Debakl s Oceláři, mizérie pokračuje !

27. září 2009 v 22:00,  Reportáže

Páteční zlepšený výkon proti Karlovým Varům dával alespoň malou dávku optimismu ke zlomení letošní dosavadní mizérie. Sparta Praha, klub našeho srdce, přivítal v nedělním podvečeru Oceláře z Třince. I vzhledem k atraktivitě soupeře se v ochozech holešovické Tesla areny sešlo pouhých 5200 diváků. A to i přes to, že po dohodě hokejové a fotbalové Sparty, měli diváci, kteří se účastnili sobotního fotbalového klání na Letné, vstup zdarma.

I tento zápas jsme se museli potýkat s absencí megafonu. Technické problémy se nám stále nepodařilo vyřešit. Zápas začal, kotel burácel. Prvních deset minut zápasu se hlasitě povzbuzovalo, a to i přes to, že hráči Sparty nám nedělali svojí hrou vůbec žádnou radost. V 11. minutě zákonitě přišlo to, co muselo. Náš naprosto vlažný výkon potrestal svojí přesilovkovou trefou hostující Květoň.

Po této brance se atmosféra v hledišti zhoršila, ale i tak kotel fungoval minimálně průměrně. Následovala 4. minutová přesilovka za faul na Ondru Kratěnu ve které byli hráči Sparty naprosto impotentní. Je nepochopitelné, že na přesilové hry, které nám dlouhodobě nejdou, chodí stále ti samí hráči...Divákům na Spartě (vyjma těch Třineckých, kterých mimochodem dorazil velmi solidní počet) docházela trpělivost. Ta jim došla úplně hned vzápětí – v 16. minutě, kdy jsme dostali dvě branky během 18. vteřin! Není dobré svádět vše na brankáře, ale dneska neměl Chábera opravdu dobrý den…Z tribun se od té doby ozýval pískot, který si naši hráči upřímně zasloužili! Těsně před koncem 1. třetiny Sparta zkorigovala stav dvěma góly. Nejprve potrestal faul na svojí osobu trestným střílením srdcař Petr Ton a za několik málo chvil procpal puk za exsparťana Dubu Michal Broš. Stav po první třetiny 2:3 naprosto neodpovídal realitě a byl z naší strany nezasloužený.

Kdo očekával, že Sparta začne druhou třetinu jinak než tu první, ten byl zklamán. A to hned po 25 sekundách. Květoň prostrčil puk mezi Přikrylovy betony a dosáhl své druhé branky v zápase. Od té doby se nedá mluvit o fandění a nějaké atmosféře. Sparta měla ve druhé třetině několik přesilových her, dokonce více než minutu přesilovky pět ku třem, ale chyběl pohyb, střelba…z tribuny se ozýval vytrvalý pískot a na druhé straně oslavné chorály Třineckých..

Třetí třetina proběhla v podobném duchu, jako ta předchozí. Sparta sice mírně hru zlepšila, ale Dubu se již překonat nepodařilo. Namísto toho ještě jednou inkasovala – z hole Kohna. Atmosféra v kotli se ve třetí třetině přeci jen trošku zvedla, ikdyž  opravdu jen sporadicky. Inu, i my – fanoušci Sparty, máme jen jednu trpělivost…

Těžko vyzdvihovat na tomto zápase nějaká pozitiva. Negativ bylo naopak velmi mnoho - od naprosto amatérského výkonu Výborného přes chyby v obraně a síto v bráně..nešlo prostě nic..

(foto: hcsparta.cz - hráči po zápase)

Dokud budou hráči přistupovat k utkání takto, tak i my nemáme motivaci je podporovat. Až si uvědomí, že hrajou za Spartu a budou se podle toho chovat, tak i my za nimi budeme stát a podporovat je jako jeden muž (nebo žena, chcete-li..) Příští domácí zápas nás čeká Kladno, ještě předtím utkání na horkém ledě v Litvínově. I přes tuto letošní mizérii apelujeme na všechny fans: „na utkání s Kladnem se dostavme v co největším počtu  - tahle výsledková mizérie už musí skončit !“

-Schaschek-

Statistika zápasu: (z hcsparta.cz)

9.kolo, neděle 27.9.2009

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec  2:5  (2:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Ton, 20. Broš (Kratěna, Netík) - 11. D. Květoň (Peterek, D. Seman), 16. Malec (Peterek, D. Květoň), 16. Polanský (M. Růžička, Kohn), 21. Květoň (Peterek), 55. Kohn (Růžička, Polanský). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 5194.
HC Sparta Praha: Chábera (16. Přikryl) - Černošek, Gulaši, Jan Hanzlík, S. Hudec, Macholda, Mrázek, Vykoukal, Vojta - Ton, Broš, Kratěna - D. Výborný, J. Hlinka, Hromas - Látal, Netík, Ručinský - Kafka, Koreis, Podlešák.

HC Oceláři Třinec: Duba - D. Seman, Malec, Lojek, Zíb, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - D. Květoň, Martynek, Peterek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Tomas, Hampl, Polák - Kanko, Podešva, Ostřížek.