Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparta ukázala kvalitu správné farmy, proti Lvu si téměř neškrtla

8. srpna 2012 v 10:26,  Reportáže

405.jpg

Původně jsem chtěl psát komentář k zápasu se Lvem už večer, ale rozhodl jsem se to odložit na ráno, jelikož pak člověk většinou vychladne. V tomhle případě se to však nestalo. Takže vezměme to hezky od podlahy. Pokud hodláte, pánové na Spartě, předvádět to, co včera, tak jděte v klidu tam, kam slunce nezasvítí a nezasvítí. Hezky od vedení po hráče.

Fanoušek Sparty přišel do haly a koukal. Přestože jako domácí tým byl uvedena Sparta, tak na kostce probíhaly i reklamy na Lva. Pódium pro cheerleaderky – ať už jakkoliv proklínané – také s logem a barvami lva. Cvičenky (a na tu dálku mám pocit, že i cvičenci) také v jeho barvách. Zkrátka komedie.

Sparta jako domácí tým rozhodně nepůsobila a člověk se tak od počátku nemohl zbavit dojmu, že je v hale jaksi do počtu. Což ostatně ukázalo i absentující Esko, které je jindy na spodní straně multimediální kostky a dresy legend. Náhoda a omyl způsobený tím, že je ještě léto a příprava? Nebo úmysl a náznak toho, jak to bude vypadat dále?

Ostatně náznaky šly pozorovat i na ledě. Na straně Lva je třeba uznat, že to bude kvalitní tým, který by si extraligu dal s prstem v nose. I po pár týdnech navíc bylo čitelné, že u týmu úřaduje Jandač. Byl vidět systém, byl vidět řád.

U Sparty? Ač mám Žemličku hodně rád, tak jsem měl chuť brečet. Možná to bylo tím, že jsem měl jen jednu čočku, ale opravdu jsem netušil, jakým se chce Sparta prezentovat herním stylem. Spíš jsem měl pocit, že jsem divákem klouzané říznuté špetkou chaosu. Nedůraz, minimální střelba, minimální clonění před brankářem. Samozřejmě, jde jen o přípravu, ale čekal bych, že tým bude, vzhledem k tomu, že podstatná část hráčů zůstala, navazovat na to, co předváděl už loni. Přitom v sestavě už byli zkušení hráči, nejednalo se jen o mix mlaďasů.

Takhle dostal v první třetině první branku, pak si jinak skvělý Schwarz srazil druhou do sítě sám a až ve třetí části se podařilo Spartě snížit při hře pět na tři. Nic moc. Navíc místo náporu dostala další branku a okamžitě po rozehrání čtvrtou. Kolik že to uplynulo sekund? Pět? Není to světový rekord? Pak ještě pláchl Treille a upravil na 4:2.

Ano, výsledek nezní tak strašně. Ale já měl osobně dojem, že na hřišti hrálo hokej jen jedno mužstvo. A jen jedno mužstvo zápas pojalo jako ostrou přípravu na sezonu – Lev. Sparta se jen klouzala a občas se skoro zdálo, jako kdyby se do soupeře bála trochu víc zajet (dohoda?).

To vše naznačuje ambice obou celků. V současnosti to i přes sliby nových majitelů působí tak, že se jméno a značka Sparty dva roky bude udržovat bez výraznějších ambic při životě, aby se následně oba kluby sloučily. Jenže já chci, aby Sparta měla ty ambice nejvyšší. Po zápase se Lvem ten dojem rozhodně nemám, a pokud má toto být realita příštích dnů týdnů měsíců a snad i let, tak se na takové komedii podílet nehodlám. To už bych radši sledoval Spartu rovnou v KHL, ale s tím, že má nějaký cíl...

AD SUPPORT: Do haly prý přišlo lehce přes tisíc fanoušků. Což mi přijde neodpovídající realitě. To vzhledem svádí ke dvěma úvahám. Buď jsou během extraligových zápasů návštěvy nadhodnocovány, nebo zde byly započítány jen vstupenky prodané a ne ty, které byly rozdané zdarma. Každopádně návštěva byla na první domácí přípravný zápas příjemným překvapením, a když se k tomu přičetlo několik “AntiLeváckých“ pokřiků, dalo se hovořit alespoň o nějakém pozitivu.

PS: pokud máte někdo ze zápasu jiný dojem, tak budu jen rád, když ho napíšete do komentářů.

Autor: Cze87

Foto: Archiv

 

 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.