Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Neúcta k legendám aneb bude Ton dalším Kratěnou?

8. května 2014 v 12:45,  Prohlášení

602.jpg

V poslední době neznám fanouška Sparty, který by neřešil tuto otázku. Petr Ton - nejlepší střelec a sparťanský srdcař, stále nemá podepsanou novou smlouvu. Stejný případ je i u Jardy Hlinky.

Vedení Sparty dokáže udělat velkolepé oslavy 110 let, v marketingu nemá Sparta v lize konkurenci. Stejně tak se snaží chovat příkladně k fanouškům.

V čem (dle mého názoru) ovšem zaostává je její chování k legendám - tedy k těm ještě hrajícím. Jeden příklad za všechny -> Ondra Kratěna, který byl strůjcem čtyř sparťanských titulů a který v x případech rozhodl svými brankami o úspěchu celého klubu, byl odejit po jedné sezóně, kdy marodil. Ano, měl vysoký plat. Ano, byl poslední sezónu před odchodem víc zraněný než na ledě. Ale jak je možné, že kvůli jedné nevydařené sezóně ho hodí sportovní úsek Sparty přes palubu?! Po tom všem, co tady předvedl?

sdfds

Nyní je dle zákulisních informací na obzoru dost možná podobný scénář týkající se historicky nejlepšího sparťanského střelce Petra Tona. Ten stále nemá novou smlouvu. Ano, konec sezóny mu nevyšel, v rozhodující chvíli se zřekl odpovědnosti při trestném střílení. Vznikla z toho aféra, která byla asi zbytečná (pro novináře vítaná). Petr se k tomu nakonec postavil jako formát, když ukázal velkou sebereflexi a uznal, že měl nájezd jet. Několikrát se také vyjádřil, že chce ve Spartě zůstat. Hráč jeho kvalit si dle mého názoru zaslouží něco jiného, než čekat po sezóně, zda se vedení Sparty rozhoupe a nabídne mu novou smlouvu. 


Hlas lidu, hlas boží? Nevím, nicméně je jasné, že situace sparťanskou veřejnost nechat chladnou nemůže. Pokud chcete Petra Tona dále ve Spartě, tak můžete připojit svůj podpis pod tuto petici: http://www.petice24.com/petr_ton_ve_sparte

Je to sice dost možná marný boj, ale měl by ukázat naší jednotu. Nenechme, aby byl Ton dalším Kratěnou a příští sezónu se proháněl na západě Čech, nebo (ještě hůř) v Brně.


Autor: Schaschek

Foto: kasnarka, isport.cz

Facebook SHS

Přidejte si nás na Facebooku

Následující zápasy

 • 23. ledna - 17:00
  19.png
  TRI (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 26. ledna - 17:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (43.kolo)

Kalendář akcí

<<01 / 2018>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
4
6
8
10
11
12
13
15
17
18
20
22
24
25
27
29
31
 
 
 
 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Více detailů

Přihlásit se

Login:

Heslo: