Ze souboje s Vítkovicemi překvapivě s plným bodovým ziskem

16. ledna 2010 v 20:00,  Reportáže

Do Praha přijely páté Vítkovice a dopředu bylo jasné, že půjde o hodně. Konkrétně ne o tři, ale rovnou o šest bodů. Sparta v tabulce okupuje šesté místo, které ještě zaručuje postup do play-off bez potupného předkola. Boj o tyto body se nevyvíjel lehce, Sparta je však nakonec získala a na svého soka ztrácí už "jen" šest bodů.

Klání dvou na první pohled znepřátelených měst neměl favorita. Vítkovice, které sezonou proplouvají dá se říci zatím jako nůž máslem, ale do Prahy přijely po sérii tří porážek, kterou započala ostudná prohra s Pardubicemi vysoko 10:3. Sparta po pohledném zápase s Plzní vytrejdovala do Chomutova gólmanskou jedničku Cháberu a zatím nenašla adekvátní náhradu. Všichni tedy před utkáním očekávali, jak se s nově nabytou rolí brankářské no. 1 popere Petr Přikryl.

A vedl si výborně, ostatně stejně jako v několika minulých zápasech. Sparta šla už v první třetině do vedení, když se v šesté minutě zásluhou vlastního gólu Vítkovic radoval "střelec" Karel Hromas, který si tak připsal první branku sezony. Vítkovice vyrovnaly po sedmi minutách, Vrána střílel ze snadné pozice, Přikryl už byl bezmocný - 1:1.
Stav utkání zlomil opět na stranu Sparty probuzený střelec Ručinský. Stoprocentní šanci mu připravil v přesilovce 5 na 3 Petr Ton, který se vrátil do sestavy po zranění. Sparta mohla do konce utkání ještě několikrát zvýšit, šance střídala šanci a kdo čekal nějaké dotahovaní ze strany Vítkovic, musel být zklamaný. Hubené skóre, přesto jasná a zasloužená výhra pro náš tým.
V neděli čekají Spartu Pardubice a hráči budou potřebovat naší podporu. Proto neváhejte a pojeďte s námi na tento pohodový výjezd. Více informací naleznete zde a na stránkách fanclubu www.hcsparta-fans.cz .

Text: =s69=