Třetí derby o Prahu aneb bojácný výkon na Slávii nestačil !

5. prosince 2009 v 12:00,  Reportáže

Derby - pro každého Sparťana a Slávistu jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. Kdo vyhraje, stane se králem Prahy, kdo prohraje, bolí ho to dvakrát a musí vytrpět posměšky kolegů, kamarádů či spolužáků z opačného tábora. Již třetí derby této sezóny se hrálo v neoblíbené O2 Areně. Sparta měla Slávii co vracet, letošní bilance hovořila jasně pro tým Slávie, která vyhrála obě dosavadní klání.

Podruhé jsme šli vstříc Vysočanům pochodem. Sraz byl v 16:00 u našeho svatostánku a lehce po půl páté jsme za asistence policie vyrazili ve velmi solidním počtu  přibližně 250 Sparťanů. Cestou se k nám přidávali další a na Palmovce na nás čekala druhá skupina. Jak jsme se blížili k dějišti hokejového klání, tak náš počet narůstal, stejně jako narůstala hlasitost našich pokřiků.

Fotogalerie z pochodu zde:

Po obligátním rentgenování jsme prošli do haly a připravovali se na začátek zápasu. Zápas
začal a my již po 19ti vteřinách museli sledovat nařízený nájezd za faul na ujíždějícího
Červenku. Sám postižený střílel na lapačku, ale Binga nepřekonal. Úvod zápasu zastihl Spartu
v útlumu a Slávie mohutně tlačila. Postupem času se osmělila i Sparta, vytvořila si nějaké šance
- bohužel bez gólového výsledku a mohla děkovat Bingovi za zmaření obrovské šance Červenky v 18té minutě. První třetina byla mírně v režii Slávie a stav 0:0 trval hlavně díky výborně chytajícímu Přikrylovi.

Sparta začala druhou třetinu přesilovkou po faulu exsparťana Slobody a domácí gólman Neruda v ní musel řešit řadu ošemetných situací. Jak už tak ale bývá (cca poslední tři sezóny), tak nám přesilové hry nejdou a opět jsme se nedokázali prosadit. Nedáš dostaneš? Ano, toto rčení zde platilo beze zbytku - 25. minuta: Kapitán domácích Beránek prostřelil Binga a Slávisté šli do vedení. Chvíli poté usedl na trestnou lavici prozměnu kapitán Sparty Výborný a Slávisté zvýšili na 2:0. Šťastným střelcem byl Kůrka.

obrazekJAK

(Sparťanský kotel byl solidně zaplněn, atmosféra však neodpovídala vážnosti derby...)

Nutno říci, že obrana tam nechala Binga slušně vykoupat a Kůrka dorážel puk do prázdné branky. Poté zaujala snad jen strkanice Podlešáka s Beránkem (jako vždy se do toho přimíchali rozhodčí), trefené břevno po střele Vydareného a šance agilního Tona. Slávisté vedli po dvou třeninách 2:0 a nutno říci, že zcela zaslouženě. Support z naší strany byl velmi špatný. Stav 0:2 přece není důvodem k tomu, abychom nechali kotel domácích řádit, jak utržené ze řetězu..!!! BUDÍČEK !!!

Kdo čekal, že v úvodu třetí třetiny vlétnou naše rudé koně na Slávii se snahou vyrovnat děj zápasu, musel být zklamán. Tvrdou střelou nás vystrašil obránce domácích Kadlec. Sparta si vytvořila ojedinělé šance, ale když už se dostala z rohů před bránu, tak ztroskotala na spolehlivě chytajícím Nerudovi. Slávie už se nikam netlačila a spolehlivě si hlídala dvougólový náskok. Gól Broše v 56. minutě z úhlu nám dával jakous takous naději na vyrovnání. Vzápětí se nechal navíc vyloučit domácí Havel, David Volek si vybral oddechový čas a Bingo zústal na střídačce. Přesilovku 6 proti 4 jsme ale zahráli stejně jako většinu přesilovek (nejen) v této sezóně - špatně. Šance jsme si ani nevytvořili a navíc do prázdné brány skóroval domácí Kadlec a zpečetil výhru sešívaných.