Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
273.jpg
Gapin +2192
14.09.22 v 16:46

reakce na ReiN: ,,Když se zvládnul Jandač, tak i showtime:-D "

Já bych už to jméno radši nevyslovoval, aby nebyl jako Beetlejuice a najednou se objevil na lavičce :-D :-D

273.jpg
Gapin +2192
14.09.22 v 07:45

reakce na Kimi R.: ,,Nemá někdo prosím dnešní článek od Kuchaře z isport ? Díky "

Nic zvláštního v něm není. Skoro by se to dalo shrnout do nadpisu.
Se Simonem nemá problém, protože ho zná od malá kdy ho školili už s Kratěnou.
Má výpadek ve fyzičce a prachy na něj pak vysypal Pražák.
Nemá problém hrát křídlo nebo centra.
Chtěl by ještě někoho do obrany, ale momentálně není nikdo kdo by byl zajimavej a nechce brát někoho neznámýho. V útoku máme přetlak, ale zatím nikoho pouštět nebudeme.

+2
273.jpg
Gapin +2192
12.09.22 v 10:25

reakce na MartinMegadeth: ,,Dobré odpoledne, ke včerejší maškarádě v Teplicích nemám..." zobrazit příspěvekDobré odpoledne, ke včerejší maškarádě v Teplicích nemám slov. Vést nad takovými žabaři, kde mají celého jednoho nebezpečného hráče, před koncem první půlky 2:0 a dokázat zápas ještě zkurwit a ze**at, aby se nevyhrálo to je opravdu umění hodné úplných zoufalců. *NAPR**** Sice víc a víc přestávám Priskeho chápat, ale nevím kdo by ze stávajícího ansámblu něco vyždímal. Průměrák vedle průměráka a když je někdo o něco lepší, zase je labilní a umí se jen na někom vést, na někom rozdílovém kdo je tahounem. Jenže zbytek takových hráčů je pryč a nové nikdo nepřivedl. Poslední ať zhasne! Křetínský, Čupr a Rosický jsou rakovina ve Spartě! Ten spolek by měl mít zakázáno název Sparta vůbec používat, protože ho konstantně hanobí stejně tradici a historii klubu! *KOSA* *KOSA* *KOSA* "

Priske se sám zařadil mezi kecaly.
Po jeho příchodu se tenkrát objevil rozhovor jednoho hráče co pod ním hrál a už tenkrát to vypovídalo, že není všechno ve fajnu. Přijde mi že si ho spousta lidí u nás celkem maluje.
Souhlasím že tenhle tým je banda průměráků, která bude mít problém ukopat pátý místo a zápasy se Slavií nebo Plzni budou smrdět debaklem. Ale Priske si začíná nevidět do huby. Minulý týden si stěžuje, že nám chybí kreativní hráči a kdoví kdo ještě a dneska prohlašuje že je s kádrem spokojen. Jediný co se pod ním možná zlepšilo, je fyzička ale to nedokážu až tak přesně posoudit protože víc jak poločas na ty nekopy koukat nevydržím.

+1
273.jpg
Gapin +2192
04.09.22 v 16:05

reakce na MichalM: ,,Zbytečná nebude, pokud mu do toho nebude nikdo kecat a přivedou mu..." zobrazit příspěvekZbytečná nebude, pokud mu do toho nebude nikdo kecat a přivedou mu hráče do jeho systému. Nemáme vůbec klasickou desítku. Takovou, některá umí obehrát protihráče, urychlit hru, dobře přihrát jak dlouhou tak krátkou přihrávkou a pořádně vystřelit, když je příležitost. Takoví hráči dělají v mančaftu hrozně moc. I nás nejčastěji střílí Pavelka........copak dal někdy zdálky gól? Zaslechl jsem, že se včera po zápase Rosický s Priskem pěkně zhádali. Mám důvod tomu věřit. Trenérů a hráčů už se tu vystřídalo dost, je načase to prostě zkusit jinak vést. Jenže, kapři si sami rybník nevypouští, že..........Kotel nadává jen hráčům, proč jednou nenatře taky Rosického, který je za to zodpovědný? Protože udělal Spartu bílou? Párkrát se zařve Křetínský ven a tím to končí. To on si tam ale natahal všechny ty Čupry a další žvanily. Myslím, že Priske si drbe hlavu, kam to vlezl. Naposled, rozhodčí si s námi vytírají p.del, vůbec nemáme žádný vliv v zákulisí. A mám dojem, že na Spartě je to každému jedno. Včerejší nepísknutá penalta na Karabce z VARem v zádech budiž toho důkazem............."

Když Priske přicházel, tak první co jsem řek, že ať si sebou přivede alespoň 5-6 hráčů podle sebe. Jinak to nemá žádnej smysl. Když pak, řekl, že jeho prací je fungovat s hráči, které mu přivede Rosický, věděl jsem, že je zle.
Tím že musí nasazovat hráče jako je Sáček, je mi všechno jasný. Tahle banda průměráků bude mít problém ukopat pátý místo.

+2
273.jpg
Gapin +2192
04.09.22 v 08:05

reakce na toci87: ,,Ja tedy nevim, ale vážně je tohle v trenérovi? Kdo to teda ma jit..." zobrazit příspěvekJa tedy nevim, ale vážně je tohle v trenérovi? Kdo to teda ma jit trénovat? To je o tom, že ten tým na to nemá fotbalově,chybí tam nadstandardní hráči. "

Tohle jsem nemyslel že za to může přímo Priske. Jen už je jeho práce u nás zbytečná. A začíná to asi chápat sám, proto začal akorát všechno okecávat. Tady by nevymyslel nic ani sebelepší trenér, stejně tak jako kdyby u nás hrál Messi, Ronaldo, Lewandovski, Romario a v kysně byl třeba Schmeichel.
Ten tým má pouze jeden problém.
A to je pan majitel. Dokud mu budou výsledky u ***e, nic se nezmění. Bude to stejná srač.ka jako do teď a stejně jako příští rok, přespříští rok a každý další rok, dokud ta rakovina Spartu neprodá.
Nechápu ty návštěvy, Křetínský nám patnáct let ch.čije do ksichtu, ale pořád jsou lidi, kteří tam jdou.

+2
273.jpg
Gapin +2192
03.09.22 v 21:46

reakce na Koty: ,,Kolik má Priske casu? Umí mluvit, ale takových tady bylo. :-! "

Já bych mu žádnej čas už nedal. Jediný co ukázal je, že je ještě větší kecal než Stramacioni.

273.jpg
Gapin +2192
03.09.22 v 21:45

reakce na Sparťan777: ,,Dneska jsem se rozhodoval, jestli jít anebo nejít na fotbal a..." zobrazit příspěvekDneska jsem se rozhodoval, jestli jít anebo nejít na fotbal a nakonec jsem rád, že jsem nešel...... na titul zapomeňte, v týmu je opět něco špatně, Rosický ven,Priske ven a okamžitě. Jinak se budeme plácat někde uprostřed tabulky. Tohle je nejslabší Sparta posledních pár let. Jsem z toho smutnej, Rosický jako manažer absolutně pohořel, měl by už odejít, podepisuje jen průměrný hráče a když prodají někoho, tak by měli dovézt adekvátní náhradu. Je to opravdu hnus, koukat teď na Spartu, jak hraje teda spíš nehraje. "

V týmu? Tam je špatně celej klub a to tím že ho vlastní ***, kterými jsou nějaký výsledky u zadku. Dokud tam bude on, tak se prostě nikdy nic nezmění.
Starej Frýdek to řekl, jasně. Jediný co se změnilo, že je o něco lepší fyzička.
Ale jestli to bude stačit alespoň na paty místo, to nikdo neví .

+1
273.jpg
Gapin +2192
03.09.22 v 21:03

Tak titul v ***i už v září :-D Ale pořád se najdou lidí kteří ten Letenskej ansámbl budou chválit. Asi za odměnu jak jim Křetínský bez přestávky patnáct let chčije do ksichtu.

+1
273.jpg
Gapin +2192
03.09.22 v 20:07

Tvl i za toho italskyho mamrda hráli lepší fotbal.
Se to tomu brněnskýmu pochcánkovi nedaří a nedaří. Nechápu ty lidi, co na Letnou pořád chodí.

+2
273.jpg
Gapin +2192
31.08.22 v 06:23

reakce na karlos: ,,Není co objasňovat. Minčev se musí chytit, protože přece..." zobrazit příspěvekNení co objasňovat. Minčev se musí chytit, protože přece přišel jako velký talent. A když hraje v základu Pavelka s kapitánskou páskou, už ani nedoufám v nějaký úspěch. Můžeme vyměnit dalších 100 hráčů a 20 trenérů, výsledek bude pořád stejný. :-! :-! :-! A proč? Protože Křetínský :-! :-! :-! "

Klid přece.
Podle i zdejších odborníků je třeba tomu dát čas a ono si to sedne.
Dyt už je tam vidět zlepšení, takový dvě plichty s Bohemkou a Jabloncem mají svoji váhu. Dokonce jsme jim dali i gól.

273.jpg
Gapin +2192
26.08.22 v 15:16

reakce na rad55: ,,No pocem, střídavé starty v Jihlavě mají vyřízeny Neužil a..." zobrazit příspěvekNo pocem, střídavé starty v Jihlavě mají vyřízeny Neužil a Kořenář. Co to zase provádíme?
Takže Kovář jasná jednička. Cichoň do Sokolova, tak mi dvojka jasná není. S těmi brankáři zacházíme opravdu divně....
*OMG* "

Co Jenna tom divnýho? Tak s Kovářem se počítá jako s jedničkou, no a ty ostatní musí mít naký zápasový vytížení. Střídavej start přece neznamená že tam musí jít pokaždý.
Spíš mě zaráží že jde o Jihlavu. Sem myslel že budou mít ambice postoupit do extraligy tak by ten kádr a gólmany zvlášť měli mít nějak ustálený.

+1
273.jpg
Gapin +2192
26.08.22 v 13:53

reakce na karlos: ,,Tak jsme jediní, co se nedostali do skupiny v evropských pohárech...." zobrazit příspěvekTak jsme jediní, co se nedostali do skupiny v evropských pohárech. A to si pak přečtu titulek "Nejsilnější Sparta za poslední roky" *MIMO* a prý bude ještě silnější *MIMO* Zatím jsme prohráli s beznohýma Norama v poháru a v lize jsme porazili týmy z 15., 12. a 9. místa. To fakt musíme být hodně silní.
Když vidím nasazení ostatních českých zástupců v bojích o poháry, troufám si tvrdit, že kdokoli z nich by Viking vyprášil rozdílem třídy. Ale tak co, hlavně že jsme, alespoň podle některých odborníků, nejsilnější za posledních několik let. *SILENY* "

To nemůže bejt nejsilnější Sparta za poslední roky, když nemáme brankáře.
Sparta vždycky měla golmana, kterej byl prakticky jedničkou v reprezentaci.
Kouba, Blažek, Koubek, Vaclík, ale i ty další co u nás chytali Bičík, Poštulka, Čaloun, Švenger, Štěch, Špit, Grigar, tyhle všichni by tu naší dvojici strčili do kapsy. Pro mě je absolutně nepochopitelný, že u nás máme dvě takovýhle díry.
My se zbavíme Nity, kterej teda mimochodem, by za tou první čtyřkou dělal dvojku a necháme si tu dva totálně průměrný golmany.
Dá se říct, že pochopim, když Rosickýmu nevyjde hráč do pole, tam je těch okolností víc, může se stát, že se ten hráč rozehraje. Ale u golmana je jasně hned vidět, jestli na to má nebo ne. Máme tu Heču, kterej možná umí kopat nohama, ale neumí chytat, potom Holce, co se bojí vyběhnout na centr kterej do jde na malý vápno. Je to v každým zápase pořád dokola, to dojde i uklízečce, že potřebujem brankáře.

+1
273.jpg
Gapin +2192
20.08.22 v 01:17

reakce na Canuck: ,,Takhle to dopadlo, kdyz jsme byli tam my dva sami.... Aspon tak to..." zobrazit příspěvekTakhle to dopadlo, kdyz jsme byli tam my dva sami.... Aspon tak to matne pamatuji! :)
"

Ano, pamatuješ si to matně.
Vypili jsme všechnu hrušku, která pak dlouho chyběla.
:-D :-D :-D

+1
273.jpg
Gapin +2192
18.08.22 v 16:07

reakce na Canuck: ,,To ja vim, kdybysme nekdy sli spolu do hospody, myslim, ze by u nase..." zobrazit příspěvekTo ja vim, kdybysme nekdy sli spolu do hospody, myslim, ze by u nase stolu nepanoval nejake ticho. Treba to nekdy vyjde...

Zabrodsky bydlel v byte na Letne v stejnem dome jako manzelky prarodice. Ona ho ale vubec nemela rada. Pry jeho bratr Oldrich taky bydlel v dalsim byte... A Zabrodsky taky mel do konce zivota hodne blizko k tenisu... Dokonce trikrat reprezentoval Ceskoslovensko v Davis Cup!"

No jelikož vás znám oba, tak ticho asi ne. Rumová vánice, ale určitě *OCHLASTOVE*

+1
273.jpg
Gapin +2192
04.08.22 v 17:31

reakce na marek17: ,,Všiml si někdo, že nám pomalu zmizela BILLA z webu i z..." zobrazit příspěvekVšiml si někdo, že nám pomalu zmizela BILLA z webu i z tréninkových dresů? Nemáme momentálně generálního sponzora a na dresech bude Fortuna? "

Tak i hala se přejmenovala tak je to možný.

+1
273.jpg
Gapin +2192
31.07.22 v 19:25

:-D :-D
Měním svůj páteční tip na odchod Priskeho z prosince na září :-D
Křetínský holt umí *FUCKU*

+2
273.jpg
Gapin +2192
31.07.22 v 10:39

reakce na Kubajs: ,,Stopka pod vrcholem. U odbočky k vysněnému titulu Spartě postavil..." zobrazit příspěvekStopka pod vrcholem. U odbočky k vysněnému titulu Spartě postavil závoru Třinec. Cíl zůstal nesplněn. O to větší motivaci mají Pražané do nové sezony. Sportovní ředitel Petr Ton zase lovil velké jména, spíše však sčítá odchody. Taky chce dát prostor mladým. „Ale musí mít výkonnost,“ dodává. Přiznává, že byl velmi blízko dohody s Michalem Kempným, sám se mu nabízel Michael Frolík. „Nedomluvili jsme se, má svou cenu,“ odkrývá manažer.

Tři roky sedí na ředitelské židli v holešovické kanceláři. Jednou bylo play off zrušené, podruhé tým skončil v semifinále. Napotřetí až ve finále. Další progres velí zisk poháru. Právě poslední ročník byl pro Petra Tona zatím nejnáročnější.

„Krize byla velká, odvolání Pepy Jandače bylo blízko. Uvažoval jsem, že se na střídačku postavím sám,“ říká v obsáhlém rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz.

Byť od vás často slyším, že tým není hotový nikdy, stejně se zeptám. Je kádr Sparty na novou sezonu kompletní, nebo ještě pracujete na posilách?
„Je to přesně tak. Stále sledujeme trh, nebráníme se možnému posílení, ale vše musí dávat smysl a zapadat do sebe. Zároveň věříme, že kádr v aktuální podobě má na to, aby bojoval o titul. Byli bychom nejraději, abychom hráli na čelních příčkách, vyhýbala se nám zranění a my bychom jen vychytávali vazby mezi dvojicemi a trojicemi. Takhle to ale často nejde. Zvlášť teď při vyrovnanosti ligy to asi tak jednoduché nebude. Máme devět obránců a šestnáct útočníků, tým je široký. Máme dost mladých kluků, které chceme zase zapojit. Ti, které jsme zapojili vloni, by zase měli mít větší roli, měli by být adaptovaní na Spartu a na tlak v ní. Kolem Vánoc zase budeme vyhodnocovat, jak si vedou. Chceme dávat mladým šanci, ale narovinu říkám, že musí mít výkonnost. Ambice máme nejvyšší, proto to mají u nás trochu těžší. Na druhou stranu pokud chtějí v hokeji něco dokázat, tak výzvy k tomu patří. Každý chce do Ameriky, do světa. Nejdřív ať se ale ukážou u nás.“

Nestála by zejména obrana za posílení? Slyšel jsem, že byl velmi blízko příchod Michala Kempného, který však nakonec zůstává v NHL.
„To máte pravdu, zájem jsme měli velký. Byli jsme předběžně dohodnutí. Kdyby se přesunul do Evropy, pravděpodobně by byl u nás. V Praze žije, je tady doma. Uvidíme, jak to s ním bude. Rád bych ho v našem dresu viděl. Soupisku zase uzavřeme až 31. ledna. Na druhou stranu nesouhlasím, že by naše obrana potřebovala nějak nutně posílit. Pro lidi tam třeba máme ne tolik známé hráče, ale my jim věříme. Proto tady jsou. Kromě stálic máme třeba Mikliše nebo Janduse, potenciál je v obou velký.“

Kluby, které nemají ty úplně nejvyšší reálné cíle, dávají vcelku logicky zelenáčům více prostoru.
„Právě. Podívejme se třeba do Plzně, kde to dělají pořád. Hrají ty mladé kluky a dělají to výborně. Na druhou stranu když se vrátíme pět, šest let zpátky... proč měli v dorostu a juniorce tolik nadějných kluků, ale nikdo se zatím úplně neprosadil? Přikryl, Lang nebo Mužík. Když šli z mladšího do staršího dorostu, říkal jsem si, že tyhle kluky bych klidně v budoucnu rád viděl ve Spartě. Jejich vývoj ale nebyl takový. V Plzni ví, kde jsou důvody. Máme to taky. Musíte mít trpělivost, ale... dlouho čekáme na titul, hrajeme o nejvyšší příčky. Kluci musí ukázat kvalitu na nejvyšší úrovni.“

Často však nad pobídkou z áčka zavrtí hlavou a odejdou do zahraničí. Do juniorky v Americe, nebo do mládeže ve Skandinávii. S tím se potýkáte taky, že?
„Bohužel ano. Měli jsme třeba dva nejlepší gólmany juniorky. Velmi mladý supertalent Michal Hrabal a o dva roky starší Kuba Krbeček. První jmenovaný studoval v Praze prestižní školu, rodiče nechtějí, aby už kariéru směřoval k profi hokeji, ale aby šel do Ameriky za studiem. Teď mu je 17 let. Jdou touhle cestou, což chápu. Krbeček odešel zkusit štěstí do nižší americké soutěže, ač jsme mu nabízeli profesionální kontrakt. V obraně jsme měli Nino Tomova a Tomáše Tomka, oba šli do ciziny. Tomek ale na zkoušce v Americe neuspěl a vrátil se, před pár dny jsme s ním podepsali smlouvu. Je to nejlepší bek juniorské ligy, ročník 2002. Celá liga z něj byla paf. Jako bek vyhrával bodování. Dospělý hokej je ale samozřejmě o dost jiný. Postavou je subtilnější, ale silově výborně vybavený. V útoku nám pak odešel Honza Krupička do Kärpätu Oulu. Taky nám ti kluci utíkají. Mládežnické kategorie u nás nemají zvuk. Nejlepší kluci prostě odcházejí, protože mají pocit, že tady by se nerozvíjeli. Jsem si ale jistý, že podmínky jako můžeme nabídnout ve Spartě, nemá spousta klubů ve Finsku ani ve Švédsku.“

Nejlepší bek, a v Americe neuspěje na zkoušce a vrací se s nepořízenou zpátky domů?
„Prostě mu to nevyšlo. Kluci se v tomhle věku hodně mění. O Ostapu Safinovi jsem slyšel, jak býval hodně sebevědomý a povahově složitější. Teď se po pěti letech vrátil z Ameriky úplně jiný člověk, mnohem pokornější. Kvalitu má velkou, ve 23 letech může příjemně překvapit, šanci dostane. Hodně jsme o něj stáli. Centr, vysoký, silný a dobrý bruslař, k tomu skvěle technicky vybavený. Takových tady po stadionech moc nejezdí.“

Ještě mě zajímá jedno jméno: Dominik Simon. O toho zájem nemáte?
Dominik zatím angažmá nemá, ale stále může pomýšlet na zahraničí. S agentem je ve spojení Jarda Hlinka. Přiznám se, že vloni jsme o něj zájem měli velký. On ale nakonec podepsal smlouvu v Americe. My máme momentálně naplněný rozpočet. Kromě Simona se nám nabídl také Michael Frolík. Tihle kluci ale mají svou cenu. Momentálně ale příchod Dominika není na pořadu dne. Žádné konkrétnější jednání ani vůbec nezačalo."

Takže jste měli zájem taky o Frolíka?
„Neřekl bych vyloženě zájem. Nabídl se nám, tak jsme se o tom bavili. On sám projevil velký zájem hrát ve Spartě, ale nedomluvili jsme se. Nemyslím si, že by vyšší počet typologicky podobných hráčů, kteří budou chtít mít co nejvyšší ice time, dělal dobrotu. Teď máme na soupisce šestnáct útočníků, u kterých věříme, že bez problémů přijmou svou roli v týmu.“

Stejně jako vloni i nyní převažují odchody nad příchody. Je mezi skončivšími hráči někdo, o koho jste stáli a jehož odchod vás mrzí?
„Začnu obecně. Že máme odchodů více je jasné. Před play off jsme měli skoro polovinu obrany zraněnou, takže jsme posílit museli. Byli to hráči na krátkodobou výpomoc. Honili jsme to, tým jsme dost nafoukli. Předimenzovali jsme ho. Nebudu zastírat, že jsem měl velké obavy, ať se nám to nevymstí. V play off jsme měli jednu celou lajnu, která byla zdravá, ale nehrála, protože se nevešla do sestavy. Ale zpátky k otázce...“

Začněme třeba u gólmanů.
„Během sezony jsme protočili gólmany. Naše dvojka (Jakub Neužil) tlak neustála, proto jsme přivedli Matěje Machovského. Když pak vypadl Saša Salák, přišel Julo Hudáček. Už někdy v únoru jsme se ale domluvili s Kubou Kovářem na příští rok. Postavili jsme to na jasné jedničce, na jednom z nejlepších brankářů, které bude extraliga mít. Pak se naskytla šance přivést Pepu Kořenáře. Na nich to chceme postavit. Nemůžu říct, že bychom byli v minulé sezoně s brankáři nespokojení, ale my jsme byli rozhodnutí, že chceme Kubu.“

Takže příchod Kořenáře byl rychloakce, žádná dlouhodobá snaha ho ulovit.
„Přesně tak. Vyskytla se možnost ho získat, tak jsme to probrali a rychle se domluvili. Původně jsme mysleli, že dvojka bude Adam Brízgala. Něco se ale naskytlo, my jsme se tak rozhodli. Ale k obraně...“

Pokud vím, stáli jste o pokračování Tomáše Dvořáka i Maxima Matuškina.
„Max nehrál v play off tak, jak jsme očekávali. Neměl ve třech sériích vyrovnané výkony. Neznamená to, že bychom s ním byli celkově nespokojení, ale když se nám naskytl Kuba Krejčík, rozhodli jsme se jednoznačně pro něj. Ano, chtěli jsme to ještě vyšperkovat Kempným, ale pořád je všechno otevřené. Uvidíme, co další jména. A Dvořák? Zájem byl, ale odmítli jsme finanční dostihy s Pardubicemi.“

Totožná situace jako před rokem s Janem Košťálkem.
„Ano. Zájem byl, nabídli jsme Tomášovi výborné podmínky. I když měl slabší sezonu, tak ho pořád vidím jako beka ve skvělém věku. Nehrál sice tak, jak jsme od něj očekávali, nerostl ideálně, ale zlepšoval se. Chtěl pracovat, povahově v pohodě. Platově jsme se ale výrazně rozcházeli, takže mi nezbývá než mu popřát hodně štěstí jinde. Podobné kvality ale u nás vidím v Miklišovi. Hodně věříme Davidu Němečkovi, který byl většinu minulé sezony zraněný. To je hráč, který může zvládat odehrát obrovskou porci minut stejně jako dříve Šmíd s Knotem v Liberci. Nějaké odchody nás mrzí, ale problém v obraně fakt nevidím.“

V útoku určitě mrzí nejvíc ztráta Filipa Chlapíka, o té jste ale věděli od prosince.
„Přesně tak, počítali jsme s tím. Tohle je daň za to, když mladý hráč zazáří. Všichni jsme se divili, že nebyl na olympiádě a pak ani na mistrovství světa. Bylo to velké překvapení pro všechny, ne jen pro nás. Beru to ale tak, že jeho plnohodnotně nahradí David Tomášek. Věřím taky ve spolupráci bratří Thorellů. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Znatelný progres očekávám od mladších kluků, od Prymuly, Konečného nebo Safina. Jádro se nám povedlo udržet, tam těch změn tolik není.“

Jak se Sparta zvládá udržet ve finančních závodech a tahanicích? V KHL končilo dost Čechů, vy jste ulovili jen Krejčíka. Obrovská jména přivedlo Dynamo.
„My se s Jardou držíme rozpočtu. To je celé. Otevřeně říkám, že absolutní priorita pro nás byla domluva s Davidem Tomáškem. Ohledně kluků z KHL vždy musíme brát v potaz, jestli kvůli nim navýšit rozpočet. Měli jsme zájem o Tomáše Hyku. Kdyby neklapl Tomášek, šlápli bychom do toho víc. To jsme nakonec ale nemuseli. Nejde navíc jen o finanční otázku, ale taky o to, jak a kam by zapadl do týmu hráčsky. Na jakou úlohu. Mezi top sedmi, osmi útočníky jsem to viděl opravdu na jedno místo, kam nám ale sednul David, proto jsme pak o tyhle kluky neměli zájem. U obránců je to jiné.“

Ve vedení Sparty působíte tři roky. Byť byly sezony úspěšné, titulový cíl jste zatím nesplnili. Je to pro vás velká motivace do další práce?
„Je to tak. Všichni ve Spartě chceme dojít ještě o kousek dál. Je to také o trpělivosti, i když byly minulé sezony neskutečně složité. Hrálo se bez diváků, všechny kluby řešily, jak se se situací co nejlépe finančně vypořádat. Loni jsme skončili těsně pod vrcholem ve finále. Narazili jsme na kolos jménem Třinec. Rozhodovaly detaily. Můžu říct jen pár kdyby... kdyby se nezranil Tomášek, Chlapík dal nějaké góly, neskolila nás rozsáhlá viróza... mohlo to být jiné. Pátý zápas se nám nepovedl, ale obecně jsme opravdu klukům neměli co vytknout. Vždycky rozhodovaly drobnosti. Na titul pořád čekáme, trvá to, stejně ale hodnotím minulý ročník jako velmi úspěšný. Upřímně ani nevím, co bych zpětně změnil, co bych udělal za sebe jinak.“

Neukázal vám Třinec cestu, jak na to? Ať už stylem hry nebo budováním stabilního kádru, v němž hrály důležitou úlohu všechny čtyři útoky?
„My taky něco budujeme, ale prostě některé hráče neudržíte. Nejde to vždycky tak, jak si vysníte. Chci, aby změn bylo co nejméně, ale pokaždé to nejde. Doba z 90. let je dávno pryč.“

Jak moc musí Sparta myslet, aby hrála atraktivní útočný hokej? Abyste diváky se vším všudy bavili.
„Měli jsme tu dva velmi zkušené trenéry. Na každou sérii jsme se připravovali trochu jinak. Vždycky ale nakonec rozhodují přesilovky, oslabení a individuální chyby. Když prohráváte, nemůžete bránit, ale můžete si pomoct dovednostmi. Konkrétně ve finále jsme měli čísla speciálních formací nižší, tolik nám to nešlo. Strašně nám chyběl David Tomášek, on dělal naše přesilovky. Jsme ofenzivní, chceme hrát útočně, ale play off se hraje trochu jinak. Věřím, že naše poslední dvě sezony a velké bitvy v play off nás toho hodně naučily. Správně jste řekl, že Třinec měl neskutečnou hloubku sestavy. Každá lajna dokázala skórovat, takhle se vyhrávají tituly. Když se podíváte na loňskou sezonu, také se už dokázala prosadit každá naše lajna. V tom jsme se hodně zlepšili. Třinec nás dokázal za každou chybu trestat, byli v pohodě, věřili si. My jsme bohužel ve finále tak produktivní nebyli.“

Vybírali jste podle praktikovaného stylu hry i trenéry? Aby Pavel Patera s Patrikem Martincem navázali na Josefa Jandače s Miloslavem Hořavou.
„Už během sezony jsme věděli, že oba trenéři skončí. Chtěli jsme vybrat co nejlepší možné nástupce. Dívali jsme se na bývalé sparťany, hledali vazby, co by mohlo fungovat. Na konci ledna jsme se dozvěděli, že Pavel Patera předčasně končí v Mladé Boleslavi. Oslovili jsme ho a rychle se domluvili. Pepovi s Milošem jsme to oznámili jako prvním, aby to věděli. Miloš Hořava s Pavlem v minulosti trénoval, takže jsme tu volbu řešili i s ním. Když jsem já končil kariéru, Pavel začínal s trénováním. Několik sezon jsme odehráli spolu. Jarda Hlinka ho zná léta, vychází spolu výborně.“

A volba Patrika Martince na post asistenta?
„Dali jsme Pavlovi na výběr zhruba šest jmen. Trenér si má vybrat svého asistenta, zároveň si ale myslím, že to musí být ve shodě s vedením. Pavel si takhle vybral Patrika Martince.“

O konci Jandače s Hořavou se vědělo dlouho dopředu, ale jaký k tomu byl váš postoj? Přesvědčovali jste je, ať zůstanou?
„Nešlo to. Miloše znám, tím bych si u něj fakt nepomohl. Když se nějak rozhodne, nejede přes to vlak a já to plně respektuju. Překvapilo mě, že jsem ho vůbec zlomil, aby se do Sparty vrátil. Přišel Pepovi pomoct. Na začátku listopadu to opravdu vypadalo, že Pepa skončí. Nedařilo se, narovinu jsme to spolu řešili. Sám nabízel své místo. Tyhle změny dělat nechcete, ale někdy je to nevyhnutelné. Tehdy k tomu bylo hodně blízko. Miloš to udělal kvůli Spartě, kvůli Pepovi i mně s Jardou, aby nám pomohl.“

Josef Jandač po konci sezony říkal, jak ho mrzí, že vytoužený titul se Spartou nedokázal urvat. Jak to mrzelo vás i speciálně kvůli němu? Pro Spartu toho udělal spoustu, u fanoušků to ale leckdy jednoduché neměl.
„Jasně, že mi to bylo líto. Mrzelo mě to ale úplně kvůli všem. Dvakrát jsem vyhrál jako hráč, Jarda čtyřikrát. Chceme to vyhrát i jako manažeři. Mrzí mě to kvůli hráčům, kvůli fanouškům. Pepa tady trénoval dlouho, je to ohromně pracovitý trenér. Znám ho strašně dlouho. Můžete říkat, jak vám je jedno, co kdo o vás říká, stejně ale vnitřně chcete dokázat, že ten titul dovedete vyhrát. Jeho vůle a pracovitost byla obrovská. Vyhrát ale mohl jen jeden. Určitě to ale neznamená, že by měl nějak rezignovat, že tuhle misi nezvládl. Kolikrát to není jen o umu, ale taky o kusu sportovního štěstí. Můžete odvést vynikající práci, ale vrcholu nedosáhnete.“

Jak bylo během října a listopadu, kdy krize Sparty byla opravdu hluboká, těžké zůstat v klidu a nepanikařit? Jste mladí manažeři. Pořád jste týmu věřili?
„To je právě to. Pořád jsme věřili. V jednu chvíli jsem byl rozhodnutý, že se seberu a bez trenérských zkušeností se tam postavím sám. Že půjdu s kůží na trh a postavím se na střídačku. Tahle myšlenka tam byla. Než všechno rozprodat a zbořit, udělat raději tohle. Řešili jsme nový impulz, vždycky je to velký risk. Tak jsem to cítil. Nakonec bylo upřímně velké štěstí, že jsme uhráli čtyřku, pomohli nám k tomu dva soupeři.“

Jaký měla na tým vliv kauza Alexandera Saláka a jeho konec v týmu v polovině ledna?
„Už bych se k tomu nechtěl dál vracet. Július Hudáček a Matěj Machovský nám nakonec pomohli dostat se až do finále, takže nám tato změna nakonec prospěla.“

Teď jistě doufáte, že se post brankáře ve Spartě ustálí a skončí hledání.
„Určitě si to přeju, ale tím se dostáváme na začátek rozhovoru. Tým je živý organizmus a jeho budování nikdy nekončí. Na brankáře je tlak velký. Nikdy by mě nenapadlo, že v minulé sezoně budeme končit s kompletně jinou dvojicí, než s jakou jsme ročník začínali. V lednu by si málokdo vsadil, že se dostaneme do finále. I díky této změně budeme na loňskou sezonu vzpomínat jako na úspěšnou.“

"

No jo a někteří příznivci úplně zbytečnejch a nepotřebnejch komoušskejch estébáckejch paklubů z toho rozhovoru úplně stříkaj, asi jim prdne cévka.

273.jpg
Gapin +2192
30.07.22 v 01:44

By jsme mohli popíchnout adminy ať udělají tipovačku. Jak dlouho Priske vydrží.
Tipuju aby se Rosický sám necítil jako debil, tak do štědrýho dne, pak mu ta jeho manželka nakáže uklízet ten jejich kostel.

+1
273.jpg
Gapin +2192
30.07.22 v 01:28

reakce na Gapin: ,,Tohle je velký omyl. Za největší šašky v republice jsme akorát..." zobrazit příspěvekTohle je velký omyl. Za největší šašky v republice jsme akorát my, fanoušci. Nevím kde se i v těch nejzarytějších a kovanejch sparťanech, bere ta neskutečná naivita, že někdy bude líp. Celý to má jenom jedno jméno...
DANIEL KŘETÍNSKÝ.
Už skoro dekádu tahle brněnská *** kurví nejslavnější klub v zemi. Dokud tahle rakovina neodtáhne, nikdy líp nebude.
Jinak mu děkuju za ***ý den.
Ráno jsem šel do práce, kde jsem byl terčem posměchu.
Při obědě, jsem byl terčem posměchu.
Večer v hospodě jsem byl terčem posměchu.
Zítra u nás pořádáme akci pro cca. 400 lidi a já už vím že pro minimálně padesát lidí (ksindl desítek a plesnivej) budu zase terčem posměchu.
Děkuju Rosickýmu, Sobotkovi a celýmu tomu spolku za krásně strávenej víkend.
Smrt Brnu! A panu JUDRovi ať se mu vocas ucpe!"

"Ksindl sešitej a plesnivej"

273.jpg
Gapin +2192
30.07.22 v 01:26

reakce na MartinMegadeth: ,,Naše slavné prohry aneb kolikrát už jsme za posledních dvanáct..." zobrazit příspěvekNaše slavné prohry aneb kolikrát už jsme za posledních dvanáct let byli za největší kašpary a ko**ty! Všechny mají společného jmenovatele: trenéři se měnili, hráčský kádr se měnil, ale kapelník byl vždy stejný: nějaký Křetínský. A pak kde je zakopaný pes. *KOSA*
isport.blesk.cz/clan..."

Tohle je velký omyl. Za největší šašky v republice jsme akorát my, fanoušci. Nevím kde se i v těch nejzarytějších a kovanejch sparťanech, bere ta neskutečná naivita, že někdy bude líp. Celý to má jenom jedno jméno...
DANIEL KŘETÍNSKÝ.
Už skoro dekádu tahle brněnská *** kurví nejslavnější klub v zemi. Dokud tahle rakovina neodtáhne, nikdy líp nebude.
Jinak mu děkuju za ***ý den.
Ráno jsem šel do práce, kde jsem byl terčem posměchu.
Při obědě, jsem byl terčem posměchu.
Večer v hospodě jsem byl terčem posměchu.
Zítra u nás pořádáme akci pro cca. 400 lidi a já už vím že pro minimálně padesát lidí (ksindl desítek a plesnivej) budu zase terčem posměchu.
Děkuju Rosickýmu, Sobotkovi a celýmu tomu spolku za krásně strávenej víkend.
Smrt Brnu! A panu JUDRovi ať se mu vocas ucpe!

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 25. září - 17:00
  16.png
  PLZ (doma)
  Extraliga (4.kolo)
 • 27. září - 18:30
  12.png
  VIT (doma)
  Extraliga (5.kolo)

Kalendář akcí

<<09 / 2022>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
10
12
13
14
15
17
19
20
21
23
24
26
28
29