Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +35
14.01.19 v 10:50

Chlapi, neblázněte, přece nechcete pravidelně porážet týmy jako Třinec venku. Letos už jsme tam jednou vyhráli, i teď k bodům nebylo daleko (Pechova tyčka, Smejkalův nájezd). Prostě nám tam tentokrát nespadnul žádný náhoďák a navíc proti nám stál jeden z nejlepších gólmanů Extraligy. Že jsme nehokejoví, s tím souhlasím, píšeme o tom tady už dost dlouho. Ale ta vůle a urputnost tam je, to zas jo.

Ano, laťku mám po shlédnutých zápasech dvou třetin základní části hodně nízko. Jestli si někdo ještě teď myslí na první šestku, měl by to podle mně přehodnotit. Od začátku sezóny jsou ty výkony na polovinu tabulky, spíš lehce pod ní. Žádné skutečně velké nákupy neproběhly a i teď si říkám, že pokud koupíme jednoho nadprůměrného hráče, stejně si nebude mít s kým nahrát. Osobně si ale myslím, že aktuálně je to spíš o trenérech. Nejsem expert, ale dělají příliš mnoho kroků, které mi přijdou kontraproduktivní, navíc herní projev a souhra jdou za nimi. Zatím to vypadá, že hokej, který se hraje v AHL a DEL, v Extralize úspěšný není - ať už je to širším ledem nebo lepší disciplínou týmů při bránění, Sparta zatím v ofenzívě žádnou díru do světa neudělala. I proto, že máme v týmu víc pitbullů než kreativních hráčů, ale většina nákupů už proběhla za nových trenérů, takže i tohle je částečně jejich zodpovědnost. Přes to herní zoufalství si ale myslím, že pokud si Machy (a možná i Sedláček, uvidíme) udrží výkonnost a pokud nám vydrží zarputilost a nasazení, předkolo bychom uplácat mohli. Bude to pravděpodobně vypadat jako poslední zápasy s Bolkou či Olomoucí, ale ta šance reálná je. Rozhodně bych si na to ale nevsadil.

otaznik2
kvcr +35
14.01.19 v 07:56

Na poměry Sparty to včera vůbec nebyl špatný zápas, z mého pohledu nejlepší za poslední období. Ono v Třinci se každý den nevyhrává. Sparta se zvedla co do rychlosti a dynamiky a první třetinu jsme Třinec docela mleli. Ne snad díky tomu, že by se zlepšily souhra a herní projev, ale velmi kvalitním napadáním jsme Třinec donutili k mnoha chybám, které se nám ale bohužel nepodařilo potrestat. Tam se podle mě lámal chleba, protože takové nasazení se nedá vydržet celý zápas a zbytek už byl víceméně v režii Třince. Ale za tu první třetinu bych tým chtěl pochválit, i ten plán vlítnout na unavený i možná trochu psychicky nalomený Třinec byl správný. Je tedy otázka, jestli to bylo cílené přímo na tohohle soupeře nebo se jednalo o taktiku z předchozích zápasů, kdy jsme v první třetině dali nějaké góly a zbytek zápasu ten náskok bránili.

Velice slušně zachytal i Jakub Sedláček, i když tam měl chvíle, kdy stačilo hodně málo (a to, jak držel puk na tyčce a pomalu ho vysoukal ven, to jsem snad ještě neviděl). Přesto bych osobně nechal chytat Machovského - ne snad že bych nevěřil, že Sedláček je dobrý gólman, ale protože bych se bál, co s Machym střídání udělá - a i kvůli vítězné vlně. Trenéři v sobě tu odvahu našli a až budoucnost nám ukáže, jestli to bylo k dobru věci.

Jinak samozřejmě trvá to, že nám nefungují základní herní činnosti, to se asi jen tak nezmění, jestli vůbec. Přesilovky jsou tragické už dlouho - není v nich vidět kličku, křížnou přihrávku ani střelu z první. Pokud se dostaneme ke střele ze slotu, je to po střele beka a následné dorážce, jinak útočníci do slotu vůbec nenahrávají. Už v několikátém zápase jsem viděl slibný záblesk kreativity u Lukáše Rouska, trenéři zareagovali okamžitě tím, že mu snížili ice time (pořadí od konce Kumstát, Rousek, Pech. Míra Forman v zápase, kdy mu to evidentně nešlo, dostal času víc a byl až pátý od konce). Opravdu nechápu to nadšení trenérů, když každý z nově příchozích hráčů, ať už se jedná o Jonese, Klímu nebo De La Rose, dostane na ledě víc prostoru než Pech a Forman. Ono je pravda, že ti hráči jsou hodně vidět (kromě Jonese, který potřebuje ještě dost potrénovat), než jim trenéři vysvětlí, jak mají hrát.

Přesto ale pokud dokážeme hrát s takovým nasazením, mohli bychom to předkolo udržet - týmy okolo nás taky nehrají žádný oslnivý hokej a i když jsou hokejovější, my máme zase víc síly a urputnosti a na to se v dnešním hokeji vyhrává. A velkou jistotu v bráně, abych nezapomněl. Teď nás čekají dva zápasy se soupeři pod námi, kterým se nijak moc nedaří. Na oba z nich bych řekl že máme. Uvidíme, jestli dokážeme zopakovat výkon z Třince.

otaznik3
kvcr +35
13.01.19 v 09:21

reakce na Mrazík: ,,Já se někdy nestačím divit. Nedaří se nám, dlouhodobě se..." zobrazit příspěvekJá se někdy nestačím divit. Nedaří se nám, dlouhodobě se nedaří, a někteří tu mají pocit, že se vše změní zápas ze zápasu. Nezmění, takhle rychle jistě ne. Ten tým si potřebuje začít věřit a pomalu pak přidávat hokejovost. Prostě zatím zaplaťpánbůh za to, že se vyhrává, i po hnusným hokeji!!!
Nedávno se tu žehralo nad tím, že nevyhráváme a když vyhrajeme dva zápasy za sebou, zase se tu blekotá, že to není hezkej hokej. ……..
Klíma první zápas super!!!!! Ale zatím skákat radostí nebudu, Jarůšek taky první zápasy zářil a pak začal upadat. Pokud si Kevin bude schopnej udržet současnou formu, tak to bude posila, kterou potřebujeme. … Nicméně za první zápas má u mě *OK* "

Dovolím si s tebou v některých bodech polemizovat. Nesouhlasím s tím, že se dlouhodobě nedaří - já bych naopak řekl, že se z hlediska získaných bodů dlouhodobě daří. Nevzpomínám si na zápas, kdy bychom soupeře přehrávali, snad jen první zápas s Kometou doma, a i tam jsme třetí třetinu urputně bránili. Za body jsme všichni rádi, ale zároveň mám čím dál silnější pocit, že Sparta hraje špatně a už 33 zápasů se na tom nic nemění. To není jeden dva zápasy, to už je víc než půlka sezóny. Kritizovat herní projev jsme začali někdy po první čtvrtině (to byla Sparta možná dokonce první v tabulce), to mi přijde jako rozumná doba hájení pro trenéry i tým. A za sebe můžu říci, že bych rád tým pochválil, kdyby se někam posouval (myslím teď směrem dopředu, protože osobně vidím spíš mírný posun dozadu) - to by ale šlo jen tehdy, pokud bych po každém zápase pochválil Matěje Machovského. Dokonce možná kdyby se v průběhu celé sezóny nevyhlašovalo, jak chceme "hrát aktivně a nečekat, co soupeř vymyslí", bylo by tu těch kritických názorů méně.

Za sebe můžu říci, že už trenéry šetřit nehodlám. Ať už jde o to, že hráči jako Pech a Forman dostávají téměř nejmenší ice time z celého týmu nebo o způsob zakládání útoků, přechod modré čáry či přesilovky, kdy ze hry "na jistotu" plyne to, že si nikdo nedovolí kličku nebo křížnou přihrávku. Těch pár kreativních hráčů, které máme, je rozstrkaných do všech útoků, takže si nemají s kým nahrát. Rozehrávky přes Kudrnu, Smejkala či Silla žádný moment překvapení nepřinesou, to už by snad za tu dobu mohli trenéři vidět (aby to nevyznělo, že do těchhle tří šiju, určitě platní jsou, ale v jiných herních činnostech). Ano, potřebovali bychom zvýšit útočný potenciál týmu, ale pokud "pracujeme s hráči, které máme k dispozici", pak je asi třeba se zamyslet nad tím, proč nastolený herní plán k cíli (míněn aktivní hokej) už přes půl sezóny nevede.

Samozřejmě můžeme namítnout, že účel světí prostředky a historie se neptá, jak se k úspěchu došlo (osobně to mám jinak a například nikdy nezapomenu na pocit pachuti po tom, co Mourinhův Inter vyhrál finále Ligy mistrů způsobem, kdy odehrál 80 minut s 11 lidmi ve vápně, nebo abych nechodil tak daleko, na finále s Řeckem v Portugalsku - a poslední úspěchy Sparty se tomu začínají nebezpečně blížit). Ale tahle naše hra podle mého názoru nemůže být úspěšná dlouhodobě, když podmínkou úspěchu je, aby se k nám šťastně odrážely puky. Takže mám hodně, hodně vážné obavy, abychom po dvou letech cesty na Brusel nepřistáli nedaleko Varšavy.

+2
otaznik4
kvcr +35
10.01.19 v 12:43

reakce na loupák: ,,Loni se nám jak píšeš povedlo přivést víc než pět zvučných..." zobrazit příspěvekLoni se nám jak píšeš povedlo přivést víc než pět zvučných jmen a k čemu to bylo. K hovnu.
Já Brošovi věřím, že letos to hlavně chce mít postavený tak, aby to mělo smysl ty příchody, tak ještě počkejme, do konce ledna času dost.
Za sebe třeba mohu říct, že se na Klimu těším, mám tyhle mladé přidrzlé "fracky" na ledě rád."

Ona většina těch příchodů byla v průběhu sezóny a i když ten vzestup nebyl tak markantní, jsem přesvědčený, že bez hráčů jako Řepík, Buchtele a Ďaloga bychom si to play-out zahráli. Ale souhlasím s tím, že klub má ještě do konce ledna čas, nemá cenu hodnotit to teď - spíš jsem reagoval na četná vyhlášení, že se osloveným hráčům do Sparty nechce.

otaznik5
kvcr +35
10.01.19 v 12:11

Musím se přiznat, že by mě moc zajímalo, co je příčinou těch nákupních neúspěchů. Loni se do Sparty podařilo přivést víc než pět hráčů z NHL i KHL (byť ze Slovanu, posily to byly), letos jsou jména zatím skromnější. Napadají mě tři důvody: 1) Sparta má letos hluboko do kapsy - to by ale neusilovala o Plekance a Kováře, kteří rozhodně levní nebudou. 2) Sparta díky svému letošnímu hernímu projevu a odhadu ambicí tolik netáhne - tomu bych osobně kredit dal. Top hráči nejsou úplně nadšení, když dostanou stejně ice time jako checking line a nesmí vynechat jediný osobní souboj, jediný backchecking. 3) Trenér Krupp si hráče vybírá, aby mu zapadali do koncepce - už na začátku sezóny uváděl, že "nákupy ano, ale musí mít smysl" - takže hračičkové s pukem u něj asi příliš v oblibě nebudou, navíc mám pocit, že každý z dosud angažovaných hráčů musel projít nějakou kanadsko-americkou soutěží. Tady bych řekl, že se trenér mýlí, protože AHL není lepší než Extraliga a nižší soutěže už vůbec ne. Zejména pokud se hraje na evropských kluzištích - což se ale může brzy změnit. A samozřejmě to všechno může být jen souhra nešťastných náhod, ale zase si říkám, že při tak intenzívní práci už bychom nějaké to zvučnější jméno ulovit měli.

+1
otaznik6
kvcr +35
09.01.19 v 17:17

Tak nás Sparta překvapila, ale ono je to s těmi brankáři trochu komplikované: na jednu stranu není sporu o tom, že potřebujeme kvalitní dvojku. David Honzík zatím moc nepřesvědčuje a kdyby nedej bože Machy musel nějaké zápasy vynechat, byl by to podle mého názoru velký problém a pak už by to play-outem opravdu zavánělo. Na stranu druhou ale zasahujeme do jediné herní činnosti, která nám zatím šlape skvěle. Hodně bude záležet na tom, jak bude spolupráce vypadat, protože Matěj Machovský chce chytat jeden každý zápas. Bylo to tak v Plzni, je to tak i teď. Takže pokud to klub vyhodnotí tak, že Jakub Sedláček je skutečně jenom dvojka, která chytá pouze v případě, že jednička nemůže, pak je to za mě OK. Pokud ale začneme gólmany střídat, byl by to další experiment s nejistým koncem. Pro tu první, lepší variantu mluví to, že Sedláček má smlouvu pouze do konce sezóny, tak v ní upřímně doufám. Ale zase abych ho příliš neshazoval, kvalitní gólman to je, o tom není sporu - a možná vidí ve Spartě svoji budoucnost, která může nabrat reálnějších obrysů po sezóně. Že o Machyho bude po sezóně velký zájem (a jestli se nepletu, výstupní klauzuli ve smlouvě má), o tom vůbec nepochybuju.

Ještě víc než Sparta mě ale překvapil Zlín, který vyměnil gólmana, který jim chytal velice dobře, za Libora Kašíka, jehož letošní výkony jsou hodně pod jeho obvyklou úrovní. A vyhlášení, že na něm chtějí stavět další tři ročníky, mi zavání až hazardem, protože Tomáš Štůrala je typická dvojka. Pokud by to mělo znamenat to, že Zlín na letošní sezónu tak nějak rezignuje a soustředí se na budování týmu pro tu příští, tím lépe pro nás.

otaznik7
kvcr +35
07.01.19 v 07:44

Včera jsme asi vyhráli po zásluze, měli jsme víc tutovek, paradoxně nám tam místo vypracovaných šancí spadly dvě haluze, ale proti Olomouci jsme toho měli víc. Dobrý byl i start do zápasu, kdy jsme Olomouc zaskočili a zápas v podstatě rozhodli. A samozřejmě skvělý Machovský.

Tím ale výčet pozitiv končí. Od stavu 2:0 se hrálo prakticky pořád v našem pásmu a jak tady už správně upozornil karlos, nebyli jsme schopni z toho místy už zoufalého tlaku Olomouce ujet ani jednou do brejku, jen se vyhazovalo. Loni jsme kritizovali ustrašenou hru, tohle bych řekl je ještě o dost horší. Proč tomu tak bylo, může napovědět i pořadí hráčů s nejnižším ice time: Forman,Jones,Pech. To je pro mě naprosto strašné a je mi úplně jedno, že Míra s Lukášem nechodí na oslabení a že jsme jich měli hodně. V zápase jsem od Sparty viděl čtyři kreativní věci: dvě kombinace, kdy Pech a pak Kumstát dávali Rouskovi puk do tutovek (nekritizuju ho, že to nedal, aspoň že si je tam schopný najet) a pak stahovačky Honzy Piskáčka (kdy si nádherně vykoupal "kolegu" Švrčka) a Matěje Berana. Jinak to byl stejně jako předchozí výkony doma typický zápas skupiny play-out.

Ono je fakt, že tímhle způsobem to možná do předkola doplácáme. Důležité jsou tři body, ale k aktivnímu hokeji, kdy si vytvoříme 17-18 gólových šancí na zápas, je myslím ještě pořádný kus cesty. Jestli tam ta současná vůbec vede.

+1
otaznik8
kvcr +35
06.01.19 v 15:25

reakce na cedak: ,,No mně zase připadá jako volovina když se mluví o zařazování..." zobrazit příspěvekNo mně zase připadá jako volovina když se mluví o zařazování odchovanců a uvádí se Rousek za příklad, nemínil jsem porovnávat sparťanství jednoho nebo druhého. A poněkolikáté opakuju že proti jeho hraní nic nemám, ale v lajně s Pechem a Pšeničkou snižuje už tak velmi nepatrný útočný potenciál současné Sparty, protože Pech by měl být využit s hráči, s kterými může něco vytvořit. Když už tedy ne s Kumstátem, pak s Klimkem nebo Formanem. Proč nelze ty kluky zařadit místo různých Beranů a Smejkalů, kteří ve srovnání s Kumstátem mají jedinou výhodu, že jsou mladší, ale hokejově na něj aktuálně prostě nemají? A musím opakovat - nejsem si už tak docela jistý, jestli tady nehrají roli jazykové znalosti jednotlivých hráčů a možnost komunikace s trenérem. "

Abych to ještě doplnil za sebe, já zase nevolám za každou cenu za zařazení Petra k Pechovi, i když tam určitě nadstandardní spolupráce je. Osobně bych preferoval složení útoku Forman-Pech-Buchtele, který končil loňskou sezóny ve velmi dobré fazóně a přehrával soupeře. Letos - jestli si dobře pamatuju - spolu v tomhle složení ještě nehráli.

Ale stejně tak trvám na tom, že by Kumstát hrát měl - když už ne na úkor nikoho jiného, tak Jonese, který podle mě potřebuje ještě dost potrénovat, než bude fyzicky a zejména rychlostně na svých 100% (pevně teda doufám, že dosavadní forma je hodně pod tou stovkou).

otaznik9
kvcr +35
06.01.19 v 12:58

reakce na MartinMegadeth: ,,Ke zde zmíněnému zápasu Plzně s Pardubicemi budu mít jediné..." zobrazit příspěvekKe zde zmíněnému zápasu Plzně s Pardubicemi budu mít jediné jméno. Honza Kovář: než do Plzně přišel byla ještě ve větším hnoji než Sparta. Po jeho příchodu jdou mazánci od vítězství k vítězství a stoupají tabulkou. To je rozdílový hráč, který okamžitě zvedne i tým v krizi. Proto jsem si jeho příchod do Sparty tak přál a proto mě tak mrzí, že se ho nepovedlo přivést. Ten kluk to je přínos jako tři Plekancové! Navíc je to charakterově výborný a skromný kluk, který si nehraje na žádnou hvězdu. *THUMBSUP* "

A dovolím si nesouhlasit i tady s tou částí, že by Plzeň byla ve větším hnoji než Sparta. Viděl jsem pár fragmentů zápasů (občas se podívám i na jiné týmy) a Plzeň měla opravdu kolosálního peška. Ve většině zápasů dominovala, na hru byla radost se dívat, padaly tyčky, prostě to nelepilo. I přes to se držela ve středu tabulky (pod středem byla proto, že měla o tři zápasy míň než zbytek ligy). Videozáznamy odehraných zápasů jsou dostupné na hokej.cz, stačí se podívat na Plzeň a na nás a myslím, že bude vidět, o čem mluvím.

Samozřejmě souhlasím s tím, že Honza Kovář hru Plzně hodně zvedl. Spíš než z pohledu herního projevu dodal potřebný klid a zkušenost a není sporu o tom, že by se nám tak skvělý hráč a osobnost hodil. Jiná věc je, jestli by udělal něco s herním projevem a taky to, že stejně po sezóně zamíří zase jinam. Ale i tak - Honza má u mě obrovský respekt, bral bych ho samozřejmě všema deseti.

+2
otaznik10
kvcr +35
06.01.19 v 12:28

reakce na MartinMegadeth: ,,Strýčku Hloubáku, kdyby Rousek a Pšenička nehráli, řada z nás..." zobrazit příspěvekStrýčku Hloubáku, kdyby Rousek a Pšenička nehráli, řada z nás by řvala (my dva určitě), že se nedává prostor mladým hráčům. Naprosto souhlasím, že ti kluci šanci dostávají. A hrát bourací lajnu nemůžou, protože typologicky to jsou zcela jiní hráči. Ale je fakt, že by mohli hrát s někým jiným než s Pechem. Ten by dle mého názoru týmu víc prospěl v útoku třeba s Formanem a Klimkem. Nebo by Pšenička i Rousek mohli hrát v útoku se dvěma "dospělými" spoluhráči. Co se týká Kumstáta, situaci jsi popsal vyčerpávajícím způsobem. Já ho mám hrozně rád a strašně me mrzí jak se trápí. Závěrem budu souhlasit s tím, že srovnávat Sparťanství Kumstáta a Rouska je volovina. Kromě toho pokud vím Rouskův táta za Spartu několik let hrál a vyhrál s ní i titul, vztah ke Spartě by kluk měl mít už od něj. *SMILESPA* "

Chlapi, řekněte mi, z čeho máte ten dojem, že se Kumstát trápí. Za letošních 25 zápasů už nasbíral víc gólů a asistencí, než za celou loňskou sezónu. I to -1 v +/- bodech je u našich útočníků nadprůměrné (třeba takový Zach Sill, kterého máme v týmu od bránění, má -4). 8 trestných minut jednoznačně. Produktivitu střelby má nejlepší ze všech (Kudrna na svých 7 gólů potřeboval 93 střel, Kumy na svých 5 gólů 28). Ve zblokovaných střelách na zápas je cca pátý. V hitech je tak na průměru, ale to je pokrok, protože on nikdy moc nehitoval. Nejdůležitější kritérium - body na zápas - pátý z útočníků. A to přidám subjektivní názor, že s Pechem si rozumí mnohem lépe než mladíci.

Ano, statistika jsou suchá čísla a praxe je strom zelený, ale ona ta čísla jsou výrazně lepší než má 80% útočníků. A všechna - není to o tom, že by v něčem vynikal a v něčem naopak zaostával. Je výrazně lepší než Smejkal, který hraje prakticky stejný part. Je o parník lepší než mladíci. A o dva parníky lepší než Blair Jones (tady se do něj asi opírám až moc, ještě bude mít možnost přesvědčit, spíš narážím na to, že v těch posledních třech zápasech dostal při své současné výkonnosti víc času na ledě - a to i na přesilovkách - než Lukáš Pech a srovnatelně s Mírou Formanem).

Pokud za tím není nic jiného, považuju postavení Kumstáta mimo sestavu v aktuální situaci za skutečně velký luxus. A je mi úplně jedno, kolik je mu let a že možná příští rok skončí - o to víc, že takovýhle odstřel v sezóně, kdy se na stará kolena vyhrabal z loňského hnoje, je pro něj plivnutím do tváře. Možná se už nechávám moc unést emocemi, ale je mi opravdu nanic, když vidím to, jak zametáme s hráči, kteří za Spartu žerou led i v době, kdy se těžce nedaří a kdy by si mohli jít "odpočinout" od věčného (někdy i nesmyslně uměle vytvářeného) tlaku do nějakého provinčního klubu. A nevím, jestli bychom si neměli změnit motto "Sparťanská krev" na něco trochu blíž pravdě (pokud to teda nemělo znamenat to, že starší kusy zařízneme).

otaznik11
kvcr +35
05.01.19 v 11:18

reakce na loupák: ,,Kolegově cedak a kvcr, Petr Kumstát, je skvělý a slušný člověk..." zobrazit příspěvekKolegově cedak a kvcr, Petr Kumstát, je skvělý a slušný člověk moc si ho vážím, ale aktualně nemá týmu co dát, z nějakého rozhovoru s ním bylo i poznat, že si toho je vědom, letos mu končí smlouva a on bude končit kariéru, patří mu velké poděkování a úcta za to co pro Spartu udělal.
Já jsem Kruppovi vděčný za to, že do mančaftu zabudoval jak Pšeničku tak Rouska, oba mají velký potenciál a vedle koho jineho by měli růst než vedle velezkušeného Pecha. Jasně bylo by to jednodušší, kdybychom hráli nahoře, ale stále voláme po tom, aby hráli naši mladí a když hrají, zase brblame, že by měli hrát staří. Rozhodně taky nesouhlasím s tím, že když už, tak by měli hrát checking line. Ani jeden se do ní typově nehodí a jejich potenciál by se tam ubíjel místo, aby se vyvíjel. Stačí vzpomenout na Martina Procházku, jehož střelecky potenciál Jandač s Kalousem ve čtvrté lajně zabíjeli tak úspěšně, až se z nadějné pušky pro Spartu, stal hráč na hraně sestavy v Bolce.
Richard Jarůšek je trochu jiná kapitola, nejen, že mu to nejde herně, ale myslím, že problém bude i v jeho řekněme složité povaze a podle mne bude pokud se trejdů týká aktualně první na řadě.
S čím souhlasím je naprosto nepochopitelný příchod Jonese. Borec co půl roku nehráĺ, evidentně ani moc netrénoval, nemohl přinést vúbec nic a taky nic nepřinesl."

Já samozřejmě nemám nic proti zapracovávání odchovanců, ale tihle kluci jsou přece jen někde jinde než byli třeba svého času Míra Forman, Jirka Černoch, Dominik Simon nebo Dan Přibyl. Ale budiž, ať hrají - rozhodně ale nesouhlasím s tím, abychom vedle nich utopili našeho nejlepšího útočníka. Tohle pokud si dobře pamatuju nemá v Extralize obdoby a rád bych viděl, jak by jásali třeba Honza Kovář nebo Martin Erat, kdyby jim dali do útoku dva nezkušené hráče. Mladíci se téměř vždycky obouchávali ve čtvrté lajně a jejich úkolem bylo neinkasovat, sebrat soupeři co nejvíc sil a pokud možno i vybojovat útočné pásmo. A myslím, že to tak funguje i teď. Ono je teda pravda, že Pšenička s Rouskem v podstatě hrají čtvrtou lajnu (aspoň podle ice time), ale nechápu, proč si to s nimi má vyžrat zrovna Lukáš Pech. On ten můj (a jestli se nepletu, tak i cedakův) příspěvek směřoval víc k Pechovi než ke Kumstátovi. Ale když už o Petrovi mluvíme, stačí se podívat na jeho statistiky a ty jsou o parník lepší než statistiky mladíků - a nejen jich. Opravdu si nemyslím, že by týmu neměl co dát. Pokud nám přišel starý, mohli jsme to říci před sezónou - takhle máme zaděláno na další smutný konec dlouholeté opory. A že je to charakter, srdcař a pro Spartu sežral něco ledu, v tom naprosto souhlasím.

S tímhle tématem trochu souvisí i to, co tady už párkrát zaznělo a co už jsem víckrát slyšel od trenéra Vítkovic Jakuba Petra (jehož práce si dost vážím, protože s průměrným týmem pravidelně končí hodně vysoko) - "Pokud bereme do týmu cizince, měl by být rozdílový a patřit do prvních dvou útoků, jinak jen zabírá místo našim odchovancům, které chceme zapracovat do kádru". S tím musím souhlasit, ale my to teď máme spíš obráceně.

+1
otaznik12
kvcr +35
05.01.19 v 07:07

reakce na cedak: ,,Nevím, co je na tom k řešení. Pardubice jsou v naprostém rozkladu..." zobrazit příspěvekNevím, co je na tom k řešení. Pardubice jsou v naprostém rozkladu a hrajou zoufale, jenže na Spartu to prostě stačilo. Věděli, že hrajou proti týmu, co je na tom mizerně, a dokázali to využít. Byly lepší, a vyhrály zaslouženě.
Rozhovor s Kruppem mě tentokrát několikrát nemile překvapil. Jednak mi z něj plyne, že naše útočná "taktika" je pro něj zřejmě v pořádku a něco zásadně jinak vymýšlet není na místě, a jednak mám dojem, že Pech a Kumstát - možná vzhledem k slabší angličtině - rozhodně nepatří mezi jeho oblíbence. A nejsem si úplně jistý, jestli za postavením Kumstáta mimo tým není právě tohle, protože se najde pár útočníků, co jsou ještě menším přínosem než on, a hrají stále. I kdyby byl jeho přínos jen v tom, že si umí občas nahrát s Pechem, je právě tohle něco, co spolehlivě v tom týmu momentálně nevyprodukuje nikdo. A pokud jde o Pecha, jako trenér přece nemůže nevidět jeho potenciál, který by mohl využít líp s někým, kdo je hokejově dál než Rousek s Pšenička. Nic proti nim, ať sbírají zkušenosti, ale proč nehrají nějakou checking line? Nebo je Pech nyní naše checking line? Doufám ale že se pletu a jen tomu prostě nerozumím"

Přesně a výstižně. Petr Kumstát může být už za zenitem, ale pořád je lepší, než aktuálně Pšenička s Rouskem (časem se to změní, ale zatím lepší je). Hraje vzácně čistě, dobře brání a - což si asi trenérský štáb nevšiml - má nejlepší střeleckou úspěšnost z celého týmu. Pechovi by určitě sednul víc než mladíci. A byť je pro mě letos Richard Jarůšek dost velkým zklamáním, lepší je i on. Je to o to horší, že místo nich nasadíme dokonce Blaira Jonese, který půl roku nehrál, má tréninkové manko a ze tří zápasů se zoufalci -3. Mohlo by to být tím, že Kumy s Jarůškem jsou předmětem trejdů, které tady avizoval Martin, ale i tak v aktuální situaci si rozhodně nemůžeme dovolit plýtvat jakýmkoli útočným potenciálem. Tím si můžeme odškrtnout další předsezónní prohlášení, že hrát budou ti nejlepší. A musím říci, že považuju jednání vůči Pechovi za likvidační a mám trochu obavy, aby nebyl předmětem trejdů taky.

Další kousek je to, že si chceme vytvořit za zápas 17-18 gólových šancí. Já vím, že "gólová šance" je dost široký pojem, ale pokud tím trenér myslel to co já, tak bychom na to potřebovali 10 třetin a klaplo by to pouze s týmy jako Pardubice či Chomutov. Ten proklamovaný progres v tom, že soupeře přestřílíme, je dost o tom, že kolikrát střílíme už za modrou čárou, abychom naplnili kvótu. Ono to paradoxně pomáhá, protože pokud brankář nerozehraje, můžeme využít jednu z mála aktivit, kterou máme nadprůměrnou, a to buly.

Samozřejmě souhlasím s tím, že neochvějná spokojenost s aktuálním herním projevem je strašidelná. Trenér musí mít opravdu silnou pozici, když ve chvíli, kdy tým visí těsně nad hranicí play-out, prohlásí, že nehodlá nic měnit ("Tak se hraje moderní hokej").

Dost mě překvapilo, jaké přesné a kvalitní otázky novináři pokládali - takže jsme se dost dozvěděli.

Jak jsem už psal, Uwe Krupp to rozhodně nemá lehké a managament mu to nijak neulehčuje, ale myslím si, že po 31 kolech už je skoro načase, aby tým začal vykazovat aspoň základní známky souhry nebo nějaký řád. Nejsem tedy expert, ale zatím tam ani jedno z toho nevidím. Pokud se mýlím a všechno to chce jen víc času, pak se trenérovi rád omluvím.

Také mě včera napadlo se podívat na to, jak si se silnými Pardubicemi poradí Plzeň a skouknul jsem první třetinu. Bylo to poučné - bez nahazování, zbrklého přechodu do útoku a v suchém triku.

otaznik13
kvcr +35
03.01.19 v 13:59

To máš naprostou pravdu, týmové sporty mají už v názvu to, že tým musí šlapat, a měli bychom to rozšířit na "klub musí šlapat". Atmosféra, spravedlivé odměny, informovanost, to všechno pomáhá udělat partu a následně úspěch.

Já bych ještě přidal to, že je dobré se vždycky zamyslet nad tím, jestli tým zbořit a postavit znova, nebo jít po krocích a dávat si dílčí cíle. My jsme šli cestou radikálního řezu a až čas nám ukáže, jestli to byla správná cesta. Ty dílčí kroky jsou takové jistější, ale doba "léčby" se tím může protáhnout. To je zase jedna z věcí, kdy vedení trenérům nepomohlo - kdyby se hned na začátku sezónu vyhlásilo, že tenhle rok obětujeme přestavbě týmu a herního projevu, asi bychom nebyli tak zklamaní jako když veškeré informace spíš naznačovaly, že Sparta půjde nahoru.

A naprosto taky souhlasím s tím, že nikdo nemusí dávat hlavu na špalek - stačilo by se v klidu zamyslet nad současnou situací a dalšími kroky. Uvítal bych buď přímo nakoupit odborníky, kteří by rozšířili realizační tým, nebo aspoň zajistit intenzívní výměnu informací s úspěšnými lidmi a kluby, kteří by cestu k úspěchu pomohli najít i nám. Ať už formou stáží nebo kurzů nebo jakkoli jinak. Tyhle informace se většinou vyplácejí.

otaznik14
kvcr +35
03.01.19 v 13:01

reakce na cedak: ,,Já myslím že ne. Sráželo nás víc chyb než letos, ale byly tam..." zobrazit příspěvekJá myslím že ne. Sráželo nás víc chyb než letos, ale byly tam náznaky kombinací a soupeře typu Chomutovů a letos tragických Pardubic byla Sparta schopná dostat pod tlak. Letos nikoli. Je fakt, že výsledky se nelišily, ale umělecký dojem ano. I když je fakt, že to je rozdíl v kategorii mezi čtyři mínus a pět... Jinak jsem velmi rád, žes zmínil Kiss Me, když jsem to na Boleslavi viděl, bylo to jako bych dostal pěstí. Mezi tou spoustou věcí, které mi v té hale vadí, se tato exslávistická radovánka zařadila na druhé místo hned za druhého maskota, kterého i po roce a půl beru jako osobní urážku každého jednotlivého Sparťana. Když to KM zkusili na Spartu pustit v té superhale poprvé někdy loni či předloni, vzbudilo to vlnu odporu a potichu to zase zmizelo, teď to ale silvestrovští popkorňáci přivítali a tak to bude asi natrvalo.
S hodnocením hráčů souhlas, jen bych poznamenal, že Pecha zařadit mezi mlaďasy je asi přínos pro Rouska s Pšeničkou, ale nejproduktivnější hráč týmu toho v takové lajně moc nevyprodukuje, a to je každopádně něco, co jde za trenérem.
:-( "

Ono si navíc dovolím říci, že "za Kalouse" je trochu široký pojem. Pokud se budeme dívat na jeho druhou sezónu, kdy ho Sparta vylila po 17. kole z 10. místa, pak můžeme srovnávat. Pokud ale započítáme do hodnocení i jeho první sezónu, kdy skončil v ZČ třetí s 94 body a těsně prohrál ve finále Ligy Mistrů, pak si myslím, že bychom k němu nebyli spravedliví. Ona ta zpackaná sezóna po neúspěšném play-off samozřejmě přebila tu jeho dobrou práci, ale nemyslím si, že by měl být symbolem nejhoršího, co jsme kdy na Spartě viděli. A že ten propad nijak nezmírnil ani pan Výborný s mnoha posilami k dobru, to taky o něčem vypovídá. Skoro by se nabízelo vysvětlení, že totiž nějaký cholerický činovník na tým "působil" tak dlouho, až se ucho utrhlo (viz.Lukášova informace níže).

otaznik15
kvcr +35
03.01.19 v 09:26

reakce na karlos: ,,Za složení týmu je odpovědný Broš s Kruppem, oba tedy zcela..." zobrazit příspěvekZa složení týmu je odpovědný Broš s Kruppem, oba tedy zcela jistě mají svůj díl viny na současných problémech. Krupp navíc tvoří taktiku, trénuje hráče, nacvičuje s nimi přesilovky(i když to tak nevypadá). Začátek sezóny vypadal slibně, nehráli jsme nic oslnivého, ale vyhrávali jsme zápasy, když jsme proměnili šance, hráli zodpovědně dozadu, podržel nás golman a měli jsme i štěstí. Teď už neproměníme ani ty nejtutovější šance, nehrajeme obětavě jako na začátku sezóny, zodpovědně už vůbec ne, golman už nás také tolik nedrží a štěstí už nemáme vůbec. A co s tím?? Tady nepomůže trejd 2 až 3 hráčů. Už v minulé sezóně byly k vidění podobné problémy a nehnul s tím ani Franta. Místo radikálního řezu kádrem, především v té zkušenější a starší části přišli hráči do 4. pětky. Třeba Sill je mi vyloženě sympatický, ale ztotožňuji se s názorem, že ve 4. pětce se mají obouchávat mladí odchovanci. Jediný, kdo odskákal minulou sezónu, byl bohužel Jarda. A to si troufám tvrdit, že by v té současné sezńě byl pro tým větším přínosem než Kumstát, Jarůšek, Vrána, Klimek ač mám všechny celkem rád."

Mně je samozřejmě taky líto, že Jarda nedostal ještě šanci, ale na druhé straně tohle by opravdu nebyl hokej pro něj - on právě potřebuje víc té volnosti a času, aby mohl rozdávat hokejovou radost. Přál bych mu, aby si ještě v Extralize zahrál a rozloučil se dobrou sezónu, ale potřebuje k tomu jiný herní plán (navíc Sparta i Hlína už víckrát zmiňovali, že tahle spolupráce je uzavřená záležitost).

Když už neděláme nic pro posílení týmu, určitě by nebylo na škodu zamyslet se o posílení trenérského štábu nějakým asistentem, který by si vzal na starost ofenzívu, o tom jsme tady už taky párkrát mluvili a nabízí se to jako rozumné a nepříliš nákladné řešení.

+1
otaznik16
kvcr +35
03.01.19 v 08:32

Samozřejmě můžeme říci, že v zápasech s Pardubicemi a Chomutovem jsme měli trochu smůly, byly tam tyčky, párkrát puk tancoval po brankové čáře. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že jsme hráli proti týmu, který předtím čtrnáctkrát (myslím) prohrál a proti týmu, který z čtrnácti venkovních zápasů upotil 7 bodů. Hráli jsme proti nim doma, oba byly v těžké herní krizi, takže bych si představoval mnohem větší dominanci. Hokej na ledě hrají hráči a to, co vidíme na ledě, určitě není to, co by tam chtěli vidět trenéři, ale přesto na práci trenérského štábu vidím řadu věcí, které se mi nelíbí.

Jak opakovaně slyšíme z vyjádření hráčů a trenérů, chceme hrát pořád to samé (důrazný přímočarý hokej s hodně střelami na bránu) a nastolená cesta je správná (s tím sice osobně nesouhlasím, ale uspět se dá s jakýmkoli herním projevem). Protože ale nemáme jiný herní plán, je naše hra čitelná a většina trenérů si ji už rozebrala a připravila si na ně vlastní zbraně. A ty jak je vidět fungují. Navíc přímočarost je v nepřímé úměře s kreativitou, takže zde bych viděl jednu z hlavních příčin toho, že kličku vidíme velmi, velmi zřídka. Hrát stejně na Liberec venku a na Chomutov doma je podle mě nesmysl a zjevně to nefunguje - už bych tedy po polovině sezóny, kdy doma je horší už jen Chomutov a Pardubice, zapřemýšlel o nějaké změně. Další novinka - rovnoměrné nasazování útoků a rozstrkání šikovných hráčů mezi dělníky ledu - podle mě taky nefunguje, hráči si nejsou schopní nahrát ani najet tak, aby se jim nahrát dalo. O zakládání útoků jsme tady už mluvili. Od začátku tady chválíme dobrou obranu, ale je to opravdu tak ? Při kvalitách Machyho (a i přes to, že už mu tam pár lacinějších gólů prošlo, jsem naprosto přesvědčen, že je to nejlepší, co aktuálně Sparta má a nebýt jeho, byli bychom Pardubicím a Chomutovu podstatně blíž) jsme týmem s čtvrtým nejvyšším počtem obdržených branek. O přesilovkách se nemá cenu ani bavit. Takže co se vlastně povedlo ? Zvýšení důrazu v předbrankovém prostoru často přichází až po odpískání. V hitech na zápas jsme čtvrtí od konce. Jediné atributy, které vykazují dominanci jsou body ve venkovních zápasech a vyhraná vhazování. A i přes aktuální postavení v tabulce máme pořád ještě nadprůměrný tzv. index štěstí - a to ještě index štěstí nezahrnuje to, že minimálně na polovinu našich gólů nám musel pomoci soupeř nebo šťastný odraz. Takže se nabízejí dvě zásadní otázky - jestli je na hře Sparty vidět nějaký posun a jestli je nastolená strategie správná a může fungovat v podmínkách Extraligy. Posun tam osobně nevidím a o životaschopnosti naší strategie mám vážné pochybnosti.

Nemyslím si ani, že by se trenéři dobře popasovali s aktuální krizí (myslím, že zisk 13 bodů z posledních 14 zápasů už můžeme nazývat krize). Hráči, kteří by to měli a mohli vzít na sebe, jako Pech a Forman, dostávají míň ice time, než třeba Kudrna, Smejkal a Sill. Já Kudrnovi neberu jeho platnost v oslabení a velice čistou hru, ale to, že je považován za střelce je totální nesmysl. Ty góly dává především proto, že střílí ze všech pozic a má cca o 20% pokusů víc než druhý Blain. Jeho střelecká úspěšnost je nejhorší ze všech pravidelně nastupujících útočníků, když nepočítám Zacha Silla. Ano, "bez ranky není branky", ale Andrej takhle zazdí hezkých pár slibných situací, kdy by mohl nahrát lépe postavenému spoluhráči. Ti zmiňované tři vždycky rád uvidím na oslabení, ale na přesilovkách myslím nemají co dělat, ani by neměli mít vyšší ice time v zápasech, kde by Sparta měla dominovat.

Už jsem tady zmiňoval, že tým mi přijde zavařený a že jsme tím totálním hokejem asi přepálili začátek. Může se stát, že chytneme druhý dech a vrátíme se rychlejší a silnější, ale přijde mi, že je to čím dál horší. Nepomáhá tomu ani to, že hodně zápasů otáčíme, dřeme na doraz a nakonec body stejně nejsou - tohle bere síly rychleji než co jiného.

Že by kádr potřeboval posílit, to víme všichni a především to jde za managementem, který zdá se zatím v průběhu sezóny moc činnosti nevykazuje. A ta apatie mě asi děsí nejvíc - to ani trenéři nikoho nepotřebují ? Jestli máme čekat posily typu Blaira Jonese, který možná bude platný v play-off, ale aktuálně má evidentní tréninkové manko, pak se asi máme v následujících měsících na co těšit.

Ono se to může překlopit, pokud se k nám zase začnou odrážet víc puky, ale právě teď mám pocit, že se to světlo na konci tunelu spíš vzdaluje. Uvidíme v neděli v Olomouci - je to venku, tam snad nervozita nebude taková, navíc asi hráči dostali pořádnou sodu za první třetinu a nepodcení ji. Olomouci to teď nelepí, takže tenhle zápas vidím jako pravděpodobně nejlepší možnou šanci, jak tu naši sérii zlomit.

+2
otaznik17
kvcr +35
29.12.18 v 09:50

To, co jsme včera viděli, byl typický zápas skupiny play-out. Oba týmy hrály bez nápadu, urputně a hokeje tam bylo vidět pomálu. Tým, který té hokejovosti předvedl nepatrně víc, nakonec vyhrál.

Opět jsme poměrně krátce po srovnání stavu inkasovali, opět jsme prohráli třetí třetinu. Hráči s útočnými schopnostmi si prakticky nedovolí kličku. To by vedlo k tomu, že hlavní problém je v nich, ale já už si to přestávám myslet. Samozřejmě věřím, že útočnou kreativitu jim nikdo nezakazuje, ale ve hře Sparty jsou věci, které se opakují a dokonce zhoršují.

Tím se dostávám k trenérům, do kterých se dneska plně opřu. To, že hrajeme a budeme hrát neatraktivní hokej (aspoň pro určitou část veřejnosti), je už myslím potvrzeno, i ve včerejším rozhovoru uvedl Honza Piskáček "My hrajeme pořád stejně". On tenhle způsob může být užitečný v zápasech se silnými týmy (a to se ukázalo na začátku sezóny), ale stejně tak ošidný je v zápasech s těmi slabšími nebo tam, kde by Sparta měla dominovat, tj. doma. Ale zatímco silné týmy (a možná i ty slabší) si hru Sparty rozebraly a přečetly, my hrajeme pořád stejně - není tam žádný jiný plán. A tak jediné, co se postupně mění, je častější a častější nasazování obranářů na úkor hráčů, kteří jsou kreativní - pravděpodobně proto, že je trenéři považují za odolnější. Včera jsem nevěřil svým očím, když jsem se podíval do statistik a mezi pěti útočníky s nejnižším ice time byli Lukáš Pech a Míra Forman. Pech hrál opět v útoku s jinými hráči (Jarůšek, Rousek), s absolutně nejnižším ice time přesto vyprodukovali gól. Zakládání útoků je pořád tragické - je to a) proto, že se Sparta snaží hrát maximálně po mantinelech a minimalizovat křížné přihrávky b) proto, že se snaží přechod maximálně urychlit. Tohle má ale efekt spíš negativní, protože dochází k mnoha nepřesnostem, útočníkům se puky těžko přebírají a ztrácejí při tom rychlost. A soupeři už to samozřejmě ví a připravili se na to. Takže výsledkem je, že sice občas přejdeme z obrany do útoku rychle, ale nějak si nemůžu vzpomenout, že bych v posledních zápasech viděl nějaké přečíslení. Přechod útočné modré pak řešíme stereotypně nahazováním, takže soupeř nechá jednoho beka hlouběji v pásmu a ten nahozený puk si v pohodě sebere. Nebo u gólmanů s lepší technikou rozehrávky stačí brankář. Takže prvky překvapení z počátku sezóny jsme už vyčerpali a bylo by na čase zapřemýšlet o alternativních plánech.

Nejvíc mě ale straší jedna věc, že je totiž tým zavařený. Už delší dobu se nám nedaří vyhrávat osobní souboje, ani bych neřekl, že soupeře nějak zvlášť přebruslujeme. Letní příprava byla opět v duchu Sparty "sice víme, že se to teď dělá jinak, ale my půjdeme vlastní cestou - na objem", navíc Sparta hrála od začátku tak, jak se hraje v play-off, alespoň co se týká srážení se. Spolu s tím, že si nenahrajeme a často ztrácíme puky a útočníci tyhle situace musejí dojíždět, se jedná o fyzicky nesmírně náročný hokej, o to těžší, že hráči na sobě musí nosit "objem navíc". I z toho mohla vyplynout ta četná zranění, navíc pak zbytek hráčů musel vydat o to víc sil. Moc rád bych se v tomhle odhadu mýlil, ale rozdíl v zisku bodů za první a druhou čtvrtinu soutěže je to, co tenhle názor dost vehementně potvrzuje. Pokud je tým opravdu zavařený, pak se asi časem dočkáme zlepšení, ale ještě to nějakou chvíli může trvat.

Trenér Krupp je určitě sympatická osobnost s výborným přístupem k hráčům (aspoň podle různých vyjádření), ale jeho dosavadní kroky mi moc radosti neudělaly. Když si vzpomenu na předsezónní prohlášení typu "nebudeme čekat, co soupeř vymyslí" či "chceme hrát aktivní hokej", myslím si, že se mu to zatím nepodařilo naplnit. Respektuju to, že má na svou práci dva roky a určitě pro něj ten začátek nebyl lehký, ale zatím jsem kromě zvýšení důrazu neviděl nic moc dalšího, v čem by šla Sparta nahoru. Nabízí se klíčová otázka: jestli totiž hokej, který se hraje v Německu a Kanadě, může uspět v podmínkách Extraligy. Každá soutěž má svoje specifika a zatím mi přijde, že herní systém Sparty moc úspěšný není. I když každý začátek je těžký a začal s kádrem, který doznal mnoha změn a je horší než loni, měli bychom se postupně někam posouvat a to se myslím nedaří.

A na závěr jsem si nechal chlapce z managementu. To, že má Sparta úzký kádr - zejména v útoku - už víme od začátku sezóny. Když už tedy chceme hrát extrémně fyzicky náročný dřevorubecký hokej, měli bychom si uvědomit, že k tomu je potřeba hodně široký kádr. V minulosti měla Sparta na hostování několik hráčů, které si mohla v případě potřeby stáhnout, dnes má jen bratry Jandusovy, kteří na Extraligu zatím ještě nemají. Navíc si říkám, že by snad neměl být problém vzít si na hostovačku někoho z druhé ligy na delší dobu a ne půjčovat si různé hráče na jeden zápas. Další věcí je to, že se od začátku sezóny mluví o tom, jak Sparta posílí útok hráči se zkušenostmi z renomovaných lig. Jestli to měli být hráči jako Blair Jones (nic proti němu, nemůžu ho posuzovat podle jednoho zápasu), kteří odehráli pár zápasů v NHL před lety a teď půl roku nehráli, pak jsme si asi představovali něco jiného. Ano, musíme se smířit s tím, že Sparta už netáhne jako dřív a kvalitní hráči jdou raději hrát někam jinam. Může to být ambicemi, herním stylem, či omezenými finančními možnostmi - což už v pár rozhovorech problesklo. Ale i přesto si myslím, že na tom nejsme tak špatně, abychom nemohli kádr posílit. A pokud ano, tak ať to Michal Broš řekne na rovinu a neslibuje vzdušné zámky. A že mají oba naši vládcové problém s diplomacií a sebeovládáním, to už je jen další kamínek do skládačky - včerejší Břízův blikanec Spartě určitě nepomůže.

Chtěl bych se mýlit a vidět už v zápase s Bolkou aspoň body, i když žádná pastva pro oči to pravděpodobně nebude. Předpokládám, že Boleslav nechala v Brně hodně sil, navíc mohou hráči podlehnout sebeuspokojení (tři body z tripu už mají) či Spartu podcenit. A pokud by se k nám po delší době zase odrazil nějaký ten puk, uspět bychom mohli.

+2
otaznik18
kvcr +35
27.12.18 v 11:32

Sparta včera na svoje možnosti neodehrála špatný zápas, v Plzni se každý den nevyhrává. Trochu se nám teď vrací ty zápasy, kdy jsme byli horší a puky se nám odrážely jak měly. Podobný zápas byl i ve Vítkovicích, odehráli jsme tam celkem vyrovnané utkání, ale chyběla větší produktivita. Ono je to trochu i o obraně, protože na 4+ inkasovaných gólů se zpravidla venku neboduje, ale současný styl Sparty je spíš o těch divočejších výsledcích. Z těchhle dvou zápasů jsem žádné body nečekal, takže bych za ně Spartu ani nekritizoval.

Samozřejmě nic neměním na názoru, že současný herní projev Sparty vykazuje závažné nedostatky v souhře a chybí mu víc kreativity, ale už jsem se tak nějak smířil s tím, že lepší už to nebude. Se současným kádrem podle mě na víc než na střed tabulky nemáme, takže jde jen o to, dostat se do play-off a tam už je to nová soutěž. Změnit by to mohly posily do útoku, o kterých tady mluvíme už od předsezónního období, ale zatím jsme o nich jen slyšeli v jednom každém rozhovoru s Michalem Brošem. Vůbec si myslím, že to pánové z managementu trenérům moc neulehčují, Sparta odehrála snad polovinu zápasů ve značně okleštěné sestavě, pravidelně lepíme sestavu juniory, případně zápůjčkami z druhé ligy. Takhle je opravdu těžké dát týmu nějaký řád. Přesto bych řekl, že část problému jde i za trenéry. Tím, že rozstrkali naše kreativní hráče do různých útoků, v podstatě rozbili ta ofenzívní spojení, která ve Spartě dlouhá léta fungovala. Takový Lukáš Pech si musí ty hokeje opravdu užívat, když hraje vedle Kumyho (který nikdy moc kreativní nebyl) a k tomu mu tam vždycky šoupnou toho, kdo zbyde. Proto má taky ice-time někde v půlce kádru útočníků (někdy i pod 14 minut na zápas) - a ano, vím o tom, že nechodí na oslabení, ale tohle je prostě u jednoho ze tří nejlepších útočníků velké plýtvání potenciálem týmu.

Teď ale přijde první opravdu prubířský kámen pro Uweho Kruppa, totiž jak dokáže zvládnout situace, kdy se nedaří. Když se podíváme na zápasy s Vítkovicemi a Plzní, pokaždé, když jsme snížili na rozdíl jedné branky, vzápětí jsme inkasovali. V posledních třech zápasech jsme prohráli třetí třetiny. V Plzni byl poměr střel v poslední třetině 12:2 pro domácí. Nápadně mi to začíná připomínat situaci z loňska - a většina hráčů v kádru zůstala. Naštěstí (aspoň doufám) nás teď čekají zoufalé Pardubice, které bychom porazit měli. Stejně tak i Chomutov, který je venku poloviční oproti domácím zápasům. Ani lednové rozlosování není špatné, nějaké body bychom uhrát mohli. Navíc máme o zápas (či víc) méně než soupeři, kteří jsou v tabulce těsně nad námi. Hodně bude záležet na tom, jak trenéři tým připraví mentálně a taky by mohlo pomoci, kdyby nám management už konečně představil někoho z těch mysteriózních útočných es.

Abych skončil něčím pozitivním, jsou hráči, kteří aktuálně ve Spartě herně rostou a jsou vidět čím dál víc - Míra Forman (jeho včerejší dvě nabídky ke gólům byly lahůdkové) a Tomáš Pavelka (byť gól nedal, do šancí se dostává v každém zápase). Věřím, že jejich vzestup bude pokračovat a že se stanou oporami Sparty v příštích sezónách (pokud nám je tedy nestáhnou do KHL).

otaznik19
kvcr +35
23.12.18 v 15:14

Nevím, jak moc to tady držíte, ale chtěl bych popřát pohodové svátky, hodně zdraví a vše nejlepší v novém roce všem - a samozřejmě Spartě.

otaznik20
kvcr +35
15.12.18 v 09:26

Jak už je mým zvykem, budu mít kritický příspěvek. Podle mého názoru by měl Michal Broš ve své funkci projevovat víc diplomacie. Když ve dvou následujících větách zmíní jmenovitě tři uvedené hráče, které Sparta kontaktovala a vzápětí sekvenci o velkých klucích s koulemi, měl by si uvědomit, že by si to ti tři mohli vztáhnout na sebe. A pokud si toho náhodou nevšimnou, všimne si toho naše žurnalistická elita a namaže to ještě výrazněji do titulku (jak si lze snadno ověřit ve zdejší sekci "Psali o Spartě"). Pevně věřím, že to nesměřovalo k těm třem konkrétně k těm třem, protože jejich hráčské kariéry myslím mluví za sebe, ale v diplomacii by se měl Brošák trochu přiučit od Uwe Kruppa - ten dokáže mluvit tak, že z toho ani naši kouzelníci pera zatím nic překroutit nedokázali. Není to první případ, co Michal Broš mluvil až příliš neopatrně, proto to zmiňuju. Spartě - pokud se v budoucnu pokusí hráče znova oslovit - to myslím nepomohlo. A i kdyby se je oslovit nechystala, nemá cenu si stavět překážky, když to není nutné.

Abych jen nekritizoval, ten rozhovor má vysokou informační hodnotu, tím mě Broš naopak velmi potěšil.

+1
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 18. ledna - 17:30
  18.png
  KVA (venku)
  Extraliga (36.kolo)
 • 20. ledna - 15:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (37.kolo)

Kalendář akcí

<<01 / 2019>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
1
3
4
5
7
8
9
10
12
14
15
16
17
19
21
23
24
25
26
28
30
31