Zdvižený prst

6. března 2023 v 11:56,  FanBlog

A je hotovo. To, co se na začátku září zdálo tak strašně daleko, je tady. Sparťané včera v Brně odehráli poslední kolo základní části extraligy. Bohužel se jim nepovedlo dlouhodobou část završit úspěšně, na ledě Komety prohráli 2:5.

V posledním reportu z pátečního utkání s Hradcem jsem psal, že tento zápas má potenciál na to, aby byl generálkou na play off, a že pokud budeme hrát tak, jako v druhé polovině zápasu, uspějeme. Bohužel se vyplnilo pouze to, že to byla dobrá generálka. Sparťané nedokázali navázat na dobrý výkon a dvě třetiny byli horším týmem. Soupeř se nám zaryl pod kůži a my nebyli schopni reagovat. Jaký to kontrast s výše zmíněným utkáním, kdy se nám Hradec také chtěl dostat pod kůži, ale nepovedlo se mu to, naopak my jsme v mezičase nenápadně udělali to, o co se snažil soupeř. Je otázka, jestli to bylo třeba i tím, že se nehrálo doma, ale venku. Kometa hrála tvrdě, velmi obětavě (celkem 31 zblokovaných střel) a dobře bruslila, my jsme část zápasu věnovali energii všemu jinému než hokeji. Naši hráči zbytečně reagovali na soupeře a nesoustředili se sami na sebe a svůj výkon. Třetí třetina měla dobré parametry, ale to je prostě strašně málo. Dvě třetiny jsme byli méně důrazní, pomalejší, méně obětaví, chyběl nám tlak do branky. Pokud chceme v play off uspět, nemůžeme si toto dovolit. Je asi dobře, že přišel takto zdvižený prst a hráči si snad uvědomí, že bez těchto aspektů jim může brzy začít golfová sezona. Věřím, doufám a moc si přeju, aby to bylo jen zaváhání, které se nebude opakovat. Čímž není myšlen výsledek, ale hlavně předváděná hra.

Hodně se mi líbila čtvrtá lajna, Olavi Vauhkonen vstřelil dvě branky díky své práci před brankou, jednu se štěstím bruslí, druhou po dorážce na brankovišti. Tohle přesně je to, co si od něj (nejen) trenéři slibují. Velmi dobrá práce. A vidina toho, že těžká dřina před brankou soupeře nese ovoce. Opět tady musím zmínit Davida Tomáška, strašně tahá puk pro sebe a začíná to vypadat, že se jedná o trend, který by ale bylo potřeba zarazit. V bráně začal Kovy a upřímně, umí to lépe. Myslím si, že první inkasovaný gól byl chytatelný, nájezd Zbořilovi také spolkl i s navijákem. Další dvě branky chytit nemohl, neboť neměl šanci střelu vidět. Do třetí třetiny nastoupil Kořen a připsal si jediný zákrok, gól padl do prázdné branky.

Sparťané teď budou mít chvilku volno a následně se budou připravovat na čtvrtfinále. V něm narazí na jednoho z následujících týmů - Třinec, Kometa, Olomouc, Vary a Mladá Boleslav. Uvidíme, který tým na nás nakonec vyjde. Ale očekávání už je teď velké, play off je tady. Bitvy na které se těšíme celý rok. Sparta nás bude potřebovat. Tak pojďme v ochozech pomoci k tomu, abychom se po dlouhých letech mohli radovat z mistrovských oslav.