Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
kvcr +280
13.10.21 v 15:18

Máme za sebou prvních deset zápasů ligy a základní skupinu Ligy Mistrů a můžeme už v naší hře vidět nějaké trendy a posuny. V lize se držíme na dohled čelu (i když jsme hráli hodně doma, máme za sebou těžké soupeře), vyhráli jsme hodně těžkou skupinu Ligy Mistrů. Výsledkově tedy jedeme dobře, pro mě osobně je ale důležitější, jak hrajeme. Po dlouhých letech nám konečně beci nacházejí útočníky v plné jízdě, takže máme mraky přečíslení nebo aspoň ve vysoké rychlosti v pohodě zavezeme puk do pásma (nahazování je vidět opravdu hodně zřídka). Je to především zásluhou Michala Moravčíka, který má neskutečný přehled a luxusní přihrávku, kterou navíc dokáže dobře skrýt. Martin už zmiňoval Moravčíkův přínos, za mě je to i přes výborné výkony Thorella a Chlapíka kauf roku. Přesně takového beka jsme potřebovali. Čiší z něj klid, podporuje útok, bez problémů zaveze puk za soupeřovu bránu, zavře mantinel. A dobře brání - je tam prostě všechno. Jeho výkon navíc "inspiruje" tvořivé beky Janduse a Pavelku a tak útočníci dostávají od beků výbornou podporu. Jsou z toho občas i námazy, ale za mě klady jasně převyšují zápory.

Druhou zajímavostí je nasazování mladíků - nejde jen o to, že jich je zpravidla celá pětka, ale hlavně jak trenéři chtěji, aby hráli. Žádné "hlavně nedostat gól", mladíci hrají, aby gól dali. Je to samozřejmě lehčí, když jsou na place Prymula s Konečným, oba mají hodně velký útočný potenciál. Prymula působí se svou výškou dost neohrabaně, ale ruce má hodně šikovné. Konečný mi zase přijde jako příslib opravdu dobrého střelce. Zase můžeme namítat, že jsou junioři v plus mínus bodech červení, ale tahle investice se nám vrátí. Už teď dávají mladíci důležité góly a rostou zápas od zápasu.

Kdyby se hrálo na tutové šance, asi bychom vyhráli i víc zápasů, ale zatím nám to nelepí. Tedy hlavně to nelepí první lajně (Thorell dal většinu gólů ještě v té druhé), ale tady nemám strach, že se to nezlomí. Všechny útoky máme nebezpečné, každý hráč je teď aspoň průměrný střelec. Do role rozehrávačů k Sobotkovi můžeme nasadit Thorella, Moravčíka a Formana, takže variant na přesilovku se nabízí opravdu hodně. V posledních zápasech už ty přesilovky začínají mít parametry, soupeře motáme, jen ty šance víc využívat. Věřím, že to přijde.

Na úkor vylepšování podpory útoku dostáváme poměrně dost gólů - a to nám toho ještě hodně chytí brankáři. Oslabení máme nejhorší v Extralize a i když se na tom lví měrou podílí zápas s Třincem, dostáváme v oslabení gól skoro každý zápas. Na celé defenzívě musíme určitě zapracovat, ale pořád si myslím, že je to hlavně tím, že do hry dáváme mnohem víc rizika, které nám zase přinese víc šancí a víc gólů. Nechtěl bych se vrátit k totální defenzívě, musíme být pořád aktivní. Takovou první vlaštovkou byl včerejší zápas v Bremerhavenu, který oba týmy pojaly hodně zodpovědně a chvílemi mi připomínal play-off zápas. Jak řekl v rozhovoru Filip Chlapík, přesně takové zápasy potřebujeme. Soupeři jsme moc nedali čuchnout, až na pár momentů jsme zápas dokázali kontrolovat. Teď bude další fáze LM a podobně urputné zápasy, které nás dobře prověří. Spengler bude dalším prubířským kamenem, jen si říkám, jestli jsme si toho na sezónu nenaložili moc.

Ze stávajícího herního projevu mám pocity, které se blíží až nadšení. Takhle dobrý hokej jsme nehráli ani loni - a to byla pro mě dost vysoko nasazená laťka. Posily se zatím ukazují ve výborném světle, dokáží nahradit tu kupu kvality, která od nás před sezónou odešla. Samozřejmě se ukáže, jestli dokážeme pravidelně bodovat i venku, to bude těžší, jak ukázaly zápasy v Budějovicích a Liberci. Tak ať nám to začne lepit a ať se nám vyhýbají zranění.

otaznik2
kvcr +280
31.08.21 v 09:58

Liga se blíží a tak si neodpustím obvyklou předsezónní tapetu. Stejně jako v předchozích letech prošel kádr HCS velkou obměnou, snad už poslední v takovém rozsahu. Sportovní management udělal podle mého názoru velký kus práce a i když se mu nepodařilo udržet některé důležité hráče, zasadil se o to, že první dvě lajny hrají pod víceletými smlouvami. Takže pokud si někdo z hráčů nepostaví hlavu (což nelze vyloučit, protože lukrativní soutěže se opět rozjedou do běžného režimu), měli bychom mít tyhle hráče k dispozici i následující sezónu a to je z mého pohledu dobrá perspektiva. Také vidím další posun k proklamovanému většímu začlenění mladších hráčů, protože těch zkušených bude v kádru oproti loňsku o šest méně.

Pokud bych měl hodnotit příchody a odchody, řekl bych, že jsme mírně oslabili, zejména Tomášek, Košťálek, Pech, Rousek a Machovský jsou velké ztráty. Přišli jsme i o "nosiče vody" Kudrnu, Říčku a Sukeĺa, uvidíme, jak nám to půjde bez nich, typově už nám takových hráčů moc nezbývá. Na druhou stranu příchody mi opět (jak je za vlády T+H zvykem) dávají smysl - čtyři hotoví hráči s poměrně velkou zkušeností v zahraničí v nejlepším věku, dva mladší hráči s velkým potenciálem. Většina na víceleté smlouvy. Uvidíme, jak se noví hráči ukážou, Kašeho jsme měli možnost vidět loni ve Varech, Chlapíka a Mikliše u nás, Doležala v Budějovicích, u těch přibližně víme, co očekávat, tlak ve Spartě by zvládnout měli. Z těch změn mám pocit, že směřujeme cíl spíš k play-off - koupili jsme důrazné, ale i gólové hráče a pustili jsme ty, kteří buď góloví nebyli, nebo šli v play-off opakovaně dolů s výkonem. Kádr je zatím poměrně úzký, takže si ponecháváme poměrně velký prostor na posílení v rozehraném ročníku a zejména před play-off.

Mezi zásadními odchody musíme samozřejmě zmínit i Miloše Hořavu. Myslím, že u nás prokázal své kvality a za odvedenou práci mu patří velký dík - noví trenéři dokázali (byť nutno uznat, že s kvalitnějším kádrem) překopat hru Sparty na opravdu aktivní a pohledný hokej s téměř absolutní dominancí v domácích zápasech - a ani ven jsme rozhodně nejezdili parkovat autobus. Hořava nám myslím bude chybět moc, protože pokud přijmeme rozdělení kompetencí obrana x útok, jeho náhrady (Hamara a Franta Ptáček) se s ním minimálně ve zkušenostech nemůžou rovnat a ani nemám pocit, že by si to beci ošéfovali sami. Tady mám trochu obavy, jak nám to v obraně bude klapat, na druhou stranu pokud si chceme vychovávat nejen hráče, ale i trenéry, pak tenhle krok jednou přijít musel. Jinak o útočnou fázi takový strach nemám, protože Jandač i Hlína jsou pro mě zárukou ofenzívní podívané.

V brance zřejmě dostane víc prostoru Jakub Neužil, přece jen Saša Salák má svoje roky a není nutné ho ždímat celou sezónu, zejména když hrajeme i dost dalších soutěží a turnajů. Neužil tak doufám dostane příležitost si říci o další prodloužení smlouvy. Jestli tahle dvojice klubu takhle bude stačit i pro play-off, uvidíme.

Mladíky chceme zapracovávat, před sezónou jich bylo na soupisce hned několik, ale podle trenéra si místo v áčku můžou vybojovat snad jen Vitouch, Prymula a Tomov. Prymulu jsem loni viděl v těch pár minutách a na svůj věk a postavu mi přišel hodně kreativní a vyspělý. Pokud to nezazdí, mohl by se ve Spartě prosadit. Tomov je aktuálně zraněný, ale údajně velký talent, který navíc dobře pracuje - těším se, až ho uvidím v akci. Šanci předpokládám dostanou i další, ale spíš sporadicky a hlavně se musí ukázat v juniorce, případně Chance lize. Tady bych se připojil k nepopulárnímu Jandačovu výroku o tom, že nikdo nebude hrát jen proto, že je mladý. Ono je to trochu vytržené z kontextu, je to o tom, že pravidelně hrát budou ti, kteří jsou nejlepší bez ohledu na věk, zkušenosti či výši smlouvy. Pod to se klidně podepíšu, jen tak se dá dál růst. Zejména ve Spartě, kde je tradičně obrovská konkurence, je prosadit se těžké a nejen mladíci musí prokázat, že na to mají. Ano, s mladými hráči budeme mít mnohem větší trpělivost, ale áčko je jen pro ty, kteří mají výkonnost a jsou ochotní na sobě i nadále dřít. Bohužel nám je pak zpravidla stáhnou do lepší soutěže, ale to je běžný hokejový život.

Co tedy očekávat od této sezóny ? Nemyslím si, že budeme letos tak dominantní jako loni, ale první čtyřku bychom si jako první postupný cíl vytyčit měli. Velkou neznámou je pro mě druhá lajna, tam jsem hodně zvědav, jak se hráči aklimatizují na naši soutěž a myslím, že výkon téhle lajny rozhodne o tom, zda se zařadíme k top týmům. Po odchodu Lukáše Pecha bude mít Míra Forman prostor k tomu tvořit hru (k čemuž už dlouho tíhne) a když se mu bude dařit, může třetí lajnu dost zvednout, tady si ale myslím, že v téhle roli Pecha ještě úplně nenahradí. Na větší šanci stále čeká Ladislav Zikmund (a podle mě si ji zaslouží), uvidíme, jestli ho ze čtvrté lajny trenéři neposunou výš. Roli Honzy Košťálka by měl převzít Michal Moravčík - nemyslím si, že by udělal tolik bodů, ale na druhou stranu by měl být jistější dozadu. Obecně bych byl rád za ještě větší kreativitu našich beků, ale uznávám, že kreativní bek je obecně vzácné zboží.

Každopádně se na novou sezónu moc těším, budu se zájmem sledovat, kam se naše hra bude ubírat. Tak ať se klukům na ledě daří a ať se jim vyhýbají zranění.

+1
otaznik3
kvcr +280
20.04.21 v 09:29

reakce na Schaschek: ,,Souhlas, jen malá faktická poznámka. Kluby si bohužel tento..." zobrazit příspěvekSouhlas, jen malá faktická poznámka. Kluby si bohužel tento formát odhlasovaly, kdy se podávají podněty. "

Díky za opravu, to je ale ještě horší, než jsem si myslel. Rozumím tomu, že takhle asi teoreticky žádný zákrok přes čáru neunikne, protože se každý (?) ozve, ale princip udávání se mi bytostně příčí. Slovo "sportovní" jsem měl vždycky spojené s "férový" a "občanské upozornění" s "křivý". Vím, že to tak úplně není, ale myslím, že je kolem nás práskání až až na to, abychom ho ještě tahali do sportu.

otaznik4
kvcr +280
20.04.21 v 07:54

Sparta ohlásila první odchod a je to odchod velice zásadní - odchází trenér Miloš Hořava. Musím říci, že jsem měl po jeho angažování určité obavy, že se tehdejší obraz hry příliš nezmění, o to větší byla moje radost, že se změnil téměř okamžitě a o parník. Sparta začala pod novými trenéry předvádět oku (aspoň mému) lahodící aktivní kombinační hokej, doma soupeře pravidelně mlela a porážela, přesilovky zvedla o dvě úrovně výš. Moc mě mrzelo, že první Hořavovu sezónu se nehrálo play-off, protože tým mi přišel tak nadšený a "puštěný ze řetězu", že bychom vstupovali do play-off s velkou bonusovou energií. Bohužel to neklaplo - ve světle pozdějších událostí naprosto zbytečně, ale zpátky už to nevrátíme. Letošní sezóna pak byla pokračováním nastoleného trendu, základní část jsme vyhráli, nastříleli nejvíc gólů, nejmíň dostali, měli nejlepší přesilovky. I play-off jsme začali dobře, byť bych se tady přimlouval za přístup s větší mírou rizika a větší aktivitou. Série s Libercem pak znamenala konec těsně před branami úspěchu, za který už bych osobně finále považoval. Jak jsem už psal, kvalitativní skok Sparty byl markantní a i když se dá namítnout, že letos jsme měli kádr o kus lepší než v minulých letech, určitě bych připsal velké zásluhy i Miloši Hořavovi.

Z různých rozhovorů s hráči víme, že Hořava (s obrovskými zkušenostmi skvělého beka) řídil naši obranu. Hráčům hodně radil, neřval na ně, působil velice pozitivně a myslím, že to našim bekům hodně prospělo. Bohužel pro nás, jak sám řekl, je "konfliktní" a po semifinále v něm bouchly saze, protože jeho představa je taková, že hokej se má rozhodovat na hřišti a ne u zeleného stolu. Věrný své minulosti nazval věci pravými jmény a zavřel či spíš zabouchl si dveře do českého hokeje. Za mě je to pro náš hokej strašná škoda, protože nejen jeho odbornost, ale i jeho vystupování nám bude hodně chybět. Zejména v tom vystupování bych viděl podobnost s trenérem Kruppem, který (i když trenérsky mi ordinovaný styl hodně vadil) byl příkladem trenérské noblesy. Podobně jako on dával Hořava na tiskovkách velký kredit soupeři a jeho trenérům, chodil tam téměř po všech prohraných zápasech, zatímco po vyhraných nechával hodnotit kolegu. Proto bych (jak tady psal Lukáš) viděl jeho poslední tiskovku ani ne tak jako aroganci (kterou jsem u něj jindy nezažil) jako spíš snahu strhnout na sebe pozornost médií a šetřit tak zbytek týmu, protože vysvětlovat novinářům příčiny neúspěchu takhle brzy po takovém průběhu série musí být jenom pro psychicky hodně silné jedince (dal to sice Adam Polášek, ale část jeho rozhovoru musela být vysílaná až po desáté hodině).

Hořavův následný rozhovor ve Sportu může na někoho působit jako výmluva pro neúspěch, ale on v něm jedním dechem říká, že to není důvod, že se prohrálo, dokonce hlavní podíl nechává na sobě a trenérském štábu. Otázka zní: měl to nechat být ? Podle mě je jeho kritika korektní. Dovědět se pár hodin před zápasem, že na občanské upozornění z místa zápasu nemůže hrát náš nejlepší, naprosto zdravý bek, to by myslím si zamávalo s leckým. Ten faul rozhodčí ani neodpískali a nezaznamenal jsem, že by za to neodpískání dostali nějakou káru - což bych předpokládal, protože neodpískat zákrok, za který se dává stopka, je velké pochybení. Takže to nakonec dopadlo tradičně, cíl je splněn a nestálo to ani halíř. Namísto toho, jestli náhodou Hořavův rozhovor není pláč, bych se raději soustředil na princip, kdy svaz nutí týmy vzájemně se udávat, místo toho, aby se podívali na každý hokej a ty zákroky si tam našli. Jestli to při svém pracovním vytížení (a že předseda vytížený je, když současně hraje play-off o postup do Extraligy) nedají, ať si na to zjednají lidi - předpokládám, že by to nebyla částka, která by svaz zruinovala. To jsem ale odběhl od tématu.

Stejně jako naše vedení mě hodně mrzí, že od nás Miloš Hořava odchází. Zvedl ve Spartě jak hru, tak trenérskou kulturu a doufám, že si z něj jeho nástupci vezmou příklad. Tímto mu přeju to proklamované zahraniční angažmá a hodně úspěchů a pohody ve sportovním i osobním životě. A děkuju za práci, kterou ve Spartě odvedl.

+5
otaznik5
kvcr +280
19.04.21 v 06:40

S odstupem času a chladnější hlavou zkusím zhodnotit play-off. Ve světle toho, že jsme prakticky celou sezónu v náznacích či otevřeně vyhlašovali, že naším cílem je titul, je prohrané semifinále neúspěchem. Tým jsme měli nadupaný, na každý post jsme měli adekvátní alternativy pro případ absencí. Trenérská dvojice (i když tady se mnou asi většina nebude souhlasit) patřila k nejlepším, které v Extralize trénují. V sezóně jsme měli poměrně málo zranění, podle zpráv a i mého osobního pocitu v týmu vládla dobrá atmosféra. V podstatě by se dalo říci výborné předpoklady pro úspěch, což tým dokázal potvrdit v základní části. Pak ale přišlo play-off, nová soutěž, kde se mám dlouhodobě nedaří a tam se nám nepovedlo tu naši kvalitu plně prodat. Důvodů může být hned několik, začnu tím, který je myslím nejdůležitější - pro úspěch v play-off je dost důležité, aby tým (nebo aspoň jeho osa) hrál nějakou dobu pohromadě. My jsme za poslední dva roky vyměnili půlku soupisky a to se někde projevit muselo. Právě ty automatismy, přihrávky naslepo, zaskakování jednotlivých postů v nestandardních situacích, to všechno nabývá v play-off na důležitosti. Podle mě bychom spolu potřebovali hrát trochu déle, aby se to "dobře propojilo". Tohle by mělo být téma pro vedení - měli bychom asi u některých hráčů a hlavně u trenérů jít "do rizika" a podepsat s nimi dlouhodobější kontrakty, minimálně na tři roky, jinak se nedá moc mluvit o koncepční práci. Pokud každý rok vyměníme deset hráčů, šance na titul výrazně klesá. Aby to nevyznělo, že jsem nespokojený s prací managementu - naopak, všechny posily se ukázaly jako dobré kaufy, v základní části i play-off tihle hráči opravdu táhli tým. Jen bych se přimlouval za to, pokusit se dát týmu větší stabilitu. Když se podíváme na týmy, které v posledních letech play-off vyhrály, byly to dost stabilní kádry, kde soupisku každý rok doplňují pouze o pár hráčů - a to rozdílových. "Nosiče vody" si pak vychovávají z vlastních odchovanců.

Další věcí, která nám v play-off nepomohla, je dlouhodobý trend (který se dá pozorovat i v zahraničí), že se v play-off začínají posuzovat zákroky naprosto jiným metrem, což bych řekl poměrně dost poškozuje kreativní týmy a pomáhá to dřevorubcům (zejména prohřešek zvaný "držení" v play-off jakoby neexistoval). Musím říci, že mi tohle vadí už dlouho, dělá to z play-off jiný sport. Když předseda komise rozhodčích s klidným srdcem napíše, že rozhodčí neodpískali po třech faulech na každé straně, ale je to OK, protože nasadili benevolentnější metr, něco není podle mně v pořádku. Pokud to takhle chceme dělat dál, ať platí pro play-off jiná pravidla - tak, jak to je teď, mají rozhodčí obrovský prostor vybírat si zákroky a nikdo nemůže říct ani popel. Netvrdím, že by zrovna nás letos rozhodčí nějak výrazně poškodili, ale už celý ten princip nás přiměl začít hrát v play-off něco, co jsme celou sezónu nehráli (a já osobně jsem tomu rád, protože v základní části mi Sparta dala hodně hokejové krásy a radosti. Rozhodně bych nechtěl vidět to, že budeme hrát v základní části jako Boleslav). Budu mnohem radši, když se budou hrát půl zápasu přesilovky, než když se za celý zápas odpíská z cca deseti jasných faulů jeden zákrok vysokou holí (která se musí pískat vždycky), jako tomu bylo v našem sedmém zápase s Libercem. Taky jsem si skoro jistý, že padne víc gólů a zápas bude divácky mnohem atraktivnější. Padly tady i pochybnosti o našem úzkém hřišti - souhlasím s tím, že nám to v play-off škodí, na druhou stranu pokud chceme vychovávat naši mládež pro zahraniční angažmá, je to z koncepčního hlediska srozumitelné.

Věci výše jsou stejné pro všechny a každý tým má možnost se na play-off připravit po svém. Tady bych vypíchl jeden trend, který nás provází už dlouho, a sice že se u některých hráčů v play-off dostavuje prudký propad formy. Není tak daleko doba, kdy jsme zapsali rekord v počtu prohraných play-off zápasů v řadě, ani letos se nám nevyhnula play-off deka u spousty hráčů. Ve fyzičce to nebude, jak psal Adam Polášek, takhle natrénováno ještě nikdy nebylo, rychlí a silní jsme byli dost. Takže to bude v hlavách a tady je potřeba nějaký ten mentální koučink (od trenérů, starších hráčů, nebo i specialistů), aby to opravdu vypadalo, že play-off je vrchol sezóny.

Když to tedy podtrhnu a sečtu, nebyl bych s tím neúspěchem tak striktní. Propadák to nebyl, zejména v kontextu našich výkonů a obrazu hry posledních let. Na druhou stranu bych sezónu neoznačil spolu s paní Snopkovou a Petrem Tonem jako úspěch. Přál bych si, aby byla odrazovým můstkem do dalších let a zahájila trend, kdy budeme pravidelně hrát na špici a dostávat se do závěrečných fází play-off. Urvat titul není snadné a je k tomu potřeba i trochu toho štěstí - věřím, že když tam budeme často, jednou se usměje i na nás.

+2
otaznik6
kvcr +280
16.04.21 v 06:28

Bohužel se opět potvrdilo, že poslední krok je nejtěžší a po závěrečném hvizdu jsme zůstali se svěšenými hlavami my. Neřekl bych, že jsme zrovna v tomhle zápase byli horší, ale potvrdilo se to, co říkali odborníci - je strašně těžké vyhrát čtyřikrát za sebou. Je prostě velká pravděpodobnost, že se odehraje jeden zápas, kdy to nelepí a soupeři se odrážejí puky. Včera jsme sice nijak nedominovali, ale šance na vyrovnání tam byly, naopak Liberec dokázal dát dva góly, kdy si Vitásek přikopl puk tak šťastně, že se dostal do úhlu, který Machy nevykrýval, a Najmanova teč prošla asi jedinou mezírkou, která byla volná. Na druhé straně Horák a Sobotka minuli bránu z pozic, které bych řekl byly většími šancemi než ty liberecké góly. Jediný šťastný odraz jsme měli při Řepíkově vyrovnávacím gólu.

Liberec se po gólu zatáhnul a nám dělalo obrovské potíže dostat se do pásma a aspoň chvilku se tam udržet. Zase jsme se museli uchýlit k nahazování, protože provézt puk přes střední pásmo byl skoro nadlidský úkol a i když jsme se o to čas od času pokoušeli, povedlo se to jen zřídka. Když už jsme se do pásma dostali, Liberec nějak přerušil hru, třeba i icingem, prohráli jsme buly a začínalo se nanovo. Byla to taková sisyfovská práce a bylo vidět, jak nám to bere ne snad síly, ale víru a vůli. Přesto si cením toho, že jsme dřeli na krev až do konce. Bohužel jak už tady víckrát zaznělo a zmiňoval to i David Pospíšil, do určitého tlaku se dokázala dostat jen první lajna, sporadicky druhá. Ostatní dvě se dokázaly udržet v pásmu jen chvíli a prakticky bez šancí. Tématem tady byla i herní nepohoda Lukáše Pecha - já si myslím, že na úsilí nic neošidil, rval se o každý puk, u mantinelu podstupoval souboje s o dvacet kilo těžšími soupeři. Hodně mi ale v play-off chyběly jeho geniální nahrávky a zavážení puků, na které jsme byli zvyklí v základní části. Nakolik to bylo způsobeno osobními problémy a nakolik zahuštěným prostorem, to nedokážu posoudit. Každopádně mu přeju, aby se z té deky oklepal a dál rozdával hokejovou radost.

Já se ještě později vrátím k hodnocení play-off jako jako celku, ale teď nějak nemám sílu, je to moc čerstvé. Musíme to hodit za hlavu a jít dál. Bude další sezóna, další šance. Musíme si ze zápasu odnést to, co nás posune do budoucna. Pro mě jsou to slova Jardy Hlinky po zápase, která citoval v rozhovoru Adam Polášek: "Zapamatujte si tenhle moment. Ten smutek, ten pocit. A v příští sezóně si na něj vzpomeňte a budete vědět, že tohle nechcete zažít znova.".

+1
otaznik7
kvcr +280
14.04.21 v 07:22

Včerejší zápas se mi nehodnotí lehce. Samozřejmě jsem moc rád za vrácení séŕie do O2 arény a možnost se porvat o finále, ale jak tady psal Lukáš a ostatní, byli jsme strašně pasívní. Opět jsme se víceméně vrátili k stylu hry jako proti Olomouci, téměř jsme rezignovali na konstruktivní rozehrávku a puky jsme jen vyhazovali loby a ometali o mantinel. Ještě první třetina a zejména začátek druhé snesly určitou kritiku, ale jakmile jsme se dostali do vedení, už to byla téměř totální destrukce, která se pak ve třetí třetině změnila spolu se zoufalým náporem Liberce v čekání na gól, přičemž přišly hned dva v rychlém sledu. Přiznám se, že tenhle hokej nemám rád a úplně si nemyslím, že si ho s Libercem můžeme dovolit (když pominu, že kvalitou kádru máme určitě na víc) - ten je totiž úplně jinde než Olomouc. Je dobře známo, že z tohohle stylu se dost dobře nedá přepnout na aktivní hokej lusknutím prstů, takže jsme se do konce třetí třetiny klepali a toužebně čekali "na gong". Naštěstí se nám to i díky opět skvělému Machymu podařilo ustát a do prodloužení opět nastoupila Sparta, jakou bych chtěl vidět i nadále - rychlá jako vítr, aktivní a dominantní. Beci přestali zahazovat puky, začali jsme napadat vysoko (stejně jako před prvním gólem a Libereckým to rozhodně nebylo po chuti) a najednou se hrálo na druhé straně hřiště, šance střídala šanci a nakonec se nám povedlo soupeře uštvat a dorazit. Vím, že takhle se nedá hrát od začátku do konce, na druhou stranu se už poněkolikáté ukázalo, že celý zápas proti Liberci odbránit nedokážeme. Osobně beru včerejší zápas jako výstražný prst, že jenom na tvrdou defenzívu a brejky už v téhle fázi hrát nemůžeme.

Musím se přiznat, že mě překvapilo, jak dobře soupeř zregeneroval a kolik energie dokázal v tomhle zápase vydat. Stejně tak jako v Praze odehráli Liberečtí skoro celý zápas na tři útoky a pět beků, my jsme využili všechny hráče téměř rovnoměrně (už i čtvrtá lajna dostává větší prostor, protože prokázala, že umí udržet Liberec v bezpečné vzdálenosti od naší brány). Doufám, že jim to zase vzalo další díl sil a že je ve čtvrtek budeme honit po celém hřišti, aby se to projevilo.

Opět výborně zahrála první lajna a dala všechny góly, Řepíkovy nahrávky byly luxusní, Rouskova rychlost dělá z libereckých beků často statisty, Horák přidává patřičný důraz. Bylo by fajn, kdyby se přidali i ostatní. Nejblíž k tomu měl druhý útok, který by svou kvalitu prodat měl. Stagnuje třetí útok i proto, že Lukáš Pech je ve zjevné herní nepohodě a je stínem hráče, kterého jsme viděli v základní části. Dokáže si aspoň občas vykoledovat faul, ale to je na hokejistu jeho kvalit málo - tímto mu přeju, aby se jeho rodinné problémy povedlo vyřešit. Čtvrtá lajna si odehraje svoje, dokáže být i nebezpečná, takže ta bych řekl očekávání plní nad plán.

Teď nás čeká rozhodující zápas doma a bude strašně důležité, abychom ho zvládli psychicky a nepoddali se úlevě z přestálých kritických situací ani obavám z toho, že zůstaneme před branami finále. Mám i trochu obavy, že rozhodčí na nás tentokrát budou přísní, aby se nedostali do situace jako jejich kolegové v minulých zápasech. Poslední domácí zápas jsme odehráli dobře a na tom bychom měli stavět - byli jsme aktivní, ale Liberec jsme nepouštěli do přečíslení ani velkých šancí. Celý zápas jsme šli za vítězstvím a došli jsme si pro něj - sice až v páté třetině, ale zaslouženě. Podobný výkon bych chtěl vidět i zítra. Tak ať nám ho kluci ukážou a ať přepíšeme dějiny.

otaznik8
kvcr +280
12.04.21 v 07:30

Včera to byly velké nervy s dobrým koncem pro nás. Můžeme si klidně přiznat, že jsme utekli hrobníkovi z lopaty a byli jsme 5 minut od vyřazení, na druhou stranu to byl opět výkon, na kterém se dá stavět. Určitě bych nesouhlasil s názory expertů a hráčů, že to byl vyrovnaný zápas. My jsme si vypracovali snad deset šancí, kdy jsme stříleli na Kváču ze slotu nebo měli přečíslení, Liberec se dostal pouze k nahazování a střelám do skrumáže - tím nechci tvrdit, že to není nebezpečné, málem jim to vyšlo. Přesto jsme ale z mého laického a mírně zaujatého pohledu byli lepší a kdyby nám to jen trochu lepilo, mohli jsme rozhodnout mnohem dřív.

Byl to hodně těžký zápas na psychiku (nakonec i pro nás u televize), dva trochu smolné góly na konci a na začátku třetiny po několika spálených šancích by položily lecjaký tým. Ke cti nám slouží, že jsme zareagovali ještě větším nasazením a buldočí vůlí zápas srovnat. Stálo nás to hodně sil, ale zlomili jsme to. Podle mě Liberci v tomhle zápase přálo dost štěstí a přesto jsme ho urvali my. Toho si hodně cením.

Stížnosti Libereckých hráčů a trenérů na rozhodčí považuju spíš za pokus vyvinout na ně tlak před domácím zápasem než za nějakou odůvodněnou kritiku. Bodyček Lence opravdu faul nebyl, ale to byl asi jediný přehmat v náš prospěch. Dost podobně by se dalo kritizovat vyloučení Košťálka v prodloužení v Liberci. Vůbec pozápasové vyjádření trenérů by mohlo sloužit jako návod pro pro děti, jaký klub svého srdce si vybrat.

Mám dojem, že Liberci trochu dochází síly. Přece jen po nich pořád jdeme, včera jsme zase rozdali 15 hitů. Dost markantní je to u útočníků, které naši beci (snad s výjimkou Musila a Jelínka) dokážou udržet přišpendlené na mantinelu. I vepředu dokážeme Liberec přebruslovat a třeba z Rouska už musí mít beci Liberce osypky. Uvadá Vlach (tam jsem si včera všiml, že mu zpod dresu na krku vykukují náplasti, takže možná i zdravotní problém) i Jelínek, je to pochopitelné, jsou to těžké váhy. Fyzicky ale ztrácejí i ostatní - ono se není moc čemu divit, včerejší zápas odehráli skoro na tři útoky a pět beků. My jsme zátěž rozložili rovnoměrně mezi sedm beků a dvanáct útočníků. Řekl bych, že pro vývoj téhle série byla ta jedna třetina navíc pro nás dobrá. Na regeneraci mají oba týmy jenom jeden den, věřím, že se s tím popasujeme dobře a zase je budeme celý zápas fyzicky tavit.

Teď nás čeká asi ještě těžší zápas, protože si myslím, že Liberec do něj dá všechno - je to asi jejich poslední šance, do sedmého zápasu už by šli podle mě dost zdecimovaní. Nezávidím jim psychické rozpoložení - mají v hlavách to, že už to skoro měli, jsou ublížení a podráždění. Jejich stratég Augusta si nevzal time (jak mu vpálil Záruba) a padl z toho gól, to jim asi taky na pohodě nepřidá. Přes to všechno nesmíme za žádnou cenu podcenit jedinou fázi zápasu, i když by k tomu třeba ta úleva ze stresové situace (kdy jsme museli dát za osm minut gól a nesměli žádný dostat, pak prodloužení, kdy by inkasovaný gól znamenal konec) sváděla. Jsem si jistý, že to trenéři a hráči vědí a věřím, že do toho půjdou od první do poslední minuty. Tak ať podáme co nejlepší výkon a ať nám přeje sportovní štěstí.

+5
otaznik9
kvcr +280
09.04.21 v 07:35

No vida, ono to jde. Začali jsme hrát hokej, dali pět krásných gólů a žádný nedostali. Řekl bych, že až v první půlce minulého zápasu jsme začali hrát něco jiného než proti Olomouci a včera jsme to ještě o kus zvedli. Probudil se první útok, konečně skóroval Řepík s Rouskem, využili jsme přesilovku, těch zlomených sérií je tam opravdu hodně. Konečně jsme "obětovali" jistotu (za mě dost spornou) a šli do většího rizika, abychom byli víc nebezpeční. Najednou jsme začali vyhrávat i osobní souboje, což nám doposud vůbec nešlo. Zblokovali jsme 21 střel, což je číslo na nás nevídané. Moc jsem si ten zápas užil, palec nahoru pro celý tým.

Abych jen nechválil, pořád je na čem pracovat. V půlce zápasu jsme zase polevili v aktivitě a udělali pár zbytečných faulů (i když bych do destinací s nakloněnou rovinou zařadil po tomto dvojzápase i Liberec - to, jak nás včera poslali do tří a středeční vyloučení Košťálka v prodloužení vypadaly z laického pohledu dost účelově). Hlavně tady nás podržel skvělý Machovský, který má na tomhle vítězství velký podíl a ocenění v podobě nuly mu moc přeju. Ani bych neřekl, že jsme našli recept na liberecké přesilovky, protože v nich hodně hrozili a měli hodně nebezpečných střel. Na druhou stranu jsme měli snad pět nájezdů na Kváču a tak to má být - když soupeře necháme útočit, musíme za to dostat přečíslení a brejky.

Je to jen jeden zápas, pořád visíme nad propastí, bohužel stačí jeden zápas blbec a je konec. Je strašná škoda, že jsme nedokázali dotáhnout třetí zápas. Přesto by tohle vítězství mohlo se soupeřem zamávat. Jak se často říká, poslední krok bývá nejtěžší, navíc zatímco my se každý zápas zlepšujeme, oni zřejmě na víc nemají. Naťukli jsme Kváču i jejich víru ve skvěle naordinovanou taktiku. Na konci zápasu byli dost vzteklí a frustrovaní. Začínáme dominovat fyzicky a řekl bych, že začíná být vidět i rozdíl v rychlosti. Moc bych si přál, abychom dokázali tuhle hru hrát dál, je zjevně účinná. Nedělal bych velký problém z užšího hřiště, ono to liberecké zase o tolik větší není. Spíš čekám, že se Liberec hodně zatáhne a začne hrát totální destrukci, což oni docela umí. Pořád si ale myslím, že nastolený směr, jak posunout naši hru, je správný. Přeju klukům, aby ukázali, že ten jeden zápas nebyla náhoda.

+1
otaznik10
kvcr +280
08.04.21 v 11:34

reakce na PeterHCS: ,,Jedn gól po teči na brankovišti, dva góly po cloně na..." zobrazit příspěvekJedn gól po teči na brankovišti, dva góly po cloně na brankovišti. Všechny tři mají jedno společné. Gríger úplně volný na brankovišti. S tím fakt gólman nemá moc co dělat."

No, on by Salák byl při těch střelách o kus víc venku z brány, tak jak to normálně dělá. Jestli jsi viděl, že by dostával góly od modré nebo i z vrcholku kruhu, tak já si zrovna teď žádný nevybavuju (zatímco u Machyho hned několik). Tím neříkám, že by Salák nedostal jiné góly (po kombinaci nebo dorážkách do prázdné, ze které hodně vyjíždí), ale zrovna na tyhle typy střel je ten jeho styl dost účinný. Ale jak jsem psal, rozhodně neházím prohru na Machovského, on toho jinak pochytal opravdu hodně, obrana mu to dneska rozhodně neulehčila.

otaznik11
kvcr +280
08.04.21 v 11:26

reakce na Schaschek: ,,Podle mě to musí být v psychice, aktuálním rozpoložení a..." zobrazit příspěvekPodle mě to musí být v psychice, aktuálním rozpoložení a sebedůvěře. Ten tým má kvalitu, ale včerejšek přesně ukázal, že jsme se za stavu 2:0 psychicky složili a jak píšeš, pak už to byla jen otázka času. "

Asi jo, ale od toho tam máme ty hráče obouchané top ligami, aby za to vzali - a většinou hrají spolu, takže jim to "nemá kdo kazit". Prostě bych čekal, že dojde k nějakému úseku, kdy si to sebevědomí zvedneme když ne tlakem, tak nějakým hitem, budeme se na střídačce i na ledě hecovat. To jsem tam včera moc neviděl, možná proto mi ten závěr přišel tak odevzdaný. Doufám, že dneska se o to ještě popereme.

+1
otaznik12
kvcr +280
08.04.21 v 10:54

Pořád si nemůžu vysvětlit, jak dokážeme odehrát dvě naprosto odlišné půlky zápasu. V první jsme byli lepší, měli jsme šance na další góly, Po snižujícím gólu jsme zvadli a od začátku třetí třetiny byla jen otázka času, kdy Liberec ten gól dá. Byl to strašný pohled. Vím, že je hokej o hlavách, ale máme tam hráče, kteří už toho mají sakra hodně za sebou a ani ti nedokázali tu agónii nějak zvrátit nebo aspoň přerušit. Samozřejmě třešničkou na dortu byla ta závěrečná vyloučení Honzy Košťálka (i když to druhé bylo na play-off hodně přísné). Strašná byla zejména oslabení a přestože jsme je hráli v těsném bloku, Liberec se v pohodě dostal ke střelám ze slotu. Ono totiž když si přihrávající hráč stojí sám na kruhu nebo za bránou, dá tu přihrávku tak přesně, že to v podstatě nejde bránit.

Machy toho spoustu pochytal, měl tam hodně těžké zákroky, určitě za ním tahle prohra nejde. Na druhou stranu střely, z jakých včera padly góly, Salák moc nepouští. A opět se mi zdálo, jak tady už párkrát zaznělo, že pokud Machy chytá, dělá obrana strašidelné kiksy a vypadá o parník hůř, než když chytá Salák. Včera to v určitých pasážích bylo na ručník.

Nemyslím si, že by tam od trenérů nebyla snaha něco změnit - kompletně jsme překopali útoky, což se na začátku jevilo dobře. Třetí třetinu jsme hráli na tři lajny, což se dobře nejevilo, ale byl to pokus s týmem zatřást. Co mi strašně vadí, že Liberec působí mnohem hokejověji a my proti nim hrajeme holomajznu. Teď už není nač čekat a proč se šetřit - tak hrajme hokej. Musíme hrát víc na riziko, jinak nevidím cestu, jak bychom Liberec porazili. Můžeme si říkat, že jsme to dneska mohli za stavu 2:0 dobetonovat, ale
rozhodně si nemyslím, že bychom takhle vyhráli sérii. Doufám, že dneska to nebude čekání na ránu z milosti, ale výkon na krev. Kluci už si klidně můžou vyčistit hlavy, protože v aktuální chvíli je postup na hranici zázraku a utopie. Tak pojďme střídání po střídání ukázat, že hokej hrát umíme.

otaznik13
kvcr +280
05.04.21 v 14:24

reakce na Jiří Vápeník: ,,Hokej je hra kde vyhrává chytřejší. My si ovšem tvořivé..." zobrazit příspěvekHokej je hra kde vyhrává chytřejší. My si ovšem tvořivé schopnosti hráčů podvazujeme taktikou, která má soupeře jaksi už dopředu přechytračit. Jenže to nejde! A ani nestačí. Umět z hráčů vypustit to nejlepší musí jedině trenéři (vzor Bukač, Hlinka). Věřím víc v přírodní hokej - nebo se dočkáme, že budou mít hráči v kapse elektronickou tužku? :)"

Souhlasil bych s tím, že je dobré zvolit takovou taktiku, aby co nejméně omezovala kreativitu hráčů - nebo ještě lépe, co nejvíce využívala přirozené schopnosti a přednosti jednotlivých hráčů. Bez taktiky to ale nejde - trenér "motivátor" už dneska moc neuspěje. Speciálně to myslím platí v našem play-off, kde se začíná hrát i pískat diametrálně odlišně než v základní části, což oklešťuje tvořivé schopnosti hráčů mnohem spolehlivěji. Prostupnost obran se radikálně sníží a kombinovat nebo kličkovat lze pouze ve velmi omezené míře. Podle mě je to na škodu hokeji, ale takhle to v Extralize funguje odjakživa a je to pro všechny stejné, takže se na to může každý připravit po svém. My máme s přepnutím do play-off módu tradičně problémy, letos mi to po dlouhé době přijde, že hrajeme ten maximálně jednoduchý a účelný play-off hokej, bohužel ho Liberec zatím hraje o něco líp a má k tomu i trochu štěstí. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že se někteří naši hráči v téhle klíčové fázi nepotkali s top formou. Pořád je ale čas a prostor se o to porvat. Začnou ubývat síly a uvidí se, kdo jich bude mít víc.

+2
otaznik14
kvcr +280
05.04.21 v 09:00

Po dvou domácích zápasech jsme zapsali dvě poměrně jasné prohry s celkovým skóre 2:8. Přesto ještě zoufalství úplně nepropadám, protože včera tam nějaký posun vidět byl - i bych řekl, že jsme do půlky třetí třetiny byli mírně lepší. Šli jsme do soubojů s výrazně vyšším nasazením než v sobotu, chodili jsme hodně do brány. Salák toho do té doby dost pochytal, ale my jsme dali dvě tyčky, gól s neúmyslným (tady nechci Davidu Tomáškovi sahat do svědomí a respektuju jeho vyjádření) faulem, který sice nijak neovlivnil zákrok, ale stál nás vyrovnání. Několikrát puk skákal v brankovišti Kváči, ale nevyplaval nám na dorážku. Liberci se povedlo zblokovat 19 střel, nám pět. Docela bych řekl, že jsme měli i peška a při normálním rozhozu paní Štěstěny jsme tenhle zápas (na rozdíl od toho prvního) urvat mohli.

Zaostáváme pořád ve třech věcech: první jsou osobní souboje, které v drtivé většině případů prohráváme. Je to hodně i o odrazech puku, ale v těch šermovačkách je ve velké míře úspěšnější Liberec. Tady potřebujeme ještě přidat na bruslení a znepříjemnit jim tu nechutnost původem z Brna, kdy se hráč pověsí hokejkou na hokejku soupeře a visí na něm tak dlouho, jak to jen jde. Když budeme rychlejší, neubruslí to a budou z toho fauly. Hráče na to máme, namátkou Rousek, Řepík a Pech jsou rychlostně úplně jinde než většina Libereckých. To bohužel souvisí s naší druhou slabinou a tou jsou přesilovky. Absolutně nedokážeme najít recept na Liberecký rychlý přístup, honíme puk po mantinelu a prakticky nevystřelíme. Včera už jsme to zlepšili, stříleli beci (on je ten rychlý přístup zaměřený jen na naše útočníky, aby náhodou někdo z bránících útočníků nepropadl) a to je myslím recept - jen tam musí jít ke Košťálkovi Jurčina, aby ta rána stála za to. Bohužel to silně kontrastuje s našimi oslabeními, kde necháváme Liberci strašně moc prostoru a hrajeme oslabení v těsném bloku, který toho ale moc nezblokuje, takže Salák to pak má hodně těžké. Třetí naší slabinou jsou obranné kiksy. Jak tady už někdo psal, ty předvádíme celou sezónu, teď to nebylo tolik vidět, protože Olomouc je přece jen ofenzívně slabší a co se jim povedlo, vychytal Salák. Liberec je ale využít dokáže. S tímhle teď hned těžko něco uděláme, je to na osobní zodpovědnosti každého hráče.

V Liberci to bude ještě těžší, protože doma jsou hodně silní a pravděpodobně budou víc na puku. Určitou malou naději mi dává to, že se možná malinko začíná projevovat, že jsme jim už nějaké síly vzali, přece jen jsme po nich docela šli a myslím, že je oba zápasy bolely. Taky už si říkám, že je načase, aby se nějaký puk odrazil k nám. Čekám, že rozhodčí nějaké to procento domácím dají, takže bychom měli být disciplinovaní a nedělat zbytečné fauly a přehnaně neoplácet. Musíme bruslit, co to dá - tam máme podle mě výhodu, kterou jsme zatím moc nevyužili. Nemám nějaká přehnaná očekávání, ale kousek naděje si držím. Do příštího zápasu přeju klukům hodně štěstí, protože si ho v téhle sérii zatím moc neužili.

otaznik15
kvcr +280
04.04.21 v 07:46

Včera jsme odehráli špatný zápas. Od začátku jsme byli všude pozdě, prohrávali jsme většinu osobních soubojů. Jako bychom zapomněli, že už nehrajeme proti Olomouci. Dvě třetiny nás držel výborný Salák, ale pak se to už zlomilo. Liberec tam měl hned několik šťastných odrazů a tečí, ale podle mě jsme prohráli zaslouženě a musíme se z toho poučit.

Své si odehrála první lajna, občas zahrozila i ta druhá, ostatní dvě byla ale často pod tlakem a inkasovaly. Jak mám rád Lukáše Pecha, tak musím říci, že je poslední dobou hodně neviditelný. Může to být avizovanými přetrvávajícími rodinnými problémy nebo tím, jak s ním trenéři smýkají napříč sestavou, ale včera k sobě neměl špatné spoluhráče a dopředu tenhle útok neukázal skoro nic, přičemž má -2. Je fakt, že Pecháček i Rousek jsou hráči, kterým sedí víc kombinační hokej než přetahovaná, na kombinaci je ale v play-off hodně málo prostoru - přesto si myslím, že zrovna tihle dva by se měli snažit hrát víc kombinačně a víc využít svou rychlost, mají na to schopnosti.

Nevím, nakolik obraz hry odpovídal zvolené taktice, ale myslím si, že proti Liberci nemůžeme hrát stejně jako proti Olomouci. Tím, že se hrálo hodně u nás, jsme prakticky ničeho nedocílili, do brejků jsme se prakticky nedostali. Je zřejmé, že styl "bezpečnost především" seděl včera víc soupeři. Podle mě musíme dostat Liberec víc do problémů, hrát víc na riziko, i když je to v play-off ošidné. Taky musíme víc hrnout puky na bránu přes hráče, když Kváča vidí, moc toho nepustí. Určitě potěšila statistika hitů, ale myslím si, že na to, aby se rozvěšování po mantinelech projevilo, je ještě dost brzy - Liberec totiž moc energie v předchozí sérii nevydal a vypadá být plný sil. Zachytil jsem, že tady většina z nás automaticky předpokládá, že to dneska bude bude 1:1 a dlouhá série. Přiznám se, že po včerejšku bych byl v předpovědi dnešního výsledku hodně opatrný. Pokud něco nezměníme, bude to další vyrovnaný (v lepším případě) zápas s otevřeným výsledkem, kde rozhodne spíš štěstí, než nějaká dominance. Já taky věřím, že máme ještě rezervy, jak přidat na aktivitě a že trenéři nějak zareagují i se změnou taktiky, na druhou stranu je pravda, že celé play-off hrajeme stejně a není vůbec jisté, jestli máme nějaký plán B - upřímně doufám, že ano. Tak ať to dneska dáme.

otaznik16
kvcr +280
26.03.21 v 09:20

Tým si zaslouží velkou pochvalu za zdolání houževnatého soupeře v nejkratším možném čase. Nepustili jsme soupeře jedinkrát do vedení, nepřipustili jsme ani prodloužení. Inkasovali jsme nejmíň ze čtvrtfinalistů, dokázali jsme vyhrát čtyři zápasy na deset vstřelených gólů. Hra nebyla nijak zvlášť pohledná, ale o to účinnější. Olomouc neměla přečíslení a brejky, což jsou situace, ze kterých dávají nejvíc gólů. Museli tlačit do plných, což rozhodně není jejich oblíbená disciplína a taky na to dojeli. Přesto si soupeř zaslouží respekt, dřeli jak koně a snadné jsme to rozhodně neměli.

Myslím, že teď už můžu říct, že máme gólmana, jakého jsme tu myslím od dob Petra Břízy neměli. Nic proti Machymu, taky nám hodně pomohl, ale Salák je podle mě jiný level. Nevzdá jediný puk, jediný zákrok. I když to má soupeř do prázdné, pokryje kam až dosáhne a pokud to útočník přesně netrefí, sebere mu "jasný" gól. Neskutečně silný je s hokejkou, má přehled a rozehrávkou bekům strašně pomáhá. A ta jistota a klid se pak přenáší na celý tým, můžeme si dovolit být trpěliví a nechat soupeře hrát u nás. I včera nás v první třetině hodně podržel a bylo vidět, jak to Olomouckým postupně bere víru a nám naopak přidává sebevědomí.

Šlape celý tým, všichni táhnou za jeden provaz. Teď ale budeme mít proti sobě ofenzívně mnohem schopnějšího soupeře a myslím, že to bude hodně těžká série. Liberec taky umí dobře bránit, jsou rychlejší než Olomouc a v přesilovkách o hodně nebezpečnější. Jsem zvědav, jestli na ně budeme hrát stejně jako na Olomouc, nebo jestli přizpůsobíme obraz hry víc soupeři - to bych osobně uvítal, protože si myslím, že Liberec bychom neměli nechat dominovat ve hře. Pravděpodobně si nepomůžeme ani buly jako s Olomoucí, protože Liberec je na buly hodně silný. Bude to těžká fuška, ale ve čtvrtfinále už není lehkých soupeřů, rozhodnou drobnosti. Přeju klukům, aby předvedli stejně zodpovědný a takticky vyzrálý výkon jako ve čtvrtfinále.

+3
otaznik17
kvcr +280
25.03.21 v 07:08

Včera to nebyl úplně zápas, který by se na pohled líbil. Ono ani ty předchozí, ale včera jsem dost dlouhé pasáže trnul, což se mi letos často nestávalo. Pořád mi slabý hlásek našeptával: "Vlítněte na ně a rozsekejte je, nemůžeme být takhle zalezlí." Když se na to ale podívám bez emocí s odstupem času, musím dát trenérům za pravdu. Nám tenhle styl "bezpečnost především" překvapivě jde, kiksů v obraně je mnohem míň a když už, výborný Salák je schopen vyřešit drtivou většinu z nich. Je strašně důležité neztrácet síly, protože Liberec (který na 99% dostaneme, pokud postoupíme) projel sérii s Hradcem v suchém triku a to bude jiná úroveň (a možná i trochu jiný hokej, alespoň v Liberci). On to včera byl i takový trochu zápas blbec, bez nás by ty své dva góly Olomouc nedala - při prvním zametl Pavelka puk tak nešťastně, že ho nahrál do kombinace Kolouchovi, při druhém ho Polášek ramenem (opět dost smolně) usměrnil za Saláka. Právě takové zápasy jsme v základní části (i dřív) s Olomoucí prohrávali, včera jsme vyhráli. Byli jsme trpěliví a počkali si na jejich ztráty puku, rychlé otočení hry a přečíslení (všechny naše góly padly takhle).

Trochu mě překvapilo nasazení Lukáš Žálčíka, ne že bych mu to nepřál, ale letos za nás neodehrál ani minutu, tak jsem se trochu bál, jak zapadne. Zvládl to ale dobře, byť se na ledě moc neohřál - třetí třetinu jsme dokonce odehráli téměř na tři lajny. To je asi jediná věc, se kterou s trenéry úplně nesouhlasím, ale beru to tak, že vědí, co dělají. Výborně zahrál Míra Forman - ono mu hodně sedí, když může útok řídit, takže mu Pechova absence paradoxně pomohla. Samozřejmě jako Pechův velký fanoušek mu přeju, aby se na led brzy vrátil.

Je strašně znát naše zkušenost. Zatím se nám daří nepouštět Olomouc do vedení, dokážeme si vždycky po vyrovnání vzít náskok zpátky. Prakticky nejsou vidět námazy, ztráty puku při pohybu dopředu. Olomouc si zatím nebyla schopná vypracovat jediné přečíslení, v přesilovkách nebyli nijak moc nebezpeční. Myslím si, že zvolená taktika je dobrá a doposud účinná. Dneska trochu očekávám to, o čem psal Lukáš - tentokrát po nás asi hráči Olomouce půjdou ještě víc, bude tam už určitá frustrace a emoce půjdou víc na povrch. Bylo by fajn ukončit sérii už dnes, ale ještě to nemáme a jak se často připomíná, poslední krok bývá nejtěžší - soupeř jede na doraz a když si v hlavách nastaví, že už nemá co ztratit, může být hodně nebezpečný. Na druhou stranu si říkám, že už by se taky nějaký ten puk mohl dobře odrazit i nám a mohla by se nám povést přesilovka. Tak ať nám to lepí.

+1
otaznik18
kvcr +280
22.03.21 v 09:25

Včerejší zápas jsme odehráli ještě líp než ten první, v podstatě jsme Olomouci nedali čuchnout. Ono to může vypadat, že je necháváme moc hrát, ale tím, jak se hra přelévá, s námi musí pořád bruslit a na to pomalu dojíždějí. Už dneska jsme tam párkrát přebruslili beky a nacpali se před Konráda a věřím, že tohle bude v dalších zápasech vidět víc. Opět jsme Olomouci nedovolili jediné přečíslení, v přesilovkách pomalu nevystřelili, a tak jediné šance, do kterých se dostali, byly po šťastných odrazech a tomu se moc zabránit nedá.

Samozřejmě se tahle hra nedá hrát bez spolehlivého gólmana a toho v Salákovi máme. Jde z něj klid, je vidět, jak si obrana věří. Měl tam pár těžších zákroků a všechno ustál, nulu si naprosto zaslouží. Jednoznačným smolařem zápasu byl Honza Buchtele, takového peška jsem už dlouho neviděl, tak mu moc přeju, aby se mu to v příštích zápasech v dobrém vrátilo. Neřekl bych, že Pechův útok stagnuje, naopak se dostali do poměrně dost šancí, které se jim (a někdy dost smolně) nepovedlo proměnit. Včera byli lepší než v prvním zápase a věřím, že ještě porostou.

Ani v Olomouci nečekám nějaký diametrálně odlišný hokej, možná se jako domácí budou tlačit víc do útoku, ale to by mohl být prostor pro brejky. Uvidíme, doma budou určitě silnější, je to jejich led, dobře ho znají. Pokud ale předvedeme takhle zodpovědnou hru, máme myslím dobrou šanci. Tak ať je to náš letošní poslední pobyt na hotelu v Olomouci.

+1
otaznik19
kvcr +280
21.03.21 v 10:16

Jsem moc rád, že jsme dokázali první zápas vyhrát, protože si myslím, že tenhle zápas jsme měli výchozí pozici nejtěžší. Nastoupili jsme po dlouhé pauze proti soupeři, rozehranému v play-off, nijak moc unavenému, hrajícímu stylem, který je v play-off účinný. Byla tu tíha historických neúspěchů v play-off, soupeř byl v laufu po senzačním vyřazení Plzně. Přestože jsme na ledě nepůsobili až tak dominantně (ač jsme lepší byli a vyhrát jsme si zasloužili), bylo to vyvážené tím, že jsme Olomouc nepouštěli prakticky do žádných velkých šancí - a ty, co se jim v přesilovkách povedlo vykombinovat, likvidoval s přehledem opět velmi spolehlivý Salák. Dávali jsme bedlivý pozor, aby Olomouc nešla do brejků a přečíslení, což je disciplína, z které nám dávali nejvíc gólů. A nedovolili jsme jim ani jednu takovou situaci.

Potěšilo mě, že ve hře byly vidět ty prvky, které jsou na podobné soupeře účinné - vyrovnali jsme se jim v síle a tvrdosti, nechali jsme je víc hrát a nebušili jsme do nich od začátku do konce. Nepovedlo se nám dát kombinační góly (i když šance tam byly), dohnali jsme to tedy silou a důrazem. Myslím si, že v tomhle zápase se nám puky až tak dobře neodrážely a že to byl výborný test, jak urvat bod, i když to moc nelepí. Perfektní výkon podal Sobotka a opticky to vypadalo, že přepnul na vyšší stupeň - už to nebyl takový ten vláčný pohyb jakoby bez zájmu, ale působil na mě dojmem plného nasazení. Lítal po hřišti, rozdával přesné nahrávky i hity. Jen tak dál. Myslím si, že se zatím potvrzuje to, co říkal Roman Horák, že jsme dobře fyzicky připravení.

Dneska to bude asi podobné, i když pokud by se nám povedly dotáhnout nějaké kombinace, mohla by se hra víc otevřít a nemuseli bychom vydávat tolik sil. Uvidíme, důležitý bude zase první gól a poctivý a soustředěný výkon. Každý další zápas by pro nás měl mít příznivější startovací podmínky, budeme víc rozehraní a soupeř víc unavený. Nesmíme ale podcenit žádný zápas, každý ztracený bod stojí spoustu sil do dalších bojů. Tak ať se nám na ledě daří a ať dokážeme svou kvalitu prodat.

otaznik20
kvcr +280
18.03.21 v 07:40

A přeju Mandorovi vše nejlepší k pěknému kulatému jubileu. Hodně zdraví, sil a pohody do druhé padesátky.

+1
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 29. října - 17:00
  19.png
  TRI (venku)
  Extraliga (19.kolo)
 • 31. října - 16:30
  16.png
  PLZ (venku)
  Extraliga (20.kolo)

Kalendář akcí

<<10 / 2021>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
 
2
4
5
7
9
11
13
14
16
18
21
22
23
25
26
27
28
30