Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Parádní utkání se smutnou tečkou

11. ledna 2010 v 00:00,  Reportáže

Tento zápas měl všechno. Góly, nasazení, emoce. Z mého pohledu divácky nejzajímavější utkání letoší a možná i minulé základní části. I přesto si Sparta z duelu s týmem čekajícím již více než 70 let na mistrovský titul odnáší jen jeden bod. Mohlo jich být více, i tak bylo ale na co koukat. Utkání získávalo náboj již před samotným začátkem, když byli diváci svědky příchodu modrobílého průvodu z Nádraží Holešovice. Fans Plzně dorazil opravdu pěkný počet, více než příznivců Slavie či Komety a byli pořádně slyšet. I Sparťané bez megafonu se ale nenechali zahanbit a předvedli důstojnou kulisu.

Byli to však hráči z města "piva... dlouho nic... počkejte si na to... vlastně vůbec nic jiného" kdo vstřelil první branku střetnutí. Z dorážky se prosadil Petr Vampola, který nedal Cháberovi, jenž zaskakuje za ve formě chytajícího Přikryla, šanci. I Sparťané se nedlouho na to radovali - a nebylo to naposledy - když svou střeleckou impotenci prolomil Martin Ručinský. Ten samý hráč dokázal i otočit vývoj utkání na 2:1 v povedené přesilovce 4:3. Diváci na stadionu nevěřili vlastním očím. Odepisovaný zlatý vítěz z Nagana vstřelil dvě branky, Sparta hrála parádní hokej, přesilovky nebyly ve stylu - nahození za bránu - kroužení za bránou - vyhození soupeře. Nic takového, Sparta s klidem na holích kombinovala a dostávala se do přečíslení. To ale špatně nesli někteří plzeňští kardiaci. Ovace tribun sklidil hlavně Karel Hromas, který se nebál vyřídit si účty s plzeňským Hanzlíkem. I když oba putovali za katr, zápas dostal pořádné grády. Následovalo několik potyček a vyloučení. Zdařile se uchytil trefný, leč méně slušný pokřik společný s tribunou, který byl ale pořád v mezích v souvislosti s děním na ledě. Možná i to vyprovokovalo několik klasických plzeňských primitivů k bitce se security, což nikoho nemohlo překvapit.

Hattrick Ručinského výhru nezajistil Gól na 3:1 ve druhé třetině opět z hole Martina Ručinského, zaručují další hattrick pro hráče Sparty, byl doslova balzámem na duši po rozporuplných výkonech z minulých kol. Tesla arena ožila a hnala své hráče kupředu. Bylo to však málo platné, protože plzeňští "apačové" nejprve po povedené kombinaci snížili a poté vyrovnal nepokrytý Scofield střelou "kam to chceš? tady to máš". Třetí třetina přinesla klasický obrázek. Trapná Sparta 15. minut pouze vyhazovala kotouče a dostávala se jen do sporadických šancí. Přesilovka se vrátila do klasického stylu po mantinelech za bránu, což už každý tým po tři roky s přehledem dokáže přečíst (jestli ne, tak se omlouvám za prozrazení :-) ).

KE STAŽENÍ: Nové sparťanské wallpapery na měsíc leden

Co muselo přijít, přišlo. Vyrovnání minutu a půl před koncem vyhnalo mnoho Sparťanů z haly nastartovat svá auta uvízlá před halou ve sněhu. Ti, co vydrželi, se ale dočkali zasloužené odměny. Ani ne minutu před koncem našel přesně Hanzlík Netíka a ten se nemýlil. Velkou radost a odhodlání ale překazil v prodloužení gól exslávisty Vlasáka, který rozhodl o tom, že dva body poputují do Plzně. Proběhlo krátké pozdravení s Tomášem Pöpperlem, který je v Plzni na hostování a poté s týmem Sparty. I přes prohru to byl skvělý zápas, plný emocí na obou stranách a ruku na srdce s dobrým bodem na kontě. Několik bitek v utkání okořenilo atmosféru v Tesla areně. Pokud si to myslíte i vy, přihlašte se