Návštěva sezony, prohra v derby s černou kaňkou v hledišti

19. října 2009 v 13:33,  Reportáže

Je to stará písnička pořád dokola, ale derby pražských „S“ prostě táhne. Aby také ne. Nejvyšší návštěva letošního ročníku hokejové extraligy sledovala dramatickou bitvu. Skvělý support obou táborů fans, strach o těsný výsledek Slavie, bojovná hra se šťastnějším koncem pro hosty z Vysočan. Všem fanouškům Sparty děkujeme za skvělou návštěvu a hluk na tribunách !

Hokejová neděle jako stvořená pro podívanou, která stojí čtyřikrát do roka za návštěvu ledového kolbiště. To je derby mezi Spartou a Slavií. Venku zima jako v ruském filmu a před zápasem je cítit na každém kroku napětí, možná i trochu nervozity. Hala se již patnáct minut před úvodním buly plní po strop a na ukazateli příchozích diváků bliká krásné číslo, 10013 návštěvníků. Když dorazí i poslední opozdilci a „obyvatelé“ stánků s občerstvením, na tabuli svítí 11 551 diváků, většiny pak národa sparťanského!

Kotel praská ve švech, nechybí samozřejmě choreo, které se jak můžete vidět na fotografii opravdu povedlo, hlučíme Sparta a ženeme rudé koně do útoku.

(Foto: rajce.cz - Sparťanská krev, koluje nám v žilách)

První třetina nepřinesla branku, hokej bojovný to ano, ale dobře fungující obrany více či méně likvidovaly útočné výpady na obou stranách. Ve velké šanci se ocitl Podlešák, ale Neruda byl proti. Z dlouho očekávaného souboje fanoušků máme navrch, ale slávisté se předvedli v dobrém světle, Kometu Brno a jejich fans rozhodně strčili do kapsy!

Zápasy rozhodují přesilovky. Je to tvrzení zakládající se na pravdivosti. Na Slavii řádí Č(č)ervenka a sparťané na něho poslali hygienu.

(Foto: rajce.cz - Na Slavii řádí Červenka, zavolejte hygienu)

(Foto: rajce.cz - Prase alias Červenka)

Ale zpátky ke hře. Přesilové hry nám dlouhodobě nejdou, kdo by řekl, že se v derby trefíme hned dvakrát. Skóre zápasu však otevřel slávista Žižka, který projel naší obranou v početní výhodě jako nůž máslem a pohotovou tečí dal utkání první smutnou ránu pro Spartu. Odpověď přišla brzy. Gulaši tečoval tentokrát šikovně před Nerudou a Sparta vyrovnala, v přesilové hře! – 1:1.

Zápas se dohrával za stálého povzbuzování ve vysokém tempu, škoda že se některé střely sparťanských bojovníků neujaly. Třetí dějství nezačalo dobře. Vidina možnosti převzít vedení do rukou Sparty se zbortila jako domeček z karet v naší přesilovce. Smolař derby obránce Gulaši udělal na středu hřiště hrubou chybu, duo Červenka a střílející Vondrka potrestala lehkovážnou rozehrávku – 1:2. Lekci z produktivity přesilovek nám Slavia uštědřila jedenáct minut před koncem utkání. Prsty v tom měl opět Červenka, který přes Kadlece a zakončujícího Havla zatloukl třetí hřebíček do sparťanské rakve. Mocný support hnal Spartu stále vpřed, ale to co se stalo devět minut před koncem derby pochopil málokdo.

(Foto: rajce.cz - světlice ve sparťanském sektoru)

Pokud se někomu líbí pyro na konci utkání v podání sparťanských fans, může poděkovat jednomu člověku, který odpálil světlici v hloučku fanoušků sparťanského kotle. Pyro pravděpodobně nebude. A proto děkujeme anonyme za to, že máš asi v hlavě ******* !

Momentu si všimli i v přímém přenosu České televize, takže si můžeme z ostudy ušít kabát. Navíc dva lidé, museli být ošetřeni, doufejme, že na Spartu nezanevřou a příště znovu přijdou. Redakce Sparta Hockey Supporters přeje brzké uzdravení!

Nedáš dostaneš. Červenka zkazil samostatný nájezd, Kuba Langhammer trestal Slavii v početní výhodě. – 2:3. Pozitivní na celém zápasu byl fakt, že se kluci na ledě nevzdali a za mocného až hromového povzbuzování jezdili posledních deset minut na 120%. Výborný mohl vyrovnat, ale Neruda šikovně fauloval. S konečnou podobu výsledku 2:3 pro Slavii už Sparta nic nesvedla, i tak hoši děkujem! Byla to hezká podívaná s jednou černou kaňkou v hledišti. Jinak po většinu zápasu výborný support!