Koncert třetí lajny

18. ledna 2023 v 09:58,  FanBlog

No, tak to bylo opravdu něco. Sparta zahájila sérii čtyř domácích zápasů ve velkém stylu, na svém ledě přivítala Motor, nicméně nechovala se jako moc vstřícný host. Sparťané zejména díky střelecky povedené druhé třetině zvítězili nad Českými Budějovicemi 5:0.

Co si budeme povídat, první třetina nebyla moc koukatelná. Sparta moc nebruslila a Motor na tom byl ještě daleko hůř. Nicméně ve druhé třetině se nám povedlo to, po čem tu občas volám. Pomohli jsme si přesilovkovou brankou a následně se rozjel brankostroj, kdy jsme během druhé třetiny nasázeli další tři branky. Byť trefy Safina a zejména Kousala byly celkem šťastné. Jako kdyby Pavel Kousal nemohl dát normální gól za Spartu. Krásně se protáhl po pravém křídle, trefil tyč a následně si ležící a rozhlížející se Hrachovina srazil puk za svá záda držadlem hole. Sparťané svého soupeře přebruslili o Titanic. To byl hlavní důvod naší výhry. Motor hrál hodně těžkopádně a těžce nestíhal. Nám tak stačilo občas jen nakopnout motory a vlétnout do pásma. Nicméně i Motor se dostal do zajímavých situací, nejvíce pak po našich chybách v obraném pásmu. Takže bezchybný výkon se úplně nekonal, nicméně Novák s nulou v zádech lezl ve výšinách jabloně.

Skvělý zápas odehrála třetí formace Buchtele – Vitouch – Safin, ve které vynikl zejména poslední jmenovaný třemi body za gól a dvě nahrávky. A právě Ostap vstřelil náš stý gól v této sezoně, což ho asi vyšlo u pokladníka draho. Nutno však podotknout, že branku vstřelili všichni tři. Hodně se mi líbil Kaše, měl skvělý pohyb a dřel co to šlo, předvedl i několik hokejově zajímavých akcí. V bráně nastoupil Kořen a připsal si druhou nulu v sezoně. Byť nebyla úplně vydřená, pár situací řešit musel a vyřešil je ke spokojenosti široké sparťanské veřejnosti. Skvělá práce!

Byl to včera fajn zážitek, i když hala nebyla úplně zaplněná, atmosféra byla velmi dobrá. To v pátek asi bude daleko větší tlačenice v útrobách O2 areny, neboť přijede největší rival, kterého v současné době máme, brněnská Kometa. Té se teď moc nedaří, nicméně zápas bude vyhecovaný, a tak můžeme být svědkem pořádně bitvy. Doufejme, že s vítězným koncem pro nás!