Série je u konce, Sparta padla s kokoty

30. ledna 2012 v 10:30,  Reportáže

Traduje se o nich ledacos. Nejvěrnější fanoušci, kteří jako tisícové hordy plní stadiony soupeřů. Nezkrotní primitivové, před nimiž by se měla mít každá matka s dětmi na pozoru. Charitativní organizace, která plní klubové kasy. Ať už je to jak chce, pro Spartu jsou zápasy s brněnským týmem atraktivní a bylo tomu tak i nyní.

Nejprve je však třeba vše uvést na pravou míru. Stopadesátka komeťáků rozhodně nepůsobila jako modrobílá vlna, která smete naší arénu se zemí. Nejvěrnějšími fanoušky se stávají pravděpodobně pouze proti Slavii, ale co už. Příznivci modrobílé šlichty měli však hned ve čtvrté minutě důvod k radostné ejakulaci. Špatný začátek, lekce z produktivity.

Kometa po celý zápas neměla výraznější tlak. Dokázala však přetavit i nepatrný náznak šance v gól. Na 1:1 sice srovnal Pacovský, během pár desítek sekund se radoval opět modrobílý hlouček. Klub, jenž si musel koupit extraligovou licenci, aby se dostal mezi elitu, byl opět o něco blíž vysněnému úspěchu poslední hokejové generace. Postup do předkola play-off. U druhého gólu nemohl mít úplně čisté svědomí náhradní gólman Falter, jemuž se bohužel nedělní zápas příliš nevyvedl. Hlavní však je, že se dostal před nadcházejícími vyřazovacími boji vůbec do branky.

objednávejte šály SHS - více ZDE

Ve třetí třetině propukly epileptické záchvaty brněnského kotlíku naplno. Hruška zvýšil na 3:1 a někteří jedinci se po gólu zmítali doslova jako křeček v mikrovlnné troubě. Poté ale přišel zásadní moment, který je třeba vyzdvihnout. Čert vem prohru s Kometou, Sparta po tomto gólu ukázala bojovné srdce a zápas dokázala otočit.

Pacovský přidal druhý gól utkání a ve sparťanském stánku se začalo probouzet i poněkud ospalé publikum. Když se na Trvaje rozjela dvojice Ton-Tenkrát, mnoho fanoušků už začalo dopředu slavit. Ton namazal parťákovi do jasné pozice a on se již nemohl mýlit. Tenkrát bodoval ve čtrnáctém utkání v řadě, klobouček! Aby to nebylo líto i Tonovi, byl to právě sparťanský sniper, který měl na svědomí otočení skóre. Křížíkova fontána pár metrů od arény jistě nadšeně vystříkla, stejně jako emoce uvnitř haly.

„Dejte jim bůra!“ neslo se arénou na začátku třetí třetiny. Spartě se však závěrečná část příliš nepodařila. Možná došly síly po namáhavém zvratu, kdo ví. Čtvrtý gól ovšem z části padá opět na zbytečně vyjetého Faltera, z něhož si Erat udělal, jak se říká, „dobrý den“. Údajně brněnské sdružení UPB (Ultra Pitomci Brno) prokázalo poté opět svůj intelekt, když v očekávaném nátlaku Komety odpálili v hale pozůstatek ze Silvestra, načež se hra na několik okamžiků musela přerušit. Hráči jim jistě poděkují. Erat poté v prodloužení zkompletoval hattrick a zajistil Kometě dva body.

Zbytečná ztráta, ale i dobré ponaučení před play-off. Co jsem však očekával od tohoto zápasu, byla lepší atmosféra. Sparta je již několik kol suverénně první, kotel však rozhodně nešlape tak, jako v posledních letech. Může za to možná ještě větší omlazení, ale i fakt, že se z fandícího sektoru stává spíše debatní kroužek. Před play-off je třeba vše vyladit k dokonalosti!

V pátek čeká Spartu domácí zápas s Českými Budějovicemi, oblíbený soupeř s množstvím exsparťanských hráčů. I v posledním vzájemném klání se ukázalo, že utkání s Jihočechy může emocemi pořádně zacloumat.  Plán na pátek je tedy jasný. Ukažme, že v Českých Budějovicích by chtěl žít možná každý, ale Sparťani ne!

Text: Margera

REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS DĚKUJE BRNĚNSKÝM PŘÍZNIVCŮM ZA ZVÝŠENÍ NÁVŠTĚVNOSTI NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNEK.

DĚKUJEME TÉŽ ZA VAŠE ODUŠEVNĚLÉ KOMENTÁŘE.

{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}{#emotions_dlg.fuckyou}