Další porážka od Pardubic: tentokrát bez Haška

2. prosince 2009 v 23:54,  Reportáže

Pardubice jsou pro nás letos zakleté. A nemusí za ně chytat Dominik Šašek, pardon Hašek. Už potřetí skončil duel s Perníkáři 3:2. Nadruhou stranu je třeba přiznat, že můžeme být rádi za bod. Ještě 34 sekund před koncem jsme prohrávali 2:1. Pak však srovnal Martin Ručinský a vrátil odcházející diváky na sedačky. V penaltové loterii jsme však poté doplatili na to, že jediný, kdo byl schopen trefit branku byl Petr Ton.

Ale pěkně popořádku. Tribuny Holešovického stánku se od začátku slušně zaplnily, zápas sledovalo sedm a půl tisíce diváků. Kotel docela slušně pracoval. Ne tak hráči. Přeci jen, pardubičtí hráči byli o něco lepší. Jako první mohla jít do vedení Spartička. Látal jel sám na Růžičku, ale se svým blafákem neuspěl. Na druhé straně se prezentoval šancí Kočí a Sýkora.

Většinou se však oba celky trápily s předchodem do útočného pásma. Jako první tento problém, i s pomocí přesilové hry, překonaly Pardubice. V 17. minutě po parádní přihrávce přes celé útočné pásmo zakončil do prázdné branky Radovan Somík.

Rozsáhlou fotogalerii si můžete prohlídnout ZDE (autor: Kasnarka)

O první pauze tak bylo nad čím přemýšlet. Především nad tím, že někteří hráči působili, jako kdyby je darování krve v rámci akce “Sparťanská krev“ oslabilo a tak se po ledě poněkud ploužili.

Hra se přeci jen trochu zvedla. Začalo přibývat šancí. Podlešák pálil vedle levé tyče, Látal pálil nad branku. Velký rozruch vyvolala 35. minuta. Sparta hrála oslabení, přesto se Podlešák probil do útočného pásma, obkroužil Růžičkovu branku a přihrál zcela volnému Macholdovi, ten však nemířil přesně. Hned z protiútoku však trefil Koukal dokonce tyč.

Kotel se v té době konečně probral z letargie a začal alespoň obstojně fandit. Pomohl k tomu i slušně řečeno podivný způsob rozhodování pana Husičky a jeho speciality rád-pískám-fauly-které-vidím-až-z-druhé-strany-hřiště. Na konci třetiny trefil aktivní Podlešák ještě břevno a tak byl stav stále 0:1.

“Podlejda“ byl vidět i po druhé pauze. Ve 42. minutě totiž jeho střelu tečoval David Výborný a Ton už doklepával do prázdné branky. A Podlešák řádil dál. O pět minut později se řítil sám na Růžičku, byl stažen, Husička však ruce na znamení nájezdu nepřekřížil. Jeho počínání shrnul kotel do jednoduchého pokřiku “Bude Husa na pekáč“.

Sparta dál tlačila, měla řadu přesilovek, jenže nic. Naopak dvě minuty před koncem se při jedné z nich hráči klubu z předměstí Hradce utrhli, Pineault vypálil a Pivko doklepl za bezmocného Přikryla. Část gaučáků se samozřejmě v tu chvíli zvedla a prchala z tribun. Kotel však hráče dál hnal za vyrovnáním. A také se ho dočkal.

34 sekund před koncem dostal Martin Ručinský přihrávku na zadní tyč a posla tribuny do extáze. Následné prodloužení pak bylo jako houpačka. Šance na každé straně, gól žádný. A tak musely rozhodnout nájezdy. V těch se dvakrát ze tří pokusů na naší straně trefil Petr Ton, naopak trojice Kratěna-Langhammer-Výborný ne a tak si díky Liboru Pivkovi Pardubice připsaly druhý bod.

Příští zápas nás čeká derby, tak snad napravíme tohle zaváhání.