Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
Jacob. +145
07.06.23 v 10:18

Dneska další posila, jméno máme uhádnout tím, že budeme klást otázky na IG :-D *DRINK*

otaznik2
Jacob. +145
06.06.23 v 14:10

reakce na ReiN: ,,No, ale je to "doubtful rumour" "

Přesně, pochybná fáma tak uvidíme :-D

otaznik3
Jacob. +145
05.06.23 v 09:24

Na IG a Twitteru další indicie posily, že by Mozík? *DRINK*

otaznik4
Jacob. +145
02.06.23 v 11:03

Na IG Sparty další možný náznak posily ?

Že by Chlapík? *THUMBSUP* *DRINK*

+3
otaznik5
Jacob. +145
31.05.23 v 14:14

reakce na SkinNboneZ: ,,Tak prej Chlapik,Irving a Mozik.No..." zobrazit příspěvekTak prej Chlapik,Irving a Mozik.No uvidime

isport.blesk.cz/clan..."

Plus se mluví o příchodu útočníka z finské nejvyšší soutěže.

otaznik6
Jacob. +145
22.05.23 v 20:40

reakce na Gapin: ,,Nemáte někdo ten rozhovor s Divíškem?"

Známé jméno. Stejně však v zemětřesení ve vedení Sparty poněkud překvapivé. Tomáš Divíšek má za sebou skvělou aktivní kariéru, poslední roky velel coby generální manažer druholigovým Letňanům. Odtud rovnou skočil do nejvyššího vedení rudého kolosu. Oficiální pracovní zařazení? Člen představenstva odpovědný za sport. Jinými slovy: finální slovo ohledně příchodů a podoby kádru bude mít on. „Sparta je jiný level, opravdu velkoklub,“ přiznává Divíšek pro deník Sport a iSport.cz.

Nový hlavní trenér Pavel Gross. Nový generální ředitel Petr Vosmík. A nový šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. Tři novinky velkého třesku, který se minulý týden rozezněl pražskými Holešovicemi. Skončilo tak dlouhé čekání a týdny nejistoty.

Pod změnami je podepsán sám nejvyšší – majitel klubu Karel Pražák. Právě on do Sparty ze spřízněných Letňan zlanařil k velení sportovnímu úseku Divíška. „S panem majitelem jsme byli v dlouhodobém kontaktu díky mé pozici v Letňanech. Jednání ale probíhala až po skončení sezony,“ říká Divíšek pro Sport v prvním interview z nové pracovní pozice.

Nejdřív měl nabídku Pražáka odmítnout. Po dalším lanaření si však vzal čas na rozmyšlenou a na ponuku kývnul. „Musel jsem si vše pořádně vyhodnotit. V Letňanech jsme vše budovali od začátku a nerad bych klub nechal na holičkách. Konzultoval jsem vše s mými spolupracovníky a hlavně rodinou. Sparta je jiný level, opravdu velkoklub. I proto pro mě bylo důležité vědět, s kým a jak budu ve Spartě spolupracovat,“ přiznává.

Kdekoho napadne, jestli funkce v nejvyšším vedení Sparty, není pro bývalého útočníka, který poslední tři roky pracoval pro Letce Letňany, příliš velký skok. Až příliš velké sousto. Nakonec ale převážila velikost výzvy. „Je to tak, výzva je to obrovská. Nicméně se na to moc těším. Po prvních pohovorech s mými spolupracovníky mám ze všeho dobrý pocit,“ usmívá se Divíšek.

Oficiálně název jeho pozice podle klubového webu? Člen představenstva odpovědný za sport. V praxi bude mít Divíšek poslední slovo ohledně příchodů a odchodů. Bude faktickým nadřízeným Jaroslava Hlinky , který zůstává v křesle sportovního manažera.

„Mým hlavním úkolem bude zastřešit sport na všech úrovních, od mládeže po áčko. Budu se snažit o ještě větší propojení mezi Spartou a našimi letňanskými Letci. Spolu s Jardou Hlinkou budeme mít na starost zajištění požadavků našich trenérů a využití všech dostupných ledových ploch pro výchovu naší mládeže,“ říká.

A pokračuje. „Jsme tady jeden tým, budeme se radit společně. Hlavní slovo při výběru hráčů budou mít především trenéři Pavel s Milošem. My budeme reagovat na jejich požadavky. Společně teď pracujeme na přestupech vytipovaných hráčů, kteří by měli do Sparty dobře zapadnout. V následujících dnech proběhne kolečko se všemi trenéry mládeže, abych detailně poznal jak jejich práci, tak případné podněty, které povedou k lepšímu fungování klubu.“

Prvními kroky, které nesou i jeho podpis, je konec trojice útočníků. Smlouvy nebyly prodlouženy Seveřanům Olavimu Vauhkonenovi a Gustafu Thorellovi. Platný kontrakt byl naopak ukončen Dominiku Simonovi . „Olavi přišel především kvůli rozšíření kádru na play off. Gustaf měl kontrakt na jednu sezonu a rozhodli jsme se spolupráci dál neprodlužovat. S Dominikem jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Všem děkujeme a přejeme jim jen to nejlepší,“ komentoval rozhodnutí Hlinka. Potvrdil rovněž očekávaný konec švédského kouče Hanse Wallsona.

Naopak nové smlouvy podepsala v Praze šestice mladíků: brankář Oldřich Cichoň, obránci Martin Böhm s Dominikem Pavlákem a útočníci Andrej Fábry, Jan Krupička a David Senčák.

Právě zapojení mladých hráčů do Sparty si Divíšek dává za jeden z hlavních cílů. Proto bude dále fungovat také ve vedení Letňan. „Budu tam nadále působit v upravené pozici. Jak jsem říkal už dříve, propojení mezi oběma kluby vidím jako velký krok dopředu především v mládeži. Moje představa o fungování hokejového velkoklubu je taková, že by měl mít k dispozici širokou mládežnickou základnu, která může generovat více talentovaných hokejistů.“

Sám Divíšek hokejově vyrostl ve Slavii, za jejíž áčko odehrál 88 utkání. Nejvýraznější stopu zanechal útočník v Pardubicích, s nimiž se stal v roce 2005 ligovým šampionem. Kromě toho odehrál pět duelů v NHL v dresu Philadelphie. Vyzkoušel si taky soutěže ve Švýcarsku a Německu. V domácí extralize nastoupil celkem k rovným sedmi stovkám utkání. Aktivní kariéru uzavřel na jaře 2020 po třech sezonách v Prostějově ve věku čtyřicet let.

V ročníku 2013/14 naskočil k deseti zápasům za Spartu. Proto ani jako odchovanec Slavie současnou novou práci v tomto směru nijak výrazně neprožívá. „Už jsem se na Spartě v minulosti mihnul. V Letňanech navíc máme taky trochu sparťanské DNA. Jestliže budeme pracovat dobře, věřím, že úplně nezáleží na tom, odkud člověk přichází. Mám obrovskou chuť pro Spartu pracovat a co nejvíc pomoci potřebám klubu,“ hlásí jasně.

Divíšek mimochodem žije nedaleko Pardubic. Blízkými kamarády jsou Petr Sýkora a Tomáš Rolinek . Oba pracují pro Dynamo, které by mělo být v nové sezoně opět velkým rivalem hladového rudého obra. Jak to ovlivní vzájemné přátelství? „Nijak,“ rozesměje se Divíšek. „Doufám, že budeme po zápasech s Pardubicemi vždycky ti veselejší. S klukama ale komunikuju dál, oba dva mi hned psali a gratulovali. Rolas toho sám pro Spartu v minulosti udělal hodně.“

kdo je nový generální ředitel Sparty Petr Vosmík?

Ve funkci generální ředitelky klubu skončila po čtyřech sezonách Barbora Snopková Haberová. Do uvolněného křesla posadil majitel Sparty Karel Pražák Petra Vosmíka. Ten v posledních letech působil v klubovém představenstvu. Pro hokejového fanouška jde však o neznámou osobu. Co je vlastně Vosmík zač? Pracuje jako ředitel nemovitostí patřící Pražákově firmě Kaprain, což je investiční společnost zabývající se financemi, průmyslem a právě nemovitostmi. V tomto odvětví pracuje Vosmík od roku 1998, kdy se vrátil do Čech ze studií v USA. Šestnáct let byl generálním ředitelem Českomoravské realitní. „Každý krok, který ve Spartě děláme, vede k jednomu společnému cíli – být dlouhodobě úspěšní a opět vybojovat mistrovský titul,“ vytyčil Vosmík obligátní cíl pro Spartu.

+5
otaznik7
Jacob. +145
20.05.23 v 11:18

reakce na Schaschek: ,,Nemyslím si, že se s tím co má slučuje profesionální sport."

Nemám tušení co se mu stalo a co se mu děje *MIMO* Ale podle toho co je tu zmiňováno to asi nebude žádná sranda. Myslím si, že pokračovat s hokejem nebude *SORRY*

otaznik8
Jacob. +145
16.05.23 v 17:25

Možná hloupá otázka, ale kluci, nemá tu někdo z vás k dispozici a na prodej dva lístky Sparta - Plzeň? (Fotbal)

Díky moc všem *SALA*

otaznik9
Jacob. +145
09.05.23 v 16:21

reakce na ReiN: ,,Iterský do Varů *FUCKU* "

Cituji jejich nadpis "špičkový a jeden z nejlepších kondičních trenérů :-D :-D *FUCKU* "

otaznik10
Jacob. +145
04.05.23 v 10:19

twitter.com/PetrDede...

Rulík opravdu končí v Pardubicích *VYKULENY*

Dědek je opravdu klaun, předevčírem hlásí jak se trenérská změna nekoná a teď tohle
*FUCKU*

+4
otaznik11
Jacob. +145
04.05.23 v 09:33

reakce na Lord: ,,Zdroj tady..." zobrazit příspěvekZdroj tady isport.blesk.cz/clan...

"

Je to už více než pět týdnů, co hokejové Spartě skončila sezona. Od té doby? Ticho po pěšině. V klubu jako na trní čekají na kroky majitele Karla Pražáka. Hlavní otázka: zůstane v čele týmu trenér Miloslav Hořava? Poslední zprávy říkají, že ano. Doplnit by ho mělo nečekané jméno. Radim Rulík. Ještě před týdnem by málokdo čekal, že úspěšný kouč bude z Pardubic odejit. Teď se k tomu schyluje. A v Praze už nahazují udici.

Ambice, s nimiž do sezony vstupovali, ve Spartě nenaplnili. Nejdřív hluboká krize na startu, pak nádech pod novým koučem Miloslavem Hořavou. Následoval bolavý kopanec mezi nohy v podobě konce ve čtvrtfinále play off. Nad síly byl ocelový gigant z Třince.

Pro všechny v klubu to byla nečekaná ťafka. „Budeme si to muset zanalyzovat. Pohovory budou probíhat nejen s hráči, ale také s námi. Hráči, trenéři i my ve sportovním vedení. Každý má na výsledku svůj podíl. V tuto chvíli je předčasné mluvit o budoucnosti nás všech,“ říkal den po vyřazení sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka.

Brzy po vyřazení odcestoval na dovolenou majitel klubu Karel Pražák. Potřeboval si vyčistit hlavu, rozmyslet si co dál. Zbylé vedení organizace nechal v nejistotě. Sám si začal vyhodnocovat, kterou cestou pod jeho vládou rudé esko půjde.

Mimo jiné se zabývá otázkou trenérů. Co je za krachem v play off? Byl Hořava správná volba? Přišel by konec i s Varaďou v zádech? Zdroje deníku Sport říkají, že linku s Václavem Varaďou žhavil i v minulých týdnech.

Až v posledních dnech však měla jednání utichnout. Teď už je znám důvod. Pro nečekaný trenérský veletoč se podle všeho rozhodl pardubický boss Petr Dědek.

Pokud opravdu klapne finální ladění detailů s Varaďou, Dědek tím povalí první kostičku domina. Ta spadne na vedle stojící kvádr se jménem Radima Rulíka. Uznávaný kouč se teprve během středy vracel z dovolené. S koncem v Dynamu evidentně nepočítal.

Následovat bude kostička s tím, kam po tomto sledu událostí povedou Rulíkovy kroky. V zákulisí se mluví právě o zájmu Sparty. Jedno je jisté: blízký přítel a někdejší Hořavův kolega by o tohle angažmá jednoznačně stál. Spolu už pracovali u české dvacítky, v Litvínově, Mladé Boleslavi a taky ve Spartě v sezoně 2010/11.

Navážou znovu na úspěšnou spolupráci? „Bez komentáře,“ odmítl se k věci vyjádřit tiskový mluvčí Pražanů Marek Táborský. Podle informací Sportu byl sportovním úsekem osloven také trenér Pavel Gross.

V momentě, kdy však Rulík v Pardubicích opravdu skončí a Sparta ho oficiálně osloví, si lze těžko představit, že by nabídku odmítl. Zatím jde pouze o teorii, která má ale už nyní reálné obrysy.

Co by to pro klub z metropole znamenalo? Velmi pravděpodobně skončí švédský asistent Hans Wallson. Od svého listopadového příchodu měl na starost útočníky. Jeho přínos si pochvalovali, na druhou stranu znát byla neznalost hráčů a jejich využitelnost na různých útočných postech.

Nejasná je taky budoucnost sportovního vedení klubu, tedy Petra Tona a Jaroslava Hlinky. Oba jsou mimochodem aktuálně bez platné smlouvy, která jim skončila k poslednímu dubnu. Dál však do svých holešovických kanceláří docházejí a pracují. Zda zůstanou, není jasné.

Podle některých zdrojů je ve hře možnost, že by Hořava převzal Hlinkovy pravomoci a byl by zodpovědným za stavbu kádru. Příští dny ukážou, zda scénář dostane stvrzující razítko.

+2
otaznik12
Jacob. +145
03.05.23 v 11:04

reakce na Schaschek: ,,A tím realizákem souhlasím. Poslední rok a pokud se nezadaří,..." zobrazit příspěvekA tím realizákem souhlasím. Poslední rok a pokud se nezadaří, tak do toho říznout."

Tím, že to trvá tak dlouho a ticho je všude si myslím, že řez bude už letos *VYKULENY*

+1
otaznik13
Jacob. +145
01.05.23 v 12:30

reakce na Schaschek: ,,Asi spíš přání než realita. O Gudasovi se mluví už dýl, ale..." zobrazit příspěvekAsi spíš přání než realita. O Gudasovi se mluví už dýl, ale může dál hrát NHL, nevím proč by se měl vracet do ČR.
"

V toto Chlápu bych věřil. Ale Černoch, který dělá kapitána, podepsal dlouhou smlouvu a má dostatečnou minutáž?

Nestrasila bych taky bral, má ale stále smlouvu v Třinci.

otaznik14
Jacob. +145
01.05.23 v 12:24

Tak tohle je ale až moc velké sci-fi ne ? :-D :-D

ctrlv.cz/TjPU

otaznik15
Jacob. +145
30.04.23 v 17:18

Milan Jurcina míří do Izraele. *VYKULENY* *VYKULENY*

www.facebook.com/100...

otaznik16
Jacob. +145
29.04.23 v 08:31

David Kaše odchází do jiného extraligového klubu.
Takže opravdu Litvínov, o čemž se spekulovalo ?

otaznik17
Jacob. +145
28.04.23 v 15:21

Roman Horák si na reprezentačním srazu zranil koleno a odjel na magnetickou rezonanci do Prahy. :-/

otaznik18
Jacob. +145
26.04.23 v 15:54

Nanicovatý začátek, výborná druhá i třetí třetina základní části a pohřeb nadějí v play off, v němž rychle shořely zlaté ambice. Nehledě na to, že přes rekord v návštěvnosti na utkání do pokladny nedorazil tučný výdělek ze zaplněných arén při vyřazovacích bojích. Turbulentní ročník extraligové Sparty mnohé její příznivce nepřebolel a ani vedení nezapomnělo. Lze čekat důležité změny a nyní se řeší, s kým už se do nové sezony nepůjde.

Nikdo zatím moc neví, co bude. Gilotina je možná silné slovo, nicméně je těžké si představit, že v pražských Holešovicích neprovedou řez. Na titul tu čekají od roku 2007, a byť třeba pyšné organizace Toronta či Montrealu jsou na tom v NHL ještě mnohem hůř, na konejšení není v rudém táboře nálada. Podle informací deníku Sport a iSport.cz majitel klubu Karel Pražák usilovně pátrá, kde je zakopaný pes, a podle výsledku bádání vynese verdikt.

„Řekl, že je čas provést řez. Do konce měsíce má s něčím přijít,“ sdělil zdroj blízký prostředí klubu. Sparta není mrtvá, funguje dobře. Především marketingově slušně ždímá potenciál velkého „S“, mívá velmi dobré návštěvy v O2 areně. Junioři pod vedením klubové ikony Richarda Žemličky po 29 letech získali mistrovský titul. Jenže to hlavní, absolutní euforie z extraligového triumfu, tomu pořád chybí. Řada zklamání z trpkých konců v play off se natahuje tak, že až bolí.

V Praze vynakládají obrovské prostředky do skladby kádru. Její hráči patří k nejlíp odměňovaným v extralize společně s klíčovými členy týmů Pardubic, Třince či Komety. Umístění však investici neodpovídají. V cestě za korunovací pokaždé přijde nějaký zádrhel. Poslední dobou jim do toho házejí vidle Oceláři. Loni v boji o Masarykův pohár, letos už ve čtvrtfinále. Před rokem hořkou porážku se skřípěním zubů skousli, letos už ne. Pravda je taková, že Sparta měla po 52 kolech šestý tým v pořadí odklidit z cesty. Jenže znovu si nabila ústa. Podobně jako loni.

Relevantních informací týkajících se nejbližší budoucnosti je pomálu, leccos však přece jen vyvěrá na povrch. Podle všeho se čeká na okamžik, kudy řez půjde. Jaká se nastaví koncepce, podle níž se pojede dál, aby se Sparta netočila na místě a pohnula se žádoucím směrem.

Smlouva po této sezoně končí třeba sportovnímu manažerovi Jaroslavu Hlinkovi. Kdyby majitel Pražák chtěl, může jemu a sportovnímu řediteli Petru Tonovi celkem vyčítat nákupní politiku v období před uzávěrkou přestupů, neboť finální posilování na tuhé bitvy v play off nevyšlo.

Zatímco říjnové pořízení Michala Kempného bylo trefou do černého, pozdější transfery statných Seveřanů Olaviho Vauhkonena a Stefana Warga nic zajímavého nepřinesly, pro play off už teprve ne. K řešení je nyní rovněž setrvání bratrů Erika a Gustafa Thorellových, byť oba mají smlouvy i na příští ročník. Navrátilec Dominik Simon se neosvědčil, což je ještě opatrný výraz.

S několika hráči se chtěl rozloučit už loni v listopadu vyhozený trenér Pavel Patera. Možná teď v klubu dají na jeho podněty, stejně jako v případě nákupů Pavla Kousala a naposledy Ondřeje Najmana, které znal ještě z Mladé Boleslavi. Sparta usiluje o Lukáše Rouska. Ten by se mohl vrátit do rodného hnízda, pokud se nedohodne v Buffalu. Švýcarská varianta padla.

Kdybyste před pár týdny tvrdili, že je pozice Miloslava Hořavy nejistá, označovali by vás za blázny. Po prohraném čtvrtfinále se vše zamotalo. Sparta je doteď vděčná za způsob, jakým uznávaný stratég vytáhl tým z bláta až do úplné špičky. Jenže vyřazovací březnová fáze nasadila do důležitých hlav velké otazníky. Stejně tak se za oponou propírá, že do hry znovu vstoupila varianta s Václavem Varaďou. Ta už byla na stole loni v listopadu, z připravované dohody nakonec Sparta vycouvala a vrátila se k debatám s Hořavou, jenž byl sám z obratu v jednání překvapený.

Varaďa coby hlavní architekt trojnásobného ocelářského triumfu je už rok volný, ale donekonečna nebude. V minulých dnech se vrátil z USA, kde sledoval zápasy New Jersey ve Stanley Cupu, a proslýchá se, že jej čeká schůzka s bossem Pražákem. Podle informací Sportu nahodily udici i další vysoce ambiciózní české kluby.

Vedle toho běží zprávy, že Hořavova pravá ruka Hans Wallson v metropoli končí. Ale scénářů je na stole pořád víc. Opět rezonuje jméno Josefa Jandače, mluví se například o Martinu Štrbovi, který naposledy působil v Sokolově a mohl by dělat asistenta.

Sparta patří vedle Chomutova k zájemcům o odkup prvoligové licence od Znojma. To postoupilo do druhé nejvyšší soutěže, ale objevují se indicie, že ji hrát nebude. Mít farmu ve spřízněných Letňanech by bylo terno. Ale teď jsou na pořadu jiné věci. O nich může být mnohem jasněji už v příštích dnech.

+2
otaznik19
Jacob. +145
21.04.23 v 13:03

www.hokej.cz/nejstar...

V tomhle článku zmiňuji i další účastníky Spengler Cupu a když je řeč o Ambri, tak uvádějí "za kterou nastoupí Michael Špaček".
To znamená, že Filda Chlapík je volnej ? *SALA*

otaznik20
Jacob. +145
31.03.23 v 17:25

reakce na ReiN: ,,Mě by docela zajímalo, kam ty obránce narvou, když tam přijde..." zobrazit příspěvekMě by docela zajímalo, kam ty obránce narvou, když tam přijde ještě Koch a Gernát :-D "

Do útoku, na jejich styl to sedí :-D [:-}

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

  • Choreofond

Kalendář akcí

<<06 / 2023>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30