Sparťané deklasovali Mannheim, v hledišti ale vládli hosté

27. srpna 2010 v 19:08,  Reportáže

S drobným zpožděním přinášíme report ze zápasu s Mannheimem. Sparta sice v úvodu European trophy excelovala, jenže posléze se nakupily zranění a únava a tak před duelem s německým celkem měla jen jednu branku z posledních tří zápasů na svém kontě a balancovala na hraně postupové čtyřky.

Nutno říct, že pauza hráčům prospěla. Na Mannheim vlétli a ještě během první třetiny odskočili na drtivý tříbrankový rozdíl. Nejprve se symbolicky prosadil dlouho vyhlížený navrátilec Jakub Koreis. Ten si v loňském play-off poranil v duelu s Vítkovicemi páteř a vedoucí gól pro něj znamenal sladkou tečku za rehabilitačním martyriem. Mezi 11. a 13. minutou přidali Gulaši a Hromas další dvě branky a bylo jasné, že pokud Sparta vyloženě neusne, tento zápas neprohraje.

Nutno poznamenat, že ani jasné vedení a kvalitní výkon nevybičoval kotel k nějakému extra výkonu. Na stadion přišlo okolo 1700 diváků, přičemž v kotli jich bylo okolo 150. Je smutné, že lidé, kteří si říkají kotelníci a pravidelně chodí na zápasy Sparty, nejsou schopni udržet chorál déle než minutu.

Stačilo se podívat na druhou stranu, kde přibližně stejný počet fans podporoval Mannheim a přestože byl pro ně zápas už od začátku ztracen, nepřestávali ve fanatické podpoře. Pro ligu proto připomínka: POKUD SE NECHYSTÁTE FANDIT, DO KOTLE NECHOĎTE! JE TO MÍSTO PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY, NE PRO ČUMILY.

Ale zpět k zápasu. Začátek druhé třetiny přinesl už čtvrtou sparťanskou radost, když se prosadil tvrdou střelou “ostrostřelec“ Honza Hanzlík. A chvíli před koncem druhého dějství zvýšil na 5:0 pohotovou dorážkou Tomáš Kůrka. Na tohohle hráče se názory různí, spousta fanoušků stále nemůže vydýchat jeho slávistickou minulost a jeho bitku s Podlešákem z loňského derby. Pokud ale bude pokračovat ve výkonech, které předvádí v přípravě, rozhodně bude cennou posilou. Vždyť právě rozbíječ a kanonýr nám loni chyběl. Petr Ton na vše nestačil.

Třetí třetina přinesla nejvypjatější podívanou. Za hosty upravil kosmeticky skóre MacDonald už po 11 sekundách hry, Jenže pak dal svůj druhý gól zápasu Kůrka a uzavřel sparťanský účet na šesti brankách. Německý tým porážku neunesl, provokoval a pral se. Milým překvapením bylo, že si mladíci v sestavě Sparty tohle nenechali líbit a tak Tůma a Husák putovali předčasně pod sprchy. Ale se ctí. Díky výhře se tak Sparta přiblížila finálovému turnaji European trophy, teď už jen zbývá tento pátek postup potvrdit.

PS: Zápas skončil a všichni v kotli čekali na děkovačku - bohužel marně. Hráči by si měli uvědomit, že společně "jsme Sparta". Nebo je to pouhá marketingová fráze? Sice se jedná jen o přípravu, ale to nic nemění na faktu, že se hráči nemohou zastavit na minutku a pozdravit se s táborem svých nejvěrnějších...

Autor: Cze87