Přestřelka v Litvínově, Sparťanů pomálu

30. září 2009 v 08:00,  Reportáže

Po matných výkonech z posledních zápasů jsme se v úterý vydali nadýchat trochu chemického vzduchu. S otázkou, zda-li konečně předvedeme výkon hodný Sparty a odvezeme si ze Severních Čech tři body, jsme se tedy vydali směr Litvínov. Z Prahy jsme vyrazili krátce po půl čtvrté a po poklidné cestě jsme po necelé hodině a půl byli na místě.

Po zakoupení lístků, jsme se vydali na zdejší vyhlášený maxi hot dog a hned poté se vydali do našeho sektoru, kde se nás nakonec sešlo cca 30. Novinkou byla velkoplošná obrazovka a je třeba říct, že se jednalo o milé překvapení. Fanoušci domácích nás přivítali ,,tradičním“ Spartá Spartá bůz........ parta. Za přivítání jsme poděkovali a za zvuku Leška Semelky a jeho Litvínovské hymny oba týmy nastoupily.

V brance dostal tentokrát šanci Petr Přikryl, ale již po 34 vteřinách musel lovit puk ze své sítě. Takový začátek jsme určitě nečekali. Naštěstí se tým vzpamatoval a již v 8. minutě jsme po první letošní trefě Davida Výborného vyrovnali. A v 11. minutě jsme dokonce skóre obrátili na naší stranu po gólu Netíka, který tím odstartoval svůj velký koncert. Do první přestávky šli však oba týmy za vyrovnaného stavu 2-2 když jsme v oslabení inkasovali po gólu Švarného.

Ve druhé třetině, jsme byli jasně lepší tým, ale paradoxně jsme inkasovali z hole bývalého Sparťana Vopata.

Třetí třetina byla ovšem jak na houpačce. Když jsme během 40 sekund skóre zásluhou Netíka a Vykoukala obrátili. Jenže Litvínov se nenechal zahanbit a po necelých 40 vteřinách také obrátil góly Hübla a Švarného skóre opět otočil. Sparta si vzala oddechový čas, Přikryl odjel na střídačku a v šesti hráčích jsme se vydali vstříc vyrovnání. Jenže místo toho přišla obrovská šance Litvínova, ale v naší brance vytáhl skvělý zákrok ,,golman“ Vykoukal. Z následného protiútoku přišlo vyrovnání Netíka, který tak završil svůj velký večer prvním hattrickem v ELH.

V nájezdech byl Litvínov o krůček před námi

V prodloužení jsme přečkali přesilovku soupeře hlavně díky Podlešákovi, který dvakrát za sebou zblokoval nebezpečnou střelu. Při nájezdech byl ze Sparty úspěšný pouze Jaroslav Hlinka a když Lukeš proměnil oba své nájezdy, Sparta prohrála v Litvínově 6-5 po samostatných nájezdech.

Po zápase převládalo trochu zklamání, hráli jsme lépe než proti Třinci, dali jsme dokonce pět gólů, ale vítězství a 3 body měli být jasně naše. Bohužel tomu bylo jinak. Litvínov nehraje také ve velké formě, ale jeho hráči každý souboj dohrávali a nebáli se jít do těla. To našim hráčům očividně chybí. Přikryl vyloženě nezklamal, ale opora zcela jistě nebyl. Zejména gól Hübla by mohl jít na jeho vrub. Každopádně bylo vidět zlepšení a věřím, že se tým zvedne.

K fandění asi jen pár slov, jelikož nás v Litvínově bylo opravdu málo, tak se moc fandit nedalo.  Ale za dané situace to šlo.

Po zápase jsme se vydali k autobusu a pozdravit hráče, kteří si také dopřáli klobásu a krátce po 9 hodině jsme se vydali zpět do Prahy. Těsně před nájezdem na dálnici u Lovosic nás však zabrzdila nehoda, která nevypadala vůbec dobře a doufejme, že se z toho všichni dostali, ale auto na střeše nevypadalo vůbec dobře.

Na závěr je třeba říct, že účast na výjezdu je zklamáním. Kritizovat hráče, když se jim nedaří umí každý, ale když byl loni náš sektor v Litvínově plný a také byl zápas v tv, měl být plný i tentokrát. A je jedno, že naše výkony nejsou zrovna ideální.

Bobi#86

Statistika zápasu:

10.kolo, úterý 29.9.2009

HC BENZINA Litvínov - HC Sparta Praha  6:5sn  (2:2, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Jánský (Reichel), 18. Švarný (Hübl V.), 22. Vopat (Punčochář, Černý), 57. Hübl V., 57. Švarný (Heinisch), rozhodujcí nájezd Lukeš - 8. Výborný (Hanzlík, Ton), 11. Netík (Výborný), 45. Netík (Hlinka), 45. Vykoukal (Ručinský, Gulaši), 60. Netík. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3621.

HC BENZINA Litvínov: Hübl (Franěk) - Punčochář, Stříteský, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Poživil - Trávníček, Vopat, Lukeš, Gerhát, Černý, Reichel (C), V. Hübl, Kubinčák, Heinisch, Majdan, Bojer, Jánský

HC Sparta Praha: Přikryl (Chábera) - Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta, Macholda - Kratěna, Broš, Ton - Výborný (C), Koreis, Ručinský - Netík, Hlinka, Podlešák - Kafka, Hromas, Látal