Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
5.jpg
Schaschek +620
Včera v 12:32:16

Tak jsem se koukl na statistiku přesilovek a je to zajímavé.

Sparta:

2016/2017 - využití 22,03%
2017/2018 - využití 17,80%
2018/2019 - využití 16,54%

Co je poměrně zajímavé a koresponduje to s tím, co říkal Broš je fakt, že vloni jsme měli 2. nejmenší počet přesilovek a letos jsme v tomto aspektu úplně poslední. Otázka samozřejmě je zda je to tím, že nás rozhodčí řežou (což bylo v několika případech docela očividné) nebo zda je to tím, že hrajeme častěji pod tlakem a sami se do tlaku nedostáváme...

5.jpg
Schaschek +620
14.01.19 v 11:07

reakce na frafont: ,,Jako já bych se vůbec nedivil tomu, kdyby opravdu Bříza ještě s..." zobrazit příspěvekJako já bych se vůbec nedivil tomu, kdyby opravdu Bříza ještě s někejm kecal do všeho - ono docela napovídá třeba už složení formací v zápasech, Krupp snad proboha není tak mimo, aby pořád cpal do prvních dvou formací třeba Smejkala s Klimkem, kteří při vší úctě mají tak maximálně na pomezí třetí a čtvrté, pokud ne rovnou na pomezí čtvrté a úplně mimo sestavu. A poslední dobou to ještě je vylepšené tím, že ti dva jsou ve formaci spolu, čímž si v podstatě jeden útok odstřelíme předem.
Jinak Broš mi připadá opravdu spíš jako úlitba fanouškům ve stylu "jako hráče ho měli rádi, tak v pozici funkcionáře aspoň omezí případné brblání". A když se na to dívám celkově, tak bohužel vidím hodně těch nepříjemných věcí společných pro hokej i fotbal - v ACS čerstvě třeba Rosický, kterého udělali sportovním ředitelem, to je taky spíš loutka na zavření pusy fanouškům. On může hezky mluvit, on může mít sebelepší plány, ale bohužel je to jenom jeden hlas a Ščasný, Čupr, Kotalík a spol. a nad nimi velký šéf Křetínský ho přehlasujou a prosaděj pokračování "systému totálního chaosu", kdykoliv se jim zachce.
"

O Smejkalovi se říká, že na to nemá, ale že někdo z jeho okolí zaplatil, aby tu mohl být. Ale to jsou kecy typu jedna bába povídala... 8-)

5.jpg
Schaschek +620
14.01.19 v 11:05

Jinak bych se ještě v krátkosti vrátil k včerejšímu vyloučení Jonese. Ten *** Doudera by si měl nafackovat a k tomu vyfasovat pořádnou přes držku, simulant ***ej :-! Zajímavé, že nás opět v Třinci pískal ten umrdanec Hradil.

Nechápu, že týmu milionářů stojí za to takhle padat a simulovat. Předtím Hrubec, teď Doudera... :-!

5.jpg
Schaschek +620
14.01.19 v 10:35

Za mě bych to tak optimisticky neviděl. Ano, byly tam záblesky, kdy jsme Třinec mleli (paradoxně jim stačila na gól první střela), ale vrchol zmaru byla přesilovka na 5 minut, kdy jsme místo tlaku faulovali. Obecně přechod do útoku a přesilovky jsou náš nejpalčivější problém, který nás trápí od začátku sezóny a v půli sezóny bych čekal, že se to bude lepšit - no je to pořád stejné. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale v týmu není ANI JEDEN hráč, který by tým táhl a můžeme to brát od Vrány přes Kumstáta a Buchteleho až po Formana. Prostě hrajou všichni špatně a nedá se vyzdvihnout nikdo snad kromě obou brankářů. Včera Sedláček příjemně překvapil a moc jsem mu to přál, protože ***i z FB by ho sežrali po sebemenší chybě jen proto, že "nahradil" jejich modlu Machovskýho. Takže jediné o co se můžeme opřít je dvojice gólmanů, což je žalostně málo.

Včera to byl paradoxně jeden z lepších výkonů, ale pořád na míle vzdálený tomu, co bychom měli hrát.

Nabízí se otázka, proč se nám nedaří sehnat kvalitního hráče, který by na sebe vzal odpovědnost (když Vrána a spol. tuto úlohu neplní). Samotnýho by mě zajímalo čím, že to vlastně je, že se sem hráči nehrnou. Určité indície mám, ale můžu jim věřit? Můžu věřit informacím, že za nitky tahá Bříza s Ferdusem a Broš je jen jejich loutka? Že se sem hráči nehrnou, protože je tu nezdravá atmosféra a dusno a ti hráči si to mezi sebou řeknou? Nebo mám věřit informacím, že se Sparta snaží a maká na 120% na posilách? Říká se toho mnoho. Kde je ale pravda?

O Brošovi vím, že chodí do práce první a odchází poslední, denně jedná s agenty, nesere na to. Kde je však zakopaný pes, že se sem ti hráči nehrnou? Upřímně - už jsem z toho strašně otrávenej. Chci zpátky naší Spartu na kterou bychom mohli chodit z radosti, ne z povinnosti. Spartu, která by nám dělala radost, u které by byl vidět progres, za kterou bychom s radostí vyjeli ve velkém počtu. Ne...my jsme ve stavu, kdy tam nyní chodíme vyloženě z povinnosti. V životě by mě nenapadlo, že budu vůbec uvažovat o tom, zda nemám zůstat doma a věnovat se něčemu, co mi přináší radost... :-! Vždyť do ***e jak dlouho budeme čekat na nějaký herní progres a úspěch? Jak dlouho tohle budeme ještě snášet? Snášet posměch všech košťat napříč celou republikou? Snášet to, že s námi doma vyjebe kdejaký pastevec a kdekdo si na kdysi železnou Spartu otevře hubu?

Dobrý - nebudu tu vypisovat kecy o O2 Areně, ale je mi úplně líto, kam až jsme spadli. Generace, která se mnou jezdila na výjezdy se na to s přechodem do O2 Areny ve velkém množství vykašlala a není kde brát. Na FB zrovna někdo sdílel příspěvek z před x lety z play off. A na tý fotce je třeba 30 lidí a dnes jich chodí stěží 5! Aktivita (a hlavně chuť) lidí, kteří mají vliv na fanouškovské prostředí ve Spartě, jde každým nepovedeným zápasem logicky (když to trvá víc jak deset let) dolů.

Nejhorší je, že by člověk vše co ho sere na O2 Areně přešel, kdyby bylo od čeho se odpíchnout na ledě. Ale my můžeme mít na střídačce Kalouse, Výbornýho nebo Kruppa a pořád hrajeme stejnou sračku. A pak se opět vracíme na začátek s dotazem, když to není trenérem, tak čím to je? Hráči? Kdo vybírá hráče a skládá tým? Kdo skutečně tahá za nitky...? *MIMO*

+1
5.jpg
Schaschek +620
11.01.19 v 10:19

reakce na Gapin: ,,Tak Honzika fakt vymetli. Dalsi golman, kteryho jsme zlikvidovali :-!..." zobrazit příspěvekTak Honzika fakt vymetli. Dalsi golman, kteryho jsme zlikvidovali :-!

hokej.cz/brankar-hon..."

Gapine to máš těžký. Co jsem slyšel, tak Sparta hledala gólmana místo Honzíka už dva měsíce. Krupp mu prostě nevěřil. Vidí ho v tréninku, určitě sleduje i zápasy a rozhodl se, že chce jiného gólmana k Machovskýmu. Co je na tom nejsmutnější je fakt, že ten kluk sem šel s pokorou jako dvojka a Sparta proklamovala, že ho chce jako naději do budoucna. Každopádně mu nezbývá než popřát hodně štěstí do další kariéry.

5.jpg
Schaschek +620
10.01.19 v 12:09

reakce na cedak: ,,Já nijak nechci kritizovat Brošovu činnost jako sportovního..." zobrazit příspěvekJá nijak nechci kritizovat Brošovu činnost jako sportovního manažera, ale pustit do médií, že intenzivně řeší dva útočníky, a pak přivést Jonese s Klímou a jediné velké jméno realizovat do branky, to vyznělo v tuto chvíli nešťastně. Zvlášť když srovnáš, jak se Brno šikovně zbavilo Kašíka a udělalo si elegantně prostor pro návrat Čiliaka na playoff.
Už jsem psal, že chápu, že se k nám kvalitní hráči nehrnou, ale myslím, že při příchodu Sedláčka zmínit někde v článku že stále pracujeme na útočníkovi by byl pozitivní signál, protože takhle může vzniknout dojem, že slíbili dva útočníky, dva útočníky taky přivedli, a tím že to pro ně hasne... "

To máš těžký. Kdyby to neslíbili, tak by je zase lidi plísnili, že nic nedělají - ostatně jako teď. Na Spartě prostě budou lidi ***vat furt. Klíma ani nenazuje brusle a už se na něj píčuje.

+1
5.jpg
Schaschek +620
10.01.19 v 11:47

reakce na frafont: ,,Dobře, Krupp Honzíkovi nevěří, to beru. Ale že by se o tom..." zobrazit příspěvekDobře, Krupp Honzíkovi nevěří, to beru. Ale že by se o tom nevědělo a že by to jakože vyplavalo na povrch až teď? To asi ne. Ten brankář (ať Sedláček, ať někdo jinej) měl na základě nějakejch požadavků a tlaku přijít už o dost dřív, ne zase tyhle rošády chvilku před koncem přestupního období. A ti dva do útoku - to bylo všelijakejch vyjádření a tlamocviků a očekávání, aby nakonec přišel Jones, kterej pomalu rok nehrál, plus mladej Klíma, kterej už za tuhle sezónu vystřídal čtyři kluby, my jsme pátej klub. Jako jo, nečekal jsem Ovečkina, McDavida a podobně, ale někdo, kdo umí pravidelně dát aspoň 12 - 15 gólů za sezónu v základní části plus když tak nějaká ta asistence, přece k dispozici bejt musel."

Jak říkám, na domluvu musí být dva. Jediný co můžu říct je to, že Broš teď pracuje s maximálním úsilím a rozhodně se na to na Spartě nesere.

5.jpg
Schaschek +620
10.01.19 v 11:10

reakce na cedak: ,,Za sebe řeknu jen tolik: Příchod Sedláčka dává smysl jedině za..." zobrazit příspěvekZa sebe řeknu jen tolik: Příchod Sedláčka dává smysl jedině za předpokladu, že s tímto postupem byl srozuměn Machovský a souhlasil s ním. Což si úplně nemyslím. jinak v získání Sedláčka vidím tyto možné důsledky: 1) odstřelení Honzíka. Nevím, jestli je taková díra, jak se tu podsouvá. Ty zápasy, kdy letos dostal šanci, jsme neztratili jeho vinou, ve Slavii si svoje zachytal a i když leccos pustil, je lepší než jejich ostatní brankáři. Sparta mu evidentně nesplnila to, s čím do ní šel, a chápal bych, že neměl v poslední době zrovna nejvyšší motivaci. Pokud by byl předmětem nějakého trejdu se Slávií, tak z pohledu Sparty bych řekl proč ne...
2) Nevyužití Sedláčka. Je to kvalitní gólman. A to, aby seděl trvale na střídačce, je dost velký luxus. Ale hlavně: 3) jak to, že se náš management ochomýtl tady u toho trejdu. Copak mu není jasné, že by měl 25 hodin denně 8 dní v týdnu hledat útočníka a ne lovit gólmany? *CERTIK* "

Broš chodí do práce první a z práce poslední a každý den tam má x agentů. Připadá mi, že už to tu začíná zavánět příspěvky typu "fb ultras", kde se haní všechno. Ono na domluvu musí být vždy dva a jestli se Brošovi nedá něco upřít tak je to enormní snaha. Nebo místní diskutéři mají dokonale zmapovaný hráčský trh? Mají dokonale zmapovány finanční možnosti Sparty?

Já se na jednu stranu nedivím. Pokud bych neměl informace jaké mám, tak bych byl taky nasranej, že nemůžeme sehnat hráče do 1-2. lajny. Ale vzhledem k tomu, že vím, že se na to ve Spartě nesere a snaha Broše je enormní, tak mě tahle kritika docela sere.

To samé jako, že se tu řeší, že má Honzík jít za Břízou a přetáhnout ho hokejkou. Do ***e to poslední co bych chtěl je orodovat za Břízu. Ale když máme hlavního trenéra, který prostě Honzíkovi nevěří, tak je logické, že bude chtít přivést někoho komu věří. Nebo vy byste si ve svém zaměstnání pod sebou nechávali někoho, komu nevěříte?
*OMG*

+1
5.jpg
Schaschek +620
10.01.19 v 11:02

reakce na karlos: ,,Já se nestačím divit*MIMO* To už jste všichni od Břízy tak..." zobrazit příspěvekJá se nestačím divit *MIMO* To už jste všichni od Břízy tak zblblí, že věříte tomu, že tohle může přinést něco dobrého?? Loni jsme měli a i letos máme spolehlivého golmana a vedení(Bříza) přivede Sedláčka(Laca). Zůstanu už pouze u letoška.....Scénář je daný a na žádném konci nevidím přínos pro Spartu z příchodu Sedláčka.
1) Machovský se nezraní a bude chytat pořád. Sedláček další smlouvu nepodepíše a Machovský zůstane i na další sezónu.
2) Machovský se nezraní a bude chytat pořád. Po sezóně odejde, Sedláček prodlouží smlouvu a budeme mít golmana, který půl roku nechytal.
3) Machovský se brzy zraní, Sedláček bude chytat a s naší formou stejně končíme v předkole nebo play out.
Zlín potřeboval prachy na Kašíka a tak pustil(jistě ne laciného) Sedláčka. No a my(Bříza) ho hned vezmeme, protože golmany je přece potřeba rozjebávat a nenechat je chvíli v klidu, že pane Břízo *FUCKU* *FUCKU* Proč ty prachy zkusit použít na kvalitního centra nebo střelce, to je přece škoda *PEKLO* *PEKLO* Lepší je to utratit za golamana, kterýho v současné situaci potřebujeme nejméně. Tady se už uvažuje, že Machovský odejde, Sedláček bude příští rok jednička a prý Honzíka vyhodit a přivést Filipa Novotného. Vy si fakt myslíte, že ten kluk by sem ještě vlez?? To by musel bejt úplně blbej :-! :-! Když tu byla největší díra z celé extraligy, nevděčný poušťák, co si házel puky sám do branky, tak se tyhle čachry s golmanama neděly. Jsem z jednání a přístupu Sparty už fakt hodně znechucenej. Tohle prostě není normální a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. "

Mě zas přijde, že ty toho Břízu vidíš i když otevřeš lednici nebo koukneš do skříně. Začíná mi to tu připadat jako, že Bříza může za něčí ***ej život. To, že někdo schvaluje krok příchodu dalšího gólmana neznamená, že něco žere Břízovi. Každý má právo na svůj vlastní názor. Za mě třeba je to pojistka v případě, že se Machovský zraní. A ještě jedna věc add Bříza - tady se automaticky bere jako viník všeho. Přitom pokud by se člověk trošku zajímal o dění okolo týmu, tak by věděl, že Krupp není dlouhodobě spokojený s Honzíkem a Honzíka jako dvojku nechtěl. Ostatně mu řekli, že si má hledat nové angažmá. Jediné riziko příchodu Sedláčka je v tom, že nebude spokojen s pozicí dvojky a bude dělat dusno. Ale nebojím se, že by pod Kruppem hrál (chytal) někdo, kdo by dělal dusno v kabině.

+1
5.jpg
Schaschek +620
09.01.19 v 15:01

reakce na frafont: ,,Já myslím, že teď už jsme asi určitě koupili správné díly do..." zobrazit příspěvekJá myslím, že teď už jsme asi určitě koupili správné díly do skládačky a bude to výherní fičák a proletíme až k titulu mistra světa amoleta :-D "

Ty radši nemysli *FUCKU* :-D

5.jpg
Schaschek +620
09.01.19 v 13:58

reakce na Gapin: ,,Ale kdyz to vezmu trochu z jinyho pohledu, tak mi ten prichod moc..." zobrazit příspěvekAle kdyz to vezmu trochu z jinyho pohledu, tak mi ten prichod moc nesmyslnej neprijde.
Asi nevladne spokojenost s Honzikem, a rika se, ze ani ve Slavii to neni zadna slava. Neco na tom asi bude, protoze by uz musel Machovskyho na nejakej zapas vystridat. A jestli nechtej Machovskyho utavit, tak nekoho solidnejsiho je treba. V nasi situaci riskovat body, ze se golmanovy nepovede zapas nelze.
Dalsi veci je, jestli Machovsky nechce po sezone vzit roha a Sedlackem se tak nejak jisti dalsi sezona.
Akorat mi prijde ze Sedlacek nebude chtit delat dvojku.

P.S. A hlavne playout je o dost zapasu navic, tam se golmani budou hodit :-D :-D :-D "

Huš s play out. Add ta dvojka - myslím si, že Krupp si nenasadí do týmu kakačku, která bude rozjebávat tým. V tu chvíli by mu ukázal dveře.

5.jpg
Schaschek +620
09.01.19 v 13:46

reakce na frafont: ,,Ona je celkem reálná možnost, že Machovskýho nám po sezóně..." zobrazit příspěvekOna je celkem reálná možnost, že Machovskýho nám po sezóně sebere někdo z KHL, smlouva nesmlouva. Pak by to trochu smysl dávalo, i když teda pochybuju, že zrovna Sedláček je kdovíjaká výhra."

Sedláček má smlouvu do konce sezóny. To si spíš myslím, že pošlou Honzíka na hostování (Uwe mu dle některých informací moc nevěří) nebo ho zkusí vytrejdovat za někoho z pole.

5.jpg
Schaschek +620
09.01.19 v 13:12

www.hokej.cz/velka-r...

Pár hodin nazpět jsem se to dozvěděl, ale nějak mi to pro Spartu nedává smysl...

5.jpg
Schaschek +620
08.01.19 v 16:39

reakce na cedak: ,,Já jsem na něj hodně zvědavý a stejně jako další tady..." zobrazit příspěvekJá jsem na něj hodně zvědavý a stejně jako další tady netuším, jestli to bude přínos nebo ne, samozřejmě doufám, že nám pomůže. Nicméně jestli Broš pustí do novin jak intenzivně pracuje na posílení útoku o dva hráče a aktuální výsledek je, že koupíme hráče ze zoufale posledního týmu první ligy, nepřipadá mi to jako relevantní výsledek. Doufám, že další posilu "ulovíme" aspoň v Havířově O-) "

Upřímně si myslím, že bude hodně těžký někoho kvalitního (čti hráče 1-2. lajna) získat.

5.jpg
Schaschek +620
08.01.19 v 12:06

Musím říct, že jsem se zase skvěle *** po přečtení komentářů pod článem o příchodu Klímy. Neodehrál tu ještě ani minutu a hned mají všichni jasno... :-!

+1
5.jpg
Schaschek +620
08.01.19 v 12:06

reakce na Anguilla: ,,Nee měl sem dělat VIP ochranku což dělám normálně a pak ráno..." zobrazit příspěvekNee měl sem dělat VIP ochranku což dělám normálně a pak ráno mi ženská řekne že jdu do stánku tak sem to na jeden den dal.. "

***, si to měl napsat bys nám to markoval jako vodu 8-)

5.jpg
Schaschek +620
07.01.19 v 15:36

Navrch prstence? Režie je až u stropu na podélné.

5.jpg
Schaschek +620
07.01.19 v 15:07

Nicméně je teda pravda, že v lecčem souhlasit mohu.

Hudba - s režií zápasu komunikuji pokaždé, když se mi zdá něco nestandardního.
Spolupráce se spíkrem - zde nemám pocit, že by to vázlo a když, tak je problém v tom, že se všechno řeší ve vteřině a občas něco rozjíždím a než se to dostane k nim nahoře, tak pustí hudbu. Ale tohle není o nějakém naschválu, spíš, že aby to bylo dokonale synchronizované, tak bych musel mít nějaké sluchátko a to fakt nechci.
Množství reklamy - věc, kterou neovlivníme. Sponzoři solí peníze a chtějí být vidět, tady dle mého nelze změnit nic.
Občerstvení - Asi stejný případ jak s reklamou. Mě obecně sere to hnusný pivo. Dokonce jsem někde na FB reagoval přímo pod článkem a označoval tam Staropramen a ty napsali, že to prošetří (čti udělají hovno). Nevím úplně do jaké míry si může Sparta diktovat. Hala není naše (jsme tam v nájmu) a mám takový dojem, že jsem to řešil sezónu zpět a že přes výběr občerstvení nejede vlak.

Můžu porovnávat např. s Libercem, kde je to nämlich stejně hnusný a ještě mají zálohované kelímky a po zápase nemají drobné, svině jedny :-!

Sečteno podtrženo. Věci, které lze ovlivnit určitě budeme řešit klidně i s Břízou pokud to bude potřeba. Ale podle mě reklamy a občerstvení - tady no way...

5.jpg
Schaschek +620
07.01.19 v 14:37

reakce na Mandor: ,,Prosím neber to jako kritiku. Spíš se usmívám. V dobách..." zobrazit příspěvekProsím neber to jako kritiku. Spíš se usmívám.
V dobách dávných, ale ne až moc dávných (roky 1985 - 89) se taky diskutovalo, trochu kritizovalo a říkalo se tomu "Pěrestrojka". To byl krásný počeštělý výraz. Vtip byl v tom, že necháme ostatní mluvit a uděláme si to podle sebe. Oni budou mít pocit, že něco ovlivní a my budeme mít to co chceme.

No a tady je to celkem stejné. V O2 aréně už hraje Sparta dost dlouho, od začátku se diskutuje, navrhuje, oponuje a vysvětluje. A co se změnilo?
Hudba: té tvrdé je rozhodně méně, převažuje tupé disco.
Spolupráce se spíkrem: stále stejná mizérie
Množství reklamy: stoupající tendence
Občerstvení: čím dál větší blaf.

Nechci tím říct, že nemá smysl se snažit a už vůbec nechci říct, že to děláte blbě. Chci říct, že v dobré víře děláte zbytečnou práci. Pokud o změnu neusilují obě strany, nemůže se nic změnit.
A Sparta, potažmo Bříza a Kellner změnu prostě nechtějí. Shlédli se v systému fungování klubů NHL a jdou si zatím. A mají dost síly a možností jak si to prosadit.
Nevím jestli někdo z vás byl na zápasech NHL, ale tamní atmosféra je něco k čemu se blížíme. Konec konců v Liberci a svým způsobem v Pardubicích mohou vyprávět.

Ale stejně vám držím palce a svým způsobem vás obdivuji. Byl bych moc rád, kdyby jste uspěli. ale . . . . . . . .
Jen já ve svém věku na tohle už nemám nervy a ani chuť.
"

Mám na tohle poněkud jiný názor a myslím, že i trošku lepší náhled neboť se těch komunikací přímo účastním. Ani to neberu (zatím) tak, že by s námi vyjebávali.

5.jpg
Schaschek +620
07.01.19 v 14:26

reakce na Kimi R.: ,,Děsí mě u něj dvě věci 1 ) počet klubů , které už letos..." zobrazit příspěvekDěsí mě u něj dvě věci 1 ) počet klubů , které už letos vystřídal 2) divnej konec v Chomutově . "

On ten divnej konec mohl být způsobený tím, že pokud se o něj zajímala Sparta a zaplatila víc než Chomutov, tak se prostě sbalil a odjel i na popud táty. Nicméně jako charakter moc nepůsobí, to je pravda 8-)

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 18. ledna - 17:30
  18.png
  KVA (venku)
  Extraliga (36.kolo)
 • 20. ledna - 15:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (37.kolo)

Kalendář akcí

<<01 / 2019>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
1
3
4
5
7
8
9
10
12
14
15
16
17
19
21
23
24
25
26
28
30
31