Proč ty nervy aneb dramaticky roztavená ocel

1. ledna 2013 v 00:15,  Reportáže,  SpartaCorps

Do Vánoc zbývají 2 dny a hokejovou Spartu čeká poslední zápas před svátky. Dnešním soupeřem je Třinec s čerstvou posilou Jiřím Hudlerem a bodovým fenoménem Martinem Růžičkou - který před pár lety u nás hrál stěží 4. lajnu...to jen tak na okraj.

Na zápas jsem se těšil. Doufal jsem v prodloužení vítězné série,  v agresivní hokej a parádní góly. Takže na hokej jsem vyrazil rád.

První třetina byla ze strany bojovníků s velkým S na dresu parádní, bojovná, agresivní. Oceláře jsme skoro k ničemu nepustili, Michal tradičně v bráně naprosto jistý. Šance byly, ale ujala se střela Paciho po úniku s Hlínou v 9. minutě. Parádní gól - radost veliká ovládla Sportovku. Třinecký nevím, jestli měli nějak nervy, že jim to nejde, ale často nehráli zrovna fair. Když se Sacha chystal ke střele, faul už neprošel  a bylo nařízené trestní střílení. Sacha se rozjel a skvělé proměnil. Obrovsky mu to přeji, zaslouží si ovace. Takové popíchnutí - ještě někomu z "vedení" připadá nepotřebný???!!! První část se klukům hodně povedla.

Druhá třetina už byla trochu vyrovnanější, ale stále měla Sparta zápas pod kontrolou, dominovala. Byly šance, ale ujal se až puk od Jirky Sekáče pár vteřin před koncem. Takže to vypadalo na jasné vítězství. Ale takový tlak, co na protivníka naši hráči vytvořili a bohužel bez efektu, ten byl úžasný. Puky lítaly kolem branky...

Třetí část byla taková od nás až moc uspokojená. Hnal jsem čas očima, pač si Michal zasloužil nulu, ale prostě to bychom nebyli my, aby jsme nenabídli protivníkům jasný a vyhraný zápas zdramatizovat. Dva slepené zásahy Rákose a fenoména Růžicky nahnaly strach v našich očích. Nechápu, co se stalo, to mi nejde na rozum. Byly to nervy, ale když dal Zdeněk Bahenský na 4:2, už jsem opět pevně věřil ve 3 body.

Nakonec se to povedlo, vyhráli jsme 4:2, proběhlo standing ovation, děkovačka. Za celý zápas to bylo zasloužené, ale ten úsek 3.části byl hrozný.

Co chci pochválit, je support. Kotel šlapal, Hans, Zdeněk a Kuba nás vedli k parádní atmosféře. Zazpívali jsme si koledy i naší starší hymnu, bylo to úžasný.

Nakonec mi dovolte Všem fanynkám, fanouškům, hráčům a zaměstnancům naší milované hokejové Sparty popřát to nejparádnější prožití svátků vánočních, ať jsou povedené a do roku 2013 vše dobré, hodně zdraví, lásky a ať nám Sparta jen a jen vyhrává

PS: potěšilo mě vidět pana Guta i Tomáše Netíka , také, že dostal šanci opět na ledě Alex

S pozdravem
Roman Veselý
email - romanv80@seznam.cz

Sacha

Dárek k vánocům aneb 3 body proti ocelářům

Dnes jsme hostili tým od polských hranic Oceláře z Třince. Třinec byl posílen o Jiřího Hudlera a tak jsem očekával drtivou třineckou ofenzívu, s tím že možná občas vystřelíme. Jenže realita předvánočního zápasu byla úplně jiná. Sparta byla od začátku lepším a útočnějším týmem. Poprvé Sparta udeřila po akci naší nejproduktivnější lajny - Ton přihrál Hlinkovi a ten našel volného Paciho a tomu už nečinilo sebemenší problém zasunout puk za záda třineckého brankáře. Z našeho tlaku vyplynula další situace ze které jsme zvýšili na 2:0 - to když Sacha uháněl sám na gólmana a byl faulován a ano světe div se pan Šindler zkřížil ruce nad hlavou a Sacha dostal možnost trestného střílení. Nájezd provedl bezchybně a brilantním bekhendovým blafákem dostal Spartu těsně před koncem první třetiny do vedení 2:0. Na začátku druhé třetiny ujížděl sám na gólmana Ivan Rachůnek byl faulován a opět následovala naprosto neuvěřitelná věc v podání pana Šindlera podruhé v zápase zkřížil ruce nad hlavou, což je na něj nadlidský výkon a Sparta měla možnost druhého nájezdu. Jenomže nájezd jel Ivan a tudíž z něj gól nepadl, protože se mu puk zapletl mezi nohy a ani nevystřelil a to byl vrchol jeho dnešního výkonu, který za moc nestál a který mě donutil k tomu, že ho opravdu dnes musím označit za dřeváka. Vždyť on dnes nebyl schopen ani přihrát. Podle mého jeho nejhorší výkon ve Spartě. Nicméně náš tlak pokračoval a vyvrcholil přesilovou hrou, při které (myslím) Sičák napálil puk tvrdou ranou do tyčky. Ihned po přesilovce měl další možnost Sekáč a hostující gólman si v tu chvíli musel připadat jako na zvonici, protože za ním podruhé během několika vteřin zvonila tyč - tentokráte ta horní. 17 vteřin před koncem druhé třetiny po nádherném pasu od Hovorky střílel Sekáč do prázdné brány, ale Hamerlík stačil strčit beton do dráhy střely. K jeho smůle se ale opět puk odrazil k Sekáčovi který ho z poza brány vyndal a bekhendem zasunul do šibenice. Stav po dvou třetinách byl tedy 3:0. Ve třetí třetině přišla naše typická hra "když se vede kašleme na to" a Třinec se dostal do nebezpečného tlaku. Jeho snažení mohl nejdříve utnout Petr Ton jež v samostatném nájezdu volil nestandardní zakončení a proto neskončil jeho nájezd gólem a chvíli po něm taky Troy Milam, který při akci 3 na 1 trefil pouze gólmana a jak se říká nedáš dostaneš a tak Třinec hned po Milamově střele vyrazil dopředu a nahozený puk na branku tečoval kdo jiný než jejich snajpr Martin Růžička a puk k naší smůle skončil v síti. Stav byl tedy 3:1. Za necelou minutu opět úřadoval Třinec to když přihrával zpoza branky Hudler a jeho spoluhráč dopravil puk do sítě a stav byl najednou 3:2. Z naprosto vyhraného zápasu bylo drama jako už po několikáté v této sezoně. Naštěstí dvě minuty před koncem zavezl puk do pásma TON přihrál Bahenskému a ten se mezi třemi hráči vytočil z rohu a střelou zápěstím poslal Spartu k 3 bodovému vítězství a prodloužil tím naší vítěznou sérii. Hráči nám fanouškům dali krásný dárek k vánocům v podobě dalšího vítězství.

Zdá se že „léčba“ Jandačem funguje, už naše hra vypadá jako hokej a dostavují se i kýžené výhry a začíná to vypadat že aspoň to předkolo vybojujeme. Přeju všem hezké svátky a doufám, že nám naši kluci budou dělat radost i nadále. HCS!!!!!!!!