Sparťané pokazili oslavy plzeňským indiánům

6. března 2010 v 14:30,  Reportáže

Stejně jak před dvěma lety končila i letos Sparta základní část na horkém ledě Plzně. Strakova družina hraje ve výborné pohodě korunované prvenstvím v základí části soutěže. Ale i Sparta zvládla poslední zápas s Českými Budějovicemi na výbornou a tak jsme se vydali plni optimismu a odhlodlání na západ Čech s očekáváním bodového zisku. Jak již bývá zvykem - do Plzně se jelo tradičně - vlakem. Podstatná část fanoušků však dorazila po své ose.

Cesta vlakem rychle ubíhala a s přibývajícími kilometry se tenčily naše zásoby lihovin i zlatavého moku a naopak čím blíže jsme byli Plzni, tím více z nás byla cítit bojová nálada. Spolucestující z nás ovšem takovou radost neměli. Ani jsme se nenadáli a byli jsme na hlavním nádraží. Mnozí se již chystali k výstupu, ale po zjištění, že nás vlak vysadí o zastávku dál - přímo u stadionu, jsem se zase usadili. Čekání nebylo dlouhé a zanedlouho jsme již stáli na nepřátelské půdě. Do ČEZ Areny - dějiště utkání to pak bylo "co by kamenem dohodil".

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU K PROHLÉDNUTÍ ZDE:

Po vstupu na stadion nás čekalo nemilé překvapení. Tím byl sektor pro fans hostí. Tedy sektor se tomu říkat rozhodně nedalo. Spíše nudle určená pro množení králíků. Výběh pro nutrie jsme zcela zaplnili a pro ilustraci - vypadalo to tam jako v dopravní špičce v metru. Hlava na hlavě, namačkání na sebe, nebylo tam ani pár centimetrů volného místa. Každý stál na jedné noze - a to ještě ne na svojí. A to ani nemluvě o nebezpečnosti sektoru - naštěstí se nikomu z nás nic nestalo. Chápu, že chce vedení Plzně vydělat a každou chvíli zmenšovat sektor hostů ku prospěchu domácích fans, ale myslím, že již je konečně čas udělat nějaká odvetná opatření i v naší hale. Není přece možné,  aby jsme se tam mačkali jak sardinky, zatímco fanouškům hostujících týmů dáme u nás tolik prostoru, že si tam mohou lehnout. Ale zpět k zápasu.

Začátek utkání se nesl ve slavnostním duchu, jednak byly vytažene ke stropu haly dvě legendy tamního hokeje a také byl Plzni předán pohár za vítěztví v základní části extraligy - Presidentův pohár. Zpočátku se hrálo hlavně defenzivně. Až ve čtvrté minutě zápasu zahrozil Vampola. Plzeň byla aktivnější a v této fázy hry nás prehrávala. Skvěle nás však držel Bingo, který se (doufejme) dostal do dobré pohody. Jen tak dál. Sparta hrozila spíše sporadicky. Plzeň měla těsně před odchodem do kabin několik šancí, ale ani jednu z nich i díky Bingovi neproměnila. Co nás překvapilo, byla atmosféra..Plzeňští fans rozhodně zaostávali za očekáváním.
Na začátku druhé třetiny se hra otočila. Sparta i díky výhodě přesilové hry byl několik minut nastěhována v obranném pásmu domácích, ale branky nedosáhla a tak zčistajasna zablesklo na druhé straně. Adamský ujel, vystřelil a Modrý doklepl do prázdné branky -> 1:0 pro domácí. Domácí se vrhli do útoku a to se jim málem vymstilo. Netík s Ručínským však přelstít exsparťana Pöpperleho nedokázali. Několik minut poté hráli domácí dvakrát v přesilové hře, ale Sparta oslabení zvládla a neinkasovala. Po chvíli vystřelil Ton, Pepisovi puk propadl a do prázdné branky dorážel Podlešák - 1:1. Sparta se po tomto gólu zvedla a tlačila domácí v jejich pásmu. Tlak ale nic nepřinesl a tak byl stav po dvou třetinách 1:1.

Domácí hráči zřejmě dostali v šatně sodu, protože na nás vlítli jako utržení ze řetěžu. Bingo se měl co ohánět. Hra se poté vyrovnala a vypadala jako dobrá příprava na play off. Nebyla nouze o dohrávání osobních soubojů - hra se přiostřila. V 50. minutě si výborně najel Vykoukal na pas Látala a nechytelnou střelou do růžku strhl vedení na naší stranu - 1:2. V tu dobu byli již domácí fans zticha takřka úplně a my si mohli užít naší "Pipi". Plzeň se tlačila do útoku ve snaze vyrovnat. Vybrala si oddechový čas, odvolala Pepise, ale vyrovnání nedosáhla. Třetí gól přidal do prázdné branky Broš a my se mohli radovat ze zasloužených tří bodů. Po děkovačce jsme se vydali na hlavní nádraží. Někteří dokoupili zásoby piva, proběhlo skupinové focení a nedlouho poté jsme se již vezli vstříc svým domovům. Cestu nám zpestřilo několik německých cestujích, se kterými jsme se dorozumívali anglicky. Kdo z nás by se učil ten jejich hnusný jazyk. Proběhlo jedno měnění šál - šála Sparty za šálu Bayernu Mnichov a cca v 11 hodin večer jsme se každý rozutekli svou cestou.

Musím poděkovat všem zúčastněným za výbornou účast a perfektní support. Fandilo se po celé utkání, vyšla parádně "Pipi", zápas měl pro nás samá pozitiva (snad jen kromě nechutné mačkanice v nedůstojném sektoru). Teď nás čekají Vítkovice. Snad se nám bude dařit! SPARTA!!!

ps: Pipi ze včerejška k poslechnutí zde (čas 02:15:35 - 02:16:05)

Autor: AdminS