Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
Další stránky:
otaznik1
kvcr +41
15.02.19 v 09:59

Nemyslím si, že by Sparta v Pardubicích podala nějak diametrálně odlišný výkon, než v předchozích zápasech. Bylo tam pár individuálních chyb (tady si dovolím polemizovat s názorem, že by trenéra chtěla odstřelit česká kabina. První gól jde za Delislem, druhý za Blainem), dlouhé pasáže jsme Pardubice mleli, jen jsme tentokrát nedokázali dát góly. Mimochodem Liberec v Pardubicích nedávno upotil výhru 1:0. Tím ale samozřejmě nechci tým nějak omlouvat - zápas jsme vyhrát měli a totálně jsme při tom selhali. Jen to považuju spíš než za mimořádný výpadek za normální důsledek toho, že proti defenzívním týmům nám naprosto chybí hokejová nadstavba, jakou bychom je přehráli. Jakmile nedáme v takovém zápase první gól, nemáme jinou herní alternativu. Taky mám čím dál větší pocit, že se vůbec nedokážeme popasovat se zápasy, v nichž jsme jako velcí favorité (i když takových je čím dál méně).

Můžeme to hodit na hráče a říci, že na Extraligu nemají nebo že hrají hluboko pod svoje možnosti. Kus pravdy na tom bude: začnu první skupinou - tam bych zařadil útočníky s naprosto nedostatečným kreativním potenciálem (Sill, Beran, Smejkal, Kudrna, bohužel asi i Jirka Černoch) či Stevena Delisla, který na Extraligu nestačí rychlostně (i s jeho kladnými +/-body je v mých očích ten rychlostní deficit příliš vidět a bude to znát čím dál víc). V druhé skupině je v podstatě zbytek týmu snad kromě Pecha a Rouska s Klímou a obou brankářů.

Tohle ale není samo sebou - jeden z hlavních důvodů je to, že těch Brošových kousavých typů máme v týmu moc a jenom jsme přešli z jednoho extrému (kdy nám tyhle typy hráčů chyběly) do druhého. I to by se ale myslím dalo vyřešit, pokud by tihle hráči hráli spolu jako ta před sezónou proklamovaná checking line a jejich úkolem by bylo eliminovat elitní útoky soupeřů. My to ale máme tak, že pečlivě rozstrkáváme do pětek jak těch pár kreativních hráčů, tak i hráče na boření. Jak je vidět už skoro celou základní část, tudy cesta nevede. Trenéři měli trpělivost s kreativní lajnou Bukarts-Pech-Forman celé čtyři zápasy, v Pardubicích už bylo zase všechno jinak. Netvrdím, že by ten útok nějak zářil, ale tohle chce prostě nějaký čas. Podle mě bylo jasně vidět, že spolupráce Lukáše Pecha s Mírou Formanem funguje a objevovaly se tam věci, které jsme do té doby viděli jen zřídka. Ten mix hráčů a časté změny ve skladbě útoků považuju za hlavní příčinu té absence souhry a kreativity. Takhle tou sestavou nemotá snad ani Růžička a ten je tím pověstný. Další věcí jsou aktivity směrem dopředu - zlepšilo se sice zavážení puků (toho nahazování už není tolik), ale přechod do útoku a hlavně přesilovky jsou pořád tragické. Taková bezradnost už není normální ve chvíli, kdy se blíží konec základní části. To, že (pokud chceme zachovat stávající realizační tým) potřebujeme asistenta pro ofenzívu, je zřejmé už hodně dlouho. A Hlínu bych do toho opravdu netahal, je u týmu jen chvíli a předpokládám, že jeho hlas je přinejlepším poradní. Musím se taky vyjádřit k předvčerejším nočním bazénům - považuju to za nesmysl ve světle toho, že jsme uprostřed šňůry pěti zápasů v osmi dnech. Takhle se trestají děti na prvním stupni základky (a nedá mi to nevzpomenout si na povinné sledování zápasů "po škole" na konci minulého play-off). Na jednu stranu trenér hráče chrání před médii a jedním dechem jim připraví takovouhle taškařici, kdy si z nich (zase) bude utahovat většina hokejové veřejnosti - teď mluvím i z vlastní zkušenosti - a věřím, že protihráči to použijí taky. Ve všech ostatních týmech se tohle řeší prostřednictvím pokut nebo třeba i tréninků navíc v normální době, ne takovouhle exhibicí. Už to tady padlo několikrát a tohle je podle mého názoru další příklad, jak vedení a trenéři vyvíjejí na hráče neúnosný tlak a vytvářejí špatnou atmosféru v klubu. S tím souvisí i to (a i to tady mnozí zmiňovali), že (přestože Jakub Sedláček chytá podle mého názoru velice dobře) točení brankářů nám zatím nijak zvlášť nepomohlo a že se tedy jedná o zbytečný zásah do něčeho, co fungovalo dobře.

Ještě bych se chtěl zastavit u názoru, že hrajeme tak, jak se má hrát v play-off. Často uváděná teorie, že v play-off dominují dřevorubci, už myslím dávno neplatí. I v play-off je potřeba předvést hokejovost, jinak se dá vyhrát jen za cenu velké dávky štěstí. I za starých dob temna nás až na výjimky vyřazovaly týmy jako Třinec, Liberec a pozdější Brno hokejem.

Dneska jsme asi všichni hodně zvědaví, jak zareagujeme v Boleslavi. Paradoxně bych řekl, že být outsiderem je pro nás výhoda, ale dost se obávám dvou věcí - jak je tým aktuálně rozházený psychicky (a možná i fyzicky) a hlavně toho, že Miloš Hořava je jeden z trenérů, který naše slabé stránky dokáže využít a zvolit hru, která pro nás bude maximálně nepříjemná. Přál bych si, aby se zase vrátilo kouzlo našich venkovních úspěchů, ale k tomuhle zápasu hledím s dost velkými obavami.

273.jpg
Gapin +1076
15.02.19 v 08:50

reakce na MartinMegadeth: ,,Homolko, tohle jsem ale zmínil naposledy tak někdy před rokem a..." zobrazit příspěvekHomolko, tohle jsem ale zmínil naposledy tak někdy před rokem a čtvrt nebo rokem a půl. Já mám problém věřit tomu, že by Bříza záměrně Spartě škodil. Ale je jasný, že vedení klubu prostě vzal za blbý konec a výsledková mizérie je toho důkazem. Je fakt, že v lednu jsem si byl sednout dvakrát se třemi bývalými kluky ze Sparty jeho generace a co vyprávěli, ono s ním vážně jednoduché vyjít a fungovat nebude. Ale nikdo z nich nepochyboval, že Sparťan je kovaný a neúspěchy ho s**ou. Jenže teď jde o to, aby z té své hrušky kulturního a společenského přesahu Sparty slezl a začal opravdu něco dělat nebo může Sparta skočit opravdu špatně. On je tady šéf, on musí praštit rukou do stolu a obrazně i skutečně oddělit zrno od plev. Najít, přivést a dosadit ty správné lidi, co nastartují áčko. A pak ať se klidně vrátí zase zpátky do toho svého světa sponzorů. Nedávno jsem tady vzpomínal častou glosu kriminálníka Rezeše z doby kdy vlastnil fotbalovou Spartu, kterou si znovu vypůjčím: Bříza nemá postavené základy a snaží se stavět nějaké sedmé nebo třinácté patro. A to nemůže skončit jinak než že barák nebo projekt spadne. *NAPR**** "

Ty dobre vis ze ja rad narazim na to kdo je skutecnej vlastnik Sparty. Oficialne je to byvala firma Brizovo manzelky se zakladnim jmenim 2000,- Kc. Neoficialne Kellner?
Kdyz jsme se na to Brizy zeptali osobne tak nas v podstate vyfakoval.
Zastavam nazor ze pokud nekdo dela neco takhle schvalne nepruhledne, tak pak muze schvalne delat cokoliv.

1464.jpg
Laďa74
15.02.19 v 00:27

reakce na frafont: ,,No jo, ale kolik těch zápasů v O2 bylo, kdy jsme si opravdu mohli..." zobrazit příspěvekNo jo, ale kolik těch zápasů v O2 bylo, kdy jsme si opravdu mohli říct "sice prohra, ale opravdu makali a jenom to nevyšlo"? Já teda tuhle sezónu vím o dvou - jeden s Třincem a druhej teď 3. února s Plzní (s tím, že s Plzní ale začali hrát pořádně až někdy v půlce zápasu). Dva zápasy, to je trochu málo."

Nemyslím, že by těch zápasů bylo zase tak málo. Jistě, byly naprostý propadáky (druhý zápas s Brnem 1-4 , druhý s Pardubicema 1-3, nebo první se Zlínem 1-5). Ale během níže uvedených 8 zápasů nehráli uplně blbě. Zápas se vyvíjel špatně, ale dokázali se (alespoň na chvíli) zvednout, zabojovat - než teda dostali poslední ránu z milosti:). Holt to tam někdy nepadalo, chybělo trochu štěstí, soupeř dal náhodnej gól apod. Tyhle zápasy mohly dopadnout klidně uplně jinak, v náš prospěch. Takže třeba 25/9 Hradec 1-2...23/10 Litvínov 1-2...18/11 Olomouc 4-6...25/11 Třinec 1-3...2/1 Chomutov 3-4...27/1 Liberec 1-2...3/2 Plzeň 4-5...11/2 Plzeň 3-4. *CAS*

otaznik4
SHS
15.02.19 v 00:00

Výsledky včerejší diskuse (14. 2. 2019):

Nejvíce příspěvků (5) napsal uživatel Gapin a použil v nich celkem 1 678 znaků.

Další pořadí:
2. MartinMegadeth (příspěvky: 4, znaky: 9 304)
3. Schaschek (příspěvky: 4, znaky: 2 900)
4. karlos (příspěvky: 3, znaky: 1 549)
5. frafont (příspěvky: 3, znaky: 1 343)

Celkem bylo včera napsáno 29 příspěveků, které obsahovaly 21 758 znaků.

otaznik5
Anguilla +50
14.02.19 v 22:03

Sem přemýšlel že bych zejtra jel do Bolky mám to blízko ale jak hrajou a s Jakým přístupem tak sem se na to vysral nemám zájem jet domů nasranej

otaznik6
karlos +142
14.02.19 v 20:32

reakce na MartinMegadeth: ,,Homolko, tohle jsem ale zmínil naposledy tak někdy před rokem a..." zobrazit příspěvekHomolko, tohle jsem ale zmínil naposledy tak někdy před rokem a čtvrt nebo rokem a půl. Já mám problém věřit tomu, že by Bříza záměrně Spartě škodil. Ale je jasný, že vedení klubu prostě vzal za blbý konec a výsledková mizérie je toho důkazem. Je fakt, že v lednu jsem si byl sednout dvakrát se třemi bývalými kluky ze Sparty jeho generace a co vyprávěli, ono s ním vážně jednoduché vyjít a fungovat nebude. Ale nikdo z nich nepochyboval, že Sparťan je kovaný a neúspěchy ho s**ou. Jenže teď jde o to, aby z té své hrušky kulturního a společenského přesahu Sparty slezl a začal opravdu něco dělat nebo může Sparta skočit opravdu špatně. On je tady šéf, on musí praštit rukou do stolu a obrazně i skutečně oddělit zrno od plev. Najít, přivést a dosadit ty správné lidi, co nastartují áčko. A pak ať se klidně vrátí zase zpátky do toho svého světa sponzorů. Nedávno jsem tady vzpomínal častou glosu kriminálníka Rezeše z doby kdy vlastnil fotbalovou Spartu, kterou si znovu vypůjčím: Bříza nemá postavené základy a snaží se stavět nějaké sedmé nebo třinácté patro. A to nemůže skončit jinak než že barák nebo projekt spadne. *NAPR**** "

Schválně to nedělá. Ale podle mne bude mít fakt složitou povahu a chce o všem podstatném rozhodovat. Jak si jinak vysvětlit opakované veletoče s brankáři. Neříkej mi, že tu vždy byli trenéři, kteří to vyžadovali. Nic bych nedal za to, že se montuje i do hráčů a trenérů. Nedělá to asi s úmyslem poškodit Spartu, ale je bohužel přesvědčen o své jedinečnosti a tak si vůbec nepřipouští, že by na úpadku Sparty měl nějaký podíl *METAL* Já bych mu přisuzoval tak 60%, zbytek trenér, manažer, hráči.

892.jpg
MartinMegadeth +802
14.02.19 v 18:09

reakce na Markus: ,,s takovejma zoufalcema uhrajou PĚT bodů za sezonu ... Z DVANÁCTI..." zobrazit příspěveks takovejma zoufalcema uhrajou PĚT bodů za sezonu ... Z DVANÁCTI možných !!!!!! "

Bilance s Pardubicemi je skutečně úžasná. Vloni šest bodů, letos celých pět. A to je tým co dře spodek tabulky, od půlky základní části má jasnou baráž, ve které dost možná bude mít velké problémy, aby se nepodíval o patro níž za Slávií. Přitom za pět let předtím v období 2012/2017 s nimi Sparta měla bilanci 17 výher a jen 3 porážky. Taková zajímavost vzájemných zápasů Sparty s Pardubicemi byla dlouhá šňůra utkání bez prodloužení do letošního prvního duelu v Pardubicích, který Sparta vyhrála 5:4 v nastavení. Předtím se body dělily naposledy na konci října 2010, více než před osmi lety, kdy ještě v Holešovicích Sparta zvítězila 2:1 po nájezdech. Ale ona to není jen bilance s Pardubicemi. Až uděláme rekapitulaci po konci základní části, tak na týmy, s nimiž bude mít Sparta pozitivní bilanci nám dost možná postačí prsty jedné ruky jako vloni. Co jsem loňskou sezónu tak v rychlosti projel, aktivní byla Sparta jen proti čtyřem soupeřům: na Mladou Boleslav udělala 9 bodů a na trojici Jihlava, Olomouc a Liberec shodně po 8 bodech. Vyrovnanou bilanci 6 bodů vykázala s Hradcem Králové, Litvínovem, Zlínem a již zmíněnými Pardubicemi. S Brnem (5), Chomutovem (4), Třincem (3), Vítkovicemi (2) a Plzní (0) byla pasivní. Letos to směřuje k podobným číslům. *VYHLIZI*

otaznik8
frafont +288
14.02.19 v 18:09

reakce na Laďa74: ,,Čtu super knížku od dr. Bukače - Moje hokejové století. V..." zobrazit příspěvekČtu super knížku od dr. Bukače - Moje hokejové století. V neděli Ti jí přinesu ukázat, tam je odpověď. Zde jen stručně. Zní to otřepaně, ale všechno je to v hlavách těch hráčů. Opakovaně, i na místním fóru, zaznívá, že Sparta (HCS) nemá tuhle sezónu vůbec špatnej kádr, jsou zde kvalitní hráči, ale jenom "TO" nějak neladí...Přitom jsou zápasy, kdy odcházíme z O2 Arény sice s porážkou, ale s hrdostí, že nedali svoji "kůži" zadarmo, dřeli a nevzdávali to!...Takže ono to jde, když se chce. Proč se někdy "nechce", to fakt nevím...Asi jim chybí ten profesionální psycholog, nebo kněz...?! *METAL* "

No jo, ale kolik těch zápasů v O2 bylo, kdy jsme si opravdu mohli říct "sice prohra, ale opravdu makali a jenom to nevyšlo"? Já teda tuhle sezónu vím o dvou - jeden s Třincem a druhej teď 3. února s Plzní (s tím, že s Plzní ale začali hrát pořádně až někdy v půlce zápasu). Dva zápasy, to je trochu málo.

892.jpg
MartinMegadeth +802
14.02.19 v 18:04

reakce na Gapin: ,,Jde o to, jestli by se ti líbilo to co se tam píše :-D protože tam..." zobrazit příspěvekJde o to, jestli by se ti líbilo to co se tam píše :-D protože tam bude jasně řečeno něco, co u nás nikdy nebude.
Napsali jste to tady nedávno sami.
Jasně daná a nastavená vize. Nechci tvrdit, že něco takovýho u nás není.
Jen se to bohužel netýká hokeje.
Když se vrátím k tomu vidění Břízy všude, tak i tady Martinem dokola zmiňovaný srdcařství a to jak ho moc sere že nemáme titul apod. už nežeru.
Letošek mě v tom jedině utvrdil. Letos se to cirkusáctví v hale posunulo na takovou mez, že jsem spíš nasranej když do tý haly musim.
A nejde o hokej, to že hrajem hovno, tak nějak zkousnu, sice špatně, ale furt je to jenom sport. "

Homolko, tohle jsem ale zmínil naposledy tak někdy před rokem a čtvrt nebo rokem a půl. Já mám problém věřit tomu, že by Bříza záměrně Spartě škodil. Ale je jasný, že vedení klubu prostě vzal za blbý konec a výsledková mizérie je toho důkazem. Je fakt, že v lednu jsem si byl sednout dvakrát se třemi bývalými kluky ze Sparty jeho generace a co vyprávěli, ono s ním vážně jednoduché vyjít a fungovat nebude. Ale nikdo z nich nepochyboval, že Sparťan je kovaný a neúspěchy ho s**ou. Jenže teď jde o to, aby z té své hrušky kulturního a společenského přesahu Sparty slezl a začal opravdu něco dělat nebo může Sparta skočit opravdu špatně. On je tady šéf, on musí praštit rukou do stolu a obrazně i skutečně oddělit zrno od plev. Najít, přivést a dosadit ty správné lidi, co nastartují áčko. A pak ať se klidně vrátí zase zpátky do toho svého světa sponzorů. Nedávno jsem tady vzpomínal častou glosu kriminálníka Rezeše z doby kdy vlastnil fotbalovou Spartu, kterou si znovu vypůjčím: Bříza nemá postavené základy a snaží se stavět nějaké sedmé nebo třinácté patro. A to nemůže skončit jinak než že barák nebo projekt spadne. *NAPR****

892.jpg
MartinMegadeth +802
14.02.19 v 17:56

reakce na Schaschek: ,,Tak panáčci měli v noci trénink...*KOSA* *NA****..." zobrazit příspěvekTak panáčci měli v noci trénink... *KOSA* *NAPR****

isport.blesk.cz/clan... "

Kruppovi rozumím a chápu ho, že chtěl tým dílem potrestat, dílem dát nějaký impulz a dílem naznačit, že takový výkon jaký předvedl v Pardubicích je prostě otřesný. Otázkou je jakou reakci jeho noční trénink vyvolá v hlavách hráčů. Může být pozitivní stejně jako negativní. Podle včerejšího výkonu bych skoro řekl, že už dopředu byla negativní a kabina Kruppa hodila přes palubu. *FUCKU* Ještě mohl Krupp svolat fanoušky, ti udělat uličku hanby, kterou by se pašáci prošli z autobusu do haly na trénink a vyslechli by si aktuální ohlasy na včerejší laskominu. *KOSA* A to nezmiňuji drsnou uličku jakou se za třicetileté války trestali dezertéři. Ta mívala i kilometr a všichni v ní byli vyzbrojeni holemi, takže ti uvnitř si nejen leccos vyslechl, ale ještě po jejím proběhnutí skončili s pořádně seřezaným hřbetem. *POSILOVNA*

892.jpg
MartinMegadeth +802
14.02.19 v 17:47

Dobré odpoledne, včera to v Pardubicích byla strašná tragédie. Tam nebylo nic, ale vůbec nic. Sparta tam nejela zápas vyhrát, ale nějak odehrát, což mě s**e ze všeho nejvíc. Nevím jestli kádrem prochází nějaká viróza, že by si jí hráči v kabině předávali a chyběla jim šťáva. Napadlo mě i jestli jim klub nedluží nějaké peníze nebo se rozhodli odstřelit Kruppa, protože ten včerejší manifestační výkon k takovým domněnkám vyloženě sváděl. S Pardubicemi si v extralize už čtvrt roku každý doslova vytírá řiť, zvedá si na nich sebevědomí a především získává proti nim body. Od začátku listopadu a výhry Pardubic 4:3 v Litvínově odehrály 28 zápasů a vyhrály už jen dvakrát: po Vánocích v O2 aréně nad Spartou a včera doma proti Spartě. To bych se opravdu po**il přenechávat body bez boje (ten jsem včera opravdu neviděl) takovým looserům! :-! Kruppa mi je líto. Svůj díl viny samozřejmě má, ale nevím co by vyřešil jeho odchod. Za howno to stálo už pod Kalousem. Výborný při všem respektu a úctě co k němu chovám přišel, chvíli to vypadalo na zlepšení a pak to spadlo rychle do stejného hnoje. Pod Kruppem to vypadalo výsledkově báječně do první reprezentační pauzy, pak nastala hluboká krize, která po Vánocích vyvrcholila. Když se pomaličku začal tým zvedat a poslední týden před Švédskými hrami už to vypadalo nadějně, že by se třeba mohl ještě porvat o šestku a sezóna nemusela dopadnout úplně na howno, tak přijde tohle. Pondělní paráda proti Plzni a včerejší laskomina v Pardubicích, že které mi je upřímně na bl*tí ještě teď. Tohle není nic jiného než přímá cesta do play-outu! :-! Přijde mi, že ten tým dosáhl nějakého vrcholu finálovou účastí v Lize Mistrů a nešťastnou porážkou s Frolundou v Gotteborgu, vymáčkl co v něm bylo (a možná i víc) a od té doby to jde do háje. Předloňská čtvrtfinálová blamáž s Brnem celé to trápení definitivně odstartovala, ale ten problém je evidentně hlubší. To už nemůže být (jen) o hráčích a trenérech. Hráčů se tady vystřídalo celkem dost a nějaké zásadní zlepšení se nekoná. Trenér tady je třetí a kromě výsledkově povedeného startu do letošního ročníku je to v podstatě pořád totéž v bledě modrém. Je to zhruba tak jak píše Ryšavý v Deníku Sport: nádech na dva, tři zápasy a pak rychle zase do (ještě větších) howen. Taková byla celá loňská sezóna a tak to bohužel vypadá už nějakou dobu i letos. *MIMO*

Psal jsem to už několikrát, ale nedá mi to a musím to zopakovat. HC SPARTA PRAHA je už ze svého názvu profesionální hokejový klub. Jeho primární činností je lední hokej a jako v každém sportu i v ledním hokeji by měla být prioritní pro všechny lidi v klubu snaha o sportovní úspěch! Ať už se konečně vedení klubu v čele s Břízou podívá realitě do očí a vytáhne hlavy ze zadku. Vždyť ten hlavní produkt co má klub nabízet, hokejové áčko, jde od ničeho k ničemu, spíš od deseti k pěti než k čemu jinému. A je to setrvalý stav! Ať se konečně dokope Sparta k zásadnímu utlumení všech nejrůznějších druhotných akcí, oslavných utkání, kterých letos byla doma snad víc než polovina, Sparta klubů, společenských přesahů a dalších z hlediska hokejového výkonu a úspěchu zcela podružných akcí dokud nenastartuje to hlavní, to základní a to nejdůležitější: hokejové áčko! To musí být pro příští měsíce absolutní priorita, která by měla začít tím, že co nejdřív přijde někdo kdo je schopný postavit pořádný mančaft. Brošovi tím nechci mýt ( ! ) a nevyhazuji ho ze Sparty. Má to těžké, ale Sparta k srdcaři jako Broš nebo byl před ním Martinec nezbytně potřebuje pořádného „šíbra“. *POSILOVNA* Před dvěma lety si Sparta uřízla strašnou ostudu ve čtvrtfinále. Vloni už byla ráda za předkolo, o které se strachovala až do předposledního kola. Letos to směřuje k něčemu podobnému, protože jedenáctý Zlín ztrácí čtyři body. Když Sparta teď dvakrát předvede podobnou laskominu jako včera, tak v neděli večer už v desítce být taky nemusí. A i když se letos sajrajt lize vyhne, tak s tím jak to vypadá poslední sezóny v ní klidně skončit může příští rok. A když si opravdu nevytáhne vedení klubu hlavu ze zadku, aby se konečně začalo něco dít a hokejové áčko dostalo absolutní prioritu, tak by se jednou třeba Hold a stodvacáté výročí založení klubu mohlo slavit s velkou pompou, ale v první lize. Před zápasy s Havířovem, Litoměřicemi, Porubou nebo Přerovem. Stačí se podívat na Pardubice. Ještě v letech 2010-2012 dvojnásobný mistr, pak asi tři roky relativně v pohodě čtvrtfinalista, ale se zjevně sestupnou tendencí. Následně už se nedostaly ani do předkola a pak přišla baráž, které se těžko vyhnout i letos. Loňské zmátoření se moc neznamenalo. Byl to jen důkaz, že jedna povedená sezóna může být jen shodou náhod, která nereflektuje skutečný stav klubu. Ostatně to poznala i Slávie. Při zjevném úpadku klubu ještě dokázala být druhá po základní části a postoupit do semifinále, ale pak sestup pokračoval a do dvou let skončil pádem z extraligy. Jak se na pověstný tobogán sedne, dva, tři roky to jde do háje, tak je strašně těžké z něj sesednout, zastavit propadák a nastavit vzestupný kurz. A já se dost obávám, že Sparta na tomhle tobogánu už dobrou půlkou zadku sedí. *MIMO*

+1
1464.jpg
Laďa74
14.02.19 v 17:47

reakce na prcekk: ,,Kejda sem kejda tam, kejda kam se podívám, HCS a ACS stejné chyby..." zobrazit příspěvekKejda sem kejda tam, kejda kam se podívám, HCS a ACS stejné chyby stejné známky, vrcholy ledovců, tam je zakopaný pes v obou Spartách :-! "

Čtu super knížku od dr. Bukače - Moje hokejové století. V neděli Ti jí přinesu ukázat, tam je odpověď. Zde jen stručně. Zní to otřepaně, ale všechno je to v hlavách těch hráčů. Opakovaně, i na místním fóru, zaznívá, že Sparta (HCS) nemá tuhle sezónu vůbec špatnej kádr, jsou zde kvalitní hráči, ale jenom "TO" nějak neladí...Přitom jsou zápasy, kdy odcházíme z O2 Arény sice s porážkou, ale s hrdostí, že nedali svoji "kůži" zadarmo, dřeli a nevzdávali to!...Takže ono to jde, když se chce. Proč se někdy "nechce", to fakt nevím...Asi jim chybí ten profesionální psycholog, nebo kněz...?! *METAL*

571.png
Medvěd +139
14.02.19 v 17:39

Ten trénink... jestli to zvýší morálku a úsilí stejně jako když nám lampasáci pískli za trest v noci poplach... nevím, u nás to mělo za následek vyšší stupeň rezistence a ojebávek. A vůbec: Je to signál, že problém je v tom, že se hráčům nechce? Takže zase: každá reakce má svůj spouštěč.

170.jpg
Mrakomor +26
14.02.19 v 16:12

reakce na Schaschek: ,,Tak panáčci měli v noci trénink...*KOSA* *NA****..." zobrazit příspěvekTak panáčci měli v noci trénink... *KOSA* *NAPR****

Abych dostal ze zaměstnanců maximální výkon, musím si vybrat lidi, pro něž je jeho odvedení přirozenou ctí, ukázat ostatním, že takoví jsou vždy nejlépe odměněni, a to nejen finančně, ale i sdílením přiměřené části zodpovědnosti za chod celku a pravomoci o něm spolurozhodovat. Na druhou stranu ale musím všem jasně vytyčit cíle a vyžadovat jejich bezvýhradné plnění. Pokud nedokážu ocenit práci, ty nejlepší nikdy nezaměstnám. Pokud neumím potrestat každý byť sebemenší náznak lajdáctví, sklouznou časem i ti nejlepší do průměru a budou odvádět jen nezbytné minimum pro to, aby si práci udrželi. Šéf musí být trochu hajzl, ale na druhé straně přístupem držet lidi na své straně. Přístup ale musí být trvale konzistentní, dostanu-li se do situace, ve které je teď Sparta, tak už nočním tréninkem (nebo sledováním play-off v kabině či článkem v novinách) nic nenastartuju. A Bříza podle mě neumí ani jedno...

+1
otaznik15
Sepp +12
14.02.19 v 14:43

reakce na Schaschek: ,,Ale tohle jen kvituju *NA****   „Udělal jsem to poprvé..." zobrazit příspěvekAle tohle jen kvituju *NAPR****

„Udělal jsem to poprvé v životě, měl jsem ale pocit, že teď je ta správná chvíle.Proti Pardubicím jsme prostě hráli hokej dvacet minut, takže jsem týmu řekl, že dalších čtyřicet si odpracujeme takhle,“.

"

Jako gesto je to hezký (a čistě logicky asi i správný). Otázkou zůstává, jestli to k něčemu (dobrému z pohledu HCS) pomůže. Já začínám mít neodvratný pocit, že Uwe se v dohledné rozbije o útesy "specifik české kabiny". Obávám se, že Spartu bude opouštět hodně rozčarovanej... :-(

273.jpg
Gapin +1076
14.02.19 v 14:31

reakce na Schaschek: ,,Ale tohle jen kvituju *NA****   „Udělal jsem to poprvé..." zobrazit příspěvekAle tohle jen kvituju *NAPR****

„Udělal jsem to poprvé v životě, měl jsem ale pocit, že teď je ta správná chvíle.Proti Pardubicím jsme prostě hráli hokej dvacet minut, takže jsem týmu řekl, že dalších čtyřicet si odpracujeme takhle,“.

"

no to sice asi jo, ale s těma dvaceti minutama hokeje se Kroupa asi trochu splet.

5.jpg
Schaschek +669
14.02.19 v 14:30

reakce na Gapin: ,,všichni jsou to saláti, nahnal bych je do mišelinky tahat..." zobrazit příspěvekvšichni jsou to saláti, nahnal bych je do mišelinky tahat pneumatiky :-D"

Ale tohle jen kvituju *NAPR****

273.jpg
Gapin +1076
14.02.19 v 14:28

všichni jsou to saláti, nahnal bych je do mišelinky tahat pneumatiky :-D

+1
5.jpg
Schaschek +669
14.02.19 v 14:23

Tak panáčci měli v noci trénink... *KOSA* *NAPR****

isport.blesk.cz/clan...

273.jpg
Gapin +1076
14.02.19 v 14:17

reakce na Schaschek: ,,Já si prostě nedokážu představit, že by to ten Bříza dělal..." zobrazit příspěvekJá si prostě nedokážu představit, že by to ten Bříza dělal schválně. Podle mě se prostě neumí obklopit dostatečně kvalitními lidmi a dlouhodobě vsází na špatné koně. Nebo - v úseku obchodu zřejmě umí, protože co se týče věcí okolo, tak to Sparta dělá dobře. Bohužel to, co by měla hlavně dělat dobře (hokej) jí dlouhodobě nejde. Vloni když byla krize a byl odejit Kalous, tak se vsadilo na sparťanské srdce a přivedl se nový sportovní manažer Broš a Vejba s Nedvědem na lavičku. Z hlediska toho, že kdysi když přišel Sivek právě se sparťanským srdcem a udělal se titul, tak se i dokážu vžít do naděje, kterou tomu ve Spartě před rokem přisuzovali. Jenže...Vejba shořel stejně jako všichni před ním. A ukazuje se čím dál víc, že funkci sportovního manažera nemůže vykonávat někdo, kdo s tím nemá zkušenosti. Můžeme mít Michala Broše rádi sebevíc (a to třeba konkrétně já mám hodně), ale v momentě, kdy nemáš na postu sportovního manažera konexe a neumíš v tom chodit, tak se prostě nedá předpokládat, že ti to hned půjde. Což se potvrzuje. Jediné co dokázal udělat v průběhu je příchod Hlinky a při vší úctě k němu - ten už to má za sebou. Padlo tady jméno Hadamczik místo Broše. Za mě proč ne. Postavil tady kdysi super tým a přivedl hráče jako Ton, Marek atd. Samozřejmě je otázka, zda by neměl odejít i Uwe. Herní projev týmu je prostě špatný, nedá se na to koukat - nahazujeme puky místo kombinace, nejdou přesilovky jenže...v play off se hraje hokej hodně podobný tomu, co hrajeme celou sezónu. Za ty roky jsme si zvykli, jsme vždy hráli ofenzivní krásný hokej plný šancí a v play off pak hořeli na týmech, které nás seřezali. A to i v momentě, kdy tu měl Jandač k dispozici suverénně nejlepší tým v lize. Nyní hrajeme defenzivní sračku my, ale v play off (pokud se tam dostaneme) to může být naše výhoda. Nicméně to by se musel přístup hráčů výrazně zlepšit a po včerejšku tomu moc nevěřím. Ten tým je úplně vyčpělej.

Zítra nás čeká Boleslav a já si úplně nemyslím, že tam zvládneme bodovat, ikdyž možné je všechno."

Nevim jestli to "schválně" je to vyloženě přesný slovo, ale já si to představit dovedu. A během posledních tří let, jsem tomu začal i věřit.
O odborné způsobilosti Broše jsem tu psal v létě. Ale je to stejný jako s Nedvědem. Bývalí hráči a padla o nich zmínka ve Sportu. A to na jejich angažování stačí.
Uwemu nevyčítám nic, ten přišel ke kádru, kterej byl zralej z poloviny vyházet. Mě jen zaráží to věčný nahazování puků. Sám Broš řiká, že je to v daný situaci až třetí možnost jejího řešení. Ale my to hrajeme stále a pořád dokola. Proč se k tomu vyjadřuje Broš a ne trenér? A proč to pořád hrajem, když oficiálně to hrát nechcem? V tom mi začíná něco smrdět. Přesilovky se neposunuly nikam, herní projev stejně mizernej jako na začátku sezony. Buď to ty hráči to co chceme hrát, neumí a nebo nechtějí.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

• Choreofond

Následující zápasy

• 22. února - 17:30
    17.png
    ZLN (venku)
    Extraliga (47.kolo)
  • 27. února - 18:30
    19.png
    TRI (doma)