Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
SHS
Dnes v 00:00:01

Výsledky včerejší diskuse (24. 2. 2021):

Nejvíce příspěvků (4) napsal uživatel MartinMegadeth a použil v nich celkem 5 668 znaků.

Další pořadí:
2. kvcr (příspěvky: 2, znaky: 1 072)
3. frafont (příspěvky: 1, znaky: 226)

Celkem bylo včera napsáno 7 příspěveků, které obsahovaly 6 966 znaků.

otaznik2
frafont +680
Včera v 19:02:36

Dneska poslední dohrávka z dřívějších kol - Plzeň porazila Liberec po nájezdech. Nám tak stačí uhrát dva body k jistotě druhého místa po ZČ, tak doufám, že hned zítra porazíme Litvínov a bude pokoj *SALA*

892.jpg
MartinMegadeth +1922
Včera v 16:55:51

reakce na MichalM: ,,Ahoj. No pro naši generaci určitě nejde nevzpomenout na trestné..." zobrazit příspěvekAhoj. No pro naši generaci určitě nejde nevzpomenout na trestné střílení v "89" tuším po té velké Šindelově šarádě vůči rozhodčímu v zápase s Jihlavou myslím. Asi to byla Jihlava, protože ten nájezd jel tehdy Dolana, neklame-li mne paměť................"

On měl Šindel proti Jihlavě těch výstřelků za Spartu víc. Ale to jeho představení z listopadu roku 88 je památné: jak lítala hokejová výzbroj směrem k rozhodčím, když Česťu chytl amok a naháněl pruhovaného vořežpruta. Sudí mu ukázal panenku asi třikrát a Šindel dostal buď trest do konce utkání nebo dokonce trest ve hře, v každém případě pro něj zápas okamžitě skončil. A co si vzpomínám dostal od disciplinárky flastr na zhruba dvanáct utkání, což byl s převahou největší trest v tehdejší době. Ona je pravda, že podobná eskapáda k vidění moc často nebyla. Tehdy se hrávalo převážně dvakrát týdně, do toho vlezly Izvěstije a Vánoce, takže Česťa Spartě vypadl skoro na dva měsíce. To trestné střílení prováděné Dolanou mi v paměti tolik neutkvělo, asi to bylo tím, že zážitek z Šindelova amoku byl tak silný, že všechno ostatní vytlačil. Ale máš pravdu, jelo se, když se situace po Šindelově výstřelku zklidnila. Už ne na Česťu, ale na Hamala, který utkání tenkrát dochytal. A Dolana z něj gól nedal (záznam toho nájezdu jsem bohužel nikde neobjevil). *OK*
www.youtube.com/watc...
Zápasy Sparty s Jihlavou v osmdesátkách to bývala pecka: na protekční lampasácký klub měli Sparťani obzvláště spadeno, nevraživost byla cítit až po strop, Sportovní hala narvaná k prasknutí a celou budovou dunělo to slavné „k zemi – vztyk“. Jako kluk v první polovině osmdesátek jsem hodně trpěl, že Sparta na Jihlavu moc neuměla a bývala ráda, když s ní neprohrála všechna čtyři utkání v sezóně. V Jihlavě neprohrát nebo dokonce vyhrát to se povedlo jednou za několik let a v Praze byl úspěch neprohrát obě utkání. Možná i proto mi hodně utkvělo v paměti poslední kolo sezóny 84/85, kdy Sparta porazila Jihlavu 4:2 nebo 4:1. Jihlava už byla jistým mistrem a šla fáma, že se mistrovské oslavy některým členům kádru poněkud vymkly. Něco na tom asi bylo, jelikož tenkrát přijela v dost poslepované sestavě. A zápas proběhl v nezvykle přátelském duchu. Utkvěl mi v paměti moment, když po jednom gólu Sparty přijel k radujícím se našim hráčům brankář Jihlavy Steklík a vzal střelce kolem ramen. A v hledišti samozřejmě hlasitý smích, že lampasáci mají gólmana ještě pod parou. *FUCKU*

892.jpg
MartinMegadeth +1922
Včera v 16:52:09

reakce na slajer: ,,Pravda, to se hrálo na dva útočníky 4-4-2 nebo na tři 4-4-3 a..." zobrazit příspěvekPravda, to se hrálo na dva útočníky 4-4-2 nebo na tři 4-4-3 a bylo to krásný.
*FLAGSPA* "

Já jsem byl hodně rád za MS v Brazílii, kde systém 4-4-2 praktikovaly některé jihoamerické národní týmy a tím ukázaly i do Evropy, ze které prakticky na čas zmizel, že svoje kouzlo i výhody neztratil. Je to s ním jako s každým jiným herním systémem. Má svoje výhody i nevýhody a trenér co ho hrát chce na něj musí mít hráče. Za trenéra Ježka na hrotu s Grigou a Procházkou (později Skuhravým) a po stranách s hráči jako Bielik, Hašek, Lavička nebo Jarolím (později Bílek a Vrabec) na takový styl měla Sparta kádr ideální. Včetně nadstavby pro kvalitní zahrávání standardek v podobě Bergera nebo Chovance (později ještě Bílka). *METAL*

892.jpg
MartinMegadeth +1922
Včera v 16:49:15

reakce na kvcr: ,,Určitě tam toho tlaku do brány bylo opticky málo, ale ono je to..." zobrazit příspěvekUrčitě tam toho tlaku do brány bylo opticky málo, ale ono je to těžké. Když takhle stojí pět medvědů těsně před gólmanem, každý další utěsňuje těch pár skulin, kterými může proletět puk. A v takovém chumlu se s hokejkou prakticky nedá hrát. Tady je pro nás úzký led trochu nevýhodou. Naši beci se před střelami dostávali až skoro na kruhy, ale ten val prostřelili málokdy. Proti tak těsnému bloku je podle mě lepší sjíždět na dorážky ze stran nebo si pro ně dojíždět zpoza brány - to jsme zkoušeli, ale to by nám tam musel nějaký puk vyplavat, což se moc nedařilo. Myslím, že jsme měli zkusit dvě věci: rychlá nahození od beků nebo i útočníků, když se blok přesouvá. Pak brankář nestačí vykouknout a může se to tam poodrážet. A hlavně nenechat Olomouc ten blok postavit, to znamená nechat je víc hrát a rychle otáčet hru. Tam bychom víc využili naši rychlost. My jsme se o to i snažili, ale těch pár nájezdů a přečíslení jsme nedokázali využít. A jak šel čas, šli jsme do čím dál větší křeče, přesně jak píšeš. A samozřejmě asi nejvíc chyběla ta hra na hraně, abychom Olomouc trochu vyvedli z klidu. Mohlo je to víc bolet u mantinelů, ale ono zase takhle těsně před play-off možná ani trenéři nechtějí, aby se to začalo moc řezat z důvodu možných zranění. Naštěstí jsme hned v dalším zápase naskočili "zpátky do stopy", takže na sebevědomí to žádné viditelné stopy nezanechalo. Určitě by hra proti takhle betonujícímu soupeři měla být součástí dalších rozborů a herních variant, protože nás v play-off takové zápasy neminou. A stejně jako ty věřím, že si to trenéři uvědomují. Letos mi přijde, že jakmile se objeví nějaká díra v herním systému, brzy se zacelí, což si je podle mě výsledek toho, že se na to trenéři zaměřili. "

Z výborně zvládnutých zápasů v Liberci a v Hradci Králové podpořenými velice kvalitními výkony mám velkou radost, ale považuji je spíš jako dobrou přípravu až pro případné semifinále play-off. Jako model pro čtvrtfinále, které budeme téměř jistě začínat doma, považuji utkání proti Karlovým Varům nebo Olomouci a tím co jsem v nich od Sparty viděl jsem zneklidněn. Doufám, že se tyto dvě porážky ukáží jako správná facka, ze které se trenéři i hráči dokáží poučit do vyřazovacích bojů. Je pravdou, že letos od jisté doby v sezóně vykazuje hra Sparty rozhodně posuny a objevil-li se nějaký zádrhel, dokázali na něj trenéři reagovat. Domnívám se, že soupeř proti nám ve čtvrtfinále aspoň do utkání v Praze nastoupí s tuhou defenzívou. Hokej by s námi hrál při síle našeho kádru jen blázen: to si momentálně může dovolit tak Třinec a Liberec. I Hradec Králové, který má dle svého trenéra lepší kádr, proti nám hraje ze zajištěné obrany. Přes čtvrtfinále se budeme muset prokousat a probojovat. Zrovna první třetina zápasu proti Olomouci může sloužit jako modelová instruktáž kudy cesta rozhodně nepovede. Mimochodem pokud v prvním zápase základní části v Praze Olomouc prohraje, pak se před druhým pražským měřením vyloženě nabízí sázka na dvojku. Od návratu Olomouce do extraligy v roce 2014 ji v Praze dokázala dvakrát Sparta porazit jen v sezóně 2015/16, jinak si syrečkáři pravidelně odváží jednu výhru (v ročníku 2018/19 vyhráli dokonce obě pražská utkání). *KOSA*

892.jpg
MartinMegadeth +1922
Včera v 16:47:11

Dobré odpoledne, a je to oficiálně potvrzeno, že příští tři zápasy fotbalové Sparty se odkládají. Fascinují mě idioti co mají hned jasno, že si Covid-19 Sparta do klubu nasadila schválně, protože jí přestávka bodne kvůli silné marodce. Nevím jestli po třech vítězných zápasech je přestávka to nejlepší co může Spartu potkat, když měla o víkendu hrát s neškodnou Příbramí. Terén v Jablonci by za týden byl asi stejně příšerný, ale zase při dohrávce může být Jablonec venku z krize, kterou prochází. Dnes v dohrávce dostal doma trojku od Slovácka a z posledních čtyř ligových zápasů získal jediný bod. Tím pádem se největším rivalem Sparty v boji o druhé místo stalo právě Slovácko. *POSILOVNA*
isport.blesk.cz/clan...

otaznik7
kvcr +255
Včera v 07:51:14

reakce na frafont: ,,To je dlouhodobě klasika, že tyhle týmy typu Olomouce, Zlína..." zobrazit příspěvekTo je dlouhodobě klasika, že tyhle týmy typu Olomouce, Zlína nesmíš nechat jít do vedení - když už se stane a jdou do vedení, tak rychle srovnat a nejlépe rovnou i otočit, jinak postaví tu hráz div ne na půlce hřiště a nedá se s tím dělat v podstatě nic. Jinak souhlas s tím, že tuhle sezónu jedeme stylem "když vymňoukneme jeden zápas, tak hned ten další zase jdeme se rvát o to, aby špatná série nepokračovala". Ještě tak rok až dva zpátky by to spíš vypadalo tak, že zmastíme jeden zápas a potáhne se to s námi dalších pět kol."

Přesně tak, tyhle zápasy je potřeba začít víc opatrně a dávat si dobrý pozor na hráče za bukem a přečíslení. Já mám sice Zlín zapsaný už jinak než za dob Lešky, ale třeba taková Bolka, to jsou podobní a možná ještě větší betonáři. A v play-off k tomuhle (minimálně v O2) podle mě sáhne Liberec, Brno, Třinec, a uvidíme, jak ostatní. Na to musíme být připravení a je to podle mě hlavní úkol pro tým - my jsme schopní vyhrávat otevřené zápasy, ale bušit do zdi je trochu jiná disciplína a měli bychom mít zbraně, jak se přes tu zeď dostat. Tam je těžké (i když ne neřešitelné) to prorvat i v přesilovce. Předpokládám, že tohle je teď na čelním místě rozborů a tréninků nových variant. Tajně dokonce doufám, že vytáhneme nějakou novou a účinnou herní variantu až v play-off.

otaznik8
kvcr +255
Včera v 07:27:36

reakce na Medvěd: ,,Já ti dám pět medvědů, semizdá..."

Už jsem se trochu bál, že na konci příspěvku bude "Zajíčku, namaž si pacičky". Ale jo, je potřeba srovnat nás bažanty do latě, to by si vás za chvíli bral do pusy kdekdo ...

+1
otaznik9
SHS
Včera v 00:00:01

Výsledky včerejší diskuse (23. 2. 2021):

Nejvíce příspěvků (2) napsal uživatel bourec a použil v nich celkem 59 znaků.

Další pořadí:
2. kvcr (příspěvky: 1, znaky: 1 951)
3. frafont (příspěvky: 1, znaky: 598)
4. Ex1tus (příspěvky: 1, znaky: 397)
5. Medvěd (příspěvky: 1, znaky: 39)

Celkem bylo včera napsáno 6 příspěveků, které obsahovaly 3 044 znaků.

otaznik10
bourec +21
23.02.21 v 19:53

Myslím tím ten z Letné.

otaznik11
bourec +21
23.02.21 v 19:51

Tak A-tým Sparty v karanténě.

1664.png
Ex1tus +42
23.02.21 v 15:56

Na fotbalové derby se řeší za 3000 lidí, z toho 2000 permanentky. Podmínkou je negativní PCR test z toho dne. Jasně, fotbal se hraje venku, ale jinak (velikost stadionu, rozdělení do sektorů, celospolečenská nedůležitost - myšleno tak, že fakt není nutné, aby se to dělalo, pro nás je ta důležitost trochu jinde :-D) ještě nějaká naděje je. Snad. Pokud to tedy projde.

571.png
Medvěd +278
23.02.21 v 09:46

reakce na kvcr: ,,Určitě tam toho tlaku do brány bylo opticky málo, ale ono je to..." zobrazit příspěvekUrčitě tam toho tlaku do brány bylo opticky málo, ale ono je to těžké. Když takhle stojí pět medvědů těsně před gólmanem, každý další utěsňuje těch pár skulin, kterými může proletět puk. A v takovém chumlu se s hokejkou prakticky nedá hrát. Tady je pro nás úzký led trochu nevýhodou. Naši beci se před střelami dostávali až skoro na kruhy, ale ten val prostřelili málokdy. Proti tak těsnému bloku je podle mě lepší sjíždět na dorážky ze stran nebo si pro ně dojíždět zpoza brány - to jsme zkoušeli, ale to by nám tam musel nějaký puk vyplavat, což se moc nedařilo. Myslím, že jsme měli zkusit dvě věci: rychlá nahození od beků nebo i útočníků, když se blok přesouvá. Pak brankář nestačí vykouknout a může se to tam poodrážet. A hlavně nenechat Olomouc ten blok postavit, to znamená nechat je víc hrát a rychle otáčet hru. Tam bychom víc využili naši rychlost. My jsme se o to i snažili, ale těch pár nájezdů a přečíslení jsme nedokázali využít. A jak šel čas, šli jsme do čím dál větší křeče, přesně jak píšeš. A samozřejmě asi nejvíc chyběla ta hra na hraně, abychom Olomouc trochu vyvedli z klidu. Mohlo je to víc bolet u mantinelů, ale ono zase takhle těsně před play-off možná ani trenéři nechtějí, aby se to začalo moc řezat z důvodu možných zranění. Naštěstí jsme hned v dalším zápase naskočili "zpátky do stopy", takže na sebevědomí to žádné viditelné stopy nezanechalo. Určitě by hra proti takhle betonujícímu soupeři měla být součástí dalších rozborů a herních variant, protože nás v play-off takové zápasy neminou. A stejně jako ty věřím, že si to trenéři uvědomují. Letos mi přijde, že jakmile se objeví nějaká díra v herním systému, brzy se zacelí, což si je podle mě výsledek toho, že se na to trenéři zaměřili. "

Já ti dám pět medvědů, semizdá...

+1
otaznik14
frafont +680
23.02.21 v 08:36

To je dlouhodobě klasika, že tyhle týmy typu Olomouce, Zlína nesmíš nechat jít do vedení - když už se stane a jdou do vedení, tak rychle srovnat a nejlépe rovnou i otočit, jinak postaví tu hráz div ne na půlce hřiště a nedá se s tím dělat v podstatě nic. Jinak souhlas s tím, že tuhle sezónu jedeme stylem "když vymňoukneme jeden zápas, tak hned ten další zase jdeme se rvát o to, aby špatná série nepokračovala". Ještě tak rok až dva zpátky by to spíš vypadalo tak, že zmastíme jeden zápas a potáhne se to s námi dalších pět kol.

+1
otaznik15
kvcr +255
23.02.21 v 08:27

reakce na MartinMegadeth: ,,Dovolil bych si k pátečnímu vystoupení proti Olomouci doplnit, že..." zobrazit příspěvekDovolil bych si k pátečnímu vystoupení proti Olomouci doplnit, že vepředu přes bruslařskou a střeleckou převahu jsem až na úplný začátek silně postrádal tlak do brány. Ať už přímo při situacích kdy byl puk před kasou, tak nepřímo v podobě clonění a přejíždění při střelách od modré. Přitom v nejednom předchozím vzájemném utkání se potvrdilo, že Konrád má s plachtami od modré, pakliže se před brankovištěm dobře cloní a přejíždí, problém. Jako hodně důležitý moment se ukázal neuznaný gól ze začátku utkání. Pakliže by šla Sparta do vedení, zápas by se dost možná vyvíjel jinak. Ve druhé části hry vepředu Spartě ani nepřálo štěstí. Hned v úvodu po střele Rouska Konrád vůbec netušil čím zasáhl puk ani kam mu spadl. Pak tam byla tyč, kdy opět nevěděl, která bije, jenže měl štěstí. A to neměl Machovský. Marně si lámu hlavu s tím proč teď už potřetí za sebou s Machovským Sparta měla tak mizerný začátek, ale těžko se bude jednat o shodu náhod. *MIMO* Bohužel jsme si v pátek nedokázali vypomoci ani přesilovkami, což je v takovém zápase hodně důležité. A třetí třetina byla z mého pohledu čím dál tím větší křeč, byť Olomouc Spartě nabídla hned na jejím začátku velice lacinou přesilovku. Jak uplynula, bylo mi jasné, že tentokrát se žádný obrat konat nebude. Na tiskovce po utkání mě poněkud zarazil Jandač sdělením, že porážku je třeba hodit za hlavu a soustředit se na další práci. Směrem ke včerejšímu zápasu snad, ale směrem ke čtvrtfinále by právě porážky s Karlovými Vary a s Olomoucí měl trenérský štáb co nejpečlivěji zanalyzovat a poučit se z nich, jelikož nějakého takového soupeře dost pravděpodobně Sparta ve čtvrtfinále vyfasuje. A tam by každé zaváhání nebo podcenění mohlo být osudné. Nicméně sázím na Hořavu, že ten nic nepodcení. *METAL* "

Určitě tam toho tlaku do brány bylo opticky málo, ale ono je to těžké. Když takhle stojí pět medvědů těsně před gólmanem, každý další utěsňuje těch pár skulin, kterými může proletět puk. A v takovém chumlu se s hokejkou prakticky nedá hrát. Tady je pro nás úzký led trochu nevýhodou. Naši beci se před střelami dostávali až skoro na kruhy, ale ten val prostřelili málokdy. Proti tak těsnému bloku je podle mě lepší sjíždět na dorážky ze stran nebo si pro ně dojíždět zpoza brány - to jsme zkoušeli, ale to by nám tam musel nějaký puk vyplavat, což se moc nedařilo. Myslím, že jsme měli zkusit dvě věci: rychlá nahození od beků nebo i útočníků, když se blok přesouvá. Pak brankář nestačí vykouknout a může se to tam poodrážet. A hlavně nenechat Olomouc ten blok postavit, to znamená nechat je víc hrát a rychle otáčet hru. Tam bychom víc využili naši rychlost. My jsme se o to i snažili, ale těch pár nájezdů a přečíslení jsme nedokázali využít. A jak šel čas, šli jsme do čím dál větší křeče, přesně jak píšeš. A samozřejmě asi nejvíc chyběla ta hra na hraně, abychom Olomouc trochu vyvedli z klidu. Mohlo je to víc bolet u mantinelů, ale ono zase takhle těsně před play-off možná ani trenéři nechtějí, aby se to začalo moc řezat z důvodu možných zranění. Naštěstí jsme hned v dalším zápase naskočili "zpátky do stopy", takže na sebevědomí to žádné viditelné stopy nezanechalo. Určitě by hra proti takhle betonujícímu soupeři měla být součástí dalších rozborů a herních variant, protože nás v play-off takové zápasy neminou. A stejně jako ty věřím, že si to trenéři uvědomují. Letos mi přijde, že jakmile se objeví nějaká díra v herním systému, brzy se zacelí, což si je podle mě výsledek toho, že se na to trenéři zaměřili.

+1
otaznik16
SHS
23.02.21 v 00:00

Výsledky včerejší diskuse (22. 2. 2021):

Nejvíce příspěvků (4) napsal uživatel MartinMegadeth a použil v nich celkem 6 046 znaků.

Další pořadí:
2. karlos (příspěvky: 4, znaky: 1 456)
3. kvcr (příspěvky: 2, znaky: 5 361)
4. Gapin (příspěvky: 2, znaky: 611)
5. frafont (příspěvky: 1, znaky: 509)

Celkem bylo včera napsáno 15 příspěveků, které obsahovaly 14 159 znaků.

1362.jpg
Hanzi88 +27
22.02.21 v 17:55

reakce na Gapin: ,,Jedna vec je ze na ten hokej chceme hlavne my a druha je kolik by..." zobrazit příspěvekJedna vec je ze na ten hokej chceme hlavne my a druha je kolik by realne stejne prislo. Kdyz to na podzim resili, tak myslim Snopkova chtela ze by nebyl v O2 udelat oddeleny sektory snad pro 10tis. Nepamatuju se kolik nakonec byla ta povolena kapacita, ale lidi tam prislo, ze to nebyla ani polovina permic. Kdyby nas pustili na play off tak by mi nevadilo si ani platit ten antigeni test, ale muj nazor je, ze mame letos smulu. A kdo vi jestli vubec ne jenom letos."

První zápas cca 1800, hrozný zklamání. Kolik je permic? Jinak antigenní testy před zápasy ihned!!

otaznik18
frafont +680
22.02.21 v 17:32

sportyzive.cz/fotbal...
Jo, Sergio Peter, taky svého času jedna úžasná posila. Plus ten "superobránce" z Realu (co na tom, že z C nebo D týmu) Pablo Gil, nebo jak se jmenoval, to byla podobná trefa *KSICHT*

892.jpg
MartinMegadeth +1922
22.02.21 v 16:05

reakce na Amphicyoni: ,,Futsalisti s Brnem tekli 1:2, vyrovnání po fatálku, dvě minuty..." zobrazit příspěvekFutsalisti s Brnem tekli 1:2, vyrovnání po fatálku, dvě minuty před koncem odvolání gólmana -> 3:2, pak čtvrtej a čau. *SALA* "

Jsem moc rád, že se kluci z futsalu dali dohromady. Když jsem viděl kolem Tří králů v bedně derby proti Slávii jak prohrávali 0:4, sice dokázali stav zkorigovat na úplném konci, nebyl to vůbec pěkný pohled. Hoši mi přišli neškodní. *MIMO* Taky v té době byli tuším devátí s bilancí 1-1-3. Od té doby kluci naštěstí šlápli, vyhráli osm zápasů v řadě a posunuli se na pátou příčku se ztrátou jednoho bodu na čtvrtou Slávii a dvou bodů na třetí Teplice. *OK*

892.jpg
MartinMegadeth +1922
22.02.21 v 15:59

reakce na kvcr: ,,Včerejší zápas bych klidně označil za zápas blbec, kdyby nebylo..." zobrazit příspěvekVčerejší zápas bych klidně označil za zápas blbec, kdyby nebylo dvou věcí: neskutečného množství kiksů v obraně a toho, že jsme Olomouci hráli přesně do noty. Už před prvním gólem jsme při vlastní přesilovce školácky ztratili puk a byla z toho tutovka, kterou Olomouc ještě nedala - a pak jsme podobných dárků viděli ještě několik. I když jsme měli šancí mraky a byl to ten den, kdy góla prostě nedáme, nemůžeme hrát v obraně takhle lehkomyslně. Být proti nám lepší tým, mohli jsme toho koupit mnohem víc - a to by možná bylo dobře, abychom se za nosy chytli pořádně.

Do olomoucké zdi se špatně buší, zejména když má Konrád den. My jsme soupeře nejdřív sami posadili na koně a pak už jsme hráli podle jeho not - a Olomouc si v relativním klidu hrála ten svůj beton, i když bruslařsky nám nestačila. Tady musí přijít snaha o větší rozhození soupeře, zákroky na hraně, i za cenu nějakého toho trestu. Olomouc stejně v přesilovkách není nijak moc nebezpečná. Jak by se zápas dostal víc do emocí, přišly by chyby a tím naše šance. My jsme si pořád tak nějak mysleli, že je ubruslíme, ale ten šestičlenný blok před bránou jsme prostě neprorvali. A vzhledem k tomu, že se nám to s Olomoucí stalo už poněkolikáté, měli bychom se z toho poučit.

Prohraný zápas už jednou musel přijít, máme za sebou extrémně dlouhou šňůru, kdy jsme pravidelně bodovali. Nebudu ještě dělat vědu ani z toho, že se prohrálo doma podruhé za sebou. Do play-off zbývá pár zápasů, máme dobrou šanci skončit do druhého místa. Důležité teď je doléčit zranění a nová si nepřivodit, abychom do play-off vstoupili v co nejlepší kondici. A pak napřít všechny síly a um na to, abychom zlomili tu tragickou play-off bilanci z posledních let."

Dovolil bych si k pátečnímu vystoupení proti Olomouci doplnit, že vepředu přes bruslařskou a střeleckou převahu jsem až na úplný začátek silně postrádal tlak do brány. Ať už přímo při situacích kdy byl puk před kasou, tak nepřímo v podobě clonění a přejíždění při střelách od modré. Přitom v nejednom předchozím vzájemném utkání se potvrdilo, že Konrád má s plachtami od modré, pakliže se před brankovištěm dobře cloní a přejíždí, problém. Jako hodně důležitý moment se ukázal neuznaný gól ze začátku utkání. Pakliže by šla Sparta do vedení, zápas by se dost možná vyvíjel jinak. Ve druhé části hry vepředu Spartě ani nepřálo štěstí. Hned v úvodu po střele Rouska Konrád vůbec netušil čím zasáhl puk ani kam mu spadl. Pak tam byla tyč, kdy opět nevěděl, která bije, jenže měl štěstí. A to neměl Machovský. Marně si lámu hlavu s tím proč teď už potřetí za sebou s Machovským Sparta měla tak mizerný začátek, ale těžko se bude jednat o shodu náhod. *MIMO* Bohužel jsme si v pátek nedokázali vypomoci ani přesilovkami, což je v takovém zápase hodně důležité. A třetí třetina byla z mého pohledu čím dál tím větší křeč, byť Olomouc Spartě nabídla hned na jejím začátku velice lacinou přesilovku. Jak uplynula, bylo mi jasné, že tentokrát se žádný obrat konat nebude. Na tiskovce po utkání mě poněkud zarazil Jandač sdělením, že porážku je třeba hodit za hlavu a soustředit se na další práci. Směrem ke včerejšímu zápasu snad, ale směrem ke čtvrtfinále by právě porážky s Karlovými Vary a s Olomoucí měl trenérský štáb co nejpečlivěji zanalyzovat a poučit se z nich, jelikož nějakého takového soupeře dost pravděpodobně Sparta ve čtvrtfinále vyfasuje. A tam by každé zaváhání nebo podcenění mohlo být osudné. Nicméně sázím na Hořavu, že ten nic nepodcení. *METAL*

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

• Choreofond

Následující zápasy

• 25. února - 18:00
    6.png
    LIT (doma)
    Extraliga (48.kolo)
  • 28. února - 17:20
    19.png
    TRI (doma)