Indiáni loupili, dva body zůstaly na Spartě

18. listopadu 2009 v 17:00,  Reportáže

Vítězná vlna pokračuje! Hlavně neusnout na vavřínech. Zápas s Plzní jasně ukázal, kde má Sparta rezervy, přesto se sparťanské publikum mohlo radovat z důležitého vítězství, o kterých musely rozhodnout nájezdy. Ten rozhodující s razítkem dvou bodů proměnil kapitán Výborný.

Začátek svátečního zápasu s nádechem možnosti posunout se po delší době mezi první šestku týmů hokejové extraligy byl v očekávání sparťanských fans. Jednak z pohledu vítězné šňůry pod trenérským duem Volek – Holáň, stejně jako předpověď vysoké návštěvy, přesahující průměr ligové šedi. První varianta vyšla ze dvou třetin, tým Sparty vyrovnal stav utkání a rozhodl o výhře v prodloužení.

Ta druhá rozhodně nevyšla. Po zápase s Litvínovem, kdy se návštěva přehoupla přes sedm a půl tisíc diváků, byla zbožným přáním alespoň devítka…ale. Jak už někdy bývá zvykem, pražský náročný fanoušek dal přednost pohádkám v televizi, nebo pochodům a veselicím na pražských náměstích – těch šest tisícovek věrných a slušně zaplněný sektor hostí dal přednost hokejové sváteční lahůdce.

obrazekJAK

Plzeňské výletníky jsme přivítali transparentem, vyjadřující názor a pohled na jejich inteligenci, i hlučnost při domácích a venkovních výjezdech. Kotel se nacházel včera v mírné podzimní depresi, alespoň první třetinu, kterou jsme prohráli, zaslouženě prohráli. Ale po pořádku. Ručinský naložil s pukem v obranném pásmu bez důrazu a nabídl puk atakujícímu Vampolovi, který obkroužil bránu a lišácky překonal Cháberu. Šance na vyrovnání byla, ale ostrostřelec Ton samostatný nájezd neproměnil. Po ose Straka – Vlasák tečoval puk nedůrazně pokrytý navrátilec Vostřák a Plzeň vedla 0:2. Nesouhra na ledě se klasicky promítla i na výkonu kotle, Západočeši měli v prvním dějství převahu, jak na hřišti, tak v hledišti.

Hrát by se mělo celý zápas

V polovině utkání zabrala Sparta. Při přesilové hře doklepl do prázdné brány Výborný střelu obránce Macholdy a začalo se blýskat na lepší časy. Sváteční atmosféru podpořili kotelníci Sparty choreem, ve kterém připomněli transparentem a trikolórou 20. výročí 17. listopadu 1989, tedy Dnem boje za svobodu a demokracii. Tleskám, tleskala i hala, opět smekám nad výkonem a podporou kotle z tribuny za trestnou!

obrazekJAK

Mííííša, Broš, Broš, Broš…….se rozeznělo kotlem po pěkné individuální akci Brošáka, jež nedal šanci plzeňskému obránci, ani dosud výborně chytajícímu "Pepisovi". Hala ožila a neutichající povzbuzování hnalo rudé koně ke třem bodům. To se nepodařilo. Nerozhodlo ani prodloužení a na řadu přišly nájezdy. Výborný měl svůj den. Chábera nejdříve vychytal Vlasáka efektivním vyražením puku hokejkou, kapitán Sparty překonal Pőperleho a tribuny mohly slavit.

Podorobnější fotogalerii přineseme brzy, sledujte web hs-sparta.cz.

Domácí utkání v rychlém sledu za sebou nás čeká již tento čtvrtek, doufejme, že vítězná vlna bude pokračovat i příště. Sparta!

Autor: - AdmiK -