Box ve Zlíně, aneb Kučný, na každé prase se najde řezník !!!

1. února 2010 v 22:47,  Reportáže

Poslední lednový den čekal Spartu zápas až v dalekém Zlíně. Do města „paštik“ vyrazila i  dvě auta sparťanských fanoušků + jeden možná dva lidé dorazili neznámo jak. Celkově se nás tam sešlo jedenáct (bohužel své udělalo hlavně počasí a také vidina pozdního příjezdu domů a následného brzkého ranního vstávání) a ještě několik místních fans Sparty, kteří ovšem byli stranou od nás a ani nefandili. Přivezli jsme s sebou i 3 bubny.

V poslední době se mluvilo hlavně o dvou věcech:
1. Sparta jela do Zlína se čtyřmi v řadě vyhranými zápasy, a tak logicky i ve Zlíně pomýšlela na nějaké body. Zlínu se ovšem v poslední době výsledkově také daří a nasvědčuje tomu i 2. místo v průběžné tabulce.

2. Začalo se dařit Martinu Podlešákovi. V posledních zápasech nasbíral 3 vstřelené branky a ještě k tomu vyhrál v bitce proti slávistovi Kůrkovi. Doteď jsem si myslel, že největší srabi jsou slávisti. V posledních několika bitkách s našimi hráči nás vždycky napadli zezadu. Zápas ve Zlíně mi ovšem ukázal, že slávisté jsou oproti místnímu hokejovému klubu „svatí“.

Nyní se vrátím k samotnému zápasu. Sparta nezachytila úvod. Již ve 2. minutě upaloval od půle hřiště v nájezdu s dalším hráčem na jediného našeho beka Roman Vlach. Vyřešil to šikovnou střelou k tyčce Přikrylovi branky – 1:0. O 2 minuty později nechali naši beci mnoho prostoru Köhlerovi, který objel branku a v okamžiku, kdy Karel Hromas postrčil na Binga zlínského útočníka, pohodlně skóroval do odkryté branky – 2:0. Po tomto okamžiku jsem si říkal, že Bingo poprvé a možná také naposledy v této sezoně pustí Filipa Novotného do branky. Sparta totiž ještě před ukončením přestupového období získala z prvoligové Kadaně Kamila Jarinu a dá se očekávat, že Jarina bude krýt záda Přikrylovi ve zbytku sezony. Ovšem střídání brankářů nenastalo ani po 3. inkasované brance v 8. minutě, kdy Záhorovský tečoval puk do šibenice – 3:0. Poté se dostala ke slovu také naše Spartička, kdy perfektně sehranou přesilovku využil ve 13. minutě GULAŠI – 3:1.

V 15. minutě se začalo přiostřovat, když Vlach zbytečně a hlavně brutálně narazil Hromase tak, že letěl hlavou proti mantinelu. To se nelíbilo ZBYŇKOVI HRDELOVI, který si dojel k Vlachovi a seřezal ho jak psa. Je sice pravda, že si mohl odpustit to bušení do něj, když ležel na zemi, ale popravdě řečeno si to zasloužil – s ohledem na to, co udělal Karlovi. Zbyněk dostal 5 + do konce utkání (dále jen DKU), za to Vlach pouze 2 + 10. Do utkání následně již nenastoupil kvůli vykloubenému rameni. Co se ovšem stalo následně se jen tak nevidí. Švrček brutálně zajel do Hanzlíka - rukami do obličeje a vyfasoval také 5 + DKU. Následovala minutová a hned po chvíli dokonce dvouminutová přesilovka pro Spartu 4 na 3. Sparta ji bohužel zahrála tragicky a tak po 1. třetině byl stav 3:1 pro Zlín.

Přesto jsme klukům stále věřili, že by mohli něco s utkáním ještě udělat. Smutné je ale to, že se pokračovalo v tom, jak skončila 1. třetina. V 25. minutě, když už měl Bingo ve své moci kotouč před ním dotíral Balaštík, který je znám svojí ubohostí a nepříjemností v brankovišti. Bingo se vzájemně s Balaštíkem osekali a začala bitka číslo dvě. V hlavní roli náš oblíbenec s 47 na zádech. MARTIN PODLEŠÁK si vytáhl Linharta, a to i přesto, že v jednu chvíli na něm byli 3 modrožlutí šm*jdi. Hádejte, kdo asi tento souboj vyhrál. Samozřejmě Podlejda. Oba dva dostali 5 + DKU a na bitky to bylo již 2:0 pro Spartu. Ve 33. minutě pak padl poslední gól zápasu. Vstřelil ho opět Záhorovský – 4:1. V posledních sekundách 2. třetiny ještě KUBA KOREIS dohrál u mantinelu Bořutu, který začal oplácet. K ničemu vážnému nedošlo.
Třetí třetina začala opět šarvátkou. A to hodně nevídanou. Hromas dorážel puk před Sedláčkem. Hned se po něm vrhli (opět v přesile) 2 Zlíňáci, což jsme si nenechali líbit. Všech 10 hráčů na ledě se servalo. Vytvořili se následující dvojice.

DAVID VÝBORNÝ – Kučný
David se ze začátku rvát nechtěl. Za to Kučný se chtěl Davidovi pomstít za určité řeči, které údajně David prohlásil při nějaké předchozí šarvátce. David se nenechal a nakonec se do bitky zapojil. Bylo znát, že se na Davida vrhl o hlavu vyšší soupeř. David v bitce moc nepředvedl. Prohrál. Co ovšem následovalo po ukončení tohoto souboje? Něco podobného, za co Zlín v létě žaloval Stehlíka. Kučný nesmyslně napadl Davida další ránou v okamžiku, kdy to už nečekal a knokautoval ho k ledu. Kučný dostal trest ve hře a já pevně věím, že si tohle prase nezahraje delší dobu. To byla opravdu prasárna největšího kalibru. (kór s ohledem na to, že simulanti ze Zlína v létě žalovali Richarda Stehlíka za obdobný prohřešek)

HONZA HANZLÍK – Köhler
Honza Hanzlík jel chránit Vejbu. On sám ví, že není super bitkař, přesto do toho šel. Pak ovšem na něj zezadu najel Köhler. Hanzlík se ovšem stále snažil chránit Výborného, avšak Köhler mu zasadil několik tvrdých direktů do týla. Hanz bitku prohrál. Ale je zajímavé jakým způsobem. Köhler se ze začátku zmohl na tahání Hanziho za vlasy a tím pádem se dostal do výhody, kterou dotáhl až do konce.

KAREL HROMAS – Galvas
Přiznám se, že bylo těžké sledovat všechny dvojice. Karla jsem moc neviděl, ale co jsem zaslechl, tak Karlos se rval statečně a rozhodně nebyl v souboji horším. Byl to Karel, kdo byl lepší.

PETR TON – Balán
Naopak tuto dvojici jsem sledoval. Petr Ton ukázal, že není jen vynikající střelec. Šarvátky sice nevyhledává, ale v tomto případě byl tisíckrát lepší jak Balán. Toňák rozdal soupeři několik ran a v tomto souboji vyhrál.

RADEK PHILLIP – Sivák
Radek mě velice potěšil. Se svoji postavou nedal soupeři šanci. Sice mu Zlíňák přetáhl dres přes hlavu, ale Radek byl v tomto souboji lepší.

Všichni tito hráči dostali 5 + DKU. Jak již bylo zmíněno, tak Kučný dostal i trest ve hře. Po dlouhé době se opět začalo hrát, ale ne na dlouho. Ve 45. minutě najel Kubiš na RENÉHO VYDARENÉHO, který shodil Kubišovi přilbu a odjížděl ze souboje pryč. Po chvilce se ovšem vrátil zpět ke svému sokovi a začala další šarvátka. Není žádným překvapením, že opět do souboje najel zezadu zlínský hráč, aby pomohl svému kamarádíčkovi. Jednalo se o Hamrlíka. Zdálo se mi, že sice měl v plánu hráče odtrhnout, ale provedl to tak, že přidržel Reného a pro Kubiše to pak nebylo těžké ho zbít. René se ovšem rval statečně. Na pomoc Renému přijeli i MARTIN LÁTAL, který odtáhl Lučku a také MARTIN RUČINSKÝ, který se pustil do souboje se Záhorovským. Dlouho byl tento souboj o ničem, ale následně dal Růča střelci dvou zlínských gólů několik ran.

Po zbytek utkání už vznikla jen drobná strkanice mezi ONDROU KRATĚNOU a Míkou. Nejednalo se ovšem o nic hrozného. Tato fraška vyvrcholila tím, že Sparťané si posledních asi 8 minut přihrávali v obranném pásmu a do útoku se netlačili. Sparta neměla hráče na střídání, šetřila síly. Mě se tento moment líbil i kvůli tomu, že Zlínští hráči by se určitě snažili vyprovokovat další bitku, čímž by už opravdu hrozilo ukončení zápasu.
Suma sumárum

V utkání bylo uděleno 419 trestných minut. 234 minut pro pastevce a 185 pro nás. Celkově bylo na každé straně vyloučeno 7 hráčů do konce utkání (Kučný, Švrček, Linhart, Balán, Köhler, Sivák, Galvas – Hrdel, Podlešák, Ton, Hromas, Výborný, Phillip a Hanzlík). Utkání bylo již od samého začátku velmi zákeřné. Obzvláště zlínští hráči hráli velmi zákeřně, při potyčce 1 na 1 okamžitě dorazil další jeden nebo dva pastevci, aby pomohl svému spoluhráči. Skákali na naše hráče zezadu. Neříkám, že naši sekali dobrotu a nehráli prasácky. Taky, ale drtivou většinu vyprovokovali domácí. Naši se jim pouze podřídili. A rozhodně nehráli natolik zákeřně jako pastevci.

Tohle se opravdu může stát pouze v tomto buranově, který si říká Zlín. Zlínské křupanské publikum bylo ubrečené jako vždycky. Při každém dotyku jejich rádoby hráčů se mohli zbláznit a začali okamžitě pískat. Je smutné, když nerozeznají čistý zákrok s prasáckým faulem. To co udělal mistr Kučný, to byl opravdu vrchol. Doufám, že tyhle prasata chytneme v play-off a pošleme je opět předčasně na dovolenou. A taky, že si někdo vezme do parády Kučného.

Závěrem bych ještě chtěl zmínit, že určitou zásluhu na tom všem mají i páni rozhodčí Polák se Šírem. Kdyby všechny ty prasácké fauly vylučovali, tak k tomu nemuselo dojít. Na jedné straně za něco vyloučí a hned na to na druhé straně to samé nechají být. Chtěl bych se omluvit všem slušným obyvatelům a fanouškům Zlína, ale musím podotknout, že Vás je sakra málo. Ale vím, že několik Vás je.

Zlínská drzost vyvrcholila poté, co se dnes snažili domluvit se s vedením Sparty, aby nepodávali žádnou stížnost (že by obavy z přísného disciplinárního trestu pro Kučného, či Švrčka ???) Sparta samozřejmě odmítla a protest podala. Dalším vrcholem je chování Köhlera, který ne jen, že tahal Hanzlíka za vlasy, ale taky jednomu z našich hráčů nadával do rodiny. Opravdu hrdinské chování.

Pevně věřím, že další takováto utkání se již nebudou opakovat. Byla to opravdu ostuda českého hokeje. Spartě zdar, buranům ze Zlína snad jen vzkázat, že na každé prase se najde řezník a že si moc přeji, abychom se potkali v play off..