Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
Další stránky:
otaznik1
fandaFanda +58
22.03.22 v 13:52

reakce na karlos: ,,Souhlasím s Tebou. I proto jsem zmiňoval, že musíme zůstat..." zobrazit příspěvekSouhlasím s Tebou. I proto jsem zmiňoval, že musíme zůstat pokorní. Je to dílčí vítězství. Důležité, ale pořád zatím jen dílčí. Nicméně srdce Sparťanského fandy včera plesalo *THX* *SALA* "

vezmu si to osobne, moje srdce vcera skutecne plesalo *METAL* cekal jsem, ze na ne vlitneme, ale bylo to jeste o stupinek vys. Nadhernej zapas, velice povedene trefy a jeste s nulou *THISISSPARTA*
Mno, ale nas Pepca *PFF* nam to rekl v rozhovoru jasne, kdyz si chlapci odpocinou, dokazi zahrat skvele. Ze by nam trebas po ctvrtfinale zaridil dalsi tyden volnaska, aby si chlapci odpocali *HAHA* Kazdopadne vcera se byla radost divat, a i kdyz to dneska bude jiny zapas, verim, ze srdce skalnich fanousku bude po zaverecnem hvizdu spokojeno *SALA*

otaznik2
fandaFanda +58
21.03.22 v 18:36

reakce na Kubajs: ,,Teď už musí! A zase nic. Tak teď! Čtrnáct let se Sparta motá..." zobrazit příspěvekTeď už musí! A zase nic. Tak teď! Čtrnáct let se Sparta motá v bludišti, v jehož středu se nachází extraligový titul. Nalézt ho se nedaří. S roky hledání a zklamání se víc než cokoli jiného pojí jedno jméno. Trenér Josef Jandač (53). V pondělí začíná další zlatá mise, od 19 hodin Pražané vstoupí do čtvrtfinále s Libercem. V rozhovoru pro iSport Premium mluví kouč o třaskavé sérii, síle obou týmů i své nálepce muže, který nic nevyhrál.

Mají jim co vracet. Bílé Tygry dokázala rudá mašina porazit v play off naposledy v roce 2007. Tehdy je zkrotila v semifinále a došla k titulu. Doteď poslednímu. Od té doby reziví. Další čtyři série vždy ovládl Liberec. „Mě historie nezajímá. Týmy jsou zase jiné, my hledíme jen na sebe a na současnost,“ říká před startem čtvrtfinále Josef Jandač.

Co se ve vás před play off odehrává? Natěšení, nervozita?
„Ještě to nepřišlo. Za ty roky už si na to člověk zvykne. Odpočinuli jsme si. Trénujeme, připravujeme se. Nálada v týmu je výborná, všichni se těšíme. Horečka se ale ještě nedostavila.“

Liberec měl po předkole tři dny pauzu. To je asi dostatek času, aby se dali dohromady, že?
„Určitě, mají zkušené mužstvo. Hlavně poslední roky hrají play off vždycky až do konce. Tři dny bohatě stačí, aby si odpočinuli, doléčili šrámy a připravili se na nás. Svoje udělá i radost z postupu z předkola. (zasekne se) Mně je to ale úplně jedno, ať si dělají, co chtějí. My se musíme za každou cenu držet toho, co chceme hrát my.“

V čem je jejich největší síla?
„V odolnosti během play off, hlavně v rozhodujících zápasech, které zvládají. Loni tu vyhráli sedmý zápas, teď zvládli pátý. Hráli finále, vědí, jak ve vyřazovacích bojích hrát. Mají spoustu zkušených borců i mladých kluků zabudovaných napevno do sestavy. Ti dodávají jejich hře svěžest a energii. Mají průběžně dobře doplňované a vyvážené mužstvo.“

Jaké máte na Bílé Tygry vzpomínky? Ať už jako jejich trenér, nebo soupeř.
„Působil jsem tam, ale už je to dávno. Když si pak vybavím svoji zkušenost s Libercem v play off... První byla, když jsem trénoval Budějovice. Vyhráli jsme 4:1. Samozřejmě si vzpomínám i na finálovou sérii a loňské semifinále. Je ale jiný rok, mužstva se pozměnila. My se musíme soustředit na sebe a jít do prvního zápasu i střídání lépe než třeba loni.“

Je váš tým silnější než v předchozím roce?
(usměje se) „To se uvidí až po sérii. Mužstvo se částečně obměnilo. Někteří hráči odešli, další přišli. Chvíli si vše sedalo, měli jsme náročný program, spoustu zranění. Poslední týdny jsme se zvedli, hráči se uzdravili. V tabulce jsme na tom nebyli dobře, ale prokousali jsme se až na třetí místo. Teď musíme na tuto práci navázat. Tým je letos širší i kvůli zraněním, ozkoušeli jsme si hodně hráčů, kteří se dokázali postupně zabudovat. Možná je to dobře.“

Předpokládám, že brankáře, se kterým do play off vstoupíte, nám neprozradíte, ale jak velké to pro vás bylo nebo stále ještě je dilema?
„Není. Samozřejmě se o tom bavíme, ale věřím v tomto ohledu Petru Přikrylovi. Snažíme se respektovat jeho práci.“

Takže když vám řekne, že má chytat tenhle, vy ho postavíte do branky.
„Tak mu řeknu, že když se to pose*e, jde to za ním.“ (rozesměje se)

Jak moc připravujete hráče na to, že v play off budou možná muset hrát jiný styl hokeje než v základní části? Často jste si to šli se soupeřem rozdat. Proto jste spoustu gólů dali, ale taky hodně inkasovali.
„Tenhle problém jsme měli hlavně v první polovině sezony. Tam jsme zápasy ztráceli, prohrávali. Góly jsme dávali, ale přesně jak říkáte, taky jsme jich spoustu dostali. V závěru se to zlepšilo, tenhle fakt jsme řešili. Zabývali jsme se pozicí brankářů, měli jsme jednu dobu pět zraněných beků. Pak se vaše hra změní, ať chcete, nebo ne. Když se vrátili, defenziva se stabilizovala. Kéž by nám síla útoku vydržela, ale obrana je základ, toho si jsme vědomí.“

Doufáte, že tým může posílit i hluboká krize, kterou jste si v sezoně prošli?
„Přesně tohle si s Hořákem (kolegou Miloslavem Hořavou) říkáme taky. Měli jsme sezony, kdy jsme se bez výkyvů pohybovali v čele. Když se pak do těžkých situací dostanete v play off, nejste na ně připravení. Rozhodí vás to. Letos jsme zažili problémy, jaké pode mnou na Spartě nepamatuju. Nešlo to výsledkově, občas ani herně. Na konci jsme opravdu potřebovali vyhrát každý další zápas, jako by to bylo play off. Klukům jsme pak říkali, ať si vzpomenou na to, jaké to bylo před pár týdny, a ať si váží současného stavu.“

Dopídil jste se zpětně, co bylo příčinou oněch problémů?
„V první řadě nabitý program s Ligou mistrů a plánovaným Spenglerem. Stoprocentně taky marodka, která byla občas veliká. Měsíc jsme hráli jen venku. To jsou ale jen moje úvahy, domněnky.“

Na přelomu října a listopadu jste prohráli osmkrát v řadě. Ani potom to dlouho nevypadlo zrovna skvěle. Dovedete odhadnout, jak blízko bylo vaše odvolání?
„My jsme se o tom normálně bavili, ty debaty probíhaly. Vedení jsem říkal, že pokud vidí někoho jiného, kdo by ten pád zastavil, nemám nic proti. Šlo mi o mužstvo. Klidně bych skončil. Od vedení jsem ale pořád cítil důvěru. Byl jsem si ovšem vědomý, že je to průser. Prohrát tolik zápasů v řadě... To by byl problém kdekoli, natož ve Spartě.“

U vás to ale nedospělo do fáze, kdy byste šel za šéfy a rovnou řekl, že končíte.
„Přemýšlel jsem o tom. Bylo by to nejjednodušší řešení. Zabalit to a utéct. My jsme ale všichni chtěli najít cestu, jak z toho ven. Trenéři, hráči, sportovní vedení i majitel. Do stádia totální rezignace jsem se nedostal. Od jisté doby jsem se taky přestal úplně dívat na tabulku.“

Jako vážně? Často tohle slyším jako frázi, ale realita je pak jiná.
„Úplně vážně. Nemusíte mi věřit, ale tak jsem to měl. Nechtěl jsem, aby mě to svazovalo. Abych pořád řešil, kolik bodů máme náskok na třinácté místo a kolik bodů ztrátu na čtyřku. Výsledky jsem samozřejmě sledoval, ale tabulku jsem si neotevřel. Pomohlo mi to. Šel jsem zápas od zápasu, nic okolo neřešil. Informace se ke mně dostávaly, ale bodové rozdíly jsem neviděl. Takhle jsme se snažili působit i na mužstvo.“

Nepřekvapilo vás, že na páteční tiskové konferenci před startem play off se vás nikdo nezeptal na každoroční otázku: dokáže konečně Josef Jandač dovést tým k titulu?
(usmívá se) „Jo, trochu překvapený jsem byl. Čekal jsem, že to někdo vytáhne. Možná už to ani vás novináře nebaví. Třeba to ještě ale na přetřes přijde.“

Cítíte, že se během let tlak zvyšuje?
„Ne, je to pořád stejné.“

Mám pocit, že dřív vás tyhle otázky hodně štvaly. Dnes už je berete s nadhledem.
„To víte, že mě štvaly. Kolikrát je trenér u úspěchu a je jenom jezdec. Veze se jako pasažér. Faktorů, které hrají roli v cestě k titulu, je strašně moc. Role trenéra důležitá je, ale není úplně klíčová. Není to vždy o jednom člověku, který stojí na střídačce. Jak se to říká s tím poloprázdným nebo poloplným pohárem? Já si myslím, že jsem sakra něco vyhrál. Každý má ale nálepku. Trenéři i hráči. Sympatie, antipatie. Jsou tu lidi, kteří vyhráli s prominutím úplný hovno a jsou vnímáni jako hrdinové. Nevím, jak je to teď, ale v určité fázi kariéry jsem se dostal do zbytečných kontroverzí s novináři. Zpětně vidím, že byla chyba i u mě. Byl jsem tvrdohlavý trouba, nesmyslně jsem bojoval. Tohle už je pryč.“

Obránce Adam Polášek o vás řekl, že jste se jako trenér za roky, co vás zná, hodně změnil. Prý máte jiný přístup, jste klidnější.
„To nevím, sám sebe nerad hodnotím. Každý se mění, konkrétně Poly taky. Má úplně jiný leadership, což přichází i s léty. Já jsem se taky zklidnil věkem. Už nejsem ten mladý, ambiciózní, perspektivní trenér. Patřím spíše mezi starší a zkušené. Zlom přišel s padesátkou. Oslavil jsem ji v Rusku. Když jsem byl mladej, padesátník pro mě byl důchodce. A nejednou jsem v tom věku byl taky. Říkal jsem si ale, že se cítím docela dobře, jako mladej kluk, žádný dědek. Jirka Kalous mi to potvrdil. Začal žít klidněji, na věci se dívat s nadhledem, hodně toho přehlížet. A měl pravdu. Netýká se to jen hokeje, ale života obecně.“

A chování k hráčům?
„Rapla mám pořád stejného, takže těžko říct. Když se věci nedělají, jak mají, naštve mě to pořád stejně. Nesnáším šlendrián. I když se daří, mám vztyčený prst. Takhle to mám. I proto je strašně důležité mít v týmu zkušené borce, kteří za kariéru vědí, jak moc bolí úspěch. Často jsem měl roli drába. Byl jsem důsledný, pořád jsem něco po hráčích chtěl. Takový jsem zůstal.“

Čeká vás poslední play off na střídačce Sparty?
„K tomu se nechci vyjadřovat. Nechci přes noviny hlásit svoji budoucnost. Tohle nechme být.“

Dosavadní bitvy Sparty a Liberce v play off

2007, semifinále: Sparta-Liberec 4:1
První setkání těchto soupeřů ve vyřazovacích bojích. Liberec se v extralize prvně objevil v sezoně 2002/2003, aby se velice rychle vydrápal mezi hlavní hokejová města v republice. První setkání se Spartou však nezvládl. Jde o jedinou sérii v historii Česka ve vyřazovací fázi, kdy Sparta Severočechy zdolala a zároveň poslední ročník, kdy Pražané slavili titul. Hlavní jména série? Třígólový střelci Jan Hlaváč, Tomáš Netík a Jaroslav Hlinka.

"

to je zoufaly, on nas snad nikdy neopusti *OMG*
Kazdy svepravny a logicky uvazujici trener uz by sam odstoupil *NAPR**** Ten clanek to rika jasne, Kubajs dik *OK*
Nekdo tu zminoval, jak ty serie byli tragicke, doufam, ze aspon ten prvni zapas bude slusny a fer.. jedine, co je dobry, ze i kdyz si clovek vykrici na stadionu hlas, tady muze psat zas *SALA*

otaznik3
fandaFanda +58
18.03.22 v 07:16

reakce na Mandor: ,,Teda pánové koukám na fotbal a když vidím Y. Sora co provádí,..." zobrazit příspěvekTeda pánové koukám na fotbal a když vidím Y. Sora co provádí, tak se mi chce brečet. Měl být tady.... Doufám, že kouká i Rosický s Vrbou....."

jo, jo, kdyz jsem vcera videl ten zapas, tak jsem si v prubehu myslel uplne to samy, proc kur.na ten kluk neni u nas?!?! Kde udelili soudruzi chybu?
Presne ten typ hrace, ktery by bylo potreba a pomahal lamat zapasy, ale to uz tu zminoval i MartinMega, scouting opet zaspal *OCHLASTA* Co je na tom smutne, ze to neni poprve, kdy nabidka mlademu hraci s velkym potencialem prisla az po nabidce jineho tymu..

otaznik4
fandaFanda +58
16.03.22 v 19:11

reakce na Gapin: ,,Tak Brna se bojí hlavně Jandač. Řek bych že po včerejšku lehce..." zobrazit příspěvekTak Brna se bojí hlavně Jandač. Řek bych že po včerejšku lehce znejistěl..."

Mam pocit, ze Pepik uz je bezmocnej od te doby, co si stoupl poprve u nas na lavicku *HAHA* *HAHA*
..ale je pravda, ze na proti nekterym tymum se nam v play offs zkratka nedari hrat. Jenomze pokud chceme *PRVNI* musime porazit vsechny cestou..

+1
otaznik5
fandaFanda +58
15.03.22 v 15:37

zatimco se tu venujete zakroku obrance ze zamori, pridal bych jednu nocni a skvelou zpravu nase Vondrousova se probila pres Kontaveit ve trech setech, kdyz otocila zapas po prvnim prohranem a jako posledni ceska hvezdicka bude hrat (taky v zamori) v osmifinale. *BRAVO*
A dalsi skvela zprava je, ze dalsi velmi nadejna hracka Muska se brzy vrati na kurty po vleklem svalovem zraneni v oblasti bricha. *THUMBSUP*

+1
otaznik6
fandaFanda +58
14.03.22 v 21:31

reakce na MartinMegadeth: ,,Z Minčeva jsem zatím hodně zklamaný. Když přicházel, Rosický..." zobrazit příspěvekZ Minčeva jsem zatím hodně zklamaný. Když přicházel, Rosický mu udělal promo jako by šlo o druhého Kostadinova. A zatím pár záblesků, pár povedených zápasů, ale obojí bychom spočítali na prstech jedné ruky. A že šancí už dostal poměrně dost, především od Vrby. Dost by mě zajímalo na kolik vlastně Spartu vyšel. Oficiálně jsem to nikde nedohledal. Četl jsem vloni v létě článek Vacka v Deníku Sport, kde psal, že jeho cena by se s bonusy mohla vyšplhat až k padesáti milionům českých korun, což mi vyrazilo dech. Ovšem je otázkou z čeho Vacek vařil. *PEKLO* Partizan hratelný byl a k postupu přes nás mu stačilo hodně málo. On to ostatně dokázal i jeho zápas Feyenoordem, který mu v Bělehradě nasypal bůra. Tenhle dvojzápas mi silně připomněl několik let stará utkání proti CZ Bělehrad, kde taky Sparta dvakrát zahrála tak neskutečně bídně, že by na ni stačil mnohem slabší soupeř. Ale po pravdě mi tehdy CZ přišla silnější než letošní Partizan. *KOSA* "

S Partizanem jsem videl jen jeden zapas a jeste ne celej, ale urcite nehrali nic uzasnyho, jenomze my zahrali jeste hur, vzdyt to byl polocas bez sanci. Uprimne si ani nezaslouzili vyhrat *SORRY* Kdyz srovnam nasazovani Minceva a i tech mladych hracu, je jedno kolik stal, ale mel by se pakovat. Technika spatna, rychlost prumer a reseni akci podprumer. Do Zlina, Hradce, Bolky a podobnych tymu decentni posila. Ono, i kdyz se clovek potom diva na pohary a vidi treba sesivku, jak hraje s podobne silnym souperem viz LASK zapasy, ktere se jednoznacne kloni na jeji stranu, je mu smutno a rika si, co se to kurna deje?! A to se pravd.dozvime o nejakem odchodu po sezone.
Bohuzel se obavam, ze i pres poslednich nekolik uspesnych zarezu, je na tom ACS znatelne lepe nez HCS..

otaznik7
fandaFanda +58
12.03.22 v 22:17

reakce na fandaFanda: ,,je pravda, ze se ve vetsine nazoru shodneme, jako nasazovani mladych..." zobrazit příspěvekje pravda, ze se ve vetsine nazoru shodneme, jako nasazovani mladych hracu, kterym vznika konkurenceschopnost v tymu. A je to ke skode Sparty, ziskavat z toho mohou jen ostatni. Suchomel, jak uz jsem psal drive, cokoliv, jen ne zklamal. A to jak ho rozhodci zarizl, to bylo hooooooooodne prisne *VYKULENY* Co treba nechapu ja: proc tam neustale strka Minceva, kdyz hraje pokazdy velky kulovy - mozna zahral neco jednou ci 2x. Ten kluk sem nepatri. Hlozek, Panak, Pesek, Celustka (pokud muze hrat), Cvancara a Krejci - kolem tech kluku by se to melo stavet!
Nadejne, co se tyka evropskych poharu dokazal zahrat i Haraslin, jen nedokazu rict, jestli je v lize tak okoukanej, stejne jako ten prcek z byv.Jugoslavie, ktery uz nastesti odese ci jestli mu zkratka ten dvoj-zapas jen extremne sednul. Samo, rok co rok doufam, ze ted uz se to konecne zlomi a udelame uspech a potom se jen nestacim divit. "

A ten dvojzapas s Partizanem - hruza. Meli na to a mohli postoupit - jen to nezvladli *OCHLASTA*
A z toho vyplyva to silene dlouhatanske cekani na uspech v Evrope a i na domaci scene.

otaznik8
fandaFanda +58
12.03.22 v 22:16

reakce na MartinMegadeth: ,,Jsou věci, které u Vrby nechápu. A jsou věci, které Vrbovi..." zobrazit příspěvekJsou věci, které u Vrby nechápu. A jsou věci, které Vrbovi vyčítám. Třeba (ne)nasazování mladých. Vitíka vytáhl vždy jen z nouze, přitom se mu odvděčuje pravidelně nadstandardními výkony. Suchomel dostal šanci v pohárovém derby. Odehrál vynikajícím způsobem poločas. Nebýt idiotské žluté karty za neexistující faul, nemusel by ho Vrba preventivně o pauze stáhnout. Pak už dostal šanci pokud si dobře vzpomínám jen v EKL doma proti Partizanu a opět minimálně nezklamal. Troufnu si tvrdit, že s Vitíkem asi jako jediný podal v tom zápase solidní výkon. A jako když utne. To se Vrbovi víc na kraji obrany líbil neviditelný Krejčí92 ?! *MIMO* Šachování s Hložkem: proč nehraje podhrot kde je nejnebezpečnější a nejužitečnější a stále má tendence ho cpát ke straně nebo na hrot. Našel bych toho víc. Ale podle mého názoru by jeho případné odvolání a angažování nového trenéra nic zásadního nezměnilo. Máme nevyvážený a špatně postavený kádr, kde na řadě postů, především na krajích, chybí jak kvalita tak zdvojení. Je to dlouhodobý problém, který prostá výměna trenéra nevyřeší. Sparta musí sáhnout do sportovního managementu a rázně říznout do kádru. Rosického nevyhazuji, ale buď si k sobě bude muset najít pár opravdu schopných lidí nebo se bude muset změnit v tvář pro sponzory anebo pro mládež a jeho místo bude muset vzít opravdový profík a šíbr. Jinak se nikam neposuneme. A čekání na titul i na Ligu Mistrů bude pokračovat a narůstat. *NAPR**** "

je pravda, ze se ve vetsine nazoru shodneme, jako nasazovani mladych hracu, kterym vznika konkurenceschopnost v tymu. A je to ke skode Sparty, ziskavat z toho mohou jen ostatni. Suchomel, jak uz jsem psal drive, cokoliv, jen ne zklamal. A to jak ho rozhodci zarizl, to bylo hooooooooodne prisne *VYKULENY* Co treba nechapu ja: proc tam neustale strka Minceva, kdyz hraje pokazdy velky kulovy - mozna zahral neco jednou ci 2x. Ten kluk sem nepatri. Hlozek, Panak, Pesek, Celustka (pokud muze hrat), Cvancara a Krejci - kolem tech kluku by se to melo stavet!
Nadejne, co se tyka evropskych poharu dokazal zahrat i Haraslin, jen nedokazu rict, jestli je v lize tak okoukanej, stejne jako ten prcek z byv.Jugoslavie, ktery uz nastesti odese ci jestli mu zkratka ten dvoj-zapas jen extremne sednul. Samo, rok co rok doufam, ze ted uz se to konecne zlomi a udelame uspech a potom se jen nestacim divit.

otaznik9
fandaFanda +58
12.03.22 v 21:52

reakce na Hcspikr255tgh: ,,Když bude titul tak ti bude jedno kdo bude na střídačce, když..." zobrazit příspěvekKdyž bude titul tak ti bude jedno kdo bude na střídačce, když nebude tak mě řekneš že jsem pica že jsem něco psal *FUCKU* "

nerikam, ze titul bych nebral, jen uz nechci toho neschopnyho neciho kamarada na stridacce u nas, proste at uz odleti nekam do cerny diry a v zivote se ho na nasi stridacce nevidime, akorat dela skalni fanousky nestasnymi *SORRY*
a ze ses pica, bych urcite nepouzil, urcite bych nasel jina synonyma, ze ti to tak blbe vyslo *HAHA*

otaznik10
fandaFanda +58
11.03.22 v 21:35

reakce na Hcspikr255tgh: ,,To ti řeknu naprosto přesně. :-D Když uděláme titul tak Jandač!..." zobrazit příspěvekTo ti řeknu naprosto přesně. :-D Když uděláme titul tak Jandač! :-O :-D "

paneboze jenom to ne, vidina Jandace na dalsi sezonu je na :-! :-! Chtel bych moc titul, ale za cenu Jandace u nas a dalsi deseti sezon bez *FUCKU* bych si to snad radeji rozmyslel..
Aspon, ze narodak bude mit poradneho trenera [:-} ..jen ty asistenty by to chtelo dustojnejsi

otaznik11
fandaFanda +58
11.03.22 v 07:18

reakce na MartinMegadeth: ,,Skauting nefunguje a že se Rosický do pár jmen trefil na tom nic..." zobrazit příspěvekSkauting nefunguje a že se Rosický do pár jmen trefil na tom nic zásadního nemění. Síla skautingu se projeví přesně ve chvílích jako jsem psal včera: chtěli jsme Sora a nedohodli jsme se s Ostravou. Pokud by nám skauting fungoval, měli bychom další dvě možnosti typologicky stejných vyhlídnutých hráčů a jednali bychom okamžitě s jejich kluby. Anebo ještě lépe Sora bychom udělali o tři roky dřív a přišel by za zlomek ceny co požadovala teď Ostrava. A nezafungovala ani přestavba mužstva. Budu se opakovat, máme přebytek pomalých hráčů do středu pole a tragický nedostatek rychlých, tahových a dynamických borců především na kraje. Je to pro mě o to nepochopitelnější, že poslední dva trenéři, kterým dal Rosický důvěru mají filozofii stavět na tomto typu hráčů. Kdyby nás dál trénoval Chovanec, který si liboval v uspávání hadů, urputném fotbalu s nakopávanými míči, tak by to pochopit asi šlo, jenže ten organizaci opustil před víc než deseti lety. *FUCKU* A když si vezmu Jílka, dlouholetého asistenta i obdivovatele Hřebíka, tak by teoreticky měl mít stejný pohled na fotbal. Od něj jsem ovšem nečekal zázraky. Pamatuji si, že +/- v den kdy ho oficiálně Sparta představila jako hlavního trenéra vyšel v Deníku Sport rozhovor s Danem Zápotočným, který vzpomínal na dobu, kdy Jílek byl asistentem Lavičky na Letné. A moc mě tam zaujala pasáž, kde říkal, že Lavička musel mockrát přijít na hráče zvýšit hlas, aby Jílkovi věnovali pozornost při nějakém cvičení, jelikož ten si nedokázal získat jejich respekt a měli ho úplně na háku. Kotal i Vrba mají společné, že po určité době konsolidace to začalo šlapat, jenže pak se dostavila krize, která se ukázala jako dlouhodobější. Z mého hlediska oba doplatili na stejné problémy: příliš početná marodka a velký počet hráčů co se jen vezou, ale nejsou tahouny. Tím se dostanu zpátky, že Rosický sice vyčkal až se bude moci zbavit cizinců z party Il Cretina, ale tolik potřebnou čistku mezi staršími hráči pořád odkládá. Většina z nás vidí, že Sparta potřebuje pět pořádných posil, aby řeči o titulu přestaly být iluzí. A samozřejmě adekvátní počet borců musí Letnou opustit. *NAPR**** Akademie a mladí Spartě šlapou už hodně dlouho. To fungovalo už za Chovance. Akorát naprosto selhávalo následné zabudovávání mladých do áčka. Tohle se začalo zlepšovat už za Lavičky a v poslední době je patrný určitý posun, byť ideál bych si představoval přeci jen jinak. A měl by být spojený s tím, že by Sparta měla mít v kapr lize aspoň dva kluby, se kterými bude fungovat na podobné fázi jako funguje Slávie s Libercem. Strkat tam mladé nadějné hráče na dlouhodobá hostování a mít jasně dané podmínky za jakých si je buď může stáhnout nebo vykoupit. Vidím první krůčky správným směrem. Tohle pokud se povede nastavit, tak se v horizontu tří let začne mnohonásobně vracet. *POSILOVNA* "

Se Sorem to bohuzel nezvladli, i prestoze to tak nevypadalo, ten kluk ma rychlost a neboji se drzet zpatky, nabizet mu neco az v momente, kdyz se ozve Slavie, to bylo pozde.
A akademie je asi to jedine, z ceho muzeme mit docasne radost. Je pravda, ze tady je natom HCS, co se tyka farmy mnohem lepe. Co me treba mrzi, ze Vrba nehraje juniory casteji. Vcera jsem videl, jak sesivka zaradila sestnactilete borce, ano sice nemeli moc zkusenosti, ale behali a snazili se co to slo. Kdyz do derby nasadil mladiky, byl to sice trochu risk, ale razem jsme hrali o stupen az dva lepe. Ano, oni byli drobet v utlumu, ale stejne. Od dob Holoubka je to jak na houpacce a casto spis pod ni. Mozna to opravdu chce zmenu ve vedeni, ale ja bych nechtel zase dalsi honem-honem akci. Musi to davat smysl!

otaznik12
fandaFanda +58
10.03.22 v 19:04

reakce na Schaschek: ,,No, právě že tihle lidi mají moc něco změnit, protože..." zobrazit příspěvekNo, právě že tihle lidi mají moc něco změnit, protože ovlivňujou veřejný mínění. Ovečkin je dost možná nejznámější sportovec v Rusku a kdyby si tu fotku odstranil, tak to lidi v Rusku uvidí (nebo se to aspoň dozví) a budou si říkat proč to udělal a třeba se aspoň někdo chytne za rypák.

Jadernou válku nechce nikdo. Otázka ale je jestli v tý třetí světový nejsme už všichni a každým dalším strkáním hlavy do písku Rusko neposilujeme."

S tim ovlivnenim bych polemizoval, pokud by tam nemel vyslovene neco proti hlave statu - pripoustim, ze v takovem pripade by to moooozna castecne ovlivnit mohl, jenomze obavam se kolik toho "doma" (v Rusku) maji cenzurovano a zda-li by to neco zmenilo. Nehadam se s tebou, spis mam velke pochybnosti, protoze aby to k necemu bylo, museli by tomu uverit rusove v Rusku, tam mirim..

otaznik13
fandaFanda +58
10.03.22 v 17:06

reakce na Schaschek: ,,Mě to Putna není. Jako mít profilovou fotku na sociální síti s..." zobrazit příspěvekMě to Putna není. Jako mít profilovou fotku na sociální síti s Putinem je to stejný jako kdyby tam byl vyfocenej s Hitlerem. Tohle není o nějaký politice. Válka není politika. Rusko je agresor, kterej napadl suverénní stát a Ovečkin je debil, když si tam takovou fotku nechává. Navíc on dlouhodobě Putina podporuje, takže tam to není ani hloupost nebo nevědomost."

Ja bych si ji tam taky nedal *NE* *NE* - ale Oveckin je mi skutecne putna. Ten nic nezmeni.
Co mi neni putna, je ze bych nerad videl treti svetovou a jaderne zbrane v akci *SORRY*

otaznik14
fandaFanda +58
10.03.22 v 17:01

reakce na fandaFanda: ,,Skauting je problem, i kdyz par kvalitnich hracu prislo, byt nekteri z..." zobrazit příspěvekSkauting je problem, i kdyz par kvalitnich hracu prislo, byt nekteri z nich museli nejdrive Spartu opustit, aby se po dlouhem kole opet objevili u nas *OK* Par kvalitnich hracu prislo, ale i ja cekal vic. Zatimco u Jilka jsem doufal, u Kotala jsem cekal a prislo mi, ze aspon zpocatku mu to slapalo. Vrbu zatim premyslim kam zaradit. Chvilku ho vidim tam a chvilku zase jinde - jeste pockam, jak to dovalci v poharu. Na druhou stranu v eurolize zahrali spatne! Poharove derby skvele. "

kazdopadne jsem zklamanej, ze to stale stoji za :-! i kdyz uz tu to "uzasny" icko uz nekolik sezon neni.

otaznik15
fandaFanda +58
10.03.22 v 16:52

reakce na fandaFanda: ,,Skauting je problem, i kdyz par kvalitnich hracu prislo, byt nekteri z..." zobrazit příspěvekSkauting je problem, i kdyz par kvalitnich hracu prislo, byt nekteri z nich museli nejdrive Spartu opustit, aby se po dlouhem kole opet objevili u nas *OK* Par kvalitnich hracu prislo, ale i ja cekal vic. Zatimco u Jilka jsem doufal, u Kotala jsem cekal a prislo mi, ze aspon zpocatku mu to slapalo. Vrbu zatim premyslim kam zaradit. Chvilku ho vidim tam a chvilku zase jinde - jeste pockam, jak to dovalci v poharu. Na druhou stranu v eurolize zahrali spatne! Poharove derby skvele. "

Ze druhe strany, fotbal neni muj sport #1 a neznam skutecne zakulisi,.. takze treba mas fakt pravdu a Rosa neni jen loutka tak, jak to vidim ja a nekolik mych pratel pro nichz je fotbal prioritou.. kazdopadne jsem zklamanej, ze to stale stoji za :-! i kdyz uz tu to "uzasny" icko uz nekolik sezon neni.

otaznik16
fandaFanda +58
10.03.22 v 16:48

reakce na MartinMegadeth: ,,Důvěru v Rosického a jeho um jsem ztratil. Chápu, že po po..." zobrazit příspěvekDůvěru v Rosického a jeho um jsem ztratil. Chápu, že po po působení Il Cretina se všemi jím dotaženými příživníky se nedal klub vyčistit za měsíc nebo za půl roku, ale jeho jsme vykopali skoro na den přesně před čtyřmi roky. Sám Rosický tvrdil, že se z jeho éry bude klub vzpamatovávat dva roky. S tím souhlasím, ale jsme o dva roky dál a on má opravdu pravomoc takovou jakou na Letné žádný sportovní ředitel hodně dlouho neměl. To co vidíme minimálně druhý ročník to už je jeho práce, jeho filozofie a představení jeho schopností. Křetínský mu tak maximálně dává strop v rozpočtu na posily, ale rozhodně to není postavené na tom, že každé léto nebo zimu může Sparta přivést jednoho nebo dva lidi, protože na víc nejsou peníze. Klasickým příkladem je Jílek: toho si prosadil právě Rosa a že se zrovna Křetínskému moc nelíbil. Vidím za poslední dva roky minimální posun. Pořád je to dokola: odehrajeme pár slušných zápasů, chytneme začátek a pak to jde rychle do průměru. Pořád máme přebytek pomalých hráčů především do středu pole a naprostý nedostatek rychlých dynamických borců především na kraje. Absolutně klubu nefunguje skauting: projevil se zájem o Sora. Nevyšel. Sportovní aparát fungujícího klubu by měl okamžitě plán B a asi i C koho si pořídit. My neměli vůbec nic. Takhle to je pořád dokola, minimální posun, stále se opakující stejné chyby. *MIMO* "

Skauting je problem, i kdyz par kvalitnich hracu prislo, byt nekteri z nich museli nejdrive Spartu opustit, aby se po dlouhem kole opet objevili u nas *OK* Par kvalitnich hracu prislo, ale i ja cekal vic. Zatimco u Jilka jsem doufal, u Kotala jsem cekal a prislo mi, ze aspon zpocatku mu to slapalo. Vrbu zatim premyslim kam zaradit. Chvilku ho vidim tam a chvilku zase jinde - jeste pockam, jak to dovalci v poharu. Na druhou stranu v eurolize zahrali spatne! Poharove derby skvele.

otaznik17
fandaFanda +58
10.03.22 v 16:33

reakce na MartinMegadeth: ,,Dobré odpoledne, včerejší trachtaci máme úspěšně za sebou...." zobrazit příspěvekDobré odpoledne, včerejší trachtaci máme úspěšně za sebou. Spartě bych rád poděkoval, že ač klubu už o nic nešlo a bez šeštice opor, která dostala volno, nedopustila žádnou šaškárnu, kterých bylo proti Kladnu v O2 aréně už požehnaně, a zápasu se zhostila jak se sluší a patří: Kladno vypucovala a protáhla sérii vítězných zápasů před začátkem play-off. *METAL* Machovskému snad není nic vážného. Sledoval jsem prvních čtyřicet minut a byl to dost živelný bezstarostný hokej. Bylo znát, že ani jednomu týmu už o nic zásadního nejde. Po pravdě mi včerejší utkání přišlo spíš jako společenská událost než jako hokejový mač. A jsem rád, že ho máme úspěšně za sebou. Dobrá věc se podařila, přišlo hodně lidí a vybrala se spousta peněz. Jágra kritizovat nebudu, včerejší akce jde z velké části za ním. Zaujalo mě, že na jedné straně měl zjevnou snahu pomoci ukrajinským uprchlíkům, ale na druhé straně nebyl schopen říct na plnou hubu, že Vladimír Vladimírovič je magor a že Rusko vpádem na Ukrajinu překročilo veškeré meze. Ona asi nebyla náhoda, že s výjimkou Luft Járy nebyl v českém sportovním rybníčku větší řiťolezec do čínského zadku než právě Jára z Hnidous. *FUCKU*
www.idnes.cz/hokej/e..."

Souhlasim, ze Jardu odsuzovat za to, ze spucil akci takove velikosti, navic v zapase, ve kterem vlastne o nic neslo, to je za me plusovy bod. Rozhovor kde ho nutili do otazky o Rusku jsem nevidel, za to jsem ale videl rozhovor s nim ohledne Oveckina. Uprimne, Oveckin neni muj oblibenec, prinde mi pomerne dost namyslenej. To ze si nechal na nejakem blbem uctu fotku prezidenta mi je skutecne putna, coz je samozdrejme tim, ze nejaky Oveckin je mi taky uplne putna *HAHA*
Co se mi ovsem libilo na Jardovi, kdyz v rozhovoru ohledne Oveckina rekl, ze ma svoje kvality a pravd.ho body v NHL predbehne. Ale na odpoved jestli ho odsuzuje s klidem zopakoval predchozi odpoved: Oveckin je kvalitni hrac. Nic vic, nic min. Zkratka se nenechal vnutit, aby resil politiku, a to se mi libilo. To ze mam nejaky nazor neznamena, ze ho musim nekde sdilet ci nutit nekomu jinemu, zvlaste kdyz s tim stejne nemuzu nic udelat a nijak to nejsem schopen zmenit. Naopak odsuzuju moderatory, co nuti sportovce do debilnich typu odpovedi - ty bych mlatil hlava nehlava *NAPR**** Pouziju slova jednoho z nas ty novinarsky mr.ky se snazi o senzaci, at se jdou vys.at. Je uplne jedno, jestli se jedna o Chlapika, Jardu ci Risu Zemlicku.

otaznik18
fandaFanda +58
08.03.22 v 20:18

reakce na SpartaCorps: ,,jagr ven!!! Nejvetsi frajeři jsou Hudy a ty deti co..." zobrazit příspěvekjagr ven!!!
Nejvetsi frajeři jsou Hudy a ty deti co privez!!!

Jinak nejak tvl nevim co k tomu napsat…. Charita skvělá věc, ta traparna, že jsme byli hosti a sledovat na kostce kdy ty *** budou hrát baráž…. Co na to říct…

Vůbec že to bylo celý tak moc prezentovaný že je hrdina jágr, že i ten virtuální lístek za to pitomý číslo… v kotli vole tolik lidí co tam jinak nepřijdou….to mě tam sralo…

Takže pauza, doléčit šrámy, odpočinout, trénovat a pak….
"

vyjma Hudyho a deti, bych pridal jeste Filipa, to je proste Chlap-ik *BRAVO*

+1
otaznik19
fandaFanda +58
08.03.22 v 19:52

reakce na MartinMegadeth: ,,Čím méně kvalifikací a čím více postupů do hlavních turnajů..." zobrazit příspěvekČím méně kvalifikací a čím více postupů do hlavních turnajů ATP tím lépe. Doufám, že se v nich kluci během letošního roku etablují. Ono bývá často těžší se do stovky prokousat než potom žebříčkem stoupat v elitní stovce. *METAL* Po pravdě jsem také čekal od fotbalové Sparty po podzimu víc. Rozhodně víc než, že po prvních čtyřech ligových zápasech jara budeme mít pět bodů a budeme ze hry o titul. On je fakt, že jsme neviděli nebo nechtěli vidět, že už závěr podzimu byl herně dost slabý. A nebýt Pukraba, který nám v několika zápasech vysloveně vytrhl trn z paty, mohlo být po titulu už začátkem prosince, ne-li dříve. Ano, byl tady Il Cretino se svou bandou příživníků co by nejúchylnější experiment v historii Sparty, ale tuhle dobu už jsme překonali. Na tu se nemůžeme už dávno vymlouvat. Mizérie minimálně druhého, spíš třetího, ročníku jde plně na hlavu Rosického. Ten člověk jak byl geniální plejer, tak jako sportovní ředitel je to absolutní břídil, bohužel další v řadě letenských omylů. *NAPR**** Nechápu, když jsem četl nedávný rozhovor s Kotalem, že preferoval rychlé hráče. Teď máme na místě trenéra Vrbu, který má základní filozofii stejnou. A přitom máme střed pole plný spacích vagónů se startem na míč jako splašený šnek. I slepý viděl, že v létě jsme potřebovali posílit pěti až šesti pořádnými hráči, abychom měli reálnou šanci na titul. Přišli dva, z čehož jeden se po měsíci vážně zranil. Na to se zareagovalo příchodem třetího. V zimě po odchodech Moberga Karlssona a Vindheima bylo absolutním minimem potřeba přivést pořádného hráče k pravému kraji, pořádného hráče k levému kraji a pořádného hrotového útočníka. Přišel celý Čvančara. A to je pořád dokola. My máme křídla obsazené dvojicí Pešek - Haraslín. Pokud nezahrají, zraní se, mají karetní tresty tak je první a skoro jedinou volbou sterilní Krejčí 92. Následuje nevyzpytatelný Minčev, případně Wiesner, z něhož usilovně děláme krajního beka, anebo věčně zraněný Polidar. O postu krajních obránců ve Spartě bych mohl napsat seminárku: vždyť u nás se Leta Páně na jednom z klíčových postů z hlediska moderního fotbalu jen záplatuje! Vlevo Frýdek nebo sterilní Hanousek, v obou případech na hony vzdáleno modernímu krajnímu bekovi. Když už přišel někdo kdo by mohl odpovídat, odehrál asi tři zápasy a zranil se na půl roku, i když přišel jako ten co nikdy nemarodí. Takže záplatuje Hancko, kterého bychom mnohem víc potřebovali ve středu obrany. Vpravo po záplatě Sáček nastoupila záplata Wiesner. Nic ani proti jednomu, ale moderní krajní bek není nikdo z nich. Wiesner v zápasech proti silným soupeřům nebo chytrým hráčům typu Malinský jasně ukazuje, že není schopen přepínat. Umí hrát buď jen dopředu nebo jen bránit. A tak by se dalo pokračovat. *MIMO* Základní filozofie hrát s mladými z akademie a nabalit je kolem čtyřech, pěti starších hráčů je správná. Jenže u nás absolutně nefunguje to nabalení kolem těch starších hráčů. Kdo ze starších hráčů je tahoun ?! Nás táhne Hložek, Krejčí 99 a Hancko. Čelůstka je víc zraněný než zdravý, Dočkal je bohužel za zenitem, i když v určitých pasážích zápasů a proti slabším soupeřům pořád je užitečný, Pavelka má velké rychlostní limity a Krejčí 92 je tragický omyl, což bohužel věděl kromě Rosického už při jeho návratu snad každý soudný Sparťan. Za mě by měli zůstat maximálně dva z nich. Starší hráči se musí posuzovat podle jiných kritérií než jen, že u nás dřív už působili. Absolutně nechápu proč klub prakticky rezignoval na hráče z Afriky i na hráče z bývalé Jugoslávie a drží se jak howno košile jediného trhu: Skandinávie. A ne že by se to zatím přineslo nějak zářné výsledky. Jeden fotbalově výborný, leč extrémně náladový středopolař, který si s polovinou trenérů co ho vedli nesedl. Jeden zvláštní, byť určitě ne marný, krajní bek, který byl především pořád zraněný. A druhý bek, který zatím většinu angažmá na Letné také promarodil. Na trhu už kolikáté období vykazuje Sparta nepochopitelnou pasivitu. Sportovní ředitel se sice trefil do Hancka (ovšem s hodně vysokými pořizovacími náklady) a Peška, snad do Haraslína s Holcem, ale to je skoro všechno. Seveřani dohromady maximálně (zatím) lepší průměr. O jablonecké svaté trojici pomlčím, tu by měl dostat Rosa k náhradě. Nové smlouvy pro borce typu Zahustela nebo Štětiny to mi vyloženě zavání sabotáží stejně jako angažování labilního Jílka na post trenéra. Panák se chytil, ale dva roky nám tu jen marodil. I když v některých věcech Vrbu hodně nechápu, tak bych ho nevyháněl. Pro mě je největším viníkem mizérie Sparty posledních dvou, tří let Rosický. Dostal od Křetínského rozhodovací pravomoci jaké dlouho na Letné nikdo neměl, snad od dob Chovance. A předvádí jednu botu za druhou, ač se mu sem tam něco povede. Je na svém postu tři roky a kádr Sparty má pořád stejný problém: přetlak vesměs pomalých hráčů do středu pole a zoufalý nedostatek rychlých dynamických borců prioritně na kraje hřiště. Po sezóně odejde Hložek, možná Krejčí 99 nebo Hancko a chci vidět kým to Rosa nahradí. Kádr by vůbec potřeboval radikální řez u starších hráčů. Jenže se děsím koho na jejich místa by byl pan sportovní ředitel schopen přivést. Pokud by přivedl vůbec někoho. Sparta v první řadě potřebuje opravdového sportovního ředitele, který by si na Letnou přivedl někoho svého, protože nejmarkantnější Rosického přínos v této funkci byla trafika pro brášku. :-! "

2.cast
Jaro nic moc. Co se tyka Rosickeho, tady bych byl opatrnejsi v prognozach. I kdyz se nechci hadat a souhlasim s tebou ve vetsi casti, myslim, ze tady to neni tak jednoznacne. Uprimne, pripada mi to spis, jako by do toho Rosimu kecal, a nekdy presprilis majitel pan K. Co se tyka nekterych fin.aktivit je schopny a umi, ale tady by mel nechat vetsi pusobnost odbornikum. Podle informaci co nekolikrat protekly tomu tak bylo jeste loni ci predloni. Mozna se nakonec nejak dohodli to opravdu nevim. K mediim jsem skepticky.

otaznik20
fandaFanda +58
08.03.22 v 19:41

reakce na MartinMegadeth: ,,Čím méně kvalifikací a čím více postupů do hlavních turnajů..." zobrazit příspěvekČím méně kvalifikací a čím více postupů do hlavních turnajů ATP tím lépe. Doufám, že se v nich kluci během letošního roku etablují. Ono bývá často těžší se do stovky prokousat než potom žebříčkem stoupat v elitní stovce. *METAL* Po pravdě jsem také čekal od fotbalové Sparty po podzimu víc. Rozhodně víc než, že po prvních čtyřech ligových zápasech jara budeme mít pět bodů a budeme ze hry o titul. On je fakt, že jsme neviděli nebo nechtěli vidět, že už závěr podzimu byl herně dost slabý. A nebýt Pukraba, který nám v několika zápasech vysloveně vytrhl trn z paty, mohlo být po titulu už začátkem prosince, ne-li dříve. Ano, byl tady Il Cretino se svou bandou příživníků co by nejúchylnější experiment v historii Sparty, ale tuhle dobu už jsme překonali. Na tu se nemůžeme už dávno vymlouvat. Mizérie minimálně druhého, spíš třetího, ročníku jde plně na hlavu Rosického. Ten člověk jak byl geniální plejer, tak jako sportovní ředitel je to absolutní břídil, bohužel další v řadě letenských omylů. *NAPR**** Nechápu, když jsem četl nedávný rozhovor s Kotalem, že preferoval rychlé hráče. Teď máme na místě trenéra Vrbu, který má základní filozofii stejnou. A přitom máme střed pole plný spacích vagónů se startem na míč jako splašený šnek. I slepý viděl, že v létě jsme potřebovali posílit pěti až šesti pořádnými hráči, abychom měli reálnou šanci na titul. Přišli dva, z čehož jeden se po měsíci vážně zranil. Na to se zareagovalo příchodem třetího. V zimě po odchodech Moberga Karlssona a Vindheima bylo absolutním minimem potřeba přivést pořádného hráče k pravému kraji, pořádného hráče k levému kraji a pořádného hrotového útočníka. Přišel celý Čvančara. A to je pořád dokola. My máme křídla obsazené dvojicí Pešek - Haraslín. Pokud nezahrají, zraní se, mají karetní tresty tak je první a skoro jedinou volbou sterilní Krejčí 92. Následuje nevyzpytatelný Minčev, případně Wiesner, z něhož usilovně děláme krajního beka, anebo věčně zraněný Polidar. O postu krajních obránců ve Spartě bych mohl napsat seminárku: vždyť u nás se Leta Páně na jednom z klíčových postů z hlediska moderního fotbalu jen záplatuje! Vlevo Frýdek nebo sterilní Hanousek, v obou případech na hony vzdáleno modernímu krajnímu bekovi. Když už přišel někdo kdo by mohl odpovídat, odehrál asi tři zápasy a zranil se na půl roku, i když přišel jako ten co nikdy nemarodí. Takže záplatuje Hancko, kterého bychom mnohem víc potřebovali ve středu obrany. Vpravo po záplatě Sáček nastoupila záplata Wiesner. Nic ani proti jednomu, ale moderní krajní bek není nikdo z nich. Wiesner v zápasech proti silným soupeřům nebo chytrým hráčům typu Malinský jasně ukazuje, že není schopen přepínat. Umí hrát buď jen dopředu nebo jen bránit. A tak by se dalo pokračovat. *MIMO* Základní filozofie hrát s mladými z akademie a nabalit je kolem čtyřech, pěti starších hráčů je správná. Jenže u nás absolutně nefunguje to nabalení kolem těch starších hráčů. Kdo ze starších hráčů je tahoun ?! Nás táhne Hložek, Krejčí 99 a Hancko. Čelůstka je víc zraněný než zdravý, Dočkal je bohužel za zenitem, i když v určitých pasážích zápasů a proti slabším soupeřům pořád je užitečný, Pavelka má velké rychlostní limity a Krejčí 92 je tragický omyl, což bohužel věděl kromě Rosického už při jeho návratu snad každý soudný Sparťan. Za mě by měli zůstat maximálně dva z nich. Starší hráči se musí posuzovat podle jiných kritérií než jen, že u nás dřív už působili. Absolutně nechápu proč klub prakticky rezignoval na hráče z Afriky i na hráče z bývalé Jugoslávie a drží se jak howno košile jediného trhu: Skandinávie. A ne že by se to zatím přineslo nějak zářné výsledky. Jeden fotbalově výborný, leč extrémně náladový středopolař, který si s polovinou trenérů co ho vedli nesedl. Jeden zvláštní, byť určitě ne marný, krajní bek, který byl především pořád zraněný. A druhý bek, který zatím většinu angažmá na Letné také promarodil. Na trhu už kolikáté období vykazuje Sparta nepochopitelnou pasivitu. Sportovní ředitel se sice trefil do Hancka (ovšem s hodně vysokými pořizovacími náklady) a Peška, snad do Haraslína s Holcem, ale to je skoro všechno. Seveřani dohromady maximálně (zatím) lepší průměr. O jablonecké svaté trojici pomlčím, tu by měl dostat Rosa k náhradě. Nové smlouvy pro borce typu Zahustela nebo Štětiny to mi vyloženě zavání sabotáží stejně jako angažování labilního Jílka na post trenéra. Panák se chytil, ale dva roky nám tu jen marodil. I když v některých věcech Vrbu hodně nechápu, tak bych ho nevyháněl. Pro mě je největším viníkem mizérie Sparty posledních dvou, tří let Rosický. Dostal od Křetínského rozhodovací pravomoci jaké dlouho na Letné nikdo neměl, snad od dob Chovance. A předvádí jednu botu za druhou, ač se mu sem tam něco povede. Je na svém postu tři roky a kádr Sparty má pořád stejný problém: přetlak vesměs pomalých hráčů do středu pole a zoufalý nedostatek rychlých dynamických borců prioritně na kraje hřiště. Po sezóně odejde Hložek, možná Krejčí 99 nebo Hancko a chci vidět kým to Rosa nahradí. Kádr by vůbec potřeboval radikální řez u starších hráčů. Jenže se děsím koho na jejich místa by byl pan sportovní ředitel schopen přivést. Pokud by přivedl vůbec někoho. Sparta v první řadě potřebuje opravdového sportovního ředitele, který by si na Letnou přivedl někoho svého, protože nejmarkantnější Rosického přínos v této funkci byla trafika pro brášku. :-! "

Je jasny, ze prime postupy jsou lepsi, ale nejdrive se tam musi dostat, a pak musi zahrat dva tri turnaje aspon 3-4kolo, aby se tam udrzeli. Samo, ze byt tam by byl ideal, jen rikam, ze cest je urcite vice, kdyz by to neslo jednou.
Co se tyka ACS, tam je to tezke. Sice uz jsme prekonali krizi mistra Cornutini a nastesti se zbavili vsech "posil", ale nektere vize jsme uplne neopustili a tahneme si je sebou, jako kouli u nohy *SORRY*

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

• Choreofond

Následující zápasy

• 18. srpna - 19:00
    50.png
    SLB (venku)
    Příprava 2022 (Danube Cup)
  • 19. srpna - 15:00
    70.png
    RAU (venku)