Čtvrtý zápas s Pardubicemi přinesl počtvrté stejný výsledek

18. ledna 2010 v 17:00,  Reportáže

Pokud by si chtěl někdo přivydělat pěkný balík peněz, vsadil by se, že všechna letošní utkání s Pardubicemi skončí stejným výsledkem - 3:2. To se vidí opravdu málokdy. Naopak častým jevem je již dlouhou dobu výkon Sparty, která s tradičně tragickými přesilovkami zbytečně ztrácí body potřebné k vyšším příčkám v tabulce.

Byli to hráči Sparty, kteří do utkání vlétnuli aktivněji a vytvořili si několik slibných šancí. Ty ale dokázal likvidovat sebevědomě chytající Hašek. Sparťanský tlak však stejně nakonec přinesl své ovoce, na přesnou Kratěnovu střelu k tyči neměla ani česká hokejová legenda a Sparta vedla. Fanoušci si tak poprvé mohli v praxi vyzkoušet nový chorál, který spatřil světlo světa po zápase s Plzní (melodii si můžete poslechnout ve videu pod článkem).

Pardubice jsou ale týmem, který dokáže otáčet nepříznivé stavy. A jejich hráči to dokázali hned v zápětí. Chvilkovou nadvládu sparťanskéh kotle v pardubické hale přerušil při vyloučení Philippa  přesnou střelou Nakládal a bylo srovnáno. Aby toho nebylo málo, při dalším střídaní propustil Přikryl Kousalovu střelu z úhlu a rázem byl stav otočen. Brankář Sparty po tomto gólu nemohl mít zrovna čisté svědomí.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ SI PROHLÉDNĚTE ZDE

Ve zbytku třetiny to byl však především on, kdo hájil ještě milosrdné skóre 2:1. Sparta po vzoru první třetiny do druhé části opět vlétla aktivněji, což přineslo vyrovnání. Látalovu povedenou přihrávku přetavil v gól Michal Gulaši. Druhou polovinu druhé části ale měli navrch opět Pardubice. Zatímco Východočeši plnili "přesilovkový plán" alespoň mnoha těžkými střelami a téměř neustálým pobytem v našem pásmu, Sparta předváděla přesný opak. "Jak nesehrát přesilovku" by Sparta mohla publikovat jako bestseller na knihkupeckých pultech, zmařených početních výhod promarnili tuto sezonu již neuvěřitelný počet.

Třetí třetina pokračovala podobným stylem. Sparta zatlačená u sebe v pásmu, Pardubice mocně sahaly po třech bodech. Východočeští fandové je tomu výrazně tlačili, především při přesilovkách Sparty si užívali pražskou bezmoc. Nakonec gól do sítě Sparty přeci jen padl, o výhře rozhodl Kolář a připravil tak naše borce zaslouženě o zisk bodu.

Pozitivním faktem zůstává, že se do Pardubic vydala opět velmi početná skupina fanoušků čítající kolem 200 hlav. Celý zápas se fandilo, i když tomu vývoj neodpovídal. Příští utkání nás doma čeká brněnská Kometa, berme to proto jako takové "soustředění" na derby, které následuje dva dny poté. Alespoň my nezůstávejme za očekáváním a vytvořme doma elektrizující atmosféru.