Bitva jako řemen o první místo s HC komedie Straka !

18. ledna 2012 v 00:20,  Reportáže

Po vyhraném derby nás čekal souboj o čelo tabulky s Plzní. Oficiální web hostů psal v preview o derby. Rád bych podotkl, že derby je pouze jedno. A to se Slávií.

Zápas přilákal důstojnou kulisu a od začátku bylo na ledě cítit, že jde o hodně. Sparta udávala tempo hry a v 5. minutě se krásnou akcí prosadil Forman. Fanoušci se mohli bavit hrou: "jak otrávit hokej Dudovi". Bohužel, byl to právě Duda, který v 10. minutě potrestal chybu naší obrany a vyrovnal na 1:1. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, mohli jsme sledovat nadprůměrný extraligový hokej. V 18. minutě ideálně vyřešil situaci Sacha Treille, který nabídl Formanovi přihrávku na zlatém podnosu. Před ním už zívala prázdná branka - 2:1. To co přišlo po tom normální člověk nepochopí a musí si klepat na čelo. Duda opět ukázal svojí demenci, když neunesl emoce z obdrženého gólu a úplně zbytečně fauloval. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro Spartu, která zaslouženě vedla.

Pokud se v první třetině pořádala hra "jak otrávit hokej Dudovi", tak v té druhé se Sparta činila ještě o poznání více. Psychopatický leader produktivity neměl na ledě ani píď prostoru, domácí si ho hlídali s velkou pečlivostí. Za zmínku stojí ataky Kočího, Treilleho, Fostera,..v 29. minutě Plzeň vyrovnala ranou Kaberleho, který napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Početná skupina modrobílých komediantů ještě nestačila ani vyvolat jeho jméno a už se radovali příznivci domácích. Sacha Treille potvrdil, že má dnes supr zápas a po jeho teči dostal Spartu opět do vedení - 3:2. Duda si v závěru třetiny ještě něco sáhodlouze vysvětloval s Kočím, ale bohužel z toho nic důležitého nevzešlo.

Do třetí třetiny jsme nevstoupili příliš přesvědčivě, když jsme školáckými chybami při vyhazování kotoučů dovolili Plzni tři přesilovky. V první Plzeň nepředvedla vůbec nic, v té druhé jsme mohli zásluhou Ivana Rachůnka zvýšit. V 1. komerční pauze jsme vytáhli choreo, ve kterém jsme ocenili dlouholetého Sparťana Ondru Kratěnu a také Jiřího Vykoukala.

Krtek 1

Krtek 2

Poté jsme do Plzně bušili jako hluší do vrat, ale bohužel jsme opět školácky chybovali a po dalším vyhození kotouče mimo hrací plochu přišla třetí přesilovka Plzně. Po (ne)faulu Philippa, který zastavil unikajícího Pletku rozhodčí nepochopitelně zkřížil ruce nad hlavou. I po shlédnutí televizních záběrů si neumím vysvětlil, co ho k tomu vedlo. Navíc byl hráč Plzně v metrovém postavení mimo hru !!! Nerad hodnotím výkony rozhodčím, ale tohle rozhodnutí ovlivnilo zápas. Na druhou stranu je jen naše chyba nechat se vyloučit třikrát za vyhození kotouče. Pletka nájezd s bravurou proměnil a začínalo se nanovo. V této fázi zápasu by se dala nervozita v ochozech krájet, zvláště pak po dalším kontroverzním rozhodnutí - takřka v totožné situaci ujížděl Ton, dva hráči Plzně na něj viseli jako prádlo na šňůře a rozhodčí? Nic!

V prodloužení oba celky taktizovali, za zmínku snad stojí pouze střet naší obrany s Andrašovským, kterému musel pomoci na střídačku masér.

Nájezdy jsou již velká loterie a rozhodlo se až v 10. sérii. Bod navíc Spartě vystřílel Tenkrát, který proměnil všechna tři trestná střílení.

Tenkrat gol

Sparta zaslouženě Plzeň porazila, nebýt sporného trestného střílení, mohly to být i body tři. Rozum zůstává stát nad neustálým poplakáváním pana Straky, který půl zápasu strávil konverzací s rozhodčími. Vše korunovali hosté v nájezdech. Hráč trefil tyč, rozhodčí, který od toho byl dva metry rozpažil. Opět poplakávání, opět časová prodleva. Pak se situace objevila na kostce, Plzeňská střídačka klepala holemi o mantinel jako o život. A rozhodčí? Nepochopitelně hostům vyhověl! To se příště bude ptát i paní v bufetu? Panebože, tak snad si jako chlapi stojí za svým rozhodnutím a za žádných okolností by se neměli tímto již tradičním brekotem hostů ovlivnit, nebo ano?!

radost

Sečteno podtrženo - opět jsem se utvrdil v názoru, že Plzeň je až na výjimky vymaštěná verbež. Hráči na ledě si troufají férově 2 na 1, idiot Duda po gólu nezvládne nervy a naprosto neopodstatněně fauluje, jejich kapitán a modla spíš než hokej hraje jakousi hru "uplakánek" a jejich médii vychvalovaní fanoušci si dovolí fyzicky napadat ženy. Inu jaký tým, takoví fanoušci. Za sebe jen doufám, že ta jejich reklama na papírové kapesníčky ukončí svou pouť ve čtvrtfinále. Pak spolu můžou jít všichni v čele se Strakou a Dudou jako velcí kamarádi chlastat na náměstí nepitelný Gambrinus.

PS: pokud někdo před začátkem této sezóny nevěřil týmu Sparty, tak já osobně musím smeknout. Sparta odehrála nejlepší zápas sezóny a tento tým ukázal, že má charakter! Jen tak dál!

Autor: AdminS