Sparťanský galavečer pošpinila ztráta dvou bodů

27. února 2012 v 10:00,  Reportáže

Mohl to být dokonalý sparťanský večer. Pražské derby však mělo z pohledu sparťanského dvě velké kaňky k pocitové dokonalosti. První byl srovnávací Hertlův gól a druhou celková slabší hra bez emocí, nezvyklá k zápasu jako je derby.

Sparťanský kotel se loučí s Pavlem Richterem.Všechno ale popořadě. Vše začínalo téměř ideálně. Sparta se dojemně rozloučila s Pavlem Richterem, jehož dres s číslem "8" bude každý zápas zdobit strop sparťanské arény. Na slavného útočníka nezapomněl ani kotel Sparty, který se s Richterem rozloučil vzkazem "Pavle, děkujeme" a mořem kartónů s číslem obávaného forvarda.

Začalo derby, kde bylo opět znát, že se při tomto zápase maže forma i postavení v tabulce. Bohužel však v negativním smyslu. Slavia hrála podprůměr a Sparta ji před zaplněnou halou sekundovala. Naštěstí se ale brzo radovala z gólu. Michal Sersen dokázal, že je mezi obránci nejlepším střelcem od modré.

Kdo by čekal dunení mantinelů po tvrdých soubojích, kolapsy a zástavy srdce po hře nahorů-dolů, musel být zklamán. Kdo však zklámání nepřipustil, byli sparťanští fanoušci. Nejen že kotel šlapal na plné obrátky jako málokdy v této sezoně, přidávali se i další diváci, zejména na západní tribuně. Právě zde bylo roztažena další obří plachta, opět rekordní. 40x20 metrů velké choreo roztleskalo celou halu a bezmála po dvou minutách byla tato několik dnů trvající práce choreotýmu pouhou historií. Stálo to však za to.

TAKTO MŮŽETE PŘISPĚT NA TVORBU CHOREA

Když přidal druhý gól ve 30. minutě Tenkrát, mnozí doufali, že slávistický odpor je zlomen a přijde sparťanský výprask. Omyl. Sparta si sice dokázala vytvořit několik šancí, byla to ale Slavia, co na konci druhé třetiny udeřila gólem do šatny.

Fanoušci si přesto nadále zápas užívali. Choreotým si připravil básnickou vložku, když v kotli roztáhl nápis "Nad topolem nad Edenem, sedí Růža podvečerem. Po pohárech smutně touží, v garáži se přitom souží," čímž slávistickému trenérovi věštili blízkou budoucnost. Oblíbenému Růžičkovi navíc připomněli na transparentu jeho předsezonní cíle a jejich konečný výsledek, který je jistě minimálně k zamyšlení. Ve třetí třetině se v kotli objevil poslední, lehce pikantní transparent "Lepší ségra v bordelu, než brácha ve Slavii".

Sparťanské posměšky však předznamenaly známý fakt, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Sparta byla ve třetí třetině laxní a dlouho si koledovala o vyrovnání. Když už to vypadalo, že vítězství se štěstím ubrání, přišlo 21 sekund před koncem slávistické vyrovnání. První celek tabulky by si měl závěr takového utkání umět pohlídat.

V prodloužení gól nepadl a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Očekávaný hororový scénář holešovického příznivce se naplnil. Slavia se radovala z vítězství. Euforie se naštěstí brzy vrátila. Mohlo za to předání Prezidentského poháru do rukou kapitána Broše a fanoušci na nepovedený zápas jako mávnutím kouzelného proutku zapomněli. "Hoši, děkujem" se neslo hromově Tipsport arénou, která byla letošní sezonu svědkem parádní základní části.

Na utkání byly k vidění i nové šály SHS.

Text: Margera