Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
Další stránky:
otaznik1
frafont +726
17.09.20 v 12:53

reakce na kvcr: ,,Zítra začíná sezóna a podle prohlášení klubu budeme znova..." zobrazit příspěvekZítra začíná sezóna a podle prohlášení klubu budeme znova bojovat o titul. Souhlasím s Toňákem, že nižší cíle si klást nemůžeme. Myslím si, že šance jsou za poslední roky asi největší, ale přece jen mě předsezónní pohyby v kádru úplně neuspokojily. Hodně toho tady už zaznělo, hlavně od Martina, přesto to sem napíšu jako svůj názor na letošní tým.

Začnu útokem, který je naší výkladní skříní. Takovou sílu vepředu nemá nikdo v Extralize, příchody Horáka a Zikmunda jsou rozhodně posílením jak ofenzívní, tak i defenzívní složky. Máme ale teď v útoku obrovský přetlak, ještě větší než loni - odeslání Šmerhy na hostování je logickým krokem. Předpokládám, že na hostovačku odejde ještě někdo, pokud chceme i nadále dávat šanci mladíkům. Byla by obrovská škoda, aby někdo z tak kvalitních útočníků půl sezóny proseděl. Můžou samozřejmě přijít zranění, ale 16 takhle kvalitních útočníků je dost luxus. Tajně doufám, že by se letos na ledě mohl objevit i Dan Přibyl, kterému bych to moc přál. S takovou kvalitou a zkušeností bychom měli být nadprůměrně produktivní, což ukázal už minulý ročník – nemusely by se tedy opakovat zápasy, kdy jsme marně bušili do zalezlého týmu a nedokázali vyhrát. Věřím, že náš útok nám bude dopřávat atraktivní podívanou.

Kroky s brankáři můžou na první pohled vypadat podivně a určitý risk tam rozhodně je. Až čas ukáže, jestli bylo dobré pustit tak dobrého gólmana, jakým je Jakub Sedláček. Ví se, že Machy rád chytá pořád a střídání není úplně jeho nejoblíbenější strategie. I věřím, že sezónu dokáže odchytat celou, jen musí zůstat zdravý, protože při jeho absenci bychom tu bránu měli dost na vodě. Michal Neuvirth je zatím velkou neznámou, ale naprosto souhlasím s Martinem, že kdyby se dokázal vrátit do formy, kterou měl v sezóně výluky NHL, těžko bychom hledali v Extralize lepšího brankáře. Mohla by to být alternativa pro play-off, kde čekám trochu těžkosti. Moc si vážím toho, jak se Michal do Sparty dostal a jak je ochotný podřídit se potřebám klubu. Pořád ho ale bude limitovat zdraví. Jakub Neužil je velký talent a potřebuje chytat, proto vítám jeho vytížení v Kadani – a tam si zřejmě opravdu zachytá. Předpokládám, že párkrát ho na ledě uvidíme, ale moc toho asi nebude, pokud budou Machy i Neuvirth zdraví.

Obranu považuju už dlouho za naši achillovu patu a ani letos se nám zatím nepodařilo přivést beka, který by nám pomohl řídit přesilovky. Možná to nebude potřeba, mladíci jsou zase o rok starší, Pavelka pod novými trenéry pookřál a byl chvílemi dost vidět, potenciál ukázal i Kalina. Honzu Košťálka mám zapsaného spíš jako zakončovatele, než jako tvůrce hry. Možná budeme ty přesilovky hrát na jednoho beka, přišlo by mi to logické, protože v útoku máme tvůrčích typů hodně. Může pomoci nová akvizice David Němeček, ale toho mám zapsaného spíš jako hráče, který tvrdí muziku – můžu se mýlit, pobyt ve Finsku mu pravděpodobně dost pomohl, ale v Boleslavi patřil dlouhodobě k nejtrestanějším hráčům, tak doufám, že na tomhle zapracoval. Přijde mi, že při odchodu Blaina je to náhrada kus za kus. Odešel Koistinen (a asi oprávněně, protože byť hrál v těžké době, příliš nepřesvědčil) a vzadu nám tak zbyli dva zkušení – Honza Piskáček a Milan Jurčina. Při tom, jak často bývá Honza zraněný a i Milan už má své roky, zřejmě nebudou moci hrát celou sezónu a ta zkušenost nám myslím bude chybět – a nejvíc v play-off. Už loni jsme hráli pár zápasů prakticky bez zkušených beků a byla to ta nejhorší část sezóny. Věřím Tonovi s Hlinkou, že sehnat beka s takovou kvalitou je těžké, ale myslím si, že by se o to měli pořád intenzívně snažit.

Trenéři jsou u týmu poměrně krátce, aspoň co se týká odehraných soutěžních zápasů. Viděli jsme pod jejich vedením ofenzívní vzestup, na většinu zápasů byla radost se dívat, doma se pátá zpívala celkem pravidelně. Pak tam ale bylo několik zápasů venku, které mi přišly hodně odklouzané a vychlazené. Budu to zatím brát tak, že už se před play-off šetřily síly, ale myslím si, že i tak by se trenéři na tenhle nešvar měli zaměřit. Něco jiného je tahat za kratší konec v Liberci a něco jiného na Kladně. Doufám taky, že na lavici zůstane i Hlína, kterého si tam hráči pochvalovali a který přispíval klidem, dobrými radami a postřehy.

Management myslím zaslouží opět palec nahoru. V těžké době, kdy jiné týmy řeší spíš existenční problémy (a myslím, že letos se ty nůžky mezi silnými a slabšími týmy rozevřou ještě víc), my jsme dokázali tým ještě mírně posílit. K tomu se klub nebál otevřeně vystoupit proti nesmyslným záměrům svazu rozšířit soutěž, bojoval za možnost dostat do haly co nejvíc fanoušků (je to samozřejmě motivováno i ekonomicky, ale ten způsob, argumentace a nakonec i úspěšné jednání se povedly), byť nám to teď zřejmě zase spadne, protože přijdou další plošná nařízení.

Na příští sezónu se moc těším. Věřím, že hráči budou hladoví po úspěchu, loni nedostali šanci dobře odehranou základní část potvrdit v play-off a snad je to zdravě nabudilo. Měli bychom být dominantní ve většině zápasů, snad jen kromě venkovních s nejsilnějšími týmy. Čekám, že budeme hrát i na větší riziko, v přestřelkách bychom měli mít výhodu v našem produktivním útoku a dobrých gólmanech. A jako vždy budeme potřebovat i trochu toho štěstí, aby se nám vyhýbala zranění a soutěž se odehrála pokud možno plynule. Tak ať se nám splní naše sny. "

V útoku to je podle mě zase ta situace, která už tady byla předtím kolem roku 2000, že i to, co u nás hraje až třetí, čtvrtou formaci, by v podstatě kdekoliv jinde v rámci extraligy hrálo první formaci. V obraně je holt ten problém, že dost těch kluků to táhne spíš dopředu a vyloženě pes obranář tam prakticky není. Brankář - tam to je docela otázka, to myslím zajímá všechny, jak to půjde. Machy to všechno sám odchytat nemůže (to se ani nedá zvládnout), u Neuvirtha je to s jeho stavem ve hvězdách, jestli a kdy bude moct plnohodnotně naskočit, Neužil sice je kvalitní, ale on je přece jenom dost rozdíl/skok mezi první ligou a extraligou obecně, kdybych to vzal trochu konkrétně, tak chytat v první lize proti Benátkám a v extralize třeba proti Třinci/Plzni je nemalý rozdíl. A k těm zápasům a jejich průběhu - jako jo, jednou za čas přestřelku typu 7:4, 7:5, 8:6 beru, ale dlouhodobě spíš potřebujeme umět to hrát na nulu, na jedničku, přinejhorším na dva vzadu, protože v útoku se zdaleka nemusí vždycky dařit pouštět Pátou a případně dát ještě něco přes.

Ohledně sezóny jako takové - playoff (pokud bude) uhrajeme v pohodě, když postupuje dvanáct ze čtrnácti. Každopádně se umístit v první čtyřce, ať nemusíme do předkola (to by papírově měla být povinnost). Další věc - nezaspat na začátku, ať to potom zase nemusíme nahánět a nechybí nám následně šťáva na konci. A třetí věc - ty různé Olomouce a Zlíny nepustit ve vzájemných zápasech do vedení, jinak zase aktivujou beton a bude to stát plno sil (navíc s nejistým efektem).

To je asi tak všechno, už jenom doufat, že nám to bude všechno fungovat a že nám to nezavřou dřív, než se pořádně začne *SALA*

otaznik2
frafont +726
15.09.20 v 20:09

Tak generálka vítězně. Možná lepší 1:0 v prodloužení než něco typu tři nula po první třetině a šest jedna celkově, aspoň nehrozí, že by hoši usnuli na vavřínech. Brankostroj si můžou nechat až na ligu *SALA*

+2
otaznik3
frafont +726
15.09.20 v 13:14

reakce na karlos: ,,Okrajově sleduji vývoj situace a nejde si nevšimnout nastupující..." zobrazit příspěvekOkrajově sleduji vývoj situace a nejde si nevšimnout nastupující hysterie veřejnosti, odborníků i politiků. myslím, že pokud se vůbec soutěž začne, tak se nás do haly moc nedostane. Můj tip je, že to bude úplně bez diváků....."

Politici kvákají vždycky jenom to, co si jejich voličská základna žádá. Veřejnost a odborníci - podle mě drtivá většina odmítá plašení s tím, že tu ta potvora prostě je a když dodržíme nějakou aspoň základní hygienu a takový, tak to dáme. Bohužel ta uječená hysterická menšina je daleko víc vidět a slyšet. Nedávat těm panikářům z povolání tolik prostoru v médiích a hned by se to zlepšilo. Covid skosí řekněme pět lidí, na maximum vyšroubovaná hysterie a panika a stres skosí stovky až tisíce lidí, ne-li ještě víc. Jinak liga podle mě začne normálně s lidma - oni by soudruzi sice třeba chtěli omezení a uzavření, ale na základě vejšplechtů Vojtěcha nebo koho se to nesmí napálit plošně, to by jim okamžitě první soudní asistent zrušil. A nouzový stavy a lockdowny už si dovolit nemůžou.
Ale my nejsme ve vládě ani ve chřipkologické ani jiné stanici, takže s tím nic moc nenaděláme. Musíme doufat, že od víkendu 18. až 20. září dál budeme moct normálně chodit mávat a fandit a poskakovat do haly *SALA*

otaznik4
frafont +726
13.09.20 v 18:23

ACS áčko plus ACS béčko rovná se celkové skóre 15:2, to by šlo *SALA*

+2
otaznik5
frafont +726
11.09.20 v 19:41

reakce na MartinMegadeth: ,,Kolego, díky za připomenutí. Úplně se mi vykouřilo z hlavy, že..." zobrazit příspěvekKolego, díky za připomenutí. Úplně se mi vykouřilo z hlavy, že bylo rozlosováno i druhé kolo a svého potenciálního dalšího soupeře v Lize Mistrů už Sparta zná. Tedy respektive ví z jaké dvojice by vzešel. Na cestě do Německa ke dvěma zápasům by byla hlavní výhoda, že by klub vyšla za mnohem méně peněz než další výlet do Skandinávie. Jsem zvědav jestli vedení soutěže nebo národní svazy klubům co budou muset cestovat na dva zápasy ven, aniž by měly možnost si přijít na nějaký zisk ze vstupného, nějakým způsobem vykompenzují sportovně i finančně krajně nevýhodný los, pakliže se Liga Mistrů vůbec rozehraje. Je to pech: mohla to být krásná sezóna s návratem po letech do Ligy Mistrů a na Spenglerův pohár. A bude z toho všeho možná veliké howno. S tím, že by se uspořádal v Davosu Spenger cup už spíš nepočítám. *NE* *NE* *NE* "

Ono to myslím je tak, že jenom první kolo playoff CHL se rozhodí do dvojic a potom dál už je ten pavouk jasně danej (možná se pletu, jak jsme tam nebyli my, tak jsem moc nesledoval, kdo na koho v jednotlivých kolech vyřazka šel).

+1
otaznik6
frafont +726
10.09.20 v 21:55

www.hokej.cz/start-t...
Tak v těch koronapravidlech aby se čert vyznal. Ty bodové průměry a další pro určení pořadí se mi teda moc nelíbí - pokud se stačí odehrát aspoň základní část (když ne celá, tak aspoň všichni plus minus stejně zápasů), tak vzít pořadí po ní.

otaznik7
frafont +726
09.09.20 v 19:00

www.hcsparta.cz/clan...
Sice pakárna s těma opatřeníma, ale aspoň že se na ten hokej bude moct (pokud teda Babišóni a spol. nerozhodnou na poslední chvíli jinak).

+2
otaznik8
frafont +726
08.09.20 v 19:13

reakce na MartinMegadeth: ,,Tak to je totálně v řiti. Několik let jsem se těšil jako malé..." zobrazit příspěvekTak to je totálně v řiti. Několik let jsem se těšil jako malé děcko na Lego až se vrátí hokejová Liga Mistrů do Prahy, abych v ní viděl Spartu, a nakonec na domácí zápas nemusí dojít ani pokud Sparta vyřadí Lukko Raumu. Jistota domácího zápasu při tomto modelu soutěže v podstatě bude až ve čtvrtfinále, protože i osmifinále se bude hrát ve zkrácené verzi na hřišti jednoho ze soupeřů na dva zápasy. Já vím, že je v současné době těžké vymýšlet něco smysluplného a ve své podstatě se hlavně flikuje, záplatuje a dává na modlení, ale nevím jestli by nebylo lepší celý ročník odtroubit nebo ho zkrátit na polovinu účastníků, i kdyby měla Sparta vypadnout. Když už se bude hrát jen na hřišti jednoho soupeře mohl by se zvolit model jen jednoho zápasu jako u předkol fotbalových evropských pohárů. Při představě, že Sparta odehraje dva zápasy ve Finsku, a pak třeba další dva ve Švédsku, tak my jako fanoušci z toho nebudeme mít prakticky nic a klub především enormní náklady za cestování a ubytování. *MIMO* "

Co jsem koukal, tak ve 2. kole by se snad šlo na postupujícího z dvojice Mnichov - Ilves Tampere, Mnichov byl v Německu před koronakoncem první (tj. hrálo by se z logiky věci tam), Ilves 4. místo ve Finsku, to by se mohlo hrát u nás. Je to ovšem předčasné, pořád ještě může dojít k tomu, že se hrát nebude vůbec.

+1
otaznik9
frafont +726
08.09.20 v 16:16

reakce na Ex1tus: ,,Sparta bohužel první kolo LM bez domácího zápasu. Kvůli..." zobrazit příspěvekSparta bohužel první kolo LM bez domácího zápasu. Kvůli zrychlenému režimu se oba zápasy odehrají ve dvou dnech za sebou u soupeře (jsme níže nasazení). *MIMO*

hokej.cz/liga-mistru..."

V listopadu nějak extra lepší situace asi nebude, spíš to toho přilítnou ještě klasický chřipky a další. Za mě by bylo snad lepší CHL 2020/21 odpískat a zrušit (možná maximálně potom nějaký miniturnaje, kdyby byl čas a možnost) a chystat se na ročník 2021/22.

otaznik10
frafont +726
07.09.20 v 12:38

www.idnes.cz/fotbal/...
Zrovna se ten Štetina rozehrál a dostával se pod Kotalem do parádní formy, potom přijde jeden nešťastnej moment v repre pouťáku a je to v pytli. Tak půl roku pauza kvůli zranění, potom se do toho tempa a pohody bude třeba čtvrt roku zpátky dostávat.

+1
otaznik11
frafont +726
06.09.20 v 12:14

Nechci malovat čerta na zeď, ale obávám se, že takhle 18. září v Plzni novou extraligovou sezónu nezahájíme (a start ligy obecně se odloží na bůhvíkdy). A s mezinárodním měřením sil (CHL plus Spengler) to taky nevidím moc dobře - ono sice teď papírově je to tak, že od října v zahraničí budou moct jít s účastí fans třeba na polovinu až dvě třetiny kapacity (nebo i víc), ale reálně se to může ze dne na den úplně změnit.

otaznik12
frafont +726
05.09.20 v 18:16

sparta.cz/cs/clanek/...
Tetteh na hostování do Turecka. Asi rozumná volba, v ACS bych ho aktuálně viděl do útoku až jako čtvrtýho v pořadí, možná ani to ne. Sice je tam následná opce, ale ten blablaspor na tom není finančně bůhvíjak dobře, takže ji nejspíš stejně nevyužije.

otaznik13
frafont +726
05.09.20 v 18:07

reakce na spida0816: ,,Když se už musí kontumovat zápasy v letním hokejovém poháru,..." zobrazit příspěvekKdyž se už musí kontumovat zápasy v letním hokejovém poháru, což samozřejmě celou akci ještě víc degraduje, tak mám obavy, aby pokud se vůbec extraliga rozběhne 18. září, tak o Vánocích nebylo více odložených zápasů, než kolik jich bude chybět do konce základní části podle kalendáře. Bojím se, že se ani tahle sezóna nedohraje, maximálně se s problémy odehraje část sezóny a pak to zase stopnou, protože s nárůstem respiračních onemocnění se během podzimu a zimy výrazně zhorší situace okolo covid 19. Bude se plošně testovat a v karanténě budou všichni."

Na karantény a podobně jim podle mě za chvíli ti lidi začnou většinově zvysoka kálet (úmyslně píšu "většinově", protože se na to kašle už teď). Z aktivních případů potřebuje hospitalizaci kolik? Tři procenta? V těžkým stavu je dohromady pod padesát kusů, z těch hospitalizací většina primárně je spíš kvůli jinejm potížím, ale náhodou jim zjistili koronu, tak šup do toho příslušnýho šuplíku ve statistikách. Objevujou se poslední dobou docela dost názory, že ve skutečnosti tu ten vir poletuje kdovíjak dlouho a hodně lidí to s ním už dávno absolvovalo (to jenom od toho března se o něm ví oficiálně). Já osobně s tím souhlasím, ale těm nahoře se to nehodí do krámu, to by nemohli strašit a hysterická četa by měla po "bububu, hrůza, apokalypsa, do dvou měsíců nebudou stíhat nemocnice, do roka všichni umřeme".

otaznik14
frafont +726
03.09.20 v 19:34

reakce na MartinMegadeth: ,,Dobré odpoledne, také bych do zahájení extraligy přivítal..." zobrazit příspěvekDobré odpoledne, také bych do zahájení extraligy přivítal ještě nějaký ten přípravný zápas, protože utkání s Libercem odhalila, že práce mají Hořava s Jandačem ještě jako na kostele. Jak už tady padlo, rozehrávka obránců proti Liberci byla chatrná. Mně osobně chvílemi připadalo, že ani obranná práce dozadu před kasou nebyla bez kazu a bez výkyvů. V útoku by bylo potřeba zefektivnit koncovku, ale to věřím, že postupem času při kvalitě ofenzívních řad přijde. Co mě nejvíc zaskočilo, že jsem všude četl a slyšel jak prestižně souboj s Libercem ve Spartě berou, aby pak oba zápasy mančaft totálně prospal první třetinu a výkon začal nějak vypadat až ke konci té druhé. *MIMO* Když Sparta vypadla s Libercem, nejvíc mě to zamrzelo kvůli možnosti sehrát další dva přáteláky proti slušnému soupeři ve slušném tempu. Jenže semifinálové série letního poháru byly (zatím) odloženy. Když tak koukám na kádry Budějovic nebo Plzně, říkám si jestli není nejlepší řešení nechat promořit celý klub ještě před sezónou. Hokejky jsou relativně mladí a především trénovaní chlapi, tudíž by se na nich Covid-19 neměl nijak zásadně podepsat a do sezóny by mohl být klid, jelikož pravděpodobnost další nákazy v příštích měsících je nepříliš pravděpodobná. Netvrdím, že Motor nebo mazánci proměřují úmyslně, ale když někdo oznámí najednou šestnáct, osmnáct nebo dvacet pozitivních případů, tak to dává prostor k různým spekulacím. *SILENY* "

Ohledně poháru to je nakonec tak, že semifinále se hrát nebude a rovnou si to dají Pardubice s Třincem o celkové vítězství plus milión prémii. Na jednu stranu se mi to moc nelíbí, na druhou stranu to v podstatě jinak nešlo, pokud se to má dohrát ještě před začátkem extraligy.
www.hokej.cz/semifin...

+1
otaznik15
frafont +726
02.09.20 v 10:19

Neužil půjde pomáhat Sokolovu. Tam se teda sice dostane do hry víc než u nás, ale na druhou stranu jak na tom bude Neuvirth, to je ve hvězdách, aby to nakonec nedopadlo tak, že skoro všechno bude muset odchytat Machy.

otaznik16
frafont +726
01.09.20 v 19:06

reakce na SpartaCorps: ,,https://hokej.cz/smerha-hlasi-navrat-slavii-pomuze-lonsky-nejproduktiv..." zobrazit příspěvekhokej.cz/smerha-hlas...

tak prej Šmerha bude pomáhat sešívanejm na střídavý starty....hm....no jako zahraje si víc, ale že by to muselo bejt v mordoru...."

Tak přišel od nich, tak půjde zpátky tam, kde to zná, nemusí se stěhovat kdovíkam. Já osobně teda poněkud nechápu, proč jsme toho Šmerhu vůbec brali - postupem času bylo čím dál víc jasný, že pokud nedejbože nebudeme mít nějakou šílenou marodku, tak si v podstatě neškrtne.

+1
otaznik17
frafont +726
01.09.20 v 13:49

www.idnes.cz/hokej/r...
Sice jsem Říhu st. za ty jeho móresy a vystupování dvakrát nemusel, ale tu trenéřinu uměl a 61 let je trochu brzo :-( To už asi má službu ten novej, mladej, ten se nezakecá.

+2
otaznik18
frafont +726
27.08.20 v 15:35

reakce na rad55: ,,Těžko se mi ta příprava hodnotí, ale zatím fungujeme jako starý..." zobrazit příspěvekTěžko se mi ta příprava hodnotí, ale zatím fungujeme jako starý diesel, první třetinu žhavíme, druhou se zahřívá motor a ve třetí dokážeme přeřadit z jedničky na dvojku.
Pozitivní bylo, že se Jeřábek nelekl Šmída. "

Třeba jenom záměrně mlžíme a nechceme vykládat všechny karty na stůl a v extralize a CHL to bude válec :-)

otaznik19
frafont +726
27.08.20 v 14:14

sparta.cz/cs/clanek/...
A je to oficiálně potvrzené - ACS přímo do skupiny *SALA*

+2
otaznik20
frafont +726
24.08.20 v 20:57

reakce na Sepp: ,,Tak pořád se dá celkem pohodlně postoupit, ale udržet těch 2:3,..." zobrazit příspěvekTak pořád se dá celkem pohodlně postoupit, ale udržet těch 2:3, věřil bych víc... Jako dostat přesilovku a tím slušnou šanci na dorovnání z 0:3 na 3:3 a místo toho si nechat dát gól na 2:4 ve vlastní přesilovce, to je zlej sen... *MIMO* "

A kdyby to byl jenom dnešek, tak to ještě beru, ale věci tohohle typu jsou v podání našich umělců k vidění až moc často *KOSA*

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

• Choreofond

Kalendář akcí

<<05 / 2021>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne