Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

KOMENTÁŘ: Odchovanec Slávie oporou Sparty? A proč ne?

22. ledna 2014 v 12:30,  Komentáře

581.jpg

Roman Málek, jméno, které v posledních dnech hýbe sparťanským národem, nová posila Sparty. Je skloňováno jak v pozitivních reakcích, tak i v těch negativních a není v podstatě nikdo, kdo by se k němu nevyjadřoval.

3

V první chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že k nám jde zrovna tento gólman, tak vyvstaly vzpomínky na to, jak Spartu popravil v semifinále play off sezóny 2002/2003. Tehdy jsem na hokej chodil spíše nepravidelně a vyhrocenou sérií se Slávií sledoval v televizi. Málek se stal penaltovým mágem, na kterého naši útočníci nemohli nalézt recept a nakonec sérii se Slávií Sparta prohrála a vypadla. Slávistický gólman měl na vítězství Slávie zásadní podíl. Stejně jako o pár let později ve finále Petr Bříza, ale to už je jiná písnička.

1

Další věc, která mě napadla, byla (ne)vytíženost Málka ve Vítkovicích. Položil jsem si otázku: „může gólman, který nechytá (ani) ve Vítkovicích pomoci Spartě?“

A v neposlední řadě mě napadlo, proč Sparta nedá šanci mladým gólmanům Novotnému a hlavně Sedláčkovi – odchovanci Sparty, s kterým je vláčeno od Litoměřic, přes Spartu až do Havlíčkova Brodu. Kdy jindy jim dát šanci než teď, když vedeme ligu o 16 bodů?

2

Chvíli jsem přemýšlel, zvažoval pozitiva i negativa angažování šestatřicetiletého gólmana.

Pozitiva:

1. Zkušenosti – tady nemá smysl se přít. V šestatřiceti letech jich má na rozdávání. Vyhrál extraligu, působil v Rusku, Švédsku, v reprezentaci, dokázal, že chytat umí. Navíc jako záskok za Pepise v play off, kdy jde o hodně, bude právě díky zkušenostem platnější než Novotný, Sedláček, nebo Král.

2. Jasně vymezené úkoly – přišel sem s jasným úkolem – krýt záda Pepisovi, nebude tudíž dělat dusno v kabině, pokud bude sedět na střídačce.


 

Negativa:

1. Sešívaná minulost – toto je spíše taková drobnost, než negativum. Určitě se najde pár lidí, kteří mu ji budou vyčítat. Pravda je však taková, že je to již pěknou řádku let a že nyní „kope za Spartu“

2. Sportovní forma – v této sezóně toho moc neodchytal, ani statistiky nejsou moc dobré.

 

Výsledek:

Myslím si, že Sparta musí myslet na nejvyšší mety a že jediným cílem musí být titul. S tímto kádrem jsou všechna jiná předsevzetí pouhým alibismem. Angažování Málka je dle mého názoru posledním střípkem do mozaiky. Můžeme mít rádi Pepise jak chceme, ale hlodající červíček, že je v play off poloviční, tu prostě je a bude. Pokud mu klesne forma, tak teď víme, že je tu obrovsky zkušený gólman, který se nepodělá, když na něm bude stát tíha odpovědnosti. Ano, byl to Slávista. Ano, kvůli němu Sparta před lety dost možná nepřidala do sbírky další trofej. Ano, ve Vítkovicích toho mnoho neodchytal a statistiky taky nejsou zrovna oslnivé. Ale ruku na srdce – umíte si představit, že se Pepis v play off zraní či mu odejde forma a tíha odpovědnosti bude ležet na Novotném, či Sedláčkovi, kterým sice nechybí talent, ale tolik potřebné zkušenosti nemají? Dle mého názoru by se každý sparťan měl odprostit od urážek poukazujících na sešívaný původ a měl by naopak Málka (pokud se v té bráně objeví) podpořit. Nyní totiž „kope za stejný tým“ a dost možná on bude tím, kdo překlopí pomyslné misky vah na naší stranu. Jak to skutečně bude, na to si počkejme a až poté dělejme závěry.

Sparta!

Autor: Schaschek

Foto: hcsparta.cz, svenskafans.com, regionycr.cz, malek.estranky.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.