Prohra v Drážďanech a Sparta v European Trophy končí

28. srpna 2010 v 18:41,  Reportáže

Poslední utkání European Trophy odehrála Sparta ve Drážďanech proti berlínským ledním medvědům. Na cestu do Německa se vypravilo i několik sparťanských fanoušků – odhadem asi 30 – 40. Z německého hlavního města dorazilo o mnoho více fanoušků (ačkoliv to měli o něco dále, než my z Prahy), kteří dokázali vytvořit na maličkém stadiónu výbornou atmosféru. Na utkání dorazilo i pár místních diváků. Dohromady zápas shlédlo 2 150 diváků. Kapacita Freiberger Arény je něco málo přes 4 000. Musím podotknout, že hala je tam opravdu krásná.

Sparta si případným vítězstvím mohla zajistit postup do Salzburgu. Bohužel již od začátku zápasu byli lepší domácí. První třetina pro Spartu byla velice nepodařená. Mohli jsme být rádi, že jsme inkasovali pouze 1 branku. V 10. minutě se trefil Busch, když dorážel puk do zcela odkryté branky.

Do 2. třetiny Sparta vstoupila trochu lépe, avšak přílišná vyloučení rozhodla o zápasu. Eisbärenu se naskytla příležitost hrát minutovou přesilovku 5 na 3 (již druhou v utkání). Eisbären dokázal skórovat jak při hře 5 na 3 (27‘ Sharrow), tak i v následné hře 5 na 4 (28‘ Mulock). Obě branky padly úplně stejně. Přihrávka mezi kruhy a střela pod břevno. Pepis byl bez šance. Aby toho nebylo málo, tak i následující přesilovku dokázali berlínští využít – 32‘ Pederson – 4:0. Od Berlína by se Sparta mohla přesilovky učit. Když jsme hráli my přesilovku, tak jsme většinu z nich odehráli příšerně. Výjimkou byla 33. minuta, kdy snížil David Výborný, který dorazil střelu O‘ Briena.

Třetí třetina se mi zdála asi ze všech nejvyrovnanější. Eisbären už se měl nahráno. Sparta se snažila s výsledkem ještě něco udělat. Docházelo i k menším potyčkám. Do jedné z nich se zapojil Radek Smoleňák, když se jel zastat kapitána týmu Davida Výborného. Bohužel rozhodčí bitce dost překáželi, takže z toho vlastně nic ani nebylo. Oba hráči dostali trest do konce utkání. Abych se přiznal, tak jsem pak určitý úsek hry moc nesledoval. Doslova mě dostal chorál, který si pozpěvovali fanoušci Berlína (viz.odkaz). V české extralize tento pokřik nikdo nemá nebo o něm aspoň nevím. Vím jen, že to zpívají na fotbalové Slavii, ale hokejová to nezpívá.

V zápase již pak padly ještě dvě branky. Nejdříve snížil na 4:2 Martin Podlešák. Následující branka pak už padla do odkryté sparťanské klece 7 vteřin před koncem utkání. Trefil se Mulock.klouzat. Do Salzburku bychom nejeli.

Tak držme palce, že to pro nás dobře dopadne. Již dnes večer se všechno dozvíme.

Prohráli jsme tedy 5:2, což nám do karet příliš nehraje. Nyní musíme spoléhat na zaváhání ostatních týmů. Momentálně jsme na druhém místě. K postupu potřebujeme skončit do 3. místa. Já vím, psalo se, že 4 týmy z každé skupiny postupují dále. Háček je ovšem v tom, že Red Bull Salzburg, jako organizátor finálového turnaje Red Bulls Salute, se tohoto finálového turnaje musí zúčastnit. Ve své skupině je na 6. místě se ztrátou 5 bodů na 4. tým. Takže půjde dále na úkor týmu, který skončí na 4. místě (je jedno v jaké skupině) s méně body. To je v současnosti tým v naší skupině. Takže pokud skončíme na konečném 4. místě my, tak se můžeme jít leda tak klouzat. Do Salzburku bychom nejeli.

Autor: Slávek