Opět nervy, ale "Šišlovy" Vítkovice jsme porazili

10. října 2009 v 14:25,  Reportáže

Další výhra za 2 body po nájezdech. Ale tentokrát se cení. Díky dvěma gólům Kuby Langhammera a jednoho od Tomáše Netíka se Sparta dostala v sezoně na 22 bodů. Přesto je pořád až v polovině tabulky na místě kam nepatří. Naopak Vítkovice díky prohře poprvé opustily čelo tabulky, které přenechaly moravským kolegům ze Zlína.

Nestává se často, aby šla Sparta do zápasu z pozice outsidera. Proti jasně suverénním Vítkovicím tomu tak bylo. Klub našeho srdce se v posledních duelech potácel v houpačce nevyrovnaných výkonů. Jednou rozstřílel Kladno, poté porazil až v nájezdech Budějovice a pak dokonce padl v Plzni.

Připomeňme si, jak Sparta hrála v prvním kole sezony v Ostravě. Dalo by se říci, že právě tento duel předznamenal tápání v prvních třinácti zápasech. V základní hrací době nerozhodný stav, v prodloužení šance a tak musely rozhodnout nájezdy. A v nich byli tehdy šťastnější domácí hráči.

Tentokrát jsme věřili, že jim to vrátíme i s úroky. A první minuty tomu nasvědčovaly. Už v páté minutě se prosadil Tomáš Netík a mohl aplaudujícím ochozům předvést svou tradiční oslavu na jedné noze.

Škoda, že se opět rojí spekulace, že vzhledem ke své parádní formě možná Tomáš odejde do Ruska. Byla by to škoda. Obzvlášť, když se blíží doba, kdy nás opustí Jaroslav Hlinka. Ztratili bychom dva elitní hráče a upřímě řečeno osobně nevím, kdo by je měl nahradit.

Na začátku druhé desetiminutovky dostala Sparta šanci zahrát si přesilovku. Naši sevřeli obrannou čtveřici Vítkovic do kleští a rozevřeli je, až když se radovali z gólu po dorážce Kuby Langhammera.

Stadion byl na nohou. Ne každý čekal, že povedeme po polovině první třetiny 2:0, navíc proti týmu pyšnícímu se nejlepší defenzivou v soutěži. Pokřik střídal pokřik, choral střídal choral. Bohužel, do konce první třetiny jsme nulu v kolonce inkasovaných gólů neudrželi. Bývalý sparťan i slávista v jedné osobě Viktor Ujčík bleskovou střelou pod břevno snížil na 1:2. i tak však mohli fanoušci o přestávce odejít na zaslouženou klobásu spokojení.

Druhá třetina už tak skvělá nebyla. Hra Sparty začala váznout a důsledkem toho bylo I srovnání ve 26. minutě. Hra se ještě vice rozkouskovala, spíše než pohledné akce byla k vidění řada soubojů. Ve 38. minutě do toho přišla další rána v podobě gólu z hole Vladimíra Syčáka – 3:2 pro Vítkovice. A atmosféra šla dolů. Opět se ukázalo jak se fandění na Spartě odvíjí od předváděné hry a výsledku.
Třetí dějství bylo hlavně soubojem gólmanů. Oba předváděli skvělé zákroky. A ve 46. minutě to přišlo. Kuba Langhammer napřáhl od kruhů svým druhým gólem v utkání srovnal.

Mimochodem, v této sezoně nasbíral Kuba už 11 bodů, což je poloviční porce jeho loňského zisku. Jen tak dál!

Do konce hrací doby branka nepadla a tak přišlo na řadu prodloužení, které se v letošních zápasech Sparty začíná stávat pomalu tradicí. V něm nám nabídl šanci rozhodnout už v nastaveném čase Richard Stehlík, bývalý sparťan a hráč, který zpříjemnil závěr přípravy oblíbenému Jardovi Balaštíkovy pár ranami pěstí. Nebo lépe řečeno jednou dobře mířenou.

Gól v přesilovce nepadl a tak přišly na řadu nájezdy. V nich se jako jediný trefil Tomáš Netík, naopak Vítkovicím nepomohla ani gólmanská rošáda a 2 body byly na světě.

Hráčem utkání byl zvolen David Výborný. I když mnohem více by si zasloužil toto ocenění Kuba Langhammer. Asi bylo potřeba Davida po posledních událostech trošku vyzdvihnout v pozitivním světle.

PS: drobná poznámka k části kotle uprostřed pod V.I.P. když nechcete fandit, nechoďte do kotle, jděte si sednout na podélnou tribunu. Když Sparta prohrává, je třeba ji podpořit a ne naštvaně postávat a bavit se mezi sebou.