. Za mě vyčnívá hodně Jakub Voráček, který má naprosto geniální a přesnou nahrávku, dokáže i dobře zakončit, ale hlavně - je to přirozený tahoun, správný kapitán. Neustále ho vidím povzbuzovat spoluhráče, dohadovat se s rozhodčími i soupeři. Možná je tam těch emocí až trochu moc, ale tým za ním jde. Abych nechválil jenom jeho, šlape celý nároďák. Osobně Miloše Říhu moc nemusím, ale tým se mu podařilo poskládat dobře.

Do čtvrtfinále jsme dostali Němce. Nabízí se říci "za odměnu", ale on je tenhle zápas hodně ošidný. Němci pořád mají jméno outsiderů a špičkové týmy mají tendenci je podcenit. Vyzkoušeli si to Slováci, teď i Finové. Hrají přesně ten hokej, co hrávali dřív Švýcaři - dozadu beton, dopředu s poměrně velkou produktivitou. Soupeř musí celý zápas bušit do zalezlé obrany a z toho Němci umí vyrazit do smrtících brejků. Poměr střel s Finskem 21:41, s Kanadou 16:49, se Slováky 21:36, s Dány 26:38. S takovým soupeřem jsme tady ještě nehráli a mám z toho dost obavy, protože (snad kromě zápasu s Ruskem) jsme tady hráli totální ofenzívu. I Říha včera upozorňoval na to, že máme problém s tím soustředit se na to neinkasovat, tým chce pořád dávat góly. Je to i proto, že nás neustále ženou lidi, hráči si to v Bratislavě moc užívají. Teď ale přichází zápas, který rozhodne, zda celý turnaj skončí úspěchem či neúspěchem a je potřeba se k němu postavit s maximální zodpovědností. Nemám pochyby o tom, že máme lepší tým než Němci, ale to ještě není záruka vítězství. Němci mají od přírody zarputilost, buldočí vůli a tím dokážou lámat zápasy na svoji stranu. My se na ně musíme dobře připravit a nepřipustit situace, které by je posadily na koně. Máme to ve svých rukou, ale cesta k úspěchu rozhodně nebude lehká. Moc bych tomuhle týmu úspěch přál.

otaznik20
kvcr +73
21.05.19 v 19:00

reakce na cedak: ,,Zdravím. Nevím, mám oficiální stránky špatně nastavené, nebo..." zobrazit příspěvekZdravím. Nevím, mám oficiální stránky špatně nastavené, nebo z nich skutečně zmizela sekce otázek a odpovědí? Ne že by značná část otázek nebyla poněkud diskutabilní, ale i tak bych to nepovažoval za krok správným směrem... "

Ano, ta sekce zmizela z ofiko stránek. Lukáš sem dával nějaký odkaz, přes který se tam dostat dá, ale já tam kromě nadpisu nic nevidím:

www.hcsparta.cz/otaz...

I kdyby byla chyba na mém přijímači, předpokládám, že o odkazu ví jen velice málo lidí, takže tam asi nové dotazy nepřibývají. Kdoví, třeba tu sekci nové vedení zase obnoví.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 6. srpna - 18:00
  5.png
  SLA (doma)
  Příprav 2019 (příp.)
 • 8. srpna - 18:00
  18.png
  KVA (doma)
  Příprav 2019 (příp.)

Kalendář akcí

<<07 / 2019>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31