Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
1664.png
Ex1tus +45
25.03.21 v 14:32

Ďalogu bych dřív taky bral, ale evidentně u nás úplně nechtěl být (možná nějaký problém s trenérem/trenéry, takže teď už bych byl z jeho příchodu rozpačitý). Pokud se nepletu, když se jeho přestup do Pardubic finalizoval, tak měl nabídku i od nás, a odmítl. Na to konto jsme přivedli Němečka a myslím, že to byla trefa do černého (i s ohledem na to, že u nás prodloužil, takže je spokojenost oboustranná).

Odchod Košťálka by mě mrzel, ale vlasy bych si nerval. Mám ho rád, sympaťák, sparťan, ale teď máme obranu v takovém složení, že odchod jednoho ofenzivního beka by se dal přežít. Dokonce by - pokud by zůstala sestava aktuální a odešel by jen Němec - se ani nemuselo nutně doplňovat. Třeba takový Jandus by místo skvěle zacelil a byl by na 7. beku prostor pro dalšího mlaďocha.

+1
1664.png
Ex1tus +45
25.03.21 v 11:45

Tady jen výtažek z dnešního premium článku na iSportu o Pardubicích, diskutujme. *SILENY*

"Velkým tématem je v tuhle chvíli obrana. Defenzivu opouští Marek Ďaloga, který by měl být domluven s Kometou. Klub o pokračování svazku neměl zájem. „Pardubice intenzivně pracují na příchodu ofenzivního obránce do přesilovky,“ řekl Sportu zdroj. Dynamo by se mělo zapojit do lákání sparťanského Jana Košťálka. Po sezoně mu končí smlouva, Sparta stojí taky o jeho setrvání, ale pro něj je variantou i odchod za moře."

1664.png
Ex1tus +45
28.02.21 v 21:17

Saša skvělý, o jedničce je podle mě rozhodnuto. Góly dostal vyloženě z nechytatelných ran do vinglu + měl jednou štěstí s tyčkou. Má hodně rozevlátý styl, ale ani Třinec, který na to byl evidentně připravený a často to hrál jakoby za něj do prázdné, to ani jednou nedokázal využít. Buď se Saša stihl přesunout i tak, případně to kryli obránci. Po dnešku má 93,5 % zákroků, a jakmile se dostane přes minimální hranici odehraných utkání pro umístění mezi "chytající brankáře", půjde na první místo v celé lize. *DRINK*

Byla vidět i ta jistota, co jde z našeho týmu, když ho za sebou mají. Nevím, čím to je, a je mi upřímně Machyho trochu líto, ale prostě to funguje úplně jinak. Puky mu nevypadávají, a když jo, tak protože mu to Milan metr před ním tečuje. :-D

Musím uznat, že se mi i dost líbí to, jakým způsobem zápasy prožívá. Není to typický tichý brankář, v tomhle mi hodně připomíná Břízu v nejlepších letech. Někdy to určitě může škodit, klid je potřeba, ale já podobné čertíky mnohem raději. *PEKLO*

+1
1664.png
Ex1tus +45
25.02.21 v 18:48

reakce na Schaschek: ,,Tvl jako takhle to vypadá, že za to může Machovský, ale my..." zobrazit příspěvekTvl jako takhle to vypadá, že za to může Machovský, ale my hrajeme jak žáci úplně. "

Ale zase bych ho úplně zodpovědnosti nezbavoval. U prvního a třetího gólu měl nepochybně víc vyjet (jasně, pak by mohli nahrávat do prázdné, ale brankář má mít přímou a obránce nahrávku, když je 2 na 1, a on dostal v obou případech gól od prvního hráče), u toho druhého gólu to vyloženě podcenil a vůbec nebyl u tyčky, protože myslel, že Jarůšek nevystřelí.

Kdyby se vzal každý jeden gól zvlášť, nikdo neřekne, že je to vyloženě chyba brankáře. Jenže když se to vezme tak, že 4. zápas za sebou dostal 2-3 góly z prvních 5 střel, tak to fakt není náhoda. I kdyby na něj každý zápas byly první tři střely samostatný únik, nemůže pokaždé dostat dva fíky. Jednou možná, dvakrát se smůlou, ale čtyřikrát nikdy.

Mám pocit, že se trenéři na sílu snaží, aby to byla jednička (protože je to fér, jednička měl být i po příchodu Saláka, rozumím tomu), ale teď už to nejde dál zkoušet. Machy to nedává, ať už je to z jakéhokoliv důvodu.

To, že hrajeme jak školáci a obrana je průchoďák, to je fakt. To Machymu určitě nepomůže. Ale on dlouhodobě není ta záchranná brzda, teď se to ukazuje v celé nahotě.

+1
1664.png
Ex1tus +45
23.02.21 v 15:56

Na fotbalové derby se řeší za 3000 lidí, z toho 2000 permanentky. Podmínkou je negativní PCR test z toho dne. Jasně, fotbal se hraje venku, ale jinak (velikost stadionu, rozdělení do sektorů, celospolečenská nedůležitost - myšleno tak, že fakt není nutné, aby se to dělalo, pro nás je ta důležitost trochu jinde :-D) ještě nějaká naděje je. Snad. Pokud to tedy projde.

1664.png
Ex1tus +45
19.02.21 v 17:03

reakce na Schaschek: ,,Za mě laxnost v obraně. Úplně zbytečný nedůraz. Jednou..." zobrazit příspěvekZa mě laxnost v obraně. Úplně zbytečný nedůraz. Jednou šibenice, podruhé statný odraz. Fakt by mě zajímal ten náš neuznaný gól. "

U toho našeho gólu podle mě Rousek jasné kopnutí, bohužel. Rval to tam tou nohou asi pětkrát, nakonec to prošlo, a neměl jsem pocit, že by se toho někdo jiný dotkl hokejkou pak.

1664.png
Ex1tus +45
19.02.21 v 16:57

reakce na Schaschek: ,,Já si spíš dávám otázku zda by Salák mohl ovlivnit něco...." zobrazit příspěvekJá si spíš dávám otázku zda by Salák mohl ovlivnit něco. Přijde mi, že ne. "

Těžko fakt říct, co to je. Jestli tam je třeba lepší koordinace obránců, že si Saša umí křiknout. Něco tam ale být musí, tohle už na náhodu nejde házet. Třeba u toho druhého gólu si navíc myslím, že Saša lepší s hokejkou (viz jím chycený nájezd vypíchnutím, posledně) a nenechal by si to takhle projít před nosem.

1664.png
Ex1tus +45
19.02.21 v 16:53

reakce na marek17: ,,Ale nejsou to prostě jeho góly, nevím co tam všichni dělaj když..." zobrazit příspěvekAle nejsou to prostě jeho góly, nevím co tam všichni dělaj když je v bráně "

Není to nakonec jedno, co přesně za to může? Buď obránci nebrání, když je v bráně, nebo Machy nechytí nic navíc. Ale ta jeho bilance z posledních zápasů (zejména v porovnání se Sašou) je fakt pekelná, ať už za to může kdokoliv. A 3 ze 3 zápasů už prostě není náhoda.

1664.png
Ex1tus +45
19.02.21 v 16:50

Sorry, Machy, ale tohle je peklo. 3. zápas, co začíná, tak zase od začátku tečeme po pár střelách. Minule to byly 2 góly ze 3 střel, dneska to dotáhnul k dokonalosti a ze 2 střel dostal 2 góly. První z brejku, za něj nemůže (ale opět problém s chytání něčeho navíc), druhý jde vyloženě za ním. Mám pocit, že se ho trenéři snaží podržet, ukázat mu, že je furt jednička, ale tohle prostě nejde. *VYHLIZI*

1664.png
Ex1tus +45
09.02.21 v 12:40

reakce na Averon: ,,Když se podívám na Pecha, tak to je radost. Super hráč a člověk..." zobrazit příspěvekKdyž se podívám na Pecha, tak to je radost. Super hráč a člověk do kabiny. Už několik sezón po sobě má 40 bodů za sezónu. Nechápu proč vedení sparty mu nedá adekvátní nabídku. Je mi vážně líto, že ve Spartě po Sezóně končí."

Vedení jasně řeklo, že dostal nabídku, a to opravdu slušnou. Je to teď jenom na něm, jak se rozhodne. Hlinka a Ton jsou pro mě garancí férového jednání, rozhodně si nemyslím, že by se opakovaly smutné konce legend, které se občas hnaly mokrým hadrem.

Já si na podporu jeho rozhodování před pár dny pořídil ten černý dres k nehrané sezóně CHL právě s Pechem. A pokud se mu tohle donese, nemůže mě zklamat a zůstane, to je tutovka! *HAHA*

+1
1664.png
Ex1tus +45
08.02.21 v 15:04

Pozor na ty hrátky s čísly, musíš to zasadit do kontextu. :) Sukel má aktuálně +13, ale:

1) Celá Sparta má super +/- (logicky, vzhledem k našemu skóre a umístění)
2) Mezi hráči, co odehráli alespoň 30 zápasů je v +/- prakticky na konci, horší jsou jen Dvořáček (+1), Kudrna (+3) a Pech s Buchtou (+12 a +11, ti to ale naženou v přesilovkách, které se do toho nepočítají).
3) Hraje druhou lajnu s Rouskem a Tomáškem, což mu automaticky zvyšuje +/-, i když se na gólech přímo nepodílí (to, že má jako centr produktivní lajny, v době počítání i druhé asistence, jen 6+6, je prostě málo).

Nechci na něj nasazovat, vůbec se mu nedá upřít snaha, jenže tu střeleckou "smůlu" (v uvozovkách proto, že to podle mě smůla není) má už druhou sezónu a nedokáže to změnit + podle mě nedokáže dát pořádnou nahrávku do šance. Ale pro mě je to centr 4. lajny mezi bojovníky (k Dvořáčkovi), do 2. řady nepatří.

Jo a ještě se musí zbavit těch zbytečných vyloučení, která dělá pravidelně ke konci zápasu v útočném pásmu.

+2
1664.png
Ex1tus +45
07.02.21 v 18:51

Nejdůležitější zjištění posledních cca 10 zápasů: Jandač + Hořava zvládají reagovat na nepříznivý vývoj zápasu, což bylo u Jandače vždycky kritickým negativem (ostatně i letos během sezony).

U brankářů mám takový zvláštní pocit, jako by šlo zlomový moment sezony. Machy ze 7 střel 3 góly, ani za jeden nemohl, ale jak se mu v určitých úsecích ročníku dělo, opět ani jeden zákrok navíc. Šel dolů, když rozhodně nemusel, ale výkon dozadu od příchodu Saláka o level jinde. Uvidíme, co další zápasy, ale jak říkám, měl jsem vzadu v hlavě takový pocit, jako by se přelévala důvěra k Sašovi.

Absolutně nechápu Sukela. Ten hráč se snaží, je rychlý, je fajn na oslabení, ale to je všechno. Velkou část sezony hraje 2. brázdu, Sparta s předstihem nejlépe skórující tým a on má po 41 zápasech 12 bodů. Pro srovnaní, Tomášek hraje taky skoro celou sezonu ve 2. lajně a má 39 bodů, Rousek 27. Sukel za mě nedokáže tvořit hru (střílí z nesmyslných pozic, prakticky nikdy nic nevymyslí), a když je v tutovce, 9/10 nepromění. Dost doufám, že se lajny budou blížit tomu, jak se to dneska změnilo v průběhu. Na druhého centra ani náhodou.

Každopádně vydřená výhra, super obrat, dobrá práce a velice důležité utkání pro PO. Gratulace! *METAL*

1664.png
Ex1tus +45
02.02.21 v 15:59

reakce na rad55: ,,Dneska jsem na sestavu zvědav a víc než kdy jindy. Sobotka asi..." zobrazit příspěvekDneska jsem na sestavu zvědav a víc než kdy jindy.
Sobotka asi nebude, Míra ve čtvrtém útoku, to mě moc naštve. *ANO* "

Máš ho v první brázdě místo Sobotky ;-)

+1
1664.png
Ex1tus +45
31.01.21 v 19:54

reakce na Tomidlo1: ,,Co jsem četl po internetu tak Sobotku sejmula brusle spoluhráče do..." zobrazit příspěvekCo jsem četl po internetu tak Sobotku sejmula brusle spoluhráče do brady
Na síti to asi bude jak se to stalo to nevím ale jen píšu co jsem zaslechl
Tak snad bude ready aspoň na pátek možná na úterý
Třetí třetinu nehrál asi kvůli tomu aby si odpocinul nemělo cenu ho tam hnát za každou cenu uvidíme snad to nebude nic vážného *THUMBSUP* "

Pokud to bude tohle, tak dobrý. Díky moc za info! *KAMOSI*

1664.png
Ex1tus +45
31.01.21 v 19:37

Dneska těžká uspávačka, ale 3 body, bez vyloučení, venku. To se počítá a budou se určitě hodit.

Trochu se děsím, kam zmizel Sobotka. *SORRY* Najednou nehrál, tak snad ho někde jen trochu zatahalo a pro jistotu ho posadili. Nevybavuji si nic, kde by se to mělo odehrát.

Saša Salák dneska docela peklíčko, hlavně to, jak mu zpočátku úplně každý puk vypadnul (taky z toho padly dva góly). Ale minulý zápas naopak zalepoval neskutečně, takže věřím, že ne to jen o praxi a po nemoci se do toho pomalu dostane. *OK*

1664.png
Ex1tus +45
29.01.21 v 18:47

reakce na Schaschek: ,,Tvl taky nejsem fanda Jandače, ale vy byste na něj svedli i to, že..." zobrazit příspěvekTvl taky nejsem fanda Jandače, ale vy byste na něj svedli i to, že venku prší...

Beky má na starosti Hořava ne Jandač. "

Když už to zmiňuješ, ten déšť mě dneska pěkně vytočil. Moc Pepovi nepomáháš *VYHLIZI*

1664.png
Ex1tus +45
21.01.21 v 16:36

Komedianti z Brna opět rozjíždí estrádu. *KSICHT* Punčochář z iDnes dneska píše o tom, že Němec zase trénuje s Brnem. Stejně tak Vincour, Freibergs... Prostě komici na druhou. Jak člověk mohl Zábranského dlouho brát, tak poslední rok dva jeho vyjádření, tahy, výběr hráčů, šaškárny a nerozhodnost... Všechno začínat být trochu trapné. Ale jen ať tam takhle drží a fungují co nejdýl, tohle se neomrzí. *OK*

A rád bych dodal, že jsem fakt rád, pokud Němec nepřijde, protože jsem ho (asi na rozdíl od těch, co ho chtěli) viděl hrát. Myslím, že v Brně krásně zapadne a snad nám dál bude přinášet radost v jejich dresu, protože ho tamější velice rádi vyprovázeli pryč. *FUCKU*

1664.png
Ex1tus +45
13.01.21 v 10:51

Salák včera podle mého kvalitní výkon, pokud si uvědomíme, že prakticky rok nechytal. Snad jen dvě věci se mu dají vytnout (to upadnutí, po kterém měl padnout gól a nechápu, jak to naše obrana zázračně zachránila) a ten gól Klepiše na přední tyč (tam těžko soudit, jak moc dobře to trefil, protože z opakovaných záběrů byl vidět prd, ale pořád je to na přední tyč). Jinak v podstatě bez větší výtky, i když on sám k sobě byl hodně kritický. Navíc jeho výkony půjdou logicky ještě o kus výš. Nejvíc mě překvapilo, jak moc jsem si uvědomil, kolik toho z Machyho oproti Salákovi vypadává ven. I když je Machy v aktuálně super formě, ani vzdáleně to tak jistě do lapačky a na prsa nechytá. Myslím, že pokud si kluci nepůjdou z nějakého důvodu po krku, máme opravdu solidní dvojku do PO. *METAL*

+1
1664.png
Ex1tus +45
12.01.21 v 17:08

Když to Machymu moc nešlo, neměli jsme tam s nadsázkou koho jiného dát. Když se Machymu začalo opravdu dařit (musím uznat, že minimálně poslední dva zápasy byl fakt hodně dobrý), tak hurá Salák do brány. Chápu, že se potřebuje rozchytat, ale určitě by se za pár zápasů našla lepší příležitost, kdy půjde logicky výkonnost o něco níž (nad 98 % se úspěšnost zákroků nedá dlouhodobě držet). Anebo ho tam dávají právě teď, aby Machy věděl, že to opravdu není kvůli výkonnosti a nerozhodili mu psychiku? *SILENY*

1664.png
Ex1tus +45
08.01.21 v 22:34

Druhá nula Machyho parádní. Ta první proti Hradci byla spíš obrany, tam reálně nebyla velká šance proti nám, ale dneska? Opravdu se činil, měl tam hned několik super zákroků, výborný výkon z jeho strany! Kéž by teď dokázal chytat podobně i dál (a nuly vůbec nejsou potřeba, prostě stabilní výkony, kdy se na tebe tým může spolehnout), a hlavně aby si takovou formu našteloval do PO. Jak říká kámoš: Pokud Salák na střídačce znamená, že Machy bude chytat podobně, byl to nejlepší příchod letošní sezóny. *FLAGSPA*

+1
Další stránky:
12

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

  • Choreofond

Následující zápasy

  • 13. dubna - 17:00
    11.png
    LIB (venku)
    Extraliga (SF6)

Kalendář akcí

<<04 / 2021>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
5
6
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30