Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +56
Dnes v 12:13:22

reakce na Gapin: ,,Takže je to v podstatě německej Stramaccioni :-D Jako chodit v..." zobrazit příspěvekTakže je to v podstatě německej Stramaccioni :-D Jako chodit v hezkym saku a dávat kultivovaný rozhovory, je trochu málo. Obávám se, že to dopadne stejně jako ve fotbale, dá se mu čas do listopadu a pak poletí."

Už to tady psal cedak trochu v nadsázce. Jak píše Lukáš, Uwe Krupp má za sebou určitě víc úspěchů a zaslouží si větší respekt, ale v té nejdůležitější věci dělají oba to samé: trenér prostě musí mít sebereflexi a musí být schopen reagovat a přiznat si chybu, pokud se ukáže, že nastolený směr k cíli nevede. Žádný herní styl není všelék, záleží na soutěži, na hráčích, na hodně okolnostech. Proto musí mít tým víc herních plánů (zpravidla stačí dva), které nasazuje podle potřeby. My máme jeden, který navíc zafunguje asi tak každý třetí zápas podle toho, jak se k nám zrovna odrážejí puky. Ten beton, kterým jsme dokázali dělat body (i když koukat se na to taky nedalo), jsme zapomněli pár zápasů před play-off. A myslím si, že jsme ho ve Vítkovicích vytáhnout měli.

otaznik2
kvcr +56
Dnes v 10:41:11

Dneska bych chtěl rozebrat realizační tým. To, že je Jarda Nedvěd celou dobu u obou tragických sezón v roli asistenta, ho přímo a bez pochyb kvalifikuje k tomu, aby byl nahrazen. Tím se ale problém nevyřeší, protože předpokládám (můžu se mýlit, ale z náznaků to tak vypadá), že jen drží lajnu nastavenou hlavním trenérem. Uwe Krupp k nám přišel jako velice respektovaná osobnost s vizí, která se shoduje s vizí vedení Sparty. Byly za ním i velmi dobré výsledky v DEL a u německé repre, přesto jsme první rok nečekali žádné zázraky a tajně jsme doufali v úspěšný boj o šestku a následného černého koně play-off. Předsezónní výsledky z turnajů ve Švýcarsku a Rakousku byly skvělé, tým v začátku sezóny překvapil soupeře svou urputností a play-off pojetím. Takhle nikdo z extraligových klubů nezahájil s vědomím, že se to nedá dlouhodobě vydržet. Nám to bohudík zajistilo dostatečný polštář na to, abychom i přes setrvalý propad tabulkou dosáhli na desáté místo. Trenér Krupp neměl ve Spartě lehkou práci, v průběhu sezóny bylo hodně zranění, dva z předpokládaných lídrů ofenzívy do sezóny prakticky nezasáhli. Přesto to neomlouvá herní chaos, jaký Sparta po většinu sezóny předváděla. Zase jenom hádám, ale podle mě jsme do sezóny vstoupili, aniž by si Uwe Krupp o Extralize zjistil něco bližšího, možná si pamatujete na výrok cca po pátém soutěžním zápase: "Kvalita Extraligy mě překvapila, asi budu muset změnit tréninky". Ale žádnou změnu jsem nezaznamenal. Takže zatímco jsme přeroubovávali herní projev na zámořský styl, ostatní týmy ligy pilovaly ten extraligový. A vlak nám začal pomalu ujíždět. Po období hojnosti nastalo období půstu a s ním přišly velké experimenty: neustálé točení hráčů v lajnách, rozstrkávání kreativních hráčů k těm nehokejovým, takže kombinace prakticky neexistovala. Jednu chvíli měli naši ofenzívně nejschopnější hráči Pech a Forman nejnižší ice time z celého týmu. Nefungovalo a dodnes nefunguje kvalitní založení útoku, nedostáváme se do brejků (v tom by nás mohly učit i Vary). Zavážení puku do pásma ze začátku vůbec neexistovalo, i dnes je vidět mnohem víc nahození, než je potřeba. Přesilovky byly tak bolestně špatné, že jsme se modlili, aby soupeř žádný další faul neudělal. A jeden každý zápas nás trenéři přesvědčovali, že je to takhle dobře a jen neuvěřitelná smůla při zakončení nás zase stála body. I zakončení se dá trénovat a pokud se tak dělo, trénovalo se špatně. Jsme druhým nejvylučovanějším týmem, přesto v hitech na zápas jsme třetí od konce. To v praxi znamená, že soupeři nabízíme přesilovky, aniž by ho to bolelo. Zatímco jiné týmy si nás přečetly a dokázaly nás díky zvolené taktice opakovaně porážet, my si držíme pořád stejnou lajnu. Tohle všechno jde za trenéry a není toho málo.

Teď k citu Uwe Kruppa pro hru. Poté, co ho média oslavovala za time, který obrátil průběh zápasu tuším v Liberci, se už podobná situace neopakovala, ani v play-off. Viděli jsme dvě power play dlouho před koncem třetí třetiny, z obou jsme dostali góly (tohle nekritizuju, byly to akty zoufalství, ale ten cit pro hru se neukázal). Do paměti se ještě vryly noční bazény po zápase v Pardubicích uprostřed náročné série rychle po sobě jdoucích zápasů, které nás podle mého názoru stály nějaké body. Do play-off ve Vítkovicích jsme nastoupili s ofenzívní taktikou, což byla voda na jejich mlýn. Co mě šokovalo, bylo to, že opakovaně taktiku na powerplay určoval Jarda Nedvěd a Uwe Krupp stál opodál a do diskuse se nezapojoval. Na střídačce jsme příliš velké emoce neviděli, srovnal bych to s předchozími trenéry. Takže ani tady jsem pokrok nezaznamenal.

Už to tady zaznělo, ale pokud by tohle předvedl jakýkoli jiný trenér, v klubu by skončil už před koncem sezóny (jak se stalo například Kalousovi, který byl vyhozen po předchozím třetím místě v ZČ a finále Ligy mistrů už asi po 15. kole). Tým má s trenérem velkou trpělivost a zčásti bych tomu i rozuměl - je třeba čas na aklimatizaci, poznat hráče a soutěž. Dobře, ale po takovéhle hrůze přece musí přijít nějaká sebereflexe a změny - my jsme se místo toho dověděli, že všechno je vlastně na dobré cestě. Potřebujeme prý jenom kvalitního centra a jednoho zkušeného obránce. S tím, že pravděpodobně skončí Hlína a možná i Rousek, mi to přijde jako hodně malá injekce. V průběhu sezóny odešli na vlastní žádost dva hráči, kteří měli tým táhnout, to taky něco vypovídá. Můžeme říci, že krysy opustily potápějící se loď. Klíčové není to "krysy", ale "potápějící se loď".

Už teď jsme vyhlásili to, že na top čtyři týmy nemáme - jak tady někdo už psal, tohle v historii Sparty nepamatuju. Tím nás tedy připravují na to, že další rok budeme zase urputně bojovat o šestku a možná i hůř. Bude to s velkou pravděpodobností poslední sezóna Uwe Kruppa ve Spartě, nezávidím trenérovi, který přijde po něm. A pokud opravdu zůstane, nevidím velkou šanci, že by se mělo něco významně změnit - na jednu stranu je mi sympatické jeho odhodlání dokázat, že jde správnou cestou, na druhou stranu by už měl dávno vidět, že ta cesta je když ne slepá, tak neúnosně klikatá. Jím ordinovaný hokej prostě v Extralize nefunguje, a to ani v play-off. Důkazů jsme pro to viděli dost.

Co se Uwemu Kruppovi povedlo, je ochota směrem k médiím a fanouškům. Připisuje se mu i otevřenost, ale tady bych nesouhlasil, protože rozhovory s ním mají zpravidla velice nízkou informační hodnotu. Uwe Krupp to nakonec i sám naznačil s tím, že špinavé prádlo se má prát doma. Za to ho chválím, i když ten noční trénink se s tímhle vyhlášením moc neslučuje. Přesto kulturou projevu předchozí trenéry určitě předčil. To je ale strašně málo na to, aby Spartu vedl i v dalším ročníku.

+1
otaznik3
kvcr +56
Včera v 20:15:00

A že mě to zvedlo, pustím se do hodnocení sezóny hned. Začnu u hráčů. Tady bych souhlasil s oblíbeným názorem Michala Broše, že lídři týmu nesplnili očekávání. Ani moje. Jenže to jsem ještě netušil, co se s nimi bude dít. Hráči museli vstřebat náročný herní styl, kdy jsme často o puk přicházeli a následně si dávali bazény navíc díky jednoduchému hokeji, který kromě zametání puku po mantinelech a nahazování do pásma nezahrnoval žádnou další variantu. Dalším důsledkem byla častá oslabení, protože ta po ztrátách puku obvykle přicházejí. Naopak díky ometání o mantinely jsme vykázali zřejmě nejmíň brejků ze všech týmů. Pokud už k přečíslení došlo, zakončoval zpravidla ten, který puk vedl - další důsledek jednoduchého hokeje. Kromě neefektivního herního stylu se hráči museli vypořádat s častým točením složení útoků, takže jedinou stálejší dvojičkou byli Rousek a Klíma - možná i proto ke konci vykazovali největší souhru. Pech si zahrál snad s každým, přesto to nezměrným úsilím dokázal táhnout (vzestup Rouska začal právě vedle něj) aspoň v základní části. A třetí věc - dlouho bylo běžnou praxí, že se kreativní hráči rozstrkávali po jednom do všech útoků, takže ve výsledku jsme měli čtyři checking line. Ve světle těchhle faktů jsem postupem času svá očekávání výrazně revidoval a musím říci, že hráči jako Machovský, Pech, Hlinka, Klíma, Piskáček a Blain mě nezklamali a dokázali ze sebe vydat velmi dobré výkony i v tak obtížných podmínkách. Mnohem víc jsem čekal od Míry Formana, Bukartse a Pavelky - těmhle třem se sezóna opravdu nepovedla, mají podle mě výrazně na víc. A od hráčů jako Smejkal, Beran, Sill, Kudrna a Delisle jsem víc nečekal, protože ti podle mého názoru na víc nemají. Ve většině zápasů bylo na týmu vidět velké nasazení, ale přišla dvě až tři období, kdy byl tým zatavený - v takové situaci se může hráč snažit sebevíc, ale nohy už víc nerozkmitá. Co bych hráčům za sezónu vytkl nejvíc, je střelba. Ta byla zoufalá a předpokládám, že jim nikdo nebránil, aby si po tréninku odstříleli sto puků navíc. Střelba drhla už minulou sezónu, viděl bych tedy jako prioritu se na ni zaměřit - a pokud to nedělali trenéři, tohle si může trénovat každý sám. Ne že bychom si vypracovávali nějak moc šancí, ale pokud už byly, hodně toho šlo doprostřed brány. Taky mi chybělo víc odvahy zkusit kličku jeden na jednoho, to byla věc, ve které byli rozdíloví snad jen Pech a Rousek. Vyplatilo se to i v tom, že na ně bylo nejvíc faulů. Abych to shrnul, hráči sice měli určité malé rezervy, ale bral bych je jako srovnatelné s ostatními týmy - všude se najde pár hráčů, kterým se sezóna nepovede. Nechci tím říci, že jsem s kádrem spokojený, to rozhodně nejsem, ale za daných okolností většinou nezahráli nijak výrazně hluboko pod svoje (často dost omezené) schopnosti.

+2
otaznik4
kvcr +56
Včera v 19:13:22

reakce na cedak: ,,Tak nevím, já v té zprávě z tiskovky čtu věci, které ve mně..." zobrazit příspěvekTak nevím, já v té zprávě z tiskovky čtu věci, které ve mně budí hrůzu. Spokojenost s nastoupenou cestou, odhodlání jít po ní dál, tým, který má vůli a je ho třeba jen vhodně doplnit. Pane Kruppe, Sparta pod Vaším trenérským vedením mi připravila ty nejhorší zážitky, jaké s ní pamatuji, několikrát jsem opouštěl halu ve stavu čiré beznaděje a styděl jsem se za to, že tomuhle souboru fandím, a vy tady mluvíte o správnosti své cesty? To mi připadá téměř tak mimo jako výroky jiného zahraničního trenéra, který se podobně úspěšně prezentoval na Letné. Byly doby, kdy Sparta hrávala hokej a počítalo se s ní jako s aspirantem titulu, jestli chcete jít po nastoupené cestě, tak bude Sparta nadále symbolem holomajzny a budou s ní muset počítat soupeři jako Zlín nebo Olomouc. Dnešní situace mi čím dál víc připomíná Pardubice, všichni si plácají po zádech jak to ten Salfa dělá dobře, a tým několik let vytrvale a sebevědomě míří do Chance ligy, až se to letos snad povede. Mám čím dál větší obavu, že Sparta poputuje do pár let za nimi. A že na Chance ligu bude chodit průměrně 11 tisíc diváků, takže vlastně bude vše v pořádku. "

Já půjdu ještě trochu dál - považuju to posezónní zhodnocení za aroganci. Tohle si přece snad nemůže dovolit nikdo. V první větě si vyslechneme, jak jsou všichni zodpovědní za špatnou sezónu a následně, odpověď za odpovědí trpělivě vysvětlují, jak všechno dělali dobře a - plně s tebou sdílím ten děs - budou to tak dělat i dál. Nikdo nevyloučil ani variantu, že Michal Broš ve funkci zůstane taky. Ta paralela s ACS by se mohla zdát příliš drsná, ale je to tak opravdu ? Nemohlo by se stát, že pokračování v nastolené cestě (kterou považuju za zcestnou a později vysvětlím proč) bude znamenat podobný šílený experiment, ze kterého se klub bude roky hrabat ? HCS bohužel nemá za zády Daniela Křetínského, který má (bohudík) sílu takové následky ustát. Za půl sezóny jsme se dostali do situace, kdy o nás už i ve Zlíně říkali, že hrajeme hnusný hokej. A neříkají to proto, že by pro ně byl nepříjemný, jen konstatují fakt. Už jen tohle napravit není otázka lusknutí prsty. Za mě je poslední chvíle, kdy se ještě Sparta dá zachránit, právě teď.

+1
otaznik5
kvcr +56
Včera v 11:51:32

Rád bych se pustil do hodnocení letošní sezóny a aktuální situace. Začnu tím, že zkusím definovat úspěch a neúspěch hokejového klubu - a Sparty jako takové. Klub může fungovat pouze za podmínky silných sponzorů, kteří očekávají za své peníze kvalitní reklamu. Určitě zajímavým ukazatelem je pro ně návštěvnost, kterou máme nejlepší v lize - a za to patří dík oddělení PR a potažmo i uznání managementu klubu. Podle mého názoru ale hlavním kritériem pro sponzory je úspěch sportovní. A v téhle oblasti vykazuje Sparta dlouhodobě opravdu velkou neschopnost. Připomenu několik smutných faktů. Před touto sezónou bookmakeři (které považuju za velké odborníky s nejlepšími informacemi) viděli Spartu na třetím až čtvrtém místě Extraligy, skončili jsme desátí. Máme negativní bilanci s Chomutovem i Pardubicemi, což jsou o parník nejzoufalejší týmy Extraligy. V domácím prostředí jsme čtvrtým nejhorším týmem hned po Pardubicích, Chomutovu a Varech, kdy Chomutov a Vary mají jen o bod méně, Litvínov nad námi už má o pět víc. V předkole play-off jsme opět vypadli jasným způsobem, tentokrát s mnohem slabším týmem, než v předchozích sezónách. Dokážu si představit, že tohle se sponzorům tak úplně nelíbí. Myslím si, že nikdo z nich nechce být spojovaný s neúspěchem a pravděpodobně se i omrzí poslouchat skoro celou sezónu na golfu poznámky kolegů typu jestli by nebylo lepší sponzorovat jinou dětskou baletní školu. Negativní reklama je taky reklama - a o Spartě se hodně píše, jen bych nechtěl mít své logo opakovaně vystavené vedle titulků, kde se to hemží slovy jako zoufalý, bezradný, selhal. Po loňské sezóně nás v tichosti opustil Hankook, jehož jsme s velkou pompou v průběhu sezóny vítali. Mám dost velké obavy, co bude následovat po té letošní. Předpokládám, že to tady nikdo ze sponzorů nečte, pokud ano, chtěl bych jim ze srdce poděkovat za obrovskou trpělivost, kterou se Spartou mají a poprosit je, aby ještě vydrželi. Předpokládám, že ani jiné top kluby jako Liberec, Třinec, Plzeň a Brno si nemohou dovolit dvě takhle neúspěšné sezóny, aniž by to poznaly na reakci sponzorů. Sparta - i když se to teď třeba nezdá - je dalším z velkých klubů. Tohle je prostě pro nás nepřípustné a musí to vyústit v nějakou výraznější reakci. Ta přišla nejdřív od fanoušků a očekávám i hodně těžké rozhovory s aktuálními sponzory. Tam se pravděpodobně bude rozhodovat o budoucnosti Sparty.

+2
otaznik6
kvcr +56
16.03.19 v 09:00

Včerejší zápas byl symbolickou tečkou za celou letošní sezónou. Opět jsme Vítkovice výrazně přestříleli, opět jsme prohráli. Oni takhle hrají celou sezónu a vyhovuje jim to. Sice jsme tam měli několik slušných šancí, ale většinou jsme trefovali brankáře. Markantní ale byl rozdíl v rychlosti. Nedokážu s jistotou říci, zda nám došla šťáva (to považuju za pravděpodobnější) nebo Vítkovice přepnuly na vyšší level, ale přebruslovaly nás. A že se to nejvíc projevilo u jejich mladíků, tak nám tentokrát nasázeli góly oni (Roman nedohrál, takže Vítkovická nejúdernější lajna tentokrát vyšla naprázdno). Byli jsme pozdě v soubojích, Vítkovice si snadno dojížděly nahozené puky. Nemá cenu se v tom teď hrabat, souhlasím s Jardou Hlinkou, že tuhle sérii rozhodlo, že jsme neurvali aspoň jeden zápas ve Vítkovicích, kde šance byla. Včera jsme tu šanci neměli ani na chvíli.

Myslím si, že ten zápas byl logickým vyústěním toho, co jsme letos hráli. Směřovali jsme k tomuhle bodu už od prvního zápasu a ty nůžky, kdy ostatní (i ty nejzoufalejší) týmy vykazovaly víc souhry a hokejové nápaditosti, se čím dál víc rozevíraly. Trochu se to zvedlo ve dvou bodech - když šel Broš na střídačku a pak návratem Hlíny, ale pořád děláme body pouze urputností a nasazením. A to se prostě celou sezónu vydržet nedá. Nefunguje to nikdy, intenzívní práce vždycky pokulhává za tou produktivní. Proto už delší dobu necítím nějakou velkou zlost, spíš je to odevzdanost. Dívám se smutně na proces, který je špatně nastavený, špatně řízený a prakticky neschopný změn. Nemám ani velká očekávání, co týká změn po sezóně - koho předhodíme lvům, to už prakticky víme (Broš, Kumstát a pravděpodobně Bukarts, možná i Jarda Nedvěd, když bude řev moc velký), jinak od nastoupené cesty neustoupíme. Pravděpodobně nakoupíme pár opravdu dobrých hráčů, ale stejně si nemyslím, že by aktuální tým i s posilami měl na to udělat v Extralize nějakou díru do světa. Četl jsem tady názor, že je to letos stejné jako loni - s tím dost nesouhlasím. Je to mnohem horší. Loni jsme hráli hokej, letos hrajeme holomajznu a to se ze dne na den nezmění. Zejména pokud to budou řídit ti samí lidé.

Už druhý rok po sobě jsme tedy týmem, který skončil sezónu jako první. Hráči si už rozebrali židle v místnosti, kde se budou za trest dívat na zbytek play-off, Michal Broš má věci sbalené v krabici. Maskoti a DJ zahájili s předstihem letní přípravu, aby byli příští sezónu ještě lepší. Marketingové oddělení připravilo akce a lákadla, kterými zvedneme návštěvnost o 10%. Je škoda, že v nich nemůže figurovat hokej, ale poradili si. V našem letu na Brusel jsme sice ještě do Varšavy nedoletěli, ale dostali jsme se k ní blíž, než jsem se odvážil bát.

+2
otaznik7
kvcr +56
15.03.19 v 10:03

Tak bohužel jsem zjistil, že po zkopírování odkazu se nepřenesla filtrovací kritéria : Tým = Sparta, pozice = útočník, seřadit podle sloupce TOI.

otaznik8
kvcr +56
15.03.19 v 09:58

reakce na karlos: ,,Pro mě je to vítězství s hořkou příchutí. Přišlo mi to, jako..." zobrazit příspěvekPro mě je to vítězství s hořkou příchutí. Přišlo mi to, jako když stojí na lavičce Jandač. Jsme lepší, soupeře přehráváme, dokonce vedeme a protože bychom mohli v klidu vyhrát, tak raději zalezeme, uděláme opět několik nesmyslných vyloučení a Vítkovice sami dostaneme do hry. Prostě jsme se klasicky Jandačovsky podělali. Ta minela Machovskýho vyplynula už z té naší přesilovky, kterou jsme chtěli odehrát pouze u nás v pásmu. Zítra už s tímhle nemůžeme uspět. Musíme hrát pořád aktivně, klidně defenzivně, ale aktivně. Nemyslet si za jakéhokoli stavu, že je hotovo. Takhle jsme Vítkovicím ukázali, že ty chyby prostě uděláme a oni si na ně zítra počkají.
Velmi nepříjemně mě překvapilo sdělení statistiky ice time našich útočníků. Nejvyšší měl a pořád má Vrána a druhý je Bukarts. Je tohle vůbec možné, když Rousek hraje většinu sezóny v repre formě, aby trápící se Vrána s Bukartsem měli vyšší ice time??
Mám jednu otázku k té akci s transparentem "Broši odejdi". Čí to byl nápad?? Za mě je to naprostá hovadina. Ať si mohu myslet, že Broš svoji funkci úplně nezvládl, tak tenhle transparent má význam po sezóně někde před jeho kanclem. Tohle vidí i hráči a není to dobře. Když už, tak první by měl jít Krupp, protože i s tím materiálem co měl, tak se dalo uhrát mnohem více. Vlastně úplně první ať táhne Bříza a i když je pro mě hlavní viník neúspěchů Sparty, tak tahat transparent "Břízo odejdi" na zápas play off by mě nikdy nenapadlo. "

Nechci rýpat, ale v play-off má o dvě minuty vyšší ice-time Rousek (i proto, že hraje oslabení). Mimochodem nejvíc má Smejkal, druhý Sill - to je zase věc, které nerozumím já. Celá tabulka zde, pokud to někoho zajímá (jsou tam jen útočníci, beky lze snadno přidat, předpokládám, že tyhle stránky známe všichni):

www.hokej.cz/tipspor...

otaznik9
kvcr +56
15.03.19 v 09:41

Včera bych řekl, že byl podobný zápas jako ten poslední v Ostravě, ale tentokrát tam nám i Vítkovicím napadalo víc gólů. Ukázalo se taky, jak je důležité míti Rouska. Ty jeho dvě gólové nahrávky byly excelentní a u tak mladého hráče nevídané, zejména ta první vysoká žába na krátkou vzdálenost, která sedla přesně tam, kam Klimek potřeboval. Bohužel se dá s vysokou pravděpodobností očekávat, že teď už po Rouskovi Vítkovice víc půjdou. Bartošák i Machy po jednom gólu soupeři darovali, my jsme byli zase o trochu aktivnější a za to máme ty body. Nedaří se první přesilovkové lajně a už je asi na čase udělat tam nějakou změnu - včera dost zvrzali přesilovku pět na tři a ani v ostatních si moc šancí nevypracovali. Je tam asi moc kohoutů na jednom smetišti a kromě Bukartse samí nahrávači - a Bukarts poslední dobou taky radši ještě nahraje. Jenže kde hledat dalšího střelce ? Snad jen Jarůška, ale tomu to v přesilovkách taky nijak moc nešlo. Ještě k Bukartsovi - už poněkolikáté zkoušel ostrou nahrávku na zadní tyč, do které by stačilo nastavit hokejku - to je hodně dobrá věc, ale on si tam nikdo nesjíždí, takže si říkám, jestli to aspoň trénujeme. Podle postavení by tam měl sjíždět Hlína, ale zatím se to ani jednou nepovedlo. Tak snad dneska.

Myslím si, že tentokrát to bude ještě těžší, protože Bartošák asi dvakrát za sebou nevyhoří, na druhou stranu je dobře, že mu spadla ta božská aureola. Trochu mi visí otazník nad naší výdrží, protože máme takové malé play-off už skoro měsíc, to už je velká porce. Tahle série je dost vyrovnaná (i když Vítkovice i výrazně přestřílíme, nedělal bych z toho ukvapené závěry, oni takhle hrají s každým) a rozhodne štěstí - jak už to tak často v play-off bývá. Není to o dominanci, včera podle slov trenérů Zlín odehrál nejlepší zápas, vytvořil si spoustu tutovek a prohrál. Musíme doufat, že za ty trochu smolné zápasy ve Vítkovicích by se to mohlo otočit. Gratuluju týmu k přerušení naší hrozné série, bylo zasloužené - ale dneska je nový den, je potřeba se na něj dobře připravit.

otaznik10
kvcr +56
14.03.19 v 14:50

Určitě, není to Bartošákovi, je to o nás. Musíme mu to udělat těžší, clonit a zkoušet křížné přihrávky, protože při přesunech je zranitelný každý gólman. Jen by si na ty krosy musel někdo taky najíždět, zatím to dělá asi jen Jarda Hlinka. A střílet z první, nezpracovávat puk, pak už je pozdě. Právě ta pohotová střelba nás zdobila na začátku sezóny, teď už to tam tak nevidím. A ještě jednu věc: nebál bych se jít při napadání na riziko - přesilovky mají Vítkovice zatím stejně špatné jako my, ne-li horší (sice jsem je tady před sérií chválil, ale to jsem hodně ustřelil, pamatoval jsem si jen, že jsme od nich nějaké góly v přesilovkách dostali). V minulých zápasech se nám párkrát podařilo chytit puk ještě u nich a z toho jsou většinou velice dobré šance. Za mě bych si přál, abychom byli aktivní a ofenzívní, co to jde.

Dost mě překvapilo, že Vítkovice venku letos nezískaly ani bod, a to ani na takových destinacích, jako je Chomutov. Je to pravda jen osm zápasů, ta naše série je delší. Tak ať se nám podaří tu naši dneska zlomit. Když to nejde hokejově, tak silou a vůlí.

otaznik11
kvcr +56
13.03.19 v 12:56

reakce na Schaschek: ,,To máš těžký. První zápas jede Kudrna sám, nedá a z..." zobrazit příspěvekTo máš těžký. První zápas jede Kudrna sám, nedá a z protiútoku dostaneme my. Druhý zápas si nechá vzít školácky puk za bránou Pavelka, Roman nahraje na Květoně a gól. Jsme jim to úplně darovali. Oni jsou teď na koni, ale obě ty prohry jsou kvůli naší neschopnosti prostřelit toho mamrda v jejich bráně a kvůli velkým chybám v obraně. Samozřejmě, že to o to víc mrzí, protože herně jsme lepší, ale na to se historie ptát nebude. Jak jsem psal níže. Jediná cesta je maximální možná agresivita a neustálé obtěžování Bartošáka."

Máš pravdu, že Vítkovice mají body hlavně díky Bartošákovi a že jsme je v dlouhých pasážích přehrávali, ale nejsem si už tak jistý, jestli hrály na svůj maximální level. Zatím jsme je příliš nedonutili dotahovat (i včera se jim povedlo vyrovnat už v půlce zápasu), takže si mohli držet svou lajnu a čekat na naši chybu či na svůj okamžik štěstí (což jim zatím vždycky vyšlo). A k Bartošákovi - možná by bylo lepší ho nezasypávat ho lehkými střelami, ale střílet jen z tutových šancí nebo do chumlu, když nevidí, ale on zabere skoro celou bránu, takže ani z tohohle nám góly zatím nepadají. Uvidíme, jestli se nám povede nějak na něj vyzrát.

+1
otaznik12
kvcr +56
13.03.19 v 11:13

reakce na Discosaurus: ,,Já tu "checking line" moc po pravdě nechápu. Možná..." zobrazit příspěvekJá tu "checking line" moc po pravdě nechápu. Možná tímto názorem půjdu proti většině, ale pro mě je konkrétně Zach Sill zklamání. Nevidim, že by nějak zvlášť dobře dokázal bránit nejlepší pětky soupeřů a i kdyby to dělal, tak je potřeba zvládnout i něco v ofenzivě a dva góly za celou sezónu je prostě málo, ať už má jakoukoliv roli. Má skoro nejmenší úspěšnost střelby ze všech útočníků v celé extralize se 3,39% úspěšností střelby. Neřikám, že by se nějak výrazně podílel na neúspěchu Sparty, ale zároveň mi nepřijde, že by nám něco dával navíc. Od útočníka z NHL bych čekal víc. "

Ono je spousta objektivních důvodů, proč je Zach takhle neproduktivní: nechodí na přesilovky, hraje většinou s hráči, kteří moc kreativity nevykazují. Jeho defenzívní práce je výborná: má lví podíl na našem poměrně dobrém oslabení. Je naším nejvíc hitujícím hráčem, má příkladné nasazení každý zápas, každé střídání. Na druhou stranu je ale pravda, že jeho ofenzívní přínos je minimální a kreativita v útoku taky dost pokulhává. Je teď hokejově v nejlepších letech a jsem přesvědčený, že aby se dostal do NHL, musel toho v minulosti ukázat mnohem víc. Ale zase musím říct, že už při příchodu do Sparty avizoval svou roli v týmu jako výrazně defenzívní a to plní dobře. Problém podle mého názoru je ten, že máme podobných typů v týmu příliš mnoho.

A s těmi checking line - my jsme jednu chvíli měli až tři. To se teď změnilo k lepšímu, vyjel Rousek, přišel Hlinka a aktuálně máme tři lajny, které jsou jakž takž schopné předvádět ofenzívní hru. Bohužel je skoro v každé jeden nekonstruktivní hráč, ale aspoň se udělaly dvojičky, které si na ledě v rámci možností rozumějí - Pech-Forman, Rousek-Klíma, Bukarts-Hlinka-Klimek (myslím si, že i Klimek do tohohle útoku zapadl). On se ten náš projev poslední dobou opravdu posouvá směrem k aktivnímu ofenzívnímu hokeji, ale je to moc pomalé a pořád to ještě není na to, abychom soupeře mleli celý zápas a vyhráli i v zápasech, kdy se střelecky nedaří. A aby to nevypadalo, že chválím práci trenérů - spíš než herní kvalitou a spoluprací to rveme individuálním nasazením.

Uvidíme zítra. Bohužel mám ještě v poměrně živé paměti loňský poslední zápas, kdy jsme doma Liberec opravdu dost mleli a nebyli jsme schopní dát gól stejně jako teď ve Vítkovicích. Snad se to nebude znova opakovat a paní Štěstěna se na nás pro změnu aspoň trochu usměje.

otaznik13
kvcr +56
13.03.19 v 10:39

reakce na Gapin: ,,No ja sem k tomu uz letos vyjadrovat nechtel protoze me to letos..." zobrazit příspěvekNo ja sem k tomu uz letos vyjadrovat nechtel protoze me to letos dohnalo k tomu ze uz je mi to jedno a premejslim jestli se tam mam jit zejtra vubec chodit podivat. Prvni zapas sem nevidel a vcera tak konec prvni tretiny a pak jenom druhou. Co me prekvapilo a co sem necekal, ze po 50 zapasech kdy hrajem nechutnej beton, se v playoff budem snazit hrat hokej. Jeste k tomu ve Vitkovicich kde hrat neumime sem cekal ze to budem betonovat az to hezky nebude a pokusime se neco urvat. Nastala klasika ktera byla videt i v ZC ze pokud se snazime a soupere prestrilime tak zpravidla prohrajem. Protoze nejsme schopny dat gol ani do prazdny brany.
A co je mi uplne jasny ze ten beton predvedem naopak zejtra, kde by se melo hrat prave naopak, protoze uz ted sou vsichni pripos.rany. "

Já doufám, že beton hrát nebudeme, protože ze všech vyhlášení slyšíme, že budeme hrát stejně jako druhý zápas ve Vítkovicích, který byl přesně to, co jsme chtěli hrát. A v tomhle případě souhlasím, doma by to klapnout mohlo. Bude záležet na tom, jestli dokážeme dát víc než jeden gól.

otaznik14
kvcr +56
13.03.19 v 07:07

Zápas mi přišel jako přes kopírák s pondělním a to, že bylo pár potyček kolem Bartošáka, na tom moc nemění (jestli je teda pravda, co říkal, a někdo ho zezadu sekal přes nohy mimo hru, tak to se stydím víc než za prohru - i kdyby to byla play-off praxe, tohle je zákeřné a v hokeji to nemá co dělat). Zase jsme skoro celý zápas do Vítkovic bušili a oni mohli hrát svoji oblíbenou hru. Vím, že jsem tady v průběhu sezóny volal po aktivním hokeji, zrovna ve Vítkovicích to ale není tolik na místě. Ve chvíli, kdy jsme vedli 1:0, bylo podle mě lepší se zatáhnout a dát jim ochutnat vlastní medicíny. Já trochu rozumím tomu, proč to takhle hrajeme, nám to bránění aktuálně tolik nejde, nedokážeme ubránit Romanův útok ani naší checking line (v play-off Smejkal i Sill -2), ale přece jen by se asi nestalo, že nám při našem vedení ujedou Vítkovice do přečíslení.

V těch našich prohrách je samozřejmě i notná porce smůly, včera jsme zase měli dost šancí (asi nejlepší dvě Hlína, bohužel ani jednou nevystřelil z první). Nelepí nám to, neodrážejí se k nám puky - právě proto je ale potřeba umlátit to, zejména pokud už se nám podaří dostat do vedení. S názorem, že jsme byli lepší, bych byl hodně opatrný - lepší tým by neprohrál oba zápasy, nám se nepovedlo dotáhnout byť jeden aspoň do prodloužení. O to víc mi vadí vyhlášení hráčů a hlavně trenérů, jak jsme vlastně hráli dobře, dodržovali plán a že se nám to líbilo - potažmo tedy že není potřeba nic měnit. Čekal bych nějakou sebekritiku, co jsme dělali špatně a co všechno je potřeba zlepšit, protože jestli tohle je nejvíc, čeho jsme schopní, tak to zatím na Vítkovice nestačí. Táhne nás devatenáctiletý Rousek. Zbytek týmu podle mě v play-off zápasech nijak nadprůměrné výkony nepodává.

Teď budeme hrát doma a protože venku Vítkovice rozhodně oslnivé nejsou, tady bychom naopak být aktivní měli. I když doma máme bilanci tragickou, poslední zápasy nebyly špatné, s lidmi v zádech bychom měli vytvářet ještě větší tlak. A i kdyby to nevyšlo, tady už není na co čekat. Když do pekla, tak na pěkném koni. Je to k nevíře, ale malou naději pořád ještě mám, protože Vítkovice jsou aktuálně herně hodně dole. Ale ať se stane cokoli, po tomhle snad už musí přijít nějaké větší zemětřesení. Nebudu se teď pitvat ve všem, co se letos udělalo špatně, ale je to na hodně velkou tapetu. Po sezóně si nějaký detailnější rozbor neodpustím.

-2
otaznik15
kvcr +56
12.03.19 v 13:35

Je pravda, že v průběhu play-off se informace tají až úzkostlivě, ale z tábora Bolky - pravděpodobně z euforie - unikla informace o aspektu přípravy, který jsme evidentně zanedbali:

www.hokej.cz/muj-prv...

Už dávno je známý negativní vliv rostoucího napětí pro sportovce před vrcholnými výkony. A proto bych chtěl požádat vás, manželky a přítelkyně, pokud to tady některá čtete: rozšiřte tu zprávu mezi kamarádky a připravte nám ty kluky. Nemusí to být hned hattricky, to je vysoko nasazená laťka, ale nějaký ten gól by se nám teď moc hodil. A když to klapne, kdo ví: třeba vás klub měsíc před začátkem příštího play-off pošle všechny na krásnou dlouhou dovolenou.

otaznik16
kvcr +56
12.03.19 v 07:52

Včerejší zápas jsme si tak úplně prohrát nezasloužili, i když lví podíl na tom pro mě hodně slabý výkon Vítkovic, které dopředu nepředvedly skoro nic (bylo tam ještě jedno břevno, ale to bylo z Vítkovických útočných aktivit asi tak všechno). Když vezmu pobyt v útočném pásmu a dobré šance, měli jsme vyhrát. Jenže to bohužel neplatí zrovna proti Vítkovicím, které takhle vyhrály už mraky zápasů - a v tom se projevila naše nezkušenost - z takových 37 střel, jaké jsme na Bartošáka vyslali, může padnout tak jeden gól a i za něj můžeme být rádi. Bohužel je tak dobrý, že překonat ho se dá jenom když nevidí, nebo při přesunu - a takové šance jsme měli dvě, Bukarts ani Klíma to netrefili. Ono bychom i s tím jedním gólem mohli uspět, ale to bychom nesměli dostat ten laciný první, který i když na Machyho dost držím, bych připsal spíš právě jemu, protože ač tečovaný, letěl skoro od modré a nebyla to žádná velká pecka. Klimek do toho sahat asi neměl, ale myslím, že bylo dost času zareagovat. S Vítkovicemi je každý inkasovaný gól problém, protože jim jich moc (aspoň u nich) asi nedáme.

Na druhou stranu nemusíme věšet hlavy, ten výkon špatný nebyl a dá se na něm stavět. Když trochu přehodnotíme střelbu a vyvarujeme se chyb v obraně (která včera i přes inkasovaný druhý gól působila dost dobře), šance tady je - Vítkovice včera byly hodně marné a když bych to vzal čistě z jejich strany, za takový výkon si určitě vyhrát nezasloužily. Ale na to se historie neptá, v sérii vedou oni. Jsme dva zápasy od vyřazení a dneska bychom nutně potřebovali to zlomit, protože jinak už by se to otáčelo hodně těžko.

Ještě se zastavím u jedné věci, kterou včera zmínil David Pospíšil - totiž že by si zasloužil Lukáš Rousek lepší spoluhráče. Plně s ním souhlasím a dal bych je zpátky dohromady s Pechem, který je při absenci Míry Formana mezi Kudrnou a Jarůškem zakopaný stejně jako Rousek s Beranem. Věřím, že by si tihle dva vyhověli víc.

otaznik17
kvcr +56
11.03.19 v 10:23

Před sérií s Vítkovicemi bych řekl, že šance tam je, ale favority rozhodně nejsme. Vítky hrají neskutečně disciplinovaně a mají Bartošáka, který je dlouhodobě nejlepším gólmanem Extraligy (mohlo by se zdát, že od té doby, co je na cestě do Třince, šly jeho výkony trochu dolů, ale rozhodně bych na to nespoléhal). Ztotožnil bych se s vyjádřením Hlíny, že když budeme hrát jako tým, máme šanci, ale uvidíme, jestli to bude na Vítkovice stačit.

Na co jsem zvědavý je to, jak se k zápasu postavíme. Byl bych tentokrát s ofenzívním hokejem opatrný, aby to nedopadlo jako v Brně - Vítky brání dobře a hra na brejky je jejich oblíbený herní plán. Důležitá bude také disciplína, protože soupeř má dost dobré přesilovky. Ono to není jednoduché, protože těžko odhadnout, jaký nastaví (v základní části tolik úzkostliví) rozhodčí metr. Ale uvidíme, co vymyslí trenéři. Takže zbývá Spartě popřát, ať se dneska daří.

otaznik18
kvcr +56
11.03.19 v 10:02

Ještě se vrátím k sobotnímu koncertu ACS. Souhlasím s tím, že pochvalu zaslouží celý tým včetně trenérského štábu, ale já za touhle renesancí Sparty vidím hodně Tomáše Rosického. Můžu se mýlit, třeba je to iniciativa trenérů, ale časově by to odpovídalo tomu, co Rosa při nástupu do funkce vyhlásil a co se od jara děje: Sparta úplně změnila filosofii nasazování hráčů - zatímco dřív měli místa na place předplacená nejdražší hráči, dnes preferujeme odchovance a ostatní musí na hřišti ukázat, že jsou výrazně lepší, aby hráli. A tak jsme mohli v sobotu vidět, na jaké úrovni umí taky zahrát Kanga, Chipciu nebo Štětina. Pár zápasů seděli a vypadá to, že se jim to trochu rozleželo v hlavě. Podávat takovéhle výkony na podzim, asi jsme mohli být v tabulce někde jinde. Teď jsem jenom zvědavý, jestli jim to nasazení vydrží i v dalších zápasech s méně atraktivními soupeři (zejména u Kangy). Každopádně tohle je cesta, která evidentně funguje - takhle dobře Sparta nezahrála už roky. Pokud to našim mladíkům nestoupne do hlavy (a od toho je tam Bořek a starší hráči, aby je drželi na zemi), můžeme se aspoň na trávě dočkat lepších zítřků. Myslím, že Tomáš Rosický zahájil své působení ve funkci výborně a ukázal, jak fotbalu rozumí.

otaznik19
kvcr +56
09.03.19 v 17:32

Já zase nesouhlasím. Když si vezmu top kluby, tam je buď sportovním ředitelem dominantní trenér (Liberec - Pešán, Brno - Zábranský), nebo jsou tam právě lidi, kteří nedávno skočili z ledu přímo do funkce (Třinec - Peterek, Plzeň - Vlasák, Hradec - Bednář). Nevidím rozdíl mezi nimi a Jardou. A funguje jim to víc než dobře. Nemám pocit, že by to v Brně a Liberci fungovalo výrazně líp (navíc je to tam tak spíš proto, že tihle dva si chtějí všechno dělat po svém). Zejména Plzeň a Hradec dokáže udělat za málo peněz hodně muziky. A podle mého názoru trenér potřebuje ve sportovním řediteli i svým způsobem oponenta - nevylučuje to to, že si trenér ukáže na hráče, které by v týmu chtěl.

otaznik20
kvcr +56
09.03.19 v 09:38

Včerejší výkon nebudu ani tolik hodnotit ze sportovního pohledu, protože mám pocit, že nasazení Liberce klesalo v přímé úměře průběžnému výsledku Třince. Přesto jsme se kousli, na týmu bylo vidět, že hráči jedou na krev - a to je určitě potřeba vypíchnout. Můžeme namítnout "kdy už bychom měli žrát led, když ne v takovémhle zápase", ale ony se takovéhle zápasy opravdu nehrají lehce - odskakují puky, každý nepovedený zákrok či odraz puku leží v hlavě a sráží už tak nalomené odhodlání dolů. Takže za mě jsme zápas o odvrácení velké ostudy zvládli dobře v rámci našich možností.

Zastavím se ještě u Hlíny. První gól byl do prázdné, druhý namazaný - ale dal je. Byl tam kde měl být a prodal to v zatím asi nejdůležitějším zápase sezóny. Za pět odehraných zápasů má tři kanadské body, +1 (kam se přesilovkové body nepočítají), ty dva góly jsou z pěti střel na bránu. Ani jednou nešel bručet. Dva hity - to je například o tři méně než má Smejkal za celou sezónu. Zmiňuju to tady ani ne tak proto, abych vyzvedl jeho sportovní stránku (i když to ukazuje, jak nám v týmu zoufale chybí větší zkušenost), ale proto, abych ukázal na jeho charakter. Nevím, jestli by se našel hráč v jeho věku, který by po loňském vyhazovu ala Bříza (před kterým mu podle mě během sezóny i dost namazali schody) přišel na konec sezóny pomoci svému klubu s tím, že "s námi bude zatím trénovat, jeho přínos vidíme spíš v tom, že pomůže hráče usměrňovat při tréninku". Takže mezi řádky "na ledě s tebou nepočítáme". Pak tenhle hráč dře jak vůl, aby se dostal do formy a mohl v případě potřeby pomoci i na ledě. A nakonec i výrazným způsobem pomůže. Nemluvě o tom, že se od jeho příchodu k týmu viditelně zvedl ofenzívní projev a přesilovky. Adoruju ho tady takhle proto, protože mi přijde jako ideální kandidát na sportovního ředitele. Má velký respekt u hráčů, věřím, že by dokázal přitáhnout dobré posily (za mě i trenéry). Umí vystupovat před médii, je slušný a korektní. Sparta inzerovala, jak mu po konci kariéry nabídne místo v klubu, teď bude mít možnost dokázat, jak vážně to myslela. Asi tady předčasně odstřeluju Brošáka, ale jestli ustojí dvě desátá místa za sebou, tak už ten krám můžeme opravdu zavřít. Nevím samozřejmě, jestli by to Hlína chtěl dělat, ale vidím ho jako paralelu k Tomáši Rosickému v ACS - má vhled, hokeji a soutěži rozumí a hlavně - pro Spartu dýchá ("Nemusím mít céčko na hrudi, mně tam stačí to esko"). Věřím, že by přehodnotil schéma nejmladšího týmu v Extralize plného kousavých typů.

+2
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

  Kalendář akcí

  <<03 / 2019>>
  Po
  Út
  St
  Čt
  So
  Ne
   
   
   
   
  2
  4
  6
  7
  9
  10
  13
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31