Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

S jedním bodem z města automobilů

25. října 2009 v 02:30,  Reportáže

Po prohře v derby a debaklu v Liberci se Sparta vydala na zápas do Boleslavi. Každý věřil, že po nepřesvědčivých výkonech Spatra konečně naplno zaboduje. Realita byla ovšem jiná...

Naše cesta začala netradičně na Masarykově nádraží, odkud jsme cestovali do Lysé nad Labem, kde nás čekal odvoz do Boleslavi. Tuto cestu jsme zvolili z důvodu toho, že cesta vlakem i autobusem není do Boleslavi zrovna ideální, zejména tedy cesta zpět. Po příjemné cestě jsme dojeli k Metrostav aréně, kde místní bruslařský klub hraje své zápasy. Dost nepříjemným zjištěním bylo přesunutí našeho sektoru do rohu haly. Sektor, který neměl přístup k WC a za občerstvením jsme museli před hlavní vchod, není podle mne hodný extraligy, ostatně jako celý stadion. Sektor jsme úplně zaplnili a myslím, že jsme byli hodně slyšet po celý zápas.

První třetina začala naším velkým náporem a Boleslav jsme prvních pět minut nepustili za červenou čáru, ale kromě jedné tyčky a Podlešákově střele do boční kostrukce z našeho tlaku nic nebylo. Ale co potěšilo, byla snaha hráčů a to, že podle mého názoru jsme mohli vidět hráče od Výborného až po Vojtu, jak jezdí po „zadku“.  V naší brance se objevil Petr Přikryl a musím říct, že zachytal velice dobře, stejně jako ex-sparťanský Marek Schwarz.  První třetina skončila tedy 0:0.

V druhé třetině se již osmělila i Boleslav a Bingo musel předvést několik dobrých zákroků, byla to ale Sparta, kdo se ujal vedení. V naší přesilovce se trefil Petr Ton, jehož střela se otřela o brusli Žabky. Bohužel jsme naše vedení nepotvrdili dalším gólem a to bylo šancí víc než dost.

Rozhodující nájezd Kratěna nedal

Třetí třetina byla už velice vyrovnaná s množstvím šancí na obou stranách, ale oba brankáři byli nepřekonatelní. Tedy až do 56. minuty, kdy se po velkém tlaku Boleslavi trefil Tomáš Sýkora. Hned na to mohli domácí jít do vedení, naštěstí obrovskou šanci neproměnili a zápas šel tedy do prodloužení, kde byla Boleslav opět lepší. Gól z toho ale nebyl.

Nájezdy, to jsou parádní disciplína Boleslavských hokejistů a tak jsme byli zvědavý, jak si se střelci poradí Bingo. První jel Nouza a Přikryl jeho záměr vystihl. Na druhé straně si počínal stejně i Netík. V druhé sérii se trefil Fabuš, který vymetl pavučinu nad lapačkou Přikryla. Petr Ton opět nevsadil na svůj tradiční blafák a střelou mezi nohy Schwarze nepřekonal. Richard Král také nedal a tak všechna tíha ležela na Kratěnovi, kterému puk bohužel utekl a Boleslav se tedy mohla radovat z výhry 2:1 po prodloužení. Po pozdravu s hráči, jsme chtěli opustit sektor, ale dveře ven byly zamčené, další problém se sektorem hostů, kterých je tedy na extraligu nějak moc. Nakonec jsme se dostali přes zábrany do vedlejšího sektoru a vyšli ven s domácími fanoušky.

Cesta domů proběhla rychle a kolem  22. hodiny jsme byli ve svých domovech

Zápas pro nás sice skončil špatným výsledkem, ale po dlouhé době celý náš tým bojoval na 100% a to je určitě pozitivní. Pokud hráči budou makat, tak jako v tomto zápase, přijdou zcela jistě i výsledky!