Hašek ven, burácela holešovická aréna!

12. září 2009 v 14:51,  Reportáže

První ostrý start bývá těžký, plný očekávání a může do značné míry ovlivnit budoucnost. Ano, premiéru soutěžního zápasu v nové sezoně si odbylo i sparťanské publikum na domácím ledě, se soupeřem zvučným, nenáviděným ve smyslu odvěké rivality. Perníkáři z Pardubic, soupeř tradiční, z posledních let známí pod několika názvy, historicky však nazýván Tesla přijel na horkou půdu pražské Sparty, do Holešovic!

Na soupeře se sparťanští kotelníci dlouze připravovali, letní pohárová pouť poskytla potřebný čas k nácviku a pilování maličkostí, které se při ostrém startu hokejové sezony stoprocentně vyplatily.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU: ZDE

Kořením zápasu byl návrat Dominika Haška v dresu Pardubic na led Sportovní haly. Sparťanští fans si pro něho přichystali malé přivítání na úvod zápasu. Podle slov „Dominátora“ ho transparenty pobavily: „To jsem si všiml, že půjdu v desáté minutě z branky. To bylo velice vtipné. Koukl jsem se na hodiny a zjistil, že je druhá minuta. Říkal jsem si, ještě devět minut musím vydržet, abych překonal očekávání fanoušků.“

obrazekJAK

(Celé znění transparentu: 1981 První zápas Dominika Haška v lize (Sparta - Tesla 5:2,
                                      1998 Dominik Hašek vychytal olympijské zlato v Naganu,
                                      2002 Hašek získal svůj jubilejní první Stenley Cup,
                                      11.9. 2009 Hašek po třech gólech opouští v 10. minutě ledovou plochu
)

Oba tábory fanoušků předvedly na počátku sezony velmi solidní a hlučný support, podporovaný do značné míry i západní tribunou, za co jim patří velký dík! Podpora od sparťanských kotelníků byla směřována i jednotlivcům - srdcař a bojovník Martin Podlešák, kterého publikum přivítalo kreslenými transparenty.

obrazekJAK

(Celé znění transparentu: Martin Podlešák - srdcař, bojovník, sparťan! )

Kaňkou, v jinak hokejovém blahu, byl počin pořadatelů, kteří „nahnali“ o přestávkovém programu všechny kuřáky a osoby toužící po čerstvém vzduchu do vymezeného prostoru v blízkosti stání pro PČR a předprodeji vstupenek. Vysvětlením bylo „z bezpečnostních důvodů“! Zda se objeví podobná „bezpečnostní“ opatření i na dalších domácích zápasech, je ve hvězdách, leč pro spousty fanoušků jsou tato odůvodnění naprosto nepochopitelná.

Fotogalerie z utkání Sparta - Pardubice

Support značné podporovaný celou halou, kromě ostrůvku červenobílých „perníkářů“, neutichal ani v průběhu druhé třetiny. Jen hlasatel zvaný uměleckým jménem Dr. Buben v některých pasážích zápasu nesmyslně přerušoval chorály, zpěv a bujarou náladu svými hity. Vyhrocené situace plné emocí vzbudil až zákrok Ručinského na Haška, který vyvolal řadu nevole v řadách sparťanských fanoušků, protože "Růča" zamířil na trestnou lavici.

Na střet a gólové momenty se můžete podívat zde:

Hašek ven!!!, znělo skoro při každém kontaktu s pukem hokejové legendy. Soupeři, hrající na ledě pražské Sparty si musí uvědomovat, že pro domácí fanoušky je hokejová Sparta vším. Tady se neodpouští filmování, zákeřnosti a podobné (ne)hokejové momenty zápasu v nejvyšší soutěži.

I přes konečnou porážku po samostatných nájezdech publikum ve stoje aplaudovalo sparťanským bojovníkům, na které se při startu hokejového sezony přišlo podívat přes osm a půl tisíce fans. Jen tak dál !

Již za týden nás čeká dvojzápas na domácím ledě s Libercem a Mladou Boleslaví, po hokejových bitvách v Brně a na Slavii. Přijďte podpořit Sparťané naše hokejisty, vytvořte podobnou atmosféru jako v zápase proti Pardubicím!!! Rozjezd sezony je důležitým odrazovým můstek k dobrému umístění v základní části a proto všichni v pátek 18. září, na Spartě v Holešovicích !!!

- adminK -

Statistika zápasu:

2. kolo, pátek 11.9. 2009

HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:3sn

Branky a nahrávky: 34. Langhammer (Netík), 45. Macholda (Broš, Hrdel) - 15. Špirko (Cetkovský), 45. Cetkovský (Špirko), rozhodující sam. nájezd Špirko. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 8689.

HC Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, Černošek, S. Hudec, Mrázek - D. Výborný, J. Hlinka, Ručinský - Kratěna, Broš, Hromas - Ton, Langhammer, Netík - Podlešák, Hrdel, Koreis - od 41. navíc Látal

HC Eaton Pardubice: Hašek - Richter, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Kočí, M. Šeda - P. Sýkora, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Cetkovský, Somík, Špirko - Klejna, Rákos, Zohorna