Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
frafont +600
25.09.20 v 11:07

Tak už i Litvínov si odkládá zápasy kvůli podezření na koronavejra. Buď ať se týmy přestanou účastnit toho covid divadýlka, nebo ať se ta sezóna rovnou odpíská, protože takhle se to neodehraje nikdy *MIMO*

otaznik2
frafont +600
22.09.20 v 21:36

reakce na Pedro_Oak: ,,Tak a už to rozjel... Příštích minimálně 14 dní na fotbal 2000..." zobrazit příspěvekTak a už to rozjel... Příštích minimálně 14 dní na fotbal 2000 a na hokej 1000... *KOSA*

www.idnes.cz/sport/o..."

Čili mění se osazenstvo, ale systém tahání čísel z klobouku zůstává. Kdyby místo čísel dal nějaký procento z kapacity, tak to by aspoň trochu dávalo smysl, takhle tisícovka lidí bude něco jinýho v "kurníku" typu Olomouce, Litvínova (tam to bude hlava na hlavě) a něco jinýho třeba my s O2, Pardubice, Vítkovice s kapacitama 10000+ (Vítky teda možná těsně pod 10, ale to je jedno), kde se ti lidi budou pomalu bát.

+1
otaznik3
frafont +600
22.09.20 v 11:33

A už je to tady - zvažuje se omezení hromadných akcí (maximálně 50 lidí vnitřní, 100 lidí venkovní), ale zase třeba divadla budou nejspíš mít výjimku, protože podle hygienickejch kecálistů v nich nebyla přímo prokázaná ohniska (což teda podle mě nebyla prokázaná ani na fotbale a hokeji). A plánuje se případně zavírání škol od 2. stupně vejš - jo, to je zase nápad, zavřít doma tu mládež nemůžou a co asi tak budou kluci a holky dělat, když není škola? No přece půjdou se shlukovat do obchodních center a podobně a tam budou vesele předávat bacily a všechno možný *KOSA*

otaznik4
frafont +600
21.09.20 v 11:35

Prymule kebule už je tam, takže se obávám, že nás za pár dní nebude muset zajímat, kdy nám kde má hrát Sparta *KOSA*

+1
otaznik5
frafont +600
21.09.20 v 11:16

Vojtěch to položil, teď kdo místo něj - možná Havlíček by to ještě vzal :-P Ale bohužel tam spíš tuším Prymulu a to se zase zavře všechno *MIMO*

otaznik6
frafont +600
21.09.20 v 08:35

reakce na loupák: ,,Já nějak nedokážu pobrat co je špatného na tom dát si v..." zobrazit příspěvekJá nějak nedokážu pobrat co je špatného na tom dát si v obchodním centru kafe *NE* "

Asi to tam má rád ten koronavejr a čeká, až na ně bude moct skočit :-)

otaznik7
frafont +600
20.09.20 v 20:52

Tak ACS to taky zvládla, i když to nebylo lehký. I když Zlín šel do vedení, tak jsem pořád věřil, že to otočíme - to je docela příjemná změna, předtím pod Hapalem a Jílkem bych se spíš modlil, aby nepadl druhej do naší sítě a pak možná nějakou šmudlou srovnáme.

+1
otaznik8
frafont +600
18.09.20 v 19:27

Hm, to bude chtít ještě posílit obranu, protože to je šílený, co je tohle za průchoďák.

otaznik9
frafont +600
18.09.20 v 11:50

Tak na základě rozhodnutí těch klaunů z vlády i v kotli jenom na sezení. Ono je to teda skoro jedno, protože kvůli korona tragikomedii se bude pořád něco odkládat a možná budeme rádi, když se odehraje aspoň základní část v osekané podobě (dejme tomu dvakrát každý s každým místo čtyřikrát).

otaznik10
frafont +600
17.09.20 v 14:00

Trochu odbočím: o Jágra má údajně zájem Omsk. Bylo by to teda spíš na nějakou funkcionářskou pozici, než že by ho chtěli jako hráče - ale tak jako tak já osobně teda doufám, že to klukům ruskejm vyjde, aspoň by to ukončilo spekulace, kdy a na kolik zápasů bude během sezóny tajtrlíkovat u nás.

+1
otaznik11
frafont +600
17.09.20 v 12:53

reakce na kvcr: ,,Zítra začíná sezóna a podle prohlášení klubu budeme znova..." zobrazit příspěvekZítra začíná sezóna a podle prohlášení klubu budeme znova bojovat o titul. Souhlasím s Toňákem, že nižší cíle si klást nemůžeme. Myslím si, že šance jsou za poslední roky asi největší, ale přece jen mě předsezónní pohyby v kádru úplně neuspokojily. Hodně toho tady už zaznělo, hlavně od Martina, přesto to sem napíšu jako svůj názor na letošní tým.

Začnu útokem, který je naší výkladní skříní. Takovou sílu vepředu nemá nikdo v Extralize, příchody Horáka a Zikmunda jsou rozhodně posílením jak ofenzívní, tak i defenzívní složky. Máme ale teď v útoku obrovský přetlak, ještě větší než loni - odeslání Šmerhy na hostování je logickým krokem. Předpokládám, že na hostovačku odejde ještě někdo, pokud chceme i nadále dávat šanci mladíkům. Byla by obrovská škoda, aby někdo z tak kvalitních útočníků půl sezóny proseděl. Můžou samozřejmě přijít zranění, ale 16 takhle kvalitních útočníků je dost luxus. Tajně doufám, že by se letos na ledě mohl objevit i Dan Přibyl, kterému bych to moc přál. S takovou kvalitou a zkušeností bychom měli být nadprůměrně produktivní, což ukázal už minulý ročník – nemusely by se tedy opakovat zápasy, kdy jsme marně bušili do zalezlého týmu a nedokázali vyhrát. Věřím, že náš útok nám bude dopřávat atraktivní podívanou.

Kroky s brankáři můžou na první pohled vypadat podivně a určitý risk tam rozhodně je. Až čas ukáže, jestli bylo dobré pustit tak dobrého gólmana, jakým je Jakub Sedláček. Ví se, že Machy rád chytá pořád a střídání není úplně jeho nejoblíbenější strategie. I věřím, že sezónu dokáže odchytat celou, jen musí zůstat zdravý, protože při jeho absenci bychom tu bránu měli dost na vodě. Michal Neuvirth je zatím velkou neznámou, ale naprosto souhlasím s Martinem, že kdyby se dokázal vrátit do formy, kterou měl v sezóně výluky NHL, těžko bychom hledali v Extralize lepšího brankáře. Mohla by to být alternativa pro play-off, kde čekám trochu těžkosti. Moc si vážím toho, jak se Michal do Sparty dostal a jak je ochotný podřídit se potřebám klubu. Pořád ho ale bude limitovat zdraví. Jakub Neužil je velký talent a potřebuje chytat, proto vítám jeho vytížení v Kadani – a tam si zřejmě opravdu zachytá. Předpokládám, že párkrát ho na ledě uvidíme, ale moc toho asi nebude, pokud budou Machy i Neuvirth zdraví.

Obranu považuju už dlouho za naši achillovu patu a ani letos se nám zatím nepodařilo přivést beka, který by nám pomohl řídit přesilovky. Možná to nebude potřeba, mladíci jsou zase o rok starší, Pavelka pod novými trenéry pookřál a byl chvílemi dost vidět, potenciál ukázal i Kalina. Honzu Košťálka mám zapsaného spíš jako zakončovatele, než jako tvůrce hry. Možná budeme ty přesilovky hrát na jednoho beka, přišlo by mi to logické, protože v útoku máme tvůrčích typů hodně. Může pomoci nová akvizice David Němeček, ale toho mám zapsaného spíš jako hráče, který tvrdí muziku – můžu se mýlit, pobyt ve Finsku mu pravděpodobně dost pomohl, ale v Boleslavi patřil dlouhodobě k nejtrestanějším hráčům, tak doufám, že na tomhle zapracoval. Přijde mi, že při odchodu Blaina je to náhrada kus za kus. Odešel Koistinen (a asi oprávněně, protože byť hrál v těžké době, příliš nepřesvědčil) a vzadu nám tak zbyli dva zkušení – Honza Piskáček a Milan Jurčina. Při tom, jak často bývá Honza zraněný a i Milan už má své roky, zřejmě nebudou moci hrát celou sezónu a ta zkušenost nám myslím bude chybět – a nejvíc v play-off. Už loni jsme hráli pár zápasů prakticky bez zkušených beků a byla to ta nejhorší část sezóny. Věřím Tonovi s Hlinkou, že sehnat beka s takovou kvalitou je těžké, ale myslím si, že by se o to měli pořád intenzívně snažit.

Trenéři jsou u týmu poměrně krátce, aspoň co se týká odehraných soutěžních zápasů. Viděli jsme pod jejich vedením ofenzívní vzestup, na většinu zápasů byla radost se dívat, doma se pátá zpívala celkem pravidelně. Pak tam ale bylo několik zápasů venku, které mi přišly hodně odklouzané a vychlazené. Budu to zatím brát tak, že už se před play-off šetřily síly, ale myslím si, že i tak by se trenéři na tenhle nešvar měli zaměřit. Něco jiného je tahat za kratší konec v Liberci a něco jiného na Kladně. Doufám taky, že na lavici zůstane i Hlína, kterého si tam hráči pochvalovali a který přispíval klidem, dobrými radami a postřehy.

Management myslím zaslouží opět palec nahoru. V těžké době, kdy jiné týmy řeší spíš existenční problémy (a myslím, že letos se ty nůžky mezi silnými a slabšími týmy rozevřou ještě víc), my jsme dokázali tým ještě mírně posílit. K tomu se klub nebál otevřeně vystoupit proti nesmyslným záměrům svazu rozšířit soutěž, bojoval za možnost dostat do haly co nejvíc fanoušků (je to samozřejmě motivováno i ekonomicky, ale ten způsob, argumentace a nakonec i úspěšné jednání se povedly), byť nám to teď zřejmě zase spadne, protože přijdou další plošná nařízení.

Na příští sezónu se moc těším. Věřím, že hráči budou hladoví po úspěchu, loni nedostali šanci dobře odehranou základní část potvrdit v play-off a snad je to zdravě nabudilo. Měli bychom být dominantní ve většině zápasů, snad jen kromě venkovních s nejsilnějšími týmy. Čekám, že budeme hrát i na větší riziko, v přestřelkách bychom měli mít výhodu v našem produktivním útoku a dobrých gólmanech. A jako vždy budeme potřebovat i trochu toho štěstí, aby se nám vyhýbala zranění a soutěž se odehrála pokud možno plynule. Tak ať se nám splní naše sny. "

V útoku to je podle mě zase ta situace, která už tady byla předtím kolem roku 2000, že i to, co u nás hraje až třetí, čtvrtou formaci, by v podstatě kdekoliv jinde v rámci extraligy hrálo první formaci. V obraně je holt ten problém, že dost těch kluků to táhne spíš dopředu a vyloženě pes obranář tam prakticky není. Brankář - tam to je docela otázka, to myslím zajímá všechny, jak to půjde. Machy to všechno sám odchytat nemůže (to se ani nedá zvládnout), u Neuvirtha je to s jeho stavem ve hvězdách, jestli a kdy bude moct plnohodnotně naskočit, Neužil sice je kvalitní, ale on je přece jenom dost rozdíl/skok mezi první ligou a extraligou obecně, kdybych to vzal trochu konkrétně, tak chytat v první lize proti Benátkám a v extralize třeba proti Třinci/Plzni je nemalý rozdíl. A k těm zápasům a jejich průběhu - jako jo, jednou za čas přestřelku typu 7:4, 7:5, 8:6 beru, ale dlouhodobě spíš potřebujeme umět to hrát na nulu, na jedničku, přinejhorším na dva vzadu, protože v útoku se zdaleka nemusí vždycky dařit pouštět Pátou a případně dát ještě něco přes.

Ohledně sezóny jako takové - playoff (pokud bude) uhrajeme v pohodě, když postupuje dvanáct ze čtrnácti. Každopádně se umístit v první čtyřce, ať nemusíme do předkola (to by papírově měla být povinnost). Další věc - nezaspat na začátku, ať to potom zase nemusíme nahánět a nechybí nám následně šťáva na konci. A třetí věc - ty různé Olomouce a Zlíny nepustit ve vzájemných zápasech do vedení, jinak zase aktivujou beton a bude to stát plno sil (navíc s nejistým efektem).

To je asi tak všechno, už jenom doufat, že nám to bude všechno fungovat a že nám to nezavřou dřív, než se pořádně začne *SALA*

otaznik12
frafont +600
15.09.20 v 20:09

Tak generálka vítězně. Možná lepší 1:0 v prodloužení než něco typu tři nula po první třetině a šest jedna celkově, aspoň nehrozí, že by hoši usnuli na vavřínech. Brankostroj si můžou nechat až na ligu *SALA*

+2
otaznik13
frafont +600
15.09.20 v 13:14

reakce na karlos: ,,Okrajově sleduji vývoj situace a nejde si nevšimnout nastupující..." zobrazit příspěvekOkrajově sleduji vývoj situace a nejde si nevšimnout nastupující hysterie veřejnosti, odborníků i politiků. myslím, že pokud se vůbec soutěž začne, tak se nás do haly moc nedostane. Můj tip je, že to bude úplně bez diváků....."

Politici kvákají vždycky jenom to, co si jejich voličská základna žádá. Veřejnost a odborníci - podle mě drtivá většina odmítá plašení s tím, že tu ta potvora prostě je a když dodržíme nějakou aspoň základní hygienu a takový, tak to dáme. Bohužel ta uječená hysterická menšina je daleko víc vidět a slyšet. Nedávat těm panikářům z povolání tolik prostoru v médiích a hned by se to zlepšilo. Covid skosí řekněme pět lidí, na maximum vyšroubovaná hysterie a panika a stres skosí stovky až tisíce lidí, ne-li ještě víc. Jinak liga podle mě začne normálně s lidma - oni by soudruzi sice třeba chtěli omezení a uzavření, ale na základě vejšplechtů Vojtěcha nebo koho se to nesmí napálit plošně, to by jim okamžitě první soudní asistent zrušil. A nouzový stavy a lockdowny už si dovolit nemůžou.
Ale my nejsme ve vládě ani ve chřipkologické ani jiné stanici, takže s tím nic moc nenaděláme. Musíme doufat, že od víkendu 18. až 20. září dál budeme moct normálně chodit mávat a fandit a poskakovat do haly *SALA*

otaznik14
frafont +600
13.09.20 v 18:23

ACS áčko plus ACS béčko rovná se celkové skóre 15:2, to by šlo *SALA*

+2
otaznik15
frafont +600
11.09.20 v 19:41

reakce na MartinMegadeth: ,,Kolego, díky za připomenutí. Úplně se mi vykouřilo z hlavy, že..." zobrazit příspěvekKolego, díky za připomenutí. Úplně se mi vykouřilo z hlavy, že bylo rozlosováno i druhé kolo a svého potenciálního dalšího soupeře v Lize Mistrů už Sparta zná. Tedy respektive ví z jaké dvojice by vzešel. Na cestě do Německa ke dvěma zápasům by byla hlavní výhoda, že by klub vyšla za mnohem méně peněz než další výlet do Skandinávie. Jsem zvědav jestli vedení soutěže nebo národní svazy klubům co budou muset cestovat na dva zápasy ven, aniž by měly možnost si přijít na nějaký zisk ze vstupného, nějakým způsobem vykompenzují sportovně i finančně krajně nevýhodný los, pakliže se Liga Mistrů vůbec rozehraje. Je to pech: mohla to být krásná sezóna s návratem po letech do Ligy Mistrů a na Spenglerův pohár. A bude z toho všeho možná veliké howno. S tím, že by se uspořádal v Davosu Spenger cup už spíš nepočítám. *NE* *NE* *NE* "

Ono to myslím je tak, že jenom první kolo playoff CHL se rozhodí do dvojic a potom dál už je ten pavouk jasně danej (možná se pletu, jak jsme tam nebyli my, tak jsem moc nesledoval, kdo na koho v jednotlivých kolech vyřazka šel).

+1
otaznik16
frafont +600
10.09.20 v 21:55

www.hokej.cz/start-t...
Tak v těch koronapravidlech aby se čert vyznal. Ty bodové průměry a další pro určení pořadí se mi teda moc nelíbí - pokud se stačí odehrát aspoň základní část (když ne celá, tak aspoň všichni plus minus stejně zápasů), tak vzít pořadí po ní.

otaznik17
frafont +600
09.09.20 v 19:00

www.hcsparta.cz/clan...
Sice pakárna s těma opatřeníma, ale aspoň že se na ten hokej bude moct (pokud teda Babišóni a spol. nerozhodnou na poslední chvíli jinak).

+2
otaznik18
frafont +600
08.09.20 v 19:13

reakce na MartinMegadeth: ,,Tak to je totálně v řiti. Několik let jsem se těšil jako malé..." zobrazit příspěvekTak to je totálně v řiti. Několik let jsem se těšil jako malé děcko na Lego až se vrátí hokejová Liga Mistrů do Prahy, abych v ní viděl Spartu, a nakonec na domácí zápas nemusí dojít ani pokud Sparta vyřadí Lukko Raumu. Jistota domácího zápasu při tomto modelu soutěže v podstatě bude až ve čtvrtfinále, protože i osmifinále se bude hrát ve zkrácené verzi na hřišti jednoho ze soupeřů na dva zápasy. Já vím, že je v současné době těžké vymýšlet něco smysluplného a ve své podstatě se hlavně flikuje, záplatuje a dává na modlení, ale nevím jestli by nebylo lepší celý ročník odtroubit nebo ho zkrátit na polovinu účastníků, i kdyby měla Sparta vypadnout. Když už se bude hrát jen na hřišti jednoho soupeře mohl by se zvolit model jen jednoho zápasu jako u předkol fotbalových evropských pohárů. Při představě, že Sparta odehraje dva zápasy ve Finsku, a pak třeba další dva ve Švédsku, tak my jako fanoušci z toho nebudeme mít prakticky nic a klub především enormní náklady za cestování a ubytování. *MIMO* "

Co jsem koukal, tak ve 2. kole by se snad šlo na postupujícího z dvojice Mnichov - Ilves Tampere, Mnichov byl v Německu před koronakoncem první (tj. hrálo by se z logiky věci tam), Ilves 4. místo ve Finsku, to by se mohlo hrát u nás. Je to ovšem předčasné, pořád ještě může dojít k tomu, že se hrát nebude vůbec.

+1
otaznik19
frafont +600
08.09.20 v 16:16

reakce na Ex1tus: ,,Sparta bohužel první kolo LM bez domácího zápasu. Kvůli..." zobrazit příspěvekSparta bohužel první kolo LM bez domácího zápasu. Kvůli zrychlenému režimu se oba zápasy odehrají ve dvou dnech za sebou u soupeře (jsme níže nasazení). *MIMO*

hokej.cz/liga-mistru..."

V listopadu nějak extra lepší situace asi nebude, spíš to toho přilítnou ještě klasický chřipky a další. Za mě by bylo snad lepší CHL 2020/21 odpískat a zrušit (možná maximálně potom nějaký miniturnaje, kdyby byl čas a možnost) a chystat se na ročník 2021/22.

otaznik20
frafont +600
07.09.20 v 12:38

www.idnes.cz/fotbal/...
Zrovna se ten Štetina rozehrál a dostával se pod Kotalem do parádní formy, potom přijde jeden nešťastnej moment v repre pouťáku a je to v pytli. Tak půl roku pauza kvůli zranění, potom se do toho tempa a pohody bude třeba čtvrt roku zpátky dostávat.

+1
Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 27. září - 17:20
  10.png?1
  BOL (venku)
  Extraliga (26.kolo)
 • 29. září - 18:00
  7.png?1
  PCE (venku)
  Extraliga (5.kolo)

Kalendář akcí

<<09 / 2020>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
21
22
23
25
26
28
30