Sešívaná poprava aneb první derby v roce 2010 je naše !!!

22. ledna 2010 v 00:00,  Reportáže

Čtvrté derby letošní sezony, nelichotivá bilance tří porážek. Potřeba vrátit sešívaným mamlasům to, co jim patří přímo visela ve vzduchu. A povedlo se. Sparťané v prvním derby roku 2010 zvítězili jasně 4:1, v hledišti soupeřům takříkajíc "nakakali na hlavu" a užívali se po delší době pocit "VLÁDCŮ PRAHY".

Na derby se sparťanští fandové dlouho připravovali. Bylo totiž co vracet. V posledním derby v O2 areně byla znát převaha méněcenné pražské veřejnosti víc než jen znát. Výsměšky za prohru v "choreotvorbě" neznaly mezí. Letos však bylo jedno jasné - ačkoliv měla Slavie povedená chorea na domácích zápasech, na hostujících si ani neškrtla. Trapňoučké prskavky na začátku utkání pouze předznamenaly zmar, se kterým se žvejkalova parta pustila do boje s našimi hráči.

obrazekJAK

Napěchované ochozy čekaly na počáteční hvizd rozhodčího. Atmosféra byla parádní, hlouček sešitých příznivců byl od začátku ve stínu sparťanských vlajkonošů. O první komerční přestávce bylo vytažené první choreo - panorama Prahy s transparentem předznamenalo vývoj utkání a ihned převálcovalo okoukané slávistické prskavky. Radost neznala mezí o pár minut později - to se jako první trefil do sítě slátanců Jakub Koreis. Sešívaní mamlasové hráli v té době pouze ve čtyřech hráčích, ačkoliv neběžel žádný trest - inu, Růžička hold rozhodně není vševědoucí.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté ze druhého břehu Vltavy. Lepší pohyb hráčů Slavie zastavoval v brance Sparty jistý Přikryl. Až ve 29. minutě zapomněla obrana Sparty na Červenku, čímž slávistický reprezentant srovnal stav utkání. I přesto Sparťané vytáhli další transparent, poukazující na sešívanou "jedinečnost" ve výběru brankářů.

obrazekJAK

Prvně jmenované choreo se potvrdilo ve třetí třetině, kde slávistický brankář s exotickým "spodněprádlovým" jménem pustil za svá záda pěkné tři "fíky".  Hned po začátku se prosadil Petr Ton a hala mohla slavit. Dominanci na ledě i v hledišti se nejvíce projevila po gólu kapitána Výborného na 3:1. Oslavy nebraly konce a Sparťané popichovali soupeře transparentem směřujícím rivala do první ligy, kam možná po "obzvláště přesvědčivých zápasech" brzy zamíří.

Nejvíce emocí však strhl na sebe souboj Martina Podlešáka se sešitým pozdizmrdem Kůrkou. Slávista mocně skákající po Podlešákových zádech v pěstním souboji možná dokázal přetáhnout dres přes Martinovu hlavu, v úderech směřujících do obličeje však jasně zvítězil Podlešák a poslal slátaného mamrda k zemi. Hala bouřila a oslavovala sparťanského bojovníka nad slávistickým uplakánkem, brečícím po zápase v médiích. Jako bychom Slavii neznali. Kůrka po zápase souboj komentoval slovy:  "Na ledě jsem byl už asi 2 minuty úplně hotovej, dal jsem někomu ránu a on to byl kur*a zrovna ten největší"... Nedlouho na to shodil rukavice i další Sparťan, tentokrát Koreis. Z jeho souboje se slávistou však vinou rozhodčího sešlo.

Čtvrtý a poslední hřebíček do slátané rakve zasadil v 58. minutě Jakub Langhammer a odpálil tak gejzír radosti z vítězství nad městským rivalem propadajícím se do prvoligové propasti. Povedená děkovačka se "sedící" tribunou umocnila zážitek z prvního derby roku 2010.