Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +344
28.11.22 v 11:38

reakce na Kimi R.: ,,Zrovna Kempný úplně špatně nehraje. 10z - 0+7 - +- +5"

Je pravda, že mezi našimi obránci patří bodově k nejlepším, ale i tak bych od beka v nejlepších letech se skoro 300 zápasy v NHL čekal trochu víc. Přijde mi zatím trochu neobratný a rozehrávka taky nepatří úplně k nejlepším. Taky jestli se dobře pamatuju, za působení v Brně měl dělový příklep, to jsem zatím moc neviděl. Možná mám moc velká očekávání, ale prostě u něj vidím prostor být ještě výraznější. Tímto mu přeju, aby nám to ukázal.

otaznik2
kvcr +344
28.11.22 v 08:36

Řekl bych, že je to na dobré cestě. V našem výkonu je najednou mnohem víc energie, jsme hladoví po puku, v osobních soubojích je vidět víc zarputilosti. Hráči si najednou dovolí riskantní kličku jeden na jednoho, v pásmu (hlavně je to vidět v přesilovkách) jsme v neustálém pohybu, měníme místa a to se hned brání mnohem hůř. V téhle chvíli nám asi i dost pomohlo, že soupeři čekali tým v nepohodě a zkoušeli s námi hrát hokej, což tomuhle týmu vyhovuje. Hrajeme teď mnohem víc na riziko a to je to, co bychom podle mě měli rozvíjet, hlavně se slabšími soupeři, kdy by se naše technická převaha měla projevit. Ono to třeba není vidět hned, ale včera jsme Kladno doslova uštvali a v poslední třetině už jejich velcí a těžcí beci mleli z posledního.

Vynikající výkony podali oba brankáři a nepamatuju, že bychom někdy měli v bráně takovou sílu. Oba jsou jistí, klidní, puky z nich nevypadávají a když už dostali gól, tak se to fakt chytit nedalo. Včerejší Kořenářova robinzonáda byla pastvou pro oči. Další pochoutky jako Tomáškova koupačka ve stoje, dvě excelentní přečíslení v oslabení (ve Varech a včera) v podání dvojice Forman-Horák, to jsou věci, které dělají ze zápasů nezapomenutelné. V každém z posledních tří zápasů jsme využili přesilovku, ve dvou jsme skórovali v oslabení, přičemž jsme všechna ubránili. Pořád je ale co zlepšovat - při bránění nám tam občas vznikne velký zmatek, máme ještě trochu kostrbaté založení útoku, o přesilovkách se nedostáváme ke střelám z kruhu z první, což by myslím Řepík, Thorell a Tomášek potřebovali. Zatím mi přijdou nevýrazní Krejčík a Kempný, tihle dva podle mě mají na víc. Simon má trochu problémy s pohybem, ale má šikovné ruce a vidí, takže věřím, že časem bude víc připravovat šance a dávat góly.

Je to už potřetí v řadě, co se příchodem Miloše Hořavy naše hra den ze dne zvedla. Tým za ním evidentně jde, jeho pojetí hráčům maximálně vyhovuje. Teď k tomu přibyl Hans Wallson, který určitě bude mít taky svůj velký přínos, v neposlední řadě na střídačce. Včera jsem ho troch sledoval, hodně na hráče mluví, s úsměvem, evidentně probíhaly i nějaké vtípky. Po akcích hráče poplácal po ramenou, pochválil. Myslím, že jsme v tomhle v poslední době měli trochu problém, trenéři spíš hráli na kamennou tvář a do oživování střídačky se moc nepouštěli. O Wallsonovi je známo, že je hodně komunikativní, myslím, že nám to bude na střídačce k užitku.

Dlužno říci, že poslední soupeři byli z těch lehčích a teď nás budou čekat opravdové zkoušky ohněm. Uvidíme, jestli se nám povede hru ještě zvednout a dominovat i proti takhle silným týmům. Tak ať nám to lepí.

+2
otaznik3
kvcr +344
24.11.22 v 14:28

Podpis Hanse Wallsona nakonec klapnul a jsem za to moc rád. Podle vyjádření obou si Hořavou hodně sedli, vyhovuje jim rozdělení kompetencí a oblastí obrana-útok, mají podobný pohled na hokej. V rozhovoru působil Wallson hodně otevřeně a rozumně - nechce dělat vyhlášení, dokud se lépe neseznámí s týmem, za hlavní cíl si klade konzistentní výkony (se kterými máme dlouhodobé problémy) a hodně mi zaimponovala jeho zmínka o komunikaci ve více jazycích, aby hráči do detailů pochopili záměry trenérů. Ono sice každý nějak umíme anglicky, ale když jde o detaily, rodnou řeč nic nenahradí. Aktuálně máme v týmu Čechy, Slováka a Švédy, oba z trenérů můžou použít rodnou řeč. Samozřejmě až čas ukáže, jak se Hans Wallson dokáže vyrovnat s českým hokejovým rybníčkem, kde plavou takové kousky jako Viktor Ujčík. Určitě mu budu držet palce, aby se mu povedlo do hokeje Sparty přenést ty věci, které dělají ze švédských týmů téměř pravidelné vítěze hokejové Ligy Mistrů. Na jednu stranu jsem se divil, že to Wallson u nás vzal, na druhou stranu ale jde do poměrně komfortního prostředí - přebírá hráčsky patrně nejlépe vybavený tým soutěže v situaci, kdy se potácí hodně dole v tabulce, navíc po mizerných výkonech. Ty se v poslední době začaly trochu zvedat a tak je potřeba na tu vlnu nadšení naskočit a využít jí. Navíc s kolegou, kterého zná a věří mu a s klubem, který je oba plně podporuje a dal jim přednost před jinou velice lákavou alternativou. Dokážu si představit, že do takových podmínek se jde poměrně dobře. Tímto jemu i panu Hořavovi přeju na téhle štaci hodně úspěchů.

Nemůžu tady nezmínit managament Sparty. Nedávno se tady docela rozjela diskuse o jejich přebujelém egu. Já si docela dost pamatuju a není tak dávno doba, kdy jsme v managementu měli cholerika s člověkem, který natíral hráče v médiích (byť jako hráče jsem je obdivoval). Hvězdou týmu byl kapitán, který zdrhnul z téhle potápějící se lodi jako první, navíc k jednomu z týmů, které jako Sparťani fakt nemusíme. Do toho se dostal Uwe Krupp a přestože je to člověk, který svým chováním imponoval (a klobouk dolů před tím, že si na podivný konec ve Spartě nikdy v médiích nepostěžoval), na hokej pod ním se prakticky nedalo koukat, protože většinu času se hrálo u nás. Hráči ani trenéři k nám v té době nechtěli, klub byl pomalu na odpis. Za nedlouhého působení našeho aktuálního managementu máme většinu hráčů s mezinárodními zkušenostmi a úspěchy, mnohé z nich na víceleté smlouvy. Máme skvělé trenéry s mezinárodními zkušenostmi a úspěchy podepsané na skoro dvě sezóny, což v případě Miloše Hořavy považuju za mistrovský kousek. Nechci, aby se zapomnělo na pana Pražáka, který ten náš večírek platí, byl to právě on, který se obklopil těmi správnými lidmi. Na angažmá ve Spartě se stojí fronta a odcházející hráči proklamují, že se ještě vrátí. Tohle je hlavně práce Hlíny a Toňáka, všichni beze zbytku mluví o férovém a rychlém jednání, na druhou stranu management drží zásady pro všechny stejně (a tak jsme bohužel přišli o Pecháčka, ale rozumím tomu, že se z nastolených zásad nemá ustupovat). Abych jen neadoroval, nepovedlo se všechno, například angažmá Pavla Patery, na kterého byla Sparta zatím moc velké sousto. Když ale porovnám stavy tehdy a teď, jsme o pár parníků jinde. Management nám mezi hráči vybudoval výbornou pověst, jako třešnička na dortu sedí příběh Dana Přibyla.

To všechno ale není to nejdůležitéjší, tím je jasná koncepce. Znalost skandinávských soutěží logicky vede Tona s Hlinkou k angažování hráčů, kteří skandinávské ligy hráli, teď k nim přibyli i trenéři. Víme, že na severu Evropy se hraje nejmodernější hokej, hráči odsud se v NHL prosazují mnohem víc než hráči z Ruska či Švýcarska. Na turnajích se snažíme místo s týmy Německa a Rakouska porovnávat s týmy ze Skandinávie. Tím se hráčům Sparty otevírá mnohem větší možnost "kariérního postupu". Snažíme se i o zapracování mladých odchovanců, i když většina jich na áčko zatím nemá, obehrávají se v Sokolově, Litoměřicích či na hostováních. Své šance dostávají, ale v áčku se logicky uchytili jen ti nejlepší.

Takže já osobně před prací managementu smekám a za sebe jim posílám velké díky.

+4
otaznik4
kvcr +344
18.11.22 v 10:21

reakce na Gapin: ,,Jestli s nima za jeden trénink něco udělal to uvidíme večer. Ale..." zobrazit příspěvekJestli s nima za jeden trénink něco udělal to uvidíme večer. Ale podle fotek ze včera, mi přišlo, ten Hořava co neprojevuje emoce asi dostane infarkt :-D asi se mu nedivím, jestli viděl Poláška třeba :-D
Nechci už tu anabázi kolem trenéra rozebírat, ale ten Wallson taky nemá zrovna špatný CV. Nevím v jaký finanční situaci je ve Švédsku Skellefteå, ale dvakrát titul a dvakrát finále ve švédský lize, je podle mě trochu víc než tři tituly s Třincem v naší extralize.
Takže pokud v Hořavovi zase bouchnou saze a za půl roku uteče, tak kdyby tu pak Hans zůstal asi mi to vadit nebude. 8-) "

Přesně, Wallson by byla pecka. Ještě ho ale nemáme, tak to nechci zakřiknout. Taky je trochu divné, že měl po odvolání v Curychu od trénování dva roky pauzu a pak šel do Björklövenu, ale věřím, že pokud to dopadne, mohli bychom se o něm dovědět víc. Tady věřím Hořavovi, že se znají a rozumějí si. A znají se ze stáží, takže předpokládám, že bude taky vyznávat moderní hokej. Se švédskými týmy jsme se potkali v CHL a bylo na co koukat.

otaznik5
kvcr +344
18.11.22 v 07:33

Zápas v Třinci sice ukázal několik slibných pasáží, které vzdáleně připomněly naši hru posledních sezón, ale ty byly proložené takovou hrůzou dozadu, že naprosto souhlasím s vyjádřením Hlíny, že jsme prohráli zaslouženě. Jenom díky vynikajícímu Kovářovi jsme byli do konce ve hře. Tlak ve třetí třetině bych nepřeceňoval, Třinec se soustředil na obranu a po gólu nás už prakticky k ničemu nepustil. Byl to určitě lepší výkon než poslední zápasy pod Paterou, ale před novými trenéry je ještě práce jak na kostele.

Za sebe jsem moc rád, že volba Sparty padla na Miloše Hořavu (a pokud by klapla spolupráce s Hansem Wallsonem, považoval bych to za další velký úspěch managementu). Z rozhovorů s Toňákem a Mírou Formanem se dá vycítit, že Hořava týmu i klubu sedí, mají stejné plány a cíle. Předpokládám, že pod Hořavou bude Sparta hrát mnohem aktivněji a hlavně bude hrát moderní hokej, se kterým budou hráči konkurenceschopní i v prestižních ligách. To by měl být hlavní cíl klubu, protože jen tak můžeme přilákat špičkové hráče. Možná, že s Václavem Varaďou na střídačce by byla šance na titul o něco větší, ale pro budoucnost Sparty mi přijde Hořava jako vhodnější kandidát. Je tady samozřejmě riziko, že v něm zase bouchnou saze, ale věřím, že jako hlavní kouč bude mít větší zodpovědnost a český hokejový folklór ustojí. Měl dva roky na to si zvyknout, to už by ho jen tak něco překvapit nemělo. Navíc se musím přiznat, že představa Varadi na naší střídačce mi postupem času začínala být čím dál víc nesnesitelná. Je to samozřejmě hlavně fanouškovská emoce, bohužel jsem se musel dívat na jeho radost při našich porážkách moc často, ale myslím si, že podobně to mají i hráči a management. Ta averze tam prostě je a trvalo by nějaký čas to překonat. Jestli vůbec. Nemyslím si, že by si tady management masíroval ego, řekl bych, že to cítí podobně. A tým zřejmě taky. Tím nechci říct, že bychom měli Varaďu navěky odepsat, jen bych rozuměl tomu, kdyby klub i z tohohle důvodu preferoval Hořavu.

Asi všichni bychom si přáli, aby "Hořavovo kouzlo" zabralo okamžitě jako loni (byť ke zlepšení došlo už v době, kdy byl v nemocnici), ale nejsem si jistý, že to bude lusknutím prstů. Situace je dost jiná, loni jsme hráli podstatně líp a zápasy prohrávali tím, že jsme dělali strašidelné chyby na konci zápasů. Letos hrajeme špatně. Přesto jsem mírný optimista: kvality máme v týmu možná víc než loni, takže je kde brát. Pod Hořavou už většina hráčů hrála, vědí, co chce. Za poslední sezóny dokázal týmu dodat klid a sebevědomí, které nám teď naprosto chybí. Na tom se stavět dá.

Za jeden den toho asi moc nezmění, ale dneska máme poměrně oblíbeného soupeře, na kterém bychom se chytit mohli. Potřebujeme nutně odehrát dobrý zápas, abychom si dokázali, že hokej hrát umíme. A bohužel jsme v situaci, kdy už si nemůžeme dovolit rozdávat body. Za mě je to zápas, na který se těším - bude hodně zajímavé sledovat, jak Hořava sáhne do sestavy a taktiky.

+1
otaznik6
kvcr +344
08.11.22 v 10:37

Paterův konec přišel ještě rychleji, než vypršela lhůta pro zlepšení a ukázalo se, že Sparta pro něj aktuálně byla příliš velkým soustem. Úplně nelituju, že mu vedení dalo ještě šanci, protože si tím držíme pověst týmu, který nehází hráče ani trenéry přes palubu za každou cenu. To se nám už vrací v tom, že zájem o trenérský post mají velké trenérské osobnosti.

Rozhodnout se mezi aktuálními dvěma kandidáty je ale těžký oříšek. Podle mě jdou proti sobě dvě dost odlišné koncepce - jedna zaměřená na úspěch (Varaďa), druhá zaměřená na hokej (Hořava).

Hořava si vyžádal Jandače a osobně chápu, proč to dělá. Rozumí si, současní hráči za nimi zase půjdou. Podle mě u nás není lepší trenérská dvojice, pokud se jedná o atraktivitu hokeje - pod Hořavou s Jandačem se hraje aktivní hokej, kde Sparta diktuje tempo i v mnoha venkovních zápasech, k vidění jsou výborné přesilovky, kombinace, přečíslení, brejky. Není moc zápasů, kdy by měl člověk pocit, že to tým odchodil - na to jsou tihle dva hodně citliví. Prostě pod touhle trenérskou dvojicí se s chutí podívám na jakýkoli zápas Sparty. Problémy máme dva: a) Hořavovu nestálost, kdy smlouva na jeden a půl sezóny moc neřeší nějakou dlouhodobější koncepci b) Jandačovu bilanci v play-off, která může být pro tým strašákem v hlavě. Úplně si nemyslím, že by to bylo tím, že play-off neumí, on má v tom play-off i dost smůly na zranění a podobné problémy. Každopádně s Hořavou je to jinak, ten za sebou ty úspěchy má.

Varaďa má za sebou velké úspěchy v týmu, kde je skoro stejný tlak, jako ve Spartě. Překvapilo mě, že už má připravené celkem rozsáhlé plány, jak Spartu dovést do tří let (minimum rozsahu smlouvy z jeho strany) k titulu (protože nic jiného se na Spartě jako úspěch brát nebude - Masarykův pohár i stříbro jsme v posledních dvou letech měli a mám pocit, že aspoň tady na fóru to většinu nijak moc neoslnilo). Dlužno říci, že Varaďa play-off umí - z Třince si přiváží impozantní bilanci (až na sérii s Litvínovem, kdy Francouz ukázal svou extratřídu, semlel co se dalo). Varaďa má plán, nabízí perspektivu minimálně na tři roky - to je velké plus na jeho straně. Jsou tu ale i mínusy - je otázka, jak moc se bude technickým hráčům typu Sobotky, Řepíka, Thorella či Tomáška pod ním hrát a jak moc bude muset tým překopat. Evidentně s tím počítá, bude to ale pro klub znamenat (pravděpodobně významné) změny a s nimi spojené náklady. Taky si myslím, že se ve Spartě Varaďovi nepovede držet hráče tak stabilně, jak se mu to dařilo ve Třinci. Dost velký otazník je, jak si vyhoví s Toňákem a Hlínou, když jeho podmínkou je, že dostane některé jejich pravomoci. Další věc je Varaďův hokej - maximálně účelný, s propracovanou taktikou, kdy hlavním cílem je nepustit soupeře do šancí. Netvrdím, že Třinec neodehrál atraktivní zápasy, ale většinou to žádná hokejová lahůdka nebyla, zejména venku.

Podle mého názoru bychom měli s Varaďou větší šanci na úspěch. Asi by to za tři roky aspoň jednou tou svou buldočí vůlí umlátil. Co ale po něm ? Bude tady tým postavený na play-off, podle toho budeme muset pokračovat - bude muset nastoupit podobný trenér, jinak se bude zase měnit půlka týmu. Možná je ve výhledu i Varaďovo prodloužení smlouvy - znamená to ale, že nás čeká poněkud dietní hokej (nechci mu křivdit, ale pár zápasů Třince jsem v posledních sezónách viděl a nepřesvědčily mě. Dokonce se někde psalo, že už to moc nebaví ani hráče). Osobně to mám tak, že se bez titulu obejdu (i když samozřejmě to čekání je pro nás neskutečně dlouhé), když se bude na co dívat. Hořava bude preferovat atraktivní hokej se zapracováváním nejnovějších trendů. Po něm to může vzít trenér s podobnou vizí a odborností (tím myslím na někoho jako byl vysněný Jalonen), který by na Hořavovu práci mohl poměrně hladce navázat. To by pro takové trenéry mohlo být významným lákadlem.

Uvidíme, jak se klub rozhodne, každopádně na to, že je rozehraná sezóna, je to rozhodování mezi kandidáty nejvyšší kvality a myslím si, že v obou případech by došlo k výraznému zlepšení.

otaznik7
kvcr +344
29.10.22 v 09:37

Máme už odehraných 15 zápasů a můžeme tedy trochu začít hodnotit naši hru. Zatím to opravdu není pěkný pohled, jsou tam prohrané osobní souboje, nepřesné nahrávky, podprůměrné přesilovky i oslabení (po často zbytečných, nic neřešících faulech). Teď jsem možná moc kritický po selance v Litvínově, ale když se podíváme do statistik, není moc nad čím jásat. Tým táhnou první lajna, Krejčík a Tomášek (pokud bereme v potaz pobyt na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech), jinak je to šeď. Jestli se chceme v něčem začít zlepšovat, máme hodně široké pole působnosti.

Některé problémy jdou za trenérem, ale nemyslím si, že by měl učit hráče přesně nahrávat nebo podstupovat osobní souboje. Tady by si chlapci měli sáhnout do svědomí a přidat (pokud za tím samozřejmě nejsou nějaké mimořádné dávky v posilovně, což bych v téhle fázi sezóny nepředpokládal). Na druhou stranu to, že rychlejší kombinaci nevidíme ani v přesilovkách, že se nám v oslabení potulují před bránou volní hráči, to už myslím za trenérem jde. Osobně mi hodně vadí, že se zase přetěžují hráči první lajny. Nefungovalo to loni, nefunguje to ani letos. Takhle jsou naše úderné síly unavené, nemají po bránění oslabení energii vytvořit si tlak. Ostatní hráči jsou pak studení (což zmiňoval v rozhovoru Němeček) a možná i zklamaní, že necítí víc důvěry. I když uznávám, že Sobotka s Horákem jsou na oslabení nejlepší, musíme mít alternativu. Naprosto postrádám lehkost a rychlost bruslení - může to být začátkem sezóny a někde i špatným ledem, ale určitě umíme být rychlejší. To samé kombinace. Zatím ten výkon působí upachtěně a nekoordinovaně.

Na druhou stranu si myslím, že vyhazovat trenéra je předčasné. Až na výjimky se výměny v průběhu sezóny nepřetaví v nějaké výraznější úspěchy, přece jen sezóna včetně letní přípravy je nějak zaměřená, trenér má nějakou vizi, která potřebuje čas. Osobně mi sice hodně vadí, že se na ten hokej nedá koukat, ale Patera je tu nový, potřebuje nějaký čas na aklimatizaci. Myslím, že i vedení je toho názoru, aspoň v případě několika minulých sezón trenéry v těžkých chvílích podrželo. Podle mého názoru pro dlouhodobé úspěchy potřebujeme určitou stabilitu a kontinuitu, viz. příklady z Třince či Liberce, kde úspěchy taky nepřišly hned, ale až když se tým sešel se záměry trenérů. Otázkou samozřejmě zůstává, jestli na to Patera má, to nám ukáže další průběh sezóny. Podle mého názoru Sparta není Boleslav a jsou tady typologicky úplně jiní hráči, kteří jsou svými technickými schopnostmi předurčení hrát aktivní a kombinační hokej. Pokud by se Patera snažil s tímhle týmem hrát na nulu vzadu, bylo by to myslím spíš kontraproduktivní. Uvidíme, kam se bude náš herní projev posouvat dál.

otaznik8
kvcr +344
29.04.22 v 12:23

reakce na Medvěd: ,,Na pochvale obrany se rozhodně neshodneme. Nevím, do jaké míry to..." zobrazit příspěvekNa pochvale obrany se rozhodně neshodneme. Nevím, do jaké míry to ovlivnila zmiňovaná viróza, ale naši obránci, zvlášť směrem dozadu, ji asi měli celou sezónu.
Btw - dnes jsem četl nějaké povídání s Jandačem a v tom co tam psal měl pravdu. Zdůrazňoval sehranost třineckého týmu kde nedochází k výměně půlky hráčů každý rok a chválil obměny jejich kádru, které vždy mají smysl. Možná je jenom teoretik - nevím, ale v tomhle pravdu asi má."

Já jsem ale obranu chválil za včerejšek, ne za celou sezónu. Včera jsme vzadu zas až tak nehořeli. Nemusíme se shodnout, od toho je diskuse.

S důležitostí souhry souhlasím - my jsme ale poslední dobou měnili radikálně herní styly a do těch se musely vyměnit skoro celé kádry. Že to je problém víme. Další věc je, že hodně našich hráčů má ještě ambice zahrát si venku a pak mají buď výstupní klauzuli nebo krátkodobou smlouvu. Třinci se nějak daří držet kádr pohromadě a měnit jen pár hráčů kus za kus. Tady je potřeba si říct, jestli chceme hrát s hvězdami - pokud ano, pochybuju, že se povede mít stabilní kádr. Důležité je udělat kostru týmu, na kterou se budou noví hráči dobře nabalovat. To si myslím, že už u nás tak trochu proběhlo, dost klíčových hráčů máme podepsaných i na příští rok. Je otázka, co bude chtít hrát Patera - v Boleslavi se hrálo něco úplně jiného než u nás. To by mohlo vést k dalším výměnám.

otaznik9
kvcr +344
29.04.22 v 10:40

Bohužel se zopakoval třetí zápas série místo čtvrtého. Měli jsme víc ze hry, hodně šancí, ale nebyli jsme schopní najít cestu do branky, ani se nám neodrazil žádný puk. Třinec se do přečíslení před prvním gólem dostal po hned dvou smolných odrazech, pak jim spadlo z nebe trestné střílení (zápas jsme prohráli hlavně vlastní neefektivitou, ale takových zákroků bych našel padesát - prakticky při každém přechodu modré čáry). Dlouho nám trvalo, než jsme se z toho oklepali, druhá třetina byla z naší strany pořád zaražená. Trochu už na někom byla vidět únava (když jsem se dověděl o střevní viróze a hrajících zraněných, není divu) , pořád se ale tenhle zápas vyhrát dal. Je velká škoda, že nám to v play-off nelepilo, hlavně teda těm, od kterých se čekaly góly nejvíc. Tomu se ale prakticky poručit nedá.

Pochválil bych za včerejšek obranu s Hudáčkem, i když Třinec se soustředil hlavně na destrukci, dva góly doma by měly stačit aspoň na plichtu. Vepředu to byl neustálý boj u mantinelů, málokdy jsme se dostali do nějaké kombinace. Bylo tam vidět nezměrné úsilí a vůle, bohužel to dneska nepřineslo ani jeden ubojovaný gól. I jsme podle mě šli správně do rizika a tříminutové power-play, ani ty tři minuty nám ale nestačily.

Samozřejmě první člověka popadne frustrace, ale teď už jsem se trochu zklidnil a s odstupem času hodnotím letošní umístění jako dobré. Necinklo to, ale zase jsme se dostali o kousek blíž, chyběly nám dva vyhrané zápasy, při troše štěstí to tam spadnout mohlo. Za asi největší klad bych považoval to, že se vytvořil silný tým s vyrovnanými útoky i obranami, který dokázal odehrát s výjimkou jednoho zápasu v Třinci hodně kvalitní play-off (a samozřejmě i základní část). V tom jsme byli poslední dobou marní, letos jsme ale vypadali v play-off dost dobře. Dokázali jsme přepnout z technického módu do tvrdého hokeje ze dne na den. Tým držel při sobě, šlapal, podporoval se. Náš hokej opravdu bavil, jako divák jsem si většinu zápasů užíval. Myslím si, že i když jsme teď zklamaní, tým a klub zaslouží díky za dobrou práci. Přeju všem, aby jim ten postupný progres vydržel a aby dokázali posunout naši Spartu ještě dál.

+2
otaznik10
kvcr +344
27.04.22 v 10:43

reakce na Gapin: ,,No tak jestli Bingo přemejšlí koho dát do kasy a ukáže na..." zobrazit příspěvekNo tak jestli Bingo přemejšlí koho dát do kasy a ukáže na Machovskýho, tak ať je tak hodnej a řekne to dopředu, protože to nemá cenu tam vůbec chodit.
Hudáčkovy nesednul jeden zápas, i díky němu hrajem finále. Machovský neměl formu konstantně a sázet na něj že ji dneska najde pod postelí, by byla čirá šílenost."

V podstatě souhlasím, i když bych osobně Machovského až zas tolik nezatracoval, že by v poslední době někde úplně hořel kromě jednoho zápasu s Libercem, to si zase nepamatuju. Víceméně narážím na to, že jsme signalizovali, že se po prohře střídají brankáři. To se neděje, ale zatím se měnili potom, co jeden druhého vystřídal během zápasu. Pokud byla taková dohoda, uvidíme, co udělají trenéři, ale vzhledem k tomu, že se Machymu na Třinec dost nedaří a že včera taky moc nepřesvědčil, doufám, že zvítězí zdravý rozum a pošlou tam Hudáčka. Za mě bych nad tím ani moc nepřemýšlel, vrátil sestavu na přesně stejnou jako ve čtvrtém zápase a udělal všechno pro to, aby se vrátil i zodpovědný a koncentrovaný výkon. Potřebujeme to mít v hlavách nastavené úplně jinak než včera v Třinci.

+2
otaznik11
kvcr +344
27.04.22 v 06:39

Souhlasil bych s trenérem a názory některých z nás, že jsme podali dosavadní nejhorší výkon v sérii. Poprvé byl Třinec viditelně lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme zahráli tragicky vzadu. Tentokrát není moc co chválit, vzadu jsme strašně hořeli a vepředu jsme příliš nebezpeční nebyli. Nemyslím si, že by to bylo nějakou únavou, pořád jsme byli schopní soupeře přebruslit a v některých soubojích přetlačit, spíš jsme nesmyslně chodili bránit dva jednoho hráče a Třinci se tak naskýtala přečíslení (a že jich bylo). Tentokrát sáhnu do svědomí trenérům, protože v útocích vyměnili Šmerhu za Chlapíka. Ono je asi jasné, proč to udělali, Chlápa potřebuje nastartovat, nakonec jsem to tady sám psal, že by mu možná pomohl Thorell - ale když už, pořád bych se snažil držet standard 2+1 (dvě hvězdy, jeden hráč k nim). Navíc pokud by to bylo na mě, neměnil bych oproti minulému zápasu vůbec nic - tam jsme byli opravdu výborní, tak proč do toho zasahovat ? Oba změněné útoky zaznamenaly dohromady -3. Hodně bych se zasazoval o to, vrátit původní skladbu útoků. Nemyslím si teda, že tahle změna nám prohrála zápas, ony i ostatní útoky nijak nedominovaly, ale k dobru to podle mě nebylo.

Tentokrát jsme dostali i nějaké lacinější góly, ale na to se nemůžeme vymlouvat, soupeři tam spadly dvě a půl šmudly. Ono jak říká Matuškin, je asi jedno, o kolik prohrajeme, ale úplně teď nezávidím Bingovi výběr gólmanů pro další zápas (za sebe bych asi postavil Hudáčka, přece jen mi přišel jistější). Obrana hořela neskutečně, bohužel i nejzkušenější hráči lítali za pukem a nedrželi systém, což nám Třinečtí dali dokonale sežrat. Těžko něco pochválit, tenhle zápas se nám opravdu nepovedl a řekl bych, že by bylo dobré, aby si jeden každý sáhl do svědomí a nastavil si to v hlavě líp. Protože tohle nebylo o systému nebo kondici, to byly individuální chyby.

Teď nás čeká zápas doma a musíme tu včerejší hrůzu hodit za hlavu a znova se z plavek převlíct do montérek. Na jednu stranu ve mně hlodají obavy, že jsme Třinec pustili do moc velkého laufu, na druhou stranu budeme doma, s výborným fan supportem a snad i nějakou tou sebedůvěrou, protože v poslední době jsme doma moc neztráceli. Stojíme nad propastí, není se na co šetřit. Ve světle minulého zápasu bych tentokrát dal hlavní důraz na zodpovědnost. Věřím, že jsme si k zápasu něco řekli a že uděláme všechno pro to, abychom se vrátili k výkonům, které nás zdobily první čtyři zápasy série, zejména ten čtvrtý. Jen tak můžeme uspět.

otaznik12
kvcr +344
24.04.22 v 20:06

Oba domácí zápasy jsme podali další výborné výkony. V pátek jsme si (doufám, že už naposled) vyžrali zápas blbec, kdy jsme se nedokázali prosadit z velkých tutovek, zatímco Třinec dal góly po dvou šťastných odrazech. Celý zápas jsme dominovali, bušili do zdi, ale nebylo nám přáno. Včera se to podařilo prorvat a konečně to tam napadalo - a nebyly to rozhodně žádné šmudly. Mám pocit, že máme aktuálně nejsilnější tým za poslední roky a navíc skvělou partu. Oslavy gólů, povzbuzování na lavici, podpora hráčů trenéry a naopak - tenhle tým opravdu drží pospolu. Nesesypali jsme se po dvou trochu smolných prohrách a dokázali jsme ještě zvednout náš výkon.

To všechno by bylo málo, kdybychom neměli jistotu v bráně. Hudáček je jistý, absolutně klidný, málokdy vyrazí puk před sebe. Má i výborný cit pro to, kdy puk radši podržet a kdy rozehrát. Teď podle mě hrají dobře všichni, ale včera to byl zápas Tomáše Šmerhy. Tři body, krásný gól ,kdy vymáchal Kacetla stylem pocem-kamdeš a dvě luxusní nahrávky. Navíc je vidět, jak na něj Třinečtí reagují podrážděně, je to právě ta tříska pod nehtem, kterou jsme už dlouho postrádali. Přitom bych ale řekl, že nedělá nic záludného jako třeba můj favorit na křiváka soutěže Marcinko - ten ostatně prokazuje svou statečnost obvyklým způsobem, kdy se do křížku pustí jenom s hráči, kteří mají o dvacet kilo míň. Šmerha to ustál se ctí. Bodově dobrý zápas měl i Sobotka, protože první gól vybojoval a třetí dobře trefil. Jak jsem ale psal, v téhle sérii mě zatím nikdo nezklamal, i David Kaše, kterému to ze začátku po dlouhém zranění moc nešlo, se do toho čím dál víc dostává. Je neskutečné, kolik našich hráčů skáče po hlavě do soubojů s o hlavu většími kolohnáty, ke Stálicím jako Horák, Sobotka Forman a Vitouch se přidali Dvořáček, Buchtele a Kaše, tihle kluci vybojují strašně moc zdánlivě ztracených puků.

Čeká nás další zápas v Třinci a dostáváme se do situace, kdy každý zápas je v podstatě zápasem pravdy. Čekám, že budeme hrát do kopce, otázkou je jen, jaký bude úhel. Poslední dobou mi třinečtí hráči připadají čím dál podrážděnější, speciálně Růžička a Havran, což je jen dobře. Pokud budou dělat zbytečné fauly (a někdo je odpíská, to je samozřejmě prvek nejistoty) a my je dokážeme potrestat, jen dobře. Na druhou stranu je od Třineckých vidět čím dál víc malých provokací a záludností, které musíme ustát, jako se nám to dařilo doteď. Tohle jsou věci často mimo hru, nikdo je nevidí a pravděpodobně nepotrestá. Opticky to vypadá, že přehráváme Třinec čím dál víc, ale je třeba být hodně obezřetní, pořád totiž platí, že Třinec potřebuje na gól míň šancí než my. Jejich největší síla je před bránou, pokud to dokážeme zvládnout tam, eliminujeme většinu jejich šancí z dorážek. Na naší straně je rychlost a mám pocit, že na ně čím dál víc platí, hráči jako Míra Forman, Michal Řepík nebo Erik Thorell jsou schopní ujet soupeři na deseti metrech o metr i s pukem. Třinečtí velcí beci s tím mají evidentně problémy, měli jsme už hodně nájezdů a přečíslení, které nevznikly nahrávkou, ale přebruslením. Třinec má na svě straně domácí led a souhru, kterou pilovali roky, zatímco my jsme na souhru měli rok a půl. Před tohle sezónou nám odešlo jedenáct hráčů, to je půlka týmu. Klobouk dolů před týmem, co za ten rok dokázal. Teď ale není čas na plácání se po ramenou, čekají nás nejdůležitější zápasy sezóny. Moc bych si přál, abychom dokázali udržet trend výborných týmových výkonů, se kterými jsme do téhle série vstoupili a které podle mého názoru každým dalším zápasem zvedáme. A klukům bych moc přál udržet produktivitu z posledního zápasu, s tou bychom měli i na těžké půdě soupeře šanci uspět.

+5
otaznik13
kvcr +344
20.04.22 v 10:18

reakce na Schaschek: ,,Naprosto souhlasím. Jen bych podotknul, že fakt nechápu metr..." zobrazit příspěvekNaprosto souhlasím. Jen bych podotknul, že fakt nechápu metr sudích. Vyloučení Sobotky i Poláška v kontextu ostatních zákroků v zápasu bylo mimo mísu. Málem nás to stálo zápas. Prostě klasický Třinec, kde se hraje trošku do kopce vždy."

Přesně tak, obě vyloučení Šír doslova vykouzlil z ničeho, takových zákroků bylo v zápase k vidění dvacet na obou stranách. O to cennější pro nás, že jsme se s tím popasovali. Na druhou stranu mě hodně překvapilo, že v prvním zápase měl víc vyloučených Třinec (oprávněně), takže jsem to včerejší naklápění roviny jen krátce zmínil, ať to nesklouzne k diskusi o jednom každém zákroku.

otaznik14
kvcr +344
20.04.22 v 08:23

Včera jsme odvedli jeden z našich nejlepších výkonů v letošním play-off. I když zápas vypadal opticky vyrovnaně, měli jsme tak dvakrát tolik tutovek a jen skvělý výkon Kacetla (a nutno říci i naše střelecká nepohoda) držel Třinec až do konce zápasu v naději. Nepomohla ani Šírem nakloněná rovina. Kromě krátkých pasáží na začátku a na konci třetí třetiny jsme působili klidně a sebejistě, otáčeli jsme hru do brejků a přečíslení, a když to nešlo "na jistotu", jednoduše jsme puk vyndali klidně i s icingem. Stejně jako trenér bych řekl, že i v prvním zápase jsme hráli 45 minut dobře, ale včerejší výkon šel ještě výš a zaslouží jen superlativy.

Přestože Třinec zase tolik tutovek neměl, absolutorium zaslouží Hudáček. Bylo tam několik opravdu těžkých situací, které vyřešil s klidem a spolehlivě, puky z něj vypadávaly minimálně, takže Třinec neměl moc možností k jejich oblíbené disciplíně: dorážkám a došťouraným gólům. Beci se tentokrát vyvarovali námazů a navíc skvěle podporovali útok - učebnicové sprinty Moravčíka a Pavelky přes celé hřiště na podporu přečíslení byly pastvou pro oči a padl z toho i rozhodující gól. Herně se nám zvedá kapitán a včera předvedl to, co od něj potřebujeme - rychlost, kličku jeden na jednoho, góly. Moc mu přeju, aby mu to vydrželo. Trenéři se rozumně vrátili k rozložení sil do víc útoků a podle mě bylo vidět, že tahle varianta nám sedí mnohem víc. Může to být tím, že systém "všechno nejsilnější do dvou útoků" evokuje pro třetí a čtvrtou lajnu roli obranářů a na prvních dvou leží veškerá zodpovědnost za góly, což je myslím zbytečný tlak v už tak náročné sérii. Je tedy pravda, že jsme takhle včera trochu utopili Filipa Chlapíka, tomu myslím strašně chybí spolupráce s Davidem Tomáškem a potřeboval by k sobě někoho kombinačně lepšího, třeba Erika Thorella. Ale fungovalo to i takhle, všichni odevzdali to nejlepší, jen tak dál.

Teď nás čekají dva zápasy doma a musíme na ně být dobře připraveni. Nesmíme se nechat vybláznit, s Třincem se nedá hrát totální hurá hokej, oni mají tu obranu hodně pevnou a dokážou z ní rychle ujet do brejků a přečíslení - to nám ostatně ukázali už v Třinci. Tím nechci říct, že bychom měli rezignovat na aktivní hokej, naopak, potřebujeme neustále hrozit stejně jako v druhém zápase. Víme, že klíčem k úspěchu je rychlost, kde s námi velci beci Třince mají problém. Když už jim neujedeme, může z toho být faul. Bude těžké najít recept na Kacetla, on je fakt hodně velký a rychlý, ale možná by stálo za pokus z těch dorážek mířit po zemi na jesle, protože on sice betonem dosáhne daleko, ale už ho nestihne přimáčknout na led, takže je tam docela velká díra. Vím, že je to hodně nestandardní zakončení, každý má skoro Pavlovův podmíněný reflex dorážet nahoru, ale Tomáš Pavelka dal včera gól právě tak, byť to asi úplně takhle nechtěl. Jinak kolem sebe Kacetl moc místa nenechává. Zatím to vypadá na dost dlouhou a vyrovnanou sérii a podle mě budou rozhodovat detaily, myslím, že se dočkáme i nějakého toho prodloužení. Musíme jít zápas od zápasu a plně se na něj koncentrovat, ukazuje se, že předchozí vyhraný zápas není výhoda, protože soupeř se o to víc kousne. Platilo to s Libercem i Budějovicemi, Třinec nebude výjimkou. Když ale zahrajeme jako včera, můžeme s nimi hrát.

+4
otaznik15
kvcr +344
19.04.22 v 07:37

Bohužel mám ze včerejšího zápasu pocit, že jsme pohrdli šancí, kterou nám Třinec nabídl a že se už se takové příznivé podmínky (kdy měl Třinec víc vyloučených než my, dlouho se vedlo, měli jsme slušné šance navýšit vedení) nemusí opakovat. Budu to přičítat rozčarování, které přišlo ve třetí třetině v úseku, kdy jsme totálně zdegradovali do té doby velmi dobrý výkon. Nevím, proč jsme se zase vrátili k rozložení útoků na styl "co nejsilnější první dvě lajny, pak se děj vůle boží" - ne že by třetí a čtvrtá lajna nějak moc hořely, ale takhle podle mě nedokážeme docílit nějakého souvislejšího tlaku. Je pravda, že jsme měli i trochu smůly (trefili jsme dvě tyčky a Třinci se dvakrát odrazil puk, jak nejlíp to šlo), ale prohrát třetinu 4:0, to si prostě dovolit nemůžeme.

Hudáček dostal čtyři góly, nejvíc asi zamrzel ten první, tam jsme potřebovali lepší zákrok. Jinak bych mu góly nevyčítal, bylo to všechno zblízka po odrazech nebo námazech, to se chytá úplně nejhůř. Na druhou stranu Kacetl na druhé straně podobné situace dokázal pokrýt. Kdybych měl něco pochválit, byly by to asi přesilovky a oslabení, tam jsme myslím byli viditelně lepší. Obecně to byl takový hodně taktický hokej, který podle mě vyhovoval spíš soupeři.

Dneska nás čeká druhý zápas a potřebujeme do něj jít s čistými hlavami a nepoddat se frustraci z nepovedené třetiny. Když si odmyslím těch pár minut hrůzy, Třinec nijak nedominoval, byli jsme úplně vyrovnaným soupeřem. Na tom bychom měli stavět do dalších zápasů, pokud možno přidat na rychlosti a asi i jít trochu víc do rizika, tenhle zavřený hokej hraje spíš do karet soupeři. Na jednu stranu jsme si dokázali, že v Třinci se dá udělat bod, na druhou stranu Třinec prokázal to, jak si věří - hráli si pořád to svoje a nakonec to dokázali přetavit v góly (byť jsme jim v tom dost pomohli). Bude to zase těžký zápas a moc bychom potřebovali vyhrát, protože pak už by to bylo hodně těžké. Pokud dokážeme odehrát celý zápas podobně, jako včerejší první třetinu, nemuselo by to být nemožné.

+2
otaznik16
kvcr +344
13.04.22 v 09:21

reakce na Schaschek: ,,Oceňuji jak si to dokázal napsat. Já bych napsal jen to, že je to..." zobrazit příspěvekOceňuji jak si to dokázal napsat. Já bych napsal jen to, že je to č..ák sešívanej :-D "

Já se vždycky snažím psát jen to, co bych byl schopný kritizovanému říct do očí, ale musím přiznat, že tvoje zhuštěná forma má svoje kouzlo :-)

+1
otaznik17
kvcr +344
12.04.22 v 21:09

reakce na karlos: ,,U toho faulu se zastvil včera i Antoš. A podle něj, je to play off..." zobrazit příspěvekU toho faulu se zastvil včera i Antoš. A podle něj, je to play off a je to v pořádku, protože Šmerha je provokatér a v tomto případě se podle toho wola "střetli 2 hráči, co chtějí vyhrávat" *MIMO* Antoš se svými vyjádřeními klesá čím dál níž. Nerozumím tomu, že ho v televizi nechávají obhajovat takovéhle prasárny slovy "to je play off", "patří to k tomu" :-! :-! To je super příklad pro mladé hráče, aby v play off sekali soupeře v přerušené hře do nechráněných míst, dávali hráčům krosčeky do obličeje a spoustu dalších prasáren, které on obhajuje. Je to d.e.b.i.l *KOSA* *KOSA* "

On si Antoš asi vůbec neuvědomuje, co komentuje. Je to sport. Profesionální, ale pořád sport. A osekávání zezadu zboku do kolena do něj určitě nepatří. Antoš se celou dobu své komentátorské kariéry stylizuje do role tvrďáka, co rány ustál a rozdal, ale poslední dobou už ztrácí soudnost a kontakt s realitou. Bagatelizovat (a dokonce legalizovat) takovýhle zákrok je podle mne známka buď nižší příčetnosti nebo snaha přifouknout si image. Pokud je správně B, pak to na mě působí dost zoufale.

+3
otaznik18
kvcr +344
12.04.22 v 08:22

Umlátili jsme zápas, ve kterém jsme myslím lepší nebyli. Na jednu stranu si cením naší víry v úspěch a týmového ducha, na druhou stranu jsem přece jen čekal, že budeme Budějovice přehrávat víc, a to zejména v domácích zápasech. Do zápasu jsme nastoupil opět s vyčkávací taktikou, opět se nám povedlo dát první gól, opět jsme se pak ještě víc zatáhli a nechali Budějovice hrát. Opět to nakonec přineslo výhru, takže i když to moc ke koukání nebylo, taktika slavila úspěch. Tentokrát jsme hned od začátku působili hodně podrážděně a podle mě jsme to místy s agresivitou až přeháněli, byly tam vidět hokejky v obou rukou hodně vysoko. Postupem času se to srovnalo do normálních mezí a zápas by vypadal normálně, kdyby se do toho nevložili šestý a sedmý hráč Budějovic. Takových zákroků, za které šli sedět Horák a Kaše, bych na druhé straně našel pět v každém zápase, i sekera Chlapíka (a hlavně citlivě posouzený trest za řeči) byla na poměry play-off dost přísná. Třešničkou na dortu pak bylo vyloučení Stolyarova, který (ač vkleče a s hokejkou v obou rukou) dostal trest za hru rukou při vhazování. Tentokrát nemám vůbec pochyby, že nás rozhodčí poškodili. Ještě bych možná dokázal pochopit, kdyby se to stalo venku pod tlakem diváků, ale nad tímhle mi zůstává hlava stát. Jsem opravdu zvědavý, jestli kouzelníci s píšťalkou prokážou podobnou odvahu i vůči domácím v Třinci.

Jak se shodli trenér s Filipem Chlapíkem, tohle vítězství jde především za Hudáčkem a speciálními formacemi na oslabení. Všechna jsme ubránili, zatímco sami jsme jednu přesilovku proměnili. Příznačné je, že zápas rozhodli útočníci, kteří předtím strávili nejvíc času (přes šest minut) v oslabení - Míra Forman a Roman Horák. Milan Jurčina má v oslabení přes osm minut. A to všechno by nestačilo bez skvělého Hudáčka, který vytáhl několik vysoce nadstandardních zákroků včetně zásahu betonem po nešťastné teči těsně před koncem.

Bohužel nám naskákala další zranění, a to hodně důležití hráči, Tomášek s Poláškem. Moc si přeju, aby se dali do finále do kupy. Po Tomáškovi šli Budějovičtí od začátku série, teď se jim to tedy povedlo. Zastavím se u zákeřného faul Šticha na Šmerhu v přerušené hře v minulém zápase: za co jiného už se mají dávat káry ? Sekera hokejkou na nechráněné místo. Úmyslně, zezadu. Zboku na koleno, které je hodně zranitelné. A až bude zase někdo uvádět "malou razanci", vyřadilo to hráče minimálně na další zápas. Ať si je play-off nebo ne, tohle je prostě svinstvo, které nemá ve sportu co dělat. Výsledkem konání rozhodčích a disciplinární komise je, že Štich další zápas odehrál a Šmerha ne.

Teď nás čeká série pravdy. Ano, Třinec je asi mírným favoritem (kursy Fortuny 1,83 - 1,98). Mají obrovské zkušenosti z play-off, tým hraje prakticky bez velkých změn ve stejné sestavě několik let, herní styl je maximálně přizpůsobený play-off hokeji. Mají propracovaný systém, kterým dokážou eliminovat útoky soupeře bez většího rizika, což prokázali v obou předchozích sériích, které vyhráli 4:0. A tady právě vidím naši šanci. Sice neztratili skoro žádné síly, ale předchozí soupeři je moc neprověřili - Vítkovice s velkou marodkou po viróze či utahaná Boleslav nejsou úplně týmy s velkou údernou silou. Zatímco my ano. Jsme rychlostně úplně někde jinde na ledě i v kombinaci, máme hodně dobré přesilovky - tady bude jeden z klíčových prvků finále, kdo zvládne přesilovky líp. Na rozdíl od nás Třinec v play-off nepotkal žádný opravdu smolný zápas jako třeba nás ten druhý v Budějovicích. Je už načase, abychom dokázali lépe prodat náš útočný potenciál. Pevně doufám, že tentokrát se pokusíme o větší aktivitu směrem dopředu, protože to, co jsme hráli s Budějovicemi, by myslím Třinci náramně vyhovovalo, oni se v zavřené hře přímo rochní - právě proto, že to s nimi předchozí soupeři takhle hráli, neudělali ani bod. Podle mě bychom měli postavit proti síle rychlost, protože si myslím, že v síle se jim rovnat nemůžeme (tím samozřejmě netvrdím, že bychom se měli vyhýbat soubojům). Každopádně abychom uspěli, musíme předvést náš nejlepší hokej. Ten jsem teď v play-off už dlouho neviděl, naposled snad v prvním zápase s Libercem. Tak doufám, že jsme si to schovali na tuhle sérii.

otaznik19
kvcr +344
09.04.22 v 09:03

Nemyslím si, že bychom odehráli tak špatné utkání, jak to zhodnotil trenér. On má tendenci být hodně tolerantní k výkonům soupeře, za mě Budějovice nijak přesvědčivě nevypadaly. Souhlasil bych s tím, že chtěly víc, to jo. Projevilo se to v osobních soubojích kterých jsme tentokrát dost prohráli (ono je to trochu i o pískání, tím si tentokrát nechci stěžovat na rozhodčí, nepoškodili nás, ale obecně nám nevyhovuje, když se nepíská nic). Myslím si, že už jsme trochu čekali, že to Budějovice zabalí a nestalo se, v obraně jsme tentokrát byli dost lehkovážní. Přesto bych řekl, že jsme měli tak dvojnásobek tutovek, něco jsme netrefili, něco prováhali, něco chytil Hrachovina a neštěstí je na světě. Zase se k nám nic neodrazilo, zase daly Budějovice jeden šťastný gól. Doufám, že se z toho poučíme a víc se soustředíme na řešení důležitých situací. Ono totiž kdyby se nestal předevčírem malý hojekový zázrak, mohli jsme jet domů za stavu 2:2. Přesto bych řekl, že jsme v obou venkovních zápasech byli dominantnější než v těch domácích a jeden bod si vezeme domů zaslouženě.

Hudáčkovi tam toho tentokrát spadlo víc, hodnotil bych to stejně jako tenkrát s Machym, nebyly to jeho góly, ale potřebujeme, aby vytáhl i něco navíc. To už se jednou stát muselo, nevyčítám mu to, chytá zatím hodně spolehlivě. David Kaše sice nijak moc neoslnil, ale zase on Stolyarov taky nijak nevyčnívá, oba jsou tam především kvůli defenzívě. Tady spíš šlo o to neměnit vítěznou sestavu a tady bych asi souhlasil, že nasazení Kašeho nebylo ku prospěchu věci. Jinak bych asi úplně nikoho moc nechválil ani nehaněl.

Čeká nás zápas doma a to bychom měli využít. Bude to s fanoušky v zádech, na vlastním ledě, s dvěma vyhranými předchozími zápasy doma. Musíme se trochu lépe připravit na novou taktiku Budějovic, kdy se snaží udělat kolem vlastní brány těsný blok a nikoho tam nepustit. My se tam ale na ty dorážky musíme dostat a rozstřílet to nebo to tam domlátit. Taky musíme líp využít naši schopnost prolétnout středním pásmem a dostat se za beky, případně zkusit se prokličkovat středem individuálně - Budějovice jsou podle mě mnohem pomalejší a to bychom měli využít a vytvořit si nějaká přečíslení, překonat je postupným útokem je strašně těžké. A vzadu musíme být hodně opatrní, protože jim na gól stačí udělat malou chybu. Přesto naprosto souhlasím s trenérem, že pokud dokážeme zahrát náš nejlepší hokej, je v našich silách uspět.

otaznik20
kvcr +344
08.04.22 v 12:14

No, pět minut před koncem bych na nás nevsadil pěťák, ne snad že by měly Budějovice zápas pod kontrolou, spíš to vypadalo na typický zápas blbec. Šancí jsme měli mrak, ale buď se to mizerně odrazilo, nebo jsme u střelby prováhali poloprázdnou bránu. Byly tam i tyčky. Budějovice neměly skoro nic a druhý gól byl klasický náhoďák. Celkově na střely 16:42, se zblokovanými 23:63 - trojnásobně venku přestřílet soupeře, to se jen tak nevidí. Říkal jsem si, že se to otočilo po posledním zápase, kdy nám tam spadlo skoro všechno. Tu šanci po Gulašově prasárně jsme ale využili výborně a v prodloužení už pak byl na ledě jenom jeden tým. Předpokládám, že Budějovice odešly hlavně psychicky, ale vypadaly hodně mizerně i fyzicky. Vůbec jsem měl pocit, že jak šel čas, přehrávali jsme je víc a víc.

Opět výborně zachytal Hudáček, byť toho na něj tentokrát tolik nešlo - o to je to těžší se koncentrovat. Naši klíčoví střelci se zdá se konečně rozstříleli, tenhle zápas odtáhli, jak se od nich očekává. Přesně takhle by to mělo být, když se nedaří, vezmou to tihle dva na sebe. Sobotka, Forman a Horák vyhrávali spousty osobních soubojů, vázali na sebe soupeře a vytvářeli prostor pro kombinace. Zejména Míra v play-off hodně ožil a jeho síla ja tady nadmíru užitečná. Neskutečný drajv má Erik Thorell, lítá po ledě jako drak. Podle mě jsme včera hráli o dost líp než posledně, ono to asi bylo i tím, že Budějovice chtěly bránit náskok a vyrážet do protiútoků, moc jsme je k tomu ale nepouštěli. Na venkovní zápas to od nás byl hodně aktivní výkon a takhle by to podle mě mělo vypadat.

Ke Gulašově faulu můžu jen zopakovat, že normální člověk úmyslně krosček do obličeje nedá, na to musí být magor, emoce neemoce. Je dobře, že ten jeho blikanec stál Budějovice zápas, je dobře, že dostal ještě káru. Pokud by to udělal někdo od nás, neřeknu proti disciplinárnímu trestu ani slovo - takový zákrok může skončit hodně špatně.

Nový den, nový zápas. Doufám, že jsme dobře zregenerovali a všichni jsou v rámci možností zdraví. Pro Budějovice bude absence Gulaše opravdu velkým handicapem, navíc starší hráči jako Vondrka a Novotný už očividně tahali nohy v medu, to se jen tak nevyklepe. Je otázka, jak to zvládnou v hlavách a jestli na nás zase budou chtít na začátku vlítnout, když je to včera zavařilo. Taky doufám, že se s našimi tutovkami dokážeme popasovat líp než včera. Určitě bychom si měli dát dobrý pozor na hráče jako je Štich, ten má od začátku série rudo před očima. Pokud by Budějovice prohrávaly, dají se čekat nějaké projevy frustrace. Podle mě je klíčem k úspěchu rychlost, v té se nám zatím Budějovice (snad s výjimkou Pecha a Valského) rovnat nemůžou. Každopádně pokud dokážeme aspoň zopakovat včerejší výkon, máme slušnou šanci.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 2. prosince - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (25.kolo)
 • 4. prosince - 17:00
  13.png?1
  BRN (venku)
  Extraliga (26.kolo)

Kalendář akcí

<<12 / 2022>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
7
8
10
12
13
14
15
16
17
18
19
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31