Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
Další stránky:
892.jpg
MartinMegadeth +2892
24.06.22 v 15:46

reakce na fandaFanda: ,,kdyz jsem to cetl, dlouho jsem premyslel, kde se to s kondickou..." zobrazit příspěvekkdyz jsem to cetl, dlouho jsem premyslel, kde se to s kondickou zlomilo. Mam pocit, ze se o to od Uhrina jeste nekdo sem a tam pokusil, ale je pravda, ze co se tyka domacich klubu, tak snad jedine sesivky dokazaly ubehat jiny evropsky team v poslednich letech. Z toho, co jsem si vsimnul u trenera - Priske se mi zatim libi. Jen doufam, ze dostane aspon celou sezonu casu, aby se mohl poradne ukazat a posunout nas kvalitativne nahoru. K tomu patri i radne fyzicke treninky. Zcela urcite nam to pomuze nejen v bojich o spicku ligy, ale predevsim na mezinarodni scene, jak uz jsi zminoval ten zapas s Arsenalem. Nevim, jestli je toto ten zminovany, co jsme dostali bura, ale mam ten pocit, ze by mohl.
Kdyz shrnu vyhry za poslednich 5-6let v poharech, zpravidla se jednalo o tvrde vydrene vyhry a disciplinu. Parkat nam to uteklo tesne ke konci, a jen jednou to v nas neprospech rozhodli panove v pruhovanych dresech, nastesti. Skutecne jsem moc zvedavej, jak si povedeme, a co vsechno implementuje "nas" Dan *BRAVO* "

Jak jsem psal Homolkovi, podle mého názoru poslední za koho byla Sparta opravdu výborně fyzicky připravená byly časy přelomu tisíciletí za Ivana Haška a následně za Hřebíka při jeho první štaci. Od té doby dle mého názoru úroveň kondice ve Spartě začala uvadat. On má Homolka dost možná pravdu s tím postřehem, že za tím poklesem jsou kamarádšofty s kondičními trenéry. V devadesátkách to možná haprovalo za Dobiáše nebo na samém konci za Ščasného, ale měli jsme tu Sundermanna a o jeho přípravě se Novotnému, Sieglovi a spol. zdá možná ještě dneska. Po něm tady byli Jarabinský nebo Petržela a ti byli taky pověstní důrazem na fyzičku. Z Petrželových galejí byli později u vytržení i borci v Petrohradu. Pak přišel Chovanec, pod kterým Sparta z posledního místa v půlce podzimu dokráčela k titulu. Jaro sedmadevadesátého patří k něm na které vzpomínám velice rád. Skvostná bilance třinácti výher a dvou remíz byla podtržena rozhodně dobrou kondicí. Vybavuji si z toho jara některé zápasy, při kterých Sparta své soupeře dokázala pohybem utavit. Potom v srpnu zvládla na Letné i díky kvalitní fyzičce přejet v předkole LM nadupaný Salzburg. Konkrétně měření s Arsenalem v rámci LM nabízí zajímavý srovnávací materiál. Na podzim 2000 s ním sice Sparta prohrála ve skupině doma 0:1 a pak v Londýně 2:4, ale byly to výborné zápasy. Na Letné rozhodla jedna pitomá chyba Mynáře a na Arsenalu odehrála Sparta partii jak řemen: Rosického sólo završené gólem bylo ozdobou celého ročníku soutěže. Prohrálo se, ale po výkonu co snesl měřítko a mohl jsi Spartě zatleskat. Jenže při zápasech ve skupině na podzim 2005 i v předkole v srpnu o dva roky později (shodně porážky 0:2 a 0:3) už moc čemu tleskat nebylo. Když zůstanu u bitev na Letné, tu za Hřebíka moc hodnotit nechci. První z úžasných šlápnutí Křetínského do lejna, když nesmyslně vypakoval tehdy oblíbeného Straku od nastartovaného mančaftu co vedl ligu o devět bodů a dosadil Hřebíka, jehož začaly nenávidět snad si stébla trávy na hřišti. Fanoušci chodili na Letnou v pohřebních průvodech s imitacemi náhrobních kamenů a ať mi nikdo neříká, že se tohle na mančaftu nepodepsalo. Navíc v kabině musela mít nálada kdovíjaká viz Poborského konec angažmá ze dne na den, mastná pokuta pro Zelenku za komentář k Poborského konci ve Spartě a další laskominy. Celé vystoupení Sparty ve skupině LM ten rok, ač Hřebíka nahradil někdy v půlce podzimu meditátor Griga, pohříchu do dnešních časů poslední, byla nebetyčná ostuda. Pod Bílkem ten zápas předkola něco málo přes hodinu až tak špatný nebyl. Sparta se proti Arsenalu celkem držela, herně nepropadla, byly nějaké šance, vybavuji si nastřelenou tyč, jenže zhruba dvacet minut před koncem začali hoši šlapat vodu, čehož Arsenal využil dvěma góly a z odvety udělal formalitu. A právě v té době se trénování fyzičky muselo zlomit, samozřejmě k horšímu. Věřme, že s Priskem a jeho pomocníky nás nyní čeká další zlom, tentokrát k lepšímu. *SALA*

+2
892.jpg
MartinMegadeth +2892
24.06.22 v 15:39

reakce na Gapin: ,,Řek bych že co se týče fyzičky tak se to začlo lámat podstatně..." zobrazit příspěvekŘek bych že co se týče fyzičky tak se to začlo lámat podstatně dříve. Už za doby Dobiáše ve Spartě se stalo tématem. A Karolko tenkrát s přesvědčením odpovídal, že fyzička se dá získat i s balónem. Pak možná byla tvrdší příprava ještě za Hřebíka, ale mám pocit jak to vzali do ruky ty všemožný kondiční trenéři, kteří byli spíš kamaráčofty, tak to bylo v pytli úplně. Samozřejmě nesmí se vynechat Sundermann, to si tenkrát snad i nemluvnej Jirka Němec stěžoval, že za Ježka a Uhrina se taky makalo dost, ale co jim naservíroval Jurgen tak to prej bylo peklo. Jinak nic proti kondičnímu trenérovi, ale ten taky musí vykazovat nějakou kvalitu. A když pak člověk vidí jedno video z prvního tréninku, kde i ty fyzicky nejzdatnější serou Maggi v kostkách, tak asi sme moc kvalitní trenéry neměli.
Na tom tréninku dělali nějaký sprinty, kde se to pak nějak počítalo a hodnotilo ve stylu dobrý, výborný, vynikající. Vynikající nebyl nikdo a výborný jenom Vitík. Takže asi tolik k fyzičce chlapců z Letný. "

Dobré odpoledne všem. Homolko, s těmi kondičními trenéry a kamarádšofty jako začátkem a příčinou sestupné kvality fyzičky v kádru Sparty jsi dost možná trefil hřebíček, ne tedy stavebního inženýra, na pověstnou hlavičku. Co si vybavuji za většiny trenérů „staré školy“ fyzička Sparty byla slušná, když ne velice dobrá. Tihle trenéři si totiž galeje o zimních i letních přípravách vedli většinou sami. Jen bych rozporoval tu časovou souslednost. Dobiáš byl nekompetentní kre*én, ale jelikož u nás vydržel jen sezónu a měsíc, tak do fyzičky dalších let moc zasáhnout nemohl. Navíc když přišel hned po odchodu Uhrina k reprezentaci. Právě po Dobiášovi s odstupem dvou nebo tří měsíců dorazil Sundermann, z jehož přípravy valili oči i hráči co zažili éru Uhrina a že za něj fyzička byla hodně dobrá. Nevím jestli se Jirka Němec se Sundermannem někde profesně sešel v jednom klubu, ale ve Spartě to být nemohlo. V té době byl už třetím nebo čtvrtím rokem hráčem Schalke. Pokud se k jeho přípravě ve Spartě vyjadřoval, což si nevzpomínám, pak to musel mít jedině z doslechu od bývalých spoluhráčů. S odstupem času je zajímavé, že nejvíc k Sundermannově přípravě měli co říct ti hráči, kteří splňovali terminus technicus hvězda od Aše do Břeclaví, ale v zahraničí nikdy velkou díru neudělali. *FUCKU* Pak to šlo v rychlém sledu: Jarabinský, Petržela a po příchodu Rezeše na Letnou Chovanec. Tohle všechno byli ještě staré páky s galejemi v přípravách, ve kterých se fyzička do hráčů nabušila. Po pravdě prvního trenéra, u kterého mám o fyzičce hráčů pochybnosti je Ščasný, když u nás trénoval ke konci devadesátek. Možná to byl jen můj dojem, jelikož se za něj hrál chodící a hodně nekoukatelný fotbal, byť na titul to stačilo. Po něm došlo v létě devětadevadesátého ke změně majitele i trenéra, Rezeše nahradil Košťál a Ščasného Ivan Hašek, za kterého fyzička byla na hodně vysoké úrovni. Jestli si vzpomeneš na jaro 2000, tam byl nejeden zápas v lize i v Lize Mistrů, který Sparta zlomila až náporem v úplném závěru. A to neuděláš pokud nemáš pořádně natrénováno. Ivana Haška vystřídal Hřebík a to byl dost možná poslední trenér, za kterého měla Sparta v porovnání s Evropou opravdu špičkovou kondici. Po něm bych řekl, že to začalo pomalu uvadat. Poslední soupeř v evropských pohárech, kterého si vzpomínám, že Sparta opravdu uběhala byl za Straky v předkole LM Ferencváros Budapešť. To si vzpomínám, že posledních 15-20 minut druhé půlky řada hráčů soupeře jen klusala a prodloužení odchodila. Pak se to poměrně brzy zlomilo, že naopak Sparta občas proti soupeři sama šlapala v závěrech zápasů vodu. Právě ten první trénink pod Priskem a jeho pomocníky s následnými výsledky bylo přesně to proč jsem tady fyzičku kádru Sparty (nejen) pod Vrbou prvně zmiňoval. Jsem rád, že nejsem sám kdo si toho všiml. *OK*

+1
892.jpg
MartinMegadeth +2892
23.06.22 v 18:20

reakce na fandaFanda: ,,ten clanek jsem cetl, a znovu se pozastavuju nad tim vyberem utocniku...." zobrazit příspěvekten clanek jsem cetl, a znovu se pozastavuju nad tim vyberem utocniku. Z jedne strany chapu, ze Sejk dostane mnohem vice prostoru v jinem klubu na hostovani, ale myslim si, ze by tam mela byt klauzule, aby se mohl vratit. Ze druhe strany to neni rozdilovy hrac a pravd. nezapada do typologie trenera, v poradku. Loveni hracu v zahranici nevidim uplne jako vzdy tu nejlepsi volbu, zvl.kdyz jsou starsi a uz chteji jen dohrat. Tech, co se vratili domu a stale jeste meli slusny potencial pomoci muzstvu se u nas objevila jen hrstka. K nasi obrane jsem skepticky, a rad bych tam videl kvalitniho hrace, navic Zeleny mel zraneni a kdyz se to poradne nepodchyti, mohlo by se to nechutne protahnout *MIMO* "

Co se obsazení útoku týká, je poněkud zvláštní systém práce většinu útočníků nechat odejít zdarma (zejména případ Pulkrab je skvostnou ukázkou Rosického manažerských schopností) nebo rozeslat na hostování a v již započaté předsezónní přípravě shánět někoho jiného v zahraničí. Samozřejmě je otázkou jestli toto přání neprojevil přímo Priske. Kdyby si on někoho vyhlédl a nechal přivést byl bych mnohem klidnější než kdyby byl skautován přímo Rosickým. Mně cizinci v kádru Sparty nevadí, když mají odpovídající kvalitu, což je při letitém nefungujícím mezinárodním skautingu na Letné problém. S tím, že by měli být mladší, aby je hnala vidina přestupu do kvalitnějšího klubu a lepší soutěže souhlasím. Když se podívám po kapr lize, nemůžu říct, že bych si vybral, takže nic jiného než lovit v zahraničí nezbude. *PFF* Také jsem čekal s napětím jestli nebude vůle dát Sejkovi v přípravě prostor, aby se porval o plnohodnotné místo v áčku. Zjevně si to Priske s Rosickým vyhodnotili, že zatím to na áčko ve Spartě není a víc mu dá roční hostování. Je fakt, že měl v Teplicích zápasy výborné i podprůměrné. Tady bych se pozastavil nad tím, že jde do jiného klubu než v jakém byl na jaře. Tohle je dle mého názoru velký nešvar, strkat hráče pokaždé na jinou štaci. V Teplicích měl trenéra co mu věřil a stavěl by ho dál. Určitě by Sejka Jarošík podržel i po pár nepovedených zápasech. Radši bych v Jablonci viděl Juliše (i když jsem slyšel, že se kousl a právě do Jablonce jít odmítl), který uplynulou sezónu opět prakticky celou promarodil. Ten kluk je věčný marod i na poměry Sparty. Sejkovi hodně věřím, že jeho čas ve Spartě přijde a bude za nás střílet hodně gólů! *PEKLO* Se zraněním Zeleného nestraš. V národním týmu pokračoval, snad se nejednalo o nic vážného a bude po dovolené fit nastoupit do přípravy. Teď by se měli do přípravy zapojit reprezentanti, tak snad bude v cajku. Zatím jsem registroval, že Krejčí 99 je v pořádku a bude trénovat bez úlev. Když jsem viděl Čelůstku, který valnou část uplynulého ročníku marodil, na začátku přípravy jen vyklusávat, tak bych se ještě jednomu střednímu obránci taky nebránil. Panák je po operaci a kdo ví jak dlouhá bude rekonvalescence, mladý Kukučka rok pořádně nehrál a navíc bude určitě začínat v béčku. Do středu obrany nám zbývá Vitík, Hancko a Zelený. To fakt není nic moc do stavu, kdy snad kromě víkendových zápasů budeme v týdnech hrát utkání předkol Konferenční ligy. Ale za tím rozdílovým hráčem do středu pole si stojím. Toho vidím jako krajně nezbytného. *ANO*

+2
892.jpg
MartinMegadeth +2892
23.06.22 v 18:15

reakce na fandaFanda: ,,kazdopadne kdyz by pristal na nasi ligu kvalitni stredopolar, ktereho..." zobrazit příspěvekkazdopadne kdyz by pristal na nasi ligu kvalitni stredopolar, ktereho navrhujes, urcite bych se mu nebranil. Co se tyka utocnika, ten se rozdilovy bude tezko hledat, ale treba nas pan Priske prekvapi. Uz jsem to zminoval, cekal jsem, ze Sejk prinde zpatky aspon na zkousku, mozna mu dotoho sahnul nekdo z dvojice K+H a on uz se s tim jen musi szit *SORRY* Za me urcite rikam, ze Priske nas muze mile prekvapit a budu se tesit, ze aspon jedno velke prekvapeni prinde. "

Co se Priskeho týká začnu trochu zeširoka. Mám velmi zvláštní pocity, když sleduji videa z fyzických tréninků Dánů, se kterými mají problém i fyzicky nejnadupanější hráči kádru jako Wiesner. I na něm je vidět, že toho má dost a obrací se mu škopek. Musím se ptát co jsme měli za fyzickou přípravu a následně za kondici pod Vrbou. A jistě nejen pod ním. Na druhé straně cítím spokojenost, že konečně dorazil na Letnou trenér, pro kterého pořádně fyzicky nadupaný tým bude prazákladem všeho dalšího. Jen doufám, že se naše fifinky Dánům z jejich přípravy zdravotně nerozsypou ještě než začne další sezóna. *FUCKU* Za trenérů Ježka nebo Uhrina byly fyzické přípravy taky neskutečné galeje, především pak ty zimní. Taky druhá Ježkova nebo Uhrinova Sparta neměla problém aspoň na Letné uběhat i v evropských pohárech soupeře včetně těch špičkových. To úplně zmizelo. Přijde mi, že se někdy před patnácti lety začala nejen ve Spartě, ale i celkově v tuzemském fotbale, trénovat fyzička jinak a zjevně nedobře, když jsme přestali kondičně stíhat. Vzpomínám si, že už za Bílka bylo velké téma proč Sparta v kvalifikaci na Ligu Mistrů posledních dvacet minut proti Arsenalu šlapala vodu. Snad přišel trenér, který ze Sparty dokáže udělat běhavý tým a hlavně do něj namlátit fyzičku, aby na běhavý fotbal měl kádr sílu na celých devadesát minut. A jestli nás příjemně překvapí? Kéž by. V každém případě z něj zatím mám dobrý pocit. Nicméně bych považoval za nezbytně nutné stávající kádr ještě posílit kvalitou. *POSILOVNA*

892.jpg
MartinMegadeth +2892
23.06.22 v 18:10

reakce na Vena: ,,Paradoxně ten déšť atmosféře koncertu jen pomáhá a aspoň se..." zobrazit příspěvekParadoxně ten déšť atmosféře koncertu jen pomáhá a aspoň se nepeču ve vlastní šťávě. Díky za report, tohle se dobře čte, tu Metallicu ti závidím, v Letňanech je to se zvukem mnohem lepší. *METAL* Je neuvěřitelný co tihle pánové ve svym věku předvádí, už by mohli dávno nabírat kila někde na Bahamách, ale oni jsou v čím dál lepší formě. Doufám, že ještě jedno tour dají, už se začínají objevovat články, že Adrian by chtěl do důchodu. Až odejdou bude po nich velká díra, protože při vší uctě k mladším kapelám, nikdo se ně a "velkou čtyřku" moc nechytá. :( "

Pokud nepadají z nebe provazy vody, dá se to vydržet. Včera to byla taky nálož. I z Metalliky sáhá neuvěřitelná energie. Pro mě byla obrovská pecka, že došlo na staré vypalovačky jako Whiplash, Fade to Black nebo Seek and Destrooy z prvních dvou alb. *METAL* Až jednou Bruce a spol. nebo James a spol. skončí, bude to nenapravitelná a nenahraditelná ztráta. Nevidím nikoho v metalovém světě kdo by tyhle dvě bandy dokázal nahradit. Nezbývá než věřit, že ještě nějaký ten pátek jim bude zdraví držet, hudba je bavit a užije dalších turné, kdy zavítají do stověžaté matičky měst nebo někam blízko v dojezdové vzdálenosti. *CERTIK*

+3
892.jpg
MartinMegadeth +2892
23.06.22 v 18:03

Dobré odpoledne, sedmnácté kolo - osmadvacátého ledna, osmnácté kolo - čtvrtého února nebo devatenácté kolo - jedenáctého února: to bude žrádlo. V devatenáctém kole pojede Sparta do Ďolíčku: při známé kvalitě vršovického trávníku a vymazlené péči o něj dost možná budou aktuálnější než kopačky sněhule nebo brusle. *FUCKU* Pokud by byly stadiony a trávníky na úrovni Letné, Edenu a pár dalších, za mě ať se klidně hraje do půlky prosince a od půlky nebo od konce ledna běžně. Ale se stadiony a trávníky jako mají v Jablonci, v Liberci, na Bohemce a spoustě dalších míst, to pak není půlka zápasů o fotbale, ale o podmáčené nebo namrrzlé holomajzně. :-! Ligové grémium se pochválilo, ale to nejdůležitější, když chtějí hrát ligu už od konce ledna, nikde nevidím. Každý klub v kapr lize by měl garantovat ne vyhřívaný trávník, ale vyhřívaný trávník poslední generace. A kdo nepřipraví trávník adekvátně na utkání, zápas kontumačně prohraje a zaplatí tučnou pokutu. *NAPR**** Chápu, že když nasněží v noci před zápasem třicet čísel sněhu nebo když dvě, tři hodiny před utkáním začne padat těžký mokrý sníh, že s tím se dělat nic nedá a je třeba odkladu. Ale takových případů je v ligovém ročníku, že bych je na prstech maximálně obou rukou spočítal. Mnohem víc případů je o lenosti, neplnění závazků vyplývajících z účasti v kapr lize a kvůli nejrůznějšímu chytračení, že se vyhřívání schválně nezapíná včas nebo že se za mrazů trávník lehce kropí, protože takový terén kopáčům vyhovuje mnohem víc než mančaftu, který chce hrát fotbal. Navíc se obávám, že kluby vyhřívání trávníků budou šolíchat kvůli vzrůstající ceně energií víc než v minulosti. *MIMO*
isport.blesk.cz/clan...

892.jpg
MartinMegadeth +2892
22.06.22 v 17:36

Lvíčata v baráži o EURO narazí na Island. Dle mého názoru celkem slušný na los na to, že mohla nafasovat Chorvatsko, Dánsko nebo Ukrajinu. Přál jsem Lvíčatům Slováky, ale i proti Islandu by měl být jediný cíl POSTUP! *METAL* *METAL* *METAL*
isport.blesk.cz/clan...

892.jpg
MartinMegadeth +2892
22.06.22 v 17:29

reakce na Vena: ,,Trosku z jiného soudku, ať se nahodí jiné myšlenky, než jak..." zobrazit příspěvekTrosku z jiného soudku, ať se nahodí jiné myšlenky, než jak špatný to na Letný je. Byl si doufám včera na "Mejdnech". Já je teda nezažil když byly mladši, ale včerejší koncert stál opravdu za to a za mé to byl jeden z nejlepších koncertu, Bruce byl neskutečnej a je opravdu ve skvělý formě. Povedený i po zvukové stránce, i když synagoga v tomhle stojí za pendrek. *METAL* *METAL* "

Samozřejmě jsem nechyběl. Byla to pecka. Energie, která z IRON MAIDEN sálala byla úžasná. Tahle kapela nikdy nezklame. Byl jsem na ni poprvé relativně pozdě, až na přelomu tisíciletí v Barceloně a v Praze dokonce až v roce 2003 ve Sportovce v Holešovicích. Ale musím uznat, že čas do Bruce a spol. neklove nebo to aspoň na koncertech vůbec není znát. Co jejich koncert, to je opravdová pecka. Přijde až trochu démonické, že v posledních platí jak se IRON MAIDEN zjeví v Praze, nad stověžatou matičkou měst se zatáhnou olověná mračna a spustí se blesky. Když ne přímo na koncertu tak aspoň před ním. *METAL* Dva a půl roku možná tři roky jsem nebyl na pořádném koncertu a teď se ve třech dnech sjedou do Prahy IRON MAIDEN i METALLICA. Na ní samozřejmě také nebudu chybět. Jsem nadšen: tohle se mi poštěstilo zatím jen jednou, před lety na Rock in Park v Norimberku. Jeden z vůbec nejlepších festivalů na jakém jsem v životě byl. *THUMBSUP*

+2
892.jpg
MartinMegadeth +2892
22.06.22 v 17:25

reakce na Mandor: ,,Tedy musím říct, že kolotoč kolem brankářů opravdu nechápu...." zobrazit příspěvekTedy musím říct, že kolotoč kolem brankářů opravdu nechápu. Kuba Neužil pořádnou šanci nedostal.... Adam Brizgala toho v Kladně taky moc neodchytá, to je návrat za všechny prachy. Ach jo. "

Odchod Kuby Neužila mě mrzí. Měl jsem ho rád a dle mého názoru byl ideální a spolehlivou dvojkou. Klidně mohl chytat i za Kovářem. Nevím jestli figuroval v nějakých plánech Sparty, ale jemu bych se nedivil kdyby o další setrvání u nás nestál. Extraligové angažmá mu přeji, jen si mohl vybrat trochu lepší destinaci. *SILENY* Odchod Brízgaly a konkrétně do Kladna se dal čekat. Za dvojicí Kovář – Kořenář by toho u nás moc neodchytal. Budu velice žádostiv kolik toho odchytá za Bowem v Kladně. Aby neskončil stejně jako uplynulé čtyři sezóny a nechytal zase jen v první lize. Je to lepší než nic, ale dle mého soudu ho ve čtyřiadvaceti letech první liga už nikam moc neposune. *KOSA*

892.jpg
MartinMegadeth +2892
22.06.22 v 17:20

Dobré odpoledne, jsem zvědav co z toho možného prodeje extraligové licence Karlových Varů do Zlína nakonec bude. Vytáhl to Koštuřík tuším ze zlínské redakce Deníku Sport, což je celkem velký pohádkář. Když si vzpomenu kdo všechno podle něj měl v uplynulých pěti letech přestoupit ze Zlína do Sparty, měli bychom tady určitě celou pětku ovco*rdů a k tomu by nám chytal v kase Kašík. Na Novinkách.cz je citován dosavadní šéf Zlína Korec: „„V hokejovém prostředí se toho poslední dobou povídá hodně, proto mě už nic nepřekvapuje. Musím zdůraznit, že žádná oficiální nabídka s podpisem a razítkem u mě na stole ani nikde jinde neleží. Pokud by z Karlových Varů přišla, jsem pro, abychom se nad ní zamysleli." Že Holoubek v Karlových Varech skládá roční rozpočet klubu těžko je stará vesta, minimálně od konce Sokolovské uhelné je to známá věc. Hypoteticky by pak otázkou jednání byla cena za samotnou licenci stejně jako další podmínky. Ono nelze vyloučit, že by prodávající klub mohl trvat na převzetí smluv nejdražších hráčů a podobně. *FRAJER* Byl bych rád kdyby zůstalo při stávajícím stavu: Karlovy Vary v extralize a Zlín v první lize, jelikož se mi jiné než sportovní postupy krajně nelíbí. Kdyby ke změně licence dojít mělo, tak mi v první řadě bude líto hráčů Karlových Varů. V kádru jsou zajímavá jména a navíc poslední roky lázeňští šviháci dokázali opakovaně nastartovat několik mladých nebo méně známých hokejistů, což se v extralize nedaří zdaleka všude. A pro Tona s Hlinkou by vyplynul důležitý úkol, vrátit Jirku Černocha domů. *POSILOVNA*

+1
892.jpg
MartinMegadeth +2892
20.06.22 v 16:56

reakce na frafont: ,,Béčko by mimo jiné mělo herním stylem/systémem a tak jet plus..." zobrazit příspěvekBéčko by mimo jiné mělo herním stylem/systémem a tak jet plus minus stejnou vlnu s áčkem, ne že je to "každý pes jiná ves" a to nevím, jestli zrovna s Horňákem v kombinaci s novým trenérským týmem u áčka půjde. Obecně v tom směru, že by béčko bylo v tomhle kompatibilní s áčkem, moc optimismus nepanuje (aspoň co jsem já zatím zaznamenal)."

Tady bych si dovolil nesouhlasit. Jednak zodpovědnost za provázanost mezi áčkem a béčkem nese především sportovní vedení klubu, tedy bratříci Rosičtí, a druhak ono je těžké být s áčkem kompatibilní, když se u něj trenéři mění ob tři čtvrtě sezóny až sezónu a půl a samozřejmě každý z nich přijde s něčím jiným. Mně se Horníčkova práce líbí. Na béčko se nechalo koukat, ve FNL mělo slušné výsledky a ještě navíc posunul celkem dost nadějných kluků, kteří dostali šanci v áčku nebo si vybojovali hostování v nějakém klubu kapr ligy, což je vůbec nejdůležitější. Jedna z věcí co se mi na jeho práci líbí hodně, že béčko nehraje stereotypně zápasy v jednom systému, ale střídá jich několik. Za mě hráč co přijde do áčka by měl být schopen reagovat na různé systémy a ne se to teprve tam učit. Střední obránce by měl zvládat hru ve čtyřce v linii, ve trojce v linii i ve trojce s jedním vzadu, krajní obránce hru ve čtyřce v linii i jako halvbek v systému se třemi stopery a pěti středovými hráči, atd. A tohle přesně kluky v béčku učí. Za mě je dobře, že zůstal. Budu zvědav jak se mu povede v příští sezóně po velkém průvanu v kádru. *VYHLIZI*

892.jpg
MartinMegadeth +2892
20.06.22 v 16:51

reakce na MichalM: ,,No jak byl jako hráč vylízané hov.do, v tom, co dělá i píše po..." zobrazit příspěvekNo jak byl jako hráč vylízané hov.do, v tom, co dělá i píše po konci kariéry se dá v mnohém souhlasit. Narozdíl od toho deb.la Antošovic............."

Já Ti nevím, ale když už se u Dudy schylovalo ke konci kariéry tak mi občas přišlo, že z jeho strany to bláznění bylo spíš PR vlastní osoby než nějaké blikance. Jako ve smyslu hraje Duda a hokej nebude nuda, tak divákům něco předvedu ať mají na co vzpomínat. Budu souhlasit, že co kariéru ukončil, pokud se k něčemu vyjádří, mívá to hlavu i patu a většinou se s ním nechá souhlasit. Co se Antoše týká, tohoto exota máme zjevně ve stejné oblibě. *FUCKU*

892.jpg
MartinMegadeth +2892
20.06.22 v 16:44

reakce na SkinNboneZ: ,,Tak novym sefem hokeje je Hadamczik.Co vy na to?Asi nejlepsi volba z..." zobrazit příspěvekTak novym sefem hokeje je Hadamczik.Co vy na to?Asi nejlepsi volba z kandidatu si myslim."

Ač Lojzek z Kravař nikdy nebyl můj šálek kávy, z pětice uchazečů o Královo koryto byl zdaleka nejpřijatelnější. Utvrdila mě v tom před týdnem debata všech kandidátů na ČT Sport. Právě Hadamczik tam byl prakticky jako jediný schopen říct souvislejší představu co by chtěl změnit. U Šlégra, což měl být a nakonec i byl jeho hlavní protivník, jsem nepochopil proč do volby šel: respektive proč šel do boje o prezidentské křeslo ve chvíli kdy se všeobecně volá po změnách s rétorikou obhajoby posledního výkonného výboru a jeho rozhodnutí. Tím si taky vysvětluji proč volby rozhodlo už první kolo. Hadamczik může nastartovat změny, ale nebude to mít jednoduché, když obsazení výkonného výboru se bude měnit až za dva roky. Mnohem optimističtější bych byl kdyby se volil i nový výkonný výbor a povedlo se z něj vymést některé letité existence. *NAPR****

+2
892.jpg
MartinMegadeth +2892
20.06.22 v 16:41

reakce na fandaFanda: ,,Souper bude sice rozehrany, ale stale je hratelny a vsechno krome..." zobrazit příspěvekSouper bude sice rozehrany, ale stale je hratelny a vsechno krome postupu by byla ostuda, tak jen doufam, ze zatimco utlumu se clovek nevyhne, u propadaku se nam to letos podari. Team na to ma a trener se muze ukazat v dobrych barvach. Kdyby Sparta hrala podle hladu fanousku na vitezstvi ligy, potom bychom museli smaznout Nory 2x 4:0, ale v realite budu vdecny i za dve nejtenci vyhry a postup do dalsiho kola. Co se tyka posil, zatimco HCS bude mit zase naslapnuto velmi slibne, ACS mi prinde vyrazne slabsi, urcite bych uvital jeste alespon jednoho rozdiloveho hrace do defenzivy ci na stopera. Vpredu se nam Hlozana nahradit nepodari, bohuzel. Jen je skoda, ze se neudelal titul za celou dobu, co tu byl."

Dobré odpoledne všem. Souhlasím, že cokoliv jiného než postup přes Stavanger bude ostuda. Klidně bych šel i dál: cokoliv jiného než postup do základní skupiny Konferenční ligy bude ostuda. Na druhé straně pokud Sparta přidá další zářez k Žilině, Vaslui, Hackenu nebo Subotici, moc překvapen nebudu. *MIMO* Reálně budeme asi hodně rádi, když na Letné uplácáme nějakou výhru a v odvetě v Norsku neprohrajeme. Norové hrají na umělce, což Spartě hrubě nesvědčí. Angažovali jsme dánského trenéra, měl by mít severský fotbal v malíku a hlavně vědět co na ně platí. Co se týká kádru, pak mi přijde, že vzadu máme hráčů po příchodech Zeleného a Mejdra už relativně dost. Tam bude třeba nastavit fungující systém, aby z obrany konečně nebyla sezóna otevřených vrat a z každého rohu soupeře půl gólu. Nyní prý hledáme v zahraničí útočníka, což nevím jestli ve mně má vzbuzovat radost nebo obavy. Mně pořád chybí hodně nadstandardní hráč do středu pole. *VYHLIZI*
isport.blesk.cz/clan...

+2
892.jpg
MartinMegadeth +2892
17.06.22 v 17:06

Radek Duda - hokej nebude nuda se říkávalo. A vypadá, že s ním nuda nebude ani jako s glosátorem. Musím říct, že tímhle mě dost pobavil. A ne že by neťal do živého. *FUCKU*
www.sport.cz/clanek/...

892.jpg
MartinMegadeth +2892
17.06.22 v 17:04

reakce na frafont: ,,https://sparta.cz/cs/clanek/letni-priprava-zacala-take-becku-39564&nbs..." zobrazit příspěveksparta.cz/cs/clanek/...
V béčku ACS to taky slušně pročistili, akorát na pozici trenéra mohl místo Horňáka někdo jinej, když už. Samozřejmě někdo z těch hráčů se může chytit a zářit jinde v lize, ale nemá cenu, aby zabírali místo, když na Spartu to prostě není.
"

Nějaký řez do hráčského kádru v béčku se dal čekat, i když počet odchodů mě překvapil. Upřímně pokud je hráči v béčku 23 let a nemá aspoň jednou nohou na kapr ligu, byť v jiném klubu než je Sparta, pak ho nemá smysl podchycovat další smlouvou. Občas se stane, že u některého hráče dojde k významnému progresu až v pětadvaceti nebo později, ale to je riziko co je nutné podstoupit. Kulhánkovi s Piškem je 26 let, u těch konkrétně nechápu proč ve Spartě ještě měli smlouvu. U cizinců by ten limit měl být ještě nižší: Dao byl ve Spartě od roku 2016. Červak od roku 2018, Flak totéž, tady asi taky není důvod nabízet smlouvu. Mezi odchody je i několik kluků ve věku 21-22 let, ale asi si jsou v Akademii jistí, že jim nemá smysl novou smlouvu nabízet. Za mě asi největší překvapení mezi odchody je Gelašvili, u kterého se několikrát mluvilo o posunu k áčku. Upozornil bych i na Dudla, kterého Holoubek druhdy v jeho sedmnácti letech vytáhl do základu áčka a na levé straně vypadal velice nadějně. Někde se v jeho případě něco pokazilo. Co mě překvapilo, že masivní vlnu odchodů přežil Turyna, kterého druhdy Jiřík Rosický tak šikovně vyměnil se Slávií za Kuchtu. Tomu klukovi už je 24 let, ke kapr lize má daleko a už delší dobu stagnuje. Apropos, milé kolego, co máte proti Horníčkovi, že se Vám jeho setrvání u béčka nelíbí ?! *OLIZNUTI*
isport.blesk.cz/clan...

+1
892.jpg
MartinMegadeth +2892
17.06.22 v 16:49

Pánové, dnes uplynulo přesně šedesát let od největšího úspěchu československého fotbalu. Sedmnáctého června v roce 1962 nastoupilo Československo ve finále MS v Chile proti Brazílii. A i když prohrálo 1:3, byl to úspěch, jaký se se zatím nepovedlo zopakovat. Doporučuji čísla 18 a 21: Kadraba a Scherer, mimochodem střelci všech československých branek ze čtvrtfinále proti Maďarsku i semifinále proti Jugoslávii, přestali po roce 1968 existovat. První zůstal žít ve Vídni a druhý odešel do Francie: když se zakládal v sedmdesátých letech Klub ligových kanonýrů, byla podmínka tehdejších mocipánů, že tito dva v něm figurovat nesmí. Jako kluk jsem dostal od dědy knihu o MS v Chile vydanou asi půl roku po té, kde tito dva ještě normálně zmiňováni byli a byli i chváleni. Střežil jsem ji jako oko v hlavě a mám ji dneška. Byla to asi jediná kniha ve slovenštině co jsem v životě přečetl. *SILENY*
isport.blesk.cz/clan...

892.jpg
MartinMegadeth +2892
17.06.22 v 16:42

Dobré odpoledne, útok by určitě parametry solidní měl. Chybí mi nějaký hajzlík co by se uměl dostat soupeři pod kůži jako byl Zikmund nebo Šmerha, ale takového hráče stačí přivést během sezóny. Teď musí být prioritou doplnění obrany: tam potřebujeme důraz a sílu. Wooda nebrat: co jsem ho viděl za Kladno, strašně pomalý, neohrabaný a toporný chlap. A to Kladno hrálo hlavně zezadu a dozadu. U nás by musel podporovat i útok a hrát celoplošný hokej, což si při tom co jsem u něj viděl v Kladně moc neumím představit. Před časem zmiňoval Deník Sport cosi o zájmu Sparty o Kempného. To by byl bek dle mého gusta. Ale počítám, že to je taky příchod v kategorii nereálné. *KOSA*
isport.blesk.cz/clan...

+1
892.jpg
MartinMegadeth +2892
15.06.22 v 17:22

reakce na frafont: ,,https://sparta.cz/cs/clanek/novy-hrac-ondrej-kukucka-39566?fbclid=IwAR..." zobrazit příspěveksparta.cz/cs/clanek/...
Mlaďoch fajn, ale chtělo by to i hotový hráče rovnou do áčka. Zatím ty posily jsou buď naděje do budoucna, nebo starší na doplnění/rozšíření kádru (Zelený, Mejdr), chtělo by to i nějakou velkou rybu (rozdílovýho hráče)."

Budu na hocha velice zvědav kolik toho v béčku na podzim zvládne odehrát. Rok stál po operaci kolena a v mezidobí začal mít problémy s plotýnkami. Co nebo spíš koho mi to jen připomíná ?! *ZACHRANKA* Velkou rybu do středu pole co by kompenzovala konec Dočkala a odchod Hložka vidím jako nezbytnost, ale netuším kdo z Letné by takového borce měl přivést. Prodloužení smluv s Rynešem, Suchomelem i Matyášem Kozákem, který by měl příští ročník společně s Plechatým hostovat v Liberci, jsou dobré kroky. Pořád mě mrzí odchod Gabriela. Hlavně z toho titulu, že nedostal prakticky žádnou šanci se o místo v áčku porvat. Jsem přesvědčený, že za dva roky ho budeme z Hradce Králové vykupovat. Aspoň uvidíme jestli se na Letné od dob mládí Skaláka nebo Pavelky inženýři naučili smlouvy o zpětném odkupu hráče koncipovat, aby to nebyl jen cár papíru. *FUCKU*
isport.blesk.cz/clan...

+1
892.jpg
MartinMegadeth +2892
15.06.22 v 17:01

reakce na rad55: ,,Já si pamatuji na rozhovor s paní Kučerovou. Stěžovala si že ,,..." zobrazit příspěvekJá si pamatuji na rozhovor s paní Kučerovou. Stěžovala si že ,, František, čím je starší, tím je tvrdší". A že se o něj víc bojí. *BOXER* "

Rozhovor s paní Kučerovou si nevybavuji, ale moc jsi mě tou zmínkou pobavil. *KSICHT*

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

• Choreofond

Následující zápasy

• 25. září - 17:00
    16.png
    PLZ (doma)
    Extraliga (4.kolo)
  • 27. září - 18:30
    12.png
    VIT (doma)