Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +384
Včera v 09:15:20

Včera jsme odehráli špatný zápas a podle mě jsme ho prohráli zaslouženě. Nebudu se v tom do detailů rýpat, ale nebýt Kováře, bylo by to výrazné vítězství hostů. Od vyrovnávacího gólu ve třetí třetině se v podstatě čekalo na to, až ten gól dostaneme, nakonec jsme si ho museli dát sami, protože Kovy neskutečně čaroval. Byly tam dlouhé pasáže, kdy jsme panikařili a Třinec sypal na bránu střelu za střelou, my jsme takových úseků taky pár měli, ale kratších a povětšinou v přesilovkách.

Miloš Hořava i hráči jsou v rozhovorech poměrně pozitivně naladění, tak budu věřit, že ještě mají jak přidat. Včerejší výkon by totiž podle mě na postup nestačil. Teď bude pod určitým tlakem Třinec, čeká se, že doma bude ještě dominantnější. Věřím, že šance urvat tam zápas je, jen musíme hrát taky trochu svůj hokej - včera jsme se zase snažili odbránit třetinu a to prostě zatím neumíme. Tahle série bude stát oba týmy spoustu sil a pokud se protáhne, mohla by být únava znát. Pořád se neprosadili Řepík a Tomášek, ti by nám svou produktivitou pomoci mohli. Na zápasy v Třinci se těším, ale obavy tam tentokrát bezesporu jsou. Doufám, že si to pořádně rozebereme a zlepšíme se.

otaznik2
kvcr +384
20.03.23 v 10:27

reakce na ReiN: ,,V tý poslední třetině byl hlavně problém v tom, že Třinec..." zobrazit příspěvekV tý poslední třetině byl hlavně problém v tom, že Třinec prostě začal chodit víc do brány a my je nebyli schopní (nebo se nám nechtělo) je odstavit. Moravčík například nedokázal odstavit Marcinka a výsledek známe *VYHLIZI*

P.S. Vsadím se, že dneska jde do brány Kacetl "

Určitě, těch závarů tam bylo hodně. Nějaké už byly i předtím, ale ve třetí třetině to hodně narostlo - řekl bych, že hlavně proto, že se nám Třinec dostával neskutečně snadno a často do pásma. Jako by modrá lajna nebyla překážkou (což při kvalitní obraně být musí). Pak se v tom pásmu museli udržet - to jsme jim taky dovolili. A teprve po kombinaci se najde hráč, který může na bránu nahodit bez rizika puk.

Tu defenzívu ze třetí třetiny musíme rozhodně zvednout. Jsem si dost jistý, že to bude hlavní věc, kterou budou trenéři před dnešním zápasem řešit. Je na to hodně krátký čas, ale je to spíš o systému a přístupu, takže věřím, že se dočkáme zlepšení.

S Kacetlem uvidíme, minulou sérii o Mazancovi novináři básnili, že dva zápasy ze tří byl excelentní (zápasy jsem neviděl, jen cituju), třeba ho v Třinci podrží. On každý brankář potřebuje jiný přístup, někoho změna nakopne, někoho sundá. Bylo by pro nás fajn, kdyby to v Třinci vyhodnotili špatně, ale my se musíme především soustředit na náš výkon.

otaznik3
kvcr +384
20.03.23 v 08:07

Podařilo se nám získat důležitý první bod. Zdálo se, že se zrodí snadno, ale nakonec přišel na svět ve velkých porodních bolestech, drželi jsme nohy v pěst do poslední vteřiny. Po prvních dvou třetinách jsem chtěl tým pochválit za spoustu věcí, ta třetí mě postavila zpátky na zem. Takže začnu tady. Už po třetím gólu jsme se zatáhli a čekali s tím, že necháme Třinec vybláznit. To je rozumný přístup, ale podle mě tuhle variantu nemáme úplně zažitou, mnohem víc se mi líbí aktivnější zajištěná obrana s hrozbou přečíslení. Těch jsme ve třetí třetině pár měli, ale nenaložili jsme s nimi dobře. Myslím si, že takhle hrát nemůžeme, pustili jsme Třinec do spousty šancí a myslím si, že nebýt skvělého Kovyho, tenhle zápas bychom "za tři body" nedotáhli. Je samozřejmě otázka, kolik to stálo Třinec sil, to nedokážu posoudit. Taková pěkná nenápadná statistika jsou hity 15:5 pro nás.

Je spousta věcí k pochvale. Před startem play-off jsem měl pár obav - jestli se budou prosazovat všechny lajny, jak budou vypadat přesilovky. Střelci gólů a luxusní nový signál v přesilovce na to dal odpověď. Začali jsme ve velkém tempu, lítali jsme po ledě, dohrávali souboje a Třinec nestíhal. Celou první třetinu jejich vyhlášená obrana středního pásma prostě nefungovala. Pokud bychom vydrželi hrát jako v první třetině, asi by to bylo bez nervů, ale ono se to celý zápas vydržet nedá.

Samozřejmě se před druhým zápasem nabízí spousta otazníků, hlavní je ten, z jaké míry byl obraz třetí třetiny způsobený naším polevením a z jaké míry přeřazením Třince na vyšší rychlostní stupeň. Dostali jsme jeden z nejsilnějších play-off týmů a na ledě to bylo znát, závarů před Kovym tam bylo dost. Na jednu stranu je svým způsobem dobře, že jsme dostali ťafku a museli bojovat o výsledek, věřím, že teď Třinec rozhodně nepodceníme. Mám ale trochu obavy ze starého sportovního pravidla, že jak se jeden zápas skončí, tak se druhý začne. My potřebujeme, aby se nám přidali i střelci prvních lajn, tady věřím, že to přijde, i když Erik Thorell včera citelně chyběl. Bude určitě zajímavé, co si oba týmy z prvního zápasu odnesou a jak trenéři zareagují a upraví taktiku. Je se na co těšit. Tak ať nám to lepí.

+1
otaznik4
kvcr +384
06.03.23 v 20:46

reakce na chuli: ,,když už jsi v těch statistikách ..hrajeme přesilovky na howno a..." zobrazit příspěvekkdyž už jsi v těch statistikách ..hrajeme přesilovky na howno a stejně jsem pátí v jejich využití? . *VYKULENY* *VYKULENY* *VYKULENY* to fakt nepobírám .. "

Ono na tu naši úspěšnost stačí dát gól z každé páté přesilovky. Brno a Třinec mají o 6% větší úspěšnost, teda jim na gól stačí o přesilovku míň. Jednu chvíli jsme ty přesilovky měli dobré, ale poslední dobou si moc nepamatuju, že bychom zápas rozhodli v nestejném počtu hráčů na ledě. Můžeme se těšit (nebo klepat) , co předvedeme v play-off.

S Brnem jsem zaznamenal velký posun ve střelbě od modré od beků (12 střel z celkových 33, předtím beci vyslali 5,9,8 střel), padly z toho dva góly. Možná je to předzvěst toho, že půjdeme tímhle směrem. Nebo to bude jedna z variant.

otaznik5
kvcr +384
06.03.23 v 08:30

Včera to byl z naší strany špatný výkon, i souhlasím s názorem, že prohra s Brnem vždycky naštve dvojnásob, ale nebudu se v tom rýpat, je to poslední zápas před play-off, důležité je, aby se nikdo nezranil. Po neskutečné jízdě pod novými trenéry jsme skončili třetí, což je slušná výchozí pozice do play-off. Za tu dobu jsme viděli spoustu kvalitních zápasů a především spoustu herního pokroku. V tomhle kontextu hodnotím práci celého týmu po změně trenérů hodně vysoko a jsem s ní maximálně spokojený.

Projděme si nějaké ty nudné statistiky. Tradičně nejvíc gólů dal Michal Řepík, za ním je velká mezera. Řepík dal letos 11 vítězných gólů z celkových 25, což ukazuje, jak moc je pro nás důležitý. Pozitivní je, že každý náš hráč je schopný poměrně kvalitně zakončit, jediný hráč ze základu bez gólu je Michal Moravčík, což mě osobně dost překvapilo, protože má hodně nebezpečné nahazovačky ze zápěstí na bránu. V +/- bodech dominuje Honza Buchtele, ovšem druhý Kempný má kromě +17 i 12 bodů z přesilovek, což je úžasný zápis. Je to náš top bek, dostává hodně prostoru na ledě, takže i tady máme na kom stavět. Klobouk dolů ale i před Buchtou. V poměru vstřelených/obdržených gólů při pobytu hráče na ledě - a to je pro mě velké překvapení - dominuje Pavel Kousal. Zrovna včera jsem si říkal, že bych toho od něj čekal víc, ale jak už to tak chodí, fanoušek si tolik nevšímá černé práce. Oba naši gólmani jsou nad 90% a tady by bylo určitě zajímavé vidět statistiku po změně trenérů, protože až na jeden dva zápasy mi jejich výkony přijdou hodně nadprůměrné a v případě Kovyho excelentní.

Na druhý flek jsme nakonec nedosáhli, takže Vítkovice skončily před námi. Ať už dostaneme v play-off kohokoli, předpokládám, že to bude hodně těžký soupeř. Musíme ukázat maximální koncentraci a zodpovědnost. Poslední zápasy mi přišly z naší strany neslané nemastné, takže jsem hodně zvědavý, jak vstoupíme do rozhodující fáze sezóny. Přál bych si, aby se uzdravili marodi a aby Sparta ukázala svou sílu.

otaznik6
kvcr +384
04.03.23 v 10:09

Tenhle zápas byl z naší strany lepší než ten z Olomoucí, přestože se výsledkově vyvíjel podobně. Bušili jsme do Hradce skoro celý zápas - a tentokrát se jednalo o kvalitního soupeře v plné síle, který navíc potřeboval každý bod v boji o čtyřku. Přesto jsme se zase prosazovali hodně těžko a nebýt kvality Tomáška a Řepíka, nevím, kdo další by dával góly. Musíme doufat, že se nám v play-off vrátí i příspěvky dalších hráčů. Hradec byl možná až moc přemotivovaný a dojel na to.

Hráčem zápasu pro mě byl Mikliš. Ne snad proto, že dal Perretovi na budku (a po jeho žádosti o přídavek i podruhé), ale už před tím měl několik výborných momentů. S klidem řešil rozehrávku, podporoval útok, čistil brankoviště. My jsme ho angažovali tak trochu z nouze, myslím, že málokdo počítal s tím, že bude standardním stavebním kamenem naší obrany. Letos nevynechal ani jeden zápas. Jen tak dál. Jinak to vypadá, že jsme se v přípravě na play-off zaměřili na kvalitní obranu, v posledních třech zápasech jsme soupeřům nedovolili víc než dvacet střel na brankáře. Vím, že to není úplně top ukazatel, i tak se soupeři do šancí dostávali a Kovy musel prokázat svoji vysokou kvalitu, ale každopádně je dobré, že dokážeme počet střel držet nízko. I pro brankáře dobře, protože takhle to v play-off chodí: míň střel a tím těžší je udržet se v plné koncentraci. Rád bych viděl nějaký pokrok v přesilovkách, ale zatím se nekonal, uvidíme v play-off.

Výbornou zprávou byl návrat Sobotky a Kempného, zatrnulo ve mně při ráně do hlavy Kuby Kováře, kdy přišel i o masku. Teď je asi opravdu nejdůležitější se připravit na play-off a nezranit se, navíc Vítkovice zase vyhrály a stačí jim vyhrát v Liberci. Uvidíme, s kým nastoupíme v Brně, to hraje o začátek doma v předkole a bude chtět vyhrát. V posledním kole se už může stát leccos, týmy můžou šetřit top hráče a taktizovat. Tak ať podáme v Brně dobrý výkon a ať nám to lepí.

otaznik7
kvcr +384
01.03.23 v 08:27

Včera z toho hokeje tak trochu bolely oči. Jistě, Olomouc se k nám přijela zakopat, pomohl jim první gól, v podstatě ani jednou v zápase se nedostali do situace, kdy by museli otevřít hru. Nám tenhle hokej dlouhodobě nesedí, ale to je přesně to, co můžeme očekávat v play-off. Neřekl bych, že jsme odflákli celý zápas, ale první třetina byla z naší strany nemastná neslaná, nechávali jsme se zatahovat do nekonečných šťouracích soubojů u mantinelu a v podstatě jsme Olomouci dovolili, aby nám otrávila hokej. Druhou půlku zápasu už jsme je mleli, druhá a třetí třetina se v podstatě hrála na jednu bránu, ale prostě nám to tam nespadlo. Trochu zápas blbec, lepší si ho vybrat teď, ale takhle oslabenou Olomouc jsme prostě porazit měli.

Nebudu hodnotit jednotlivé hráče, spíš se zastavím u dvou herních činností, se kterými máme pořád problémy: přesilovky jsou sice na pohled poměrně rychlé, měníme místa, kombinujeme, ale bez ranky není branky. Gól dal opět jen Michal Řepík a nepamatuju si, kdy naposled jsme z přesilovky dali gól jiným způsobem. Chápu to zoufalství, kdy při střelbě trefujeme prvního hráče a proto se snažíme to ještě dokombinovat do lepších pozic, ale ty nám dovolí málokdo, pokud nebudeme střílet. Střelba soupeřovu obranu spolehlivě rozhodí, tam se pak vyloupnou šance na dorážky nebo výhodnější pozice pro kombinaci. Stačí si vzpomenout, jaké góly jsme z přesilovek dostali my - většina po střele od modré, teče nebo dorážky. Výborně tečovat umí Horák, Buchtele, Safin, asi i Vauhkonen. Náš problém je podle mě hlavně v tom, že od modré nestřílíme rychle, klidně i ze zápěstí - to u nás umí jen Moravčík. Po jakémkoli zaváhání to soupeř zblokuje (včera 18 zblokovaných střel). Nebo pak hrát křížné přihrávky z kruhu na kruh, jak to hrají třeba Třinec a Liberec, tam se zase nestihne přesunout gólman. Tomášek, Kaše a Sobotka takové přihrávky umí. Uvidíme, jestli se do play-off v přesilovkách dočkáme i jiných variant, za sebe bych je uvítal. Další evergreen jsou nájezdy. Máme v týmu útočníky, protřelé zahraničními top ligami, to bych opravdu rád viděl lepší zakončení. Je fakt, že ty nájezdy se jedou pod tlakem a s určitou únavou, ale nějaké parametry by to mít mělo - to podle mě splňovaly jen nájezdy Tomáška a Horáka. Naštěstí nájezdy v play-off nejsou zase až tak časté, ale i tady je ještě na čem pracovat.

Tímto se nám druhý flek vzdálil a Vítkovice to teď mají ve svých rukou. Z vyjádření Miloše Hořavy z toho neděláme vědu a já bych s ním i souhlasil, důležitější je teď být dobře připravení na play-off. A tady se dostávám k tomu, co je nejzásadnější a vzbuzuje největší obavy - včera nehrál další klíčový bek Kempný a museli jsme to odehrát se dvěma juniory. Warg je zdá se mimo hru, Sobotka absentuje tři zápasy, Krejčík s Moravčíkem dva. Modlím se, aby zranění Míry Formana bylo jen na šití. Ani nechci počítat, kolikrát se nám už stalo, že jsme do play-off nastupovali bez klíčových hráčů. Může to být všechno jen šetření sil, ale ty obavy se stupňují. Teď máme Hradec a ten bude lepší než Olomouc, tak přeju klukům, ať se jim podaří hodit špatný zápas za hlavu a prolomit střeleckou nepohodu.otaznik8
kvcr +384
27.02.23 v 13:19

reakce na Maximus: ,,Upřímně si myslím, že ti kluci mají nějaký drobný problém, a..." zobrazit příspěvekUpřímně si myslím, že ti kluci mají nějaký drobný problém, a tak je trenéři šetří na play off, neboť není důvod teď jet přes nějakou hranu. Doufám, že se nemýlím."

Jo, taky v to doufám. Vláďa Sobotka nechal dost sil na EHT, Krejčík možná po dlouhém zranění potřebuje pozvolnější náběh. I dobře, že si zahraje Krutil, odehrál 13 minut s +1, to je proti Třinci výborný zápis. Ale stejně budu klidnější, když se někdo z těch tří objeví zítra nebo aspoň do konce základní části v sestavě.

+2
otaznik9
kvcr +384
27.02.23 v 09:15

Včera jsme tak trochu nakrmili Třinec vlastní medicínou. Dali jsme dva rychlé góly a pak jsme je nechali bušit do připravené obrany. Až na ty dvě chyby vzadu si moc neškrtli. Osobně bych od nás rád viděl ještě víc aktivity, ale blíží se play-off, tak rozumím tomu, že je teď pilování obrany na prvním místě. Vyndávali jsme jednoduše puky ven po prknech a Třinec se na každé usazení v pásmu hodně nadřel. Přitom jsme pořád hrozili brejky, z nichž jsme proměnili hned dvě situace dva na jednoho.

Pozitiva převažovala, ale je vážně nejvyšší čas začít něco dělat s přesilovkami. I když se Sobotkou by asi vypadaly líp, pořád mi přijde, že si v nich nedokážeme vypracovat nějaké větší šance a střely jdou do gólmana nebo je zblokují. My ty přesilovky hrajeme s jedním bekem na vrcholu "deštníku", což v Extralize není úplně běžné. Tenhle systém by měl přinášet křížné přihrávky a střelu z první z kruhů, my to hrajeme většinou tak, že střílíme po nahrávce od beka, což je dost těžká střela, protože nahrávka přichází zezadu a musí být honě přesná. Když to trochu přeženu, tohle umí trefit jenom Michal Řepík a nahrát mu umí jen Kempný. Proto bych možná zvážil variantu s dvěma beky (rozestavením) a Vauhkonenem na clonění, tam nám to docela sedělo. Přesilovky budou v play-off strašně důležité a pokud bychom potkali Třinec nebo Brno (což není úplně nepravděpodobné), měli by v aktuální situaci výhodu, protože oba přesilovky umí. Jinak bych tam žádný závažný problém neviděl, nasazení bylo příkladné, zodpovědná hra dozadu a kreativita dopředu potěšily. O góly se podělily tři útoky, výborně zahrál Kaše a je dobře, že druhá lajna dokázala i bez Sobotky najít hru, která jim vyhovuje a je efektivní.

Co mě ale trochu zarazilo, nehráli hned tři klíčoví hráči (Sobotka, Moravčík a Krejčík). Snad se jedná jen o nějaké menší problémy nebo šetření sil, protože tihle tři by nám chyběli určitě. Zítra máme v dohrávce Olomouc a to je podobný soupeř jako Třinec - čeká nás další urputný zápas o každou píď ledu. Doufám, že dokážeme zopakovat výkon proti Třinci, případně ho ještě zvednout. Třetí flek už máme jistý, teď ještě kdyby klapla ta dvojka, ale Vítkovice jedou, bude to těžké. Musíme jit krok za krokem, teď je potřeba soustředit se na Olomouc.

+4
otaznik10
kvcr +384
25.02.23 v 21:05

reakce na frafont: ,,Podle mě už horší než třetí po základní části nebudeme - na..." zobrazit příspěvekPodle mě už horší než třetí po základní části nebudeme - na 4. Hradec máme osm bodů, takže nám stačí urvat z těch čtyř zápasů (tři kola plus úterní dohrávka s Olomoucí) dva body a je klid aspoň v tomhle směru. A mezi 2. a 3. místem vidím rozdíl v podstatě akorát v tom, že 2. místo by nám přihrálo vstupenku do CHL."

Samozřejmě CHL je velké lákadlo a Sparta mu dává velký kredit, podle mě je ale důležitější pojistit si teoretickou možnost, že bychom se s Vítkovicemi potkali v semifinále. Na Moravě a zejména na jejím severu se nám moc dobře nehraje, takže by pro nás bylo lepší začínat doma. Je to samozřejmě teorie, semifinále je hodně daleko, ještě tam nejsme my, Vítkovice ani Pardubice (což by zamíchalo karty). Proto docela rozumím trenérům, že to neženou na krev a nedávají tomu druhému fleku nejvyšší prioritu. I bych souhlasil, že dostat se do play-off bez zranění a plní sil je asi důležitější. Jen mě trochu straší, aby se nám pak povedlo přepnout z úsporného módu na plný výkon. Ale loni se to povedlo bez problémů, máme hodně zkušený tým, tak snad to přepnutí bude zase znát.

otaznik11
kvcr +384
25.02.23 v 19:31

Včera bych jako hlavní pozitivum viděl to, že jsme zase dokázali zabrat po prohraném zápase a ustát kouzla sudích ve třetí třetině. Mimochodem, jestli za tohle nedostanou nějaký postih, pak je komise rozhodčích poněkud zbytečný orgán. Hra byla dobrá asi jen ve druhé třetině, kdy jsme Kladno opravdu mleli a ukázali svoji sílu. Jinak jsme přenechali iniciativu soupeři a soustředili se na bránění, což nám podle mě zas až tak moc nejde. Kladno moc chtělo vyhrát, žrali led a to se moc těžko hraje. Byl to zápas plný přerušení, hrálo se hodně dlouho.

Vidět byl hlavně první útok, kde bodově zazářil Erik Thorell a jsem za to moc rád, vypadá to, že se dostává do formy v pravý čas. Jeho kreativní spolupráce především s Tomáškem je příslibem, že bychom mohli být schopni překonávat i kvalitní obrany. Druhá lajna byla hodně zasažená absencí Sobotky, přece jen Kaše je typově úplně jiný hráč a Sobotkova síla v osobních soubojích a rozehrávka chyběly. Tady bych se chtěl Kašeho trochu zastat - on to u nás nemá lehké - lítá z útoku do útoku s typologicky jinými spoluhráči a dost mu chybí někdo aspoň do dvojice, s kým by hrál pravidelně a sehrál se s ním. Takže u něj vidíme hlavně pracovitost a dopředu moc vidět není. Myslím si, že až mu trenéři najdou nějakého stálého parťáka, může se dost zvednout. Poslední dva útoky hrály opět v jiném složení a přišlo mi, že jim ty časté změny moc nesvědčí. Ale zase - věřím trenérům, že vědí, co dělají. Ještě bych chtěl pochválit Poláška za třetí gól. Je to už poněkolikáté, kdy přinutil své těžkotonážní tělo ke sprintu přes celé hřišté a po několikáté to skončilo gólem. Tohle se může v play-off dobře zúročit. A samozřejmě jsem moc rád za podpis našeho kapitána na další roky.

Teď hrajeme třikrát doma s nepříjemnými, dobře bránícími soupeři a to bude dobrá prověrka před play-off. Druhé místo máme pořád na dosah, to třetí už by klapnout mohlo, i když Hradec teď jede jako lokomotiva. Prvním testem bude Třinec a to je jeden z nejnepříjemnějších soupeřů. Uvidíme, jestli dokážeme zvednout výkon tak, abychom Třinec přehráli. Poslední dobou ty výkony nebyly až zas tak přesvědčivé, beru to, co tady zaznělo od Tomáška - příprava na play-off je teď důležitější než body. Samozřejmě Třinec je pro nás fanoušky vždycky cenný skalp, tak si přeju, aby se kluci kousli.

otaznik12
kvcr +384
20.02.23 v 07:02

Prohra v Liberci mrzí . Mohli jsme se dostat před Vítkovice a mít to ve svých rukou, v tomhle zápase jsme ale nehráli dobře. Hned začátek, kdy na nás jako obvykle Liberec vlítnul, jsme na to absolutně nebyli připravení a skoro celou první třetinu se hrálo na jednu bránu. V dalších třetinách už jsme hru vyrovnali, ale ta první byla strašná. Byli jsme všude pozdě, díky tomu jsme prohrávali osobní souboje, Liberec nás motal v našem pásmu. V zápase jsme byli horší prakticky ve všech statistikách, asi nejvíc alarmující byl Radegast index 28:5. Liberec byl mnohem obětavější a podle mého názoru chtěl vyhrát víc. Přesto tenhle zápas vyhrát šel. Skvělý Kuba Kovář nás neskutečně držel, ve druhé i třetí třetině jsme měli dost šancí.

Jak všichni víme a mockrát se to tady už psalo, máme teď špatné přesilovky. Ne že bychom si nevytvářeli šance, ale je to poměrně statické, často ztrácíme puky a trefujeme střelami prvního hráče. Tohle je podle mě věc, na které musíme před play-off nejvíc zapracovat. Ono je sice v play-off často dvě až tři přesilovky za zápas, protože se půlka faulů nepíská, ale tam se zpravidla láme chleba. Taky jsme dostali dva úplně stejné góly, to by měl být další výstražný prst. Za pochvalu stojí ubráněná oslabení, ale jen na nich a výborném Kovářovi stavět nemůžeme.

Trochu mě překvapily "spokojené" rozhovory Miloše Hořavy a Davida Tomáška. Já bych i bral, že před play-off jsme se rozhodli zkoušet nové varianty a souhry (a opravdu těch změn ve složení útoků i obran je v každém zápase hned několik - na můj vkus až moc), ale trochu mě děsí ta bohorovnost, kterou múžeme pozorovat v posledních zápasech. Tohle si do play-off přenést nesmíme, jinak bude zle. Ze srdce doufám, že to mají hráči i trenéři pod kontrolou a že do play-off vlítnou hodně hladoví po vítězstvích. Ono je po té šňůře výher strašně těžké nepodlehnout uspokojení, ale máme dost zkušený tým na to, abychom to ustáli. Pokud se tým rozhodl brát zbytek zápasů v základní části jako přípravu na play-off, beru to, věřím v tomhle našim trenérům, mají zkušeností na rozdávání. Jen budu mít na začátku play-off nohy sevřené v pěst, aby se nám to nevymstilo.

Teď máme až v pátek Kladno, které hraje o hodně, bude to další boj o každou píď ledu. Uvidíme, jak se poučíme ze včerejšího zápasu a kolik dovolíme soupeři iniciativy.

otaznik13
kvcr +384
18.02.23 v 20:25

Včera to byl trochu smolný zápas, kdy jsme nedokázali přetavit poměrně velkou převahu v plnotučnou výhru. Měli jsme o hodně víc ze hry, zejména ve druhé třetině jsme dokázali Budějovice vařit dlouhé minuty bez možnosti střídání a dostatečně je zatavit. Bohužel jsem ale neproměnili četné šance a tak přišel trest, kterému jsme taky šli dost naproti. Tady je určitě prostor ke zpytování svědomí, kdy jsme nejdřív nedokázali proměnit dlouhou přesilovku 5 na 3 (což hokejový bůh zpravidla neodpouští) a následně jsme soupeři přesilovku 5 na 3 nabídli dost zbytečným faulem. Vůbec přesilovky nám teď moc nejdou, ne snad že bychom si nevytvářeli šance, ale neporoměňujeme a navíc se poměrně často necháváme vytlačit z pásma. Včerejší výsedek 0:1 při našich přesilovkách je tristní. Byť Budějovicím nepřeju baráž, jsou letos stínem loňského sebevědomého týmu a k poražení rozhodně byly.

Potěšila naše aktivita, tam se nedá skoro nic vytknout, vyhrávali jsme většinu osobních soubojů, vytvářeli jsme si dost šancí. Řekl bych, že byla dost znát absence Safina, třetí útok tentokrát moc nebezpečný nebyl. Ještě se musím přiznat, že bych čekal trochu víc od Vauhkonena - přece jen kromě varianty přesilovek se cloněním zatím moc vidět není. Jakub Kovář zachytal spolehlivě, s těmi góly toho moc dělat nemohl. Trefil se Krejčík a je výborné, že se dostává do formy.

Teď nás čeká Liberec a ten je doma nepříjemný, vlastně jsme je podle pozápasových vyjádření jejich trenéra ještě nikdy nepřehráli. Tady už nebude stačit průměrný výkon, budeme muset vydat víc sil. Liberec má dobré přesilovky, tam by nás ty zbytečné fauly mohly bolet ještě víc. Musím říct, že v posledních letech nepamatuju sezónu, kdy bych se tak těšil na jeden každý zápas. Klobouk dolů před prací našich trenérů a celého klubu. Naše jízda pokračuje neskutečně dlouho a za tu dobu si dokážeme držet výbornou výkonnost, buldočí vůli po vítězství a sebevědomí, které nám umožnilo otočit poměrně dost zápasů z poslední doby včetně toho včerejšího. Tak vzhůru na sever - a ať nám to tam padá líp než včera.

otaznik14
kvcr +384
16.02.23 v 07:40

Včerejší vítězství je super, vždycky je dobré začít po pauze výhrou, ale tuhle výhru bych nepřeceňoval. Říkal jsem si, že včerejší Vary byly poloviční proti tomu, co předvedly v minulém zápase u nás, a až dneska jsem si všiml vyjádření trenéra, že měli velké potíže se sestavou. Na ledě to bylo vidět, od začátku jsme byli lepší, přestříleli jsme soupeře 46:13 a nemuseli jsme se ani nijak moc vydat ze sil. Byl to takový All stars zápas, kdy se téměř veškerá aktivita soustředila do útoku.

Asi nejvíc potěšující byl návrat Erika Thorella a Krejčíka, nechyběl ani Míra Forman. Zatím nemáme kromě Simona (který by se možná do sestavy ani nedostal) žádné dlouhodobější zranění, moc bych si přál, aby nám to vydrželo až do konce sezóny. Velice dobře zachytal Kořenář, vzhledem k tomu, že jsme skoro nebránili. V souhře to trochu skřípalo, zase byly změny ve složení útoků, vidět to bylo zejména při přesilovkách, kde byla hodně znát absence Sobotky. Ale jak jsem psal, byl to hodně nestandardní zápas, takže nemá moc cenu si všímat detailů.

Zase jsme trochu odskočili v boji o čtyřku, Vítkovice se ale pořád drží před námi. Asi nemusíme za každou cenu jít před ně, ale bylo by to určitě lepší, protože pokud bychom se případně potkali, smazali bychom jim výhodu domácího prostředí, což v jejich případě výhoda opravdu je. Teď nás čekají Budějovice. To je sice další soupeř ze spodku tabulky, ale počítám s tím, že budou žrát led, Kladno už je jen bod za nimi. Pech s Gulašem umí být v přesilovkách hodně nebezpeční. Tak doufám, že to nepodceníme a vytáhneme zodpovědný výkon i dozadu - bude to potřeba. Tak ať se nám povede udržet se na vítězné vlně.

otaznik15
kvcr +384
06.02.23 v 13:55

reakce na Schaschek: ,,Asi jsme mu trošku nadzvedli mandle a jeho ego utrpělo, tak se musel..." zobrazit příspěvekAsi jsme mu trošku nadzvedli mandle a jeho ego utrpělo, tak se musel urgentně vyjádřit... 8-) "

Ješitnost je strašná potvora. Jak tam skloňuje slova nefér, nedůstojný atd., tak mu asi nedochází, o kolik důstojnosti a důvěryhodnosti tímhle rozhovorem plným ublíženosti přišel. Ono si stačí přečíst Tonův článek na ofiko webu a tohle, aby si každý udělal obrázek sám, který z obou klubů je zdravější.

+2
otaznik16
kvcr +384
06.02.23 v 11:53

Nedá mi to, abych neokomentoval vyjádření majitele Pardubic Dědka. Jsou věci, které se v hokeji a ve sportu obecně nedělají - a zveřejňování podrobností jednání o smlouvě k nim patří. I když nepochybuju o tom, že věc neproběhla úplně tak, jak říká, pořád se jedná o mimořádně jedovatou slinu, která má velký potenciál uškodit soupeři. O Dědkovi jsem neměl žádné iluze, tímhle klesnul ještě hloub.

O Michalu Řepíkovi to taky vypovídá dost - nepochybuju o tom, že mu Dědek nabídl pořádný ranec, přesto zatím jedná pouze s námi. Že si agent zjišťuje konkurenční nabídky, to je asi běžná praxe. Že se Michal Řepík zachoval jinak než Košťálek, Říčka a Dvořák, by nás mělo těšit. Možná i to, že výše jmenovaní Spartu opustili, i ve světle toho, že Říčka s Košťálkem jsou největší slaviči gólů, které nám Pardubice dají.

Dovolím si jen malé povzdechnutí: máme tak nabitý kádr, že hráči, kteří by jinde hráli v první lajně, hrají u nás v těch posledních. To se zákonitě projevuje u hráčů s vyššími ambicemi v tom, že občas požádají o trejd (viz. např. Jirka Černoch či Dan Přibyl). Pro nás fanoušky je to smutné, ale bohužel je to daň, kterou platíme za to, že držíme hodně široký a kvalitní kádr. Zatím Sparta takové odchody bez problémů umožňovala, věřím, že to ti hráči dokážou pochopit a odcházejí bez hořkosti. A třeba se jednou vrátí.

+2
otaznik17
kvcr +384
06.02.23 v 09:08

Omlouvám se za dvojí odeslání, jestli to můžete někdo smazat, prosím o smazání zduplikovaného textu.

otaznik18
kvcr +384
06.02.23 v 09:05

Včera jsme měli hodně silného soupeře, ale poradili jsme si na výbornou. Dvakrát nás sice Pardubice dokázaly překombinovat a daly dva krásné góly, ale jak jsme se měli možnost mnohokrát možnost sami přesvědčit, hokej nevyhrává krása. Po první třetině, kdy na nás Pardubice vyloženě vlítly, jsme začali postupně přebírat iniciativu, i díky přesilovkám. Ty vyplynuly většinou z toho, že Pardubice hrály na hraně rizika a to se pak nějaké fauly udělají, zejména proti rychlému a obratnému soupeři. S přesilovkami jsme pak naložili ukázkově, tři góly padly po perfektních souhrách a výborném clonění. Varianta s Vauhkonenem před bránou opět slavila úspěch, přidaly se i další pětky. Nejlepší z mého pohledu byla ale třetina třetí, kdy jsme Pardubice prakticky k ničemu nepustili, dali jsem pojistkový gól, trpělivě jsme rozemílali jejich pokusy o tlak a pořád hrozili z brejků. Na jednu stranu by se dalo říct, že jsme byli pasivní, ale pro mě je strašně pozitivní zjištění, že jsme byli schopní silné Pardubice takhle zadusit. Nechci tvrdit, že jsme soupeře přejeli, ale vyhráli jsme zaslouženě. Potěšila vnitřní síla týmu, počtvrté v řadě jsme otočili zápas.

Pochválil bych tentokrát jednoho každého hráče. Jako skoro vždycky nás podržel Jakub Kovář, chytil všechno, co se chytit dalo. Tentokrát jsme ale byli mnohem poctivější a důslednější před vlastní brankou a soupeře to tam dost bolelo. Výsledkem bylo to, že jsme tentokrát nedostali žádný gól po nahození a cloně. Důsledný "úklid" brankoviště po odpískání byl příkladný. Chodili jsme do těžkých soubojů, hodně se toho odehrálo u mantinelů a to bere síly. My jsme ty síly rozložili mnohem líp. Dva góly Řepíka byly luxusní rány, jeho střela je úžasná, ale vyzvedl bych tady i perfektní přihrávky Kempného a Safina - na střelu z první musí jít nahrávka těsně před osu těla, aby se do rány dalo pořádně opřít. To Kempný umí skvěle, navíc ten puk dává rychle, takže gólman musí chytat v přesunu, rozhozený, a to se přesná rána chytá těžko. Když navíc nevidí, může se jen pokusit zabrat v bráně co nejvíc místa. A to včera ani poměrně velkému Willovi nestačilo. Jediné, co se mi včera tak úplně nelíbilo, bylo rozházení prvních tří útoků při absenci Míry Formana, ale už jsem se naučil našim trenérům bezmezně věřit - určitě musíme mít varianty pro play-off a tohle byl opravdu dobrý prubířský kámen.

Protáhli jsme naši šňůru úspěchů na neskutečnou spanilou jízdu. Dva hodně těžké zápasy jsme zvládli bez ztráty bodu a dýcháme Vítkovicím na záda se zápasem k dobru. Teď po reprepauze nás ale čeká hodně těžkých zápasů venku, budeme taky podle mě připravovat herní varianty pro play-off. Bylo by skvělé to druhé místo urvat, ale bude to hodně těžké. Samozřejmě je super, že čtyřku máme hodně dobře pojištěnou a ta je nejdůležitéjší, přece jen to předkolo sebere síly, nemluvě o možných zraněních. Teď máme možnost dobře potrénovat, doléčit drobná zranění a dobře se připravit na těžký únorový los a následující rozhodující část sezóny. Tímto bych chtěl celému týmu poděkovat za skvělý hokej a radost, kterou nám fanouškům letos přináší.

+2
otaznik19
kvcr +384
06.02.23 v 08:57

Včera jsme měli hodně silného soupeře, ale poradili jsme si na výbornou. Dvakrát nás sice Pardubice dokázaly překombinovat a daly dva krásné góly, ale jak jsme se měli možnost mnohokrát možnost sami přesvědčit, hokej nevyhrává krása. Po první třetině, kdy na nás Pardubice vyloženě vlítly, jsme začali postupně přebírat iniciativu, i díky přesilovkám. Ty vyplynuly většinou z toho, že Pardubice hrály na hraně rizika a to se pak nějaké fauly udělají, zejména proti rychlému a obratnému soupeři. S přesilovkami jsme pak naložili ukázkově, tři góly padly po perfektních souhrách a výborném clonění. Varianta s Vauhkonenem před bránou opět slavila úspěch, přidaly se i další pětky. Nejlepší z mého pohledu byla ale třetina třetí, kdy jsme Pardubice prakticky k ničemu nepustili, dali jsem pojistkový gól, trpělivě jsme rozemílali jejich pokusy o tlak a pořád hrozili z brejků. Na jednu stranu by se dalo říct, že jsme byli pasivní, ale pro mě je strašně pozitivní zjištění, že jsme byli schopní silné Pardubice takhle zadusit. Nechci tvrdit, že jsme soupeře přejeli, ale vyhráli jsme zaslouženě. Potěšila vnitřní síla týmu, počtvrté v řadě jsme otočili zápas.

Pochválil bych tentokrát jednoho každého hráče. Jako skoro vždycky nás podržel Jakub Kovář, chytil všechno, co se chytit dalo. Tentokrát jsme ale byli mnohem poctivější a důslednější před vlastní brankou a soupeře to tam dost bolelo. Výsledkem bylo to, že jsme tentokrát nedostali žádný gól po nahození a cloně. Důsledný "úklid" brankoviště po odpískání byl příkladný. Chodili jsme do těžkých soubojů, hodně se toho odehrálo u mantinelů a to bere síly. My jsme ty síly rozložili mnohem líp. Dva góly Řepíka byly luxusní rány, jeho střela je úžasná, ale vyzvedl bych tady i perfektní přihrávky Kempného a Safina - na střelu z první musí jít nahrávka těsně před osu těla, aby se do rány dalo pořádně opřít. To Kempný umí skvěle, navíc ten puk dává rychle, takže gólman musí chytat v přesunu, rozhozený, a to se přesná rána chytá těžko. Když navíc nevidí, může se jen pokusit zabrat v bráně co nejvíc místa. A to včera ani poměrně velkému Willovi nestačilo. Jediné, co se mi včera tak úplně nelíbilo, bylo rozházení prvních tří útoků při absenci Míry Formana, ale už jsem se naučil našim trenérům bezmezně věřit - určitě musíme mít varianty pro play-off a tohle byl opravdu dobrý prubířský kámen.

Protáhli jsme naši šňůru úspěchů na neskutečnou spanilou jízdu. Dva hodně těžké zápasy jsme zvládli bez ztráty bodu a dýcháme Vítkovicím na záda se zápasem k dobru. Teď po reprepauze nás ale čeká hodně těžkých zápasů venku, budeme taky podle mě připravovat herní varianty pro play-off. Bylo by skvělé to druhé místo urvat, ale bude to hodně těžké. Samozřejmě je super, že čtyřku máme hodně dobře pojištěnou a ta je nejdůležitéjší, přece jen to předkolo sebere síly, nemluvě o možných zraněních. Teď máme možnost dobře potrénovat, doléčit drobná zranění a dobře se připravit na těžký únorový los a následující rozhodující část sezóny. Tímto bych chtěl celému týmu poděkovat za skvělý hokej a radost, kterou nám fanouškům letos přináší.

otaznik20
kvcr +384
04.02.23 v 08:28

Důležitý zápas na horkém ledě jsme zvládli a na Vítkovice už máme jen dva body a zápas k dobru. Odehráli jsme dvě výborné třetiny a jednu špatnou, podle mě jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Vítkovice jsme mírně přestříleli, i těch šancí jsme si vytvořili dost. Karma tentokrát zafungovala stoprocentně, když jsme při Bukartsem dost přihraném oslabení vyrovnali a a po další ukázce Lakatošovy statečnosti jsme zápas rozhodli. Za mě se najde málo hráčů v Extralize, kteří si zaslouží zmalovat rypák jako on. Doufám, že se toho dočkáme od někoho ze Sparty, ale nebráním se ani přispění z jiných týmů.

V zápase se potkaly týmy s rozdílnými přednostmi, rychlost a souhra proti síle a důrazu. Tyhle zápasy nám moc nesedí, ale dokázali jsme se s tím v soubojích popasovat dobře s jednou velkou výhradou. Psal jsem to už minule, necháváme soupeře beztrestně clonit našim gólmanům. Zase jsme z toho dostali dva góly (a ten třetí po námazu, což nás provází už drahnou dobu - ale tady bych to bral, hrajeme na riziko a rychlé otáčení hry a s jedním námazem za zápas tak nějak musíme počítat). To se pak může Kovy stavět na hlavu - celou bránu prostě nezabere. Beci to před bránou musí začít víc řezat, jinak na to můžeme dojet. Jinak jsme zahráli výborně, podali jsme týmový zodpovědný výkon, dokázali jsme potřetí za sebou otočit zápas. Trenéři opět vytáhli výbornou novinku, když poslali Vauhkonena na přesilovku clonit a on to dokázal ustát, padl z toho Kempného gól na 3:3 - tímto mu gratuluju, že k výborným 19 asistencím přidal první gól. Kempný se od začátku sezóny neskutečně zvedl, dostává zaslouženě velký prostor na ledě. Na přesilovkách dokáže rychle a přesně rozehrávat a hlavně to umí dát Řepovi na jeho dělo z první. Výborný kauf.

Čeká nás poslední zápas před reprepauzou a to zápas hodně prestižní - rozdají si to nejen dva velké fanouškovské tábory, ale i dva aktuálně nejlepší týmy Extraligy. Bude to hodně těžký zápas, který nás dobře prověří. Opět si myslím, že o motivaci nebude nouze, důležité bude udržet na uzdě chuť totálně útočit a nepustit Pardubice do brejků a přesilovek. Máme se všichni na co těšit. Tak ať nám to lepí.

+1
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 23. března - 17:00
  19.png
  TRI (venku)
  Extraliga (ČF3)
 • 24. března - 19:00
  19.png
  TRI (venku)
  Extraliga (ČF4)

Kalendář akcí

<<03 / 2023>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
1
2
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
22
25
26
27
28
29
30
31