Pohádka o fanoušcích Brna

17. října 2009 v 15:00,  Reportáže

Zápas s Kometou Brno sliboval nevšední podívanou. Snad ani ten největší hokejový laik neočekával bitvu hodnou derby či výkon na úrovni play-off. Od duelu s Kometou Brno se očekávaly tři věci: plný bodový zisk pro Spartu, větší než obvyklý příděl do branky hostů a hlavně souboj s vyhlášenými „nejúžasnějšími“ hokejovými fanoušky u nás. Bohužel se dostavily pouze první dvě.

Již v poledních hodinách se kolem haly začínali potulovat první hokejoví fanoušci. Byli to však hlavně fandové z Prahy, kteří si chtěli s předstihem zajistit vstupenky na nedělní utkání se Slavií. Mezi nimi se ale objevilo i pár výletníků oděných do modrobílých barev. Ti také dokázali solidně zaplnit sektor pro hosty. Přidělený sektor 520 však zel prázdnotou, ani ten klasický nebyl narvaný k prasknutí.

Na to, že se jednalo o souboj s beznadějně posledním týmem extraligy, dorazila pěkná návštěva 6710 diváků.  Po nástupu našich borců na led kotel roztáhl první z transparentů – již tradiční „Vítejte ve městě“, v tomto případě určeno pro Kometu. S úvodním buly následoval transparent, jenž dopředu uhádl vývoj zápasu „Dneska vám cajzlové ukážó pořádné špíl“. Tomáš Netík, jako by si vzal z našeho přání příklad, otevřel v sedmé minutě gólový účet zápasu. Byl to jeho 99. gól a ve vzduchu visela magická hranice sta gólů. Jen ji sestřelit. Nadále pokračovalo škádlení fanoušků z Brna a přilehlých vesnic – tentokrát transparentem „Vítáme znojemskou Kometu a brněnské fanoušky".

A ve stejném trendu, akorát že na ledě, si hráli i naši hokejisté. Druhý gól do sítě finského gólmana Hoviho zasunul dorážkou letos také produktivní Kuba Langhammer. Malou jiskřičku naděje vykřesal Kometě před přestávkou Ovčačík, který se nemýlil od modré. Byl to však pouze takový „prd do prázdna“, protože hned na začátku třetiny druhé propadl v našem obranném pásmu obránci Komety puk, toho se ujal Martin Látal, bleskurychle přebruslil celou délku kluziště a jakoby ztratil nejistotu z předchozích zápasů – zkušeně prostřelil Hoviho mezi nohy – 3:1, Martinův první gól sezony. Po tomto gólu už nebylo po fanoušcích Brna ani vidu, ani slechu. A tak sparťanský kotel vytáhl další ze svých výtvorů – „Fanoušci Komety? My si z vás na zadek nesednem!“. A aby brněnské naštvanosti a bezmoci nebylo málo, rudá mašina jela dál. První gól v sezoně si připsal další Martin, tentokrát tolik oblíbený Podlešák, který ho oslavoval tak vehementně, že málem nevydržel stát na ledě.

Transparent „S penězi do extraligy, s ostudou do pralesa“ na začátku třetí třetiny ukončil psanou produkci pro dnešní utkání. Ne však tu gólovou. Naši hokejisté se konečně začali tlačit před brankáře, což přineslo své ovoce v podobě další trefy Kuby Langhammera. Kosmetickou úpravu skóre na straně Komety provedl exsparťan Kuba Šindel, jenž snižoval na 5:2. Spokojené publikum skandovalo, tribunami probíhala mexická vlna, panovala spokojenost. Pořád ale chyběla třešnička na dortu. Tou se stal 100. gól z hole Tomáše Netíka (příklepem, pěkně do horního růžku branky), který ukončil přibíjení hřebíčků do brněnské rakve. A nutno říci, že nebýt brankáře Hoviho, mohli si „hřebíčků“ odvézt plné železářství.

Oslavné choreo na konci zápasu (kombinace černých čtvrtek, „S“ s plameny a pyrotechnikou pokazil jistý chuligán, který potřeboval v sektoru dělat problémy. Roztržená plachta sice jakžtakž držela, ale podobné excesy rozhodně Spartu dál nedostanou a dobré jméno jí také neudělají.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) Branky a nahrávky: 7. Netík (Ton), 11. Langhammer (Netík), 22. Látal, 32. Podlešák (Koreis, Hrdel), 44. Langhammer (Hrdel, Podlešák), 57. Netík (Vykoukal, Mrázek) - 18. Ovčačík (Novák, Vondráček), 52. Šindel (Erat). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 6710.