Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Totální znemožnění Pardubic aneb Sparta dále kraluje

18. ledna 2014 v 19:50,  Reportáže

579.jpg

Je půl třetí, utíkám dřív z práce – zápas Sparty v Pardubicích si prostě nemůžu nechat ujít. Město perníku je oblíbenou destinací a vždy se nás tam sejde hodně.

První překvapení mě čeká na srazu na nádraží. Cca 50% osazenstva vidím na výjezdu poprvé, což může mít dva důvody. Buď to letos pěkně flákám, nebo jezdí noví lidé :). Přál bych si druhou možnost, protože čím víc nových tváří, tím lépe.

Lipos, který supluje Rikkiho, vybírá peníze, kupuje lístky a už sedíme ve vlaku směr Pardubice. Cestu si krátíme konzumací pitelných i nepitelných nápojů v pochybných i nepochybných nádobách. I proto ubíhá rychle.

U haly odpalujeme menší počet ohňů, Lipos kupuje lístky, přesouváme se do sektoru.

Od začátku utkání jedeme na plno, bez výkyvů, do fandění se zapojují všichni – chlapi, ženský, mladí, staří, prostě všechno co má ruce a pusu, ale o tom později :). Sparta jde brzy do vedení, které nikdo z nás nevidí a není to kvůli pití místního zlatavého moku. Rozhodčí branku uznává po konzultaci u videa až cca dvě minuty po tom, co jí bylo dosaženo – 0:1 Lukáš Pech! V rychlém sledu následují další góly – trefují se Hlinka a Buchtele, a tak po osmi minutách vyháníme Dušana z branky. Domácí kotel, který jsem v minulém reportu chválil za zlepšení je dnes naprosto tragický. Do konce třetiny se hra přelévá ze strany na stranu, ale stav se nemění.

Po přestávce vyplněné doplněním tekutin se vracíme zpět do sektoru a můžeme vidět mírnou převahu Sparty, která je korunována dalším gólem. V půlce druhé třetiny zvyšuje na propastných 0:4 Jakub Krejčík, pozdější hrdina zápasu. Po této brance jsou domácí pouze v roli komparzistů. Do hry je vrací přesilovka, ve které snižuje Petr Sýkora – 1:4. Po prvním gólu jsou konečně slyšet i domácí fanoušci. Na konci třetiny ujíždí Sýkora, ale Novotný mu překazí gólovou radost výborným zákrokem.

Třetí dvacetiminutovka začíná menším náporem domácích, raduje se však Sparta. Svůj třicátý (!) gól v sezóně střílí Petr Ton – 1:5. Po této brance může zaznít oblíbená „pátá“. V tu chvíli jsem očekával, že už budou domácí zralí na ručník. Opak je však pravdou – následují tři velké šance, skvěle zasahuje Novotný, který dnes opravdu chytá výborně. S další šancí Sýkory si už však poradit nedokáže a kapituluje podruhé – 2:5. Minutu poté však psychiku domácích narušuje Sičák, který střelou od modré vrací Spartě čtyřgólové vedení – 2:6. Domácí hráči mají rudo před očima (a není to tím, že máme rudé dresy), a tak přichází první boxerská vložka, ve které Švrček posílá k zemi Zohornu. V 51. minutě přichází okamžik, který budí obrovské emoce a dá se předpokládat, že je bude budit i dlouho po zápase – Vašíček zcela nepochopitelně vráží na mantinel Filipa Novotného. Následuje šarvátka, do které se přimotal již dříve zmiňovaný Krejčík, který se jal pomstít svého gólmana. Dost inkasuje a nakonec odjíždí se zlomeným nosem do kabiny. Já před ním musím ale smeknout klobouk, postavil se k tomu jako chlap a i přes to, že nepatří k bitkařům, tak se nezalekl (v tomto ohledu) mnohem zkušenějšího Vašíčka. Pro Vašíčka naopak nemám publikovatelné výrazy. Doufám, že bude v tomto případě platit přísloví, že na každou svini se vaří voda. Každopádně již teď se můžeme těšit na 52. kolo. Zajímalo by mě, kdyby byl v roli Novotného Bříza. Myslím, že by tomu pazdrátovi zlomil obě ruce hokejkou :-).

Emoce v hledišti pochopitelně narůstají, probíhá pár slovních výměn s domácím kotlem. Snaha domácího megafonisty však nepřináší žádné ovoce, kotel ho neposlouchá, mnozí místo fandění koukají, co se děje v sektoru Sparty. „Nejste slyšet!“ zní z našeho kotle – to konečně probudí domácí příznivce k aktivitě – megafonista domácích na nás hrozí svojí rachytickou rukou, vyslechneme si, že jsme kurvy (jak taky jinak) a věnujeme se dál podpoře svého týmu. Zápas se již jen dohrává, domácí se snaží atakovat našeho gólmana, ale obránci ihned tyto výpady trestají. Se závěrečnou sirénou přichází třetí boxerská vložka. Míra Forman poráží domácího Píšu, kontroluje svůj účes a vydává se hecovat náš kotel, což se nám samozřejmě líbí :). Zápas končí a probíhá závěrečná děkovačka. Po odchodu z haly si pár jedinců z řad domácích chce ručně vyříkat některé věci, na což pár lidí od nás reaguje stejně. Ihned jsou na místě četníci, kteří kratičkou „výměnu názorů“ ukončují.

Sečteno podtrženo – Sparta domácí jasně přehrála – na góly, i na vyhrané bitky. Otázkou je na kolik má na těch šarvátkách podíl domácí trenér Venera (slovy expředsedy fanklubu Destroye „Venerický umrdanec“), který je tímto pověstný. Ze zákulisních informací (i novinových článků) je patrné, že i Pepa Jandač viní právě trenéra Pardubic. Ať je to jakkoliv, tak dnešní výjezd byl dle mého názoru vůbec nejlepší v sezóně. Kotel odvedl skvělou práci, hráči odehráli výborné utkání, před zápasem proběhla menší pyroshow – zkrátka vydařilo se to. A v neděli všichni do Hradce! Sparta!

 

Autor: Schaschek

Foto: Schaschek

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.