Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
Další stránky:
otaznik1
cedak +134
20.02.19 v 22:21

reakce na MartinMegadeth: ,,Podle rozhovoru v Deníku Sport vypadá Pech jako hulvát a pokrytec,..." zobrazit příspěvekPodle rozhovoru v Deníku Sport vypadá Pech jako hulvát a pokrytec, jemuž jsou fanoušci Sparty u zadní brady. A navíc přiznávám, že tým nebojuje. Přitom si speciálně u něj jsem jistý, že to takhle neřekl a že jeho odpovědi jsou buď překroucené nebo vytržené z kontextu. Tím se dostanu k jedné věci, kterou dlouhodobě v tuzemském sportu a u Sparty speciálně nechápu. Novináři jsou čím dál tím větší kurwy. V civilizované Evropě už je patnáct let standard, že pokud sportovec rozhovor médiím dá, trvá na autorizaci textu, aby přesně tomuhle vyhnul: vytrhávání odpovědí z kontextu a jejich překrucování. A když to neudělá sportovec, dělá to jeho klub. Sparta má dva zaměstnance přes PR & media a dle mého názoru by autorizace hráčských rozhovorů médiím měla být jejich práce. Předešlo by se zbytečným nedorozuměním a vytváří zlé krve. Můj názor teda. *FRAJER*
isport.blesk.cz/clan..."

Souhlasím s konstatováním o degenerovaném stavu většiny dnešních psavců vedeném snahou za každou cenu urvat senzaci a uplést z h...a bič, ale nesouhlasím s prohlášením o civilizované cizině. Autorizace pozápasových rozhovorů je kdekoli hodně iluzorní, protože než by autorizace proběhla, tak ten rozhovor v dnešní rychlé době už nikoho nezajímá. Autorizovat se dají velké fláky, kde se čeká, že člověk zeširoka přednese nějaké vlastní myšlenky, ale ne čtyři odpovědi, které dá hráč v mixzóně deseti médiím najednou. To by pak musel místo nočních tréninků autorizovat do zblbnutí.

otaznik2
cedak +134
20.02.19 v 16:54

reakce na kvcr: ,,Včera nám dala Olomouc ochutnat vlastní medicínu: dostala se do..." zobrazit příspěvekVčera nám dala Olomouc ochutnat vlastní medicínu: dostala se do vedení a pak už jen bořila a vyhazovala na zakázaná uvolnění. Stejně tak jako u nás si říkám, jak moc jejich fanoušky baví se na to dívat. To, že nestíháme, bylo vidět už od druhé třetiny v Chomutově, teď to bylo ještě markantnější. Z rozhovoru s Lukášem Pechem na ofiko webu je (aspoň pro mě) patrné, jak moc týmu noční bazény pomohly. A to nás pozítří dny čeká další zápas "o šest bodů" ve Zlíně, který se v poslední době dost zvedl. Ještě že hrají dneska v Plzni, která by jim mohla dost sil vzít.

O tom, co všechno je špatně, asi nemá cenu psát, to by bylo pořád dokola, protože se v podstatě nic nemění. I když teď cítíme rozčarování, chtěl bych tady apelovat na to, abychom to teď týmu ještě nezhoršovali a nezvyšovali tlak na jejich už tak přetíženou psychiku. Je to už druhá sezóna v řadě, kdy jsme pár kol od konce blízko propadáku, to je fakt velký nápor na nervy. Jakýkoliv tým je v takové situaci dost nalomený a nevěřím tomu, že by ho nějaké razantní projevy nespokojenosti nakoply. Nemyslím tím to, že se budeme tvářit, že je všechno v pořádku, ale počkejme s případnými protestními akcemi na konec sezóny. Ještě není konec a zajíci se počítají až po honu."

Obvykle bych Tvé názory z fleku podepsal, ale tentokrát musím s klasikem říct - tentokrát nejsi chlapík, Karle. Po skončení sezóny bude dva měsíce ticho, pak se dozvíme z ulkaného článku že za mizernou sezónu může někdo jako kustod mládeže nebo to, že diváci moc dýchali a led v hale proto neměl takový skluz jako ten tréninkový v Holešovicích, rozloučíme se s Kumstátem a pojede se dál s dalšími starými i novými Berany a Delisly. Tým se konsoliduje, protože kolem těch hráčů aktuálně můžou kroužit tak maximálně skauti z Benátek a Řisut, a hurá do další prů... lomové sezóny. Fandit v kotli je poslední dobou za trest, a přesto se pořád fandí v hale z 80% zaplněné lidmi, co jsou tam kvůli popcornu a šaškárnám a při "Fandí celá hala" ani netuší co by měli dělat. Hodně kluků v kotli do toho jde s nasazením, jaké na ledě chybí, a je jejich svaté právo vyjádřit svůj názor. Já té akci určitě tleskám, ať bude jakákoli, i když si nejsem jistý, že k hroším kůžím nahoře ten vzkaz vůbec doputuje.

otaznik3
cedak +134
20.02.19 v 09:25

reakce na chuli: ,,Tak co ti na to má Mára odpovědět když to má nařízeno ze..." zobrazit příspěvekTak co ti na to má Mára odpovědět když to má nařízeno ze shora... a Návštěvnost sice roste,ale chodí popkornožrouti a insta a FB fans .. "

Já chápu že to není odpověď jeho, ale stanovisko vedení, ale to vedení na tazatele (ta otázka není moje...) akorát v té odpovědi ukazuje vztyčenej prostředník.

otaznik4
cedak +134
19.02.19 v 23:42

Souhlasím - všechno ven. Hnusnější hnus jsem neviděl, loni to ještě bylo zlatý, aspoň po konci sezóny mohl člověk zatleskat panu Výbornýmu... komu by se mělo tleskat po tomhle? Takže za mě - Krupp Nedvěd Broš ven, okamžitě. A Bříza za nima, jakmile záhadného majitele postihne jasná chvilka.
I když, co si tady píšeme, je klubu srdečně jedno. Víc než hokej mě dneska nadzvedly odpovědi na otázky na ofiwebu - na slušně položenou otázku na téma hororové "zábavy" v hale a na jména jejích původců zcela jasná odpověď - návštěvy rostou, tak si trhněte nohou, když se vám to nelíbí. Myslím, že klub konečně jasně definoval svou prioritu černé na bílém. Letošní sezóna bude úspěšná, protože bude historicky nejnavštěvovanější. A že se v hokeji nevede a že je pár revizionistů nespokojených, to jsou jen drobné lapálie na cestě ke světlým zítřkům.

otaznik5
cedak +134
16.02.19 v 01:12

Trošku mě zaráží, že se tu nikdo nezmiňuje o tom, co bylo po zápase - házení flašek a lití piva na hráče po děkovačce a pak taky na kotel, to bych čekal v Plzni nebo v Brně, ale ne v Bolce. Chápu jejich frustraci, prohráli dost nešťastně a kiks Machovského po gólu volal, ale pro jednou jsme měli víc štěstí než rozumu. Hokej opět nestál za nic, bojovalo se hodně, ale nadstavba veškerá žádná. Složení útoků vypadá, že se to losuje v šatně před zápasem sirkami. Ale jedno plus Boleslav tak jako tak má - do jejich haly se chodí na hokej a ne na maškarádu, a Bubnův hrací playlist je "jiná káva"

otaznik6
cedak +134
14.02.19 v 09:40

Ten článek je dobrej, pořád se to točí dokola a dno člověk nevidí... Ale ono je to stejné tady - pořád se nám nelíbí, že hokej je evidentně jen jedna z aktivit toho celého Cirkusu Sparta, který nám tu pije krev. Jenže ten cirkus zřejmě funguje a panuje s ním spokojenost, čísla návštěvnosti v hale na tu šílenost co se letos předvádí to dokumentují. Kdyby ten hokej fungoval aspoň jakžtakž, asi bychom všechno to ostatní kousali, takhle jsou ti maskoti, kiss me a vůbec produkce pro "masy" o to bolestivější. K těm příměrům s kinem, které tady padly, bych jen poznamenal, že do kina jdeš na co chceš. A když si ten svůj film nenajdeš, tak nejdeš vůbec. Tady v podstatě člověk na výběr nemá, buď ten produkt koupíme, nebo můžeme táhnout o kus dál. A Bříza a spol nám velmi dobře dává najevo, že jeho to nijak netankuje.

otaznik7
cedak +134
13.02.19 v 23:26

reakce na Medvěd: ,,No, připomněl si mi to, tak to napíšu. Kdysi dávno, když ještě..." zobrazit příspěvekNo, připomněl si mi to, tak to napíšu. Kdysi dávno, když ještě Sparta hrála hokej a to tak že v Holešovicích, existovala jakási Slavie, která také hrála hokej a stěhovala se do nové haly. Ta byla moderní a s moderním programem na kostce. A tehdy se objevila první srdíčka a nápisy o polibcích. Vždycky jsem si tehdy říkal, jak by se dobře dali slávisti na*rat: Dostat se v té hale do záběru kamery s líbacím srdíčkem, výzvou k polibku - a vystrčit do kamery holou řiť. Tenkrát jsem byl z blbosti slávistů a ze svého nápadu nadšen, to mě ještě nenapadlo, že by se to dalo udělat za pár let doma..."

Doma? To slovo myslíš vážně? *MIMO*

otaznik8
cedak +134
12.02.19 v 00:11

reakce na Schaschek: ,,Na mě to už působí jako bychom byli pouze loutky v celém soukolí..." zobrazit příspěvekNa mě to už působí jako bychom byli pouze loutky v celém soukolí zákulisních hoven a *** a majitel s tím soukolím otáčí. Akorát to soukolí opustil Speychal a je tam majitel Billy. Ode zdi ke zdi... A my jako fanoušci a lidi, kteří by pro klub div ne chcípli, jsme až na posledním místě.

No nic, jdu se z toho vyspat... "

To máš určitě pravdu, ale ten cirkus co se z toho stal jsme tady už řešili mockrát. Za mě za Speychala mi z toho tak nějak trčel i zájem o sportovní výsledky. Jak do Lva, tak do Sparty i do basketu v Nymburce pouštěl prachy, který byly vysoce nadstandardní. Samozřejmě je otázka, kde k nim přišel, ale ať je současným majitelem kdokoli, mám pocit, že ten už chce jenom výdělečnej podnik. A do toho fanoušci a lidi co by pro klub chcípli nepatřej.

otaznik9
cedak +134
11.02.19 v 23:54

reakce na Schaschek: ,,Btw: to se k vám dostalo kdo ve Spartě skutečně tahá za nitky?..." zobrazit příspěvekBtw: to se k vám dostalo kdo ve Spartě skutečně tahá za nitky? Kdo jí vlastní? Žádnej Kellner... Majitel Billy vlastní i Spartu... Což by bylo to poslední co by mi vadilo. Za předpokladu, že by do toho nekecal. Jenže ke mě se dostalo, že prakticky o všem rozhoduje a třeba takový Krupp na schůzky kde je on nechodí, protože si od něj nechce do ničeho nechat kecat. Zase to berte s rezervou. Těchto zaručených zpráv už bylo. Nicméně mnohé tomu nasvědčuje a je to od zdroje od kterého zatím všechno vyšlo. Čili pokud by to bylo jak jsem napsal výše, tak jsme ještě víc v ***i než jsme čekali. Pokud totiž vlastní klub někdo kdo je nekompetentní, ale do všeho kecá, tak se řítíme do záhuby. To už snad radši nechat ten tým padnout a postavit na zelené louce než mít ve vedení loutky pod nekompetentním majitelem. "

Ahoj, prosím nemohl bys tu informaci trošku upřesnit? 100% majitelem Billy je REWE, takže ten kdo rozhoduje je nějakej Rakušák? To se mi úplně nezdá... Ovšem jestli je pravda to s tím Formanem tak je to na blití ať je to kdokoli.
Jinak se opět ukázalo, že na Plzeň prostě nemají, i když po hodně blbým průběhu, prostě se prohrálo s o třídu lepším týmem. Takový soupeře letos můžeme porazit, ale ne porážet. :-/

otaznik10
cedak +134
02.02.19 v 12:15

reakce na Vencágé: ,,Dnešní, tedy už včerejší zápas byl naprosto famózní,..." zobrazit příspěvekDnešní, tedy už včerejší zápas byl naprosto famózní, konečně jsem viděl, že kluci si dovolí 1 na 1 a dostávají se z toho do šancí, přestáváme zbytečně nahazovat a pánové, ten Rousek, to je budoucnost Sparty a hlavně srdcař, když se vrátím k zápasu, my jsme v podstatě Vítky až na pár šancí k ničemu zásadnímu nepustily a právem si odnášíme 3 body, akorát zvednout produktivitu, ty góly do prázdné snad trochu pomohou, když jsem dole četl o Bukym, u něj je to o jednom gólu, uvidíte, že až mu to tam padne, že spustí brankostroj, teda doufám, musím zaklepat, protože si myslím, že právě my budeme těžit z tradu na trase Praha-Třinec neboli Vrána-Bukarts, užitý dneska na max, díky!! *THISISSPARTA* *THX* *FLAGHC* *FLAGSPA* *SALA* "

Musím přiznat, že Rousek je i pro mě nejmilejší překvapení letošního ročníku, ale vidět v něm budoucnost Sparty, to tedy nevím. Jestli se bude dál zlepšovat, uvidíme ho u nás maximálně ještě v příštím roce, pak mu česká liga bude malá. Což není nic proti němu, pokud z něj bude fakt velký hokejista, do ciziny prostě musí....

otaznik11
cedak +134
31.01.19 v 17:24

Za sebe musím přiznat, že mě u Hlinky překvapuje hlavně to vaše překvapení. Načasování jeho angažmá ve Vrchlabí a nedávná historie Bubákových „pomocí“ se zahřívacími starty v Benátkách přece signalizovaly právě tohle. K dyby si Jarda chtěl jen v pohodě zahrát třetí ligu, určitě by našel uplatnění blíž než v Krkonoších. Takže z mého pohledu to bylo především o tom, jestli Broš překousne ten svůj loňský výrok o tom, že Jarda už teda u nás nikdy hráčskou smlouvu nedostane.
Jinak souhlasím s tím, že Jarda může hodně pomoct v kabině. Jestli se ukáže na ledě, to by měli posoudit především on sám a Krupp. Věřím, že má soudnost a nebude se cpát někam, kam nepatří, pokud tedy sám sobě neprokáže, že by tam patřil. Při neviditelnosti půlky útočníků bych ale neřekl, že jeho zjevení na ledě při zápase se už určitě konat nebude, pokud by se do toho dostal, mohl by probrat třeba naše letos excelentní přesilovky…

otaznik12
cedak +134
29.01.19 v 01:34

reakce na kvcr: ,,Posílit kádr potřebujeme nutně a většina z nás asi s napětím..." zobrazit příspěvekPosílit kádr potřebujeme nutně a většina z nás asi s napětím čeká, s čím Michal Broš přijede z Ruska, protože termín uzávěrky přestupů se kvapem blíží. V téhle souvislosti bych chtěl rozebrat to, jak moc jsme tým oslabili - z letošních posil jsou podle mého názoru nadprůměrní pouze brankáři, zatímco jsme loni dohrávali s Řepíkem, Hlínou, Ďalogou, Michálkem, Kuldou a Aittokalliem. Vyměnili jsme půlku obrany a brankáře, máme nového trenéra, změnili jsme herní styl. Máme dlouhodobě zraněné dva předpokládané tahouny ofenzívy, prožili jsme období, kdy byla na marodce skoro půlka týmu. V takové situaci lze opravdu těžko čekat nějaký velký úspěch. Když si to tak vezmu, úspěch je už to, kde jsme.

Tím nechci úplně zbavit odpovědnosti trenéry. To, co jsme předváděli donedávna, byla podle mého názoru cesta do pekel, hra bez nápadu a spoléhání na náhodu. Přičítám to tomu, že trenér Krupp je ze zámoří a z DEL zvyklý na jiný styl hokeje, který v Extralize nefunguje a protože s ním byl dříve úspěšný, pořád věřil, že je na správné cestě. To se dá pochopit, asi by se tak zachovalo víc trenérů. Jak jsem už psal, vypadá to, že konečně svůj názor přehodnotil a pomalu se tak dostáváme k něčemu, co by mohlo fungovat. A že mu to trvalo moc dlouho, s tím už teď nic neuděláme. Podle mého názoru těžce podcenil předsezónní přípravu na Extraligu jako takovou, bohužel ho ještě podpořily přípravné turnaje s týmy DEL, NLA a EBEL. Možná si někdo vzpomene na to, jak po jednom z prvních zápasů prohlásil, jak ho Extraliga překvapila a že bude muset změnit tréninky. Ale pokud se budeme i nadále posouvat k lepšímu hernímu projevu a výkonům, beru to - každý začátek je těžký. Abych nešil jen do něj, na lavičce je s ním Jarda Nedvěd, který Extraligu zná a měl by do toho taky co mluvit. Docela by mě zajímalo, jestli to dělal - spíš ho ale považuju za pasívního asistenta (což podporuje skutečnost, že si k němu pan Výborný loni přivedl dva další asistenty) a řekl bych, že rozhodování nechal plně na Uwe Kruppovi. V tom případě by ale neměl na střídačce co dělat. Nechci mu křivdit, ale podle mě změna k lepšímu nastala až ve chvíli, kdy si na lavičku šel stoupnout i Michal Broš. Zase pro to nemám důkaz, ale načasování dost přesně odpovídá.

Hlavní chyby ale myslím dělá management. Ať už to, že hrajeme bez dostatku úderné síly v útoku (potřebujeme střelce a někoho, kdo bude řídit přesilovky), tak i evidentně chybějící asistent trenéra pro ofenzívu - i když to Broš vyřešil sám sebou, ale opět to řešení přišlo na můj vkus příliš pozdě. Stejně jako loni si neodpustíme významné změny v sestavě v pozdní etapě sezóny. Mluvili jsme tady mockrát o potřebě psychologa, protože máme už druhý rok problém vymotat se z deky. Nepovažuju za omluvu, že teď do Sparty nikdo nechce - a vůbec se top hráčům nedivím, pokud se podívali na nějaký náš zápas - ale před sezónou byla situace jiná a tam jsme angažování ofenzívních tahounů zaspali.

Přece jen se ale pár důležitých věcí povedlo - ať už důraz (o pohotovou střelbu jsme v průběhu sezóny tak nějak přišli) nebo výborná oslabení - a že jich je. Gólmany máme možná nejlepší v Extralize. Hrajeme poměrně dobře venku, dokázali jsme otáčet zápasy (i když to teď taky tak trochu usnulo). K tomu, abychom se v Extralize prosadili, je ale ještě dlouhá cesta - a podle mého názoru to bez posil na ledě i v realizačním týmu nepůjde. "

Jen bych poznamenal, že z posil mi nepřipadá úplně marný ani Košťálek, i když u něj to rozhodně není to, co naznačoval v úvodu sezóny. Co mě ale zaráží, to jsou úvahy o tom, jak současný kádr na víc nemá, a co všechno měl k dispozici Jandač a co nemá Krupp. Nezpochybňuju to, že Jandač tu měl s dream teamem vyhrát titul a určitě nesplnil, co se čekalo, na druhé straně měl ale jedno období, kdy Spartu po příchodu ze Lva pomohl zvednout z hodně blbé situace. Krupp má k dispozici tým, který určitě platově v extralize nepatří do druhé poloviny a není s tou tehdejší Spartou tak úplně nesrovnatelný. Prozatím se tím týmem plácá někde na úrovni podstatně nuznějšího Zlína. Proč? Buď je ten tým špatně poskládaný, nebo špatně trénovaný. Pokud máš pravdu, a opravdu ten progres ze zápasu s Libercem bude trvalejší, pak Kruppovi čest a sláva, ale zatím - jeden zápas jaro nedělá....

otaznik13
cedak +134
29.01.19 v 01:09

reakce na MartinMegadeth: ,,Kuchařův elaborát jsem si bohužel přečetl. Musím říct, že..." zobrazit příspěvekKuchařův elaborát jsem si bohužel přečetl. Musím říct, že ještě před dvaceti lety by s takovou novinařinou mohl v Deníku Sport maximálně tehdejšímu osazenstvo běhat pro párek a pivo nebo chodit venčit psa. Občas žasnu na jaké dno se sportovní žurnalistika dokáže propadnout. Ota Pavel se v hrobě neobrací, ten v něm musí rotovat nadzvukovou rychlostí, když vidí takového následovníka. Prvotním úkolem novináře je informovat čtenáře, ne konstruovat vlastní konspirační fantasmagorie a vymýšlet si nepověřené zprávy o nadávajících sponzorech v šatnách. Tohle nejsou devadesátky, kdy Bříza, Žemlička, Kučera a spol. chodili do Raiffeisenbank prodávat stavební spoření. Je to blog, Kuchařovi neberu právo prezentovat svůj názor, ale mělo by to mít štábní kulturu. Ostatně ani já si nemyslím, že by Třinec v případě Vrány sáhl vedle. On produktivní centry má a po Vránovi bude chtít co je mu vlastní: důslednou hru směrem dozadu, vyhrávat vhazování a otravování života elitním centrům soupeře. Předpokládat, že za rok a půl hraní dost pod své možnosti si Vránu mezi čtyři oči nevzal nikdo z trenérů ani sportovní ředitel klubu, aby mu sdělil nespokojenost s jeho výkony, a první kritika zazněla před deseti dny veřejně v médiích to mě nutí k zamyšlení jestli pan pisálek není slabomyslný. Nevšiml jsem si ani, že by kdokoliv ze Sparty, ať už vedení klubu, realizační tým nebo fanoušci vítali Bukartse jako Spasitele. Zmínka, že ve Spartě v posledních deseti letech skončilo pár hráčů se silnou pachutí na mě působí v souvislosti s odchodem Vrány do Třince trochu divně. Třinec na tom je podobně, i tam skončil zvláštním způsobem nejeden hráč. Nemluvě o kauze Klesla, ze které Třinec na základě známých informací nevyšel vůbec v hezkém světle. Nejvíc nechápu proč se ke Spartě nevyjadřuje Pavel Bárta, jasně nejlepší český píšící hokejový novinář nejen v Deníku Sport, který profesně klub sleduje už třicet let, má ho v malíku a především, když něco napíše má to hlavu a patu. *POSILOVNA*

Ta probíraná neúcta k legendám: málokomu se povede skončit na vrcholu jako Břízovi. To je potom odchod s fanfárami a za plného potlesku. Konce některých hráčů ve Spartě mě štvou i s odstupem času, ale v některých případech dotyčný hráč prostě na Spartu přestal mít výkonnost a svým způsobem se stal přítěží. Ne všichni hráči se umí podívat pravdě do očí a přiznat si ji. Také záleží jak se odchod podá ze strany vedení. Je to hodně citlivá záležitost a osobně Břízovi, Brošovi nebo komukoliv dalšímu z vedení klubu nezávidím muset říct hráči jako byl naposledy Hlinka: už to není ono, chceme jít jiným směrem, máme představu o prvním centru jinou a novou smlouvu ti už nenabídneme. Podle mého názoru by projevení úcty k legendám mohla být rozlučka, jenže tady je problém, že u nás lidi na takové akce naučení nejsou chodit. Sparta ke sto desátému výročí založení klubu zorganizovala zápas legend proti legendám CSKA Moskva, jasně nejlepšího evropského klubu sedmdesátek a osmdesátek, těžko mohla nabídnout něco lepšího, vstup byl zadarmo a přišlo se podívat nějakých dvanáct stovek diváků. Byl to obrovský průšvih a od sparťanské veřejnosti neúcta k lidem co několik měsíců tuhle exhibici chystali. Dvanáct stovek diváků se přišlo podívat na největší Sparťanské legendy uplynulých zhruba pětatřiceti let. Já se hodně obávám, že kdyby Hlinka s Tonem a třeba s Hlaváčem nebo Vykoukalem chtěli uspořádat rozlučku, tak přijde podobný počet lidí a byl by problém zaplnit i Malou sportovní halu v Holešovicích. A místo poděkování a uctění legend by taková akce skončila strašným trapasem. *MIMO* Každá doba měla třaskavé odchody oblíbenců a legend, které se nepovedly. Když trénoval Spartu dr. Bukač, tak odstřelil „Gustu“ Havla, nejlepšího střelce klubu ve čtyřicetileté éře mezi Zábrodským a Tonem. A co jsem slyšel od svého otce bylo kolem toho hodně zlé krve. Sám si z dětství vzpomínám jak v rámci „prvního československého hokejového trejdu v historii“ musel pan Horešovský obětovat miláčka Spaťanského publika Tomáše Jelínka, aby Motor Spartě uvolnil Břízu. To byla tehdy mediální aféra na celé léto a „Starej Jelen“ odcházel s pocitem velké křivdy na jih Čech. Spousta Sparťanů se zapřísahala, že po takové křivárně do Holešovic už nepáchne, ale Horešovský a Bříza se vykoupili ziskem prvního titulu v moderní éře, na který klub čekal skoro čtyřicet let. Ještě bych si dovolil poslední věc. Nestrašte tady návratem Jandače! A ne**rte mě ani s jeho adorací. Základní část měl třikrát hodně povedenou, ale s úplně jinak nadupanými kádry. Za pět sezón tady měl minimálně třikrát kádr na titul a získal jedno stříbro a jeden bronz. Dokázal nepostoupit do finále s Dream Teamem II., se kterým by to zvládl i vrátný ze ZOO. Svoji averzí k dávání šanci mladým hokejistům je přímo zodpovědný za to, že dnes má Sparta naprosté minimum hráčů po světě, tudíž se do ní nemá pořádně kdo vracet. A jako bonus doporučil Břízovi za nového trenéra po svém odchodu Kalouse a podepsal rok před odchodem k nároďáku na tři další sezóny Popperleho, brankáře co se hokejem chtěl hlavně bavit. Ve Spartě ho miloval, v reprezentaci si na něj nevzpomněl ani jednou. *NAPR**** "

Nechci a nebudu se zastávat zrovna Kuchaře, jenom bych upozornil na širší souvislosti. Před dvaceti a více lety se ve Sportu informovalo o sportu, protože to lidi zajímalo a ty noviny to živilo. Jenže pak Sport koupil Ringier (tehdejší vydavatel Blesku), postavil do čela Zbyška Pechra a začal sešup k dnešním koncům. Deník Sport nastoupil cestu, po které bohužel kráčí většina médií a která je vedena konzumem a podbízivostí s vidinou výdělku. Cílí se na docela jiné informace, než jsou ty pro sport podstatné, ale ty informace bohužel dávají ekonomický smysl. Nějaká sportovní žurnalistika pláče, ale to je vedlejší. O hokeji dneska už nepíší lidé jako byli v devadesátkách Zdeněk Paul nebo Václav Pacina, ale ani kdyby takoví pánové dnes mezi námi ještě byli, ani oni by asi nepsali totéž co tehdy. Ono to je totiž v něčem podobné jako s naším přestěhováním do O2. Tradicionalisté pláčou, ale nějak se asi objevilo nové publikum, kterému se asi ty nové hrůzy líbí. :-/

otaznik14
cedak +134
26.01.19 v 18:57

reakce na MichalM: ,,No kdyby tam našel třeba nějakého druhého Potajčuka, tak by si i..." zobrazit příspěvekNo kdyby tam našel třeba nějakého druhého Potajčuka, tak by si i mne docela šplhnul........ ;-) "

No já myslím, že hlavní je, aby přivedl hráče, kterej letos ještě bude chtít něco uhrát a bude mít motivaci. Chvíli jsem dneska koukal na Slovan, kterej je v KHL naprosto tragickej, a za pět minut jsem viděl od nich víc útočný dovednosti než od Sparty za měsíc, takže pokud někoho přivede, nepochybuju o tom, že ten člověk bude hokej umět líp než Kanaďani z Německa, otázka bude jenom to, jak moc se bude u nás chtít angažovat....

otaznik15
cedak +134
24.01.19 v 20:32

reakce na V-S.93: ,,Myslím, že Sparta z tohohle trejdu těžit nebude. Máme problémy..." zobrazit příspěvekMyslím, že Sparta z tohohle trejdu těžit nebude. Máme problémy na centru a jednoho ze top-two centrů jsme se zbavili a na oplátku jsme získali křídlo. Podotýkám, že si nemyslím, že Bukarts týmu nepomůže, spíš naopak, ale tu díru na centru podle mě nikdo ze současnýho kádru schopnej zaplnit není - o nějakým příchodu velký posily už si iluze bohužel nedělám, stejně tak o uzdravení D. Přibyla.

Vrána podle mě nebyl schopný unést ten tlak, že on je hráč, na kterým stojí a padá celá Sparta. Tohle si ale měli vyjasnit s Brošem už po loňský sezoně, protože už tam to bylo podle mě znát a museli to vidět oba dva. Proto pro mě bylo nepochopitelný, že nepřišel aspoň jeden superútočník do první lajny, aby se ten tlak trochu rozprostřel.

Broš možná chodí první do práce a poslední domů, výsledky ale bohužel vidět nejsou, sportovní manažer už je dva roky, ale žádnej výraznej rukopis - směr, nebo vize, kam by se Sparta měla ubírat, nevidím, spíš naopak. Jako velký plus vidím příchod Machovského, dál ale nic. Sparta funguje stejně, jako několik let předtím - pokud už nějaký lepší jméno přijde (případ Zámorský), shoří tady jako papír, pak odejde a září.

Nevim, jestli je to zvýšeným tlakem na ty hráče nebo blbou atmosférou v klubu, ale celý mě to začíná dost s*át. Btw jsem dost zvědavý na to, kolik hráčů z letošní juniorku se prosadí v áčku, protože v tomhle jsme naprosto tragický už dost dlouho."

Já si naopak myslím, že tenhle trejd se Brošovi (jestli v tom má prsty) velmi povedl. Máš pravdu, že Vrána byl jedním z top centrů, bohužel ale v poslední době především podle gáže, na ledě o tom zrovna nepřesvědčoval. A je to smutné, ale mají pravdu všichni ti, co tu vypočítávají, že se Bukarts v Třinci možná tak neprosazoval proto, že Třinec hraje hokej ke koukání, zatímco on se uměl prosadit hlavně v Gott...Zlíně. A jejich styl hokeje je bohužel letos tomu děsu, co hraje Sparta, hodně blízko.
A ještě bych se Sparty zastal ohledně promenování svoloče po hale. Myslím, že je to jedna z dalších výhod "domácího" prostředí, protože O2 má nějaký návštěvní řád, a do toho nájemci moc nemají co mluvit. Nečetl jsem ho, ale dokážu si představit, že tam o možnosti diskriminovat návštěvníky z méně vyspělých částí republiky nic není, naopak, spíš tam bude zmínka o tom, že i duševně handicapovaní mají plný přístup všude. S tím podle mě Sparta nic nenadělá....

+2
otaznik16
cedak +134
22.01.19 v 00:03

reakce na frafont: ,,Možná se teď poslední dva zápasy s nahazováním přestalo, ale..." zobrazit příspěvekMožná se teď poslední dva zápasy s nahazováním přestalo, ale to nic neznamená - to už tu bylo víckrát, že se nadávalo na holomajznu, tak řekněme dva, možná tři zápasy vypadaly trochu k něčemu, aby se následně zase sklouzlo zpátky k holomajzně. A k zakládání útoků (nejen zakládání, ale i celkové provedení) - ti kluci to v sobě mají (i se opakovaně ukazuje, že to jde, když se chce), jenže to většinou je jak přes kopírák, začátek útočné akce by šel krásně přímočaře, ale místo toho se půl hodiny vymýšlí nějaká nesmyslná kudrlinka a soupeř nám puk sebere, pokud se už nějak dostaneme do pásma, tak zase má někdo velmi slušnou pozici na střelu, ne, místo toho dvacet přihrávek navíc, zamotáme sami sebe a ve finální fázi nám soupeř zase puk sebere. Takže podtrženo sečteno za tu absenci nahazování a naopak výskyt pořádných akcí jsem rád, ale z bahna budeme venku až ve chvíli, kdy se to bude dít pravidelně a ne jednou za uherský rok na jeden a čtvrt zápasu."

Hezky řečeno. Asi nepřekvapí, že se rovněž přidám k těm brblajícím i v době, kdy jsme na "vítězné vlně". Přiznávám, že z posledních zápasů jsem viděl spíš fragmenty, protože jsem na to přestal mít nervy. Samozřejmě Spartě přeju, aby vyhrávala, ale taky se chci hokejem bavit, a to jsou letos hodně neslučitelné pojmy. Varianta, že v sobotu od tří člověk sleduje náš Prešov (trefně vymyšleno) a pak se podívá v televizi na Brno s Hradcem aby viděl hokej, to zní hodně perverzně, ale bohužel i taková je realita letošní sezóny. Jo, je pravda, že v Litvínově to chvílemi vypadalo jinak, ale jestli je to změna k lepšímu nebo náhodné zablesknutí, to uvidíme za dvě až tři kola.
I já Uwemu přeju, aby na své misi uspěl, ale taky se domnívám, že jeho činnost prozatím není nic, nad čím se dá jásat. Důraz v obraně ano (i když v některých zápasech ho provází nesmírné kiksy), ale koncepce dopředu raděj nemluvit. A když už mám zakázaná jména hráčů, od kterých beru palmáre, dovolím si podpořit myšlenku o výsadní pozici Havrana. S luxusním icetimem, na naše poměry luxusními spoluhráči i luxusními příležitostmi v přesilovkách hraje trvale jedno velké nic. Přiznávám, loňskou prasárnu na konec playoff a následnou absenci jakékoli reflexe od něj jsem nepobral, a hodnotím ho i v téhle optice, ale prostě mi připadá, že se mu vychází až moc vstříc (už od doby, kdy se z Jardy kvůli němu stalo křídlo, i když tehdy mu to aspoň lepilo...). Čímž děkuji Brošovi za to, že jeho jméno zmínil taky, a nenechal ho mezi nejmenovanými mazánky.

otaznik17
cedak +134
20.01.19 v 01:10

reakce na loupák: ,,Kamaráde, jaká nenávist? Realita. Ať si jde třeba do ***e. Tak..." zobrazit příspěvekKamaráde, jaká nenávist? Realita. Ať si jde třeba do ***e. Tak to je."

Michálek je hráč, který zná situaci ve Spartě, má toho dost za sebou a zřejmě ho láká hrát v týmu s reálnou ambicí na titul. To všechno celkem jednoznačně hovoří proti Spartě. Nemá k ní žádné závazky ani vazby z minulosti, loni si v ní zažil jednu nehezkou etapu a jestli se podíval prakticky na kterýkoli letošní zápas tak dobře ví, že letošní stav proti loňsku rozhodně není lepší. Může někdo čekat, že by příčetný hokejista v takové situaci z nabídky Brna a Sparty volil Spartu?
Brošův rozhovor (díky za něj) mi připadá taky jako z jiného světa. V tomhle stavu, v jakém Sparta je, se pustit do všech opor naráz, když se mu zároveň za poslední dva měsíce povedlo útok posílit jedním hráčem posledního týmu druhé ligy, to bude určitě přínosné. Jsem rád, že vím, že to, že hráči letos rezignovali na kombinaci a hrajou nahazovací hnusohokej se děje proti vůli realizačního týmu a že se dělá maximum pro nápravu. Je dobře, že se na viníky ukázalo už nyní, a nemusíme po sezóně čekat na další analýzy. A nemůžu si odpustit poznámku - jestliže Pech nedal za poslední zápasy nahrávku, jak se podle P. Broše povedlo Piskáčkovi dát gól v Třinci z akce, jakou Sparta už v tomhle ročníku s největší pravděpodobností nepředvede? Opět tu zopakuju, že v případech Pecha s Kumstátem se nemůžu ubránit pocitu, že se systematicky pracuje na jejich znechucení. Velmi by mě zajímalo, kolik vzorných přihrávek bychom zaznamenali, kdybychom postavili útok ve složení Smejkal (nebo jiný v rozvoru nejmenovaný oblíbenec) -Rousek - Pšenička.

otaznik18
cedak +134
14.01.19 v 15:35

reakce na toci87: ,,Je pravda, že to včera nebylo nejhorší, ale je tam vidět velka..." zobrazit příspěvekJe pravda, že to včera nebylo nejhorší, ale je tam vidět velka nepohoda v zakončení(hozna piskacek teda zakoncil jako mazák) ale třeba najezd smejkala to byla bída, a zaver a naše přesilovka, ikdyz tam byl faul pak pořád zbývala minuta a půl stačilo se dostat do pasma přerušit vzit time out a zkusit 6/4 zlín to v patek využil hned, my vůbec nic.
Vzpomněl jsem si někdy na říjen kdy jsme dostali stejnou možnost za stavu 2:2 a po par vteřinách ji díky ráně kaliny využili, jenže to jsme byli v jiné pohodě. Zkusil bych znovu to nějak proházet, doufam že se brzy vrátí ricka tomu to celkem s vranou šlo a uvidíme jak to bude vypadat, ty kluci přece kvalitu mají a musí ji nějak projevit."

Souhlasím, včera to byl herně asi nejlepší zápas od vánoc, bohužel Třinec neměl v brance Kašíka a nikdo nedal neregulerní gól, kterej by nám mohli uznat, takže jsme nevyhráli jako v pátek po bídě se Zlínem. Jinak začínám souhlasit s kvcr - to naše útočné "snažení" musí jít i za trenéry. Tím, že trvale dostávají větší icetime různí Jonesové a Smejkalové, se tak trochu vydává "statement" o tom, že v podstatě ani moc kreativně útočit nechceme. A je asi fakt, že Rousek vedle Pecha roste. Ale toho kreativního je zoufale málo.
PS. Ve Vrchlabí se bude od příštího zápasu rozehrávat Jarda Hlinka a pak možná i Bubák. Bez dalšího komentáře

-1
otaznik19
cedak +134
11.01.19 v 22:05

reakce na MartinMegadeth: ,,Moc zajímavý rozhovor s Petrem Tonem (nejen) o Spartě. Ne se vším..." zobrazit příspěvekMoc zajímavý rozhovor s Petrem Tonem (nejen) o Spartě. Ne se vším bych souhlasil, ale líbí se mi, že se Ton neschovává za žádné fráze a klišé. Takové rozhovory mám rád. A vůbec se ptám proč nepracuje v organizaci HC Sparta Praha. Mám pocit, že by toho mohl Spartě nabídnout nemálo. *POSILOVNA*
sport.aktualne.cz/ho..."

Díky za odkaz, zajímavý rozhovor. Jen za sebe nevidím nic, s čím bych nesouhlasil. Snad jen s tím, že zápas s Pardubicemi byl jeden z nejhorších od Tonova odchodu, pro mě byl vůbec nejhorší co jsem kdy viděl.

otaznik20
cedak +134
10.01.19 v 12:23

reakce na Schaschek: ,,To máš těžký. Kdyby to neslíbili, tak by je zase lidi plísnili,..." zobrazit příspěvekTo máš těžký. Kdyby to neslíbili, tak by je zase lidi plísnili, že nic nedělají - ostatně jako teď. Na Spartě prostě budou lidi ***vat furt. Klíma ani nenazuje brusle a už se na něj píčuje."

Máš pravdu, To se ale zase obloukem vracíme k tomu, co musíme protrpět mimo hokej díky superhale a utajovanému majiteli. Když do Tebe v hale hustí KissMe, duní diskoběs a na kostce se blekotá o generaci co může všechno a k tomu se pokusíš se v hale občerstvit, je člověk nastartovanej a čeká na cokoli, aby začal .....vat

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

• Choreofond

Následující zápasy

• 6. prosince - 16:20
    13.png?1
    BRN (doma)
    Extraliga (25.kolo)
  • 11. prosince - 18:00
    12.png
    VIT (doma)