Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +141
Dnes v 09:56:00

V zásadě tady ohledně včerejšího zápasu už všechno podstatné zaznělo. Zápas bych asi zhodnotil jako remízový, na šance to bylo vyrovnané, i když opticky toho měly Pardubice víc. Samozřejmě souhlasím s Lukášem, že máme dost dobrou soupisku na to, abychom nemuseli s Pardubicemi doma zoufale bránit 1:0. Produkovali jsme opět holomajznu, náznaky nějaké kombinace by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A musím říci, že už mi dochází síla se na to dívat. Od zápasu s Vítkovicemi, který jsme zahráli přibližně tak, jak bychom hrát měli, jsme předvedli dvě hodně slabá domácí představení, nějakým zázrakem se šťastným koncem. Do šancí se dostáváme téměř výhradně po odrazech nebo chybách soupeře, občas předvede kombinaci o víc než jedné přesné přihrávce první útok. Mně to přijde strašně málo na to, jaký máme tým. Sice jsme v první čtyřce a máme o zápas míň než většina týmů okolo nás, ale když si vezmu zpátky, kolik zápasů bylo opravdu výborných a dominantních, je to asi pouze ten jeden ve Vítkovicích. A možná ve Varech, ale ty z nás mají fóbii už z dob, kdy si od nás vozily dvouciferné náklady. Mám pocit, že zatímco týmy okolo nás se herně zlepšují, my se zhoršujeme. A mám trochu obavu, že je to časovaná bomba - náš index štěstí je nejvyšší v celé Extralize a vysoko nad běžným průměrem, a i když je to podložené kvalitou našich střelců a gólmanů, takhle to určitě nezůstane.

Možná nejvíc alarmující mi přijde, že se dlouhodobě nedokážeme popasovat se základními herními prvky jako je zakládání útoků (ve většině případů používáme ometání o mantinel či dloubák), přesilovky (kde střílejí pouze beci) a přečíslení (kde si hráči zpravidla nevymění puk a střílí ten, co ho celou dobu vede). Pokud se tedy do přečíslení dostaneme - s Pardubicemi, které se tlačily do útoku ve snaze o vyrovnání, se nám to za dvě a půl třetiny nepovedlo ani jednou. Až morbidní obrázek našeho herního stylu jsem viděl včera, kdy Blain při naší přesilovce vyvezl puk a dva metry před útočnou modrou se začal rozhlížet kolem dokola, jestli by nebylo komu nahrát. A souhlasím tady s dobrou připomínkou Kubajse, že je otázka, jak dlouho bude tahle hra naše technické hráče bavit. Včera je podle obrazu na ledě moc nebavila. Ani statistické údaje nejsou příliš lichotivé: soupeři nás většinou přestřílí (míň střel na branku má pouze Kladno a Brno), v hitech jsme předposlední za Vary, které jsou známé tím, že nehitují. Můžu se mýlit a tenhle styl nám přinese úspěch, ale osobně mi to přijde jako málo pravděpodobné. Brzy nás bude opět čekat konfrontace s kvalitními týmy a tam se ukáže, zda je jsme schopní porážet. Vyhlížím ale k téhle sérii s poměrně velkými obavami.

otaznik2
kvcr +141
Včera v 15:59:59

reakce na MartinMegadeth: ,,Pár dní zpátky tady přišla řeč na Pešána. Je to týpek na..." zobrazit příspěvekPár dní zpátky tady přišla řeč na Pešána. Je to týpek na dělo do čenichu, ale nelze mu upřít výsledky a neustálé vzdělávání se ohledně moderních hokejových trendů. Souhlasím s názorem, že o nich ví tolik jako málokdo v téhle republice. Musím přiznat, že mě nesmírně zaujal Tomáš Pacina, kterého si Pešán ke spolupráci přizval, a rozhovor s ním. U něj mám pocit, že ví o čem mluví. Vůbec největší rozdíl oproti éře Slávka "bramboračky" Lenera vnímám, že Pešán nebo Pacina jdou na jádro věci. Cítím z nich, že fakt o hokeji a moderních trendech v něm něco ví a není toho málo. Samozřejmě je to třeba přenést do praxe, přesvědčit kluby a nabalit na sebe co nejvíc dalších stejně smýšlejících a podobně fundovaných lidí co neustrnou ve vývoji. U Slávka Lenera jsem měl neustálý pocit, že mlátí prázdnou slámu a hmatatelně jsem viděl akorát pár demogatických excellových tabulek a úžasné trenérské desatero, o kterém si troufnu tvrdit, že řada z nás by ho svazu za týden a pár piv připravila taky. To musí dát dohromady každý jedinec co si o hokeji nečte jen referáty v běžných médiích, ale občas si přečte i něco odbornějšího. *FUCKU*
www.hokej.cz/ztratu-..."

Předně díky za příznivý ohlas na příspěvek o přesilovkách. Vývoj ve vedení českého hokeje se snažím sledovat a je pravda, že Pešán zatím zdá se pracuje velice intenzívně. Byl velice dobře připravený na první mítink s trenéry a dalšími lidmi z klubů, teď se začíná obklopovat odborníky, jejichž renomé je zpravidla podloženo výsledky. Podporu mu vyjadřují přední trenérské osobnosti Extraligy, jména jako Tomáš Pacina jsme v českém hokeji viděli působit velmi zřídka. I bych řekl, že dovednosti našim mladíkům opravdu chybí - atleticky jsme na tom dobře, asi by se dala s výhradami přijmout i obratnost na bruslích, ale dovednosti (zejména střelba) jsou skutečně jednou z nejvíc zanedbaných věcí. Vyniklo to zejména v kontextu toho, že několik z těch nemnoha hráčů, kteří od nás za poslední roky vylétlo do NHL, měli individuální dovednostní kouče. Zatím se mi zdá, že se v českém hokeji dějí změny k lepšímu, navíc mnohem rychleji, než za poslední éry Lenera, kdy jsme stagnovali tak moc, že měřeno na počty hráčů v NHL se dostáváme někam na úroveň Slovenska. Nejsem sice příznivec názoru, že v NHL je všechno nejlepší a největší (spíš mi imponuje práce ve Skandinávii v mnohem skromnějších podmínkách), ale je to určitý ukazatel, který nelze pomíjet.

Moc se mi líbí Pešánovo hodnocení, že v hokejovém myšlení jsme nejlepší na světě a musíme dát hráčům prostor, aby ho dokázali pilovat a zlepšovat už v raném věku místo toho, aby se učili střílet a bruslit - to už musí umět mnohem dřív. S tím naprosto souhlasím - vždycky jsme vyhrávali hokejovou chytrostí, je to v nás. Pokud máme někde takovou výhodu, měli bychom se soustředit na to, aby se rozvíjela a zejména zhodnocovala. Bruslit asi nebudeme lépe než Finové a střílet lépe než Kanaďané, ale musíme se jim v těch dovednostech aspoň přiblížit, zatímco v hokejovém myšlení se pokusit získat větší náskok.

Abych jen nechválil, někdy mi přijde, že vytyčené cíle jsou až příliš utopické a že na ně naše společnost není ještě připravená. Začalo to Pešánovým cílem, jak hokej svým příkladem bude inspirovat společnost v běžném životě, teď Tomáš Pacina uvedl jako vizi, že kluby budou preferovat budoucnost českého hokeje před krátkodobými výsledky. Tady si nejsem úplně jistý, jestli ty myšlenky (a jsou to samozřejmě dobré myšlenky) bude u nás možné aplikovat. Přece jen sponzoři tohle asi budou vidět trochu jinak, zejména tid, kteří nemají s kluby dlouhodobější záměry.

Každopádně ale zatím vidím za Pešánem spoustu práce a za to určitě zaslouží velké uznání. Asi se ještě budou jednotlivé oblasti personálně doplňovat, ale teď už bych situaci přirovnal k situaci ve Spartě před začátkem sezóny: směr jsme vytyčili správně, vybrali jsme lidi, kteří budou naše cíle realizovat. Teď přijde ta montérková část, mravenčí práce, která pomůže rozhýbat spícího obra. Doufejme, že se to v obou případech povede.

otaznik3
kvcr +141
18.10.19 v 13:22

reakce na MartinMegadeth: ,,Kolego, zaujal mě tvůj rozbor přesilovek. Konkrétně pozastavení..." zobrazit příspěvekKolego, zaujal mě tvůj rozbor přesilovek. Konkrétně pozastavení se proč na přesilové hry nechodí Polášek nebo Ďaloga. Nedávno jsme zde řešili nutnou variabilitu přesilovek s tím, že zatím je má Sparta téměř výlučně založené na střelbě obránců od modré čáry a následném silovém projevu útočníků před brankovištěm. Právě absence Poláška nebo Ďalogy mi v přesilových hrách chybí, aby Sparta byla schopná předvádět i kombinaci, kterou soupeře rozebere jako Hlinka s Tonem pár let zpátky, tehdy s podporou Krejčíka, Sičáka nebo třeba Poláška. Pár let jsme v kádru žádného konstruktivního beka do přesilovky neměli, teď tady máme hned dva nadstandardní a přijde mi jako velká chyba, že se jejich potenciál v přesilových hrách nevyužívá, nebo minimálně. Hlavní eso do početní výhody Kvapil je na marodce, ale nechce se mi věřit, že by se první lajna za zády s konstruktivním bekem s přesilovkou neporovnala jinak než silově. Pak je tady Růžička: šikovné ruce, hlava nahoře, za Slávii a především v Chomutově odehrál mraky početních výhod a určitě nebyly všechny o střelbě od modré a následném důrazu na brankovišti. Pořád doufám, že se na této variantě pracuje v trénincích při nacvičování herních situací při nestejném počtu hráčů na ledě, ale první čtvrtina se blíží ke konci a už bych moc rád nějakou konstruktivní hokejovou přesilovku viděl i v zápase. *VYHLIZI* "

Přesně, mluvíš mi z duše. Extrémně technicky schopný tým, jaký máme, by měl stavět svůj herní plán (tedy i přesilovky) na tom, že se bude maximálně snažit uplatnit právě ty výjimečné schopnosti. Sílu máme taky, ale nejsme v ní tak dominantní jako v technice. Já dokážu rozumět tomu (a za to trenéři zaslouží pochválit), že se povedlo zapracovat křížnou přihrávku a následnou střelu z první po osách Pech-Košťálek a Růžička-Řepík, tak necítíme úplně potřebu to měnit. Velmi dobrou ránu má ale taky další pravák Robert Říčka a časem se vrátí Marek Kvapil, který už dal z první gólů mraky. Nerozumím tomu, proč ty útoky tolik mixovat. Pokud budeme mít Košťálka s Řepíkem v jedné lajně a Honza si bude sjíždět na vrchol kruhu, zatímco Michal někam pod čárky, bude se to soupeři zatraceně špatně bránit, Pech bude mít dvě varianty, kam poslat křížný pas. A na vrch deštníku bych postavil Adama Poláška, protože ač zatím neukázal svoje maximum, pořád má nejlepší rozehrávku z beků. V druhém útoku by dvojice Říčka-Růžička či Kvapil-Růžička mohly vytvořit další účinnou zbraň, protože oba umí výborně nahrát i vystřelit, takže kombinace může skončit střelou na přesunujícího se (a tedy zranitelného) gólmana od obou z nich. Je pravda, že platnější je v tomhle případě střela zleva, protože tam mají gólmani zpravidla vyrážečku, ale nemůže to být stereotyp, musí tam být variabilita, aby se to nedalo jednoduše bránit. A do slotu máme silné hráče, kteří umí i dobře vystřelit, v Mírovi Formanovi a Tomáškovi. Neměl bych problém ani s tím, kdyby se hrála kombinační varianta a občas se proložila tou silovou, ale aktuálně mi to přijde jako velký stereotyp, navíc neefektivní, protože doražených gólů po střelách od modré si moc nepamatuju. .

Setrvání Marka Ďalogy s radostí vítám, protože v posledních zápasech byl hodně vidět a jak je jeho zvykem, výborně podporoval útok. Bylo by moc fajn, kdyby se nám upsal na celou sezónu (a třeba i dvě tři), ale rozumím tomu, že jeho ambice míří výš. S Jurčinou uvidíme - na jednu stranu obrovská zkušenost, která nám v obraně chybí, navíc těžká váha do prostorů před bránou. Na druhou stranu NHL a DEL se hrají dost jinak než Extraliga a mám trochu obavy, jak tahle aklimatizace proběhne. Přetrvává u mě pocit, že Ton s Hlinkou vidí naše problémy při zakládání útoků a chtějí trenérům pomoci to vyřešit další kvalitou a zkušeností. Je tam ten záměr dávat prostor mladíkům, ale zatím to tady myslím trochu drhne. Třeba Tomáše Pavelku mám dost rád, vidím v něm pořád velký potenciál a přeju mu úspěch, ale zatím se u nás nedokázal přiblížit výkonům, které podával v Litvínově. V aktuální Spartě není místo na průměrné výkony, každý je nahraditelný a hráči si to musí uvědomit. Máme nadupaný tým, kde zdá se chce každý hrát, na druhou stranu je to velký tlak a zodpovědnost za vlastní výkony. S hráči, kteří jsou na hostování, můžeme postavit šest útoků a šest obran, je tedy z čeho vybírat a věřím, že s takovým výběrem se bude trenérům pracovat velice dobře. Teď jen abychom tu kvalitu dokázali dobře prodat na ledě.

+2
otaznik4
kvcr +141
16.10.19 v 13:39

reakce na MartinMegadeth: ,,Na to, že má fotbalová Sparta v oddělení skautingu pod Rosickým..." zobrazit příspěvekNa to, že má fotbalová Sparta v oddělení skautingu pod Rosickým další tři lidi (Kováče, když je tam kvůli kmenovým hráčům na hostování nepočítám, když už nechci otevírat debatu jak je možné, že na Letné pořád ještě sedí) tak se nedá říct, že by byl zásadní výsledek v trefování se do nových hráčů nějak vidět. *MIMO* Výklady kolem toho jak vypadala či nevypadala jednání s Kubou Brabcem jsou také zvláštní. Každý říká poněkud něco jiného a prase, aby se v tom vyznalo. Nicméně Kuba je v Plzni a na tom se v dohledné době nic nemění, tak je asi zbytečné se v tom vrtat. *FRAJER* Před sezónou přišli dva noví fyzioterapeuti a kondiční trenér, kteří mají jednoznačně rozdělené úkoly a zodpovědnost. Udělala se změna i na lékařském postu. Všechno to zastřešuje Ben Ashworth. Všechno fajn, ale zraněných neubývá, spíš naopak. Nic proti Benu Ashworthovi, ale přivést člověka co pracoval v klubu, který měl snad nejvíc zraněných hráčů v celé Evropě. Neříkám, že je špatný, ale působí to divně. Aspoň na mě a to divněji o co víc má Sparta pořád dlouhodobě zraněných hráčů. *SILENY*
isport.blesk.cz/clan..."

Zajímavý a celkem obsáhlý rozhovor, který (byť s rozumnou dávkou diplomacie) odkrývá některé věci ve Spartě. Naprosto souhlasím s body, které jsi vypíchl - v podání Rosy je to všechno jenom nějaká strašná souhra náhod a rád bych tomu věřil, ale skeptik ve mně pochybuje. Na problematických oblastech se sice pracuje, ale situace se pořád příliš nelepší.

Za mě dobře, že šel s kůží na trh. Je fakt, že se mu sešlo hodně nepříjemných dotazů, takže rozhovor končil s určitou trpkostí, ale asi těžko mohl čekat něco jiného. Potvrdil klíčové body, které přispěly k aktuální mizerné bilanci, diskutovali jsme je tady několikrát. Pro mě asi nejdůležitější informace je, že Jílek má nadále plnou podporu, ale musí se brzy prokázat výsledkově. Rezignace na poháry není na pořadu dne. Když se nad tím zamyslím, je to správné rozhodnutí. Bylo by pěkné gesto dát Jílkovi klid na práci, ale trenér ve Spartě ten klid nebude mít nikdy, takže je lepší, když se ukáže, zda je schopný pracovat pod tlakem. Není to samozřejmě jen o Jílkovi, ale i o hráčích, kteří jsou pod současnou situací podepsaní stejnou, ne-li větší měrou. Už jsme skoro v půlce sezóny, takže je nejvyšší čas ukázat pokrok.

Jsem zvědavý, jak moc si to tým vezme k srdci a co nám ukáže v Teplicích. Doufám, že v mezidobí dobře potrénovali a že druhý poločas s Karvinou nebude ojedinělou epizodou.

+1
otaznik5
kvcr +141
16.10.19 v 09:55

Včerejší zápas ukázal hned několik věcí. Za prvé to, že je před námi ještě hodně práce v oblasti zakládání útoků a v obraně. Všechny čtyři góly padly po opravdu alarmujících chybách beků, dva z nich po námazu při založení útoku. Exceloval v tom Pavelka, který namazal minimálně třikrát. Čisté svědomí nemají ani Košťálek a Dvořák, protože bránění svých hráčů před góly evidentně vychladili. Bez chyb neumí hrát nikdo a ano, čím odvážnější hra, tím víc chyb - ale včera těch chyb bylo strašidelně moc. Machovský sice dostal čtyři góly a zvonila za ním tuším dvakrát tyčka, ale taky toho ještě dost chytil.

Ukázalo se taky, že aktivním hokejem můžeme i takovéhle zápasy zlomit. Výborně zahrála tradičně první lajna, ostatní už tak dominantní nebyly, ale snažily se vytvořit tlak. Góly jsme dávali vesměs vypracované. Je určitě pravda, že na silnější soupeře by takovýhle hokej asi nestačil, ale s těmi slabšími máme na to zápasy překlopit, na což jsme loni neměli dost kvality. Nebudu opomíjet, že pokud by Janus nepustil čtyři minuty před koncem bramboru, mohl zápas dopadnout jako propadák - ale prostě máme v týmu tolik kvality a produktivity, že z tlaku nějaké ty góly dáme.

Přiznám se, že pořád nerozumím některým krokům realizačního týmu - na přesilovky chodí Pech a Řepík každý v jiném útoku, s Pechem hrají Tomášek a Smejkal - každý z jiné lajny. První útok myslím hraje natolik dobře a má zdaleka nejlepší souhru, že je hrozná škoda ho do přesilovek trhat. Nechci zpochybňovat kvality Smejkala a Buchty, ale jsem přesvědčený, že Míra Forman s Říčkou by byli v přesilovkách platnější - a oba můžou hrát před bránou taky. Dva naši nejzkušenější a podle mě i nejlepší beci Polášek a Ďaloga přesilovky nehrají. Rozumím tomu, že nemají od modré takovou ránu, ale mají zase nesporně větší kvality v rozehrávce a kombinaci.

Možná jsem moc náročný, ale přijde mi, že naše hra je pořád strašně kostrbatá, zejména při přechodu do útoku. S radostí vidím, že se beci čím dál víc snaží rozehrávat konstruktivně a přežiju nějaké přechodové období, kdy to bude skřípat, ale ono se to naše trápení při zakládání útoků táhne už strašně dlouho. Celou loňskou sezónu se o nějakém systému nedalo mluvit, letos se posouváme, ale pořád ty naše body děláme spíš individuální kvalitou hráčů než nějakým viditelným systémem. Jsem laik, můžu se mýlit.

Každopádně bodový zisk z posledních zápasů je výborný a je tedy prostor na další vylepšování činností, které nám aktuálně moc nejdou. Tak snad to půjde dopředu.

+1
otaznik6
kvcr +141
15.10.19 v 09:11

reakce na MartinMegadeth: ,,Národní tým proti Anglii (asi nejen) mě velice překvapil a musím..." zobrazit příspěvekNárodní tým proti Anglii (asi nejen) mě velice překvapil a musím přiznat, že to překvapení bylo tentokrát příjemné. Konečně došlo Šilhavému, že když základem reprezentace jsou hráči Slávie, bylo by nejlepší využít jejich vazby a hrát jako Slávie, což konkrétně na Angličany hodně platilo. I jindy v nároďáku bídní Masopust se Součkem odehráli velice kvalitní part. Král pokud není nesmyslně stavěn na pozici desítky má svoji kvalitu. Tentokrát jsem neviděl v reprezentaci jediného slabého hráče, naopak všichni na place podali od nadprůměrného výkonu ještě ten lepší. Moc se mi líbil nebojácný, odvážný a běhavý výkon, na kterém nic nezměnil brzký inkasovaný gól. Spíš se musím ptát proč to tenhle tým zahrál až proti Anglii a proč třeba v Kosovu prakticky totožný mančaft předvedl takovou sra*ku k pob*ití. Z taktického hlediska to bylo moc poučné utkání. V poslední době hodně frčí v tuzemské terminologii vysoké napadání či presink. Často o něm mluví trenéři i rádi píší novináři. Angličani ho používají s oblibou, ale pokud je soupeř připraven na tuto variantu a umí si s ní poradit, dokáže získávat rychle výhodu a dostávat presujícího soka pravidelně do úzkých, což se v pátek českému nároďáku dařilo. *THUMBSUP* Další strašně důležitý atribut zápasu byly standardní situace: Anglie na nich na MS postavila svoji hru a umí z nich zle zatápět. Český nároďák byl velice dobře připraven a naopak sám z těchto situací soupeře pravidelně hodně zlobil. Vyzdvihnout musím Vaclíka: sice toho moc řešit nemusel, ale když už bylo potřeba, tak zabránil Sterlingovi i Kaneovi skórovat v jasné gólové šanci. Do rozehrávky se zapojoval precizně, což bylo moc důležité, aby se povedlo překonat napadání Angličanů, jak psal pan kolega kvcr. Ještě bych zmínil Faktor X a tím pro mě byla Šilhavého nebojácnost. Něco co mě z celého večera překvapilo vůbec nejvíc. Už taktika založená na nebojácném a bojovném výkonu mě hodně překvapila, ale z odvahy v podobě snahy překvapit soupeře nečekaným střídáním a poslat na plac v tak důležitém zápase nevyzkoušeného borce ta mě až šokovala. To bych v Šilhavém nehledal, ale vyplatilo se a Ondrášek se stal hrdinou večera. *BRAVO* Ondrášek je typově útočník co mi delší dobu v reprezentaci chyběl. Občas je potřeba nekompromisní h*jzl co bude nahánět stopery při rozehrávce, půjde jim po krku a nedá jim klid. Ale je potřeba, aby to nebyl nekop a uměl taky skórovat. Anglie prohrála po víc než čtyřiceti zápasech a deseti letech kvalifikační zápas. Je to nesporný úspěch. O to větší, že bilance českého i československého nároďáku s Anglií byla a je dlouhodobě velmi pasivní. Je to teprve třetí vítězství nad Angličany. Pikantní je, že opět v poměru 2:1. A podobně jako v roce 1934 i v roce 1975 Angličané vedli 1:0 a soupeř musel zápas obracet. Ale musím přiznat, že když jsem četl v sobotu a včera některé oslavné novinářské ódy o začátku nové éry, o potřebě aby fanoušek přehodnotil svůj vztah k reprezentaci a tak dále, nevěřícně jsem zíral. Byl to výborný mač, velice dobrý výkon, povedlo se porazit jednoho z nejlepších evropských týmů. Ale vyčkejme s chválou a mějme nohy pevně na zemi. Kdy naposledy nároďák předvedl podobný výkon a dokázal porazit špičkového soupeře ?! Dle mého názoru na Letné v září 2014 Holandsko též 2:1. To je pět let a měsíc a mezi tím byl především průměr, velmi sporadický nadprůměr, ale taky spousta hrůzy. Naposledy ta v Kosovu. Výhra nad Anglií z hlediska postupu na EURO nic zásadního nemění: pořád je potřeba za měsíc v Plzni porazit Kosovo, aby se na EURO vůbec postoupilo. Opravdu bych s euforií vyčkal minimálně až bude po kvalifikaci. Aby se na výkon proti Anglii zase několik (dlouhých) let nevzpomínalo podobně jako na výkon proti Holandsku nebo na výkon z Německa v kvalifikaci o EURO 2008 a roky se mu reprezentace ani nepřiblížila. *MIMO* Angličané mě dost zklamali. Ani se nedivím, že je tisk na ostrovech celkem brutálně strhal. Netvrdím, že zápas v Edenu nutně podcenili, ale asi je ukolébala brzká penalta i vstřelený gól. Stopeři mi připadali velice průměrní, poločas vesměs celý tým jen nakopával míče a kombinace byla minimální. Mounta jsem si všml skoro poprvé až když střídal. Sancho toho po penaltovém faulu taky moc nepředvedl. Na Kaneovi byla vidět současná nepohoda Tottenhamu, asi jen Sterling zahrál svůj obvyklý standard. Čekal jsem od Anglie celkově o dost víc. Je otázkou kolik jim toho soustředěný výkon české reprezentace znesnadnil. Pro mě bude zajímavé sledovat jak si Anglie povede dnes v Bulharsku i ve zbytku celé kvalifikaci. Před kým musím smeknout je trenér Southgate. Sice mu chyběla vestička, ale po zápase jsem čuměl, že pogratuloval nejen realizačnímu týmu, ale ještě na hřišti obešel všechny české hráče, podal jim ruku a poblahopřál k vítězství, byť musel být z výsledku velice zklamán. Vyhrát umí každý, ale důstojně prohrát je umění. A Southgate ukázal, že je klasa i jako poražený. *THX* *THX* *THX* "

Excelentní zhodnocení, asi lepší, než se dá najít kdekoli v médiích. Přiznám se, že mi přijde Šilhavý mediálně trochu nedoceněný - netvrdím, že by to byl nějaký novátor nebo že by lidé z jeho fotbalu padali ohromením, ale úspěchy za ním jsou. Asi bych ho trochu přirovnal k Bílkovi - tihle dva vždycky podle mě dokázali ze svěřených týmů dostat výsledky mírně nad očekáváním. Bylo to často za cenu neatraktivního herního projevu, ale měřeno na body bych řekl, že úspěchů dosahují tihle dva nadprůměrných. Navíc ukázali (Bílek ve Zlíně), že dokážou herní plány a taktiku vhodně měnit a přizpůsobovat. Nemůžeme samozřejmě zastírat, že za Šilhavého úspěchem proti Anglii stojí minimálně zpoloviny Trpišovský, ale úloha trenéra nároďáku je přece jen někde jinde - poskládat tým a zvolit taktiku na jednotlivé zápasy. To se Šilhavému proti Anglii povedlo bezezbytku, ale jak píšeš, musí to potvrdit proti Kosovu.

Ještě zmíním jednu věc, která tady myslím nezazněla. Podle mě kvalitě fotbalu s Anglii výrazně napomohl rozhodčí. Nasadil poměrně benevolentní metr (což bych řekl pomohlo spíš nám, protože jsme hráli angličtější fotbal než Anglie), který držel na obě strany. Hra tak byla mnohem plynulejší, hrálo se dlouhé úseky bez přerušení a hře to velice prospělo - hodně se hrálo a málo leželo a diskutovalo a to bylo proti naší lize vítané osvěžení. Neviděl jsem tam jedinou věc, kterou bych rozhodčímu vytkl (musel jsem ale od fotbalu občas odběhnout, takže mi mohlo něco utéct).

Klíčový zápas s Kosovem nám ukáže, jestli dokážeme podobné výkony opakovat (včerejší přátelák bych nehodnotil, první půlku hráli samí náhradníci a myslím, že se všem na tenhle zápas s neatraktivním a velmi tvrdým soupeřem nedostávalo koncentrace). Pokud dokážeme zápas odehrát aspoň z 80% tak dobře, jako proti Anglii, myslím, že máme slušnou šanci. Pevně věřím, že hráči budou dostatečně namotivovaní ukázat, že první zápas v Kosovu nebyl pravdivým obrazem síly obou soupeřů.

+1
otaznik7
kvcr +141
12.10.19 v 17:02

Aj, tak až v úterý, nějak jsem se asi nemohl dočkat. Díky za opravu.

otaznik8
kvcr +141
12.10.19 v 12:04

K zápasu nároďáku jsem si sedal s obavami, že mi trochu zkazí požitek, který mi poskytli hokejisti. A musím říci, že to, co jsem viděl na hřišti, mi už dlouho takovou radost neudělalo. Od začátku tým dřel, nevynechal jediný souboj, jediný sprint. Nebylo vidět moc zkažených přihrávek, po faulech se hráč zvedl a hrál. Nevím, koho vyzdvihnout, protože podle mě všichni hráli výborně a asi na svém maximu. Výborně jsme se vypořádávali s anglickým presinkem, v těchhle situacích moc pomáhalo využití Tomáše Vaclíka, jehož práce nohama je výborná. Tím, jak se nám dařilo ten presink překonat, dostávali jsme se do přečíslení, která velice často končila slušnými příležitostmi.

Hlavně bych ale chtěl tým pochválit za to, že si šel neúnavně pro tři body. Posledních dvacet minut (až na krátký úsek prodloužení) jsme byli aktivnější, neustále jsme se snažili dostat Anglii pod tlak. A vyšlo i střídání, protože Ondrášek si zkušeně odskočil na volný palouk a zakončil s klidem rutinéra. Ať už byl tenhle přístup záměrem nebo se hráči na hřišti tak vybláznili, takhle odvážný výkon proti jednomu z nejsilnějších týmů světa je něco, co jsem už dlouho neviděl a dlouho mi to chybělo. Klobouk dolů.

+2
otaznik9
kvcr +141
12.10.19 v 11:43

Včera jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů letošní sezóny. K důrazu jsme přidali nápaditost a kombinaci, Vítkovice jsme prakticky celý zápas mleli - do pár šancí se sice dostaly, ale měli jsme toho mnohem víc a vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Vidět byly všechny čtyři útoky, velice kvalitně podporovali útok beci. Náš výkon se mi opravdu líbil.

Myslím si, že je dost vidět, kolik kvality jsme do týmu nasypali, protože naše produktivita je úplně jinde než loni. Navíc máme velice kvalitní brankářskou dvojici - můžeme si tedy dovolit hrát otevřenější hokej s tím, že nějaké ty góly dáme a naši gólmani to zavřou. Když jsme hráli s tímhle plánem, bodovali jsme (markantní příklady byly Vary a Vítkovice). Naproti tomu v zápasech, kdy jsme byli pasivní, jsme si dost koledovali, protože nejsme úplně brejkový tým. Třeba ty brejky časem vypilujeme (dnes z nich padly dva krásné góly), ale zatím bych řekl, že aktivní hokej nám dává víc šancí, zejména proti slabším soupeřům. Může se samozřejmě stát, že nám to nebude lepit a soupeř nás porazí 1:0, ale s těmihle hráči to není tak pravděpodobné jako loni. Řekl bych, že by se to mohlo stát jen výjimečně. Proto posun ve hře směrem ke kombinačnímu hokeji vítám a považuju ho za posun správným směrem.

Je to zatím jen jeden zápas a uvidíme, jestli dokážeme takové výkony podávat opakovaně. Nemusíme hrát nahoru-dolů vždy a všude, taktika se může přizpůsobit soupeři, ale každopádně bych rád viděl další a další zápasy, kdy projevujeme aktivitu a nápaditost. Hned zítra bude šance potvrdit dnešní výkon proti Litvínovu.

+2
otaznik10
kvcr +141
09.10.19 v 11:27

reakce na Schaschek: ,,Úplně mi mluvíš z duše. "

Díky, jsem moc rád, že to tak nevidím sám.

Dal jsem si ale tu práci a našel link s tiskovou konferencí - a musím se Kruppovi omluvit - skutečně jsem tam neslyšel, že by řekl, že je spokojený, to si tam dal překladatel. A moc spokojeně taky nevypadal, mluvil s respektem k soupeři, což jim z toho hodnocení taky nějak vypadlo. Bohužel ten hrubě nepřesný překlad všichni opsali. Budiž mi to výstrahou a poučením. Takže se omlouvám trenérovi i všem za šíření dezinformací.

edayfm.com/video/wFd...

+4
otaznik11
kvcr +141
09.10.19 v 08:53

Včerejší zápas byl jako přes kopírák s loňským zápasem ve Zlíně, kdy jsme vyhráli tuším 4:0. Zlín nás prakticky celou dobu mlel, dvojnásobně nás přestřílel, párkrát promáchl před prázdnou bránou, padly nějaké tyčky a Machy exceloval. K nám se párkrát odrazil puk a nějak jsme ho dostrkali do brány.

Já jsem možná moc náročný fanoušek, ale opravdu mě nebaví dívat se dvě a půl hodiny na to, jak odpalujeme puky z vlastního pásma po tom, co se po tutovkách soupeře odrazí k nám. Můžeme se utěšovat tím, že se přece vedlo 3:0, tak už se nebylo kam hnát, ale to by to bránění muselo mít nějaký řád a musely by z něj zákonitě vzejít i nějaké brejky pro nás. Asi si vysloužím, že jsem hysterka, vyhrálo se o parník. Ta hra byla ale hrozná. Zase se nahazovalo, protože jsme nebyli schopní si nahrát, přesilovky (až na tu poslední pár minut před koncem, kdy už byl Zlín odevzdaný) se nijak nelepší, zakládání útoků taky ne, pokud už máme nějaký brejk, tak ho nedotáhneme, protože si nepřihrajeme přesně.

Co mě ale nadzvedlo nejvíc, bylo pozápasové hodnocení Uwe Kruppa zakončené slovy "Jsem spokojený." (naproti tomu Smejkal ukázal soudnost a řekl, že to mohlo klidně 6:1 a výsledek by pak odpovídal víc obrazu hry). Teď bych chtěl pominout možnost, že média jeho slova překroutila, je to i na našem webu, kam by to asi nedali, kdyby to bylo vytržené z kontextu. Jestli tohle trenérovi stačí ke spokojenosti, pro mě je to strašně málo. Od Kruppova nástupu se dá vypíchnout jediná věc, na které stojí celá hra Sparty - důraz. Hokejovost, souhra, kombinace a kreativita šly ale dolů. Já dokážu pochopit, že je začátek sezóny a vyměnili jsme půlku týmu, ale vždyť je to už přes rok to samé. Jak tady psal cedak, zápasy, kdy bychom dominovali a přidávali trochu hokejové nadstavby a krásy, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Možná, že nakonec ligu vyhrajeme jenom tím důrazem, na to nejsem dost velký expert, ale jako fanoušek si ty zápasy moc neužívám. Navíc k tomu důrazu je potřeba i štěstí, protože odrazy puku mít pod kontrolou nelze.

Když nechám stranou, že na náš hokej není moc pěkný pohled, je tady fakt, že podobný herní (ne)styl stojí síly, víc sil než ten, co hrají ostatní týmy. Loni nám došla šťáva po první čtvrtině (i díky zraněním) a druhý dech jsme prakticky nechytili. Letos to doufám tak hrozné nebude, protože máme šikovnější hráče, kteří dokážou dát třeba dva góly zpoza brány za zápas. Ale nemůžu se ubránit pocitu, že ta letošní sezóna začíná tu loňskou nápadně připomínat.

Je pravda, že jsem nemusel takhle vyvádět po zápase, kdy jsme vyhráli venku 6:1 a poskočili do první šestky se zápasem k dobru, navíc po těžkém rozlosování. Jsem si toho vědom, ten hokej jsem ale opravdu protrpěl a to pozápasové hodnocení mě dorazilo. Takže abych to zmírnil něčím pozitivním, Machovský byl excelentní, určité hokejové prvky byly vidět od Řepíka, Ďaloga několikrát ukázal své výborné bruslení a podpořil útok. Od týmu, jaký máme, bych toho ale chtěl vidět mnohem víc.

+2
otaznik12
kvcr +141
08.10.19 v 09:58

reakce na MartinMegadeth: ,,Dobré odpoledne, se dvěma body z Mladé Boleslavi jsem hodně..." zobrazit příspěvekDobré odpoledne, se dvěma body z Mladé Boleslavi jsem hodně spokojený. Od Sparty to byl poctivě odpracovaný bojovný zápas, ve kterém si dle mého názoru bonusový bod zasloužila. Sice pomalu, ale přeci jen se ze hry vytrácí chaos a začínají se v ní naopak objevovat prvky, které bychom rádi viděli. Velice mě potěšila chuť po vítězství a bojovnost, tedy atributy, které mi v Brně a v Hradci Králové od Sparty dost scházely. Že má hra ještě řadu nedostatků je pravda. Vyčerpávajícím způsobem je popsal pan kolega KVCR. Není třeba k jeho referátu nic zásadního dodávat. *THUMBSUP* Mně se už v pátek moc líbil v Karlových Varech útok Forman – Pech – Řepík a i včera o sobě pánové věděli a přinášeli hokejovou nadstavbu. Tomášek se rozehraje, zvykne si na spoluhráče a určitě půjde sestavou nahoru, protože to není hráč do čtvrté lajny. Evidentně hodil zvláštní konec angažmá ve Finsku za hlavu a přijel do Sparty s velkou chutí se ukázat a pomoci kolektivu. Ďaloga sice dozadu není a asi nikdy nebude úplně stoprocentní, ale dopředu svoji kvalitu má a za sebe můžu říct, že bych byl moc rád kdyby ve Spartě zůstal po zbytek sezóny. Včera mu chybělo štěstí a Spartě mohl vystřelit plnotučné vítězství. Nad všemi čněl výborný výkon Machovského: včera se hodně blížil jistotou tomu Machovskému z loňského podzimu, který Spartě vychytal začátkem extraligy první místo v tabulce. *BRAVO* V referátu pana kolegy KVCR mě zaujala pasáž o přesilovkách. Můj názor je, že není od věci mít připravenu silovou variantu pro tuto herní činnost, která by dostala místo pokud by se speciální formace neprosazovaly naučenými kombinacemi. Proti některým urputně bránícím soupeřům majícím dobře zvládnuté oslabení není špatné mít v záloze možnost se dvěma bouráky co půjdou před bránu a puk do brány došťouchají napotřetí, napočtvrté, když to jinak nepůjde. Zatím mi přijde, že Krupp dává v přesilovkách příležitost prakticky všem a v jednotlivých zápasech hráče co hrají početní výhodu dost střídá a hráče posílá často podle svého pocitu jak se mu na ledě jeví, což mi nepřijde jako úplně nejlepší způsob pro využití početních her. I když samozřejmě všechno má svoje klady a zápory. Jakmile se hraje hodně přesilovek a oslabení, někteří hráči z ledu neslezou, jiní zase na střídačce vychladnou. Předpokládám, že na přesilovková komanda ještě dojde a že na herních situacích s nestandardním počtem hráčů na ledě se v trénincích intenzivně pracuje. Zakončím to vyjádřením velké spokojenosti s pětibodovým víkendem. *THISISSPARTA* "

Určitě souhlasím, že silová varianta přesilovky je platná věc a rozhoduje zejména v play - off. Nemáme na to sice úplně ty top hráče jako Smoleňák nebo Marcinko, ale i Míra Forman nebo Andrej Kudrna se do mlýna jít nebojí. Jen mi přijde, že my tu silovou variantu vlastně hrajeme celou dobu: nahrnout to na beky, rychle na bránu a domlátit. Nám chybí spíš ta kombinační - sice jsme Varům dali dva pěkné góly jako přes kopírák, ale ty byly v podstatě taky z pozice beků. My prakticky nezkoušíme procpat puky do slotu, útočníci zakončují velmi velmi zřídka. Tohle je věc, kterou Hlína s Toňákem uměli naprosto skvěle, takže věřím, že jim to chybí a že se o tenhle typ přesilovky ještě budou zasazovat. Hráče na to určitě máme, po návratu Kvapila kreativní potenciál v přesilovkách ještě výrazně vzroste. Rád bych tu kombinační variantu od Sparty viděl častěji.

+1
otaznik13
kvcr +141
08.10.19 v 09:44

reakce na MartinMegadeth: ,,Musím souhlasit, že se mi v sobotu Hložek líbil zleva o hodně..." zobrazit příspěvekMusím souhlasit, že se mi v sobotu Hložek líbil zleva o hodně víc než v předchozích zápase zprava. Vůbec hra dopředu měla oči jak se říká a letos ne poprvé. Samozřejmě až další zápasy naznačí byla-li to proti Karviné náhoda nebo se Sparta začíná probírat. Po velmi obstojně zvládnutém zápase ve Zlíně jsem si říkal, že by Sparta mohla být v derby důstojným soupeřem Slávie a utkání skončilo naprostou blamáží. Uvidíme po reprezentační pauze co předvede Sparta se snad už uzdraveným Kayou v Teplicích. To bude zápas, který Spartu důkladně prověří. Teplicím to celkem lepí, mají sérii šesti ligových utkání bez porážky a málo inkasují. Navíc Spartě se i přes loňské vítězství na hřišti Teplic dlouhodobě moc nedaří. Bude to prubířská zkouška. *VYHLIZI* "

Ano, naprosto souhlasím, my musíme dobré výkony podávat opakovaně a to je už dlouhé roky naše bolest - vyhraje se, média i fanoušci zaplesají a následující zápas jsou už zase vidět nesoustředěnost, laxnost a bohorovnost. Žádný ligový tým (nedá mi to, abych nenapsal - s výjimkou nás) se sám neporazí. Ta konzistentnost výkonů je to, co nás asi nejvíc odlišuje od konkurence na špici (nesouhlasil bych tady se starším prohlášením Jílka, že nemáme lepší hráče než Liberec). Je to nejen o sebevědomí (ano, pořád se nám ho nedostává), ale i o vůli a zarputilosti. Prostě do každého zápasu musíme jít vyhrát, ne že "uvidíme, co nám soupeř dovolí a možná by ten bod byl taky dobrý". Tady má před sebou Jílek asi nejtěžší úkol, máme pořád dost mladý tým a výše uvedené atributy bývají spojovány spíš se zkušeností. Zápas se může nepovést, ale nesmí být odfláknutý. Jak píšeš, Teplice budou dobrou prověrkou.

Ještě zmíním jednu věc, která mi udělala radost: když Jílek v pozápasovém rozhovoru vysvětlil záměry za změnami v sestavě (nasazení Hancka, Graiciara a přesun Hložka doleva). Podal to jasně, logicky a srozumitelně a fanoušek tak může porozumět krokům realizačního týmu. Že Jílkovi ty změny vyšly a mohl se tedy pochlubit, je věc druhá, ale za mě jen houšť.

+1
otaznik14
kvcr +141
07.10.19 v 10:58

reakce na Maximus: ,,Tak Beran na přesilovce úlet byl, se Sillem už tolik ne, byl to..." zobrazit příspěvekTak Beran na přesilovce úlet byl, se Sillem už tolik ne, byl to jeden z nejlepších centrů na vhazování, byť jeho role nebyla zrovna drtivě válcovat soupeře útočnými manévry. Ale pořád je lepší začít přesilovku vyhraným vhazováním, než hned letět zpátky k vlastní bráně pro puk."

Přiznám se, že na nasazování Zacha Silla do přesilovek mám jiný názor (netrvdím, že správný) - útočník jako on podle mě na přesilovky chodit nemá. Vyhrané buly je výhoda a určitě nezpochybňuju jeho zápal pro hru, výborné bránění a hity, ale on je hráč do oslabení. Do kombinace není, nepadalo mu to tam, moc platný není ani před bránou, protože mu chybí centimetry a kila. Tohle prostě dobré buly nevyváží. Navíc jako útočník s velmi slušným ice time dal gól až někdy po 40. kole. To už i Kevin Klíma má větší šanci dát gól nebo ho připravit a trenéři to tak později vyhodnotili taky.

+1
otaznik15
kvcr +141
07.10.19 v 10:44

Zápas ACS výborně zhodnotil Martin a poměrně se shoduju i s hodnocením Jílka, takže není moc co dodat.

Hancko určitě na stoperu hrát nemůže (a ani na levém), ale kromě něj měl Jílek na výběr Štetinu a to by si myslím moc nepomohl. Dokonce máme zraněné i obě šestky. Tomu už se dá říci zdecimovaný kádr a nebude to moc velká nadsázka. I já se těším, až se vrátí aspoň Kaya. Osobně se mi zatím dost líbí výkony Lischky (samozřejmě kromě toho kiksu v Plzni), ten si myslím o místo v základu říká, včera dokonce vyvezl míč až k vápnu a podílel se na nejhezčím gólu Sparty. Hložek byl opět výborný a skoro bych řekl, že mu to zleva svědčí ještě víc než zprava.

Jinak bych nejvíc vypíchl dvě Jílkovy informace - že první půle nebyla nic moc, protože chyběla odvaha, a pak že se v mužstvu začíná zvedat týmový duch, což začalo už v Plzni. S obojím plně souhlasím. Pořád nám chybí odvaha a sebevědomí od začátku zápasu, nejlepší fotbal začínáme předvádět, až když "se není čeho bát". Pak dokážeme být rychlí, nápadití, nabízet se. Určitě bych řekl, že aktuální hra Sparty dopředu není stereotypní, je kreativní a pohledná, jen ty tutovky víc proměňovat - to platí stále. Za Kozákovy góly jsem rád, ale stejně tam toho bylo ještě hodně, co šlo uklidit do brány taky. Možná nejcennější je to, že se v týmu začíná objevovat soudržnost, hráči se podporují, hecují. Jestli to je trvalé, to nám ale plně prokážou až zápasy, které budou náročnější.

Abychom se nevznášeli příliš vysoko, týmy jako Karviná porážet doma je povinnost. Je pozitivní, že jsme po dlouhé době viděli doma velkou dominanci, ale budeme to muset potvrzovat pravidelně i proti silnějším soupeřům - a zlepšit se musíme i venku. Tuhle výhru jsme moc potřebovali a věřím, že týmu pomohla, je před námi ale ještě hodně práce. Každopádně ale pro mě osobně pozvolný posun správným směrem pokračuje.

+2
otaznik16
kvcr +141
07.10.19 v 10:09

reakce na Maximus: ,,S těma přesilovkama a souhrou to nevidím tak zle. Ono mít do..." zobrazit příspěvekS těma přesilovkama a souhrou to nevidím tak zle. Ono mít do přesilovky víc možností jak dvě stabilní lajny je ku prospěchu věci, pak stačí jedno či dvě zranění a celá přesilovka se buduje od začátku. Větší rotací, respektive tím, že více hráčů bude mít vzorce zažité, toto odpadá. Navíc se některému z lídrů může přestat dařit a tak bude za něj na přesilovce náhrada. Nehledě k tomu, že je to určitý tlak na hráče, že čas na přesilovce není zadarmo.

Na Markovi Ďalogovi je vidět, že se postupně rozehrává. Přeci jen se připojil k týmu až koncem srpna. Záhadou je pro mě Adam Polášek. Čekal jsem, že to bude jeden z našich nejlepších obránců a zatím, bohužel, spíš průměr. Naopak Machy se po tom nepovedeném začátku vrátil zpátky do formy, včera podržel, ale ani ten sněhulák z Bolky nechytal nijak zle. Můj názor je, že dva body z Bolky jsou v současnym stavu dobrej výsledek."

Možná jsme si s těmi přesilovkami nerozuměli - určitě nerozporuju to, že variant musí být víc, než dvě přesilovkové lajny. Mně šlo o to, že jakmile dá někdo gól, následně jde na přesilovky, ať je to kdokoli. Pamatuju si, jak na přesilovkách hráli Sill a Beran, což jsou hráči, kteří myslím v žádné předem připravené variantě nefigurovali (nebo by neměli - je fakt, že Sill v přesilovkách hrál i regulérně, ale v tom zápase, kdy dal gól, už na přesilovky běžně nechodil). Kdyby se to stalo občas, neřeknu, ale přijde mi to jako pravidlo. Možná to je jakási odměna za gól, ale nepřijde mi to rozumné. Honzu Buchteleho mám rád a každý úspěch mu přeju, ale myslím, že na přesilovku máme lepší volby.

otaznik17
kvcr +141
07.10.19 v 08:12

Včera bych řekl, že byl výsledek v Boleslavi spravedlivý. Poměrně vyrovnaný zápas, byli jsme asi mírně lepší. To je samozřejmě příjemné zjištění, i pět bodů ze šesti za víkend je pěkný počin. Na hráčích je vidět velká chuť a a nasazení. Pozitivní je i to, že venku už nehrajeme ten samý beton jako loni a snažíme se být aktivní. Za to všechno je třeba tým pochválit. Z jednotlivců bych vyzdvihl Machovského, protože nás včera opravdu podržel.

Pořád je ale ještě hodně na čem pracovat. Hra je neurovnaná, souhra často vázne. Mám pocit, že ztrát puku a zkažených přihrávek je strašně moc a to pak stojí síly navíc. Beru jako objektivní překážky to, že jsme vyměnili skoro přes půlku týmu a že Bolka poměrně dobře brání a nepříjemně vysoko napadá, ale stejně bych od nás chtěl vidět víc nápaditosti, kombinace a kliček. Jsem si jistý, že hráče na to máme, jen najít tu odvahu. Zatím jsou kombinace vidět občas u Pechova útoku, potenciál ukázal i Tomášek a předpokládám, že jeho pobyt ve čtvrtém útoku byla jenom epizoda na rozehrání, protože tohle je hráč do prvních dvou lajn. Včera byl hodně vidět i Marek Ďaloga a protože jeho měsíční kontrakt se Spartou už brzy vyprší, docela by mě zajímalo, jak to s naší spoluprací bude dál. Nijak moc mě nenadchly přesilovky, ty hrajeme se strašným stereotypem a o střely ze slotu se v nich prakticky nesnažíme. Taky si myslím, že zvyk Uweho Kruppa posílat do přesilovkových sestav hráče, který dal předtím gól, není úplně ku prospěchu věci - přece jen ty speciální lajny mají něco nacvičeného a tímhle jim to trochu naboří. Ale budu to brát jako začátek sezóny, snad si to ještě sedne.

Každopádně mě těší, že se v naší hře začínají nesměle objevovat hokejové prvky, které bych tam chtěl vidět - hráče na to máme a přehrávat bychom letos měli hlavně hokejovostí, ne tolik silou. Pokud budeme dominovat v souhře, chytrosti a rychlosti, můžeme dost síly pošetřit na důležité části sezóny, kde jí bude zapotřebí mnohem víc.

+1
otaznik18
kvcr +141
05.10.19 v 09:58

Tak ti přeju, ať tě hoši odmění dobrým výkonem.

otaznik19
kvcr +141
05.10.19 v 09:50

Za včerejší výkon bych chtěl tým pochválit. Nejen proto, že jsme vyhráli, ale hlavně proto, že se ve hře začaly objevovat hokejové prvky, góly byly vesměs vypracované, dostávali jsme se do přečíslení. Měl jsem sice chvíli obavu z toho, že tahle hra nahoru dolů by mohla být šancí pro Vary, protože mají hráče na rychlé brejky a umějí je, ale to bychom museli mít hodně velkou smůlu, abychom tenhle zápas nevyhráli. Sice mě ve statistikách trochu překvapilo, že nás Vary mírně přestřílely 34:31, ale jinak jsme měli ze hry mnohem víc, šancí bylo tak na 15 gólů. Skóre bylo tak nízké jen díky výbornému výkonu obou gólmanů. Vůbec mi nebude vadit, když se soupeři jako Vary budeme hrát crazy hokej, máme v něm výhodu a je to lepší plán, než zalézt a čekat a na brejky, které nám zatím moc nejdou. Takových soupeřů, kde si tohle můžeme dovolit, je ale v Extralize jen pár. Přesto taktika byla správná, i když z rozhovorů s Nedvědem a Kalinou mám trochu rozporuplné pocity, zda byl plán opravdu takový, jak to nakonec na ledě vypadalo. Ale nechci malovat čerta na zeď.

Co se myslím povedlo hodně, bylo zařazení Řepíka k Pechovi s Formanem - ten útok hýřil nápaditostí, vypracovával si hodně šancí. Byl i u inkasovaného gólu, ale to by se mohlo vychytat - všichni tři nemají problém se vracet. Dobře vypadaly i přesilovky, ale tady bych s hodnocením ještě počkal, protože Vary je myslím bránily dost špatně.

Teď nás čeká mnohem silnější soupeř. Bolka je v laufu, hraje víc zodpovědně vzadu. Pořád si ale myslím, že se musíme prezentovat aktivitou a nebát se kliček nebo riskantních přihrávek. Máme hráče, kteří to umí a měli bychom v tom mít výhodu. Pokud se uchýlíme k betonu (v našem případě je to většinou spíš pokus o beton), půjdeme na ruku soupeři, protože naši technickou výhodu zmenšíme. Tým je poskládaný jinak než loni, s mnohem větším kreativním potenciálem, měl by tedy podle toho volit herní plán. Tím neříkám, že bychom měli rezignovat na defenzívu, ale určitě bychom měli předvést víc odvahy a momentů překvapení než v zápasech v Brně a Hradci. Zase mi včera svitlo světélko v temnotách, takže se na ten zápas docela těším.

+1
otaznik20
kvcr +141
03.10.19 v 12:06

reakce na cedak: ,,Nemůžu se pomoct ale nepřipadá mi to jako divočení a řádění...." zobrazit příspěvekNemůžu se pomoct ale nepřipadá mi to jako divočení a řádění. I když předpokládám, že na tom, co pan Farda slyšel, moc pravdy není, nejde v tomto případě přece jenom o pět kol, ale i o větší část minulého ročníku, která vypadala podobně. Divácky vděčné a atraktivní zápasy, které Sparta pod vedením Uweho Kruppa sehrála, se dají spočítat na prstech. Od zápasu s Třincem v letošním ročníku produkuje obdobný nehokej, na jaký jsme si zvykli v minulém ročníku. A po dalších pěti kolech budeme mít za sebou pětinu ročníku letošního. Jestli Sparta bude v těch dalších pěti kolech předvádět hokej, kterým bohužel bavila hradecké a brněnské publikum, příčetné vedení nějaký krok udělat musí. Poslední zápasy totiž signalizovaly, že se proti loňsku sice změnil kádr, ale nezměnila se taktika nebo spíš netaktika a příprava na zápasy. Anebo že hráči na taktiku a přípravu na zápasy totálně kašlou.
Jestli je Krupp špičkový trenér a kádr má takovou sílu, jak nám tvrdili duchovní otcové z aktuálního pohledu nešťastně pojmenované kampaně nezastavíš , je pět kol dost dlouhý prostor na to, aby ukázali nebo aspoň naznačili, že tak zle není. Ale pokud to bude nadále podobně skřípat, připadalo by mi rozumné se poohlédnout jinde. A to znovu opakuji, že jako člověk se mi Krupp zamlouvá a rozhodně nemám nic proti němu ani Němcům. "

K tomu není co dodat, souhlasím s názorem že k viditelnému pokroku ve hře pod Uwe Kruppem zatím nedošlo. Je začátek sezóny, člověk by řekl, že je ještě čas na nějaké divočiny - je ale jedna věc, která je důležitá: Polášek a možná i Řepík mají výstupní klauzule, Ďaloga má možná za pár zápasů jednat o prodloužení smlouvy. Otázka je, jestli budou chtít hrát takovýhle hokej, kde je poměrně těžké vyniknout. Bez těchhle tří by se síla týmu dost snížila a i když věřím, že při aktuálním štědrém trhu hráčů by se určité náhrady najít daly (a jak Ton s Hlinkou naznačili, mají připravené varianty B), je pravděpodobné, že i tohle bylo za tlakem vedení na dobrý začátek. Pokud trenér nedokáže za sezónu a kus vtisknout mužstvu svou tvář, je něco špatně. Podle mě jsme se měli s Uwe Kruppem i s Jardou Nedvědem rozloučit po loňské sezóně, teď už je výměna trenérů dost problematická. Ale třeba jsem jenom netrpělivý a realizační tým nás mile překvapí.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 23. října - 18:30
  18.png
  KVA (doma)
  Extraliga (20.kolo)
 • 25. října - 18:00
  43.png
  OLM (venku)
  Extraliga (13.kolo)

Kalendář akcí

<<10 / 2019>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
1
2
3
5
7
9
10
12
13
14
16
17
18
19
21
22
24
26
28
30
31