Růžička napodobil Jarolíma. Hokejové derby zná vítěze. Spartu!

24. září 2010 v 12:15,  Reportáže

Probouzím se. Kontroluji zprávy na internetu. Nebyl to jen rudý sen! Hokejové derby je definitivně za námi a Sparta ovládla první bitvu o Prahu. Růžičkova banda padla na kolena a s ní i celý červeno-bílý národ. Sparta – Slavia 5:3!

Nervozita, tak trochu očekávání. Netrpělivě odpočítávám poslední minuty v práci a dočkávám se. Konečně! Derby je tady. Cesta tramvají přes Holešovice v odpoledních hodinách nenaznačuje skutečnost hokejového svátku, kde jsou fanoušci? To se mění až hodinu před zápasem. Ve vzduchu je cítit cosi elektrizujícího. Nesmiřitelní se znovu setkávají…

Sparťanský šik vyjíždí skrz gladiátorskou masku vstříc hokejové bitvě o Prahu a můj pohled hypnotizuje počítadlo diváku v Tesla aréně. Chvílemi se bojím propadáku. Fanoušci jak je zvykem pospíchají do haly několik minut před prvním buly. Nakonec se ukazatel zastavuje na devíti tisíc fans. Jásot? Určitě ne. Čtvrteční hokejové dny na Nově jsou stupidním výmyslem bandy sportovních analfabetů.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ KE SHLÉDNUTÍ ZDE:

Kotel se plní, vhazuje se. Člověk si párkrát zařve Sparta a po třech minutách vypuká první holešovická radost. Sváteční střelec Radek Philipp rozvlňuje síť. Hala je v euforii. Opozdilci s klobásou mohou smutnit, akce to byla pěkná. Přehled předvedl nahrávající Hlinka, jenž obkroužil branku a přihrál do jízdy skórující „padesát dvojce“.

Pomíjivá radost první třetiny

Začátek jako hrom, ale to bylo z naší strany vše. Alespoň na ledě. Fandí se obstojně, reklamní přestávku vyplňují transparenty obou táborů. Jak jinak, rivalita se transformuje do papírového hecování. Nutno podotknout, sešívaný kotel se naplnil početně. Na ledě to až tak vyrovnané nebylo. Růžičkův soubor připíchl Spartu v obranném pásmu a zákonitě musel přijít trest. A hned ve dvojím podání. V desáté minutě vyrovnal Sklenář, utkání otočil před přestávkou Sobotka. Nevypadalo to dobře. Herní projev Sparty nudil, byl bez života.

Rozhodčí, to je taková česká hokejová bramboračka. Sparta se ocitla ve svízelné situaci ve druhém dějství, šňůru oslabení přečkala bez větších škrábanců, Pöpperle se musel otáčet. Sparťanská mašina se zvedla, hráči chtěli. Ale kýžené vyrovnání nepřišlo. Domácí kotel roztahuje kreslený transparent Barta s podtitulkem "Eden, ráj zlodějů", hala se baví. Jenže. Třetí hřebíček do rudé sparťanské duše zapíchl slávistický Svoboda a v tu chvíli bylo zle…moc zle.

obrazekJAK

(Transparent naráží na letní opětovné vykradení šatny v hokejovém Edenu.)

Sparťanské z mrtvých vstání

Přestávkové dilema, davy lidí, cigareta, spekulace nad zlatavým mokem. Co probíhalo v kabině? To nevím, ale do třetího dějství nastoupila oživená Sparta hrající na tři útoky. Naději na zvrat přinesl muž, jenž zdobí mou permanentku. Řízný Smoleňák tečoval před Slipčenkem střelu Hlaváče. Naděje žila. Hala se dostávala do varu, tribuny a kotel dávali hlasitě najevo svůj chtíč. Být ve správný čas na správném místě. Před brankou soupeře, to je místo Radka Smoleňáka, který uklidil před zraky čumících slávistů puk za Slipčenkova záda. Euforie. Vlajky, šály, Holešovice jsou rázem na koni. Kdo jiný může popravit červenobílou obec než exslávista Kůrka, hájící v derby barvy rudé. Obrat dokonán. Koktejl sparťanské radosti namíchán. Slaví se. Když rozhodčí ukázal po konzultaci s videem na buly středu kluziště, rozezněla se po brance Hromase oblíbená holešovická „pátá, právě teď odbila“!

Aplaus ve stoje, radost a úsměvy na obličejích hráčů v rudých helmách. Sparta vítězí a oba kotle děkují těm svým. Slávisti za ohromující pískotu „bodali“ v popěvku před vlastní hráči sparťany, Sparta se loučí s fanoušky ve středovém kruhu za burácejícího hřmění děkovačky. Je konec. První derby a první zářez pro Spartu. V Holešovicích propuká veselí, která se táhne až do brzkých ranních hodin.

Týden se pro fanouška Sparty vydařil. Na jedničku, ale byly to nervy!

Autor: KubaSF