Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

S Energií bez megafonu, zato s dvěma body !

25. září 2009 v 23:30,  Reportáže

Vzhledem k tomu, že s posledními náznaky letního počasí nás čeká pravděpodobně poslední hezký víkend (ještě k tomu prodloužený o sváteční pondělí), byli jsme před pátečním zápasem s Karlovými Vary v očekávání, jak se to projeví na návštěvě v Tesla areně. Karlovy Vary – náš páteční soupeř, nepatří zrovna mezi atraktivní, ač získal loni mistrovský titul.

Návštěvou téměř 6000 diváků jsme byli proto příjemně překvapeni. Hosté z Varů dorazili do hlavního města v počtu cca 50ti lidí.

Od začátku zápasu jsme se museli obejít kvůli technickým problémům bez megafonu. To však zpočátku neubralo nic na snaze vybičovat naše „rudé koně“ k heroickým výkonům. Za hlasitého povzbuzování vhodil rozhodčí úvodní buly. Naší snahu o hlasitý support nalomily dva rychlé góly v rozmezí 15ti sekund. Letos jsou výkony Sparty hodně nevýrazné, ale nikdo si asi nedokázal představit, že budeme po 5ti minutách zápasu prohrávat 0:2, což se projevilo i na našem kotli. V tuto chvíli se našlo jen pár skupinek, či jednotlivců, kteří se i přes nepříznivý vývoj zápasu, snažili s atmosférou v Holešovicích něco udělat. Naštěstí brzy přišel kontaktní gól ostrostřelce Petra Tona, který našim fanouškům opět vehnal vítr do plachet.

Do začátku druhé třetiny Sparta vlétla a již ve 2. minutě se trefil Michal Broš a hala explodovala nadšením. Celá druhá třetina byla v režii Sparty, kotel se snažil fandit z plných plic, ale jak už to tak bývá, i zde platilo heslo „nedáš – dostaneš“. Ve 39. minutě zmrazil naše optimistické úsměvy na rtech hostující Pletka.

Začátek posledního dějství se nesl ve stejném duchu jako druhá třetina. Sparta se tlačila před Sáblíka a již ve 41. minutě překonal hostujícího gólmana Hlinka a srovnal na 3:3. Atmosféra byla ve třetím dějství na slušné úrovni i díky tribunám, které s kotlem výborně spolupracovali – JEN TAK DÁL !!!. Hráči Sparty však nedokázali využít ani ty nejvyloženější šance a hlavně proměnit pětiminutovou přesilovku za faul Dobroně na Koreise ! I proto muselo přijít na řadu již poněkolikáté v této sezóně prodloužení. Zde se hrála vyrovnaná partie, kterou utnul až deset minut před koncem unikající Netík, který blafákem překonal gólmana hostí. Diváci v hale vstali, hlasitě tleskali a prostor zbyl i pro naši děkovačku, kterou jako jeden muž odeřvala většina přítomných fanoušků.

(Foto: hcsparta.cz) - kotel po skončení utkání

Celkově vzato, atmosféra byla kvůli absenci megafonu trošku horší, než na jakou jsme zvyklí.. Vázla především organizace kotle..Intenzivně pracujeme na odstranění technických problémů a věříme, že na zápas s Kladnem již bude vše napraveno a opět budeme v plné síle podporovat naší Spartičku.

Pozn: kvitujeme snahu vedení HC Sparty Praha a AC Sparty Praha o vzájemnou spolupráci a doufáme, že na zápas s Oceláři přijde opět solidní divácká kulisa, která požene naše koně vpřed. Proč? PROTOŽE SPARTA !

-Schaschek-

Statistika zápasu: (z hcsparta.cz)

8.kolo, pátek 25.9.2009
HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary  4:3p  (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Ton (Vykoukal), 22. Broš (Netík), 41. Hlinka (Kratěna, Broš), 65. Netík (Hlinka) - 6.Pech (Kumstát), 6. Zucker (Parýzek) 39. Pletka (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Hodek, Šír - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:6, navíc Dobroň (KVA) 5min. + do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 5733.
HC Sparta Praha: Chábera - Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta, Macholda - Ručinský, Výborný, Látal - Kratěna, Broš, Ton - Hromas, Hlinka, Netík - Podlešák, Koreis, Kafka.

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Mucha, Čutta, Dobroň, Hájek, Němec, Brňák, Parýzek - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Kumstát, Pech, Pletka - Zucker, Hluchý, Zaťovič.